T.O.P. „CASINO" BAL. T.A.y.N.u. „EntreNous". ZATESDAGnZONDAG CONCERT. ADVERTEERT IN DE HELOEME C0UB1NT Demisaisons, Ulsters, Ratiné Winterjassen Donderdag 18 October 1923,8 uur, KERKCONCERT, NATIONAAL REDDINGSLEGER, ZONDAGAVOND DANSEN ■.IHUKillUMillEI. WASCHOLIHE-ZEEPPOEDER voor uw wasci. WASCHOLINEFABRIEX AMERSFOORT. Advertentlën Evangelisatje_PALMSTRAAT. DOOPSGEZINDE 6EMEEHTE. Openbare Feestvergadering Zaterdag 13, Zondag 14 Oct., Machtig passiespel. Het lijden van omen Heer. ringrijden met paard en kar, Helder - Schagen. Zondag DANSEN TE 'T ZAND, Ingezonden Modedeellng. naar maat Van onze bekende solide stoffen. Prijzen vanaf f 39.oo en hooger. Eigen coupeur. Eigen ateliers Uitsluitend eerste klas Maatwerk. en wederom de bestaande vereenigingen steunen. Duizenden guldens zijn hiervoor noodig, en als ieder Nederlander, aildius een oproep, die onder het Nederlandsdie volk verspreid wordt, een dubbeltje geeft, komen die bijeen. De macht van het kleine is groot. Ieder, oud en jong, groot en klein, kan wel 10 cents offeren- Het bestuur doet een beroep op alle ver eenigingen in den lande op maatschappelijk giehied werkzaam om propaganda te maken voor de nationale inzameling. Datum zal na der worden bekend gemaakt. Passtespel-vertoonlng. Zooalla eene advertentie in dit nummer ver meldt, zal het nationaal Reddingsleger in zijn lokaal aan de Spoorgracht 1819 Zater dag en Zondag het lichtbeelden-drama In.r.1, voorstellend het lijden van onzen Heer weer geven. De entree-prijs hiervoor bedraagt 20 cent, terwijl kinderen Zondagmiddag om 4 uur 10 cent dit filmwerk kunnen zien. Gezien bet doel van dergelijke vertooning, twijfelen wij' niet of velen zullen van de gele genheid die hun geboden wordt gebruik maken. Uit het Politie-rapport. Donderdag werden in den loop van den dag een tweetal personen bekeurd, die bet trottoir in dia Keizerstraat bereden met hun rijwiel. BINNENLAND. De Vlootwet De heer Dresselhuyp (V.-B.) heeft gister middag in de Tweede Kamer verklaard, dat wanneer in de Vlootwet geen belangrijke wijzigingen worden gebracht, hij met zijn politieke vrienden zal tegenstemmem De G.-G. en de Vlootwet Naar aanleiding van de weigering van den minister van Koloniën om het oordeel openbaar te maken van den Gouverneur- Generaal van Ned.-Indië over het aanhan gige ontwerp-vlootwet en de daaruit voor Indië voortvloeiende geldelijke gevolgen, wordt aan de Telegr. in aansluiting aan go< lijkiuidende berichten, destijds uit Indië ontvangen^ opnieuw met de grootste stellig heid verzekerd, dat de heer Fock positief tegen het ontwerp-vlootwet is gekant en dat hij ook niet nagelaten heeft, daarvan op ondubbelzinnige wijze te deen blijken. Anti-Vlootwetbetooging. Bij de betooging der revolutionairen Don derdagmiddag te 's-Gravenhage gehouden, heersohte er vooral in de binnenstad een buitengewone drukte. De belangstelling con centreerde zich in hoofdzaak om toet Bin nenhof, waar de politieke kopstukken de bijzondere aandacht trokken en speciaal na tuurlijk minister Golijn en de heer Troel stra. Het andere punt der stad waarheen hon derden zich begaven was de Prinsegracht, waar in den tuin van het Volksgebouw, de groote landelijke demonstratie tegen de Vlootwet werd gehouden. Als spekers traden op de hoeren M. de Boer, Kitz en L. de Visser, die allen scherp de houding van de regeering critiseerden en aandrongen op krachtig verzet tegen de Vlootwet. Ten slotte werd een motie aangenomen waarin geprotesteerd wordt tegen de be handeling van het Vlootwetontwerp, on danks het feit dat zeer 'groote doelen in het Nederlandsche volk daartegen ernstig in Verzet komen en eenige elsohen aan de re geering gesteld werden. De ambtenarensalarissen. De Oentrale Commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken, heeft een eindi-advies uitgebracht, waaraan de Telegr. het volgende ontleent: Wat de juridische zijde betreft van de voorgenomen intrekking van artikel 40 deelt de oentrale oommissie de meening der re- 'geering, dat haar bevoegdheid daartoe, for meel juridisch bezien, niet betwistbaar is, wijl een Koninklijk Besluit door een ander Koninklijk Besluit kan worden vervangen. Echter is de oommissie van oordeel, dat eenmaal toegekende salarissen, ook buiten art. 40 om, gewaarborgd zijn. De oommissie betwist, dat de regeering de bevoegdheid zou 'bezitten om in die eenmaal toegekende salarissen eenzijdig verandering te brengen, j Indien dé regeering ook moraliter de in- trekking van art. 40 gerechtigd acht, dan houde zij ons aldus de oommissie ten goede, indien wij ons afvragen, sedert wan neer plechtig afgelegde beloften moreel, hem die ze aflegde, niet meer binden. De belofte aan de op 1 Juli 1922 in dienst zijnde ambtenaren gedaan, werd zeer positief na mens de regeering door den toenmallgen minister van financiën afgelegd en door de Koningin van haar handteeikening voorzien. De commissie acht het wel zeer bedenkelijk voor de mentaliteit der ambtenaren, indien zij de overtuiging in zich moet omdragen, dat zij 'geen absoluut vertrouwen kunnen hebben in de beloften der regeering. Indien van de zijde der regeering wordt gewezen op de gevolgen, welke een eenzij dige aantasting van de verplichtingen te genover de schuideischers van den staat voor het staatscrediet ten gevolge zou heb ben, dan moge de commissie vragen, of door de regeering wel is overwogen, welke mo- reele gevolgen de intrekking van de door de regeering plechtig gedane beloften sou op leveren. Indien de regeering der commissie de overtuiging had willen bijbrengen, dat in derdaad alle middelen, welke 'kunnen wor den aangewend tot dekking van het tekort, zijn uitgeput, dan zou de commissie het op prijs gesteld hebben, indien haar een finan cieel exposé was gegeven betreffende den financieelen toestand van ons land. Indien dit bewijs was geleverd, dan zou daarmede tevens zijn aangetoond, dat inderdaad, ge lijk de oommissie reeds betoogde, de ambte naren-salarissen in den gedachtengang der regeering den sluitpost der begrooting vor men. De oommissie besluit aldus: „Het zal u na het bovenstaande niet verwonderen, dat onze commissie, welke zich derhalve op het standpunt blijft stellen, dat een eenzijdige aantasting der salarissen niet mogelijk is, afwijzend meent te moeten adviseeren ten opzichte van het haar toegezonden ontwerp besluit, strekkende tot een algemeens sala rissen-verlaging van 10 percent De Leerplichtwet Naar aanleiding van het bericht, dat in parlementaire kringen een gerucht zou loo- pen over plannen der regeering om niet alleen het 7e leerjaar niet verder in te voe ren, maar ook de leerstof over de overige 6 leerjaren zoodanig te beperken en samen te dringen, dat met een 4-jarige schoei kon worden volstaan, zegt het Nederi. Corres- ponldentiebureau te 's-Gravenhage dat ge rucht als 'bepaald onjuist te kunnen tegen spreken. Wat bdj de regeering in overweging is, schijnt niets anders te zijn dan effect te ge ven aan wat ibij' de Lager Onderwijswet van 1920 reeds in beginsel is vastgelegd (artt. 29, 133, 136), maar tot nog toe niet tot uit voering is gekomen, de gedachte namelijk om het onderwijs in de lagere leerjaren te doen geven door onderwijzeressen van een voudiger opleiding. Door deze onderwijzeressen: geleidelijk de plaats te doen innemen van een deel der tegenwoordige leerkrachten, zal op den duur een belangrijke besparing verkregen kunnen worden ibij de opleaddngsinrichtin- gen. Tegen de regeerlngsplannen. Namens het Algemeen Nederlandsch Vak verbond is het volgende adres aan da Twee de Kamer gericht: Met buitengewone verbazing en ontstem ming namen ziji <)de 79.428 meerderjarige Ne- dèrlanderseh, die dit petitionnement hebben onderteefcend1, dlat onderbreken is om niet in verwarring te raken met het petitionne ment van S.D.A.P. en N.V.V.) kennis van de plannen der regeering. De regeering wil op 1 Januari a.s. de Vlootwet in werking doen treden. Tegelij kertijd vernemen zij dat er een tekort in de Staatsfinanciën is van ongeveer 120 miliioen gulden. Als de plannen der Vlootwet wor den verwezenlijkt vermeerdert dit tekort. Nu zal er klaarblijkelijk bezuinigd wor den op het onderwijs, de volksgezondheid, de sociale wetgeving, werkloosheidsvoorzie ning enz. enz. Maar ook op het loon van het overheidspersoneel en spoorwegpersoneel. Omdat 'hierdoor het volksbestaan wordt getroffen' op zoo ernstige wijze, daardoor te vens het sociale werk van jaren in gevaar wordt gebracht, dringen ondergeteekenden er met den moésten nadruk bij Uwe Kamer op aan, deze plannen der regeering niet goed) te keureni Accijns op tabak. De „Vereeniging van Tabaksfabrikanten m Nederland" heeft aan den Minister van Financiën een adres gericht, waarin gezegd wordt, dat zij met leedwezen uit de dagbla den heeft kennisgenomen van de plannen, welke bestaan om den bestaanden accijns op gefabriceerde tabak te verhoogen. De tabaksindustrie aldus beet het in het adres heeft zich nog steeds met hersteld van de schokken, veroorzaakt door de invoe ring van dezen accijns en het artikel tabak ondervindt in eerste instantie den terug slag van de .groote werkloosheid en. de da ling der loonen. Het gevolg van den verhoogden accijns zal ongetwijfeld weer zijn ontslag van werk krachten en daling der loonen. Om deze redenen verzoekt het bestuur der genoemde vereeniging den Minister ten minste neg twee jaar te wachten met ver hooging van den tabafcsoocijns. Het bestuur geeft voorts in ernstige over weging, het banderollesteem door een ande re heffing te vervangen- in dier voege, dat de improductieve kosten van het vervaardi gen1, bedrukken en aanbrengen der zegels, ten bate van 's lands schatkist kunnen, wor den aangewend. Salarisvermlndiertng. Actie Milii Personeel. Het Hoofdbestuur van „Ons Belang", ver eeniging van Onderofficieren enz., van de Ned. Landmacht en het Oomité tot beharti ging van de algemeene belangen van het marine personeel beneden den rang van onderofficier hebben 0 dezer een schrij>- ven gericht aan den Voorzitter van den Mi nisterraad en afschriften daarvan gezonden aan de Ministers van Financiën, Oorlog en Marine, verband houdende met de in de z.g. millioenennota aangegeven schrapping van artikel 40 van bet Koninklijk besluit regelen de de salarissen van de burgerlijke ambte naren en de daarna voorgenomen salarisver laging. In dieni brief wordt er op gewezen dat aan de militairen reeds met 1 Juli 1922 5 salarisvermindering is opgelegd, terwijl zij met 1 Januari eveneens de volle 81/» premie voor eigen pensioenen en die der weduwen en weelzen heblben moeten bijdra gen, zoodat deze Staatsdienaren dus reeds 131/, van hun salaris is gekort Verder worden nog eene heele reeks van verslech teringen in meergenoemd schrijven opge somd, rechtstreeks verband houdende met de financieele positie van het militair perso neel, en welke sedert het laatste jaar in ver band met de bezuinigingsmaatregelen der Regeering zijn doorgevoerd. Meerdere verslechteringen in de salariee- ring van dat personeel zijn dan ook volgens ondergeteekenden niet meer mogelijk. Ver zocht wordt vprder om het geheele Neder landsche volk in het tekort op de Staatsbe groting te laten deellen en niet Slechts het kleinste gedeelte van dat Volk, i.c. de ambte naren, waaronder de militairen van land- en zeemacht, Ingezonden Mededeallng. BIJ elke 3 pakjes geven wij GRATIS een PRACHTIG THEELEPELTJE* De Intrekking van art 40 en salarisverlaging. De Oentrale van Hoogere Rijksambtenaren, het Permanent Oomité van Christelijke orga nisaties van personeel in publieken dienst, de R.-K. Oentrale van Burgerlijk Overheidsper soneel, het Oomité van Neutraal Overheids personeel en het Comité ter behartiging van de algemeene belangen van Overheidspersoneel hebben zich d.d. 10 October met een adres tot de Regeering gewend betreffende intrekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit voor burgerlijke Rijksambtenaren en salarisverla ging. Adressanten wijzen er op, dat zich nu voor het eerst het geval voordoet, dat alle oentrales van overheidspersoneel éénzelfde adres onder teekenen. Zij zijn eenstemmig in de afkeuring van de houding der regeering. De gronden, waarop deze afkeuring berust, worden- uitvoerig uiteengezet. Tenslotte wordt gezegd: Slechts overleg zal uitkomst kunnen bren gen. Wij weten niet, of het dit ook zal doen, doch men zal het in ieder géval moeten be proeven. De organisaties zijn daartoe bereid, mits het overleg voldoende waarborg biedt, dat aan de resultaten de noodige aandacht wordt geschonken. De wijze, waarop de regeering tot nu toe heeft gemeend het instituut te moeten hanteeren, achten wij onjuist. Door verbetering van het overleg, door het ter beschikking stel len van volledig materiaal, door wederzijds be vorderen van den drang om tot overeenstem ming te komen, en vooral door het kweeken van onderling vertrouwen, kan veel bereikt worden. Doch met al deze voorwaarden in strijd is de wijze, waarop de regeering in deze materie is opgetreden. Salarisvermindering bij de door den Staat gesubsidieerde Instellingen. De N. Rott. Crt. meldt: In een ingezonden stuk van een „accoun tant bij een gesubsidieerde instelling" werd de opmerking gemaakt, dat de bedoeling van de regeering zoude zijn, wèl een! alge meene vermindering van 10 pet. op de rijks subsidies toe te passen, maar aan de bestu ren der gesubsidieerde instellingen de vrij heid te laten op welke wijze zij zullen trach ten, er met de verminderde subsidie toch te komen. In een noot gaven wij toen als ons vermoeden te kennen, dat dit inderdaad de bedoeling wel zoude zijn. Thans blijkt ons dat dit niet het geval is. Behalve de reeds verminderde subsidies zelf wordt aan gesub sidieerde instellingen de eisoh gesteld de salarissen van hun personeel met 10 pet. te verminderen wordt dit bedrag dan ook bo vendien nog van de reeds vexmindere sub- J sidieafgetrokken. De Postchèque- en Girodienst Naar „Het Vad." verneemt, is van de zijde der Middenstandsbanken eeni voorstel aan het bestuur van den Postchèque- en Giro dienst gedaan, dat er aanlokkelijk uitziet. De bij die banken bekend of aangesloten girohouders zouden namelijk aan het be stuur der banken hun toestand openleggen en hun geldbehoefte kenbaar maken en de besturen zouden, bij aoooordbevinding, aan het Girobestuur doem weten het bedrag, dat de girohouder beslist noodig heeft. Bet Bankbestuur zou dit ineens kunnen doen voor al de betrokkenen. Het Girobestuur zou op deze wijze van lange en moeilijke oontröle zijn ontslagen en men zou een soort van moreelen borg in de verklaring van het Bankbestuur krijgen. Het voorstel moet aanvankelijk 'gunstig zijn ontvangen. Een nieuwe brug te Rotterdam. De raad der gemeente Rotterdam besloot gisteren, met 30 tegen 6 stemmen tot den bouw vön een nieuwe Koninginnebrug en tot het omhoog brengen van de Willemsbrug. GEMENGD NIEUWS. Geheimzinnige hoteldiefstal te Amsterdam. In het hotel' „De Oude Graaf", dat in de Kalverstraat tusschen Dam en Jougenoelen- steeg gelegen is, heeft zich in den nacht van Woensdag op Donderdag een geheimzinnig geval voorgedaan. Op een der kamers aan de straatzijde logeerde iemand uit Zuid-Lim burg, die o.a. in zijn hezit had een aantal coupons, die hij hier ter stede voor een kloos ter bij de Nederlandsche Bank moest verzil veren. Hij begaf zich Woensdagavond na de coupons nageteld te hebben tegen tien uur ter ruste, draaide dien sleutel van zijn kamer om en hing colbertjas en pantalon aan een kapstok; zijn vest haakte hij] aan het ledi kant. Hij sliep dén geheelen nacht rustig door, kleedde zich den volgenden morgen aan, en bemerkte niets bijzenders, tot hij zijn ont bijt in de ontbijtkamer gebruikte. Toen kwam hij namelijk tot de onaangename ontdekking, dat zijn portefeuille, die in de binnenzak van zijn colbertjas had gezeten, verdwenen was. De betrokken persoon deed van het ge beurde aangifte, waarop een inspecteur en rechercheur in het hotel een uitgebreid on derzoek hebben ingesteld, zonder succes. De zaak is er des te .geheimzinniger om1, daar in het hotel reeds meer dergelijke dief stallen zijn gepleegd. Ongeveer een jaar ge leden werd; een hotelgast op dezelfde geheim zinnige wijize een bedrag van 2200 ontsto len en eenige maanden later miste een ander, die ook zijn kamer naar behooren had afge sloten, een tasch met inhoud. Het hotel heeft eenigen tijd geleden een poos onder politietoezicht gestaan, daar het bezocht werd door vrouwen, die het publiek op straat lastig vielen. Steeds meer Fraudes. Aneta verneemt, dat het hoofd van de HoHandsoh Chineesche school, te Ba- tang, de heer K., geschorst is. De schorsing houdt verband met een verduistering van twee mille aan schoolgelden. De verongelukte baggermolen. Donderdag zijn aan het strand te Viller- ville bij Trouville de lijken van een vrouw van 40 jaar en van.' een meisje van ongeveer 6 jaar aangespoeld. Vermoedelijk zijn het de lijken van twee personen van den bagger molen Normandië, die dezer dagen, met een gedeeltelijk Nederlandsche bemanning, is vergaan. Een gisteren op de reede van Harre gevonden lijk is herkend als dat van Christiaan Kosters, uit Gennep, die mach? nist was aan boord) van den baggermolen* waarop hij met zijn vrouw woonde. Gestrand. De stoomtrawler JJmuiden IV" (Barend^ Vrijdagochtend per sleepboot „Katwy^»' naar Rotterdam vertrokken, is buitengaats- van IJmuiden van die sleepboot losgebroken; Pogingen om weder verbinding met den trawler te krijgen mislukten, waarna het vaartuig benoorden Wijk a/Zee is gestrand. De reddingboot van Wijk a/Zee vertrok naar de strandingsplaats, doch keerde onverxich.. ter zake terug, daar de uit 3 koppen bestaan de bemanning van den trawler weigerde het schip te verlaten. De voortvluchtige kapitein K. R. gearresteerd. Men herinnert zich, dat eenige maanden ge- leden kapitein J. Koolhaas Revers met de gar- liizoenskas van Ede er van door is gegaan. Dj verduistering ten nadeele van den staat bedroeg ongeveer 44.000. Men meldt nu aan het „Hsg.", dat de kapi- tein te Athene gearresteerd is en naar Neder land zal worden overgebracht. Nieuwe Uitgave. Chemie en industrie. (Bij D. B. Centen's Uitgeversmaatschappij te Amsterdam verscheen als bijblad van het reeds langen tijd bestaande „Chemisch Week- blad", het blad „Chemie en Industrie". Het blad beoogt werkzaam te zijn voor de belangen der Chemische Industrie. Het be- vat een aantal rubrieken, die voor de Che mische techniek van belang zijn. Verder ligt het in de bedoeling een adressenbureau in te stellen, hetwelk inlichtingen zal kunnen ge ven aan fabrikanten en handelaren. Daar het Chemisch Weekblad zich bijna geheel op wetenschappelijk gebied beweegt, mag aangenomen worden, dat Chemie en, In dustrie in een behoefte van handel en in dustrie voorziet Het Bijblad is ook afzonderlijk verkrijg baar. De Wereldpost De Wereldpost van deze week brengt op d'e voorplaat een tafereel uit de herdenking van Leiden's Ontzet Voorts bevat dit nummer goed geslaagde foto's van de ramp in Japan, en met het oog op de vlootwetbehanideiing actueele foto's van proefnemingen in de Ver. Staten met vliegtuigbommen op oorlogsschepen. Verder de gewone rubrieken. Uit het Politierapport Aan de politie werd gisteravond kennis ge geven, dat aan de Achterbinnenhaven vermoe delijk de waterleiding was gesprongen. Uit een onmiddellijk ingesteld onderzoek bleek, dat een groot gedeelte van de straat was verzakt en dat veel water over de straat vloei de. De Water- en Lichtbedrijven deden al spoedig voorzieningen treffen. In het belang van de veiligheid van het verkeer werden roode lantaarns geplaatst Door de politie werden gisteravond om streeks 1 uur tot de orde gebracht een zestal soldaten, die luid schreeuwend liepen te zin gen» in de Koningstraat Jj 1AC0B DIENST t TRIENTJE DIRKS GROENEWOLD, MARCELIS LEENDERT HEIJLIGENBERG. Ds. C J. VAN PAASSEN BIDSTOND. Vrijdagmiddag: Catechisaties, door Ds. H. P. DE PREE- Helder, Nieuwe Kerk, Weststraat. Herst. Ev. Luth. Jong. Ver. „EEN IS UW MEESTER" op ZONDAG 14 OCTOBER, Spoorgracht 18-19, vertoond '8 avonds 8 uur, Entrée 20 cent. Morgen (Zondag) dansen van half 8 tot half 10. ZONDAG: Aanvang 9.30 uur. van 47a tot 67a uur, CASINO. 14, 15, 16 OCTOBER. Maandagmiddag 2 uur UITVOERING in dB zaal van dan Heer H. SCHRIEKEN. „DE VRIJBUITER", van 8107» uur voor Leden en Introducé's In „THALIA". op de Vlotbrug. ATTENTIE! H. C. HAAK, Kanaalweg 100. ZATERDAG en ZONDAG PRIJSBILJARTEN bij: j Afstappen is beter. Een brief aan de Regeering. Wat da zon la voor de bloemen, Is dat een waarde heeft van DERTIG CENT. Waterleiding gesprongen. Luidruchtige vechtjassen. Den 23stén October hopen p 'f: onze geliefde Ouders, en it hunne 50-jarige Echtvereeni- ft ging te herdenken. jé Namens Kinderen, Behuwd- U ej en Kleinkinderen. Helder, 13 October 1923. L Hiermede vervullen wy den treurigen plicht U ken nis te geven, dat na een lang en smartelijk lijden, in den ouderdom van byna 59 jaar is overleden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Helder, 11 October 1923. Zijn bedroefde Eohtgenoote en Kinderen s Wed. M. Heijligenberg— Wagen. P. M. Heijligenberg M. Heijligenberg Niesthoven. E. N. Heijligenberg. M. <ïV. Heijligenberg Lavell. J. de Boer Heijligenberg. J. de Boer. M. J. Heijligenberg en Verloofde. M. Heijligenberg. J. Heijligenberg. Jb. P. Heijligenberg. P. Heijligenberg. J. M. Th. Heijligenberg. Hiermede vervullen wy den treurigen plicht U ken nis te geven van het over lijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. HARMTJE DE RIDDER, Weduwe van Hendrikus Jaoobüs Mallet, in den ouderdom van ruim 78 jaar. Helder, 12 October 1923. Namens wederzydsche Familie A. J. MALLET. Jonkheer en Mevrouw BERG— Thomson, geven kennis van de geboorte van hunne Dochter, ALEXANDRA MARIA. Nieuwediep, 13 October 1923. Paleis 3 De Heer en Mevr. DUNK Latjes zeggen mede namens wederzijdsche Familie hartelijk dank zeggen' voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van binnen als buiten deze gemeente, 'oy hun huwelyk ondervonden. Helder, 11 October 1923. Voor de vele blijken van belangstelling zoowel binnen als buiten deze gemeente bij onze 25-jarige Echtvereeniging onder vonden zeggen wy hartelijk dank. T. AGAART—Bethlkhem. J. AGAART. ZONDAG, v.m. 10 uur en 'e Avonds HALF ZES: van Haarlem. Woensdagavond van 8—9 uur: ZONDAG 14 OCTOBER, GEEN DIENST. te geven door Mevrouw A. NOORDEWIER RED0INGIUS den Heer (Sopraan), ANTON B. VERHEIJ (Orgel), en met medewerking van den Heer MIEK NOORDEWIER (Fluit). Het programma bevat o.a. werken van J. S. Bach, Fr. Schubert, W. A. Mozart, A. Diepenbrock, G. Mahler, C. Frank; oud-Hollandsche en oud- Franache liederan. Kaarten h f 1.— -f- f 0.30 rechten) Gaanderij 0.50 (-f f 0.15 rech ten) dagelijks by den Boekhandel J. C. Duinker, Spoorstraat 92, Helder - Tekstboekjes k f 0.25, W Wegens den te verwachten grooten toeloop, raden wy een ieder aan zich tijdig van plaats- kaarten te voorzien. ter gelegenheid van het 32-jarig bestaan des avonds 7 uur, in de LutharscheKerk.Weezenstraat. FEESTREDE van Ds. Wallien. Muziek, zang enz. - Toegang vrij. I. N. R. I. Prachtig lichtbeelden-drama. Zondag 4 uur voor da kinderen 10 cent. om prijzen van f 25.-, f 10.-, f 5.-. 's Avonds 8 uur door de Tooneelvereeniging „Nieuw Leven", te Dirkshorn, Opgevoerd zal worden: spel in drie bedrijven, door Hans Martin, Entróe: f 1.25, laatste rijen f 1.- (plaatsel. belasting inbegrepen). Plaatsbespreking 10 cent extra. Aanbevelend, H. SCHRIEKEN. HET BESTUUR. L Heden Prijs-Biljarten om 4 verschillende prijzen Aanbevelend, P. FORRER, Café „DE KROON", Spoorgracht 39'

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 6