4/3 x NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA GELD! GELD! Eerste Blad. A. J. P's Kerstpudding No. 5803 51e JAARGANG erschjjnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. BUITENLAND. HET SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK. Amerika laat particuliere flnan- cieele deskundigen deelnemen aan de beraadslagingen. Volgens een perstelegram uit Washington beeft president Coolidge medegedeeld, dat de Vereenigde Staten de uitnoodiging van de Commissie van Herstel hebben aangenomen, dat particuliere Amerikaansche financieeie deskundigen deelnemen aan het onderzoek naar Duitschland's financieelen toestand. Dit bericht wekt, ofschoon het te Londen nog niet officieel bevestigd is, in. Duitsche krin gen groote voldoening. Vernomen wordt, dat de regeering der Vereenigde Staten bevredigende verzekerin gen had gevraagd, dat het werk der twee door de Commissie van Herstel ingestelde commissies van practische waarde zou zijn. ENGELAND EN FRANKRIJK. Volgens berichten te Berlijn ontvangen uit kringen, die in betrekking staan met het Amerikaansche gezantschap te Londen, wordt verzekerd, dat tusschen Engeland en Frankrijk kort voor de verkiezingen over eenstemmig is bereikt, omtrent het Rijnland en het Roergebied. Deze overeenstemming is uitgewerkt, in een tiental artikelen, die het volgende bevatten: le. de bezetting moet een eenvoudig stelsel van financieeie en eco nomische controle worden, met deelneming van Engeland; 2e deze controle, die met goedkeuring der Duitsche regeering uitge voerd zal worden als een geschikt middel om het herstel der Duitsche financiën en van het Duitsche geldwezen tot stand te brengen, zal geleidelijk ook tot andere gebieden van Duitschland worden uitgebreid; 3e. Frank rijk ziet af van allen steun aan de Rijnsche separatisten doch zal met België en Enge land medewerken aan het tot stand komen van een autonoom Rijnland binnen het ka der van het rijk; 4e. de bestaande militaire bezetting van het Rijnland blijft gehand haafd'. Frankrijk zal daartoe onder verant woordelijkheid aan den Volkenbond het voornaamste contingent leveren; 5e. De ge allieerden zullen alle aanvalspogingen ter stond gemeenschappelijk bestrijden. 6e Frank rijk doet formeel toezegging dat het afziet van alle bedoelingen om het Rijnland te an- nexeeren. 7e. Frankrijk en Engeland sluiten een alliantie zoowel voor het leger, de vloot als voor d'e luchtstrijdkrachten. 9e. Indien Baldwin aan het bewind blijft zal tusschen Engeland en Frankrijk een handelsverdrag worden gesloten, met name over de douane rechten. 9e. De schadevergoeding wordt vast gesteld op 20 milliard goudmark, waaruit de schadevergoeding aan Frankrijk, België, Servië en Italië en .een voldoend gedeelte der Bngelsche schulden aan Amerika vol daan moeten worden; 10e. beide landen ver plichten zich een gemeenschappelijke poli tiek te voeren, om het eens te worden over alle continentale vraagstukken, in het bij zonder over het gebied van de Middelland- sche Zee. DUITSCHLAND. FEUILLETON. door ELEANOR H. PORTER. 18) Juist als den vorigen dag zag de heer Smith een half uur later een geheel geme- tamorposeerde vrouw de stoep afgaan. Maar de vrouw van vandaag droeg een pak hetzelfde pak, dat de vróuw van gisteren gebracht had. nJ, Niet altijd echter waren juffrouw Maggie s bezoekers vrouwen, zooals de heer-Smith spoedig bemerkte. Behalve Benny met zijn kleine teleurstel lingen kwam ook de jonge Fred Blaisdell bij de steeds bereidwillige juffrouw Maggie mededeelingen doen betreffende het voor hem zoo bijzonder aantrekkelijk persoontje van Gussie Pennock, of omtrent hetgeen1 hij van plan was te doen, wanneer hij naar de universiteit zou gaan. Ook de heer Jim Blaisdell kwam dikwijls, gewoonlijk Zondagmiddags, binnenloopen. Doch hij kwam blijkbaar alleen om rustig een sigaar te rooken en in een van de groote gemakkelijke stoelen te lezen. De heer Smith had het langzamerhand tot een gewoonte gemaakt om bijna lederen Zondag na het eten bij juffrouw Maggie aan te loopen. Op een Zaterdag kwam deheer Frank Blaisdell op zijn kruidenierswagen met veel lawaai voor de deur rijden. Zijn gezicht was vuurrood. Jane was er bij neergevallen, zeide hij, De werktijd voor de mijnwerkers. Acht uur arbeid onder, negen boven den grond. Dortmund, 11 Dec. De arbeiders aanvaard den te beginnen met 16 Januari een arbeids dag van acht uur in de mijnen en negen uur op de mijnen. Het extra uur zal hun worden betaald. Mijnongeluk. Bij een brand .gevolgd door een ontplof fing, zijn in de Delbrückmijn, nabij Hin denburg in Opper-Silezië, volgens een Wolff-bericht 13 arbeiders zwaar gewond en vijf bedolven, aan wier redding men wan hoopt. UIT HET BEZETTE GEBIED. Voor de buitengewone rechtbank van ge zworenen te Bochum zijn in een geding, dat vier dagen heeft geduurd, de communistische onlusten in Mei van dit jaar behandeld. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat de on lusten een gevolg zijn geweest van een be spreking, onder leiding van Radek gehou den, waarin besloten was te Bochum een communistische dictatuur t,© vestigen, dlie dan over het geheele Roergebied zou worden uitgebreid. Wapens en ontplofbare stoffen waren tot dat doel verzameld. Een deel der beklaagden zal later terecht staan. Ditmaal zijn 6 beklaagden veroordeeld tot straffen, wisselend tusschen l1/, jaar g.s. en 7 jaar tuchthuis. ENGELAND. He Kabinet-Baldwin zal voor het parlement verschijnen. Officieel wordt medegedeeld, dat het Ka binet eenstemmig besloten heeft, dat het zijn oonstitutioneelen plicht is zoo spoedig mogelijk voor het parlement te verschijnen. Het parlement komt dus weer, zooais was bepaald, op 8 Januari bijeen. Mond- en klauwzeer. De schade, door mond- en klauwzeer aan gericht, is nog ernstig, maar het ministerie van landbouw is nu optimistscher over den toestand van de epizoötie, die blijkbaar aan het luwen is. De ziekte heeft zich sedert einde Augus tus over 27 graafschappen van Engeland, 9 van Schotland en twee van Wales verspreid. Het aantal dieren, dat afgemaakt is, be draagt 28,427 stuks, de vergoeding die be taald moet worden, is op 840,000 geschat FRANKRIJK. Een campagne der „Humanlté". De „Humanité", het orgaan der commu nistische partij, voert sedert eenige dagen een heftige campagne om aan te toonen „dat de geheele Fransche pers vóór den oor log aan het Tsarisme was verkocht". Eiken dag publiceert het blad „geheime stukken" uit de Russische staatsarchieven, en reeds hebben de „Liberté", de „Figaro" en de „Matin" het moeten ontgelden. De stukken zijn in hoofdzaak uittreksels uit een brief wisseling tusschen •Raffalovitsj, destijds vertegenwoordiger der Russische regeering te Parijs, en den Russischen .minister van financiën, dateerend uit de jaren 1905 tot 1909. Zij zouden moeten aantoonen, dat de Parijsche bladen subsidies ontvingen om artikelen ten gunste van Rusland op te nemen. De „Matin" beeft het niet op zich laten zitten en een aanklacht wegens laster tegen de „Humanité" ingediend, met een eisch ook een schadevergoeding van 500.000 frcs. juist het bedrag, dat Russische propagan- totaal onmachtig iets te doen. De geheele week was zij. aan het schoonmaken geweest en het gordijnen wasschen. Dien morgen had zij, om de kosten van een behanger uit te sparen, tegen zijn uitdrukkelijken wensch in, zelf het kleed in de huiskamer gelegd. Nu lag zij plat te bed, terwijl het avondeten voor den kostganger nog klaar gemaakt moest worden en een .groot gedeelte van het Zaterdagwerk nog niet gedaan was. Hij kwam vragen of Maggie hem niet zou kun nen' helpen. Voordat juffrouw Maggie kon antwoorden kwam de heer Smith naar 'buiten en ver klaarde nadrukkelijk dat „de kostganger" geen avondeten «behoefde en dat zij dé eerstvolgende dagen best op beschuit en melk konden leven. Maar juffrouw Maggie lachte en zeide: „nonsens". In minder dan geen tijd was ze klaar en ging op den kruidenierswagen mee. Toen de heer Smith thuiskwam, vond hij haar daar op hem wachten met een van de smakelijkste middagmalen die hij ooit sinds zijn komst in Hillerton gegeten had. Een week lang 'kwam zij dagelijks, want mevrouw Jane bleef zeven dagen „plat op haar rug liggen", terwijl de dokter, die er op stond', dat een1 verpleegster haar verzorgde, iederen dag een bezoek bracht Juffrouw Maggie deed met 'behulp van Mellioent de huishouding. Maar niettegen staande het heerlijk bereide maal was het aan tafel zitten voor ieder der aanwezigen het onaangenaamste gedeelte van den dag door de sarcastische opmerkingen van den heer Frank Blaisdell over al hetgeen zijn viouw had „uitgespaard" door geen behanger te nemen om het kleed te leggen, Mellioent had nu weinig tijd om met Oarl Pennock te gaan' wandelen of rijden. Haar disten bet blad eertijds zouden hebben aan geboden, maar dat 'het zou hebben gewei gerd. Daarentegen heeft de „Humanité" ook een sohadeevngoedimg van 500.000 fros. van de „Matin" geëlscht, daar het zich ibe» leedigd acht door bepaalde uitdrukkingen van het boulevard-blad. ITALIË. Italië en Frankrijk ln de Tandzjer-kwestle. Een 'bericht uit Rome meldt: De berichten, die hier half officieel zijn ontvangen over de regeling, die Frankrijk, Engeland en Spanje hebben getroffen in het Tandzjer-vraagstuk, wekken hier in offi- cieele kringen ontevredenheid, omdat men van meening is, dat de belangen van Italië bij deze ontwerp-overeenkomst geheel over het hoofd' zijn gezien en die van Frankrijk •bijzonder zijn gediend. Zooals bekend' is, heeft Italië nog vóór de conferentie bijeen kwam verzocht zich daarin te mogen laten vertegenwoordigen, hetgeen echter op aan dringen van Frankrijk is geweigerd. Nu er besluiten zijn genomen, die naar het schijnt geheel tegen de Italiaansche be langen ingaan, is een krachtig protest te wachten en een besluit tot het niet erkennen der genomen beslissingen. In het bijzoder richten zich de bezwaren van de Italiaansche regeèring tegen de be paling, dat de sultan van Marokko zijn rech ten 'belangrijk ziet uitgebreid, terwijl Frank rijk het recht zal hebben^ den minister van buitenlandsche zaken aan te wijzen, waar door dus de macht en invloed van Frankrijk nog meer stijgt Men is hier van meening, dat de Vereenig de Staten, die hoewei eveneens belangheb benden 'bij de regeling, er ook buiten zijn gehouden, een dergelijke opvatting der over eenkomst hebben als Italië, zoodat ook van Washington een protest-zou zijn te wachten. Bovendien blijkt ook Spanje niet zeer tevre den, terwijl men te Rome niet begrijpt, wat Engeland kan hebben bezield, toen het in deze vergrooting van den Franschen invloed toestemde, hetzij dan dat daar andere wel willendheden van Frankrijk tegenover staan, wier inhoud en strekking nog niet bekend zijn. Voor den wereldvrede. Volgens bericht uit Rome werken op ihet oogenblik bijna alle fabrieken van vliegtui gen en motoren in Italië voor de regeering om de luchtvloot op 66 escadrilles van te zamen 1600 vliegtuigen te brengen, het geen tegen het midden van het volgend jaar dagelijksoh leven was in deze dagen meer dan ooit zonder afwisseling, iets wat den heer Smith niet ontging. Hij en Meliicent waren langzamerhand goede vrienden' ge worden. Het kon ook haast niet; anders, gegeven, dat hij een fijngevoelig man was en zij een meisje, dat zeer naar medegevoel verlang de. Van Mellicent's eigen 'lippen hoorde hij, hoe een jong meisje naar pleizier en mooie jurken kan verlangen. „Natuurlijk, ik heb te eten en kleeren, waarvoor ik dankbaar moet zijn," barstte zij één dag los. „Ik 'ben er ook dankbaar voor. Maer soms voel Ik, dat ik één keer, alleen maar één keer, bereid zou zijn geen vleesch en aardappelen te eten om eens een doos bonbons te kunnen koopen en die, wanneer ik er zin in had, achter elkaar op te eten. Maar nu, nu kan ik niet eens een vriendin netje trakteeren op een paar taartjes zonder een verwijtend en verschrikt gezicht voor mij te zienl" Het was bij die gelegenheid' en ook meni- gen keer daarna niet gemakkelijk voor den heer Smith om Mellioent niet de bespotte lijke vraag te doen, hoeveel bonbons zij dacht, dat zij voor honderd duizend dollar kon koopen. Met bovenmenschelijke zelfbe- heersohing gelukte het hem te zich te be dwingen, terwijl hij zich er mede tevreden stelde, dat er eens een dag zou komen, waarop zij het zou weten, indien zij zich de moeite wilde geven het uit te rekenen. De 'heer Smith stelde ook 'buitengewoon veel belang in Mellicent's liefdesgeschiede nis met den jongen Pennock. Niet dat hij het als werkelijk ernstig beschouwde, maar omdat 't blijkbaar iets van jeugd men vroo- lijkheid in haar eentonig leven bracht, waarop hij meende dat zij recht bad. gen 3200 millioen lire. Deze bewapening was noodig geworden om niet al te zeer achter te blijven bij die van Frankrijk. VEREENIGDE STATEN. De aanhouding van dien Nederlandschen schoener „Zeehond". Uit New-York wordt aan de Telegraaf ge meld: De 'bemanning van dén Zaterdag j.1. wegens dranksmokkelarij opgebrachte Hollandsohen schoener „Zeehond" bestaande uit den kapi tein H. J. Krans en acht man, is ondanks de protesten van den Nederlandschen consul, naar de gevangenis in Brooklyn overge bracht. Het schip, dat 100 netto ton meet en onder Hollandsche vlag voer, behoort aan den ree- j der G. Rompu in Terneuzen. De aan boord gevonden champagne was verzonden door de firma Bias eh Co. in Brus-1 sel en geadresseerd aan Gooiens, New York. Een manifest was niet aan boord, alleen een vrachtbrief,geadresseerd aan de Canadian Bank Commerce te Halifax. Ook de Nederlandsche gezant, de heer De Graeff, heeft krachtig tegen de gevangen houding geprotesteerd, daar de schoener op een afstand van 3.8 mijl van de kust werd aangehouden en de kapitein bovendien van plan was d'e haven binnen te loopen, daar het schip wegens een defect aan den motor in nood verkeerde. De drankwetambtenaren namen weder rechtelijk alle papieren, die aan boord wa ren, in beslag. Ook hiertegen is door onzen gezant geprotesteerd. MEXICO. De burgeroorlog. Men verneemt uit New York, dat bij het gevecht tusschen opstandelingen en troepen in Mexioo om het bezit van Jalapa 300 per sonen zijn gesneuveld. BINNENLAND. Ingezonden Mededeeling. Gymnastiekclubje voor ouderen. riodieke verhoogingen van het personeel der Ned. Spoorwegen met ingang van 1 Januari niet doorgaan. Tram en autobus te 's-Grhvenhage. Naar dé „Res.-bode" verneemt, ligt het in de bedoeling van de Haagsche Tramweg maatschappij, op een scherpe wijze te gaan concurreeren tegen de autobussen, en wel door het inleggen van nieuwe lijnen, die een betere verbinding vormen tusschen de ver schillende wijken, en door een uitbreiding van het aantal ritten op de drukke uren. Zoo heeft de H. T. M. thans hij B. en W. machtiging aangevraagd voor het exploitee- ren van een lijn van het Bezuidenhout-kwar- tier naar Scheveningen. Eindpunt lijn 7 via Louise de Colignyplein, Bezuidenhout en Kanaalweg. Ook andere wijken, die thans zonder een behoorlijke verbinding zijn, zul len een nieuwe lijn krijgen of er zal een be staande lijn worden verlengd. Om deze exploitatie mogelijk te maken meent dé directie dér H. T. M., dat uitbrei ding van den werktijd noodig is, alle rust- poozen na eiken rit zullen vervallen, zoodat elke tram onmiddellijk na aankomst weer zal vertrekken. Als de gemeenteraad hiervoor zijn toe stemming niet verleent, zal er bezuinigd moeten wordep. op de huidige exploitatie en zal er een 160 man ontslagen worden.. De crisis. Uit parlementairen kring verneemt „Het Centrum", dat thans, nu mr. Beelaerts van Blokland; er niet in geslaagd is een extra parlementair Kabinet te vormen, verwacht wordt, dat opnieuw ernstige pogingen in het werk zuilen worden gesteld dé verbroken samenwerking der rechterzijde te herstellen. Men zou er dan naar streven een rechtsch Kahinet ad hoe te vormen, m. a. w. een rechtsch Kabinet, dat tot eenige taak heeft d'e bezuiniging ter hand' it$ nemen. Gemeld wordt, d'at dé bekendé verklaring van den premier hierbij: niet in den weg zal staan om ook enkele ministers uit het démis- sionnaire Kabinet in dit Kabinet adi hoo te doen overgaan Het zonder meer aanblijven van het dé- mdssionnaire Kabinet wordt vrijwel uitge sloten geacht. Volgens den parlementairen redacteur van „De Standaard'' heeft de Koningin j.1. Zater dag te 12 uur en Maandag te vijf uur den Minister van Financiën, dien heer Colijn, ontvangen Heropening Postchèque- en Girodienst. Naar wij vernemen is aan het personeel van den Postohèque- en Girodienst ingaan de heden een diensttijdverlenging opgelegd in verband met dé voorbereidingen voor de officieele heropening van den dienst op 1 Jan. e.k. De waarnemende directeur, de beer Van 't Hooft, zal op dien datum zijn functie neer leggen en naar de Nederlandsche Bank terugkeeren. (Telegr.) Spoorwegpersoneel. Naar „Het Vad." verneemt zullen de pe- Daarom was hij even bezorgd, als juf frouw Maggie, toen op een middag spoedig na mevrouw Jane Blaisdell's herstel van haar „kleedienbelasting", (zooals Frank Blaisdell zijn vrouws laatste onge steldheid noemde), Meliicent de huiskamer bij Duff met roode wangen en schitterende oogen binnen kwam stormen, terwijl zij uit riep: „Tante Maggie, tante Maggie, kunt u niet van moeder gedaan krijgen, dat zij mij hier vandaan laat gaan naar ik weet niet waar, •als 't maar dadelijk gebeurt." „Maar, Melieent hier .vandaan? Nu juist, dat morgen het bal bij de Pennocks is?" „Maar, dat is 't juistjuist daarom wil ik W'gg," zeide Mellioent. „Ik wil niet naar dat'bal.en ik wil niet in de stad zij'n." De heer Smith, 'gezeten aan zijn tafeltje in den hoek, keek 'zenuwachtig naar de deur, Daarna boog hij zioh ijverig over zijn werk, wat hem bij nader Inzien minder opvallend voorkwam dan weg te loopen, zooals hij een oogenblik van plan was te doen. Hij werd' echter niet met rust gelaten, want tot zijn groote verbazing richtte het meisje zioh het volgende oogenblik tot hem: „Oh, mijnheer Smith, wilt u mij als *t u blieft niet ergens mee naar toe nemen?" „Meliicent!" Nu was zelfs juffrouw Mag gie getroffen en toonde dit ook. „Ik kan 't niet helpen, tante Maggie, ik moet weg!" Mellicent's stem klonk tragisch. „Maar mijn beste kind, je vraagt een heerberispte zij. Een twijfelachtige stilte volgde. De heer Smith liep naar het andere einde van de kamer en viel ln een stoel neer. „Kom eens hier, kindje, als je nu eens be gon met ons te vertellen, wat er eigenlijk aan de hand W reide hij vriendelijk. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. De Voorzitter stelt voor de interpel latie-van Ravesteijn over het vertrek van den ex-kroonprins niet toe te staan, daar de minister van buitenlandsche zaken aan de gezanten der vreemde mogendheden inlich tingen heeft verstrekt en aan de zaak geen landsbelang meer vast zit. De heeren van Ravensteijn (ooanm.), Troelstra (s.d.) en Oud (v.d.) achten de interpellatie gewenscht. De zaak. betreft een belangrijk deel van het regeéringsbeleid. De inlichtingen van den heer van Karne- beek aan de gezianten waren onvoldoende. Deze „loopende zaak" moet door het kabi net worden afgedaan. Het voorstel van den voorzitter om de in terpellatie niet toe te staan wordt aangeno men met 55 tegen 27 stemmen. Voor het voorstel stemden de rechterzijde, de heer Braat en mej. van Dorp. Mej. Westerman (V. B.) vraagt daarna verlof tot het houden van een interpellatie over het verleenen van ontslag aan gehuwde ambtenaressen. Aan de orde is vervolgens het voorstel- Fleskens tot verlenging van 't Schoenen- wetje. De heer van der Waerden (s.d.) zal met zijn partijgenooten tegen stemmen, maar geen principieel debat voeren. De heer van G ij n (V. B.) bestrijdt het ontwerp. De invoer is verminderd, maar er is enorm gesmokkeld en de prijsstijging kan Ingezonden Mededeeling. EEN HEERLIJKE LEKKERNIJ! Koppig schudde Mellioent het hoofd. „Dat kan ik niet. Het is te erg. Laat het u genoeg zijn, dat ik weg wil, daar gaat het om." „Mellioent, d'at kunnen wij niet doen." Juffrouw Maggies stem klonk zeer vastbe raden. „Wij kunnen niets doen, vóórdat je ons verteld hebt, wat er aan de hand is." Een 'korte stilte volgde. Mellioent's nog steeds oproerige oogen zochten eerst het vriendelijk, vragend gelaat van den man, daarna het niet minder vriendelijk, maar vrij strenge gezicht van de vrouw, toen vertelde zij het verhaal, al snikkende: „Het gaat om wat ledereen beweert, dat mevrouw Pennock van mij zegt." „Wat is dat wel?" Twee kleine roode plek jes kwamen op de wangen van juffrouw Maggie. „Ja wat is het?" De heer Smith zag er ■werkelijk strijdlustig uit „Het is, dat.dat zij niet meer willen hebben; dat Carl Pennock met mij gaat. of bij' mij komt, omdat ikik niet van hun stand /ben." ,dïun stand?" barstte de heer Smith los. Juffrouw Maggie zeide niets, maar de roode plekken werden donkerder van kleur. „Ja, 't is omdat wij niet zoo rijk zïjh, zoo- als zij. Ik heb geen 'geld genoeg!" ,jDat je geen.geen.Oh! Mijn God!" Zonder blijkbaar eenige reden viel de heer Smith achterover in zijn stoel en begon har telijk te lachen. Oogenblikkelijk echter her stelde hij zich. 'hij had den 'blik van de belde anderen opgevangen. (Wordt vervolgd) COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BLJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland 12.—, Ned. O. en W. Indië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f4.20. Zondagsblad resp. f 0.57", f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 ct. ADVERTENTIE N: 20 et. p. Tegel (galj&rd). Ingoz. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. Licht op voor auto's en fietsen Donderdag 18 Dec4.15 uur. Vrijdag 14 4.15 Dat beteekent: Viermaal een 'ongewijzigde advertentie ter plaatsing opgegeven in de „Heldersche Courant" tegen driemaal bere kening. Wij ervaren dikwijls, vooral bij hen, die een z.g. kleine advertentie plaatsen, dat, wanneer een eerste plaatsing niet voldoende succes op levert, vergeten wordt, om tijdig order tot her plaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last tenge volge van een dergelijk verzuim te behoeden, adviseeren wij in den regel om direct opdracht te geven tot 4/3 X plaatsing. Zoodra men dan geslaagd is, deelt men ons zulks mede en wordt dan de overbodiggeworden advertentie uitge licht. Onze cliënten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, dat zij geadverteerd hebben. Probeert U dat ook eensl Deze bepaling geldt alleen voor advertentiën, welke niet volgens het goedkoope tarief voor handels-advertentiën worden geplaatst. Aanvang 1 Januari Aanmelding en inl.P. BRINKMAN, Zuid straat 18. - Leeraar Middelbare en Hoogere Handelsschool, M. U. L. O. en Zeevaartschool. met nieuwe rozijntjes en amandelen Puddingfabriek A. J. POLAK. Groningen

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1