R.-K. Kerk, Kerkgracht64, Heider. GELD! GELD! Denkt er om, Uw in te-zenden vóór Donder dag 20 DECEMBER, na dien datum gelden de gewone prijzen. Zievorige nummers Held.Crt. Eerste Blad. DINSDAGAVOND, 18 DECEMBER, No. 6805 DINSDAG 18 DECEMBER 1923 51e JAARGANG B r 1&L JSS BUITENLAND. HET SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK. Zonder zich te laten meesleepen door al te optimistische gedachten, kan men toch consta- teeren, dat er weer een stap in de goede rich ting is gedaan. Tusschen Berlijn en Parijs zijn weder rechtstreeksche besprekingen gevoerd. De Duitsche zaakgelastigde te Parijs de Duitsche gezanten te Parijs en Brussel waren indertijd teruggeroepen had een onderhoud met Poincaré, waarin hij hot Duitsche voorstel overbracht, om een commissie te bënoemen voor het herstel van een geregelde administra tieve organisatie in het bezette gebied. Dit voorstel zal de Fransche regeering ver moedelijk niet aanvaarden. Poincaré verklaarde evenwel, dat nu het lijdelijk verzet in het be zette gebied definitief geëindigd was, hij gaarne via den Duitschen zaakgelastigde of een Duit- sohep gezant, van de Duitsche verklaringen kennis zou nemen. Hij vestigde evenwel de aandacht op de volgende punten, die de hou ding van Frankrijk tegenover Duitschland zouden bepalen: „De bevoegdheden, die de Commissie van Herstel aan het verdrag ontleent, kunnen niet worden besproken of vernietigd. Frankrijk zal het onderpand van de Roer slechts naarmate van de betaling van de schadevergoeding ver laten. Het kan aan zijn plaatselijke vertegen woordigers in het bezette gebied hun geregel de gezag niet ontnemen. Evenzeer kan er geen sprake zijn van wijziging van de voorwaarden, waaronder de hooge geallieerde commissie het Rijnland besturen." Te Parijs ziet men in dit begin der bespre kingen het bewijs, dat Duitschland eindelijk op de knieën ligt. Te Londen beschouwt men de bereidwilligheid van Poincaré om te praten els een gevolg van den uitslag der verkiezin gen in Engeland. De kans dat Macdonald, de leider der arbeiderspartij, behalve eerste mi nister, ook minister van buitenlandsche zaken zou worden, en het fe;t, dat deze tegen de Fransche politiek gekant is, zouden Poincaré het belang hebben doen inzien van een spoe dige pvereenstemming met Duitschland. Het Belgische antwoord. Brussel, 17 Dec. Wij kunnen het volgen de mededeelen uit het antwoord van Jaspar, dat hedenavond zal worden overhandigd aan .den Duitscnen zaakgelastigde te Brussel. De Belgische regeering verklaart zich, nu het lijdelijk verzet is geëindigd, bereid om met de Duitsche regeering in discussie te treden over de quaesties, welke deze haar langs diplo- matieken weg zal voorleggen. Het staat aan de Duitsche regeering concrete onderwerpen op te geven, waarnaar een onderzoek kan worden ingesteld of waaromtrent discussie kan worden gevoerd. Evenwel meent de Belgische regee ring te moeten opmerken, dat'zij daarbij over leg moet plegen met de andere betrokken re geeringen. Het verdrag van Versailles moet worden geëerbiedigd, ook inzake de schadever- goedingsquaestie, waarmee de 0. v. H. zich bezighoudt, welke thans twee deskundigen commissies heeft benoemd voor het instellen van een onderzoek naar verschillende quaesties, neergelegd in de Belgische technische voorstel len, welker waarde de Duitsche regeering her haaldelijk heeft geroemd. De Belgische regeering neemt er. acte van, dat de Duitsche regeering zich niet wenscht te onttrekken aan haar verplichtingen, maar te dien aanzien met de geallieerde regeeringen tot overeenstemming wil komen. Zij grijpt d®ze gelegenheid aan, om opnieuw de aandacht der Duitsche regeering te vestigen op het bijzon dere gewicht van een regelmatig functionnee- ren der intergeallieerde militaire controle commissie en om te verklaren, dat de gealli eerden geen voldoening hebben gekregen op dit punt en dat zij de verplichting van het ver drag niet als loyaal uitgevoerd kan beschouwen, want ongetwijfeld zou de hervatting der con- tröle-werkzaamheden met medewerking der Ingezonden Mededeellng. FEUILLETON. CONFERENTIES uitsluitend voor NIET-KATHOLIEKEN* door de Paters Dominicanen van het klooster te Zwolle, te half negen precies. Duur der oonferentie één uur. TOEGANG VRIJ. Onvolwassenen alleen onder verantwoordelijk geleide. 18 December: De alleenzaligmakende Kerk. Pater M. GIJLSWIJK. door ELEANOR H. PORTER. Wat haar man betreft, zoo ben ik er niet zeker van, hoe hij hot op zal nemen. Het is geen graan, erwten, moei of suiker, weet je, en ik bon niet op do hoogte van wat hij over andere dingen denkt. Ik 'ben er echter zeker van, dat hij er wel iets van zal uitgeven. Ik geloof niet, dat hij altijd zijn vrouwe buitengewone spaarzaamheid ten volle weet te waardeeren. Ik ben deri avond nog niet vergeten, toen ik thuiskomende mevrouw Jane mopperend vond, terwijl Frank door het huis liep met elke gasvlam hoog opge draaid. Hij scheen bezig te zijn zijn koffer te pakken» aangezien hij plotseling voor za ken op reis moest. Hij lachte eenigszins verlegen ik ver onderstel, dat hij mijn verbaasden blik over de groote verlichting had gezien en mom pelde: „er genoeg van 'te hebber, altijd op den tast in stikdonkere kamers te moeten rondloopen". Dus, zooals ik zeide, ben ik van den heer Frank niet zeker, wanneer hij in het bezit van de honderd duizend komt. Hij is zoo lang dn 't donker opgesloten geweest, dat hij misschien in de verleiding mocht komen de geheele honderd duizend aan verlichting uit té gevent. Ik vermoedt echter, dat ik mij daaromtrent niet al te bezorgd .behoef tc ken, want mevrouw Jane zal er altijd nog Duitsche autoriteiten in staat zijn het vertrou wen te hergeven, noodig voor den loop der onderhandelingen, waarvan de Duitsche regee ring de opening vraagt. DE COMMISSIE VAN HERSTEL. Parijs, 17 Dec. De „Kriegslasten-Kom- missioo" overhandigde hedenmorgen aan de Commissie van Herstel een nota van het Duit sche Rijk, waarin om prioriteit der credieten, van de Vereenigde Staten te verkrijgen en be stemd voor de levensmiddelenvoorziening van Duitschland wordt gevraagd. De commissie zal eerst Woensdag zitting houden teneinde bovenvermeld verzoek van Duitschland te behandelen. Er is alle reden om te gelobven, dat de Fransche delegatie ér niet in zal toestemmen. UIT HET BEZETTE GEBIED. De bondsraden van dien Duitschen en den christelijken metaalbewerkersbond, de twee grootste organisaties op dit gebied, hebben de concept-overeenkomst nopens de verlen ging van den werktijd in de Rijnsch-West- faalsöhe metaalindustrie goedgekeurd. Eerst genoemde ibond zal er evenwel nog een re ferendum onder zijn leden over laten houden De Ver. Staten en Duitschland. Berlijn, 17 December. Naar luid van een Engelsch bericht uit Washington heeft de AÏnerikaansche regeering afwijzend be schikt op een voorstel om op Duitsoh kapi taal ten behoève van de Commissie van Her stel beslag te leggen. De kleine entente. Volgens de (Praagsche) Tribuna zullen de leidende staatslieden van de kleine entente in Januari hunne besprekingen inleiden met een plechtige manifestatie der drie staten, waarbij nadruk gelegd zal worden op het onschendbaar en onveranderlijk karakter van de vredesverdragen. Tevens zal de wensch uitgesproken wor den, dat de groote mogendheden bij gele genheid van alle toekomstige internationale oonferenti-es aan de kléine entente de ver tegenwoordiging zullen toekennen, die haar toekomt. Na de opening van de bijeenkomst door Nintits,.den •minister van buitenlandsche zaken van Zuid-Slavië, zal overgegaan wor den tot de verkiezing van drie commissies, voor economische, financieels en transport- aangelegenheden. Voorts zal waarschijnlijk op. wensch van Roemenië beraadslaagd worden over een toetreden van Polen tot de kleine entente. De Tribuna verwacht, dat Polen ditmaal meer aannemelijke voorwaarden zal stellen, dan het te Sinaia gedaan had, waar het waarborgen geëischt had voor het verdrag van Riga. ENGELAND. De politieke crisis. De politieke atmosfeer in Engeland ver toont nog geen opklaring. Tegenover de hou ding der arbeiderspartij, die zich .ministera- bel verklaarde is van de andere partijen nog geen omlijnd standpunt losgekomen. Onder de liberalen dreigt weder verdeeldheid, en wel in verband met de vraag of van die zijde een regeering van de Labour-partij gesteund zal worden of niet Lloyd George verklaarde, dat bet niet tot een overeenkomst tusschen liberalen en conservatieven mag komen, terwijl de Asquith-liberalen daar blijkbaar wel op willen aansturen. FRANKRIJK. De oorlogsschulden. Inzak© de afbetaling der oorlogsschulden zijn om een paar van haar gaspitten lager te draaien. Wat de jonge generatie betreft, deze is in één woord schitterend. Denk eens aan, wat dat geld voor hun opvoeding en toekomst zal beteekenen. Jim's zoon Fred, achttien jaar oud, is een flinke ferme jongen. Hij heeft zijn moeders eerzucht en wil met alle geweld naar de universiteit, Hij spreekt er zelfs over om door werken zijn eigen studies te betalen, wanneer zijn vader het niet be kostigen kan, iets wat zijn moeder verschrik kelijk vindt. Deze kwestie zal natuurlijk de volgende maand opgelost kunnen worden. De dochter Besie, bijna zeventien, is een buitengewoon knap meisje. Ook zij is eer zuchtig, 'bijna te veel misschien voor haar geluk, gegeven hun tegenwoordige finan cieel© omstandigheden. Maar ook dat be zwaar zal de volgende maand opgeheven zijn. Ik verbeeld mij, dat de negenjarige Bennny zich heel weinig over die honderd duizend zal bekommeren. De werkelijke waarde hiervan zal hij niet op prijs weten te stellen. Ik betwijfel het zelfs of het inder daad wel zijn goedkeuring zal kunnen weg dragen uit vrees, dat zijn voorrechten aan gaande zijn manieren en maaltijden nog meer zullen worden ingetrokken. Arme Benny! Nu Melicent Misschien verwacht ik van geen een zoo'n volmaakte voldoening te krijgen, als van de arme kleine, naar pleizier hunkerende Melliceht. Ik zie natuurlijk vol komen in, dat het ook haar, wat haar studie, muzieklessen en reizen 'betreft, heel veel voordeel zal brengen. Maar Ik moet beken nen, dat ik haar in mijn verbeelding het liefste zie, als een kind, te midden van ©en •groote stapel roze jurken, en bonbons. heeft Frankrijk zich tot dusver beroepen op het ingebreke 'blijven van Duitschland. Dit heeft vooral in de Vereenigde Staten oqt- stemming gewekt, daar] Frankrijk groote sommen aan hewapenirig besteede en o.a. aan Polen groote leeningen toestond voor militaire doeleinden. Uit Parijs wordt nu gemeld, dat de Fran sche regeering stappen zal doen om met de Vereen. Staten een regeling te treffen over de betaling der schulden. Dit zou geschieden in 140 jaar terwijl de rentevoet op 2 procent zou worden vastgesteld. In officieele krin gen te Washington is men evenweel niet ge neigd aan Frankrijk in dit opzicht een gun stiger regeling toe te staan dan aan Enge land. ZWITSERLAND. Een complot tegen den president. De Parijsche „Matin" verneemt uit ,Ge- nève, dat de politie te Lausanne op het spoor is gekomen van 'n complot, dat tegen het leven van den nieuwen bondspresident van Zwitserland, Ohuard, was gericht. Een geneesheer te Lausanne is gearresteerd. POLEN. De politieke crisis. Volgens een telegram uit Warschau aan de Vossische Zeitung heeft het Poolsche ka binet Vrijdagavond met algemeene stemmen besloten zijn ontslag in te dienen. TURKIJE. In Turkije hadden in de laatste dagen der vorige week verschillende politieke demon straties plaats. Te Konstantinopel werden o.a. de adjudant van den Kalief en de deken van de rechtbank gearresteerd. Pest te Constantinopel. Naar uit Oonstantinopel wordt gemeld, zijn aldaar pestgevallen ^oonstateerd. De gezondheidscommissie neemt krachtige maatregelen. Alle vreemdelingen en reizi gers di© uit Oonstantinopel willen vertrek ken moetpn ingeënt worden. VEREENIGDE STATEN. Oorlogsluchtvaart JDe departementen van oorlog en marine te Washington, die beide zeer ontvreden zijn over de hun toegedachte kredieten voor de luchtvaart, hebben thans een regeling uitge- werkt om belde luchtvloten te combineeren en samen te smelten tot één verdedigingswapen. De twee departementen stellen zich voor tot dat doel een krediet aan te vragen van 40.000.000 verdeeld over tien jaar. Het ligt in de bedoeling te bevorderen dat vliegtuigen worden gebezigd voor de posterij en en den handel, in welke toepassing van de vliegtuigen op het oogenblik een kwijning is ingetreden, in verband met de slapte in den handel. Het heet, dat president Coolidge veel voelt voor zoo'n gecombineerde actie van de beide diensten en dat dus het streven van de depar tementen van oorlog en marine wel kans van van slagen' heeft. MEXICO. De burgeroorlog. Parijs, 17 December. Uit Mexico wordt gemeld dat Puebla door de opstandelingen is bezet, di© ook de troepen in den staat Oaxaxa aan- hun kant kregen. In Mexico (stad) is hot rustig. D© regeering van Obregon heeft als haar voornemen.' te kennen gegeven, in die stad te blijven. In den Parijschen Matin wordt de nadruk gelegd op het feit dat d© strijd tusschen per sonen ook een economische bijbeteekenis schijnt te verkrijgen, De strijd van de opJ standelingen is nJ. gericht tegen de com munistische neigingen van d© rechterhand van president Obregon, minister Galles, die tot de arbeiderspartij behoort. ZUID-AMERIKA. Aardbeving. In Oolumbia hêeft in het gebied van de grens van Ecuador ©en aardbeving plaats gehad. De stad Cuimbal, nabij d© grens, werd verwoest, 85 personen werden hier gedood. Het dorp Carloana is verwoest ©n te Ipia- les en Tuquerres zijn ernstig© verwoestingen aangericht. De vulkanen Cumhal en Azufral zijn in werking. BINNENLAND. Heti Marinecommandement ln Zeeland. De afdeeling Utrecht en omstreken van het Alg. Ned. Verbond heeft besloten zich tot het groepsbestuur van het Verbond te wenden, met het verzoek er bij de regeering op aan te dringen om ter wille van de nationale belangen bet Marinecommande ment in Zeeland onverzwakt te handhaven. De afdeeling is van meening dat. waar het AJST.V. zich beijverd heeft op te komen voor de instandhouding yan de Zeeland-lijn van Vliasingen naar Folkestone, het Verband ook aan vorengenoemd Nederlandsch be lang zijne bijzondere aandacht moet wij den. De wethouderskwestie te Alkmaar. Zondag werd; te Alkmaar een buitenge wone vergadering gehouden van het gewest Noord-Holland Noord" der S. D. A. P. ter bespreking van den eisch van het partij bestuur aan den propagandist den heer Westerhof, om, indien, hij propagandist wil de blijven, binnen 8 dagen als wethouder van Alkmaar te bedanken. De vergadering was zeer druk bezocht en werd voor het partijbestuur bij,gewoond door den secretaris, den heer Werkhoven, terwijl ook het Kamerlid Duys aanwezig was. Met op ©en na algemeene stemmen werd na breedvoerige besprekingen een motie aangenomen, waarbij de vergadering als haar meening uitsprak dat het juist in het belang van de propaganda is dat de heer Westerhof als wethouder aanblijft. De motie betreurt het voorts dat het par tijbestuur zijn standpunt niet verandert en noodigt het bestuur van het gewest uit, maatregelen te treffen die het vóór den heer Westerhof mogelijk maken tóch als wethou der aan te blijven. Voorts zal de zaak aan het- congres worden voorgelegd'. De heer Duys hield een warm betoog, waarin pok hij zich op het standpunt van de vergadering stelde. (Telegr.) De Rijksmiddelen. De rijksmiddelen hebben over de afgeloopen maand 10.74 millioen minder opgebracht dan over Nov. 1922; over de eerste elf maanden van Ik heb haar eens een doos met vijf pond bonbons gegeven, maar deze fout heb /ik nooit'.meer begaan. Buiten de besliste af keuring, di© ik van 'haar moeder kreeg, om dat ik haar dit geschenk gaf, moest ik aan zien, dat het arme kind de geheele doos mocht opeten bij niet meer dan twee stukjes per dag. Zij zijn nog niet op, maar ik wed, dat deze vervloekte bonbons nu wel zoo hard als keien zullen zijn. Gisteren had ik de doos in mijn handen en ze rammelden als steenen. Er is echter nog iets in verband met het geld, wat mij voor Mellicent buitengewoon veel genoegen doet. Een zeker jongmensch, Carl Pennock genaamd, loopt haar, sinds ik hier ben, heel wat achterna. De Pennocks 'hebben een beetje geld, ik geloof zoo iets van vijftig duizend. Het praatje gaat nu, dat mevrouw Pennock niet erg met deze liefdes-, geschiedenis van haar zoon ingenomen is, omdat de Blaisdells geen geld genoeg heb ben. Begrijp jo nu, waar bij mij de schoen wringt? In hoeverre dit praatje nu waar is, weet ik niet, maar een feit is het, dat het jong mensch in geen maand met Melicent uitge weest is, noch in de buurt van het huis is gezien. Hieruit blijkt duidelijk wat hij en zijn familie waard zijn, maar het is voor die arme Melicent natuurlijk vernederend. Zij verdraagt 'het echter moedig en houdt zich buitengewoon flink. Ik geloof niet, dat haar hart hier ook maar eenigszins onder lijdt zij is pas achttien maar haar trots wel. Haar moeder me vrouw Jane ls echter even nijdig als zij zioh vernederd gevoelt. Zij zegt, dat Meli cent geen haar minder is dan die Pennocks, terwijl zij meent, dat hqt niet voor een vrouw pleit, als zij een zoo onbeduidend iets als geld d© genegenheid van haar zoon ln den weg laat staan. Wat haar zelf betreft heeft zij nooit veel met rijken menschen opgehad en is er trotsdh op, dat zij arm is. Ik vrees, dat mevrouw Jane heel erg kwaad was, toen zij dat alles zeide. Maar genoeg van haar.Misschien veran dert zij' een dezer dagen wel van gedachten. Mijn persoonlijk vermoeden is, dat de jonge Pennock er al reeds spijt van heeft en het zijn moeder erg lastig maakt. Want een paar dagen geleden wandelde ik met Melicent/ en liepen wij hem dn de straait tegen het lijf. Mellicent glimlachte en groette terloops; maar Pennock's gezicht vertoonde alle kleuren van den regenboog, terwijl er een uitdrukking van schrik, ge volgd door voorgewende onverschilligheid over zijn gelaat lag. Het was een vertooning hoor! Er is blijkbaar ook nog iets anders in het spel. Het schijnt, dat een zekere familie Gaylord in de stad is gekomen en zich in het oude Gaylord-kasteel heeft gevestigd. Die Gaylord is een zoon van den ouden Pe ter Gaylord en milüonair. Zij maken een heeleboel drukte met hals, 'livreiknechten en automobielen. De geheele stad is er vol van. Er zijn eenige kinderen, a.o. ©en meisje, juffrouw Pearl, die, naar men zegt, door de Pennocks als een geschikte partij voor Carl is uitgekozen. Hoe 't ook zij, in elk geval zijn de Ppnocks en Gaylords dikke vrienden, terwijl de kinderen van beide families bij alle mogelijke festiviteiten nummer een zijn en waarbij Mellicent niet tegenwoordig is. Zoo nu weet je de geheele geschiedenis. Ingezonden Mededeellng, Gymnastlekclubje voor ouderen. dit jaar 36.49 millioen minder dan over die periode van 1922. De Rijksinkomstenbelasting bracht in Nov. '23 alleen al ruim 6.3 millioen minder op dan in Nov. 1922. De dividend- en tantième-belas ting bleef ruim l'/4 ton bij Nov. '22 ten achter. De accijnzen vertoonden over het geheel een achteruitgang. Alleen de tabaksaccijns bracht ruim 3 ton meer op. Ook zegel- en registratie rechten vertoonden een lichte vóoruitgang. De wisselvallige successierechten vertoonen een sterke daling. Tegenover ruim 9.1 millioen in Nov. '22 werd over de afgeloopen maand slechts ruim 4.5 millioen ontvangen. Aan „inkomsten ten bate van het Leenings- fonds 1914" werd ontvangen 11.586.469.56. D© gehuwde ambtenares. Art. 1. Vrouwelijke ambtenaren, die in het huwelijk treden, worden met ingang van den dag van haar huwelijk eervol uit 's lands dienst ontslagen. Art. 2. De in art. 1 gestelde regel lijdt uit- zondering: a. wanneer de vrouw den vflf-en-veertig-Ja- rigen leeftijd heeft bereikt; b. wanneer ambtelijke werkzaamheden kun nen worden verricht in de echtelijke woning of in een localiteit welke binnenshui» gemeen schap heeft met die woning; c. wanneer'dit door Ons, uit hoofde van de omstandigheid dat het ambt als een bijbetrek king kan worden waargenomen, hetzij voor een speciaal geval, hetzij voor een bepaalde categorie van ambten, wordt bepaald. Dit wetsontwerp is vrijwel hetzelfde al» ln destijds ónder het ministerie Heemskerck werd ingediend, doch hetwelk onder het ministerie Cort van der Linden werd ingetrokken. Uitbetaling bezoldiging bij overlijden. Bij K. B. is vastgesteld een 'algemeene rege ling ten aanzien van de uitbetaling van bezol diging bij overlijden van ambtenaren in vasten dienst en van de tegemoetkoming, die na het overlijden van ambtenaren zal worden uitge keerd. Daarin is bepaald: De bezoldiging van een ambtenaar wordt niet langer uitbetaald dan tot en met den dag van zijn overlijden. Zoo spoedig mogelijk na het overlijden van een ambtenaar wordt aan zijn weduwe een be drag uitgekeerd, gélijkstaande met de bezoldi ging van den overledene over een tijdvak van zes weken. Laat de overledene geen weduwe na, dan geschiedt de uitkeering ten behoeve van de minderjarige wettige of erkende na tuurlijke kinderen van den ambtenaar. Ontbre ken ook zoodanige kinderen, dan geschiedt de uitkeering, indien de overledene koetwlnnes was van ouders, broeders, zusters of meerder jarige kinderen, ten behoeve van deze betrek kingen. Indien een overleden ambtenaar geen be trekkingen, als bovenbedoeld nalaat, kan het daarbedoelde bedrag door het bevoegd gezag geheel of ten deele worden uitgekeerd voor de betaling van de kosten der laatste ziekte en der begrafenis, zoo de nalatenschap van den overledene voor de betaling dier kosten ontoe reikend is. Deze bepalingen gelden van 1 Jan. a.s. af voor het vaste ambtenaren-personeel. Onder ambtenaren zijn werklieden begrepen. Alle in andere besluiten voorkomende bepa lingen worden, voorzooveel zij met het voren staande in strijd zijn, met dien datum buiten werking gesteld. Loonsverlaging voor het spoorweg personeel In d© Zaterdag gehouden conferentie tus schen dó directie der Nedterlandsche Spoor wegen ©n de vertegenwoordiger» van d© vakorganisaties heeft de directie meege deeld, dat zij zich bij die beslissing van den Loonraad inzake de 10 pet. loonsverlaging niet kan neerleggen. Over 1924 zal 10 mil lioen bezuinigd moeten' worden. Zij zal zich tot den minister van waterstaat wendlen met het verzoek, in het reglement dienstvoor- waardien een nieuw artikel 185 op te nemen, waarin' wordt bepaald, dat op 1 Januari 1024 alle loonen met 10 pet. zullen worden ver laagd. De directie stelt zich beschikbaar om met de organisaties vt>e onderhandelen, of ook op andere wijze tot bezuiniging] van dat be drag kan worden gekomen, b.v. door wijzi ging van de verlofsregeling ,van de dienst en rusttijden, de bevordering, de periodieke verhoogingen, enz. De daardoor verkregen bezuiniging kan dan in mindering gebracht worden van de 10 pet. loonsverlaging. Hollandsche Haring en Fransche tarief- plannen. Aan de „N. Rott. Crt." worden mededeelln- gen gedaan betreffende een voorgenomen hef fing door de Fransche regeering, van de in voerrechten op Hollandsche haring. Volgens de Nederlandsche statistiek bedroeg de verzending naar Frankrijk in de laatste jaren: in 1919 2.723.200 K.G., of ongeveer 19.060 Ingezonden Mededeellng. Wees liever verstandig dan spijtig; waar om niet heden een flaoon Foster's Maag- pillen gekocht? Dit geneesmidel wekt ae lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spljsverteering en houdt de Ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helder hoofd. «t-j, per flaoon van vijftig vensuikerde pil- (Wordt vervolgd). l©n 0.66; ln apotheken en drogistzaken. RANT Lloht op voor auto's en tletsen: Dinsdag 18 Deo4.15 uur. Woensdag 19 4.16 20) Nieuwjaarsgroet Aanvang 1 Januari Aanmelding en inl.P. BRINKMAN, Zuid straat 18. - Leeraar Middelbare en Hoogere Handelsschool, M. U. L. O. en Zeevaartschool. Gedipl. Lid van het Genootschap voor Heil gymnastiek en Massage in Ned. Een ontwerp Kon. Besluit. Door de regeering is het volgende ontwerp besluit in zake het ontslag van de gehuwde ambtenares aan de Centrale Commissie voor georganiseerd, overleg om advies gezonden: (11)

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1