Advertentiën, De modernisatie houdt verder In, dat de grootoorlogsschepen ook een dekbepantse- ring zullen ontvangen om veiliger te zijn te gen projectielen uit de lucht. Verder moeten er verweermiddelen komen tegen torpedo- aanvallen, terwijl zes slagsohepen, petroleum- fctookinrlohtlngen zullen krijgen. De kruisersterkte van de Amerlkaansche vloot wordt door Denby absoluut onvoldoen de geacht. Dat slaat terug op de kracht en bruikbaarheid van de Amerlkaansche vloot in haar geheel. Het verschil in draagwijdte van de zware kanonnen der Britsche en die der Ameri- kaanscho vloot is thans meer dan drie dui zend meter in het nadeel Van het Amerikaan echo geschut. MEXICO. De opstand. De berichten uit Mexico blijven tegenstrij dig. Volgens berichten va® de zijde der op standelingen zijn zij op' marsch naar de hoofdstad. Verder zou het garnizoen van Tampioo zich bij den opstand hebben aan gesloten. In den staat Tamaulipas zouden de regee- ringstroepen meester gebleven zijn. FRANKRIJK. Huisvaders-kiesrecht. Parijs, 12 Dev. Met 440 stemmen tegen 135 heeft de Kamer zich uitgesproken ten gun ste van een Mesrechthervormmg waarbij aan het hoofd1 van een gezin voor ieder levend kind een extra stem wordt toegekend. De minister van Binnenlandscho Zaken heeft verklaard dezen maatregel goed te keu ren. Voor Port Mahon Palma I6t/m.20 Deo. 28 Dec. 28 Deo. Malaga 28 Deo. 30 Deo. 1 Jan.'24 MAIL voor Hr. Ma. „TROMP". 18 Dec. laatste lichting hoofdkantoor 0.30 n., 6.80 a., 6.— m., MARINEDERICHTEN. Hr. Ms. „Pelikaan" en onderzeebooten. Blijkens bij het departement van Marine] ontvangen radlotelegram zijn de Pelikaan en de onderzeebooten K 2, K 7 en K 8 op hun uitreis naar Ned.-Indlö Dinsdag te Sa-i hang aangekomen. nr. Mb. „Vidnr". stadsb. 8e lichting. 8e 6.— m. 6.30 a., 6.— m., 6.30 a., 4e 3e Na deze laatste zending blijft de correspondentie te Helder bewaard. Halcyon Lijn. Voetbal. D. F. C. Feijenoord V. O. C. 't Gooi H. V. V. R. C. H. H. F. <3. S. V. V. Ajax Z. F. G. a V. S. V. 8 Watergraafsm. 7 H. R. C. 8 Heider 6 T. O. G. Assendelft H. S. T. a Burgerlijke Stand der gemeente Helder HAVEN VAN NIEUWEDIEP. VISSCHERIJBERICHTEN. Bram is hier opgevangen van het passa giersstoomschip „Star", meldende, dat het schip op de rotsen ls geloopen nabij Malina (Alaska) en dat er ernstig gevaar voor hel schip bestaat. STOOMVAARTBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. Onvoorzichtigheid. Gistermorgen is op den Haagweg tusschen Leiden en Den Haag de 25-jarige J. H. H., die zich, op zijn fiets gezeten, vasthield aan een autobus WassenaarLeiden, door een van den tegenovergestelden kant komenden vrachtauto overredep. In hoogst bedonkelij- ken toestand is hij naar het academisch zie- kenhuia te Leiden overgebracht. Een beul. Voor de cissizen te Manchester beeft een monsterachtige zaak gediend. Een 82-jaxig man', John Whalloy, stond terecht, omdat h|j de handen van zijn stiefkind, een meisje van vijf jaar, had afgekapt. De rechter zeide bij het uitspreken van zijn vonnis (levenslange dwangarbeid) dat de beschrijving van de toe dracht van de mishandeling waar hij naar had moeten luisteren, de afgrijselijkste ge-1 schiedenis was, die hij ooit gehoord had. Het gold een in koelen bloede en met bereke ning ondernomen duivelachtige poging om zich op zijn vrouw te wreken door raiddel van het ongelukkige kind1, Eigenlijk wps geen straf die hij kon opleggen, voldoende. Bij de behandeling van de zaak bleek nog, dat de man ook een juffrouw, die bij hem inwoonde en die, toen het kind schreeuwde, tusschenbeide wilde komen, zwaar gewond had. Toen de politie kwam en de man be greep, dat er geen kans op ontsnapping voor hem bestond, had hij zich, eerst met een scheermes en daarna door een gasslang in zijn mond te steken, trachten te verdoen. Ver meld werd ook, dat het lot van het kind de openbare meening zoo zeer getroffen had, dat er 6000 voor haar bijeen was gebracht, om haar toekomst te verzekeren. Slordig beheer. Accountantsonderzoek heeft uitgewezen, dat de administratie van het distrjbutieber drijf te Warnsveld meer dan slordig is ge voerd, zoodat, nu het rijk weigert, een deel der kósten te dragen, de gemeente ongeveer 55.000 moet bijpassen, waarvan nog 82.000 moet worden betaald. Verdacht van kindermoord. Op Zaterdagavond j.1. is in. de gemeente Diemen een kind' verdronken, onder omstan digheden, (die den burgemeester dier ge meente aanleiding gavón, als hoofd der po litie en hulpofficier van justitie een onder zoek in te stellen en daarna het parket te waarschuwen. De Telegr. meldt dat het geval een familie betreft, waarvan de man les boerenarbeider is en welk 'gezin buiten hem bestaat uit vrouw en vier kinderen. Het oudste kind, de 8-jarige Melisje, stamt af uit het eerste huwo' lijk van den man, die inmiddels van de vrouw gescheiden is. Op den bewusten Zaterdagavond, te om streeks kwart voor acht, ging de moeder althans zoo luiden haar verklaringen een emmer water uit de sloot halien. Het oudste kind volgde haar in nachtgewaad en op bloote voetjes. Terwijl de moeder zich bukte om den emmer onder water te dompelen, meet het kind vlak achter haar in de sloot gevallen zijn. De vrouw deelde althans mede, dat zij een paar kringetjes op den water spiegel heeft waargenomen en verder niets meer van den stumperd heeft gezien of ge hoord'. Hevig verschrikt is ze weggeloopen en begon om hulp te roepen. Op haar ge schreeuw kwamen buren toeloopen, wien zi, het ongeluk mededeelde. Even later werd Melisje opgehaald. Volgens ee-nige getuigen, die in deze zaak gehoord werden, moet Melisje door z'n stief moeder niet altijd vriendelijk zijn behandeld. Dikwijls kreeg het een pak slaag of moest in een schuurtje, buiten den tuinkoepel, den nacht doorbrengen. Een en ander was oor zaak, dat het stumpertje dat bovendien nog eenige geestelijke afwijkingen vertoon de en op school achterlijk was menig maal en zelfs des avonds bij den weg zwiert! en dóór de politie naar huis moest worden gebracht. In verband met deze feiten heeft het par ket uit de hoofdstad een onderzoek ter plaat se ingesteld'. Vervolgens werd het lijkje in beslag genomen- en ter sectie naar het Wil- helminagasthuis vervoerd. Het onderzoek, in hoeverre hier van mis drijf sprake kan zijn, duurt voort. Een handige dieventruc. Te Londen zoekt, naar de „Daily Ohronl clo" meldt, de politie sedert eenige dagen nuar een 26-jurigen jongeman, zekereo Devaney, die door oen kantoormeisje, Miss Linsay, werkzaam op het postkantoor Clerkenwell-Green, om den tuin te leiden zich onrechtmatig verrijkte niet 600 pond in bankbiljetten en 10 pond in zilver ten na- deele van de posterijen. Hij noodigde Miss Lindsay in het postkan toor uit een voetbalmatch met hem te gaan bijwonen. Zij zou hem dan van zijn kaïmers afhalen. Hij verzocht haar echter, met „zijn zuster" mede te gaan, met de (belofte hen dadelijk achterna te komen. Het onnadenkende kantoormeisje liet haar taschje, waarin de sleutels van hetpost kantoor, op de kamers van Devaney achter, en merkte eerst later, dat haar nieuwe vriend in het geheel niet was komen opda gen. Deze was met behulp van de sluetels het postkantoor binnengekomen, en was toeval lig opgemerkt door een paar kinderen van de huurders der kamers boven het kantoor, die zich, toen hij het kantoor weer verliet, hadden verscholen en hun ouders vertelden, dat een vreemde in het postkantoor was ge weest. Op deze wijze kwam de politie achter dit handig gespeelde stukje, en is nu ingespan nen op zoek naar den oplichter. Fabrieksbrand. Woensdagmorgen al vroeg werden de be woners van Valkenswaard opgesoHri'kt door een feilen fabrieksbrand. Omstreeks half- acht n.1. ontstond brand in dó sigarenfabriek 'van de firma Helling Co., gevestigd te Alk maar, in welke fabriek de heer Scheffers uit Eindhoven werk laat verrichten. De brand moet ontstaan zijn in de dr-oogkamer. In minder dan gpen tijd stond het geheele gebouw in lichte laaie. Er viel aan blusscben niet te denken, zeker niet -met de uiterste primitieve brandblusohmiddelen, waarover Valkenburg kan beschikken. De heele fa briek alsook de heele inventaris is een prooi der vlamimon geworden. De aangerichte schade, die nog al aanzienlijk moet zijn, wordt door assurantie gedekt. In de fabriek werd den laatsten tijd wegens slapte maar weinig gewerkt. In normale tijden werktep er 50 60 personen. INGEZONDEN. M.de R. i Gaarne wenschtë is in verband met het in gezonden stuk van het Bestuur van' den Bond \an Overheidspersoneel eanige vragen te mo gen stellen. a. door welken of welke wethouders zijn do voorstellen gedaan? b. Is er dan een tekort aan gemeentewerk zaamheden, zoodat de invoering der 48* urige werkweek noodzakelp ia c. Zullen door invoering der 48-urige werk- Aveek eenige werklieden „overcompleet' zijn. d. Hoe groot is de besparing, daardoor ver kregen? e. Ware het niet wenschelijk geweest liever den vacantietoëslag af te schaffen dan te tornen aan den 8-urigen werkdag? f. Hoe denkt wethouder Verstegen, voor zitter der afdeeling Helder S.D.A.I'. hier- over? 4 Het antwoord gaarne tegemoet ziende, U, mijnheer de Redacteur, dankzeggend, Hoogachtend, DEMOCRAAT. VERGADERINGEN. VERMAKELIJK HEDEN. ENZ. Vrijdag 14 December. Openb. Vergadering „De Dageraad", Caslnfl 8 uur. Zondag 16 December. Tooneelvoorstelling opv. „PinksterblcsJh men", Casino, 8 uur. Maandag 17 December. Uitvoering Gym.-Ver. „O.K.K.", Casino, 8 u. Dinsdag 18 December. Winterconcert Marinekapel, Casino, 8 uur. Woensdag 19 December. Volksconcert Marinekapel, Casino, 8 uur. Donderdag 20 December. Uitvoering Gym.-Ver. „O.KJC", Casino, 8u. Vrijdag 21 December. Huldigingsavond redders van schipbreuke lingen, Casino, 8 uur. Geb. Palmstraat, 8 uur, Chr. Vrouwenbond. Zaterdag 22 December. Uitvoering Gym.-ver. „O.K.K.", Casino, 8 u. sino, 8 uur. Maandag 24 December. Uitvoering IJsclub „Het Noorden", Casino, 8 uur. 24, 25, 20 December. Pluimveetentoonstelling Gym.-lokaal U.L.O.- School, Molenstraat. Donderdag 27 December. Jubileum-tentoonstelling Padvinders, Casino. Vrijdag 28 December. Jubileum-tentoonstelling Padvinders, Casino. MARKTBERICHTEN. Noodlottige brand. Toronto, 12 Dec. Bij een brand, die een gehele boerderij in de asch legde, zijn. zes kinderen, en twee vrouwen in de vlammen omgekomen. *MiJnbrand. Hindenburg, 12 December. De mijnbrand in de mijn Delbrueck (^je ook le blad) heeft nog vijf slachtoffers geëlscht. Van de vijf mijnwerkers, die nog vermist werden, zijn de lijken geborgen. Een stoomschip op de rotsen. San Frencisco, 11 Deo, Een S.O.S.-tele- Radio-nieuws. LAATSTE BERICHTEN. Trein ontspoord. Ooevorden, 13 Dec. De trein Stadskanaal Ooevorden is hedenmorgen half acht op een •goederentrein gereden. Er is igroote mate- rieele schade aangericht. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. De dienst onder vond een uur vertraging. WEERBERICHT. Zwakke tot matige westelijke tot zuidelijk? wind nevelig tot zwaar of half bewolkt weinig of geen regen zelfde temperatuur. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd Helder, 12 Dec. 1923. Avenhorn. Balistraat 48. Huwel\jksvoltr.: 27 Dec. 1928. B Heden overleed te Loos duinen, gesticht Bloemen d-aal na een langdurig doch geduldig lyden onze gelief de Man en Vader, Jan Henderik van der Hilst, in den ouderdom van 55 jaar. M. v. d. HILST—Klijn en Zoon. Helder, Schagenstr, 101. Hr. Ms. kanonneerboot' Vidar ia Dinsdagmiddag I van Gorinchean te Hellevoc-tsluls aangekomen ora| Stad Arnhem, arr. 12 Dec. San Nicolaas te R'dam op het Haringvliet vaaroefeningen te houden mot .wagens van Hr. Mo. opleidingsschip- Schorpioen. 2ï/ia 4® 3e Competitie-standen. Afd. I Weiten le klasee. eu QQ Q> tD 7 9 8 11 9 10 .7 10' 9 8 k V fco 6 8 4 5 3 3 2. 3 8 1 -J IB in - 2 3 3 1 1 4 3 4 4 6 6 7 goals *j t. 28— 8 13 1.86 38—15 16 1.78 17—20 9 1.12 18-29 12 1.09 22—19 9 1.- 18-17 12—19 10—16 16—18 10—22 9 1.90 5 C.71 7 0 70 6 0.66 2 0.25 Afd. L Weeten. 3e klaeeo A. bc De Kennemers 8 k 0 bc 5 5 3 3 2 2 1 1 4> bo 4 2 1 ■1 u o 2 3 3 2 3 5 5 goals v.t. 25—11 24—16' 15-14 12—12 14—15 9 —10 9 —16 13-25 a o. <D ba 14 1.75 10 1.43 8 1.— 6 1.— 8 1.— 6 0.86 3 0.43 3 0.43 Sparta-niouws. Men schrijft ons: Er heerschte een gezellige drukte Dinsdag avond' in het gymnastieklokaal aan de Emma- etraat. Wat was er te doen? We zagen de twee jongste klassen adspiranten aangetreden staan in turncostuum. Er zouden n.1. wedstrijdspelen plaats hebben. Pas was hiermede begonnen of tot aller verbazing trad St. Nicolaas met Jan de ■knecht de zaal binnen, die een kijkjo kwam nemen. Het spel werd hervat en het was aardig om te zien hoe de 6—9 jarige kleuters zich weerden. Er waren voor deze klas 2 prijzen be schikbaar. Do le prijs werd' behaald door Jan Kuilman. De 2e door A. Kortbeek. Een troostprijs kreeg R. Riemers. Sint Nicolaas deelde de prijzen eigenhandig uit en aan goedkeuringen ontbrak het daarbij niet. Enkele kleinen moesten evon bij 'hem komen om zich over hun zonden to verant woorden. In de pauze worden door eertige leden der damesafdeeling gebakjes en chocolade rondge diend, waarna de beurt kwam aan de jongens klasse B. Piet Smulders behaalde den len prijs met een vertesprong van-3.75 M,. terwijl Willem van der Plas als 2e volgde met 8.65 M. Dezo klasse d'emonstroerde nog' met een 12-tal het touwklimmen. Na ook ihier de prijzen uitgereikt te hebben, goedkeuringen en ook aan enkelen be rispingen te hebben toegediend, vertrok onder gejuich St. Nicolaas en zijn knecht. De jongensklasse C. zouden tremplin-hoogsprln- gen. Ook hier waren 2 prijzen voor beschikbaar. De le prijswinner was Anten Schreuders met een hoogtesprong van 1.85 M.; Jan Graaf behaalde den 2en mot 1.80 M. Vermelding verdienen nog: Koos Graaf, A. Groenhard, J. Snledor, A. Salm, Jbh. Graaf, A. v. d. Veer, P. Baars en F. Spoor. Deze geven elkaar allen" weinig toe. Tot slot een nummer touwtrekken. Ook hieronder schuilt een ploegje stevige jongelui, n.1. het 4-tal: .Tan en Koos Graaf, Frans Sturk en Adr. v. d. Voor. Resumeeren we dan was bet een prettige avond, waarvoor een kort woord van dank aan do dames- en heeren-loden voor hunne wolwil lende medewerking op zijn plaats is. P. Ileyning. In, don ouderdom van 78 jaar is to 's-Gravon- iage overleden do gop. kapitein ter zoo der Kon. Marine P. Heyning. De begrafenis is bepaald op Saterdag a.s. half twee te Oud Eik en Duinen. Kap. tor zee J. Tlssot van Patot Is uit Oost- Indiö teruggekeerd. Off. van adrn.'Ie kl. H. G. Genie wordt 161 Jan. 1924 geplaatst bij hot Dop. van Marine. Off. van den marinegtoomvaartdionst 2o kl. A. de Jong isi n de directie dor marine te illoms- cord: overgeplaatst aan 'boord van Hr. Ms. artille-1 rie-instructiosckip Gelderland. In Januari as. zullen .14 onderofficieren der zeemacht naar Oost-Indiö worden overgebracht. Eervol ontslagen met pensioen uit hoofde van lichaamsgebreken de luit. ter zoo lo kl. J. J. Heil bron. Met ingang" van 1 Jan. a.s. wordt den vice- admiraal-titulair C. J. G. do Booy, op zijn ver zoek, wegens langdurigen dienst, eervol ontslag uit den zeedienst verleend onder toekenning van pensioen. Do luit. ter zee 2o kl. J. Tissot van Patot wordt 20 Dec. aan boord Wachtschip te Willemsoord ge plaatst met bestemming voor plaatsing aan boord van de torpedoboot Z 3. Met ingang van 1 Januari wordt bevorderd tot Séhout bij Nacht. de. kap. ter zee, K. F. Muys, thans chef van den Marinestaf; fot kap. ter zee kap.-luit. ter zee J. E. van Hoogerhuyze en tot kap.-luit. ter zee de luit. ter zee le kl. H. E. te Winkel. De luits. ter zee 2o kl. J. L. K. Hoeke, F. W. van Gvereem, J. F. W. Nuboer, A. H. I. Kramers, J. A. van Duijnen Montijn, J. Varkevisser en C. Moolenburgh en de off. van den M. S. D. 2e kl. J. W. van Wingerden en J. Lugtenburg zijn met het s.s. Johan de Witt uit Oost-Indië terugge keerd. De navolgende onderofficieren zijn aangewezen] om den 5en Jan. a.s. per s.s. Johan de Witt naar O.-I. te worden uitgezonden: Konst.-maj. W. A. Jongepier, sorg.-torpedom; j J. Pool en B. D. H. Tortike. De kleine gouden medaille is toegekend aan: torpediet-maj. C. Besior, schipper W. J. Kasten, serg.-hofm. J. E. Schouten, mlitair werkman D. Jbngepier en A. F. H. Bakker. Met ontslag uit den Zeedienst: 1 Febr. '24: marinier le kl. E. van Hardeveld. 2 Febr.: id. J. L. van Dijk. 21 Fabr. sorg.-torpedist L. Lourense. 10 Maart: torpedist-majeor E. van Eyken. 15 Deo.: Off. van den M.S. 2e kl. A. D. Jongkoes van Heemskerk gesteld ter beschikking. 15 Dec. id. W. van Leeuwen H.mnz. van Gel derland naar Heemskerk. 15 Dec.: id. A. de Jong van v. Speyk naar Gel derland. 3 Jan.: geschutmaker-majA. H. Brandenburg van Marine-kaz. Amsterdam naar geschutmakerij Willemsoord. 17 Dec.: opperkonst. B. Faber van Heemsk. naar Wachtschip Willemsoord; konst.-maj. J. van do Witte van de Mok naar Hoemskerck. 22 Dec.: bootsman M. C. Voorman van Hoems kerck naar van Speyk; id. W. van Beers van Wachtschip Willemsoord naar Heemskerck. 17 Jan.: schrijvtr-maj. G. Salm van Schorpioen naar Wachtschip Willemsoord. 27 Dec.: oppersoiner G. H. Nottrot van Wacht schip Willemsoord n. R.D. A'dam; mach.dr.-maj. F. J. van Dijk van v. Speyk naar O.zoed.-kaz. £Mer- euur)torpedist-maj. J. W. H. Plokhooy van Wachtschip Willamsoord naar Wachtschip Vlis- singen (Mijnenveger II), 3 Jan.: 'serg.-timm. F. F. Felkers van Wacht schip Vlissingen naar Kon. Instituut van de Ma rine to Willemsoord. 27 Dec.: mont.-maj. F. Mays van Wachtschip Willemsoord naar O.zeed.-kaz. 17 Dec.: serg.-zvpl. C. Janso van Onderzeed.- kaz. naar Marine-hospitaal; id. A. B. van Reek van Wachtschip Willemsoord n. Ojiderzeed.-kaz.; id. G; Pijl van Marine-hospitaal naar Wachtschip Willemsoord1; id. J. Mol van hospitaal Willems oord naar Heemskerck. 4 Jan.: serg.-hofm. E. A. Goor van van Speyk naar Tromp. van 11 en 12 December 1923. 'BEVALLEN: E. M, Luijka-Riemerts,* d.; K. Kries-Krnmer, z.; E. Schutte-Moonen, d. OVERLEDEN: Gorardina G, Spijkerman, 1 jaar; M. Kunis, v. echtgen. van C. Kraakman. ONDERTROUWD: S. do Hart en J, Vrijdag; Leeuw en E. S. Boogaard. 11 Dec. 1923. Aangekomen als bijlegger wegens watergebrek Nederlandsche zeetjalk „Noordzee", kapitein Onstwedder, van Gothenberg naar Londen. 11 Dec. 1923. Aangeveerd door 15 korders: 70 middeltongen p. stuk 0.35; 50 kleine tongen p. stuk 0.15; 32 kisten 'bot p. kist 11—13; 64 kisten schar p. kist 1.50—2.50; door garnalenvissehers'; 4000 K.G. gekoekto garnalen p. K.G. 0.08—0.14. 12 Dec. 1923. Aangevoerd door 9 korders: 480 middeltongen p. stuk 0.400.45; 160 kleine tongen p. stuk 0.15; 4 kisten zetschol p. kist 20; 12 kisten kleine schol p. kist 6—8; 80 kisten 6char p. kist 2.50—4.50; 16 kisten bot p, kist 12—16; door garnalenvissehers: 2780 K.G. gekookte garnalen p. K.G- 0.09-0-U, Holland—Amerika Lijn, Burgerdijk, v. Now-York n. R'dam, pass. 12 Dec. Seilly. Cardiganshiro. v. R'dam n. d. N. Pacifickust, arr. 9 Dec. te San Fraiicisco. Nieuw Amsterdam; v. R'dam n. Now-York, arr, 12 Dcc. to Antwerpen, Lochkatrme, v. R'dam n. de Noord-Pacific, arr. 10 Doe. te Londen. Looligoil, v. d. N. Pacifickust tl R'dam, verte. 7 Dec. v. Cristobal. Vocndam, arr. 11 Dec. v. Tampdco te Havana. HollandAustralië Lijn. Almkerk; uitr„ pass. 11 Dec. Peniche. Djombor, arr. 11 Dec. v. Hamburg te Bremen. Palembang, thuisr., pass. 11 Dec. Gibraltar. HollandBritsch-Indië Lijn. Hoogkerk, uitr., arr. 12 Dec. te Calcutta. Sommclsdijk, thuisr., arr. 12 Dec. te Antwerpen. Bovenkerk, uitr., verte. 10 Deo. v. Bombay. Streefkerk, ai;r. 12 Dec. v. Br.-Indië te R'dam. Ridderkerk, arr. 11 Dec. v. Antwerpen te R'dam. Holl.—O.-Azië Lijn. Saparoea, uitr., arr. 11 Doe. to Genua. Kortosono, arr. 12 Dec. v. Aarhuus te Kopen hagen. Zosma, thuisr., vertr. 9 Dec. v. Yokohamov HollandOost-Afrika Lijn. Alwaki, uitr., pass. 12 Dec. Vlissingen van Ant werpen. Holland, arr. 11 Dec. te Delagoalbaai. Garoct, uitr., arr. 12 Dec. te Antwerpen. Kambangan, thuisr., arr. 10 Dec. te Marseille. Madioon, thuisr., arr. 10 Dec. te Londen, Meliskerk, thuisr., vertr. 9 Dec. v. Durban; n. Teneriffe. (Vcrb.) Tosari, arr. 8 Dec. v. Zanzibar te Kilindini. Heemskerk, uitr., arr. 11 Dec. te Kilindini. Holland—Zuid-Afrika Lijn. Klipfontein, arr. 12 Doe. v. Algoabaai te East London. Holland—West-Afrika Lijn. Maasland, thuisr., arr. 8 Dec. te Monrovia. Djocja, vertr. 12 .Dec. v. Hamburg n. A'dam. Hermes; 9 Dec. v. Axim n..Freetown. Minerva, thuisr., arr. 11 Dec. to Accra. Anggano, arr. 12 Dec. v. Hamburg te A'dam. Ambon, uitr., vertr. 9 Dec. v. Dakar n. Rufisque. Gaasterland, uitr., vertr. 10 Dec. v. Freetown. Rotterdamscho Lloyd. Sitoebondo, uitr., pass. 12 Dec. Vlissingen n. Antwerpen. Insulinde, thuisr., vertr. 11 Dec. v. Marseille. Buitenzorg, uitr., pass. 9 Dec. Kaap Bon. Goentoer, uitr., arr. 10 Dec. te Marseille. Kedoe, thuisr., pass. 10 Dec. Kaap del Armi. Soerakarta," thuisr., pass. 10 Dec. Burlins. Ternato, thuisr., pass. 10 Dec. Gibraltar. Djambi, thuisr., arr. 11 Dec. te Marseille. Djocja, arr. 9 Dec. v. R'dam te Hamburg. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Algorab, uitr., arr. 11 Dec. to Montevideo. Aludra, thuisr., arr. 11 Dec. te Pernambuco. Alhena, vertr. 11 Dec. v. R'dam nu Buenos Ayrcs, Waaldijk, thuisr., vertr. 8 Dec. v. Montevideo. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Autolycus, v. Japan. n. R'dam, arr. 10 Dec. to Tsingtao. Machaon, v. Japan n. R'dam, vertr. 11 Dec. v. Singapore. Sarpodon, v. Jlapan n. R'dam, vertr. 10 Dec. v. Hongkong. Atreus, v. Japan n. R'dam, arr. 9 Dec. te Londen. Glaucus, v. Japan n. R'dam, pass. 11 Dec. Perim. Mynnidon, v. Japan n. A'dam, arr. 10 Dec. t© Suez. Palamed, arr. 9 Dec. v. Londen te Leith. Priam, arr. 11 Dec. v. Bremen te A'dam. JavaChinaJapan Lijn. Tjikandi, vertr. 12 Dec. v. R'dam. n. Portland (Ore). Tjimanoek, vertr. 11 Dec. v. Shanghai n. Chin- wangtar. JavaBengalen Lijn. Ceylon, vertr. 9 Dec. v. Calcutta n. Java. JavaNew-York Lijn. Samarinda, arr. 10 Dec. v. Java te New-York. 7 Dec. per s.s. Rlndjani uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Sorg.-mach.dr. A. Peters, korp.-mach.dr. 2e kl. F. Koning, P. H. T. Rysmus, H. S. Teunissen, H. J. C. Bode, T. Hermans, korp.-anontour G. ten Kloy, R. J. v. d. Broek, kwartierm. L. Hóekel- iteoke, korp.-seiner C. J. Wiekhardt. matr. 2e kl. 1'. L. Bout, matr. 3e kl. A. van Pelt, serg.-torpe- domaker J. Schot, korp.-torpedomakor J. C. Brou wer en korp. <L mars. A. C. C. Kamhoot. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Sambilan, vertr. 12 Dec. v. A'dam n. Java. Qrotius, thuisr., arr. 11 Dec. to Sutz. Krakatau, uitr., vertr. 11 Dec. v. Suez. JVIadoera, v. A'dam n. Portland (O.) vertr. 11 Dec. v. Colom. Rotti, uitr., pass. 11 Dec. Gibraltar. Koningin der Nederlanden, thuisr., vertr. 10 Dec. v. Singapore. Prinses J.uliana, uitr., vertr. 11 Dec. v. Couth- ampton. Rad'ja, vertr. 11 Doe. v. Batavia n. A'dam. Riouw, thuisr., vori.r. 11 Doe. v. Port Said. Vondel uitr., arr. 11 Dec. te Sabang. Bah, thuisr., arr.. 11 Dec. to Duinkerken. 1 rins der Noderlanden, uitr., vortx. 11 Dec. v. Suez. Johan de Witt, arr. 11 Doe. v. Batavia te A'dam. Kon. Hollandsche Lloyd. Amstolland, arr. 12 Dec. v. Bremerh&ven te Ham burg. Orania, uitr., vertr. 11 Dec. r. Lissabon. Gelna, uitr., vertr. 11 Dec. v. Santos. 1 rechterland, thuisr., vertr. 10 Dec. v. Las Pal- mas. Kennemerland, uitr., pass. 10 Deo. Finisterre. Sallondl, vertr. 8 Doe. v. Buenos Ayres n. A'dam. Kon. West-ïndischo Maildienst. A l :rrolo, vertr. 10 Dec. v. Arica n. Iquiquo. Stuyvesant, thuisr., pass. 12 Doe. Dungenoss. Breda, vertr. 10 Doe. v. I'alta n. Panama. Briello, arr. 7 Dec. v. A'dam to Yalparaiso. Venezuela, arr. 10 Doe. v. A'Tlam te Hamburg. Amersfoort, vertr. 9 Deo. v. BaLboa n. Guayaqüil. Kon. Paketvaartra satschappij. Lo Maire, vertr. li Dec. v, Rangon n. Sumatra. Siaoe, vertr. 10 Deo. v. Soerabaya n. Bangkok. Tasman, vertr, 12 Dec. v, Singapore a. Batavia, BROEK OP LANGENDIJK, 12 Dec. 1923. Gtovo uien 7.40- 8.30, drielingen 8.10—8.80, nop 11.90, peen 2.80—3.40, roode kool 2.10— 4.80, kleinere 1.80—2, gele kool 2—3.50, klei nere 1.60—1.90, Deenscho witte 1.20—2.40, kleinerè 0:70—1, kroten 4.40—8.50, rapen 2.102.20, alles per 100 K.G.; reuzen bloem kool 7.9011.50 per 100 stuks. Aanvoer 7800 K.G. uien, 23 K.G. nep, 8200 K.G. peen, 106,500 K.G. roode kool, 22,400 K.G. gele kool, 33,500 KG). Deensche witte, 200 K.G. kro ten, 2450 K.G. rampen, 1000 stuks bloemkool. PURMEREND, 11 Dec. 1923. 12 stapels fabriekskaas 59, R.M. 62, 11 sta pels boerenkaas 57, R.M. 62, 1 stapel Goud- scho R.M. 58, alles per 50 KjG.; 850 K..G. boter p. K.G. 2.25—2.35 424 runderen: 385 vette p. K.G. 11-30; 123 melke en gelde 175450; 16 stieren; 33 paarden 150250; 19 vette kalve ren p. K.G. 1.40—;1.65; 162 nuchtere idem: voor de slacht 1040,voor de fok 1632; 443 vette varkens, voor de zouterij p. K.G. 0.74— 0.76, voor do slacht 0.78—0.82; 63 magere var kens 20—40; 223 biggen 16—24; 997 schapen 30—56; 45 'bokken; 85 ganzen 8—i0; kipeieren p. 100 stuk 12—14, groothandel 12,50; 150 zak appolen 3—4; 80 zak peren 4—5. Schnsrcrmarkt van Donderdag 13 Dec. 1923. 16 paarden 100—300; 8 geldekoeien mag. 260—380; 80 idem vette 300500; 10 kalf- koeien 375—470 8 vaarzen 180—250;3 graa- kalveren 100150; 13 nuchtere kalveren 20 —40; 21 schapen vette 45—51; 798 overhouden 3243; 20 varkens mag. 30—34; 47 idem vette p. K.G. 0.72-0.78; 161 biggen 14-25; 40 konijnen 0.50—2.50; 48 kippep 1—2.50; 41 eenden 'ff 1—226; 117 K.G. boter 2.20—2.30; 894 kipeieren p. 100 12—14. Over den-Oceaan, Een draadloos Reuter-bericht uit Hartford (Am.) maakt melding van de eerste geslaagde amateur-verbindingen tusschen Engeland en Amerika, Zondag teweeg gebracht. Gedurende twee uren kon, met een golflengte van 100 M., verbinding worden verkregen. Een dag te voren, 8 December, was te Karlsborg in Zweden, naar draadloos bericht werd, verbinding tusschen Amerika en Gothen- burg verkregen. Duidelijk werd een muziek nummer, in Amerika gespeeld, gehoord door de hoorders, die vlak by het ontvangtoestel zaten. SIEM DE HART, 2e Off. G. S. Vaart, en JANNY VRIJDAG.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 7