Terug in het leven, TRICOT-WEEK NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL,. WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Aan onze geabonneerden, I. GRUNWALD, KEIZERSTRAAT. Eerste Blad. per postwissel In GRUNWALD's spotgoedkoopen Winkel, Keizerstraat. Vereeniging tot bestrijding dor Tuberculose. ZATERDAG 20 OCTOBER 1923 51e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Dondtodag- en 11HD Acriib' URhOITGHVER: O. DB BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 20 Tcftetfoon: 60 en 412 PoBbdtewobemtae No. 10006. ADVBBTEÏUFIEH: welke gewend zijn de abonnements gelden per post-cheque of post-giro toe te zenden, geven wij In over weging - met het oog op de enorme vertraging bij dien dienst - ditmaal de abonnementsgelden voor het vierde kwartaal toe te zenden. Onzen adverteerders buiten de stad doen wij hetzelfde verzoek. DE UITGEVERS. 6.01 6.82 r- BUITENLAND. HET SCHADEVERGOEDINGS WAAGSTUK De Duitsche zaakgelastigde te Parijs heeft Poincaré een uiteenzetting gegeven van de inzichten der Duitsche regearing inzake de schadevergoeding. Poincaré heeft zich daar bij allerminst tegemoetkomend getoond. Te Berlijn kreeg unon uit het verloop van deze besprekingen den indruk dat men verder dan ooit verwijderd is van eenigen stap van Fransche rijde in de 'goede richting. Een verklaring van Stresemann's blad. De „Zeit", het orgaan van Stresemaim, schrijft onder het opschrift „Waarheid", dat de Duitsche regeering thans in geen geval in staat is verplichtingen op zich te nemen inzake de leveringen aan de Entente. Nie mand zou dit van de Duitsche Regeering kunnen eischen, als hij kennis^ heeft 'geno men van de inkomsten en uitgaven des Rijks en gezien heeft, hoe de beschikbare gelden slechts voldoende zijn voor de aller noodzakelijkste eigen 'behoeften, waarbij dan dikwijls verkregen rechten onmeedoo- gend moeten worden veronachtzaamd. Duitschland is in geen. geval in staat thans iets voor schadevergoedingen te 'be talen en de Regeering denkt er dan ook niet over een dergelijke belofte te doen. Tegenover de eischen van Poincaré moet het antwoord een beslikt „neen" rijn en de gevolgon komen op het hoofd van Frank rijk, dat schuldig is aan den toestand van bet Ruhrgebied en de verantwoordelijkheid draagt, dat de overgroote meerderheid der bevolking aldaar zonder loon pn zonder brood komt. Onzekerheid mag hieromtrent FEUILLETON. Ntaar bet Engefach wan WTffiam Locfce. Voor Nederland bewerkt door 72) W. J. A. Itatdosus Ju. Toch had hij, al had het een hoogen prijs gekost, het spel gewonnen. Godfrey was gered. Werktuigelijk bracht hij' zijn hand aan de 'borstzak wan rijn dunne zomierjas en hij voelde het oompromitteerende docu ment onder dien druk kreukelen. Dat on de twee bladzijden hartstochtelijke liefde, die hij beweerd had geschreven te hebben. Brokstukken uit het onderhoud 'kwamen weer bij hem op. Zijn tegenstanders hadden dreigend verzekerd, dat rij niet alleen op hok itreschreven verraad van de geheimen van het Ministerie van Oorlog stonden. Zij konden bewijzen, dat Lady Ednain den laat- sten tiid aan anderen belangrijke militaire inlichtingen verschaft had. Hij kon het mak kelijk geioovcn. Het geschreven document kon bijna niet de eenige onvoorzichtigheid van1 den verliefden jongen man geweest rijn, en wat Lady Edna 'betreft nu jnj baar ware karakter had laten zien* achtte hij haar tot ieder verraad in staat. Grootspraak of niet, hij was voor de bedreiging gezwicht. Zoolang het papier in Donnithorpe s bezat was, verkeerde Godfrey in ernstig gevaar. „U on de uwen." De woorden vervolgden hem. Als Idj hen tartte, zouden] rij door hem Godfrey treffen. Begrepen fcj diö klucht? Zoo Ja, waarom niet bestaan en er moet klaarheid rijn tus- schen Duitschland en dé Entente. Deze laat ste moet weten of zij de dingen hun gang wil laten gaan en Duitschland zoo'n onher stelbare schade wil berokkenen dat van schadeloosstelling niet meer kan komen. Duitschland en het Belgische plan. De Duitsche regeering heeft een antwoord opgesteld op do Belgische plannen inzake de schadevergoeding. Aangaande de monopolies, waarvan de op brengst door de Belgische deskundigen op 1.5.530 millioen Mark goud werd geraamd, wordt medegedeeld, dat deze ongeveer 1.300 millioen zal bedragen. Invoering van alle voorgestelde monopolies acht do Duitsche re- gearing evenwel uitgesloten. Drie monopo lies worden als uitvoerbaar aangemerkt, n.L het reeds bestaande van alcohol en verder van suiker en zout. De opbrengst daarvan wordt igeschat op 800 mülioen goudmark. De Belgische beschouwingen betreffende de kolenleveringen worden door de Duitsdhe regeering niet aanvaard. Hun's inziens moe ten de Duitschens uit de opbrengst van de monopolies de aan de geallieerde geleverde kolen betalen, ofwel dg monopolies worden aan de vergoeding dienstbaar gemaakt, in welk geval voorloopig geen kolen zouden worden geleverd.. Ze laten geen geallieerde exploitatie of regie van de -Duitsche spoor wegen .toe, maar aanvaarden het beginsel van de geallieerde parcipatie in de winsten1 van de Duitsche industrie. De correspondent van de Temps te Brussel riet in de gedeelte lijke Duitsche goedkeuring vooral een poli tieke manoeuvre, DUITSCHLAND. Naar het „Hbl." uit Berlijn verneemt, heeft de Duitsche regeering besloten tot het nemen van draconische bezuinigingsmaatregelen. In weerwil van alle belastingen kon de laat ste weken de financieele toestand des Rijks niet worden verbeterd. De Rjjksregeering is thans voornemens, niet alleen over te gaan tot beperking van het spoor weg- en postverkeer, maar ook tot het ontslaan van ambtenaren op groote schaal. Dit ontslag zou zich uitstrekken tot alle autoriteiten. Spe ciaal echter zullen die takken van dienst wor den gereorganiseerd, welke zooals spoorwegen en pof terijen naar men weet een veel te groot aantal ambtenaren hebben. Een hier verschijnend avondblad weet te melden, dat het aantal ambtenaren met ca. 600.000 zal worden verminderd1. Wij vernemen in dit verband- evenwel, dat dit cijfer op het oogenblik te hoog kan worden geacht, hoewel het niet is buitengesloten, dat de regeering in den loop der eerstvolgende maanden werkelijk een dergelijk aantal ambtenaren en beambten zal ontslaan. Bovendien zal de treindienst tot het nood zakelijkste worden beperkt. O. a. zullen alle luxetreinen en die, van welke minder druk gebruik wordt gemaakt, worden opgeheven. Sedert eenigen tijd heerschen in het Saksi sche industriegebied ongelooflijke toestanden. De grootindustrieelen zijn blootgesteld aan een verwoede tejreur der arbeiders. Herhaaldelijk zijn fabrikant-en ernstig mishandeld, omdat zij de looneischen hunner arbeiders niet konden inwilligen. De comm.-soc. regeering in Saksen heeft tot dusver niet kunnen besluiten tegen deze daden met de noodige kracht op te treden, deswege heeft de Rijksregeering. thans besloten ter be veiliging van het leven der ind'ustrieelen rijks- weer naar Ohemnitz, Plauen e. o. plaatsen In het Saksische industriegebied .te zenden. Van een rijksweer-expeditie ln dén zin van een aanval op dé Saksische regeering is natuurlijk geen sprake, maar wel is men besloten, in ge val tegenstand wordt geboden tegen de ver sterking der Rijksweer, déze maatregel met ge- weldi uit te voeren. schenen rij dan op die etene bedekte toe speling na zoo weinig om Godfrey, den werkelijken amant, te geven? Tijdens het onderhoud was hun houding heim een raad sel gêweest tot hij begrepen had, dat Don nithorpe een onverzoenlijke vijandschap tegen hem, John Baltazar, koesterde. En thans vroeg hij zich af, of de pose van den beleedigende echtgenoot niet een voorwend sel was voor wraak, die in diepere beweeg gronden wortelde. Een dag of veertien geleden had Godfrey tegen hem gezegd: „Die kleine rat haat u als do pest" Hij' had -gevraagd waarom. En als een pa pagaai had' hij' Edna nagepraat: „Van een Triton ala u krijgen die politie ke stekelbaarsjes de stuipen." Hij had gelachen om die overdrijving. Maar had de jongen per slot van rekening gelijk? Zeker hij had heel weinig aandacht geschonken aan Donnithorpe, op wien hij met minachting neergezien had als op het broedsel kleine wezens, die nog parasiteeren op het Rijk, daj rij hun best gedaan hadden ten grondé te richten. Was dat de wraak van het verachtelijke kleine insect? Hij] bleef staan op het drukke kruispunt van Hart Street en Blooimsbury, Tiara rijn 'hoed af en veegde weer het zweet van zijn voorhoofd. De woorden van dr. Rewsby van Water-End kwamen in rijn herinnering te rug: „Hebt u gewoonlijk uw leven) volgens deze overdreven pridpes geleid?" en„Ik zou zeggen, dat u er een heel' slechte gewoonte op nahoudt en als ik u was, zou ik die maar gauw opgeven.'' En (hij herinnerde zich zijn bekentenis aan den scherpzinnigen dokter: „U hebt de meest troostrijke manier om mij te zeggen' dat ik de grootste ezel van het Heelal ben." Ingezonden medodeoltng. Na ©en rede van Grassmann van den Alg. Duitschen Vakbond' werd ©en motie aangeno men, waarin wordt gezegd: Indien dé Rijksregeering, die in Beieren de constitutie en de wetten kalm laat schenden, het wagen durft de gewapende macht tegen de Saksische en Thüringsche arbeiders te gebrui ken, dan verwacht de vergadering, dat op d'ezen aanslag onverwijld het ©enig mogelijk antwoord door de vakvereenigingsbesturen wordt gege ven, n.1. de afkondiging der algemeen© steking. De vergadering noodigt do arbeiders in het gan- sche Rijk uit een „ijzeren noodfront" te vor men en daartoe in elk. bedrijf en in elke plaats gemeenschappelijke comités van actie te be noemen. UIT HET BEZETTE GEBIED. Te Essen Is het Woensdag tot ernstige rel letjes gekomen, toen voor de fabriek van Gaello en Funke arbeidersvrouwen (versche nen en de directie te spreken verzochten om van haar steun ten bedrage van 20 milliard te eischen. Allengs schoolde voor de fabriek een dichte .menigte samen, welke den voorzitter van den bedrijfsraad, die tot kalmte aanmaan de, mishandelde en daarop het gebouw binnen drong. Even later daagde de politie op, die met steenworpen werd ontvangen en toen van haar wapens gebruik maakte. -Er zijn tal van ge wonden. /Op grond' van het verzoek der spoorwegar beiders tot hervatting van het werk kan wor den geconcludeerd', dat het lijdelijk verzet in het Ruhrgebied' is .gebroken. De hervatting van het werk in de bezette gebieden gaat overal normaal. In het gebied van Essen meldden zich 10.000 spoorweg- mannen aan, te Mainz eveneens 10.000 te Trier 15.000, te Duren 4500. Volgens berichten uit Berlijn, zou de Duit sche regeering voornemens zijn een nota te richten aan de .Oommissie van HersteL Hierin zou worden medegedeeld; dat ln verband' met het ophouden van de Rijksondersteuning, ver schillende industrieën in het Roergebied stop gezet zullen moeten worden. In parlementskringen is men van meening, dat stopzetting van het bedrijf tengevolge zal hebben, dat Duitschland niet meer bij machte Ingelanden mededeeUng. M. J. W. RIENKS, Dlreeteur. „De diagnose vaan dien man," relde Bal tazar tot zichzelf, terwijl hij rijn hoed; op zette, „was volkomen juist Ik 'ben het" Diep in gedachten verzonken liep hfl verder. Ja, nogmaals had de oude geschiede nis riéh herhaald. Dezelfde overdreven prin cipes baden nogmaals de overhand gehad. Zjj waren het voornaamste deel van zijn wezen, onweerstaanbaar als hel noodlot Nogmaals had hij, zonder' één gedachte voor de toekomst het schitterende heden wegge gooid. Nogmaals had hij] bewezen de Groot ste Ezel van het Heelal te rijn. Maar wat kwaon het erop aan? Godfrey was gered. Weer voelde hij de papleren in zijn zak kreukelen. Hij 'had hemi gezegd, dat hij zijn leven voor herni wilde geven. Trotsch liep hij verder. Bij God! Hij' mocht nog zoo'n groote ezel rijn, maar hij! had' nooit in zijn leven rijn woord of rijn gelofte gabroiken. Afgezien van de hartstochtelijke liefde, die hij voor dien jongen had opgevat, was geen' .genoegdoening evenredig aan de twin tigjarige veronachtzaming. Hij' zwaaide woest met zijn stok. Dit was de wereld van het jongere geslacht Oude mannen als hij telden feitelijk niet meer meda Godfrey moest rijn k/ma hebben in deze nieuwe we reld, welke zijn generatie, beschimmelde tradities op een algemeen vreugdevuur wer pend, zou moeten vormea Hij riep een taxi aan en liet zich naar htiis rijden. Het huis scheen somber en verlaten. Qnong Ho was uitgegaan. Godfrey hij dankte God was op weg naar Frankrijk. Dwaaslijk had hij .gehoopt dat Marcello er op hem wachten zou om' de laatste berichten van den jongen' te hooren, maar zij was er niet Ondanks al de tapijten en den gezelli- gen' Overvloed van meubelen scheen het huis, als ware het een ledige school, vol zal zijn verdere schadevergoedingen in welken vorm ook te betalen, niet alleen niet aan Frank rijk en België, doch ook aan de andere geal lieerde mogendheden. In militaire kringen maakt men zich onge rust over het feit, dat de minister van oorlog, die reeds geruimen tijd in het bezit van het desbetreffend dossier is, nog niets van zich heeft laten hooren; men vreest dat persoons overwegingen hem van een ingrijpen weer houden^ Gestrafte overmoed. Mm schrijft aan het HbL: Een Hollander was getuige van het vol gende gebeuren: In Bonn stapte een Fransch officier ln den coupé, waarin behalve een ln Duitschland wonend Hollander, een heer ln een hoek 'n krant zat te lezen. De officier waarschijnlijk vertoornt, dat hij door dezen niet gegroet werd, sloeg hem de krant uit de handen. De aldus bejegende reiziger liet de krant lig gen en vouwde een andere krant open, welke hij' kahn gang lezen. Na eenigen tijd sloeg de Fraschman ten tweede male den Duitscher de krant uit de handen. Deze raapte de krant op en zette de lectuur voort, klaarhlijk onge roerd door dit staaltje van bezettingscour- tolsie. Toen de trein het station te Keulen binnenliep, stond de Duitscher op en vroeg beleefd: „Please, your passport, Sir?" En on danks dat de Franschman rich in allerlei verontschuldigingen wrong, edschte de on verstoorbare reiziger, die zich als een der hoogste Engelsche administratieve autoritei ten legitimeerde, de ovérhandiging van het paspoort en liet rijn bezettimgsoollega op hert perron arresteeren. De Franschman kreeg drie dagen hechte- nia ENGELAND. Vlootbeperfclng en de ramp van Japan. Het bestuur van de giroote Engelsche Vol- kenbondsvereeniging, onder leiding van prol Gilbert Murray vergaderend, heeft de vol gende motie eenstemmig aangenomen: „Hot bestuur van de Volkenbondsvereenl- ging veroorlooft rich aan de Britsche regee ring voor te stellen, dat met het oog op de uitwerking van de Japatnsche vloot en ma rine-inrichtingen dit nieuwe feit ln overwe ging behoort te worden genomen op de Volr kenbondsoonferentie van het volgende Jaar te Genève over de uitbreiding van de be- Saliugen der conventie van Washington, en at intussohen geen verdere uitgaven zullen worden gedaan ter uitbreiding van de vloot- basis van Singapore". echo's te zUn. Voor het eerst ln rijn leven deinsde hij, bijna bang, terug voor die on dragelijke somberheid van het lot. waartoe hij zichzelf veroordeeld had. Het laatste jaar had hfj toegegeven aan zijn lang opge kropt verlangen naar menschelljke toegene genheid. Hij had zijn ziel 'geworpen in dp orgie van liefde, welke hij afgedwongen had van dé drie eónlge wezens, die hem in de wereld dierbaar warea Het was meer ge weest dan zijn dagelijksch 'brood. Het was een soort dagelijksche uitspatting geweest Het had hem boven zichzelf uit verhevea Maroele had' hem lef, Qoung Ho had hem Hef, leder op zijn eigen wijze. Zij waren steeds bij de hand om den honger van het oogenblik te stillea En thans had' hij zich van die geliefde drie afgesneden. Be liefde zou blijven. Dat wist hij!. Maar van het heer lijke voedsel der dagelijksche uitingen er van zou hij door oceanen eni vastelanden duizenden mijlen gescheiden' rijn. Op zijn dertigste jaar kon hij' de liefde verzaken en de eenzaamheid onder het oog zien met het vertrouwen van den dapperen dwaas. Maar thans, nu hij vijftig was, schrikte hij bij' het vooruitzicht. Drie jaren geleden had hij de eenzaamheid omhelsd als een bruid, om zich van den ondergang te redden. Maar toen was rijn hart steenkoud geweest, niet ver warmd door één menschelljke aanraking. Hij had zich als een ogewenschte zwerver op een vreemde planeert gevoeld. Speüdale Farm was een vluchtoord, een Eden van eenzaamheid geweest Maar do Duitsche bom had' een omwenteling ge >raoht in rijn wereld; had hem weer in aanraking ge bracht metmenschelijfce dingen, die hem onuitsprekelijk dierbaar geworden waren. En thans nogmaals flnes aan de episode, waarvan hij gedacht had; dat rij het geheeie POLEN. De Poolsche minister van financiën heeft in den landdag zeer pessimistische verklarin gen over den fiancieelen toestand' van Polen afgelegd. Hij zeide o.a.: „Ik heb geen reden den. ernst van onzen tegenwoordigen finan- cieelen toestand te verbergen. Wij zijn bijna in den toestand, waarin zich onze Westelijke 'buurman Duitschland reeds bevindt." BULGARIJE. Oud-minister veroordeeld. De „Grazer Tagepost" meldt uit Sofia, dat de voormalige minister uit hert kablnet-Staim- boeüiiski, Akanasof, tot vier jaar tuchthuis straf en tien jaar eerverlies la veroordeeld. Het proces tegen de andere leden van het' ikablnet-Stamboeliiski 'begint op 16 Nov. GRIEKENLAND. Volgens een te Londen ontvangen .bericht uit Athene zegt de anti-venizelistische pers, dat generaal Pangalos plannen zou voorbe reiden, om de Griekche regeering ten val te brengen en een republiek te stichten. De uit voering dezer plannen zou samenvallen mét het vertrek van den koning naar Belgrado. Het feit dat de koning zijn reis daarheen heeft uitgesteld, wordt uitgelegd, als bewijs der Juistheid dezer geruchten. LUCHTVAART. Een record. De vlieger Schelkowskl heeft een record gemaakt door de route München—-Weenen in 1 uur 46 minuten te vliegen. Naar Reuter uit Londen meldt, heeft de aowjet-regeerlng méér dan vijftig vliegtuigen besteld bij de Air Craft-Disponal Oompany. De eerste zending Is reeds onderweg. Ingezonden MetiedeeJlng. BQ hard werk. Hoe kan iemand rijn werk verrichten, als hij bij bukken of rich bewegen voortdurend last heeft van pijn? Hij moet zich dan wel in acht namen. Die hevige rugpijn kan ver oorzaakt worden door urinezuur, dat als ge volg van zwakke nieren ln het bloed achter bleef en dan dient men op zijn hoede te zijn. Verwaarloozlng van deze waarschu wing leidt vaak tot nier- en blaasontsteking, waterzucht, nierzand, rheumatlek, nier- of blaassteen, en opstopping van de urine. Eeni verstandig monsoh zal trachten dit te voorkomen en het valt niet moeilijk. Leef eenvoudig, vermijd overwerking, zorgen, iaat naar bed gaan en alcohol, en houdt zoo doende het overtollige urinezuur uit uw ge stel. Laat Fosteris Rugpijn Nieren Pillen u helpen, ala gt) een geneesmiddel noodig hebt Zij werken rechtstreeks op de nieren en blaas, en verdrijven de stoornlsverschijn- selen uit deze organen. Verkrijgbaar In apotheken en drogist zaken k f 1.18 per doos. (28) verhaal was, dat slechts eindigen zou met den dood). Werktuigelijk ging hij aan de schrijftafel in zjjn 'biblotheék zitten en begon de brie ven open te maken, die 'gedurende zijn afwe zigheid gekomen waren. Een ledetnen porte feuille, die stukken en couranten bevatte van het bureau, waar bjj dien ochtend slechts even geweest was, lag op hem te wachten. Hij las ze onverschillig door als een doode, die weer tot bert leven gebracht wordt om zijn zaiken te leiden HU' was niet langer de dynamo van The New Univorse. Andere krachten, wie en welke wist hij' niet, zouden over 'een paar dagen1 zUn plaate in nemen The New Unlverse zou, zoo goed en 'zoo kwaad als het ging, voortgezet moe ten worden zonder hem. Hij was dood. Hij had met The New Universe niét meer te maken dan met de binnenlandsché aangele genheden van Mars. Hij maakte een enveloppe open, geadres seerd door een welbekend handschrift. Als een doode las hij de vervulling van zijn eerzucht. Hij was minis; van de Kroon De officieel© bekendmakb.g wachtte slechts op rijn formeelo aanneming. Hjj staarde suf naar dé niets berteékenondo woorden En dan plotseling deed een krank zinnige woede tegen de spottende ironie van het noodlot hem opspringen en als een dollamaii door ilwoU vertrok rassen. (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENT PER 9 MAANDEN BU VOORUXIBETAXlLNQ Heldorscho Courant f 1.50; fr. p. p. bümoniland f2.Ned. 0. en W. Lndiö p.-zeepost f 2.60; id,p. mail en orrori«e landen f4.20. Zondngsblad nee®. f 0.676, f 0.75, f 0.85, f L25. Modoblacl reap. f 0.95, f 1.25, f L2Ü, f L60 Loaao maminera der Courant 4 et.; fr. p. p. 6 at 20 ot. p. rcsrol («oJJard). Ingoa. medod. Ckokanbroadto als ntlnotton. fcafast) 60 ot. Kleine advertervfciaa (giervraagd, to koop, to huur) v. 1—4 regels 40 ct., elko regel moer 10 ot bij vooruitbatallng (udroe: Bureau v. dLblad en mot br. onder no. 10 et. p. adv. extra). Bewljeno. 4 ct Op- en ondergang van Zon en Maan en tl|d van hoogwater (Texel). W 1 n t e r t y d. Maan Zon Hoogwater 0«t. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 21 a. 4.02 m. 2.43 6.86 4.64 8.83 6.58 Maand. 22 4.26 3.48 6.38 4.52 7.80 7.39 Dinsdag 28 4.46 4.53 6.40 4.50 7.56 8.18 5.56 6.41 4.48 8.29 8.44 7.-6.43 4.46.8.58 9.18 8.02 6.45 4.43 9.28 9.43 9.03 6.47 4.41 9.59 10.14 Woensd.24 Dond.d. 25 Vrijdag 26 Zaterd. 27 5.09 5.83 Lleht op voor auto's en fietsen Zaterdag 20 Oct5.26 uur. Zondag 21 6.24 Maandag 22 6.22 De economische crisis. Saksen en het Rtjk. Wij kochten ongeregeld een groote partij trlootgoed. Uiterst soliede, bestaande uit Mans- en Jongens-, Vrouwen en Meisjes- gemoltonneerd en gewoon Jaeger Tricot-Ondergoederen, Wie zich nu spotgoedkoop dezen winter van onderkleeren wil voorzien ga zonder dralen naar onza firma 111 Uwe inkoopen, daar gedaan, zijn beslist 30 °/0 goedkooper dan overal elders. Deze partij waaronder Dames- en Meisjes- tricotrokken, Comblnations en Onderjurken in uitgebreide sorteering aanwezig zijn, moet deze week geheel weg. Daarom noteeren wij 30 0/° goedkooper. HET IS DUS UW BELANG onzen winkel te bezoeken om van deze extra aanbieding te proflteeren vanaf ZATERDAGAVOND 6 UUR. De vakverecnlglngen tegen regeerings-maatregelen de Ongeregeldheden. Het lijdelijk verzet afgeloopen. Stopzetting der Industrie. Hst Consultatiebureau Is geopend ledereu Dinsdag van 78 unr avonds, In de voor malige Stade-Apotheek naast bet Ziekenhuis Consult kosteloos. Een militair schandaal. De „Echo National" verneemt rit Mainz, dat zich ln één van de belangrijkste Fransch© gar nizoenen in het bezette gebied een zeer ernstig geval van verduistering voordoet, waarbij' de oommandeerende generaal en één der officie ren van zijn staf betrokken zouden zijn. Het zou misbruik van gezag, malversaties en valsch- heid in geschrifte betreffen.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1