gr SPORT. Voetbal. MARINEBERIOHTEN. Hr. Ms. Pelikaan ia Oct te Tunis aan gekomen. LEGERBERICHTEN. Tijdstippen van verzending dar brlevanmal8n. Naar Ned. Oost-lndlö. VERGADERINGEN. VERMAKELIJK HEDEN. ENZ. Donderdag 11 October. Openbare Vergadering Overheidspersoneel. Sprekers B. de Boer en H. P. Baak, Evan gelisatiegebouw Palmstraat 8 uur. Woensdag 17 October. Declamatie Ds. Schermerhoorn. Onderwerp: ,de Godzoeker", Casino 8 uur. Donderdag 18 October. Vergadering Onderwijzerspersoneel, Casino .8 uur. Vrijdag 19 October. Cabaretavond Marine Sanatorium-fonds, Casino 8 uur. Zaterdag 20 October. Uitvoering Gymniastiekvereen. Pro-P atria Casino 8 uur. Gevonden voorwerpen: Aan het Hoofdbureau van Politie: een ring met sleutels; een mantelceintuur; een portemonnaie; een Fransche. huisdeur- sleutel. J. Korver, 2e Vroonstr. 14: een) fantasie broche. Bontes, Achtergracht ZJZ.: een rozenkrans. Tienstra, Molenstraat 80: een kindermutsje. J. Noot, Sluisdijkstr. 99: een kinderschoentje. J. Kuiper, Gravendwarsstr. 1: een sigaren koker met sigaren. D. Schermer, Sluisdijkstr. 143: een mantel ceintuur. Bodemer, v. Hogendorpstr. 45: een bankbiljet Mallet Anemonenstr. 6: een zakmes. Postkantoor, Kanaalweg: een parapluie. Van der Leek, Hoogstr. 22: een armbandje. Sturk, Doolhof 17: een beenen ooilier. Casinogebouw, Kanaalweg: een bont en een paar handschoenen. W. v. d. Leek, Stakman Boesestr. 6: een da meshorloge in armband. Zuiderhout, Huisduinen 25: een kindermutsje. Schagenstraat 88: een parapluie. P. Bakker, J. in 't Veltstr. 42: een jongens^ jasje. Jonkers, le Wilhelminadwarsstr. 14: een vul potlood. O. Goeman, Bothastr. 21: een zakmesje. B. Kersbergen, Jonkerstr. 57: een postduif. O. Abbenes, Sluisdijkstr. 109: een dameshor loge met ketting. Doorn, Balistraat 11: een bankbiljet. Van der Meer, Balisraat 26: een zilverbon. Naerebout, Kroonstr. 3b: een muziekboek. Vroegen, Kuiperstr. 20: een heerenhoed. W. Kwast, Jodensteeg 7: een portemonnaie met inh. L. v. d. Vlies, Balistr. 62: een buigtang. Van Wolf eren, Basstr.,55: een boodschappen- tasch. Kruk, Molenstraat 21: ©en ikindermanteltje. D. Makelaar, Molenstr. 46: een wollen omslag doek. O. Tekelenburg, Horastr. 16: een zijden haar lint Van der Ploeg, Nieuwstr.: een herdershond. HAVEN VAN Burgerlijke stand der gemeente Helder MARKTBERICHTEN. Uitslagen van de competitiewedstrijden der Heldorsche vereenigingon. N. V. R, 3e kL A. H.R.O.—Watergraafsmeer 86; H.S.V. Helder (uitgesteld.) N-H. V. B. Ie klasse B. Helder 2—V.A.F.C. 1 0—1. 2e klasse D. H.R.O. 3-S.V.S. 1 2-0; H.R.O. 4Texel 1 13; Zoernacht 1J V.O. I 12; Bar tavier 1Helder 3 61. 8e klasse D. S.V.S. 2Helder 4 13; Zee macht 2iH.R.0. 5 (uitgesteld)Texel 2O.V.V. 1 00. Vriendschappelijk. Heider 5-8.V.S. 3 0—O; Heider a—lï.R.0. 7 8—2; S.V.S. aH.R.C. a 0—6; Batavier 2— Stormvogels 82. Overzicht. H.R.C., op eigen girondi spolcnde, verloor van Watergraafsmeer met 68. Heldor had uitstel verzocht en verkregen van haar wedstrijd tagen HJ3.V., wat toegestaan was. Helder 3 leed oen nederlaag, zooals ze In lange jaren niet gehad heeft, want Batavier won imet niet minder dan 6—1 en zit hierdoor steviger op do éérste plaats. Helder 2 verloor na een goedlgespeelden wedstrijd van 'het technisch beter spelende V.A.F..C. met 10. De H.-doeliman was enorm. Van de Heldor- elftallen was 'het 4e het eenige lichtpunt; uitspe lende tegen de V.S.V.-reserves wonnen ze met 31. H.R.C. 3 deed flink werk tegen S.V.S. 1. De Spartanen, die er zoo'n beetje beginnen in te ra ken, verloren met 2-^0. Rating 4 verloor op eigen grond] van het sterke Texel met 31. De plaats eelijke ontmoeting Texel 2O.V.V. eindigde in een puntlooze dTaw, wat voor de thuisspelende club een verdienstelijk stukje werk is. De wed)- strijd Zeemacht 2—H.R.C. 5 was uitgesteld. H.R.C,Watergraafsmeer 3-»5. De cijfers doen reeds vermoeden dat deze wedstrijd een eigen aardig verloop gehad heeft. Acht doelpunten in éen wedstrijd en vijf gemaakt, tegen de toch ge woonlijk heusch niet zwakke H.R.C.-werdediging geven ook de afwezigen, die ditmaal ongelijk hebben gehad (althans vóór rust)een metrkwaar- digen indruk. Zoo is het ook geweest. Ondanks het feit, dat het bijna den geheelen middag ge regend heeft, hebben de vrij talrijke bezoekers vóót rust kunnen genieten van een epannenden, aantrekkelijken wedstrijd. H.R.O. verscheen met: Beijer, d.; Angusteijn en Terburg, et; Brizee, Tiesisen en Hoenderdos, dl; Helder, Artsz, den Os, Prins en Clowting, v. Diedenhoven was dus vervangen door Hessen, die reeds vroeger de spilplaats bezette. Watergraafsmeer in blauw hemd mot witte verticale baan stelde zich eerst om ongeveer kwart voor drie tegenover HJR.C. op onder lei ding van den heer S. de Hoo. Het terrein was ondanks de vele regens van de laatste dagen bespeelbaar, doch scheen ons glad toe, waardoor valpartijen nogal eens voorkwamen. Niettemin Je er vóór rust pittig gespeeld, waar voor de bezoekers wel gezorgd hebben. Zij toon den zich van de eerste minuut af een hardwer kende ploeg, die van geen opgeven wist. Daar door waren zij aanvankelijk sterk in de meer derheid, overdonderden H.R.C., dat al spoedig door den spil een strafschop veroorzaakte, die doel trof. Dat heeft de roodhemden den geest, gegeven en de gelijkmaker was dan ook wél ver diend. Na rust scheen het aanvankelijk zoo voort te gaan, doch toen gedurende eenigen tijd de HJt.C.-verdediging de kluts kwijt scheen had W., al gauw een 41 voorsprong. De wedstrijd: kreeg ook daardoor eèn minder aangenaam karakter, er werd van Weerszijden sterk op den man gespeeld, geduwd en gesmeten, waardoor geregeld spelers op apegapen lagen. Mooi spel was toen uitgesloten, behoudens een «ogenblik toen H.RjC. den achterstand tot. 43 verkleinde. Do leiding was echter ten deele oorzaak, dat de wedstrijd' met conflicten eindigde. Te laat deed de heer de Hoo zich als leider geiden en zond een HJELC.- en een W.-epeler het veld uit, wegens protesteeren tegen beslissingen. Ten slotte gaf den Os er de brul aan en ging ook aan den kant staan. Daarbij gevoegd verschillende verwondingen van spelers, ia het duidelijk, dat er het laatste kwartier niet veel goeds meer te zien werd] gegeven. Wij waren dan' ook blij, dat de zaak zonder ernstiger kwesties afliep, al nam het publiek een min. of meer demonstreerende houding aan tegenover den scheidsrechter. Deze toonde zjoh ongeschikt voor dit soort wedstrijden, die vóel tact en correct optreden vergen. Het een noch' het ander bleek de heer de Hoo Zondag j.i. te hebben. Hij greep veel te laat in en had reeds te veel toegelaten of ver keerd bestraft, om neg overwicht te kunnen dóen gelden. Daarnaast viel er op zijn beslissingen (vooral buitenspel) veel af te dingen. De N. V. B. zal dfin ook goed doen dooT hean voorloopig niet meer te Helder te laten fungeeren, anders vraezen wij het ergste. H.R.C. heeft teleurgesteld, vooral na rust. Er zat weinig verband in het eltfal en er werd1 er barmelijk slecht geplaatst, zoodat vele kansen verloren gingen. De middenlinie bleef voortdu rend achter, terwijl de verdediging minder trap- vast was dan anders. De nieuwe spil heeft slecht gedebuteerd; hij is veel te langzaam, plaatst on voldoende en steunt niet genoeg. Door zijn treu zelen heeft hij o.m. het 4e doelpunt op zijn ge weten. Ook nu was de llnlksmidden die beste. Beijer was goed, doch moet niet onnoodig ver uit zijn doel loepen. De voorhoede voldeed wel, doch had een zware taak tegen de blauw-witta verde diging. Watergraafsmeer toonde zioh een ploeg, waar mede terdege rekening moet worden gehouden. De aalvlugge linksbuiten (later linksmidden) was wel de beste, zijn zwoegen en zijn handig spel vielen zeer op. Rechtsbuiten, midvoor en doel man dienen nog genoemd te worden. Alleen liep de laatste meermalen drie passen met den bal, wat de scheidsrechter niet' scheen op te merken. Het harde werken en het forsche trappen van bet elftal trokken do aandacht. .Tammer, dat enkele spelers zich eenige malen te buiten gingen, wat ten slotte een strafschop tengevolge had. Overi gens hebben de Amsterdammers een kleine over winning wel verdiend; zij spoelden een constant spel, wat van HJt.C. dezen Zondag niet gezegd ken worden. Een goede spil, dat is wat den Rar cers ontbreekt. Bevendiep zullen zij voortaan beter aan moeten pakken en niet gaan sputteren, als het tegenloopt. Een volgende maal beter H.R.O.1 Onze verslaggever zegt over het verloop van den wedstrijd: Watergraafsmeer heeft één invaller. De Racers hebben eerst het voordeel van den wind. De eerste aanval is voor W., dat goed' comlblnoerend op het H.-doel afgaat, zonder succes evenwel, Een corner voor de blauw witten heeft evenmin resultaat. Als ongeveer minuten gespeeld is, woxdt in het strafschopgebied van de Racers volgens den arbiter een overtreding begaan, de kleine linksbuiten van W. plaatst zich achter het leer en de stand is 01. De roodjes herstellen zioh nu en komen geducht opzetten. Vooral de rechtervleugel is zeer gevaarlijk en brengt her haaldelijk goed op. Een goed aangegeven bal van den rechtsbinnen aan den rechtsbuiten wordt hard ingeschoten, doch de W.-keeper is op zijn post. De druk op het W.-doel blijft voortduren. Mooi combinatiespel van de roodjes heeft tot gevolg dat de rechtsbinnen over schiet. Na 15 minuten spelen krijgen we een mooi stukje solospel van den H.-rechtsbinnen, welke de verdediging pas seert en met een keihard schot de partijen op ge lijken voet brengt (1—1). Direct na den aftrap trekken de Racers weer ten aanval. Een tweetal corners op het W.-doel hebben geen succes. Een doorbraak van W. heeft geen succes, daar het schot weggewerkt wordt. Een goed opgezette aanval van de .blauwwitter gaat verloren door buitenspel. Een uitbal voor W., welke ingegooid wordt, wordt mooi voor doel geplaatst en inge schoten, doch de H.-doelman redt fraai. De laat ste minuten voor rust komt W. wat meer opzet ten, maar doelpunten blijven uit. De rust gaat dan ook in met gelijken stand (1—1). Na rust vallen de gasten, gesteun*}! door den wind!, fanatiek aan'; zij laten ook hun beste spel zien. De Racers, die gewoonlijk tegen wind bete» spolon, stollen teleur. Als het spel 5 minuten oudi is nomen de gasten do leiding met een fraai schot (1—2). Kort hierop vexgrooten zij den voorsprong uit oen voorzet van rechts, welke de Linksbuiten, do ster van' het veld', schitterend in kopt (3—1). De druk op het roodo doei is nog niet ten einde. Een voorzet van den blauwwitten linksbuiten wordt Ingezet, maar de H.-doelman redt goed. Tooh weten de' gasten uit een blunder van den H.-spil een vierde doelpunt te maken (41). Eon corner voor W. wordt achter ge plaatst. Een aanval van de Racers wordt besloten met een goed schot van dón midvoor, maar de W.-keepor is op zijn plaats. De Racers komen nu weer wat meer in don aanval. Voor oen ovortro ding in het strafschopgebied van W. krijgt H. oen strafschop te nemen, welke door den rechts binnen omgezet wordt In een doelpunt (2—4). Hot spel wordt er nu niet zachtzinniger op, waar tegen die scheidsrechter niet voldoende optreedt. De H.-rochtsback brengt den bal naar voren, geeft aan den midvoor, welke geen fout maakt (34). Een aanval van de gasten, gevo'lgd door een schot, wordt door den rooden keeper gered. De gasten komen onmiddellijk weer terug. Voor een onopzettelijke hands in bet strafschopgebied krij gen de gasten een strafschop te nemen, welke in een doelpunt wordt omgezet (35). De EL-rechts- back, die na deze beslissing eenige woorden te gen den scheidsrechter uit, wordt het veld uit gestuurd. Even daarna aan1 den anderen kant de linksback voor ruw spel, wat de H.-midvoor meermalen ondervond. Dan zien we den Os uit eigen beweging het terrein verlaten. Met 9 en 10 man1 woidt de laatste minuten doorgespeeld. Doelpunten worden evenwel niet meer gemaakt en de aantrekkelijkheid is ar of. Het einde brengt dan ook een 63-orverwinning voor Watergraafs meer. Helder 2V.A.F.O. 1 01. Niet dan met groote moeite zijn de Alkmaarsche withamden er in geslaagd de 2 kostbare punten naar hun home mee te nemen. EL heeft, hoerwei geen schitteren de, dan toch een geestdriftige wedstrijd' gespeeld en er allee op gezet om 'dlo nederlaag zoo klein mogelijk, te doen' zijn. Beide ploegen hebben zich geheol gegeven, maar tenslotte zegevierde do techniek der bezoekers over hot meer geest driftige spel der thuisclub. De Alkmaarders be zitten een prachtploeg en een voorhoede, die menige 3e klasse-club jaloersch maakt. Het sar menspel was in de puntjes (men ging daarin wel eens te ver), met lange centers en geleid door twee snelle vleugelspelers, werd het H.-doel meer dan eens belaagd. Doch dat het niettemin bij één goal bleef, dankt H., bohalVo aan het goede verdedigen, meer aan hun uitstekenden doelman, die op waarlijk verbluffende manier zijn doel schoon hield: schuivers van Peetoom, stalen schoten van Hoeben, het baatte niet, springend en liggend ranselde hij eir alles uit. Do H.- voorhoedo dood geen kwaad' werk, maar met schieten wordt nog te lang 'gewacht; vooral Struijs imoet minder pingelen. Broekhuizen kon niet veel uitrichten, daar de rJhalf een geducht struikelblok was, waardoor hij maar zelden goed kon voorzetten. J. Bak had tot taak dien snellen Linksbuiten te bewaken, hoewel hij zijn beet deed, had hij toch meest het nakijken. Allee bij elkaar genomen beeft de Heldor-ploeg toch niet teleurgesteld, wamt het gold hier de zwaarste tegenstander, die nu de 4e overwinning binnen hooft Daar de aangewezen scheidsrechter (de heer Kuijper) verhinderd was, werd zijn plaats inge nomen door don heer Vel, die in do 2a holft boter op droef was dan daarvoor. Om 2.30 trapte Hoeben af tegen den vrij krachr tigen wind; na een verkenning der H.-voorhoede is het dezelfde speler, die mooi opbrengt en op tijd aam zijn partner-links overgeeft, doch Koster stopt. Smit besluit zijn ren langs de lijn mot een hard laag schot op doel, doch Mors redt op hoek schop volgens sommigen was de bal achter de doellijn gestopt. Bij eon volgenden H.-aanval maakt de V.-r.back hands in heb strafschopge bied, voor iedereen zeer duidelijk behalvo voor den arbiter, hoewel hij er vlak bij stond. Donr deus gaat er in pijlsnelle vaart vandoor, een prachtvoorzot is hot gevolg, doch Hopben o.a. zijn er te laat bij. Helder wordt gaandeweg sterker, doch' de H.-voorwoartsen genieten niet voed vrij heid, daar V. uitstekend verdedigt. Smit voldoet wel als vleugelman, een schot van hem wordt door den doelman knielend gestopt. Als Koster te veel passen met den bal doet, wordt hij be straft met een vrijen schop, die riets oplevert. Na een half uur komen de Alkmaarders wat meer aam het woord, maar eenige kansen gaan door buitenspel verloren, terwijl de EL-verd. mot Kra-' mer, Gode en Kwast aan het hoofd, er geweldig opzit. In da 'laatste minuten worden de gasten weer teruggedrojftren. 'N. N. schiet precies naast; een kanjer van Struijs wordt hoekschop gewérkt. Een fout van Koster hielp V. bijna aan de lei ding, wanneer hij een schot van J. Nijinan wol verdienstelijk stopt, maar den gladden bal weer utt zijn handen laat vallen. Hij blijft domineoren, maar mot da rast is de stand nog 0—0. Ini de 2e holft heeft H. de opstelling gewijzigd: Kramer is linksbinnen, terwijl Smit zijn plaats •bezet. Met uitzondering van de eerste paar mi nuten en nu en dan een 'uitval was V.A.F.C. ver reweg de xnoordere en ontplooide prachtig slui tend spel. Hoewel de EL-verdediging buitenge woon zwoegdo en Koster als een rots stond, moest dergelijk spel doelpunten opleveren. Na 23 minuten spelen verkreeg V. het zoozeer verdien de doeipunt: Een strak hoog schot van links was den H.-doelman te machtig; hij raakte den bal nog even met de vingertoppen. H. kwam als wlgtuit: Koster; Kramer en Schol; J'. Bak, Godo on Kwast; Smit, Klaassen, Struijs, N. N. en Broekhuizen. Daar V.A.F.C. precies dezelfde kleuren speelt als Heldor, speelde laat ste in roede jersey'», welke door het 'bestuur van H.R.0. welwillend verstrekt waren. Sparta-nieuwa. De ontmoeting H.R.C. 3—S-VJ3. 1 eindigde im een niet verdiende overwinning voor H. Als scheidsrechter Leur beginnen laat, spoelt S. tegen den stovigen wind in. Eorst gaat hot spol golijk op, maar al spoedig weet S. het te ver plaatsen naar de H.-helft. Kort ie het spel aan den gang of het is H., welke de leiding neemt. Dit punt is in zuivere buitenspelpoeitie gemaakt. S. komt er nu wat beter in. Goed samenspelend brengt de voorlinie op. Mooie voorzetten van Sent worden overgeschoten of weggewerkt. Paal en lat komen den H.-keepèr te hulp. Met S. in de meerderheid breekt de rust aan. Bij de hervat ting wordt door den S.-captain toegestaan, dat één der H.-spelers wordt vervangen, wat geen verzwakking ibleek. Thans hooit S. den wind mede. De druk op het H.-dool wordt grooter. Vrij vogel schiet meermalen naast, eveneens do Wijn. Sent treuzelt te veel en Wacht te lang met sohieten. Bij een doorbraak woet H. zelfs nog eens te doelpunten. S. wijkt echter niet. Ze gaan opnieuw tot den aanval over en nu zien we Vrij- vogel plotseling alleen voor don H.-keeper., Hij centert „even te hard en opnieuw is een zeker punt verloren. S. ie niet gelukkig en 'kan het doel niet vinden. De tijd verstrijkt. Er wordt hard' gewerkt om den achterstand' te verkleinen, wat echter niet gelukt, Als tijd wordt gefloten, kan deze wedstrijd 'met een 0—2 verlies geboekt worden. Een gelijk spel had juister de verhou ding weergegeven. Allen hebben een goeden wed strijd gespeeld. Het 2de elftal had Helder 4 op bezoek en moest eveneens verliezen. Hier was de uitslag 13 voor EL Het 3e elftal was op bezoek bjj Helder 5. Speelde nog gelijk (00). De adepiranten vertrouwden het regenachtige weer niet- een' groot gedeelte, 7 i 8, waren niet gekomen. Toch hebben ze nog onderling gespeeld. P. P. G. Bataviér 1Helder B 61. Dat EL 8,van B. verliezen zou was wel aan te nemen, maar met zulke cijfers had niemand gedacht. De uitslag geeft do verhouding, ook niet weer, want in 't veld waren beide partijen aan olkaaT gewaagd, doch B. benutte de kansen, die zij kregen beter, dan de H.-voorwaartsen hot de den. De wedstrijd, dio door den hoer Gourts ge leid werd, droeg een vriendschappelijk karakter, en was H. iets gelukkiger geweest, de uitslag' had nooit zoo groot geworden. Genooglijkheidseompotitie, De laatste wedstrijd voor bovengenoemde com petitie, ni. H.K.C. 1Adelborsten, zal Zondag 14 Ocs. mm half drie plaats hebben, Indien van hot bestuur vau don Noord-flollandschen Voet-, balbond uitstel wordt vork ragen voor den wed' strijd HJt.C. 2—Alkmaar 1, welke eveneens op 14 Oct. 'mm., half drie is vastgesteld. Einde van de week komen wij, indien eerstgenoemde ont moeting doorgang vindt, hier nog nader op terug, en zullen dan tevens vermelden de Spelers der Adelborsten met de clubs waarvoor zij voorheen zijn uitgekomen. Anna Panlewna. Het is Zondag voor de Excelsior-elftallen weer een goede dag geweest, 's Morgens om 10 uur waren de mannen van E 2 naar Sohagen gegaan om aldaar met Sparta 4 den strijd aan te binden. Echter werd hun al spoedig verteld' dat het ter rein wr afgekeurd. Sómmigen gaven daarbij als reden p, dat 's middags eerst Sparta 1 moest spelen. S. 2 kon dhs onverrichter zake naaT huis terug. E. 1 speelde om 4 uur te Schagien op het Spartaveh tegen Sparta 3. Toen had echter Sparta 1 reeds gespeeld, dus kon hot terrein worden goedgekeurd I Had het zóó hard ge droogd, Sparta-beetuur? Enfin, E. wist dezen strijd te winnen met 30. E. 3Dosko 3. Deze wedstrijd werd door de jongelui van E. maar eventjes gewonnen met 52. Wanneer E. 3 zoo doorgaat, heeft het wak kere clubje dit jaar een goede kans opOf mag ik niet voorspellen E. 3? Denk om je naam. Schagon. Zondag speelde Sparta 1 te Behagen een match in die 2e kl. tegen WJF.O. 4 te Wormervaer. Uit slag 21 in het voordeel van Sparta. Sparta 3 speelde tegen' Excelsior 1 te Anna Paukrwna. Excelsior ovarwpn met 3—0. Sparta 5 speelde tegen Breezand 2. Uitslag 2—0 in het voordeel van Sparta, Ouos Ego speelde tp Hoogwoud. Uitslag 0—0. Hr. Ma Pelikaan. Hr. Ms. „Z 8". Hr. Ms. toTpedoboot Z 3 is MaandOgnamididag van Vliesingen te Hellevoetsiuis aangekomen en zal daar ong. 10 dagen blijven om op 's rijks werf de rtoodige voorzieningen te ondergaan. - Bij min, beschikking zijn met 15 Oct. de luit. ter zee 2e kl. J. J. Plieger en EL T. de Booy ge plaatst aan boord van onxlersch. Hr. Ma. van Meerlaat en Z 4. De bij het korps mariniers gedetacheerde kap. dor int H. R. van Vuuren is overgeplaatst van Willemsoord naar Amsterdam. Luit. ter zee 2o kl. G. H. C. A. de Laiva is in de directie der marine to Willemsoord overge plaatst aan boord van Hr. Ms. artillerie-instructie- schip „Gelderland." De uit Oost-Indië teruggekeerde oft van adm. 2o kl. J. W. Goossens wordt 16 dezer geplaatst bij de ondorzeedienstkazerne te Willemsoord. Met ontslag pit den Zeedienst: 1 Nov. 1923: opperkonstabel J. Nuhaan. 3 Oct "23: per s.e. J. P. Geen uit O.-L ln Ne derland teruggekeerd: Schipper A. M. Willemse, aerg.-selner P. R. H. van Schalk, korp-schrijver J. Goedhart, schrij- versmaat D. v. d. Mast korp.-kok Jl v. d. Meer, scheerder A. Bxesler, korp.-vlgtmr. (M.) H. I. Blansjea, matr. 3e kl. B. die Jong, korp. d. mars. H. J. G. Strasmoijer, mar. Ie kl. O. Koorn, JL Arlar, A. Vosa, O. da Haas en Ch. Poolman. De ter beschikking -zijncCe officieren van dien ME. Ie kh J. J. Móntanus en id. der 2ekl. EL Zeilstra worden aangewezen om naar O.-I. te worden uitgezonden met het s&. Tambora der Rotterdamsche Lloyd, waarvan' het vertrek is bepaald op dén 3en Nov. a& Met ontslag uit den Zeedienst: 19 Oct: korp.-zvpl. J. Iietswaard. 07 ,Oct: stafmuzikant E. J. Kampman, 4 Nov.: korp.-seiner B. Horsten. 1 Nov.: matr. 3e kl. A. G. Leeflang. 26 Nov.: militair werkman H. Vormanning. 28 Noiv.: matr. Ie kl. ,'J. van der Oord, militair werkman J. G. Brauns en I. Ysselstedjn. 1 Dec.: schipper K. d© Jong, serg. di, mare. J. Brouwer en korp.-konst G. SwiebeL, Met ingang van' den' len Oct is aan den oft van adm. der 2e kl. A. J. G. Stadhouders ontslag uit den Zeedienst verleend. Miet ingang van den len Oct is aan den oft van den M. S. 2e kl. I. G. R. van Schia eervol ontslag uit den Zeedienst verleend. 'Bij Kon. besluit van den 27en Sept Y3 is met ingang van 1 Oct. aan den hoofdoff. van dien M.S. 2e kl. J. W. M. Reuken op zijn verzoek' eervoi ontslag uit den zeedienst verleend en is met dien datum bevorderd tot hoofdoff. v. d. M.S. 2o k'1. de oft vau don ME. Ie kl. O. P. Kaptein en tot oft v. d, ME. Ie kh de icL 2e kt 131 W. Eibers. 16 Oct.: luit ter zee 2e kL EL Ju F. K. van dón Arend gesteld tor beschikking en aangewezen om den lOen Nov. a.8. por sa. Vondel naar O. T to worden uitgezonden. 1)5 Oct: luit ter zee 2e kl. M.-R. P. Reurslag geplaatst aan boord Wachtschip VLissingen tot het modemaken van een oefening van 6 maanden. 16 Oct. do id. C. EL Vellinga en 1 Nov. de ld. H. Panjer heiden van Wachtschip Vllssingon onthoven van hunne plaatsing wegen eindiging van den voorgeschreven oefeniagstijd. 7 Nov.de huitengew.adelborst M.-R. 8. de Hoo (zeewaarnemer) van Gelderland onthoven van zijne plaatsing wegenis eindiging van den voorgeschreven oefeningstijd'. 16 Oct.luit. ter zee 2o kl. H. A. Meijer van Wachtschip Willemeoord op non activiteit ge steld. 15 Oct.id. W. F. H. Backier van Com. Drab bel, J. F. P. Opwijrda van Z 4, id. EL O. W. Moorman van Heemskerok en id. J. Callonfels van van- Meériapt geplaatst bij den Omderzeedionst te Willemsoord. Bevorderingen. Te rekenen van 1 Oct. bij het reg. kuat-art. aangesteld tot: ressrve-serg. de rcs.-koip. L. W. Ni eland, J. Wolvotang en L. W. Janesens; dienstpL serg., de dienstpL korp. J. vor- ^enstpl. koxp., de dienstpl. Ch. Duijn, A. O. Vos, EL L. Maris, W. J'. Videier, IJ v. Oosten, H. L. van de Weijde, K. J. H. G. Eras. A. A. Tousfiant, H. L. Jansen, A. Roeleven, A. Buijker, EL J. Spoormaker en J. de Wit. Overplaatsingen. De serg. G. de Schot van de 8o schooloomp. rog. kust-art., gedetacheerd aan do militaire gyxtmiastiokschool te Utrööht, is ovöirgi0pl&&t9t i ij het rag. Vest.-art De serg. A. Korpel van het reg. Vost-art is evergepL naar de 8o schoolcomp. reg. kust-art'. STOOMT AARTBERIGIITEN. Stoomvaartmaatschappij Nodorland, Boeten, tliuisr., arr. 5 Oct te Belawan. Grotius, uitr., vertr. 7 Oct. v. Algiers, Krakatau, thuisr., pass. 6 Oct. Porim. Nias, thuisr., vertr. 7 Oct. v. Marseillo. Banka, uitr., arr. 4 Oct. te Sabang. Jöhan de Witt, uitr., pass. Porim. Prins der Nederlanden, thuisr., vertr. 4 Uot v. Sabang. Radja, "uitr., pass. 5 Oct Dover. Rembrandt, arr. 5 Oct v. A'dam te Batavia. Vondel, thuisr., vertr. 5 Och v. Port Saidl Roepat, arr. 6 Oct v. Batavia te A'dam. Kon. Hollandsclio Lloyd. Delfland, uitr., pass. 5 Och Fernando Noronha. Drechtorland, uitr., vertr. 7 Oct. Pemamibuco. Flandria, thuisr., vertr. 5 Oct. v. Bahia en 7 Oct v. PernamJbuoo. Orania, uitr., vertr. 7 Oct v. .Oporto. Zaanland, thuisr., vertr. 4 Oct. v. B.-Ayraa. Gelria, uitr., vertr. 5 Oct v. Bahia._ Kon. West-Indische Maildienst Brielie, arr. 8 Oct v. Hamburg te A'dam. Amsterdam, v. A'dam el Chili, pass. 6 .Oct Floras Helder, vertr. 5 Oct v. Caleta Coloro n. Ilo. Nickerie, arr. 7 Oct. v. A'dam tó Paramaribo. Stuyvesant, arr. 7 Oct v. A'dam te Hamburg. Venezuela, uitr., pass. 6 Oct. Dungeness. Amor, vertr. 3 Oct v. Kingston (J.) n. HaitL Ceres, vertr. 4 Oct v. Talcahuano n. Mejillonea. Deucalion, arr. 6 Oct. v. Wiest-Indiö te A'dam. Van Rensselaer, thuisr., pass. 4 Oct Flores (Azoren) Kon. Paketvaartmaatschappij. De Greve, arn 4 Oct. v. Australië to Peniang. Houtman, arr. 6 Och v. Java to Merbourne. Halcyon Lijn. Agnetapark, v. Oonstanitinopal n. Gibraltar (v.o.), arr. 8 Oct. te Zea. Emmmpark, v. Éamhurg a. ConstantlnopeJ, vertr. 6 Oct v. Oran. Stad Arnhem, arr. Oct v. Hamburg te Buenos Ayres. - i Stad Haarlem, van Antwerpen n. Hamburg, pass. 6 Oct. VRssingem Emmapark, v. Antwerpen n. Constantinopal, pass. 5 Oeh Gibraltar. HollandAmerika Lijn. Oardiganshire, v. d. Pacifickust n, R'dam, arr. 6 Oct. te Londen. aasdom, v. R'dam n. N. Orleans, vertr. 5 Oct v. Vigo. Rotterdam, arr. 8 Oct v. New-York te R'dam. Burgerdijk, arr. 6 Oct. v. Newpoit News te Bal- timore. Rijndam, arr. 6 Oct. v. R'dam' te New-York. Volendam, vertr. 6 Oct v. New-York n. R'dam. Rijndam, v. R'dam n. New-York, pass. 4 Oct Sable Island. Leerdam, vertr. 5 Oct v. New-Orleana n. R'dam. Spaarndam, v. R'dam n. N.-Orleans, arr. 6 Oct te Tampico. Holland—Australië Lijn, Almkerk, thuisr., arr. 7 Oct te Avonmouth. Palembang, vertr. 7 Oct v. Adolaido n. Middles- :bro. Abbekerk, uitr., arr. 6 Oct te Antwerpen. HollandBritsch-Indiü Lijn, Hoogkerk, arr. 7 Oct. v. Antwerpen to R'dam. Andijk, uitr., vertr. 6 Oct. v. Suoz. Sommelsdijk, uitr., vertr. 4 Oot v. Bombay. Streefkerk, arr. 5 Oct v. R'dam te Calcutta. HolLO.-Azië Lijn. Kertosono, tbuisr., vertr. 8 Oct v. Shanghae. Saleier, vertr. 7 Oct v. R'dam, n. Hamburg. Oostkerk, uitr., arr. 6 Octt. te Kobe. Zosma, vertr. 6 Oct v. R'dam n, Japan. HollandOost-Afrika Lijn. Madiroen, uitr., arr. 7 Oct. to Mombassa. Moliskerik, uitr., pasis. 8 Oct Dungeness. Nijkerk, thuisr., vertr. 5 Oct. v. Port SaicL Sitoebondo, thuisr. vertr. 7 Oct v. Dunham Holland—Zuid-Afrika Lijn. Jagersfontein, uitr., vertr. 6 Oct. v. Durbon. Springfontein, thuisr., vertr. 5 Oct, y. Kaapstad: KLipfontein, arr./6 Oct. v. Zuid-Afrika te R'dam. HollandWest-Afrika Lijn. Hermes, aar. 7 Oct v. West-Afrika, L v. Huil, te A'dam. Maaaland, vertr. 7 Oct v. A'dam n. West-Afrlka. Rotterdamsche Lloyd. Blitar, vertr. 8 Oct. v. Batavia n. R'dam. Djocja, thuisr., vertr. 7 Oct v. Gibraltar. Patria, thuisr., pass. 8 Oct. Ouessaat Soerakarta, arr. 8 Oct. v. Batavia te Soerabaya. Anjer, uitr., pass. 8 Oct Dungeness. Buitenzorg, thuisr., arr. 8 Oct. te Suoz. Deili, uitr., vertr. 6 Oct v. Sueiz. Dj amber, vertr. 6 Oct v. Brisbane m Newcastl e, N.Z.W. Goentoer, vertr. 6 Oct v. Batavia n. R'dam. Insulinde, uitr., vertr. 8 Oct. v. Suëz. Kawi, uitr., arr. 7 Oct. te Southompton. Kedoe, uitr., pass. 8 Oct. Point de Galle. Rindjani, uitr., vertr. 8 Oct. v. Belawan.' Tambora, thuisr., pass. 7 Oct Perim. Rotterdam—Zuid-Amorika Lijn, Aldabi, uitr., arr. 6 Oct to Buenos Ayree. Alcyone, arr. 7 Oct. v. R'dam to Hamburg Aiudra, uitr., arr. 5 Oct. te Madera. Poeldijk, thuisr., arr. 7 Oct te Rio Janeim. Waaldijk, uitr., pass. 7 Oct Dover. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Algapenor, v. Japon m. R'dam, vertr.. 0 Oct v Foochow. Meritor, v. Japan n. R'dorn, arr. Oot. te Pensng Laertes, arr. 5 Oct. v. Londen te Liveipool Polypbemus, v. Batavia n. A'dam, pass. 6 Oct Perim. Ixion, v. Japan n. R'dam, arr. 8 Oct te Singapore. Lycaon, v. Japan n. R'daim, vertr. 3 Oct v Co lombo. Patroclus, v. Japon n. R'dam, vertr. 8 Oct v. Mar- sedlte. JavaClnnaJapan Lijn. Tjltaroem, vertr. 6 Oct v. Batavia n. Hongkong. Tjileboefc, v. Jiapan n. Juva, vertr. 6 Oct v. Sinr' gapore n. Belawan. Tjisondarl, vertr. 6 Oct v. Hongkong n. Batavia. Javar-Now-York Lijn. Idomeneus, v. New-York n, Java arr 6 Oot Port Said.". VTSS OHERIJBEKIOHTEN. 6 Oct 1923. Aangevoerd door 30 korders: 910 middeltonuren P. stuk 0.50 0.60; 330 kleine tongen p ^k 0.15-0.20; 1 tarbot p. stuk 6- M stuk 1-25; 12 kisten zetschol p. kist f 131?' 50 kisten kleine schol p. kist 4-7- 34 schar p. kist 3—4. 04 Jlisten 8 Oct, 1923. Aangevoerd door 8 kortere: 4 kisten kleine 3—1 klsten schar p. kist 9 Oct. 1923. j o4. v kist Verzendings- weg Datum der ter post bezorging. Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua of Marseille Per Eng. mail via Marseille 12 en 26 Oet. 19 Oct. 22 Oot. 14 en 2» Oot. eiken Woensd. Tijdstip der laatste buslich ting aan het Postkantoor. 6.30 'sav. 6.30 ,'sav. 9.— 'Sm, 6.30 'sm. 6.30 'sav. Naar Ned. West-lndlfl. Naar Suriname: Per zeeppstvia Amsterdam Per mail via Amsterdam (Colonlijn) Per mail via St. Nazaire 17 Oet. 18 Oot. 6.30 Jsav. 6.30 's av. 6.30 's av. 29 Oct. Naar Saba, St. Eustatins en St. Martin. Perzeepostvia Amsterdam (Colonlijn) Per mail over Engeland 18 Oet. 6.80 'sav. 6.80 's m. Eiken Vrijdag Naar Aruba, Bonaire en Cnragao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlijn) Per mail over v Engeland 12, 23, 26 Oet. 18 Oot. 6.80 'sav. 6.80 'sm. De per jseepost te verzenden stnkken zijn te voorzien van de aanwijzing „zeepost." Alleen correspondentie voou Bengkalis, Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig gedeelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Naar Hr. Ms. „Tromp" te Algiers: 10 Oct. 6.30 's av. LM* Verder bij: 6 Oct. 1923. Aangekomen van Islhoo Ned. schoener „Cito", 'kapt. Saloomons en voxtr. naar Krimpen a/di EJeel. van 6 tot 8 Oct. 1923. BEVALLEN: F. Wijker-Graeuw, z.; M. de Groot-van Broderode, d.; H. M. van dier Pias- van Driel, di; A. Mareee-Duit, z.; J. G. van Weelde-Brandhof, d. BROEK OP LANGENDLJK, 8 Oot. 1923. Aanvoer: 825 K.G. aardappelen, eigenheimers 4.80, drielingen 2.10; 652 K.G. epercieboonen 17.7028.20, 10,425 K.G. drielingen 88.30, 2290 K.G. gele nep 10.60-12.40, 8500 K.G. poen 2.10—2.70, 2100 K.G. kroten 3.90-4.10, 51,200 K.G. roede kool 3.60—5.20, 57,000 K.G. witte kool 1.40—1.90, 22,500 K.G. gele kool 2.40—8.50, alles per 100 K.G.; 750 boe boswor telen 8.50—3.60 per 100 boe; 26,000 et. bloem kool 6.50—15.90, 2e ert. 1.90-5.90 per 100 etuks.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 6