C. VAN TRIET, SPOORSTR. 126. NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA GELD! GELD! Eerste Blad. Aan onze geabonneerden, per postwissel gekleede OVERHEMDEN, Onze extra speciale aanbieding I. GRUNWALD - KEIZERSTRAAT. n - ZATERDAG 10 NOVEMBER 1923 51e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEnjB-UITGIJVER: C. DB BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 80 en 412 Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: die gewend zijn de abonnements gelden per post-cheque of post-giro toe te zenden, geven wij in over weging - met het oog op de enorme vertraging bij dien dienst - ditmaal de abonnementsgelden voor het vierde kwartaal toe te zenden. Onzen adverteerders buiten de stad doen wij hetzelfde verzoek. DE UITGEVERS. Ingezonden Mededeellng. WINTERJASSEN RATINÉ-JASSEN NAAR MAAT, VANAF f 30-— Het GOEDKOOPSTE ADRES hier ter stede. Geen CONFECTIE-GOED, dat uitrekt. Directe import uit het Buitenland. I. GRUNWALD, Keizerstraat 116 (Bovenwinkei). De Fransche pers vraagt zich algemeen af, wat <ie commissie der deskundigen anders zou kunnen constateeren dan dat een afgrij selijke verspilling de financiën en het ruil middel van die Duitschers heeft verspild, terwijl het geld, door de Duitsche magnaten in veiligheid gebracht in buitenlandsche ban ken het eenige is, dat aan die vernieling ont snapt is, zoodat een leening die bestemd zou wezen om de Duitsche financiën te redden, in dienzelfden afgrond zou verdwijnen. De zelfde oorzaken blijven nog steeds dezelfde resultaten opleveren. Ook de Petit Parisien is van oordeel, dat de oommissie van deskundigen gee.n oogen- blik zou kunnen aarzelen met als haar be vinding te publiceeren, dat in Duitschland het financieele bankroet en de economische verwarring volkomen zijn. Daarom is het zoo moeilijk om reeds heden uit te maken wanneer in Duitschland de toe stand zal intreden dat het bij machte zal zijn om te betalen. Frankrijk heeft de Duitsche regeering een nota gezonden, waarin wordt medege deeld, dat men te Parijs de vorming van een dictatoriaal ministerie niet zal goedkeuren. Te Parijs verdedigt men deze inmenging in de Duitsche binnenlandsche politiek, met de mededeeling, dat een dergelijk bestuur er op uit zou zijn, zich te onttrekken aan de verplichtingen van het Verdrag van Ver- saiilles. FEUILLETON. 5) ,Jk zal u meteen uitleggen, wat ik kom doen," zeide hij. „Ik ben een genealoog." „Wat is dat?" Het was een belangstellende vraag van Benny op de balustrade van de waranda. „Vader is niets, imaar imoeder be hoort tot de Independenten." .^Stn toch kind," zeiden de vrouwen tege lijk zachtjes; maar de vreemdeling, die blijk baar geen aandacht aan deze inmenging schonk, vervolgde: „Ik ben bezig gegevens te verzamelen ■voor een boek over de familie Blaisdell." „De familie Blaisdell", herhaalde de heep James Blaisdell niet vriendelijke belangstel ling. „Ja," knikte de andere bevestigend. „Mijn plan is om geruimen tijd in de stad te blij ven. Men heeft mij ve.teld, dat er te Hiller- ton en omstreken waardevolle bijzonderhe den over de familie Blaisdell te vinden zijn. Dok moet hier een oude begraafplaats be langrijk voor dit doel zijn. Zooals ik u zeide, Is het mijn bedoeling om hier in de stad te •wonen en zoek ik op het oogenblik een ge bikt pension. De heer Ghalmers was zoo vriendelijk mij daarvoor naar u te verwij zen," „Naar ons voor een pension I" Er lag een besliste trek van misnoegen over het gelaat van mevrouw James D. Blaisdell, terwijl zij «ft zside. ,it begrijp heusch niet, hoe hij er Het ziet er evenwel meer naar uit, dat dt papiermerk zal worden ingewisseld is men in Frankrijk bevreesd is voor een re-thans nog niet te zeggen, want deze koers actionair regieme. kan eerst bekend worden gemaakt, als de bii- De „Temps" betoogt, dat, indien een' der-1 jettenpers tot stilstand is gebracht, d.w.z. gelijk bewind er in slaagde buitenlandsche op het tijdstip dat geen schatkistbiljetten credieten te krijgen, Duitschland méér dan j meer zonder dekking zullen worden uitge- ooit zou moeten exporteeren,'om de kosten daarvan te bestrijden. Maar en hier komt de zaak waar het 'bij' de inmenging dus eigenlijk om gaat dat strookt niet met de plannen der Britsche regeering en met den tegenwoordigen toestand van Europa. Elke poging iom de.Duitsche productie en export overmatig te doen toenemen, moet zoolang Duitschland en Frankrijk het nog niet eens zijn geworden, wel tót een oorlog leiden, of als de Duitsche regeering daarvoor te zwak is, tot een revolutie. Oorlog of revolutie, ziedaar de eenige gevolgen, die een dic tatuur zou kunnen hebben. Daarom moet Frankrijk zich in ieder geval tegen de in stelling daarvan verzettten. Naar uit Bern wordt gemeld, staat thans vast, dat Zaterdag de vrije zones eenzijdig door Frankrijk zullen wórden o^eheven en de Fransche douane-ambtenaren op de poli tieke grenslijn tusschen Zwitserland' en Frankrijk zullen komen te staan. Poincaré heeft in een aan Dunant, den Zwitserschen gezant te Parijs overhandigde nota defini tief het Zwitsersche verzoek van de hand ge wezen om den maatregel op te schorten, tot dat het internationale gerechtshof over de rechtmatigheid zou hebben uitspraak gedaan of nieuwe onderhandelingen tusschen Frank rijk en Zwitserland zouden zijn ten einde ge bracht. Men verheugt er zich over. dat Poincaré blijkbaar toch niet geheel afwijzend meer Staat tegenover een arbitrale beslissing, daar hij blijkbaar beseft, dat bij door de toe passing alleen van het recht vin den sterk stee, zijn land groot nadeel zou toebrengen. De mogelijkheid blijft dus nog, dat, al gaat Frankrijk momenteel zijn gang, het vraag stuk aan arbitrage zal worden onderworpen. Wat ook meer in overeenstemming zou zijn met de „rechten der kleine naties". Het Rijkskabdmet beeft eindelijk een be slissing genomen aangaande de geldpolitiek. Men heeft er van afgezien reeds thans een vaste waardeverhouding van de papiermark tot de goudleening of den dollar vast te stel len. Deze verhouding en de koers van inwis seling, zal eerst worden vastgesteld, als de rentebahk dn bedrijf is. Intusschen beeft het kabinet tot 2 belangrijke maatregelen be sloten. Ten eerste zal nogmaals een afgifte van deviezen worden verlangd, teneinde de voorziening van de bevolking met brood te waarborgen, ten tweede wil men door uitvoer van groote hoeveelheden suiker een fonds in het leven roepen voor den invoer van le vensmiddelen. De rentemark zal, Indien zich .geen onvoor ziene omstandigheden voordoen, op 16 No vember in omloop komen. Teneinde gelegen heid te krijgen, de in omloop zijnde papier- marken in te trekken, is besloten nog een derde goudleening ten bedrage van 800 mil- lioen .goudmark uit te geven, in welker dienst voorzien zal worden door bestaande en nieuw te heffen belastingen. Tegen welken koers bij komt. Wij hebben geen menschen in den kost." „Maar Hatty, wij zouden het kunnen doen," zeide haar man haastig. „Wij hebben toch die groote voorkamer, die wij heele- maal niet noodig hebben. Het zou heel wat helpen, als.Toen hij den toornigen blik in de oogen van zijn vrouw zag, zweeg hij. „Ik heb je toch gezegd, dat wij geen men- schen in den kost hebben," zeide mevrouw met nadruk. „Bovendien moeten wij de ka mer zelf gebruiken." „Ja, ja natuurlijk, ik begrijp het," viel mijnheer Smith op haastig sussenden toon in de rede. „Ik geloof, dat de heer Cbalmers dacht, dat misschien een van u in staat zou zou zijn mij te herbergen. Hij keek eenigs- 7.1 na onzeker naar het bedeesde vrouwtje, dat links van hem zat. Mlssohlen dat u. Nu'keek hij1 juffrouw Flora Blaisdell vol in het gelaat en wachtte. De kleine oostuumnaaister bloosde. ,.IkI Oh, 'goede hemel, neen; ik woon hee- lemaal alleen, dat is te zeggen, ik bedoek dat zou ik niet kunnen doen, ziet u," stot terde zij verlegen. „Ik ben naaister en eet heel ongeregeld, wat niets voor een heer is, wil lk zeggen, lichte vrouwenkost, thee, ge roosterd brood en rijstkoekjes. Ik ben dol op rijstkoekjes, maar voor u natuurlijk. Hier zweeg zij met een veelbeteebenenden blik. ,,Oh, de koekjes zou ik best kunnen ver dragen; als 't maar niet iets van gezondheids >eschult heeft," lachte mijnheer Smith. „Ik leb lang genoeg op deze en warm water moeten leven, weet u." „Oh! Heeft u een zwakke gezondheid, manheer?" vroeg de kleine naaister op be langstellenden toon. geven. Uit Berlijn wordt nog aan de N. Roti. Ct. gemeld: Bij de vijf rijksmunten wordt thans dag en nacht wisselgeld gefabriceerd, en wel in stuk ken van 1, 2, 6, 10 en 50 penning, die op 10 November gereed moeten zijn,"daar dien dag de rentemark in omloop wordt gebracht en de kleiiie coupures noocg zijn voor het nor male geldverkeer. De munten van 1 en 2 penning worden uit koper vervaardigd en zien er ongeveer uit als de vroegere 1 en 2 penning-stukken. De stukken van 5, 10 /en 50 penning worden uit aluminiumbrons vervaardigd en hebben een licht gele kleur. De stukken van' 60 penning zijn iets grooter dan de vroegere stukken van een halve mark. Alleen bij de Berlijnsehe munt worden per week ongeveer 14 millioen geldstukken van verschillende waarden vervaardigd. De Z entral ausschu ss ffür Auslandshilfe heeft een rapport uitgebracht, 't welk een droevig beeld geeft van den noodlottigen in vloed van bet steeds verergerend voedselge brek óp de jeugd. Vele kinderen krijgen te weinig brood, melk, aardappelen en vet. Een zesde deel van alle kinderen die de volks scholen te Dresden bezoeken, zijn ziek ten gevolge van ontbering* Te Berlijn komen tal- looze kinderen onvoldoend gevoed ter school, anderen verzuimen omdat de honger hen te bed' miinder kwelt dan op school. De Duitsche arbeiders Lebben het comité hulp toegezegd in een bereidverklaring om over te werken ten bate van de gebrek lij dende jeugd. Donderdag werd de broodprijs te Berlijn tot 105 milliard verhoogd. De Duitsche regeering beeft bepaald dat van 27 October 1923 tot 81 Maart 1924 in alle takken van rijksadministratie de bevorde ringen zullen stilstaan. Deze maatregel strekt om in het tijdvak van neeld d'at men sterk moet cthtisiWedellk neel te vermijden dat bevorderingen de uit gaven voor het personeel dat men sterk moet verminderen wederom zouden opdrijven. In het Roergebied zijn opnieuw plunderin gen voorgevallen. Vooral te Rothausen, waar de werkloozen een heel en nacht door geplun derd hebben, is de toestand kritiek. Daar de politie aldaar machteloos stond tegenover de plunderaars heeft zij versterking ontvan gen uit Essen. Ook uit Oberhausen en Wam- ge meldt men onlusten. t - Flanel - Baai - Molton - Truien bekende soliede Tricot-Goederen. „Gelukkig is het op het oogenblik beter dan vroeger, ik geloof niet, dat ik een las tige -kostganger zal zijn." „Waarom gaat u niet naar een hotel, bracht mevrouw James D. Blaisdell op iet wat 'beleedigden toon in het midden. De heer Smith imaakte een afwijzend ge baar. „Neen, dat zou in het geheel niet voor mijn doel 'gosoMkti zijn," mompelde bij. „Ik wensch een rustige omgeving en, ik vrees, dat de drukte van zulk een openbare gele genheid mij te .hinderlijk zou zijn. Boven dien lijkt het mij voor mijn arbeid ook niet alleen buitengewoon geschikt maar ook zeer gemakkelijk, wanneer ik in huis zou kunnen komen bij een lid van de familie Blaisdell. Plotseling 'ging de kleine naaister rechtop zitten en zeide: „Zeg, Harriet, wat gek dat wij daar niet aan gedacht hebben. Dit ia net iets voor die arme Maggie! Waarom geef Je mijnheer haar adres niet?" J T „Arme Maggie?" vroeg de bescheiden mijnheer Smith. „Ja, onze zuster. Zij woont. „Uw zuster!" Op het gelaat van den heer Smith lag een uitdrukking van angstige ver rassing, ja bijna van schrik. „Maar er zijn er toch slechts drie.dat la te zeggen. lk meendede heer Chalmers heeft mij te verstaan gegeven, dat er sleohts drie Blaisdel'ls zijn, twee broers en een zuster. „Oh, arme Maggie is geen Blaisdell," ver klaarde bet naaisterje glimlachend. „Het is Maggie Duff, de dochter van vader Duffs eerste vrouw, weet u. Hiftrouwde jaren gele den met onze moeder; wij waren toen nog jonge kinderen, zoodat wij met Maggie op gegroeid zijn. Vandaar dat wij haar als een zustor beschouwen, alhoewel rij geen familie ONTVANGEN: een groote partij de nieuwste dessins, tegen lage prijzen. Ingezonden Mededelingen. Rugpijn waarschuwt COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING Holdorsche Courant 11.50; fr. p. p. Mnnenlaind f2.—, Ned. O. en W. Irwlië p. zeepoet f2.60; id. p. mail en overige landen f4.20. Zondagsblad reep. f 0.Ö76, f 0.78, f 0.85, f 1.25, Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.26, f 1.60 Losse nummere der Couraat 4 et; £r. p. p. 0 ot. 20 et. p. k©q1 (jBoJüarf). ïpseb. meded. Ocolarabreedte &le pedartion. tabs») 60 at. KMmo odvantonftio» (gOT-raagd, te knop, te Inmx) v. U-A reeels 40 at., elbe regel moor 10 et. bl] vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 et. p. adv. extra)Berwljano. 4 at. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Wintertijd. Maan Zon Hoogwater Nov. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m. Zondag llm.10.17a. 7.03 7.14 4.14 10.1310.87 Maand. 12 11.16 8.04 7.16 4.12 11.02 11.27 Dinsdag 13 a. 12.05 9.11 7.18 4.11 11.52 Woensd.14 12 45 10.19 7.19 4.09 0.18 0.45 Dond.d. 15 1.17 11.27 7 21 4.08 1.14 1.44 Vrijdag 16 1.44 12.— 7.23 4.06 2 1? 2.54 Zaterd. 17 2.08 12.35 7 25 4.05 3.34 4.14 Licht op voor auto's en fietsen Zaterdag 10 Nov. Zondag 11 Maandag 12 4 45 uur. 4.44 4.42 BUITENLAND. HET SCHADEVERGOEDING!-!. VRAAGSTUK. FRANKRIJK EN DUITSCHLAND. door ELEANOR H. PORTER. FRANKRIJK EN ZWITSERLAND. DUITSCHLAND. De economische crisis. B Kinderellende. Korte berichten. UIT HET BEZETTE GEBIED. SAKSEN. De Landdag heeft Donderdag zoowel het voorstel van de Duitsche volkspartij' tot ont binding als de motie van wantrouwen van tle communisten verworpen, doordat de stem men staakten (48 tegen 48). BEIEREN. Een natlonaal-soclalistlscho staatsgreep. Donderdagavond had in de Btirgerbrau- keller te München1 een nationale demonstra tie plaats. De voorzitter heette den Beier- schen commissaris v. Kahr welkom, eni sprak daarbij dien wensch uit, dat von Kahr de lei der zou mogen worden van een nieuw, beter, zwart-wit-rood Duitschland. Daarna las von Kahr een nationaal Ma nifest aan de Duitsche natie" voor, hetwelk met levendigen bijval werd aangehoord. Ver volgens zou von Kahr een groote rede hou den, doch voordat hij geëindigd had, drong de leider der niationaal-socialisten, Hitier, naar voren, gevolgd door een stormtroep van zijn aanhangers, die enkele schoten los ten. Er ontstond een groote opschudding, doch Hitier wist ten slotte de rust te her stellen en sprak de aanwezigen toe, waarbij hij verklaarde, dat het ministerie Von Knil- ling ten val was gebracht en de nationale dictatuur was uitgeroepen. Hij herinnerde er aan, dat vóór vijf jaren de revolutie is be gonnen, waaraan op dezen dag een einde wordt gemaakt. Hitier deelde verder o.a. mede 'dat een Duitsch-nationaal leger wordt opgericht, waarvan de leiding aan generaal Ludendorff is opgedragen. Hij stelde voor von Lossow tot minister van oorlog te benoemen en ko lonel Seisser tot minister van politie. Hitier. vroeg dé vergadering, waarbij zich vele offi cieren bevonden, of zij met de hervormim- gen accoord gingen, waarop onder geweldig gejubel met „ja" werd geantwoord. De leden dér nieuwe regeering werden daarop in de zaal geleid. Von Kahr, Ludendorff en Pühner verklaarden zich bereid de hun toe gedachte posten te aanvaarden. Terwijl von Kahr zich in de vergadering bevond, hadden de troepen van Hitier het oostelijk gedeelte van München afgezet. Zij bezetten daarbij bet Oostbahnhof en de an dere openbare gebouwen. Von Knllling en Sehweyer gearresteerd. Uit Berlijn wordt nog aam het BObL ge>- meld: Bij zijn verschijning in de vergade ring deelde Hitier mede, dat de Beiersche minister-president Von Knilling en de minis ter van binnenlandsche zaken Sehweyer ge arresteerd waren. Hij proclameerde een nieuwe nationale regeering met den vroege- ren politie-president Von Pühner als minis ter-president. Het Rijkskabinet kwam Donderdagnacht bijeen ter bespreking van den toestand. HONGARIJE. Plannen voor een staatsgreep? Te Boedapest in Donderdag de afgevaar digde Ulain gearresteerd, beschuldigd van hoogveraad. Uit bij hem in beslag 'genomen documenten zou gebleken zijn, dat met de Beiersche natdonaal-sooialisten onderhande lingen waren gevoerd voor een gelijktijdige bestaat deza week In alles met IQ «ot 20% korting. en de van ons ia." „Oh! Nu verklaart zich de zaak, natuurlijk nu begrijp ik het." zeide de heer Smith op een eigenaardigen, afgetrokken toon. Hij scheen blijkbaar over iets na te denken. JZJJ is dus geen Blaisdell." „Neen, maar zij' staat dicht bij de familie; zij kan uitstekend koken.enne. „Maar ik ben niet van plan mijnheer naar Maggie te laten gaan," viel mevrouw James D. Blaisdell uitdrukkelijk in de rede. „Arme Maggie heeft nu al reeds genoeg omhanden met dien vader van haar. Bovendien ia zij toch geen Blaisdell." ,.En dan zou ze ook niet zoo dikwijls bij ons kunnen komen om te koken en ona op te passen nietwaar," bracht Bennny in het midden, „Dat zou niet meer kunnen, wan neer zij mijnheer hier in den kost nam, wel? ,J3ou je mond, Benny," zeide rijn moeder. ,Je vergeet, dat kinderen wel gezien» maar niet gehoord mogen worden." „Ja moeder, maar mag ik mij niet even tjes laten hooren? Waarom stuurt u mijn heer niet naar oom1 Frank en tante Jane? Misschien willen zij hem hebben." „Dat is het," riep juffrouw Flora BlaisdeliL „Het zou mij niets verwonderen, wanneer ze er voor te vinden waren." Ja, ik dacht juist aan hen," knikte haar schoonzuster. „En zij zijn altijd blij om iets te verdienen, vooral1 Jane." „Dat moest iedereen zijn," merkte de heer James Blaisdell bedaard op. Slechts de blos op het gezicht van zijn vrouw bewees, dat zij deze opmerking gehoord en begrepen had. „Zeg Benny," zeide zij, ,wjja mijnheer een» waar oom Frank woont." Ingezonden mededeellng. Wis er op gesteld is goed passende en gemakkelijke kleeding te dragen, beetelle bij ons staatsgreep in Beleren, Oostenrijk en Hon garije. Onder de «tukken was ook een naam lijst van bet nieuwe Hongaarsohe kabinet, met Ulain aan het hoofd. In den loop van den dag werden te Boeda pest 7 Hongaren' en 8 Beieren aan een ver hoor onderworpen. Vast moet staan, dat een tot in alle bizonderheden uitgewerkt pro gram tot een gemeenschappelijk optreden bestond. De Beieren zouden diesvolgens niet slechts tegen Berlijn, doch tegelijker tijd ook tegen Oostenrijk oprukken. Een Oostenrijksche organisatie zou dan de Beie ren te hulp komen en ook naar Hongarije oprukken en in Oedenbung haar hoofdkwar tier opslaan. Daar zou een vereendiglng met Hongaar sohe ongeregelde troepen plaats vinden. Hierop zou een gemeenschappelijke op- marsch naar Boedapest worden ingezet, waar intusschen de aanhangers van Ulain de regeering zouden hebben omvergeworpen De politie te Boedapest had reeds sedert eenigen tijd opgemerkt, dat uit Beieren ver dachte elementen naar Hongarije kwamen. In de laatste dagen alleen waren, 180 jonge mannen, die een poging deden om langs ge heimen weg naar Hongarije te komen, ge arresteerd. ITALIË Een ontploffing. De Parijsche Intransi'geant meldt uit Tu rijn, dat Donderdagochtend om 9 uur een hevige ontploffing de huizen deed beven van San Pier d'Arena (bij' Genua), waar een kruitfabriek in de lucht is gevlogen. Bij het afzenden van het bericht had men 4 dooden en 8 gewonden geteld. De ontploffing heeft een 'brand veroorzaakt, welke te Genua zichtbaar was. Ieder hardnekkige pijn in het smalle ge deelte van den rug waarsohuwt u om acht te slaan op uw nieren. Zware, slepende rugpijn en scherpe steken bij bukken of plotseling keeren, wijzen <yp gezwolleu, ont stoken nieren; pijnlijke overwerkte en ver moedde nieren. De taak der nieren is om het urinezuur uit het bloed te filtreeren. Kouvatting, koorts, overwerking en buitensporigheden overspannen de nieren en veroorzaken ont steking. Zulk een in den aanvang lichte ontsteking leidt bij verwaarioozing metter tijd tot niergruls, waterzucht, rheumattek of een ohronische nierkwaal. Let op uw nieren, zoodra de rug pijn be gint te doen. Zie toe of de urine afwijkin gen vertoont, te sohaarsch of te veelvuldig geloosd wordt, brandend, pijnlijk en vol be zinksel is, een abnormale kleur heeft enz. Let ook op hoofdpijn, aanvallen van duize ligheid, een voortdurend vermoeid gevoel en zenuwachtigheid. Als uw nieren verzwakt rijn, gebruik dan Fosterie Rugpijn Nieren Pillen, het genees middel, dat ruim 60 jaren leng zwakke nie ren' heeft genezen en over de heele wereld wordt aanbevolen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken 1.76 per doos. (86) „Best!" Met een sprong was de jongen op het grasveld en liep dansende op het voet pad. „Ik zal u den weg wijzen, mijnheer Smith." De aldus aangesprokene stond op. „Ik ben u, mijnheer Blaisdell en ook de damas zeer verplicht voor uw moeite," zeide •hij. „Ik hoop spoedig *t genoegen te hebben u weer te ontmoeten. Ik ben er van over tuigd, dat wanneer u zulks wilt u mij bij mijn werk behulpzaam kunt zijn. Ik zal u eenige bijzonderheden moeten vragen." „Zeker, mijnheer, zeker!" Het zal mij aan genaam zijn u te den," beloofde zijn gast heer. „Komt u wanneer u wilt en vraagt u alles wat u wenscht te weten „En wij zullen er zooveel belang in stel len, riep juffrouw Flora uit ,,Ik heb altijd zoo graag iets meer van vaders familie wil len weten. Bent u ook een Blaisdell?" Er was een oogenblik stilte. Weer kuchte de heer Smith eenige malen achter zün band. „Humeh.Ja, dat kan ik wel zeg gen, van moeders kant stam ik af van den, landverhuizer Ebenezer Blaisdell." „Landverhuizer!' riep juffrouw Flora uit „Een landverhuizer, zeide mevrouw Ja mes D. Blaisdell op een minachtenden toon. yJa, maar niet een landverhuizer, zooals wij ze tegenwoordig kennen,® glimlachte mijnheer Smlttu „De Iheer Ebenezer BI ais- dell was een geacht en vermogend man; hij was de stamvader van de familie hier in het land. In 1047 is hij overgekomen. (Wordi vervolgd)

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1