NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA GELD! GELD! HOTEL-CAFÉ-RESTAMT JEN BURG". Eerste Blad. Nr. 5795 ZATERDAG 24 NOVEMBER 1923 51e JAARGANG BUITENLAND. DE GEZANTENRAAD. De houding van Engeland. FEUILLETON. De terugkeer van den ex-kroonprins. DUITSCHLAND. UIT HET BEZETTE GEBIED. Totaal 200.000 bilUoen in beslag genomen. Hulp van Fransche zijde. Ingezonden mededeeilng. Kamer met Ontbijt vanaf f 2.50. Lunch f 1.75. Diner vanaf f 2.50. BELGIE. Uit de Kamer. DENEMARKEN. Een spoorbrug over de Kleine Belt Ingezonden Mededeeilng. RUSLAND. Ingezonden mededeeilng. Inl. en aanmelding bij: Zuidstraat 18 - P. BRINKMAN, Helder. Een oud-minister ontvoerd. De revolver als politiek argument De wolvenplaag. VEREENIGDE STATEN. De anti-drankwetgeving, Cook veroordeeld. Slachtoffer van haast en roekeloosheid. LUCHTVAART. Doodgevallen. Ingezonden Mededeeilng. Sleept gij U Verkrijgbaar In apotheken en drogist zaken 1.76 per doos. (89) COURANT ABONNEMENT PEE 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING Heldersoho Courant f 1.60; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W. Iiuiiö p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.Ö76, f 0.76, f 0.86, f 1.26. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1,26, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 ct. ©rschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: 0. Dl BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Post-Giro rekening No. 16066. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Nov. bondag 25 a. Maand. 26 Dinsdag 27 Woensd.28 Dond.d. 29 Vrijdag 80 Deo. Zaterd. 1 W i n t e r t ij d Maan Zon Hoogwater op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: 5.49 ra. 8.53 7.38 3.55 9.36 9.52 6.37 9.45 7 40 3.54 10.09 10.26 7.32 10.32 7.42 3 53 10.44 11 02 1 32 11.13 7.43 3.52 11.22 11.42 9.37 11.49 7 45 3.51 0.03 10.47 12.29 7.46 3.51 0 26 0.50 11.59 12.48 7 48 3.50 1.17 1.46 ADVERTENTIE» 20 (rt. p, regel fgaflarö). Ingez. moded, Qtolomlöreeato oï» reQacflcm. tekst) 60 et. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, ta buur) v. 1—4 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adrea: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijeno. 4 ot Licht op voor auto's en fietsen: Zaterdag 24 Nov. 4.26 uur. Zondag 25 4.25 Maandag 26 4.24 Parijs, 21 November. De Gezantenraad beeft Noliet instructies doen toekomen, krachtens welke de bevoegdheid van de con- tróleoommissie der geallieerden in haar ge-' heel wordt gehandhaafd. Deze zal zelf den datum van hervatting der werkzaamheden bepalen en in volkomen onafhankelijkheid haar beslissingen nemen. In den tijd der gedachtenwisseling gaf Frankrijk aanvankelijk de voorkeur er aan sancties vast te stellen, die in geval van obstructie toegepast moeten worden, maar om het bereiken van overeenstemming te vergemakkelijken deed het afstand van dezen extra-waarborg. Echter legde Frank rijk nadruk erop, dat het onmiddellijk en zelfs alleen maatregelen tot wettige zelfver dediging zou nemen wanneer zijn veiligheid bedreigd werd. Niemand 'bestreed de ge grondheid van deze opvatting. De tijdelijke zending van de contróle-oommissle zal aan den Volkenbond overgaan, na vernietiging van1 het verborgen oorlogs-materiaal; de ont ruiming van den linker-Rijnoever in achter eenvolgende periodes van vijf jaar kan, wan neer Duitschland het vredesverdrag niet in acht neemt, vertraagd worden. Poincaré zal 'bovendien binnenkort in de Kamer eraan herinneren, dat, volgens de Fransche op vatting, deze perioden nog niet in werking zijn. De bondgenooten hebben hun solidariteit bevestigd, dank zij de wederzijdsche verzoe ningsgezindheid en de persoonlijke pogin gen van de gezanten van Italië en België en de bescheiden maar krachtige tusschen- komst van Tsjecho-Slowakije ten gunste van het handhaven dej: verdragen. De Associated Press publioeert een uit treksel uit het rapport van Herrick, den Amierikaanschen gezant te Parijns, over de bijeenkomst der gezantenoonferentle van JJL Maandag. Het rapport meldt, dat lord Crewe den gezanten mededeelde, dat Enge land hoopte, dat Frankrijk volledig de ern stige gevolgen van een verdere afzonderlijke actie, welke bet bestaan der Entente in ge vaar zou brengen, zou overwegen. Orewe voegde hieraan toe, dat Engeland geneigd zou zijn tot het terugroepen van zijn ver tegenwoordigers uit de verschillende lnter- geallleerde lichamen, indien de Franschen ïulk een politiek, tegen de Britsóhe wen- door 11) eleanob H. PORTEB. eb.. „Daar wijfel ik niet aan. Maar moeder Blaisdells van?" „Van? Moeder Blaisdell? Oh, voordat zij getrouwd was! Nu begrijp ik u. Maar, 'lieve Hemel, dat weet ik niet. Ik vermoed, dat Jim dit wel zal weten, of anders Flora of wellicht Frank. Hoewel ik niet geloof, dat hij 't weten zal, tenzij haar familie ook in krui denierswaren deden. Heeft u ooit iemand ontmoet, die letterlijk van niets anders ver stand heeft, dan van kruidenierswaren, zoo als Frank Blaisdell?" De dame zuohte en haalde haar schouders met een veelzeggen- deDebheerPSmith glimlachte, waarmede hij te kennen gaf, dat hij het ditmaal met haar ^"oivmaar het is natuurlijk uitstekend be lang in je zaak te stellen, niewaar?' „Maar zulk een zaak!" mompelde de dame met een ander schouderophalen. „Dus u kunt mij niet mevrouw Rufus Blaisdell's van zeggen?" „Neen. Maar Jim oh, ik zal u zeggen, "wlè bet zeker weet," viel zij zichzelf in do rede, „dat is Maggi© Duff. Zij was hier_een paar minuten geleden, weet Vader Dun heeft al moeder Blaisdell's papieren. Oh, Maggie kan u heel wat vertellen. Arme Mag- «i®t Benny zegt, dat wij „alles" aan tante schen in, zouden doorzetten. De Italiaansche gezant steunde de Britsche houding, terwijl de Belgische liet weten, dat hij niet met Frankrijk mee kon gaan, zonder eerst de re- geering te Brussel te raadplegen. Cambon deed daarop de eerste belangrijke concessie door te verklaren, dat Frankrijk niet voorne mens is, territoriale sancties aan te wenden. In den 2den brief door dien Gezantenraad tot de Duitsche regeering gericht, nopens den terugkeer van den Kroonprins, wordt o.m. gezegd: De geallieerden nemen acte van de verkla ringen, in dat document vervat, nopens den afstand van den ex-kroonprins van de kro nen van Pruisen en het Duitsche rijk, en van de formeele belofte van Duitschland om den terugkeer van den ex-keizer naar Duitschlanid niet te dulden. De Geallieerden oonstateeren, dat Duitsch land, waar het aan Frankrijk den tekst mee deelt van den afstand, op 1 December 1918 door den ex-krooniprins geteekend, aldus heeft te kennen gegeven, dat het dezen als van kracht zijnde beschouwt en geen vernie tiging ervan duldt. Tevens oonstateeren de Geallieerden, dat Duitschland, dat, om zich te onttrekken aan de militaire controle, voortvloeiende uit het verdrag, izioh beroept op de moeilijkheden van den binnenland- schen toestand en den staat van onrust, waarin het verkeert, met volkomen kennis van zaken den terugkeer van den ex-lcroon- prins goedkeurt, waarvan het onmogelijk niet kan weten, dat zijn aanwezigheid op het grondgebied! van het rijk voor Duitschland tot ernstige verwikkelingen aanleiding kan geven, zoowel op buiten- als binnenlandSch gebied. Dientengevolge zien de Geallieer den zich verplicht Duitschland te verklaren, dat zij het volkomen verantwoordelijk stel len voor de gevolgen, die zouden kunnen voortspruiten uit het feit, dat het den ex- kroonprins toestaat in Duitschland te ver blijven. De geallieerden meenen de aandacht van Duitschland te moeten vestigen op de gevaren, die zouden kunnen voortspruiten uit dien toestand, welke in zekere gévallen de geallieerden zouden kunnen dwingen, maatregelen te beramen om die af te wen den. Naar de Kölnisohe Zeitung uit het Roer gebied' verneemt heeft de Fransche inge- nieurscommissie de aan Nederland en Italië leverende mijnen verboden, steenkool en bij producten naar het neutrale buitenland te leveren. Volgens de Vossische Zeitung is de strem ming van het geheel© goederenvervoer op de dezer dagen in beslag genomen spoorlij nen in het district Essen, die hoofdzakelijk voor het verkeer tusschen het bezette ge bied en Nederland dienden een dergelijke represaille-maatregel als de staking der ko- lenlevering. Op 16 dezer hebben de Franschen in het rijksbankfiliaal te Dusseldorf weder 35.000 bil- lioen mark in beslag genomen. Het totaal bedrag der door de Franschen en Belgen sedert 11 Jan. In het Ruhrgebied in beslag genomen rijksbankgelden is daarmee tot ruim 200.000 billloen gestegen. (,HbL"). Kinderen naar Noord-Frankrijk. Het Fransche comité der „Internationale Ar- beiterhilfe" heeft zich bereid verklaard een aan tal Duitsche arbeiderskinderen gedurende eenige maanden in gezinnen van Fsansche ar beiders te doen opnemen. Het eerste transport van ca. 600 kinderen zal reeds dezer dagen ver- Maggie vragen en ik geloof, dat hij gelijk heeft. Ikzelf ben nu alweer bezig met u naar haar te verwijzen." „Nou, dan zit er niet anders op, dan dat ik mijn licht maar eens bij juffrouw Maggle en uw zuster Flora ga opsteken," glimlachte de heer Smith. „Er is dus niets anders meer dat u mij kunt vertellen?'11 „Oh, ja zeker. Ik heb nog een zoon Fred, U heeft hem nog niet ontmoet. Wij zijn erg trotsch op Fred; hij is de eerste van zijn klas en gaat naar de universiteit om voor advo caat te studeeren. Dat is nog een reden, waarom ik hier wilde komen wonen'. Ik wil hebben, dat hij in goede kringen komt, want dat is voor later een heel© steun, weet u. Wij verwachten heel veel van Fred in de toekomst." „Hoe oud is, ik bedoel wanneer werd hij geboren?" De heer Smith's potlood rustte nog steeds op een bijna geheel onbeschre ven bladzijde. „Hij is zeventien, den tienden van de vol gende maand wordt hij achttien." „Ennejuffrouw Bessy en' Benny?" Oh! Zij is zestien, dezen winter wordt zij zeventien, zij wil dan „uitgaan", maar ik geloof, dat ik daarmede nog een' beetje zal wachten, zij is nog zoo erg jong. Gussie Pennock doet dat wel en zij is pas zeventien geworden. De Pennock'c behooren tot de eerste families; zij zijn de rijkste menschen van de stad, weet u." „En Benny is geboren' wanneer?" „Hij is acht of beter gezegd wordt negen aanstaanden Donoerdag. Lieve Hemel, mijn heer Smith, wilt u niets anders dan datums weten? Dat zijn zulke onaangename dingen, vindt Ik. Zij dOen iemand zich zoo oud voe len, terwijl er tevens zoo duidelijk uit blijkt, Gezellig verlichte en ingelichte zalen voor het geven van trouw-dinbrs en soupers, het houd .n van ver gaderingen, bruiloft n - Aan huis bezorgen: Hors d oeuvre varló's enz Croqu ttes, Pasteitjes, Soep n, koude- en waime Schotels. ZONDAGS van 8—7 uur Diner, f 1.50 per couvert. trekken, grootendeels opar Noord-Frankrijk. Ook naar Nederland en Dèhemarken zijtn derge lijke transporten in v'yrbereiding. 'De Kamer heeft Donderdagmiddag ge stemd over de beide moties, die ingediend waren1 aan het slot vaaj het debat over de buitenlandsche politiek. De socialistische motie, waarin een en- puette geëischt werd naar de houding der Belgische autoriteiten in het Rijnland, wend venworpen. De door. katholieken en liberalen voorgestelde motie, waarbij goedkeuring ge hecht wordt aan de reeeeringsverklaringen werd aangenomen. In het Deensehe Folketing heeft gisteren de minister van verkeerswezen een wetsont werp ingediend om over te gaan tot den bouw van1 een spoorwegbrug met dubbel spoor en een onderhangend motorveer over de Kleine Belt tusschen een punt 400 meter ten westen van Kongebro op het eiland Funen en een puilt 200 meter ten westen van het •Suüghoejveerpontstation aan de Oostkust van Jutland. De Belt is op dit punt ongeveer 850 meter breed en diepste plaats in het midden bedraagt Ongeveer 40 meter. De 'brug zal in het midden een boog krij gen van 220 meter en aan beide zijden nog 3 bogen van 150, 130 en 73 meter. De mid delste 3 bogen zullen 33 meter boven het normale waterpeil liggen; Voorgesteld wordt de brug op ijzeren pijlers te laten rusten, terwijl ook de bovenbouw geheel in ijzer zal worden uitgevoerd. Met inbegrip van den bouw van een nieuw station, en den aankoop van den noodigen grond worden de kosten voor den bouw van de brug ge schat op 38 millioen kronen, welke tot onge veer 84.9 millioen zouden worden terugge bracht door de waarde van de veerponten, hoelang je reeds getrouwd bent, vindt u o< niet. Maar misschien bent u nog vrijgezel Ja, Ik ben niet getrouwd." „Werkelijkl Nu, u mist een heeleboel, een tehuis, vrouw en kinderen, maar toch heeft u weer heel wat voor ook. U Is niet zoo gebonden en heeft veel minder zorgen. Leeft uw moeder of vader nog?" ,yNeen, ik heb geen naaste bloedverwan ten meer." De man draaide, in het geheel niet op zijn gemak, heen en weer op zijn stoel en verschikte zijn aanteekenboekje. „Nu, mevrouw Blaisdell, wilt u mij mis schien wel uw eigen meisjesnaam opge ven?" „öh, ja, dat kan ik u zeggen!" lachte zij zelfvoldaan. „Maar u hoeft mij niet te vra gen, wanneer ik geboren beni, want dat zeg ik u beslist niet. Mijn naam was Hattie Snow." „Harriet veronderstel ik." De heer Smith s potlood bewoog zich nu snel over het papier. Ja, Harriet Snow en al zeg ik het zelf, de Snows zijn van even' goede familie als de Blaisdells. Ek heb menige goede partij kun nen doen, mijnheer Smith, want ik was toen knap;" Zij lachte en deed wederom zelfvol daan. „Maar ik heb Jim genomen. Hij was toen knap, erg knap; groote donkere oogen en donker haar en hij zag er zoo droomerig en poëtisch uit. Er was haast geen jong meisje in Hillerton te vinden, dat niet ver liefd op hem was. Hij' is altijd een goede man voor mij geweest; het Is misschien waar, dat hij niet zoo eergierig geweest is, als hij had moeten zijn. Ik heb altijd ge meend, dat men moest trachtten een per soonlijkheid in de maatschappij te worden. Vindt u dat ook niet noodig? Maar Jim is steeds zoo laksch en bang voor de kosten. die nu gebruikt worden en dan niet meer noodig zouden zijn op deze plaats. Tegenover deze netto kosten van 34,9 mil lioen kan een som van ongeveer 10 millioen gesteld worden, die zal worden uitgespaard, daar, wanneer de brug niet gebouwd werd, de bestaande veerdienst toch aanmerkelijk zou moeten worden uitgebreid. Hierdoor worden de werkelijke meerdere kosten aan het bouwen van een brug verbonden terug gebracht tot ongeveer 24,9 millioen kronen en hiertegenover zouden weer ongeveer 2,4 millioen bespaard worden, aangezien de be diening van de brug zooveel minder be draagt dan de tegenwoordige exploitatie van den veerdienst en dit bedrag vertegenwoor digt dan ongeveer 10 pet voor interest en1 af schrijving. Het benoodigd© kapitaal zou wor den verschaft door een door den1 staat ge waarborgde hypotheekleening, uit te geven in het Deensehe rijk door de Deensehe hy potheekbank. De veerpont, die onder de brug komt te hangen, zou bestemd zijn voor het vervoer van motorvoertuigen, maar verschillende aan de hand 'gedane voorstellen om deze ook voor gewoon vervoer in te richten worden geacht veel grootere kosten mee te brengen dan door het te heffen tarief zouden worden opgebracht. MEXICO. De bladen melden uit Mexico City: De voormalige staatssecretaris van de schatkist, Adolfo de 1'a Huerta, is door een bende on bekende mannen ontvoerd. President Obre>- gon en do tegenwoordige staatssectaris van de schatkist, Alberto Pani, bescbuldigden.De la Huerta van verduistering van 18 millioen dollar ten nadeele van1 den Staat. De la Huerta was zelf pretendent voor den presi- dentszetel. Voor zijn ontvoering heeft tus schen De ia Huerta en zijn politieke tegen standers in het Parlement een schietpartij met revolvers plaats gehad, waarbij een per soon gedood en negen anderen gewond wer den. De wolvenplaag neemt in verschillende stre ken van Rusland verontrustende afmetingen aan, aldus „Izwestia". De wolven vertoonen zich op klaarlichten dag in de hoofdstraten van de dorpen, verscheuren schapen, vallen paar den en koeien aan. Er waren ook veel gevallen van aanvallen'op menschen. De verliezen, die de boeren lijden, zijn zeer groot, maar de be volking staat machteloos tegenover deze plaag. In sommige streken worden jagersbenden ge vormd, die systematische razzia's onder de wol ven orgamseeren, doch ook hiervan zijn de re- su'taten voorloopig niet groot. De regeering he°ft besloten hulp te verleenen aan alle veree- nigingen, die zich ten doei stellen de wolven maag te bekampen.'Er worden prijzen uitge schreven en de verkoop van schietkruit en pa tronen is vrijgegeven. Tevens wordt de moge lijkheid overwogen de garnizoenen voor dit doel te gebruiken. Voor het a.s. begrootingsjaar is een ore- diet van 10,000,000 aangevraagd voor de tenuitvoerlegging en handhaving der anti drankwetten. Daarin is begrepen een be drag van 1,250,000 voor de uitvoering der wetten en den handel en het gebruik van narcotica. Het voor het a.s. jaar aangevraag de krediet zal weer 1,500,000 meer zijn dan in het loopende jaar. Komen daar nu nog de posten bij, noodig geworden door de voor genomen uitbreiding der politie-vloot in de Amerikaansche kustwateren, dan zal de be strijding van het alkoholgebruik in de Unie jaarlijks 40,000,000. vragen. Uit Fort Worth, in den staat Texas (V. St.) wordt nog nader over de zaaK-Gook gemeld, dat Oook (indertijd berucht geworden door zijn onwaar gebleken bewering, dat hij aan de Noordpool zou zijn geweest) wegens knoeierijen met petroleum-oonoessies ver oordeeld is tot 17 maanden gevangenisstraf. In de stad St. Louis ls een monument ont huld, opgericht ter herinnering aan 882 kinderen die daar den laatsten tijd het slachtoffes waren geworden van het auto verkeer. Het opschrift 'luidt: „Ter herinnering aan kinderleven*, ge- offerd op het altaar van haast en roeke loosheid. Hy begint altijd! miert te zeggen, dart wij hert niet bekostigen 'kunnen. Hij ls nert Jane, de vrouw van Frank, waar u in den kost ls, weert u. Alleen is Jane nog een graadje er ger dan mijn man. Zij wil zelfs niet eens uitgeven wat zdji heeft. Wanneer zij''tien dol lars bezit zal zijn niert meer dan rijf centen uitgeven, als zij kan. „Nu ik ben van oordeel, dart inen in het leveni toch ook iets moet genieten, maar Jane doet niets dan sparen. U moert goed opletten, mijnheer Smith en oppassen, dat zij niet op uw eten gaat sparen." eindigde zij vroolijk. „Ik maak mij daarvoor 'geen zorgen, me- vrouwi" De heer Smith lachte opgewekt, sloeg zijn boekje dicht en stond op. „Maar wilt u niet op mijn man wachten? Ik weet zeker dat hij u meer kan vertellen." „Vandaag niet, dank u. Ik zal hem een dezer dagen op zijn kantoor een bezoek brengen," mompelde de heer Smith met een eigenaardige haast. „Ik 'ben u intusschem zeer verplicht, mevrouw Blaisdell," zeide hij, terwijl hij 'boog en vertrok. HOOFDSTUK V. Juffrouw Flora's album. Den volgenden1 middag begaf de heer Smith zich op weg om het huis van juffrouw Flora Blaisdell te zoeken. Het bleek een klein onooglijk huisje te zijn, en stond in een zijstraat. Juffrouw Flora deed zelf open en keek hem met 'haar bijziende oogen onderzoekend aan. De heer Smith nam beleefd zijn hoed af. „Goeden middag, juffrouw Blaisdell," toe- De eenige luchtexpres die Woensdag het vliegveld van Croydon bij Londen kon 'be reiken, werd over mist en nevel heen daar heen geleid met behulp van draadlooze tele fonie. De vlieger kon den grond niet zien en belde het vliegveld te Croydon draadloos op. Om de paar minuten gaf dit.hem daarop de richting aan. Toen de vlieger eindelijk boven het veld was, werd de juiste plaats hem aangeduid door vuurpijlen. Te Vierhoef bij Budweis is bij een vlieg- vertooning der paraohutespringer Jezek van een hoogte van 600 M. naar beneden gestort, doordat het toestel ziöh niet ontplooide. Jezek werd met verbrijzelde ledematen dood. opgenomen. Een talrijke menigte sloeg stom van ontzetting het ongeluk gade. De ver tooning onmiddellijk gestaakt. lederen dag naar uw .werk, afgemat en uit geput door pijn in den rug? Bij duizenden is dit het geval. En hert is zoo vaak onnoodlg, want mees tentijds is de oorzaak een nierkwaal, die door Foster's Rugpijn Nieren Pillen ver zacht en verbeterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder alle standen, maar worden zoo dikwijls verwaar loosd, omdat zij zich zoo ongemerkt jaren lang kunnen ontwikkelen eu zonder dat men de ware oorzaak verdenkt. En noch de broodwinner, noch de moeder van het gezin kunnen, wanneer eindelijk de oorzaak wordt begrepen, voldoende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze gezond. Voortdurende rugpijn is een waarschuwing van nierzwakte, evenals pijnlijke, ongere gelde urineloozing en abnormaal uitziende urine. En als gij tevens last hebt van rheu- matische pijnen, hoofdpijn,, vermoeidheid, zenuwachtigheid, neem dan uw maatrege len. In het begin zijn nleraandoenlngen het gemakkelijkst te genezen. Gebruikt Fosters Rugpijn Nieren Pillen om de zwakke nieren op te wekken, te ver zachten, te versterken en genezen. Zij zijn over de geheele wereld bekend. Juist het feit, dat rij alleen en zeker op de nieren en blaas werken, verklaart het groote succes van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. gon hij met een eerbiedige buiging, „ik kom eens vragen of u mij iets omtrent de familie van uw vader kunt vertellen." .Juffrouw Flora was zichtbaar voldaan, maar Ietwat verlegen deed' zij' een stap ach teruit om hem gelegenheid te geven binnen te komen. „Oh, mijnheer Smith, komt u binnen, komt u binnen 1 Het zal mij aangenaam zijn u lalles te vertellen, wat ik weet." Zij. straalde van vreugde, toen zij hem in de ongetwijfeld weinig gebruikte voorkamer binnenliet. ,M'aar eigenlijk moest u naar Maggie gaan. Ik kan u natuurlijk wel een paar din gen vertellen, maar Maggie heeft den Bijbel. Deze hoorde aan moeder ls bij al haar eigen dommen gebleven. Wij moeten dit alles bij vader Duff laten, zoolang als hij leeft. Hij wil niert hebben, dat wij iets aanraken. Arme Maggie, zij' heeft geprobeerd deze dingen voor Arts te krijgen, maar te vergeefs. Zij heeft 't ook maar één keer durven probee- ren1. Ik heb echter een paar kleinigheden. Ik bezit portretten van verscheidene fami lieleden! en van de meesten' weet ik een heeleboel." Al pratende had zij een rood pluche album van de tafel genomen en naast hem plaats nemende, opende zij dit en 'begon hem één voor één de van portreten te verhalen. Verbleekte portretten van stijve houteri ge menschen, slechte reproducties van Daguerreotypes van streng uitziende man nen en vrouwen in ouderwetsche kleeding, portretten van familiegroepen in allerhande variaties, kiekjes van kleine kinderen, nooit in zijn leven had de heer Smith iets dergelijks gezien. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1