E T AAN DE VERBRUIKERS VAN JURGENS' PLANTA L DE FIJNSTE PLANTENBOTER Tweede Blad. PRIJS 60 CENTS PER POND ANT. JURGENS' MARGARINEFABRIEKEN VAN ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1923. PLAATSELIJK NIEUWS. Bj} het te 's-Gravenhage gehouden examen slaagdie voor Machinist-diploma B de heer J. B. Zits, alhier. De heer P, J. Verbeet, leeriing der Rbt dioschool alhier, is met ingang van 26 dezer geplaatst als Radiotelegrafist bij de Ned. Telegraaf MJJ. „Radio-Holland". Die heer Westerveld, minister van marine, is gisteren, vergezeld van gep. vioe-admiraal Tydeman, inspecteur bij het militair onder wijs bij de zeemacht, hier aangekomen tot bet bezoeken van het Koninklijk Instituut voor de Marine. Naar men ons van bevoegde zijde me dedeelt, vertrekt de ZeerEerwaarde heer Huyg, die langer dan zes-en-dertig jaar pas toor aan de SI Petrus en Paulus kerk was, d'e volgende week uit onze stad. Vermoedelijk doet ZJE. morgen hier voor 't laatst een plechtige hoogdienst. waarna hem een afscheidslied zal worden toegezon gen. Zijne parochianen en ongetwijfeld ook veel anderen zullen dien beminden pastoor alsdan zeker een laatste hulde willen brengen. De audiëntie heeft plaats tusschen 2 en 4 uur Zondagmiddag. Huizenveiling op Woensdag 26 Sept 1923, gehouden door Notaris Baas, in het lokaal „Musds Sacrum". Het huis met het recht van voortdurend erfpacht op den grond aan den Ruijghweg No. 157. Kooper P. Puinbroek q.q. voor 1750. Idem idem aan den Ruijghweg No. 155. Kooper A. Roos q.q. voor 1800. Idem idem aan den Ruijghweg No. 153. Kooper P. Puinbroek q.q. voor 1825. Idem idem aan den Ruijghweg No. 149. Kooper G. J. Walboom q.q. voor 1800. Idem idem aan den Ruijghweg No. 147. Kooper A. Roos q.q. voor 1900. Idem idem aan den Ruijghweg No. 145. Kooper A. Roos q.q. voor f 1800. Idem idem aan den Ruijghweg No. 187. Kooper A. Roos q.q. voor 1875. Idem idem aan den Ruijghweg No. 185. Kooper A. Roos q.q. voor 1800. Idem idem aan den Ruijghweg No. 121. Kooper L. de Vroome q.q. voor 2041. Idem Mem aan den Ruijghweg No. 119. Kooper A. Roos q.q. voor f 1725. Het huis en erf met werkplaats aan de Spoorstraat No. 65. Kooper J. M. Bosch o.s. q.q. voor 8501. •Het woon- en winkelhuis en erf aan den Kanaalweg No. 109. Kooper P. Bregman q.q. voor 4975. De melkprijs. Blijkens een advertentie in dit nummer heeft de Veehoudiersbond, kring Helder, be sloten met 1 October den melkprijs met 2 cent per liter te verhoogen. De Zomertijd. De zomertijd eindigt Zondag 7 Oct., des voormiddags 3 uur. Men zette dus Zaterdag avond 6 Oct., voor imen zich ter ruste begeeft, de klok een uur terug. Bezoek Tweede Kamer-leden aan de Zuiderzeewerken. Vrijdag 5 October zullen een aantal leden der Tweede Kamer een bezoek brengen aan de Zuiderzeewerken. Te ongeveer 10 uur zal het gezelschap per boot naar den Oever op Wielingen vertrekken, alwaar een bezoek gebracht zal worden aan de gereed zijnde werken aan de oostzijde van Wieringen. Vervolgens zal de overtocht naar Van Ewycksluis plaats hebben, alwaar de in uit voering, zijnde werken zullen worden be zichtigd, Ihdienf de weersomstandigheden maken dat de tocht per boot naar deni Oever niet kan doorgaan, zal alleen een bezoek ge bracht worden aan de werken bij Van Ewijcksluia. Tentoonstelling „Rembrandt". Van heden af wordt door middel van re- clamebdlletten aan1 die tentoonstelling, welke a.s. Zaterdagmiddag wordt geopend, meer dere bekendheid gegeven. Deze redamebil- letten, die op verschillende plaatsen in de stad worden aangeplakt en opgehangen, zijn ontworpen door Roeland Koning, een der le den van „Rembrandt" en maken in' hun so ber decoratief, een aangenamèn indruk. De voorstelling: de letter R in een stervormige figuur, rondom gestyleerd, zal wel ©enige toelichting veredschen, al begrijpen onze le zers natuurlijk, dat de R den naam; Rem brand weergeeft. De ster symboliseert Rembrandt's genie. De cirkel rondom dien naam duidt op de on vergankelijkheid daarvan, en de ster Rem brandt's ster dus is immer stijgend, het geen wordt uitgebeeld! door de verlenging der onderste punten. Een helder en klaar licht straalt van haar uit in dien nachitelijken 0jjet* smaakvolle biljet zal wel de aandacht trekken. Door de Regel i;n gscommissa© zijn ook eeni ge van deze bihetten in de plaatsen in de om geving van Helder verspreid. Muziekschool „de Toonkunst" Naar uit de advertentie in ons blad blijkt, zal de Muziekschool „De Toonkunst", direc teur de heer Toon de Hoogh, Woensdagavond a.s. 8 October aan leerlingen, ouders, dona teurs en introdiucée's een concert aanbieden. Voor dit concert, als Jubileum-concert aange duid en herdenkend het 6-jarlg inwonerschap van den directeur in onze gemeente, is de me dewerking verkregen van den zanger Hendrik O. van Oort, die een groot aantal zijner eigen liedjes zal zingen, daarbij bijgestaan door Me juffrouw Rootlieb, de welbekende en -geliefde leerares der school. Behalve deze eigen liederen zal de heer Van Oort een tweetal balladen Ingezonden Mededeettng, ANT. JURGENS' M ARG AR I N EFAB R I E K E N TE OSS 1 prijs van 2 prijzen van 5 prijzen van ÏO prijzen van ÏO prijzen van 20 prijzen van 500 prijzen van ÏOOO prijzen van f ÏOOO.— f 500.- 200.» ÏOO.- 50.— 25.— ÏO.- 5.- zingen, 11.L een van Oarl Loewe, den balladen- componist bij uitnemendheid', en Schubert's beroemd) „Erlkönig". Ook een paar duetten worden ten gehoore gebracht. Het belooft dus een goede avond te worden. Noord-Hollamdsche Vereenlging „Het Witte Kruis". Donderdagavond had de jaarlijksche alge- meene vergadering plaats van de afdeeling Helder der Noord-Holianxisehe Vereenlging „Het'Wtite Kruis". Bij verhindering van Voorzitter en vice-voorzitter werd de verga dering geleid door den heer dr. W. J. Bak ker. Behalve deze bedde heeren (dr. A. Grun- wald, Voorzitter en J. Kamman, Vice-voor zitter) was met kennisgeving afwezig mejuf frouw Dekker. Nadat de notulen van de vorige vergade ring waren gelezen en goedgekeurd, kwam aan de orde de verkiezing van 3 bestuursle den wegens periodieke aftreding van mevr. Delgorge-Meyers en de heeren P. van Dea len en H. Roukens. Allen werden herkozen. Tot leden van de commissie tot nazien der rekening en verantwoording over 1923 wer den gekozen mevrouw de Koning en de hee ren Delgorge en van Zoonen, plaatsvervan gende leden de heeren Jaring en Dokter. Vervolgens komt aan de orde de bespre king van den beschrijvingsbrief voor de 66ste algemeene vergadering op Vrijdag 5 October a.s. in het gebouw „Bellevue", Marnixstraat 400, Amsterdam, te houden. Hierbij kwam ter sprake het feit, dat door het Hoofdbestuur, buiten het afdeelingsbestuur om, ten vorigen jare aan den heer Micbels is verzocht ver slag namens de afd. uit te brengen. Hoewel de vergadering de keuze van dezen heer bij uitstek gunstig acht, meent het toch tegen een dergelijke wijze van doen van het Hoofd bestuur te pretesteeren, daar nu het geheele aM'eelingsbestuur eenvoudig op zij' is ge zet. In de afdeelingsbestuursvergadering is dan ook besloten hef H^B. hierover te inter- pelleeren, en zal voorgesteM worden dat het H.B. voortaan aan de afdeelingen: verzoekt iemand aan te wijzen tot het uitbrengen van een verslag. Bij het voorstel betreffende uit breiding van het Herstellingsoord „Heide- hJeuvel" stelt de heer Roukens voor stappen te doen om liever te trachten een derde her stellingsoord naast het bestaande te stich ten, en aan de vergadering te wijzen op de goede gelegenheid, die onze gemeente in de Donkere Duinen' daarvoor biedt. Het is bo vendien wenschelijk, dat een eventueel derde herstellingsoord! aan zee worde gesticht, om dat voor sommige kinderen zeelucht beter geschikt is dan boschlucht, en de beide andere im de tbosschen 'liggen. Nog wijst spreker er op, dat aUerwege in de provincie instellingen; van het „Witte Kruis" zijn gevestigd, behalve in deze groot© afd'eeling, met ongeveer 8000 leden. De vergadering staat sympathiek tegen over dit voorstel, zoodat het door den af gevaardigde ter algemeene vergadering zal worden ingeleid. Tot afgevaardigden worden vervolgens be noemd' de heeren Komman en dr. Bakker; als plaatsvervanger de heer Roukens. Medegedeeld wordt, dat met 10 Juli de tweede wijkverpleegster im functie is getre den, dat het gemeentebestuur de subsidie van 1000.— heeft gebracht op 1400.—, en dat het Hoofdbestuur vam de afdeelingen, ter dekking van het tekort, vordert 9 cent ner lid. Daar geen der aanwezigen meer het woord verlangt, wordt de vergadering on der dankzegging "esloten. Goed afgeloopen. Donderdagmorgen te ongeveer 7 uur ge raakte een zesjarig jongentje, dat later bleek aan den Kanaalweg te wonen, met zijn beenen onder een drietal balken, die met andere stuk ken hout lagen opgeslagen bij- het kantoor van de „EJ3.0.N.A." aan het Molenplein. Door voorbijgangers werd het knaapje bevrijd. Het bleek geen letsel te hebben 'bekomen. Pluimvee-verloting. Zooals wij reeds hebben gemeld, wordt einde December alhier een Pluimvee-tentoonstelling gehouden door de Vereeniging op Pluimvee- gebied1 „Helder", aan welke tentoonstelling men een verloting van pluimvee wenschte te verbinden. Thans kan worden medegedeeld, dat B. en- W. vergunning voor deze verloting hebben gegeven. Ter zijner tijd zullen wij- daarover nadere mededeelingen doen. WInbelnieuws. De getrouwe bezoekers van den scheersalon, die de heer Van- Doorn op den Brakkeveld weg indertijd heeft geopend, zullen van heden af aan hun -oude zaak -een andere bestemming zien gegeven. Want de heer Van Doorn heeft, nu het Tuindorp en omgeving allengs aan groeit tot ©en belangrijke stadswijk, tijdig de bakens verzet en met de uitbreiding der be volking aldaar rekening gehouden. Zoo dan heeft hij zich aan den Brakkeveldweg een nieu we woning gebouwd, tegenover de oude (op het oogenblik nog ongenummerd) en deze kon het anders? geheel modern en naar de eisch-en des tijds laten inrichten. Het Tuin dorp is daardoor een moderne scheersalon rijker geworden. De inrichting, die ruimte biedt voor drie klanten-tegelijk-onder-het-mes, -heeft, behalve een soberen en smaakvolien opstand', een ge zellige leestafel, waar de wachtenden zich kun nen verpoozen in lectuur. Electrische appara ten, als daar zijn een haardroogmachine, een h aa r-massag e-ap p ^raa t, en een gezichte-ver warmer, zijn ten dienste van de bezoekers; verder is er een hoofdwasch-machine, en ©en Juriker geyser voor warm water. Het waren de heeren Verbeus en N. de Beurs, die dit royaal en netjes1 Inrichtten; een broeder van den eigenaar verzorgde het met selwerk, h-et stukadoorwerk is van den heer Dienaar, het -schilderwerk van de firma De Kok, Dijkstraat. Iets nieuws is het z.g. ^pat- werk" op den muur, geheel uit steen ver vaardigd. Behalve ©en scheersalon bevat het perceel een aparten winkel, waar -een keur Is van si garen', cigaretten, tabak en parfumerieën. Een en ander voldoet werkelijk in ©en bestaande behoefte voor deze huurt en zoo zal het zonder ©enigen twijfel den heer Van Doorn in zijn nieuw etablissement wel goed gaan! Uit het Politierapport In verband met de aangifte van inbraak in een perceel aan de Bosstraat op Woensdag avond (zie vorig rapport) kan nog worden me degedeeld, dat de vrouw niets uit haar woning vermist. Nog niet is kunnen worden vastge steld, hoe de woning open kon worden ge vonden'. Aangifte werd gedaan door een bewoonster van de Fabrieksgracht, dat tijdens haar afwe zigheid van een drooglijn op haar -erf een blauwe ja-pon was weggenomen. Evenzoo gaf een bewoner aan de L. van Berkstraat kennis van vermissing van een heerenrijwiel. Het Jubileum van de Koningin. -De particulier secretaris van de Koningin verzoekt ons ingevolge de bevelen van Hare Majesteit, de volgende persoonlijke dankbe tuiging van Hare Majesteit in ons blad op -te nemen: Diep getroffen door de wijze waarop mijn Volk de herdenking mijner regeeringsaanvaar- ding met mij heeft gevierd, gevoel ik mij aan het einde der feestweken, die thans achter ons liggen, gedrongen aan allen, die, zoo hier als over land en zee, met woord- en daad er toe hebben medegewerkt om deze gedachtenisvie ring tot eene zoo -gelukkige en onuitwischbare gebeurtenis in mijn leven te -maken en waar van ik zoovelen -op andere wijze niet vermag te bereiken, nogmaals mijn hartgrondigen dank te betuigen. WILHELMINA. De intrekking van art. 40. Door de R.-K. Bonden van Overheidsperso neel is besloten om op Zondag 34 October een groote vergadering te houden des u.m. te 1 uur in het gebouw „Tivoli" te Utrecht, waar voor zullen worden uitgenoodigd alle leden van de bij' de groote centrale aangesloten bonden. Zoo noodig zullen er afzonderlijke vergaderin gen worden gehouden. Op de groote vergade ring zullen spreken de heer Von Frytag Drabbe, voorzitter der centrale, en- de heer Hellemons, voorzitter van „St Rafaël".- De bezuiniging. Naar de „Rsb." verneemt -heeft de regeering besloten, het advies van de centrale commissie voor georganiseerd overleg n i e t op te volgen en -met ingang van 1 Januari a.s. een algeheele loonsverlaging van 10 in te voeren. Het betreffende K. B. is reeds in bewerking -en h zal dezer dagen afkomen. Tevens verneemt bet blad-, dat -er zeer -groote kans bestaat, dat de tweede salarisverlaging van 10 welk© tegen 1925 was aangekon digd, biet zal doorgaan, wijl -er gegronde hoop is, dat langs anderen- weg het resteerende te kort zal' kunnen worden gedekt. Ook -hieromtrent zullen binnenkort mededee lingen worden gedaan. De Postchèque- en Girodienst. Ter bespoediging van het opsporen van de fouten', welke in de administratie van dien Postchèque- en Girodienst zijn ontstaan, zal deze dienst aan rekeninghouders het verzoek doen, daarbij op eenvoudige wtjie behulpzaam e zijn. Aan alle rekeninghouders zal verzocht wor den per keerende post aan den Postchèque- en Girodienst te 's-Gravenhage opgave te doen om hun saldo per 24 Augustus 1923, vol gens de laatste, rechtstreeks van het postkan toor (dus -niet van het centraal kantoor te 's-Gravenhage), ontvangen opgave. De Postchèque- en Girodienst zal op deze wijze reeds binnen enkele dagen in het bezit kunnen- zijin van belangrijke contröle-maatre- g-elen, -ter vergelijking met zijne administratie. Een nieuwe contröle-bureau voor het ver werken van dit binnenkomende contróle-ma- teriaal, wordt ingericht. De Postchèque- en Girodienst zal sneller dan voorheen zich met rekeninghouders i-n verbinding kunnen stellen, omdat op heden reeds een nieuw telegraafkantoor in het gebouw van den Postchèque- en Girodienst aan het Spaarneplein in werking treedt. Het HbL meldt nog het volgende buiten gewone staaltje: Een groote instelling, wier tegoed.' bij den Postchèque- en- Girodienst zich gewoonlijk tusschen 25.000 en 50.000 beweegt, en laatstgenoemd cijfer nooit aanmerkelijk over treft, had! de vorige week een afrekening ont vangen met een creditsaldlo van 21.573.12, zegge een goede twintig mille. Zonder dat er noemenswaardige bij- of af schrijvingen op de rekening kunnen hebben plaats gehad! is in het begin dezer week een nieuwe afrekening'ontvangen, welke opent m»'t een credietsaldo vorige rekening vau. 6.846.833.61, oftewel een kleine zeven mil- lioen gulden. Van de fout -is dadelijk kennis gegeven aan de directie van den Postchèque- en Girodienst. Die reclame zal wel, als zoo vele tienduizenden andere niet de moeite van behandeling waard worden geacht. Immers thans, een week later, is van een correctie nog geen sprake. Wanneer de leiders dezer instelling het in hun hoofd hadden gekregen, om van deze gracieus aangeboden f 7 mil- lioen één of meer millioenen te acoepteeren en hiermede een genoeglijke reis om de we reld te ondernemen, dan had dé Staat der Nederlanden naar het geld kunnen fluiten. Ook hier ter plaatse komen natuurlijk ge vallen voor, dat te veel of te weinig is bij ge schreven etc. Zoo vernamen vij dat een reke ninghouder eene afrekening ontving waarop het saldo f 206.000 te hoog was. Van een an dere was het 5200 te hoog. Wethouderskwestie te Apeldoorn. Donderdag is de tweede raadszitting in de obstructie-peri-ode gehouden. En er is nage noeg niets gebeurd. De raad- is niet verder ge komen dan de afhandeling der ingekomen stuk ken. Onder de ingekomen stukken was o. a. het volgend voorstel van de leden d-er -oppo sitie: „Ondergeteek enden, van- meening, da-t h-et college van B. en W. op jni-et oorbare wijze is -gevormd, stellen voor, in de eerstvolgende raadsvergadering, deze benoeming te bespre ken". De heer W. Volgers (V.-D.) gaf in een rede van vijf (kwartier een -overzicht van de wor dingsgeschiedenis van het ooilege van B. en W., waarbij vooral de heer Plet het-loest ont gelden. Vervolgens gaf de heer K. van Trigt (S.D. A.P.) een uiteenzetting van het standpunt der S.D.A.P., terwijl de heer F. M. N. Preller (R.-K.) de houding der katholieken tegenover het college, dat Lij op lmmoreele wijze tot stand gekomen achtte, motiveerde. De heer Volgers stelde daarop voor de ver gadering te verdagen, welk voorstel werd' aan genomen. (De voorzitter bepaaMe de voorfcatting der - I Ten einde het verbruik van Jurgens' Rlanta, waarvan de prijs thans Is verlaagd op 60 cents per pond, In het huishouden aan te moedigen waartoe overigens de hoog- fljne kwaliteit alle aanleiding geeft stellen wij de volgende prijzen disponibel voor hen, die gedurende de maanden OCTOBER en NOVEMBER van dit Jaar blijk geven de grootste verbruikers van Jurgens' PLANTA Plantenboter te zijn geweest. Als bewijs hiervoor kunnen alle verbruikers In het geheele land uiterlijk 1 DECEMBER a-s. hunne ledige Plantacartons Inzenden aan (Reclame-afdeellng). Aan de verbruikers, die het grootste aantal ledige Planta-cartons Inzenden, zullen de volgende prljzenworden uitgereikt: (B320) Indien eenige prtyswtnners een even groot aantal ledige Planta cartons hebben Ingezonden, zal hun verzocht worden een eenvoudig gedichtje te maken van niet meer dan vier regels, betrekking hebbende op Jurgens' Planta. Het mooiste gedichtje ter beoordeeling van een onpartijdig persoon bepaalt dan de onderlinge rangorde. Het eigendom», en publicatierecht dier gedichtjes komt dan aan Ant Jurgens' Margartnefabrleken. leder verbruiker van Jurgens' Planta verklaart stilzwijgend, door Inzending der ledige cartons, zich te onderwerpen aan en accoord te gtean met bovenstaande regeling. De vermoedelijke Inbraak. Vermissingen. Persoonlijke dankbetuiging van de Koningin. Oeen tweede 10% sdartsvermlnderlng.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 5