Terug in het leven. HEERENULSTER RAT1NÉ-PALET0T Prima wollen STOFFEN NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Aan onze geabonneerden, Hotel „DEN~ BURG", CDLTOF, KAHAALWEC. C. VAN imtTSpointmtB. mi Ml a IIITEUIS. Eerste Blad. per postwissel Prima gevoerde ff 27.50. f 48.00 Nr. 5771 ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1923 51e JAARGANG Verschijnt DlnAdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag ÜEDACTEUR-UmöEVEE: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Po«t-Glroflretoen4B« No. -16066. ADVERTENTIEN: welke gewend zijn de abonnements gelden per postcheque of post-giro toe te zenden, geven wij In over weging - met het oog op de enorme vertraging bij dien dienst - ditmaal de abonnementsgelden voor het vierde kwartaal toe te zenden. Onzen adverteerders buiten de stad doen wij hetzelfde verzoek. DE UITGEVERS. Z o m e r t ij d'. Maan Zon Hoogwater op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.' 9.33 a. 12.10 6.59 6.41 12.8012.47 Bept. Zondag 80 a. Oet. Maand. 1 10.12 1.07 7.01 6.89 1.06 Dinsdag 2 „10.58 2.01 7.03 6.87 1.25 1.46 Woensd. 8 ,11.52 2.50 7.04 6.34 2.09 2.86 Dond.d. 4 ,12.52 3,34 7.06 6.82 3.08 3.45 Vrijdag 5 1 4.12 7.08 6.30 4.28 5.14 Zatord. 6 2.— 4.47 7.10 6.28 5.57 6.84 Zaterdag 29 Sept. 7.14 uur. Zondag 30 v 7.11 Maandag 1 Oot. 7.C9 BUITENLAND. DUTTSCHLAND. Maatregelen tot handhaving der orde. Woensdagavond! laat as te Berlijn een heruit gepubliceerd! van den rijkspresident op grond van art. 48 lid twee van de rijks- grondiwet, hetwelk bepaalt, dat voor het her stel van de openbare veiligheid en orde van het rijksgebied de artt 114, 115,117,118,124 en 153 van de rijksgrondwet tot later order' buiten werking worden gesteld. Hierdoor wordj; de persoonlijke vrijheid be perkt, evenals het recht van het vrije woord en de persvrijheid; benevens het telegraaf- en telefoongeheoin;. huiszoekingen en inbeslag nemingen alsmede beperking van het eigen domsrecht worden buiten de anders geiden- die wettelijke grenzen toelaatbaar. De politieke bevoegdheden zijn dien rijks minister van landsverdediging gedelegeerd, die ze op de militaire autoriteiten kan over dragen. i Donderdag heeft de Rijksregeering op grond van baar nieuwe verordening aangaande de proclamatie van den uitzonderingstoestand voor het geheele rijksgebied, den commandant van de rijksweer in Mtlnchen, generaal von Lossow, tot haar commissaris in Müricheni be noemd'. In parlementaire kringen beschouwt men dit als een tegenzet tegenover de benoe ming van vön Kahr door d'e Beiersehe regee ring. Generaal von Lossow heeft daarop de door von Kahr toegestane veertien vergade ringen van de nationaabsocialisten verboden. FEUILLETON. Naar het Engolsch van Willlam Looke. Voor Nederland bewerkt door W. J. A. Roldanus Jr. 63) .Beste Edtna," zeide hij op verzoenenden toon. „-we moesten elkaar wat beter loeren verstaan. Dat ruzie maken is zoo onwaar- d3|'ii legde haar boek, dat zij aan het lezen wasT inert de bladzijden naar heneden op haar Saterdag heerschte er bij jou vrijwel een misverstand.'" .Het is mij zeer aangenaam, dat te hoo ren, want ik wou je daaromtrent juist iets vragen." „En dat is?" „Heb je jo ontslag bij den Eersten Minis ter ingediend'?" „Neen, neen', natuurlijk niet Dat as het juist, waarin je je vergist Ik besef heel goed, dat ik niet met die monsoben in het publiek gezien kan worden. Ik moet een ge heime bijeenkomst zien te krijgen. Maar hot was mijn bedoeling hen aan onze zijde te krijgen. Ik dacht, dat een openhartige be spreking met hen! goede resultaten zou kunnen afwerpen." De rijksweer heeft versterkingen uit Lindau en Kempen ontboden. Uit Berlijn werd- Donderdag aan het „Hbl." gemeld: De te Berlijn en Mtlnchen gepubliceerde regeeringsverMaringen karakteriseeren volko men den erostigen poltieksn toestand van het rijk. Onmiddellijk na dó afkondiging van den uitzonderingstoestand in Beieren en de benoe ming van den heer von Kahr -tot staatssecre taris-generaal heeft de rijksregeering den uit zonderingstoestand voor het geheele Duitsche rijk geproclameerd en de uitvoerende macht van het rijk aap den rijksweenninister over gedragen. De verordening der rijksregeering, stelt de artikelen van de rijksgrondwet over de persoonlijke vrijheid, het briefgeheim enz. buiten werking en bedreigt handelingen in strijd met de aanwijzingen van den militairen bevelhebber met zware straffen. De bepalin gen van het strafwetboek ten aanzien van hoogverraad, brandstichting, samenscholingen enz. worden tot de doodstraf toe verscherpt. De verordening van de rijksregeering stemt dus wat den inhoud! betreft ongeveer met die van de Beiersehe regeering overeen, en op het eerste gezicht zou men de afkondiging van den uitzonderingstoestand in Beieren voor ©en uitvoering van het rijksbesluit kunnen aan zien. In werkelijkheid is de toestand echter anders. De Beiersehe verordening is zonder voorkennis van de rijksregeering uitgevaar digd en kwam zeer onverwacht. Op het bericht van den Beierschen maatregel is het rijks- kabinet nog om middernacht bijeengekomen om over dén toestand te beraadslagen. Als ge volg van de verordening van von Kniliing is toen voor het geheele rijk de uitzonderings toestand afgekondigd. Reeds deze uiterlijke gang van zaken zou bezorgdheid kunnen wekken, en deze wordt niet verminderd door de benoeming van dm heer von Kahr tot staatssecretaris-generaal. De heer von Kahr is indertijd uit de regeering ge treden, omdat hij zijn tegenstand tegen de po litiek der rijksregeering niet wilde opgeven. Hij is de vertrouwensman der Beiersehe mo narchisten en van ex-kroonprins Rupprecht van Beieren. Hij is de leider van de z.g. „va- derlandsche bonden'", die op het oogenblik wel eenig verschil van meerling met de door Hitier geleide nationaal-socialistische strijdorganisa ties hebben, doch die toch in den grond onge twijfeld zeer dicht bij elkaar staan. Voor de buitqnlandsche politiek niet onbedenkelijk is in de proclamatie der Beiersehe regeering de zin, dat het met de bezetters van het Ruhrge- bied gesloten verdrag van Versailles door haar niet meer ais bindend wordt beschouwd. Het afleggen van een dergelijke verklaring is uit sluitend een zaak van de rijksregeering, die alleen verantwoordelijk is voor de leiding der buitenlandsche politiek. De rijksregeering verklaart, dtyt de afkondi ging van den uitzonderingstoestand voor het geheele rijk noodzakelijk is geworden in ver band met verschillende gebeurtenissen en stroomingen, evenals met de bedreigingen van links- en rechtsradicale zijde; verder in ver band' met de mogelijkheid van een overslaan der separatistische stroomingen uit het bezette gebied' en de onlusten in Saksen. De Berlijnsche bladen leggen er in hunne bespreking van den .toestand den nadruk op, dat de rijksregeering met haar stap, geenszins een oorlogsverklaring aan Beieren wilde uit spreken. Verder wordt gemeld', dat de Beier sehe minister-president Donderdagmorgen aan de rijksregeering mededeelde, dat de Beiersehe regeering juist von Kahr had benoemd, omdat zij van zijn invloed op de rechtsstaande ele menten in Beieren het beste hoopt voor het bewaren der orde in Beieren. De Beiersehe premier zeide overtuigd' te zijn, dat von Kahr zou toonen volkomen loyaal te zijn. Uit Kemp ten en Lind'au zijn op zijn wensch Rijksweer- troepen naar München gedirigeerd' om het garnizoen aldaar te versterken en iedere Putschpoging van Hitier te verhinderen. „En is dat het geval geweest?" „Ik geloof het wel. Ik spreek vanavond in het Bristol Hotel. Je zult uit mijn speech hooren wat mijn positie is. Het is mijn be doeling die heel duidelijk uiteen te zetten." „Het is mij 'heel aangenaam dat te hooren." Zij ging weg, hem meer hatend en ver achtend dan ooit te voren. Zij brach een af- schuwelijfcen dag door, overweldigd door angst voor verraad en onheil. En die angst bleek den volgenden ochtend gerechtvaardigd, toen zij de couranten, die haar op bed gebracht waren, inkeek en het hoofdartikel van het invloedrijke dagblad las, dat geredigeerd werd door Fordyce, een der gasten van het wonderlijke diner. Het was een aanval op de oorlogspolitiek der Regeering, ©ogenschijnlijk 'gebaseerd op ge ruchten, die Godfrey haar gevraagd' had tegen te spreken, voor hen, die er meer van wisten, in werkelijkheid op de echte plannen van het Opperbevel. Het artikel was met duivelscihe handigheid in elkaar gezet. Wan neer men Fordyoe zou willen sommeeren d'e bron van zijn inlichtingen te noemen, zou hij op het artikel kunnen wijzen en Iedereen tarten om te bewijzen, dat hij überhaupt in lichtingen van buitenstaanders had. Het was een zuiver logische afleiding uit de alge- meene richting, waarin de politiek der ge allieerde militaire autoriteiten zich bewoog. En toch wist de huiverende vrouw, dat het plan aan Fordyce medegedeeld moest zijn. Hoe? Vól bange voorgevoelens sprong zij uit haar bed en opende de geheime lade van haar bureau. Het blad papier lag er nog zooals zij het erin gelegd had. Een paar oogenblikken stond zij met haar handen op haar borst dwaas te lachen. Edgar was tot veel dingen in staat, maar hij zou niét snuf felen in haar privé-papieren. Hij was in Ingezonden mededeellng. Café, Telef. 55, Restaurant. (soep, vleesch, aardappelen, groenten, fruit of gebakken visch). van» 122 uur, f 1,78. Diner van B'/a—7 uur f 2,50 en 3,—. 80 Diners in één maand f 45,—. Alléén Zondags van B'/a7 uur De opheffing van het lijdelijk verzet Naar de Parijsche correspondent van die „Telegraiph Umioni" verneemt, verwacht de Fransche regeering, dat het babiuefc-Strese- manin üa het intrekken van alle verordenin gen betreffende het lijdelijk verzet, officleele voorstellen tot oplossing van het schadever- goedingsprobleemi zal doen. ENGELAND EN DUITSCHLAND. Uit Londen wordt gemeld, dat, ofschoon bepaalde inlichtingen over den toestand in Duitschlamd in gezaghebbende kringen al daar ontbreken, men de benoeming van dic tators in Beieren en Duitschland uitlegt als een maatregel, gericht tegen de communis tische beweging. Ofschoon men niet gelooft aan een algemeenen opstand in Duitschland, is men in verantwoordelijke kringen te Lon den toch zeer bezorgd over wat een voortee ken lijkt van een verbrokkeling van Duitsch land in kleine staten met een algemeenen chaos als onvermijdelijk gevolg. ITALIË EN GRIEKENLAND. -k I Korfoe ontruimd. 1 Eten bericht uit Rome meldt, dat de' <Èitrui- Tning van Korfoe Donderdag voltooid is en dat het eiland aan de Grieken is teruggeven. Een Italiaansch eskader zal in de wateren Ingezonden mededoeling. Afdeeling: CONFECTIE. Afdeeling: NAAR MAAT. staat de Regeering aan Fordyoe te verraden, maar in rijn qualitelt als minister zou hij, zoo dacht zij, misschien van vhet plan op de hoogte zijn. Al« gastheer had hij het Zater dagavond aan Fordyce medegedeeld. Moge lijk aan anderen. Maar neen. Dat zou gek kenwerk geweest zijn. Een oman bezoedelt zich niet tegenover een dozijn mannen tege lijk. De anderen had hij slechts gevraagd, om hen op dezen meesterzet voor te bereiden. Met een ongeduldigen slag sloot zij de iade en ging met gebalde vuisten door de kamer loopen, terwijl rij in zichzelf prevelde: „De ploert! De duivelsche ploert!" Neen. Verder met hem leven was onmo gelijk. Zij zou weggaan.... Zij had haar huls te Moulsford, haar eigen inkomen. Wat haar Londensohe leven betreft, zij' kon ap partementen nemen in het Glaridge's Hotel. In haar verontwaardiging vergat zij' God frey bijna. Haar afschuw voor Edgar was sterker dan alle andere gevoelens. Plotse ling herinnerde zij zich, dat hij in Bristol gesproken had; zij' zocht in1 de Times het verslag. Het was natuurlijk weer niet» an ders dan de duffe kletspraat en bombast, die al zijn toespraken van het begin van zijn loopbaan af gekenmerkt had. Hij loog tegen het land, d'at hij begonnen was te verra den. Intussohen zoo zeide haar opge wonden fantasie tegen haar was hij een losloopend gevaar voor de geheele wereld. Wat kon rijn doen? Hem op staanden voet aanklagen bij den Eersten Minister? Deze zou haar ongetwijfeld vragen waarom riJ het hoofdartikel in de Morning Gazettte in ver band bracht met het diner, dat aan de po litieke tegenstanders van haar man gegeven was. Hoe wist zij, dat er iets meer d'an gis- sihgen ten grondslag lagen aan de kritiek in Fordyoe'a blad? En zij zou daarop niet kun van Korfoe blijven) tot de regeering de 50 milüoen lire schadeloosstelling zal hebben ontvangen, die Griekenland moet betalen. Het Parijsche Journal des Débats laat zich scherp afkeurend uit over die beslissing van den gezantenraad nopens het Italiaansch-— Grieksche conflict Juridisch is ze niets waard, zegt de Débats. De vier gezanten heb ben niets anders gedaan dan de schadeloos stelling, waarover de nota van 8 September sprak en waarvan het permanente hof van internationale justitie in Den Haag het be drag moest bepalen, in een vaste boete van 50 millioen omzetten. Italië steekt dus een voudig 50 millioten op, omdat men zijn troe pen Korfoe wilde zien ontruimen en zulk een gevaarlijk precedent zal Europa's toe komst en ieders geweten zwaar drukken. Actie van werkloozen. Heftige tooneélen hebben zich Woensdag avond in Popjar in het Londensche Oost einde voorgedaan, toen veertig politieagen ten door den burgemeetster werden opgeroe pen, om vijfhonderd oproerige werkloozen te verdrijven uit de kantoren van de steun- venleeninig, waar zij1-de ambtenaren in hun kamers hadden opgesloten. Vijftig werkloo zen werden gewond en Veertien van 'hen naar het ziekenhuis gebracht ROEMENIE. Een fascistische beweging. Volgens berichten uit Boekarest was het doel der fascistische beweging in Roemenië de militaire dictatuur. Zij droeg een militair en antisemitisch karakter en had in de Dobroedsja en Zevenburgen ook een irre- dentistisohe tendenz. In het district Moldau heeft het gepeupel zich bij. de beweging aan gesloten. Dertig percent der actieve officie ren moet fascistisch zijn. De opstand was beraamd tegen de laatste dagen van Sep tember. De regeering heeft thans aan het hoofd van het legerbestuur een burger geplaatst en er zullen in den loop der volgende week bij het leger op groote schaal officieren wor den ontslagen. BULGARIJE. Communistische agitatie. De „Times" meldt d.d. 26 Sept uit Sofia: In verband met de alhier ontvangen, be richten, dat morgen in Sofia de revolutie zou uitbreken, heeft de Bulgaarsche regee ring gisteravond 600 communisten laten ar resteeren. Hedenmorgen was de toestand in de omge ving van Ferdinandovo zeer ernstig. De communisten hebben' hun acti'e uitge breid tot de stad Berkovitza, nabij de Zuid- Slavische .grenzen. Daar hébben zij den bur gemeester en 15 andere niét-communistische- inwoners vermoord. Dit tijdelijk succes is te wijten aan het groot aantal communistische aanhangers in dit district, dat steeds beschouwd werd als het bolwerk van oproerlingen en doordat de revolutionairen verklaarden, dat koning Bo- ris vermoord was, opdat een, groot aantal nietrcommuniaten zich bij hen zouden aan sluiten. Velen der oproerlingen waren gewapend met' Russische geweren, model 1023. De re- geeringstroepen zijn heden een nieuw offen sief begonnen. Zij hebben Berkovitza reeds heroverd. De communistische benden rijn reeds go- dwongen naar de Zuid-Slavische grenzen terug te trekken. i Volgens Were berichten is de communisti sche .beweging overal onderdrukt, behalve In de omstreken van Berkowitza en Ferdinan dovo, waar de opstandelingen door troepen worden omsingeld. Ingezonden mededeellng. KORTE BERICHTEN. Uit Teheran (Perrië) wordt gemeld, dat de aardschokken te Kerman zich herhaald en veel schade aangericht hebben. LUCHTVAART. Gevallen. Een telegram uit Québeo meldt dat een Oanadeescih watervliegtuig, dat de post ver voerde, van een hoogte van 2500 voet in het St John's-meer is gevallen. Drie man ver- loren het leven. BINNENLAND. nen antwoorden. Weer deed zij dé lade open en 'haalde er Godfrey's schetsje uit. Het was beter het te vernietigen. Haar vingers waren gereed het in stukken te scheuren. Maar dan hield zij op. Neen. Zij dacht aan Sir B eikel ey Pynne een man met een onbe zoedelde eer zoowel in zijn particulier als in zijn openbaar leven. Zij zou met dit stuk pa pier iu haar hand naar hem toegaan, hem de geheele .geschiedenis vertellen en 'hem om raad vragen. Zij stopte het stuk papier weer in de iade, 'beidé haar kamenier en kleedde zich. Den geheelen ochtend was zij druk met haar correspondentie bezig. Om half een belde Godfrey haar op. „Waar en wanneer kan ik je spreken? Iets heel belangrijks." „O, lieveling, wat ia het?" Haar stem beef de. „Waar ben je?" „Op het Ministerie van Oorlog. Ik kan Je niets door de telephpon zeggen. Trouwens ik heb op het oogenblik geen seconde tijd. Over een half uur ben ik vrij." „Kom dan hier. Ik ben .alleen." „Prachtig." Hij belde af, haar in angstige spanning latend. Natuurlijk wilde hij haar over het artikel in The Morning Gazette spreken. Voor haar opgewonden verbeelding keerde het geheele Ministerie van Oorlog in een toestand van blinde woede. Zijn toon was ook zoo bruusk en bevelend geweest, als van iemand, die een crisis doormaakt. Was zij maar dadelijk naar Sir Berkelry Prynne ge gaan inplaats van haar ochtend met corres pondentie te verknoeien. Maar wanneer je voorzitster en pemningmeesteresse van ver schillende oomité's bent, moet dat werk ook gedaan worden. Zij schreef verder. Het stilhouden van een auto. Een oogen- H. M. de Koningin te Alkmaar. EBjJ haar bezoek aan Alkmaar ter gelegen heid van de herdenking van Alkmaar's Ont zet op 8 October, dan 660 jaar geleden, zal de Koningin vergezeld zijn van Prins, Hen drik. Prinses Juliana kpmt niet mee. De Vlootwet Het bestuur van het N.AJ3. bericht ons, met betrekking tot het petitionnement tegen de Vlootwet, dat het zonder in beoordeeling te treden omtrent de waarde van een peti tionnement, in ieder geval den leden van de in het N.A.S. belichaamde revoiutionnaire vakbeweging, adviseert tot teekoning van het petitionnement tegen de vlootwet. Met nadruk wenscht evenwel het béstuur van het N.A.8. nog te, verklaren, dat: Ie. met dit petitionnement in geen geval de agitatie tegen dé vlootwet als geëindigd mag worden beschouwd; 2e. alle doeltreffende middelen dienen te worden aangewend tegen de vlootwet en haar gevolgen; 8e. het'middél van de demonstratieve pro teststaking dient te worden aangewend op Ingezonden mededeellng. Noodseinen. Geen wonder, dat Moeder bij tijden prik kelbaar wordt! Haar tobberig werk binnens huis, wasschen, strijken, verstellen, poetsen en de eindelooze huishoudelijke zorgen zou den door geen man verdragen worden. Wees voorzichtig! Prikkelbaarheid, pijn in de lendenen en rijden, hoofdpijn, rugpijn, urinekwalen, zenuwachtigheid, en duizelin gen rijn seinen van nierverzwakking. Otm zich te hoeden voor ontwikkeling van de lange nasleep van nog ernstiger nier- stoornissen, is het tijd om aan riohzelf te denken en de worstelende nieren met Fosteris Rugpijn Nierenpillen te heipén. Dit speciale niergeneesmiddel is geen alles geneaend middel; het werkt alleen op de nieren en blaas, en het 'baat tegsn pijnlijke verschijnselen van nier- en blaaskwalen als nierzaad, rheumatiek, steenvorming, water zucht, ischias, spit, blaasontsteking en urlne- zuurvergiftiging. Passend voor Jong en oud, diénde geen hols bodder Fosteris Pillen te zijn. Verkrijgbaar In apotheken en drogist zaken h f 1.7B per doos. (30) blik van afschuwelijk wachten. Rolliter klopte. .Kapitein Baltazar, mylady." Zij bleven een oogenblik ademloos tegen over elkaar staan, tot de 'butler de deur ach ter zich gesloten had. Dan liep hij naar haar toe en drukte haar ln zijn armen. Toen zij zioh beheerschen kon, keek zij' in dansende, triomphanteljjfce oogen. Een diepe zucht van verlichting ontsnapte haar. Dan, plotseling, ving zij ala het ware de echo van RoUiteris woorden op. Kapitein „Ja. Eu meer dan dat Ik ga naar Frank rijk." Zij voelde zich bleek worden. „Lieve ling „Het is een groote bof," ging 'hij uitge laten voort. „Northby heeft een legercorps gekregen. Hij.wil mij bil rijn staf hebben." „Ik ben zoo blij' voor je, lieveling. Ik ben zoo blij, dat je gekregen hebt wat Je zoo graag hebben wilt." .Schitterend, niét? Zoover heeft een één- voeter het nog nooit gebracht. Het Ministe rie is je ware niet Dat vindt Je pas aan helt front. Den eersten keer, dat ik je ontmoette, heb ik gezworen, d'at ik je waardig zou zijn, als zoo iets mogelijk was." „Ik ben trotsch op je. Maar Ik begrijp het niet generaal Northby ik heb nooit gehoord „Natuurlijk niet. Ik zelf ook niet Het is allemaal streng geheim gehouden." Hij legde haar alles in het kort uit „En warmee ga je weg?" „Over drie dagen. Tot zoo lang heb ik verlof" „Drie dagen?" Zij keek hem verbaasd aan. ,Kn dan ga je voor onbepaalden tijd weg?" (Wordt vervolgd). a COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldorsche Courant 11.60; fr. p. p. binnenland f2.Ned. O. en W. IndiS p. zoepo«t f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad neep. f 0.57', f 0.76, f Q.86, f 1.26. Modeblad reep. f 0.95, f 1.26, f 1.26, f 1.60 Loaeo nummers der Courant 4 ct,; fr. p. p. 6 ct. 20 ct. p. rogol (saljard). Ingoz. imoded. (kolambroedifco ale rodnetton. tekst) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te buur) v. 14 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v.d.blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijano. 4 ct. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Licht op voor auto's en fietsen 's Maandagsmorgens ging zij met haar gasten naar Londen terug, maar zij zag haar echtgenoot niet vóór laat in den namid dag, toen hij haar' bij zijn thuiskomst van het 'Ministerie, alleen in 'haar boudoir vond. Beieren en het Rijk. Kamer met Ontbijt f 2,50, f 3,— f 3,50. Lunch Reclame-Menu f 1,50 p. c. Hors d'oeuvre varié Schotels vanaf f 6, Soap, Croquetten, Pasteitjes. Vlsch-, Vleesch- en Wildschotels. Zalm- en Kreeftenmayonnalses. Slagroompuddingen. Worden ook bij vooruitbestelling aan hula bezorgd. Poincaré verwacht officleele voor- stellen. V-

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1