MAGAZIJN „DE STER". DAMES. L. SCHOOHHOVEH, Spootstr. 42-44. ,SEMPEÉFLORENS" - Koningstraat, Helder - Telefoon No. 141. WESTSTRAAT 87-90 «IE ADRES voor AMESFOORT. Uw adres voor aangename Sint-NICOlaasgeSCtienken. Onze voorraad In diverse artikelen I» gPOOt en kunt U alzoo bij[ons Kamepplanten ais in Bloemenmanden, klein en groot, is onze sorteering zeer uitgebreid, in Bloemvazen, Bakjes, ru I woordigen wij prima fabrieken. Voor bescheldene zoowel als voor ruime beurzen zijn wij ruim gesorteerd. Beleefd aanbevelend, JAN VAN Zoowel In vertegen- LAATSTE BERICHTEN. Neergevallen. Maandagavond omstreeks 6 uur kreeg een oude vrouw, die op dein Kanaal weg liep, het zoo benauwd, dat zij' neerviel. Door hulp vaardige handen werd zij binnengedragen bij Spigt, waarna door den heer Korff tele fonisch de politie werd gewaarschuwd, ter wijl even later die Directeur van den Gein. &eneesk. Dienst, Rienks, verscheen, die overbrenging naar de woning aan de Ach terstraat mogelijk achtte, hetgeen daarop per rijtuig gesohiedde. De vrouw, die wed. die J., bleek borstlijdater te zijn. Brand. Maandagmiddag omstreeks half een werd brand gemeld in het café van den heer Ple- ters aan de Hoofdgracht 17 (Havenplein). Het vuur bleek te zijn ontstaan tusschen een met zaagsel gevuld plafond, dat met een bdjl werd opengehakt, waarna onder leiding van den brandmeester Mulders door eenlge omwonenden werd gebluacht, waaraan de politie medewerking verleende. Nog meer oogst Door een keurmeester uit Alkmaar, die gisteren hier ter stede onderzoek deed wer den in beslaggenomen, eenlge chocolade har ten op vermoeden van minderwaardige kwa liteit en een hoeveelheid speculaas, die ver moedelijk den1 misleidenden naam van „bo- terspeculaas" droeg. GEMENGD NIEUWS. Waarschuwingen. Alvorens relatiën aan te knoopen met het bureau „Saxonla" of „N.V. Agentuur en Commissiehandel" te Gorinchem, wordt men aangeraden Inlichtingen ln te winnen bij den Comra. van Politie te Gorinchem. De burgemeester van Laren *N.-H.) waarschuwt dringend in het algemeen be lang geen zakenreflaües aan te knoopen met J.J. Verduin, zich noemende Ingenieur Hans Verduin, wonende te Laren (N.-H.), alvorens Theelichten Theepot Presenteerschaal 1.60 Gero Alpacca Gero Zilver Thee- en Lepelkistje Jampot j' Roomstel Beschuitbus Bonbonschaaltje Stoffer en Blikje Tafelmessen Frledr. Herder e.a. Boter- en Kaasmesjes Vleeschvorkjes Notenkraker Srhenkkurken Presenteerblad Theeblad Étui Étui Peper- eri Zoutstel Olie- en Azijnstel 5-deelig, kristal Boterwarmer Koperen Vazen enorme sorteering 2.00 10.60, 6.75 Koperen Bloempotten Rookstel Sigarendoos Cigarettendoos Whistdoos Doos met Fiches Inktstel Presse Papier Brievenstandaard Vloeidrukker Naaidoos BIJouteriendoos Sleutelmandje Naaimandje Photo Albums Postzegelalbums Doozen post Speldenkussen Schrijfmappen Balwaaier Armringen Blousespelden Colliers Doozen Zeep Flacon Eau de Cologne Spuitflacons 0.80 1.00 2.26 Alleen verkoop van Hiermede berioht Ik U, dat de gereed zlln. Groots sorteering In luxe Artikelen en ll]ne Lederwaren. GOEDKOOPE PRIJZEN. *0 I mmm NEDERLAND—ZWITSERLAND 4—t Een alleszins verdiende z«ge. Bern gewro ken. Het NederL Elftal valt mee. Rust 20. Wat na den oefenwedstrijd tegen de Storm vogels niet licht mocht worden verwacht, is toch gebeurd: het Nederlandeche elftal heeft do Zwit sers met dezelfde cijfers, die Lu den oefenwed strijd werden behaald, geslagen. En wat meer zegt: volkomen verdiend. De fouten, waarop wij bereids hebben gewezen, zijn weliswaar niet her steld en kwamen zoo nu en dan toch nog aan 't licht, doch men heeft zijn bost gedaan. Daar door is de smadelijke 5—0 nederlaag op 19 Novem ber van het vorig jaar te Bern geleden, afdoende gewroken, hetgeen allerwege wal voldoening zal schenken, Het spel vooral van ons elftal' is dooreengenomen meege vallen, doch onberispelijk was het geenszins. Een combinatiespel over alle llniën sluitend zooals de Belgen en de Engeleche Corinthians ons meermalen hebben doen genieten, was er niet. En hier kwam opnieuw de fout in de wijze van samenstelling en oefening van het Nederl. elftal aan den dag. Men vergete niet, dat, behalve op de Olympiade te Parijs, dit seizoen nog gespeeld moet worden tegen België (uit en thuis) en tegen Duitechland (thuis); twee wedstrijden die heel wat meer van ons elftal zullen vergen dan die tegen Zwitserland. Bij ons elftal 'haperde het bij het binnentrio en nu en dan in hal fl Luie. Dat er niettemin vier (eigenlijk vijf) doelpunten zijn ge iaakt is te danken aan goed individueel spel. Me Zwitsers, zijn als geheel tegengevallen, al moet erkend worden, dat zij twee van hun beste krachten (Lelber en Ramseyer) misten. Zij wis ten zich bovendien heel wat minder goed aan te ponsen aan de terreingeateldheid, die na de vele regens niet beet was. De onzen maakten hiervan ln hun spelmethode zelfs gebruik! In het elftal der gasten ontbrak het veelal aan het noodige verband,vooral de voorhoede waarin Inabit nog was vervangen door Ruflé ging daaraan mank. De vleugelhalfa waren zwak, de verdedl ging overigens goed. Het eenlge doelpunt ont stond een kwartier voor 't einde, toen Denls een oogenfbllk 't terrein aan Zwitsers moest laten en de Boer door den miidvoor verrast werd. Produc tief was de aanval der gasten niet; de rechter vleugel was nog wel het besta. De spelen stelden zich els volgt op: Nederland: Grensrechter: A, Brouwer, de Boer (Ajax) De nis EL Tetzner (H.BH.) (Be Quick Gr.) Hulsman Bul Krom (Go Abead) (Feijenoord) (R.C.H.) Verlegh Van Sou de Haas (N-AX.)i (Willeen U) (Be Quick Gr.) Groosjohan Sigmond I CVX.C.) (DJF.O.) stand gewen de Zwitsers nog lang niet op; er volgt zelfs een periode, waarin zij in de meer derheid zijn. Onze verdediging moet alle zeilen bijzetten. Een corner op het Hollandeohe doel wordt door Tetzner weggekopt. Dan wordt Denls in het laatst van den strijd aan den schouder ge wond, dooh nadat even gestopt ls, kan hij verder spelen. Pache ie geweldig ln actie en van rechts wordt het Holiandsche doel meermalen bedreigd; vooral als de Boer op zeker «ogenblik zijn doel onbeschermd laat. Ook de Lavallaz waagt een kans. De HoJlandéohe voorhoede gaat er ook af en toe van door, doch de aanvallen worden niet ge noeg afgewerkt om resultaat te kunnen hebben. Dan passeert Ruffle Denls, een voorzet volgt en de Lavallaz laat deze kans niet' onbenut. Hij geeft met een onhoudbaar schot de Boer het nar kijken (3—1). Na dit door hardwerken welver diende reslutaat, gaat het spel meer gelijk op. Tegen het einde komt Holland weer opzetten en is een corner het resultaat. Groosjohan plaatst voo het doel, waar Pulver wegstompt; vla Ver- legh komt de bal 'bij Krom, die zijn hoofd er onder zet en met een fraaien kopbal het vierde doelpunt ter wereld brengt (4—1). Nog is het niet genoeg; Verlegh stelt van Son in staat een schot te Lossen, dat doel treft, doch terecht wordt deze goal wegens 'buitenspel geannuleerd. Als Retchury voor laatst heeft gefloten, is de zege ons en tevreden trekken de duizenden naar hun ha&rstedlen. Het internationale seizoen is goed ingezet! Hoe zal het afloopen? Vorige ontmoetingen. Tegen Zwitserland werden da volgende wed strijden gespeeld. 16 Mei 1920 Bazel 21 voor Zwitserland 28 Maart 1921 Amsterdam 2—0 voor Ned. 19 Nov. 1922 Bern 6—0 voor Zwitserland, zoodat die verhouding is: Zwitserland 6 2 2 8—7 4 1.— Zwitserland 4 2 2 6—7 4 1/— Geel Wlt-nieuws. Geel Wit 1 behaalde Zondag een verdiende 20 overwinning op die H.R.C.-reaervea, en daardoor weer eenlge plaatsen omhoog gegaan. Zoo Alkmaar van Alcmarla 2 heeft verloren be zet Geel Wit de derde plaats. Voor verslag van dezen wedstrijd zLe men HJt.O.-nieuws. Het spel peil stond, zooals dat meer ln plaatselijke ont moetingen ls, niet zeer hoog. Geel Wit 2 verloor maar even met 7—1 van J.VjO. hetgeen wij na do prestatie van verle den week niet hadden verwacht Als verontschul diging dient dat G. bijna den geheelen wedstrijd met 10 man speelde, daar Moorman na 6 minuten uitviel. Teven» geven we v. d. Lans den raad', niet meer te spelen als de aangewezen scheids rechter nietaanwezig is, daar het ook wel 14—1 had kunnen worden, rechter niet aanwezig la, daar het ook wel 14—1 van O.V.V.; ook ai niet schitterend. Sparta-nieuwa. Het le elftal der Spartanen was Zondag vrij. Het 2e dat j.1. Zondag Schagen 2 met 41 klopte, had Texel 2 op bezoek. Ook thans werd een ferme overwinning behaald.'De Texel-reservee'werden met een 61-ncderlaag naar het eiland terug ge zonden. Over deze ontmoeting het volgende: Al' scheidsrechter Dol beginnen laat, 'begint S. tegen zon en' wind. Hot spel ls enkele m*auten oud of T. heeft succes met een hard schot op doel, dat nog door den S.-keepr wordt opgevangen. Deze kbmt te vallen en T. leidt (1—0). Pas is weer begonnen of S. 'brengt op. Er wordt naar het doel geschoten, dioch één der T.-backs slaat den bal weg. Een strafschop d'oor D. Wijn geno men wordt ingezet (11). Nu komt S. er pas ln, Bij een nieuwe aanval is het G. Stolk, welke vanaf rechts S. de leiding bezorgt (2—1). Nog voor rust weet D. Wijn met een penalty er 31 van te maken. Hierna ie S. voortdurend in da meerderheid, daar achtereenvolgens Stolk, H. Riemers en A. Mallé elk voor een doelpunt zor gen. Einde komt met 6—1. Het 2e komt weer even hooger op de ranglijst en staat er momenteel goed voor. Het ongeslagen 3e klopte het- 5e met 60. Ook zij kunnen er wezen en staan er evenzoo misschien nog beter voor. Het 4e was de gast van Heldef 5. Met 1—0 werd -verloren, dooh dit punt kwam, doordat èn keeper èn de -beide backs dachten, dat de bal over de uitlijn was geweest. Dit schijnt niet het geval geweest te zijn. Ook de S. adspiranten speeld'en nog tegen de Helder dito's, Door hen werd met 21 verloren. Baf fis Meggleo II De Lavallaz Pache Charpillod Gaüeor Schndedlin Fassler Beuchat Haag Pulver Grensrechter: A. Korthals. (De Boer heeft het niet bijzonder druk en niet moeilijk gehad en behalve enkele kleine foutjes goed voldaan. Denls schitterde natuurlijk als van oud»; jammer dat een zwak oogenblik van hem ons een tegenpunt kostte. H. Tetzner, onze aanvoerder, kan ook op een- goeden wedstrijd terugzien. Meestentijds (vooral voor rust) kwam de Zwitsersche voorhoede niet verder dam de backs. Merkwaardig genoeg heeft Krom, in tegenstelling met verloden week, wel het best ge apeeld; -hij hield zijn plaat» en steunde goed. Met een fraaien kopbal maakte hij het vierde doel punt. Hulsman en Bul waren minder en niet anol genoeg. Van hen ging te weinig uit en vooral Bul mist dat opstuwende van een v. Llmgo. Van de voorhoede hebben Groosjohan en Sig mond het, grootste aandeel in den aanval gehad en hun goede voorzetten waartoe zij herhaal delijk gelegenheid kregen hebben do doelpun ten eigenlijk opgeleverd. Verlegh heeft 'blijk ge geven kansen te kunnen -benutten, twee doel punten 'kwamen van zijn voet. De Haas heeft niet slecht gespeeld, doch blonk niet uit. Van Son was wel de zwakste, zijn spelverdeelen liet veel te wensohen over en zijn schot waa niet zelden ■eek. De Zwitsers blonken uit Ln' de verdediging, dooh vielen tegen. Sohmiedlin was wel de beete speler en als spil deed hij veel goeds. Pulver, Haag en Pache deden goed werk; de doelman heeft aan de doelpunten niet veel kunnen doen. De Ooetenrljkische scheidsrechter Retchury heeft correct en op eenvoudig» wijze geleid. De wedstrijd. Over den wedstrijd willen we niet te veel uit wijden. Nadat de elftallen onder het spelen van de respectievelijke volksliederen op het veld zijn gekomen en met de lens bewerktl laat scheidsrechter Retchury opgooien en blijkt dat de gasten die keus hebben. Direct na den aftrap wordt wederzijds terrein verkend, waarna zich een gelijkopgaamd spel, met beide dooien om beurten bedreigd, zich ontwikkelt. De doel ver dedigers laten zich echter niet verschalden. Na- dat Groosjohan een ver schot beeft gelost, dat door Pulver wordt gestopt, moet even later Denls een moeilijke siuatie voor het oranje-doel voor komen. Meer en meer komen de onranj e-hemden echter opzetten. Sigmond en Groosjohan scheppen vele kansen, die echter niet steeds benut worden. Een schot, van Oharpillot wordt nog net dloor Hulsman weggewerkt. Na een vrijen schop voor Ho-land zweeft de bal voor het doel, doch wordt over de lat gekopt. De Zwitsersche aanvallen blijken meerendeels door rechts te worden geleid en van die zijde dreigt dan ook het meeste ge vaar. Voor het Zwitsersche doel hebben voort durend schermutselingen plaats tusechen onze voorhoede en de roode verdediging. Een corner levert niets op. Dan volgt een hachelijk moment voor het oranje-doel, als de Boer dén -bal laat vallen en Pache klaar staat om zich er meester van te maken; gelukkig k«n onze doelman op 't nippertje nog wegwerken. Nadat van Son een ver schot heeft gelost, krijgt hij op nieuw het leer toegespeeld en na samenspel met de Haas en Sigmond, zet laatetgenoemde voor; Groosjohan plaatst opnieuw voor den doelmond, waar Sig mond hard in schiet en de door Pulver nog half gestopte bal ln "t net loopt (1—0). Na een half uur spelen heeft Nederland dus de leiding. Da oranje-hemden blijven voor het doel der gasten. Bijna had de Haa» dén voorsprong ver groot, evenals een oogenblik daarop van Son, dooh de Zwitsers kunnen oog wegwerken. Het Holiandsche overwicht blijft aanhouden eni als Sigmond er van door gaat en mooi voorzet, kogelt Verlegh ineens ln den rechterbovenhoek (20). De Zwitser» eohijnen dat te bar te vin don en doen. eonige heftige aanvallen waarvan één d'oor Pache bijna een doelpunt had opgele verd, ware do lat niet reddend opgetreden. Dan komt de rust met 2—0. De vrees van oonnulgon, dat het Nederl. elftal nu uitgespeeld zou zijn, bleek gelukkig onge grond. Integendeel, reeds kort daarna geeft Groosjohan .een goede voorzet, Verlegh krijgt den bal te pakken en voordat de roode verdedi- ging vat or hem heeft, ligt bet leer ten derden I bij hem, burgemeester voornoemd, te heb- mala achtox Polver (6—0). Oodaake dezen achter- 'best ingewonnen. 1 ST. NICOLAAS-GESCHENKEN voor petroleum of spiritus, met glazen trechter 1.00 voor petroleum of spiritus, 6.50, 3.60, 2.26 nikkel, met garantie nikkel, met hengsel 6.60, 3.60, 2.46 20 cM. 25 cM. 40 cM. 2.60 3.60 4.60 0.90, 0.70, 0.60 0.35, 0.30, 0.20 kristal, met hengsel eetlepel en vork theelepel eetlepel en vork 2.26 theelepel.-: 0.06, 0,60 nikkel0.06 en 1.86 met nikkelen schotel en deksel, appelmodel 1.20 met nikkelen sehotel en deksel, rijk geslepen 2.60 op nikkelen blad, compleet 2.76 geheel kristal, op ovaal plateau 6.60 met nikkelen deksel en hengsel 3.60, 1.86, 0.68 verzilverd 2.40, 1.60, 0.80 nikkel met hengsel met rood glas 1.76 Eilver plated3.60, 2.25 nikkel 2.70, 1.36 gebronsd koper3.26, 2.00 ebbenhout heft, per dozijn 7.80 hoorn heft, per dozijn10.80 hoorn heft, per paar 2.00 paarlemoer heft, per paar 3.76 3.00 3.80 3.00 3.68 6.00, 4.00 10.60 2.80, 1.30 3.60, 1.80, 0.86 0.36, 0.20 per paar 1 nikkel nikkel kristal, geslspen3.00 45 cM., ovaal, met nikkelen rand 6,26 met nummers, voor theekopjes 1—12 1.65 met zijde gevoerd, met 6 Gero theelepels 1.70 met 12 messenleggers 3.76 met 12 kelkenbakjes 6.70 met 6 hoornen messen 7.80 8-deelig, op nikkelen voet 8-deelig, op kristal plateau 1.36 3.25 6-deelig, op nikkelen voet prima nikkel, met onderstuk reclame vaas, gebronsd koper met oor 1.26 groote vaas, gebronsd koper met oor3.40 2.40 mat koper gebronsd koper nikkel, op ovaal blad koper gebronsd zwart met koper gemonteerd Zuidhollandsch plateel gebronsd koper cuivre poll gebronsd koper met geslepen glasdeksel wit en gekleurd3,60 in leder étui6.60, 4.60 zwart met koper gemonteerd 6.60, 4.00, 2.00 marmer met hond1.86 marmer met koper2.00 zwart met koperen knop 2.26 gepolitoerd1,26 gepolitoerd, met inrichting 2.86 Japanseh8.60, 6.00, 2.28 leder10.60, 8.00, 6.60, 2.60 1.26, 0.66, 0.36 riet, met kralen gegarneerd 1.40 voor amateurs 0.80, 1.60, 2.20, 4.60 Bohwaneberger 0.36, 0.60, 1.16, 2.76, 4.60 nieuwe serie, goudgevoerde enveloppen 1.00, 1.40 Wiener chique I lmit. leder met slot oroco leder zwart glans leder celluloid met silhouette celluloid met veeren alpaca, breed v 0.46 doublé 1,20 Toet Aak' Amen2.00 prima doublé 0.80, 1.66, 3.60 "ilver2.50 elpenbeen1.20 paarlemoer, imitatie0.85 hoorn, massief4.50 met flacon odeur 2.50, .1.00, 0.60 veritable(80 °/0) 2.76,1.60 met gummibal v 2.85 7.00 10.60 3.60, 1.35, 0.76 Firma J. VAN WILLIGEN, Tricot-Goederen >9 Norinaal-Oiiderkleeding. SMICOLMS-ETilLMiES

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 8