T <JUI?QEM£? FilNSTE PLANTENBOTER WAT n BEZUINIGING7 Derde Blad. EN DAN NOS VOOR DEN 1AAA 6R0OTSTEN VERBRUIKER 'ITUlf GULDEN VAN ZATEROAG 20 OGTOBER 1923. PLAATSELIJK NIEUWS. Vervolg van bet 2e blad. Hr. Ma „Pelikaan". I Ir. Ms. „Pelikaan en de onderzeebooten zijn .18 October te Alexandrië aangekomen. Levering brandstoffen. Do levering van brandstoffen over helt tijdvak van 1 November 1923 tot en met 30 April 1924, noodig ten behoeve van de korp sen en inrichtingen alhier in garnizoen, is toegewezen aan O. Bakker te Helder. Vlaggetjesdag. De vlaggetjesdag gehouden ten bate van de vereeniging tot steun heeft ruim 218. opgebrachte. Door de plaatselijke Sanatorium-commissie van de Sanatorium-stichting van de Onder- officiersvereeniging „Ons Belang" was reeds geruimen tijd geleden verzocht om op een nader te bepalen datum, bij voorkeur 81 Augustus, een vlaggetjes-dag te mogen hou den. Op 81 Augustus was echter reeds een zoo danige vergunning verleend aan de Christe lijke Onderofficieren van Land- en Zeemacht, zoodat men een anderen datum moest zoeken. Deze is thans bepaald op 1 Januari 1024. Marine-Sanatoriumfonds. Meer dan 500 bezoekers waren gisterenavond in „Casino" tezamen gekomen om den cabaret avond van het bekende 'troepje, onder leiding van den heer Verschoor, bij te wonen. De baten van dergelijke avonden, die periodiek worden gegeven, dienen tot stijving van de kas van het Marine-Sanatorium-fonds, en dat er, met een aantal van 550 bezoekers, een aardige bate overblijft, zal men wel willen gelooven. Bovendien zijn er wel altijd' inwoners, die voor het goed doel iets willen afstaan, en zoo was het nu weer de heer Pot uit het sigarenmaga zijn „De Sport" in de Koningstraat, die een kistje sigaren ter verloting had gegeven. Me juffrouw Blinkhof had een pop geheel aange kleed, deze werd1 ook verloot. De stemming op zoo'n avond is uiterst ge noeglijk; men is onder elkaar, offert voor de goede zaak en heeft een prettigén avond toe. De heer Van Pappelendam, die dézen eersten avond in dit seizoen opende, en de aanwezigen welkom heette, behoefde waarlijk niet extra op te wekken om voor de volgende avonden propaganda te maken, want wat de dames en heereri op het gebied van cabaretkunst pres toeren, mag gezien worden. Deze heer had al dadelijk e&n goede tijding te brengen: een vriend te Makassar bad op een aldaar gehou den kermisfeest niet minder dan 2000 ont vangen. Hiervan gingen slechts 300 aan on kosten af, zoodat een bedrag van 1700 in de kas van het M. S. F. vloeit Maar dat is nog niet alles: er is nog ruim 3200 uit Soerabaia ingekomen, dus de Indische makkers hebben, zooals de spr. terecht opmerkte, niet stil ge zeten en een woord van dank voor hun werk is dlan ook wel op zijn plaats. Zóó mooi zal Helder het wel niet maken, maar Helder is dan ook Indië pet Spr. deelde vervolgens mede, dat men van plan is eene groote verloting te houden. De trekking is be paald op 1 Dec. a.s. De loten zijn k 1.ver krijgbaar bij de respectievelijke corresponden ten en aan spr. adres: Molenstraat 26. Spr. bracht dank aan de familie Blinkhof, te wiens huize kon worden gerepeteerd met gebruikmaking van de piano. In weerwil van zijn vele en drukke bezigheden had zich de heer Van Loo weder beschikbaar gesteld, waarvoor spr. hem dankzegde. Verder bracht hij dank aan de familie Helmstrijd mejuffrouw Koojj, de hoeren de Bruin en Bruijs, Kooij, de jonge juffrouw Toledo, de jongebeeren Helmstrijd en G. Veenstra, welke laatstien de verschil lende cabaretnummers begeleidden. Vooral van de jongejuffrouw Toledo is in deze veel ge vergd. Den heer Grunwald dankte spr. voor zijn stukje in de krant. Helaas wordt het M. S. F. dupe van de be- zuiniging. Want de Minister is van plan de rijkssubsidie van 500 tot f 250 terug te bren gen in 1924 en In 1925 haar geheel te doen vervallen. t Tot zoover 's Voorzitters mededeelingen. Het programma onderging eenige wijzigingen, door dat de heer Van Loo niet bij het begin tegen woordig kon zijn. Over dit programma iets te zeggen, achten wij verder overbodig; het caba retgezelschap heeft op dit terrein zijn sporen verdiend en telt zeer goede krachten. Ernst en Mm-wisselen elkander af en met smaak en kunstzin wordt een en ander afgewerkt. Een kluchtspel vón Scrlbe besloot den goedge slaagden avond. „Helderts Gemengd Koor". Naar wij venemen, zal Helderts Gemengd Koor" op Zaterdag 27 dezer zijn eerste uitvoe ring van dezen winter geven. Inter !Vos Mtlderd Wellerson. Betreffende het optreden der nog geen 14- jarige Amerikaansche violoncel-virtuose Mil dred Wellerson met het dubbelmannenkwartet „Inter Nos" (dir. A. J. Leewens) op Woensdag 24 October in „Casino", volgen hieronder nog eenige bijzonderheden. Mildred Wellerson, thans te Amsterdam ver toevend, wordt unaniem dodr cellisten van naam 6n reputatie bewonderd om haar delicate en losse stokvoering, onfeilbare techniek en mu zikale voordracht. - Geboren uit muzikale ouders (haar moeder is ook celliste, terwijl de vader pianist en haar begeleider is), getuigt haar tweelingzuster als violiste een evengroot talent te zijn. Merkwaardig is, dat, ondanks den zeer jeug digen leeftijd, haar groote gaven zich ook uit strekken tot arrangeeron en componeeren voor haar instrument en wel zulks met een zaken kennis, door menig confrater benijd. Het is dan ook -niet zonden reden, dat te Amsterdam mannen van gezag als de uitnemende viool- paedagoog Oscar Back e. a. om de onmisken bare groote gaven haar warm aanbevelen. Ingezonden Modedeellng. B 160 Betreffende haar optreden te Amsterdam en elders schrijft on.: „Inter Nos" zelf -heeft niet minder dan zes geheel nieuwe nummers op haar programma, aan welke studie zich die 8 zangers met groote liefde hebben gegeven. De kaartverkoop is thans in vollen gang, terwijl het plaats bespreken hij den heer Koke laar, Kanaalweg, reeds een aanmerkelijke vlucht begint te nemen. Gezelschap Dr. Royaards ln Casino. De directie van „Casino" heeft de Kon. Ver. „Het Nederlands Tooneel" Dir. Dr. Willem Royaards aangezocht een voorstelling te komen geven. Zij is daarin geslaagd en onze stad zal dan weer het voorrecht hebben het eerste gezelschap van ons land hier te zien spelen, 't Ligt nu in de bedoeling der Casino-directie zooals dat ook in den Stadsschouwburg te Amsterdam gebeurt er een buitengewone volksvoorstelling van te maken tegen zeer lage toegangsprijzen. Om een ieder in de gelegenheid te stellen hiervan te proflteeren is de Zondag 28 Oct. daarvoor uitgekozen. Opgevoerd wordt het mooie tooneelspel in 8 bedrijven van Charles Méré „De Veroveraars", welk stuk nog J.L Donderdag in den Stadsschouwburg als volksvoorstelling werd vertoond. De beroemde acteur Hubert la Roche zal de voornaamste rol vervuilen in „De Ver overaars". Verder zullen optreden: Mevr. Meunier—Nagtegaal, Louis Saalborn, Louis v. Gasteren, Elias van Praag, Paul Huf, Maurits Parser, Jan Wensma enz. Dat ons met deze opvoering door dit gerenomeerde gezelschap, onder de bekwame leiding van Dr. Royaards, iets bijzonders te wachten staat, behoeft zeker geen nader betoog. Leger des Heils. Met een enkel woord meldden wij reeds, dat de leider van het Leger des Heils in Nederland, kommandant Jens Poolsen en mevrouw Poolsen, vergezeld van majoor Rönitz en Staf kapitein Beekhuis, op Zater dagavond 8 Nov., 8 uur en Zondagavond 4 Nov., half 8, bijzondere samenkomsten zullen leiden in het Evangelisatie-Gebouw Palmstraat. Kommandant Poolsen is een van die Heils officieren, die hun reizen uitgestrekt hebben over de geheele wereld, dus een man van groote ervaring en van veel ondervinding, De samenkomst van Zaterdagavond zal geheel gewijd zijn aan de uitvoering van een schoon programma van Leger des Heils selecties, marschen en liederen, door het prachtig, onder de bekwame leiding van kapitein G. Claeus, geschoolde zangkoor, bestaande uit ongeveer 30 officieren. Kaarten voor beide avonden zijn vooruit te verkrijgen bij verschillende pl. heils soldaten, waar biljetten hangen, en bij de officieren, Spoorgracht 88, 20 cent. Wtnkelnleuws. Wederom is het Tuindorp een nieuwe zaak rijker geworden. De heer H. Weidema opent nahielijk hedenmiddag ln de Tuin straat hoek Asterplein een zaak in sigaren, tabak, cigaretten, parfumerieën, thee en koffie. Tevens ls een atelier voor haarknippen en soheren in het gebouw gevestigd. De heer Weidema vervaardigt haarwerken voor dames en legt zich in het bizonder op het kappen en friseeren van dames toe. De zaak, die gevestigd is in een nieuw blok, maakt een gezelligen indrukde breede voorgevel trekt reeds van verre de aandaoht, de winkelramen zijn groot en ruim. Een smaakvolle etalage biedt zich aan den voor bijganger aan. Aohter den winkel is een gezellige soheersalon ingericht met keurigen opstand en gemakkelijke stoelen. De heer Weidema, die zich hier als jong patroon gaat vestigen, hoopt op veler klan- disie in deze wijk en beveelt zich als goed vakman en coulant winkelier bij allen aan. Hedenavond opent de firma B. Jansen haar „Centraal Waren Magazijn" in de Koningstraat alhier. Het gebouw is groot; aan- de Koningstraat zijde bevinden zich twee groote étalage-ramen, -terwijl er nog drie in de Koningdwarsstraat zijn. Het is opgetrokken uit roode baksteenen. Een kleine erker voor de bovenverdieping be vindt zich op den hoek Koningstraat—Koning- dwarsstraat. Het inwendige van de zaak is, in tegenstel ling met het uiterlijke, smaakvol. In den winkel zijn drie groote stellingen, aan gebracht. Op de eerste bevindt zich kristal en glaswerk, de Tweede porcelein en aardewerk en op de derde galanterieën, etc. Op de toonbanken zijn glazen vitrines aan gebracht, waaronder de artikelen zijn uitge stald. .Langs de wanden bevinden zich stofvrije kasten. Eén hiervan is ingericht voor de col lectie nikkelwaren, die tegen den donkeren achtergrond keurig uitkomt, Het fraaist echter zijn de étalages, die getui gen van een goeden smaak. De honderden arti kelen hierin uitgestald, zijn alle van prijzen voorzien. Zeer practisch van de heeren Jansen! Ook in den avonds als de vele eiectrische lampjes zullen branden, zal een en ander een goed effect maken. In de étalage hoek Ko ningstraatKoningdwarsstraat zijn een heel groote „Gerrowé" zilveren lepel en vork uit gestald. De firma heeft van- dit zilver den al leenverkoop te dezer plaatse. Achter den winkel is een practisch kan toortje aangebracht, terwijl zich hierachter een afdeeling -meubelen 'bevindt; kantoorkasten, buffetten, theekasten en boekenkasten etc. treft men hier aam Een aardige en nieuwe reclame zijn de ovale borden, die boven de toonbanken hangen, en waarop diverse artikelen zijn aangebracht. Een buitengewoon handig model kinderstoel wordt door de firma in den handel gebracht Deze stoel kan dienst doen als tafelstoel, bob- belstoel en tegelijk als duwstoel. Het zou te veel plaats ln beslag nemen om alle artikelen, die door de firma Jansen vot- kocht worden, op te noemen, en wij raden onzen lezers(essen) daarom zelf aan eens een kijkje te gaan nemen in het „Centraal Waren Magazijn". Alles wat zij voor de huishouding noodig hebben, treffen ze hier aan. Bovendien krijgt hedenavond ieder kooper voor ƒ1.50 een aardig Duitach schilderijtje cadeau, terwijl men bij aankoop van goederen ter waarde van 2.50 er twee ontvangt. De heer J. J. Schoeffelenberger is de ont- werper van het gebouw, terwijl het door dlen aannemer P. Groot te uitgevoerd. Het schilder werk werd1 verzorgd door den heer De Ridder, die het inwendige met een helder, frisch kleur tje een aardig aspect gaf. De electrieitedt te aangebracht door den heer De Jong. Door dien trein aangereden. Nabij den overweg hij posthuis 22 (onder Schagen) heeft hedenmorgen de sneltrein, die 0.87 u. te Helder aankomt, een jongen, die zioh met een- rijwiel op de spoorbaan bevond, aan gereden. De trein stopte en bij onderzoek bleek het slachtoffer vermoedelijk inwendige kneu- ,zlngon te hebben bekomen. De jongen werd opgenomen en in het post-rijtuig naar Schagen meegenomen, waar hij werd aohtergelaten ter verdere behandeling. De plaats der aanrijding moet liggen tusschen Zijdewind1 en Schager- waard. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Uit het Politierapport Door oen bewoner van dei Weststraat werc aangifte gedaan, dat hij aan, een vrouw, die naam en adres opgaf, een grijs heeren-cos- tuium opzicht heeft medegegeven. Daar do vrouw niets meer van zich deed hooren, wer< aan het opgegeven adres geïmformeeaxl, dooh bleek zij aldaar niet bekend te zijn, zoodat vermoed wordt, dat hier van oplichting spra ke is. Een onderzoek heeft plaats. Een luitenant ter zee deed aangifte, dat hij zijn rijwiel, dat hij aan de Buitenhaven, had Laten staan, vermiste. Een onderzoek wordt ingesteld. Door een slager werd aangifte gedaan, dat hij vermoedelijk is opgelicht voor een hoe veelheid vleesch en vet. De persoon, die dit afhaalde, gaf een valsch adres op. De zaak wordt onderzocht. Aangehouden en naar de strafgevangenis te Alkmaar overgebracht werd een bewoner van de Artilleriestraat, die weigerde «ain zijn militaire veplichtingen te voldoen. Door de politie werd gisteren een woonwa gen-bewoner, die in deze gemeente vertoefde, aangehouden, aangezien hij nog een kleine re kening met de politie had te vereffenen; waar toe hij dan ook in dé gelegenheid zal worden gesteld. Door de politie werd gisteravond te halftien assistentie verleend in de Keizerstraat, waar een matroos en een marinier twist hadden ge kregen; toen een collega-marinier hieraan een einde wilde maken, vlogen de mariniers ftlkaar An dé haren. Toen zij van elkaar gescheiden waren, be grepen zij, dat het tijd' was om- er tusschen uit te gaan en begaven zij zich in een cafê. De politie zag er daarop op toe, dat de volksme nigte zich verspreidde. Een laatste woord. (Ingezonden). De laatste Loodjes wegen 't zwaarst placht een mijmer HJBH.-leeraren altijd te zeggen als wij1 zaten te zweeten, voor een overgangs examen. De laatste diag die deed het je die gaf de doorslag of je door je examen kwam, en deze woorden zeg ik heden tegen alle inwoners van Helder. Want Zondag van 98 uur ls het laatste diag van' het examen dat alle Heldersohen is afgenomen, het laatste proefwerk zullen zij tusschen 0 en 8 uur kunnen maken, doen ze het niet of niet goed dan druipen ze als een baksteen en dan blijkt het dat ze van kunst niets snappen en dan ook niet meer het recht hebben- inet uitgestreken geleerde gezichten over een kunstwerk te oordeelen. Het is een proefnemingen die de Vereemir ging Rembramdt hier ter plaatse genomen heeft. Een collectie schilderijen en etsen, de een al mooier dan de andere is in de leuke gerieflijke zaal van Musis Sacrum on dergebracht. Velen brachten daar een be zoek, maar het ia helaas beschamend tal- Loos velen, voofca-1 onder hem, die zich zoo gaarnd 1 intelectueeLem noemen, bleven er weg, en dat.voor één onnoozel kwartje? Beter ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald. Zondag kunt ui nog examen in kunstzin doen. Deze dag zal besllsseln of het de moeite en kosten loont in Helder zulk een fcunstweek te organiseerem. U behoeft alleen maar te kijken, koopen is beslist niet noodig. Nie mand vraagt u naar uw duiten. Iedereen is welkom. Om nu eens Iets moois te zien behoeft u dus niet naar het Rijksmuseum, doch gaat eenvoudig naar Musis Sacrum. Zondag van 6—8 uur geopend. L. G. BINNENLAND. Het zevende leerjaar. Op de vragen van den heer Ketelaar in zake het doen intrekken van de door den in specteur van het L. O. in de inspectie Alkmaar aan hoofden van scholen gezonden circulaire betreffende het niet invoeren van het zevende leerjaar, antwoordde de Minister van 0„ K. en W.: i De Minister was niet bekend met d'e circu laire, welke thans blijkt op 20 Sept. 1928 door hem aan de hoofden dér lagere scholen in die inspectie te zijn verzonden, en welke in zoo verre van de ln de vraag opgenomen redactie afwijkt, dat niet van art. 6, doch van art. 8 der nieuwe Leerplichtwet gesproken werd-, terwijl daarbij niet een circulaire van dien inspecteur van 18, doch van 80 Juni 1928 werd inge trokken. 1 Op last van den Minister heeft de inspecteur de circulaire Ingetrokken bij roi ischrijven van 4 Oct. 1928. De Minister voegt hier aan toe, dat, vermits slechts voor een betrekkelijk gering aantal scholen in die inspectie de cursus eindigt op 1 Aug. of 1 Sept., voor het grootste aanta echter op 1 April of 1 Mei, toen de soepele toe passing der Leerplichtwet nog gold, de ui-twer- sing der gewraakte circulaire van den inspec teur van 20 Sept. 1923 niet groot kan geweest zijn. In elk geval is den inspecteur er op ge wezen, dat de toestand hersteld behoort te wor den, zooals hij vóór de verzending er van be stond. Het geschenk van Denemarken aan het Vredespaleis. De Deensche regeering heeft als geschenk van haar land eenige jaren geleden aan het Vredespaleis aangeboden een monumentale fontein van Kopenhaagsch aardewerk, ter plaatsing op de binnenplaats van het paleis. Door verschillende omstandigheden, o.a. gebrek aan materiaal tijdens de oorlogsja ren, kon tot dusver nog niet tot de plaat sing worden overgegaan. In het voorjaar van het loopende jaar kon met de voorbereidende werkzaamheden wor den begonnen, en de fontein is thans ge plaatst. Gisteren heeft de Deensche gezant de fontein ln oogenschouw genomen. De fontein, die flinke afmetingen heeft, moet het omvangrijkste kunstproduct zijn, dat tot dusver uit bovenvermeld Kopen haagsch materiaal vervaardigd is. Het Rfjk en de Gemeenten. De gestaakte nooduitkeerlngen. Donderdagmiddag is te Uitrecht een ver gadering der Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten gehouden, welke buitenge woon druk bezocht was, ter bespreking van de vraag, wat alsnog gedaan1 kon worden om te bewerken dat het besluit van mimi ster Colijn om de nooduitkeering aan de ge meenten ln te trekken, ongedaan te maken. Uit de mededeelingen van den voorzitter, den burgemeester van Amersfoort, bleek, dat een poging van het bestuur om een be spreking betreffende deze zaak te hebben met den- minister van Binnenland sche Za ken, tot nu toe geen succes had gehad. Tal van sprekers critiseerden hierna op scherpe wijze de houding van den minister van Financiën. Uit verschillende medede- deelimgen, welke de burgemeester of wet houders van ter vergadering vertegenwoor digde gemeenten deden, bleek ten duidelijk ste, hoe nijpend het met de gemeente-finan- ciën in verschillende steden gesteld is. Een gemeente met 25.000 Inwoners b.v. moet we kelijks aan ruim 800 werkloozen uitkeering verstrekken, welk cijfer op dezelfde hoogte blijft. Een kleine gemeente, slechts 1600 zielen tellende, met een hoofdelijken omslag van 4500, moet hiervan ruim 2000 betalen aan kosten, voortvloeiende uit de sociale wetgeving onzer dagen. Een motie werd door het bestuur geformu leerd! en door den heer Wibaut toegelicht. Hierin wordt o.m. gezegd, dat de finan ciën van tal van gemeenten door het besluit van minister Colijn ontwricht worden. Aan het slot der motie wordt een ernstig beroep op den minister gedaan om de nood uitkeering aan de gemeenten opnieuw toe te staan. De motie werd na eenige discussie met al- gemeene stemmen aangenomen. De behandeling van de Vlootwet De minister van staat mgr. Notens, lid van de Tweede Kamer, die benoemd is tot afgevaardigde van de Néderlandsche regee ring naar de vijfde zitting van de interna tionale arbeidsconferentie te Genève, welke die volgende week geopend wordt, zal voor- loopig nog niet daarheen vertrekken, in verband met de behandeling van de Vloot wet, welke in de volgende week nog zal voortduren. Handelsregister. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, gevestigd te Alkmaar verzoekt ons er op te wijzen, dat zij, wier handelszaken in het Handelsregister zijn ingeschreven, bij het intreden van wij zigingen daarvan terstond aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken mededeeiing die nen te doen. De inschrijving dier wijzigin gen in het Handelsregister, waarvoor de Ka mer van Koophandel voornoemd gaarne de noodige formulieren beschikbaar stelt, ge schiedt kosteloos. Bovendien1 vestigt zlji nogmaals de aan dacht er op, dat zij die in den zin van het Wetboek van Koophandel koopman1 zijn en in het algemeen een ieder die zijn beroep maakt van het uitoefenen van dgen tak van handel of nijverheid ln den ru 'meten zin, wettelijk verplicht zijn tot het d)o«n van op gaaf met omschrijving hunner zaak. Men overtulge zich, door persoonlijk van het Handelsregister inzage te nemen, of wel licht verzuimd 'i van eenige wijziging de wet telijke verplichte opgave te doen. Het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar, Oudegracht 182 ls te dien einde lederen werkdag van 6—12 en van l1/,4 uur geopend. LANTA Alg. Handelsblad 9 Oct. 1923: Dit kind heeft inderdaad vaardigheid, waarop menig rijp violoncellist afgunstig kan wezen; een verbluffende zekerheid van applicatuur, een rus tige zekerheid van greep en een verfijnde virtuo siteit van stokvoering. In haar cantilene gloeit iets warms en de heele allure van haar spel duidt on getwijfeld- op een aangeboren muzikaliteit Nieuwe Rotterd. Courant 9 Oct .1923: Te oordeelen naar de luide bijvalsbetuigingen, die na ieder stuk en aan 't slot weerklonken, heeft de jonge Amerikaansche vioncelliste Mildred Wel lerson hedenavond de talrijke bezoekers der kleine zaal stormenderhand veroverd. Met recht, want er gaat van haar een jeugdig élan, een verkwikken de bekoring uit, die tot tevredenheid stemt. Hare gezonde vitaliteit geeft in -haar spel den doorslag en dat i9 hij hare jonge jaren een verblijdend tec- ken. Thans staat zij op de basis van bijna vol maakte techniek en meesterschap. Opmerkelijk groote buigzame toon, zuiver gevoelde phrasee- ring in het door haar violoncel gezette Larghetto, van Handel en de langzame deel en van Tsaikows- ky's „Variations sur un thème rococo, brillante voordracht vaki Klengel's Scherzo en Kreisler's Liebesfreud" de toegift Als proeve van haar com positietalent droeg zij een berceuse „Cranky baby" (humeurig kindje) voor, een genre- stukje van niet- all-edaagsch gehalte, waarin de cadens even de humeurigheid typeert. De Tijd 9 Oct 1923: Mildred Wellerson laat ons een volleerd spel hooren, dat stomme verbazing afdwingt. Het treft onmiddellijk, dat ze technisch, evenals alle won derkinderen en dit is immer9 het raadselach tige volmaakt alles beheerscht, zoowel wat de linkerhand betreft als de rechter .Ik hoorde een bekend cellist zeggen: „Staccato'9 waar iemand 10 jaar over studceren kan, strijkt zij 'blijkbaar vanzelf." En zoo windt zij alle moeilijkheden om haar vinger en speelt en strijkt er op los in nooit- falende zekerheid door de vlugste allegro's. Tel kens treffen ons ook accenten, die van een groote mate van zelfstandigheid getuigen en in de zan gerige gedeelten vertoont ze een groote mate van muzikale uitdrukkingskracht Parijs, Le Figaro 28 Dec. 1921: Si jeune elle exoelle a tirer de 1'instrument dont elle joue les effets les plus délicats. Elle nous emerveilla, par 1'art incomparable avec lequel elle interprêta et avec quelle maitrise. Nous 1'écoutions stupéfait Amerika, Cincinnatie 9 November 1920. Mildred Wellerson proved to be an astonishing revelation. She was anounced as child prodigy, but proved to be one of the most finished and com petent artists ever heard. OpUchttngf Rijwiel vermiBt. Oplichting Aangehouden. Rekening vereffenen. Vechtpartij. Schriftelijk beantw. vragen van Kamerleden).

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 9