NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Nederland!' 77ie% ^STER Eerste Blad. Abonnementsgelden vóór 15 Januari Geheel Tot belachlijke spotprijzen No. 5813 ZATERDAG 5 JANUARI 1924 52e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag RED AOTEUR-UITGEVERDB BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Poet-GHTorekenlntr No. 16066. Aan onze lezers bulten de stad doen wl] het verzoek de abonnementsgelden over het eerste kwartaal ten bedrage van 2.— per postwissel over te maken. Na genoemden datum wordt beschikt met 0. 16 verhooging. Over de abonnementsgelden in de stad wordt dezer dagen per looper beschikt en verzoeken wQ beleefd de kwitantie bi) eer ste aanbieding te voldoen. DE ADMINISTRATIE. HET FEUILLETON la op pag 4 van dit blad opgenomen. FRANKRIJK EN DUITSCHLAND. De correspondent van de N. Rott Grt to Parijs meldt: Mifierand's woorden ter Nieuwjaars-recep tie op het Elysee gesproken, in antwoord op de redevoering, die de nuntius namens het diplomatieke korps gehouden heeft: „Het schijnt vergund den dageraad van verzoe ning en vrede voor goed te begroeten," heb ben sterk de aandacht getrokken. Men vroeg zich af, of dit slechts een beleefdheidsfrase was of de overwogen meening van den pre sident. Naar sommiger meening geeft Duitsch- lands houding tot de laatste opvatting geen aanleidng. De Matin heeft zich in het Elysee op de hooge van de juiste strekking van de woorden gesteld en gehoord, dat Millerand inderdaad een nieuwe periode in de betrek kingen met Duitschland zich ziet openen. Hij duidde ermee aan, dat de Fransche re geeringen sinds hij als voorzitter van den ministerraad in de Kamer den wensoh Uit sprak naar een1 spoedg herstel van het nor male economische verhand met Duitschland mits dit de verdragsverplichtingen na komt elkander gelijk zijn .gebleven. D4e toenadering Is een onontbeerlijke voorwaar de voor Europa's economische herleving. Nu het lijdelijk verzet in de Roer geëindigd is en Frankrijk Elsas-Lotharingen terug heeft, mag er van verzoening en definitieve vrede gesproken worden. Het vorig jaar, hij dezelfde gelegenheid, sprak de muntius ook over den vrede. Millerand moest toen wegens Duitschland's onwil die illusie verstoren. Thans Is de Roer-ibezetdnig uitgewerkt. Nu is opnieuw het woord aan Duitschland. Frank rijk is volkomen bereid mee te werken tot het herstel der normale verhouding tus- sohen 'bedde landen. Aldus heeft Millerand zfln eigen verantwoordelijkheid afgebakend. Als Frarikrijiks streven niet het gewilde ge volg heeft,moet Duitschland de schuld treffen. s DUITSCHLAND. UIT HET BEZETTE GEBIED. De fabrieken van Mannessmann te Dussel derf hebben Donderdag hun geheele perso neel opgezegd, omdat ondanks de overeen komst tot verleging van den werktijd tot 10 uur per dag, een groot deel der werklieden na 8 uur arbeid de fabrieken hebben verla ten. In andere fabrieken, waar hetzelfde is ge beurd; moet ook ontslag voor de deur staan. De separatisten ln de Palts. Verontrustende berichten zijn volgens de Daily Telegraph ontvangen over den staat van zaken ln de Palts, waar separatisten door terroristische methoden, waarmee de auto riteiten tot dusver geweigerd hebben zioh te bemoeien er in geslaagd zjjn om zichzelf op te werpen tot een regeering van een autono me Palts. Zij eischen bet recht op om pas- verloven uit te geven en het privilege tot het uitgeven van paspoorten, hetwelk dient te berusten 'bij het geregelde bestuur en alleen bij de autoriteiten die de bezetting uitmaken. Deze overweldiging, voegt het blad er aan toe, kam, indien er geen paal eni perk aan wordt gesteld, vroeg of laat leiden tot on aangename incidenten wanneer het buiten- landsche bezoekers betreft. De zaak heeft de a aandacht te Londen getrokken. Het terugtrekken der Fransche troepen ui" het bezette gebied. De hergroepeering der Fransche troepen in het Ruhrgebied en Rijnland wordt seder; 28 Dec. voortgezet. Tot dusver zijn zeven re gimenten infanterie uit de bezette gebieden teruggenomen. De beweging val volgens de aanwijzing van generaal Degou'le worden voortgezet. Ingezonden mededeeHng. Door de koude ENGELAND. De „Daily OhronMe" schrijft, dat MacDo- niald aanstaande Zaterdag maar Londen te rugkeert met een volledig kabinet, hetwelk, wpt eenige namen betreft degenen, die voor spellingen hebben gedaan, zal verbazen. Mac Donald heeft een politiek, welke niet lioht door schrikaanjaging ten val te brengen is. Men moet miet te haastig aannemen, dat de Labourpartij' de regeering aanvaardt met het voornemen om terstond weder af te treden, daar MacDonald beseft, dat te veel verkie zingen slechts voor Engeland en Europa zijn. SCANDINAVIË. Een prinses gearresteerd. De Russische prinses Oüiga Koslovsld is te Kopenhagen gearresteerd wegen diefstal met braak. De prinses is de dochter van den door de xyisjewifci vermoorden generaal KoslovskL 3e weduwe en de dochter weken uit naar Denemarken. Een jaar geleden stierf de weduwe. De dochter leefde in een der eerste ïotels en was gast in voorname kringen. Gisteren is rij gearresteerd onder veidem- dng van diefstal van juweelen ten nadeele van haar laatste gastvrouw. Zij wordt ver dacht van verscheidene hoteldiefstallen. Het door haar gestólene moet vele duizenden kronen waarde bedragen. Zij is dertig jaar oud. ITALIË. Aardschokken. Woensdagmorgen om 10 uur werd' te Am- coma een hevige aardschok gevoeld, welke tien. seconden duurde. Hij 'werd verder waar genomen langs de geheele kust en in alle plaatsen in de buurt van Maoerata. Een huis stortte im. Menschenievems zijn niet te betreu ren. Sedert den eersten aardschok werden vijf tien nieuwe aardschokken van afwisselende lievigheid gevoeld in het gebied van Fezaro. In de streek van Mondölfo, Marotta en San Oostanzo werd schade aangericht Enkele personen werden gewond. De autoriteiten hebben1 maatregelen getroffen om de bevol king, die im weerwil van de sneeuw niet in laar woningen wil blijven, onderdak te ver schaffen. Brandstichting op groote schaal. Een dezer nachten braken vrijwel op het zelfde oogenblik tal van branden uit in de streek romidi Mantua. Men vermoedde dat er misdadige opzet im het spel was, temeer daar de brandassurantie-maatschappijen reeds herhaaldelijk de aandacht der autoriteiten hadden gevestigd op de veelvuldig, voorko mende branden in den laatsten tijd. Thans heeft een onderzoek aan het licht gebracht, dat de branden inderdaad! zijn aangesticht door de boerenbevolking, als protest tegen de fascistische methoden. VEREENIGDE STATEN. Een Nieuwe moordaanslag op Hollywood. De fllmkolonle Hollywood bij Los Angeles is weer eens het tooneel geweest van 'n schandaalden moordaanslag van een chauf feur, in dienst vaü een der fllmactrices, op den petroleumkoning Courtland Dines. Wéér het tooneel van een schandaal, zeggen we. En niet 'ten onrechte. De geruchtmakende moordaffaire op den filmdirecteur Taylor, een zaak nauw verbonden met sexueele wantoestanden in het filmkamp, en de niet minder opzienbarende en weerzinwekkende geschiedenis van den door ,,-Fatty" Arbuckle veroorzaakten dood van het actricetjeVirginia Rappe, liggen nog versch in het geheugen. Ditmaal betrof het, naar de eerste en „onschuldigste" berichten zeggen, een „feest maal", door den oliemagnaat Dines aange richt ln zijn appartementen op Hollywood. Onder de gasten, allen artisten uit het kamp, bevonden zich ook twee der bekendste sterren aan den fllmhemel, Miss Mabel Normand, die een reputatie heeft op het doek, maar helaas een niet minder groote ln de „chronique scandaleuse" van Holwood zij is langen tijd voor de moordenares van Taylor aangezien —en Miss Edna Purviance, een ex-stenotypiste, die door Charlie Chaplin als zijn partner is uitverkoren en aan haar nieuw emplooi aanzien, rijkdom en moreel bederf te danken heeft gehad. Het gezel schap nam het er goed van en raakte blijkbaar danig onder den invloed. Op een gegeven oogenblik kwam miss Mabel's chauffeur binnen en zag, hoe de zaken stonden. Hij ried zijn meesteres, te vertrekken. Deed ze dat niet, dan zou hij zijn dienstbe trekking als geëindigd beschouwen. Op deze, minstens genomen zonderlinge, interventie van den chauffeur antwoordde de dronken Dines door den man met een leege cham- pagneflesch op het hoofd te slaan. Zonder een oogenblik bedenken haalde de chauffeur toen een revolver te voorschijn en schoot Dines neer. Deze werd naar het ziekenhuis gebracht, en zal er vermoedelijk het leven wel afbrengen. Het ware van deze historie zal men wel niet gauw te weten komen. Het is steeds /oo gegaan, dat op iedere beschuldiging omtrent onzedelijke toestanden op Holly wood het heele kamp zich als één man oomaakte, om zich te rechtvaardigen, blijkbaar uit vrees voor de auteritedten^die aan dat niet nader 'aan te duiden „feestge- vier" wel eens een spoedig einde zouden kunnen maken. Wat er soms ^beurik^m men op verschillende films vinden die het leven op de kolonie schilderen. „Souto for Mie" (melen te koop) heet een dier films; en deze naam zegt genoeg! Ingezonden MededeeHng. ROOI\T degoedkooöe en besh Overal verkrijgbaar Een geweldige ontploffing ln een fabriek. Uit Peoria (Illinois) werd Donderdag ge meld: De ontbranding van afval in een fabriek van graanproducten in de naburige stad Peking had' een 'geweldige ontploffing ten gevolge, die gevolgd werd door een brand, die ridh mededeelde aan. de aangrenzende 'gebouwen. Bij de ontploffing werden 85 personen ge dood, terwijl er zes worden vermist en elf waarschijnlijk zijn verbrand. Een-en-derüg personen werden gewond. ZUID-AFRIKA. Spoorwegongeluk bfl Kaapstad. Volgens een 'bericht uit Kaapstad is een sneltrein uit Johannedburg bij Graaf-Reinet ontspoord. Drie salonrijtuigen, die van de rails vlogen, kwamen in een straat terecht. Vier Europeanen zijn gedood en drie ge wond. De machinist kreeg ernstige 'brand wonden; doch de stoker 'bief ongedeerd. CHINA. Een Belgisch priester gedood. Een Belgisch priester, Achille Soeur, is te Hokiao gedood; toen de stad door roovers ge plunderd! werd! Per spoorweg door de Sahara Over acht jaar zal het mogelijk rijn per electrische spoor dwars door de Sahara te reizen, van Oran, in Algerië, naar. Waga- doegoe in Senegambië. Wagadoegoe is een belangrijk economisch en strategisch punt in Fransch West-Afrika Van Oran loopt de geheele lijn vrijwel in pal zuidelijke rich ting over Ras-el-Ma-Urampel, Colombesgar, Beni-Abbes, Adrar, Taurirt, Kidal en Tosaje, waar de spoorweg over de Niger gaat, Het gedeelte van de 'lijn, die in het geheel on geveer 8200 kilometer lang zal zijn, tussohen Oran en Ras-el-Ma, is reeds voltooid. De kosten van het geheele werk zijn op 1400 millioen frank geraamd; daarin rijn niet be grepen 268 millioen voor de electrische uit rusting van den nieuwen' spoorweg. De Pa- rijls-Lyon-Middellandsche Zee-spoorwegr maatschappij heeft zich bereid verklaard den .Trans-Sahara-spoorweg ln exploitatie te nemen. Over acht jaar. BINNENLAND. De crisis. Naar „Het Vblk" verneemt, komt de so ciaal-democratische fractie in de Tweede Kamer hedenochtend bijeen, in- verband met de kabinetscrisis. De Werkloosheidssteun. Zooals bekend heeft de regeering aanvan kelijk 'bepaald dat tegen 1 Januari 1924 de Steunoomité's voor den Crisiswerklooshek zouden worden opgeheven. De crisiswerk- loozen zouden voortaan als armlastigen be schouwd, en naar de 'burgerlijke Armbestu ren worden, verwezen. Thans verneemt het Hbl. dat de regeering, op daartoe tot haar gerichte dringende ver zoeken, o.a. door de vertegenwoordigers der vier groote gemeenten, den duur der be staande regeling heeft verlengd, voorlooplg slechs voor een maand, omdat rij het 'haar opvolgend kabinet niet wil binden. De kans is echter -zeer groot, dit bleek uit desbetref fende besprekingen, dat daarna de bestaan de toestand zoo lang zal worden geconti nueerd, 'tot de op te treden nieuwe regee- ring, haar steunpunt zal hebben bepaald. Omtrent de over deze zaak gevoerde be sprekingen verneemt het HbL nog hiet vol gende: De regeering was op de daarvoor gevoer de conferenties van oordeel, dat vele werk- looze vakarbeiders, door inkrimping der be drijven, niet meer op hunne plaatsen zou den terugkomen; dat met naime im deni Scheepsbouw tal van „oorlogswerven" waren verdwenen, d'at in de sigarenindustrie even eens sterke inkrimping plaats vond en in de diamant-nijverheid een afvloeiing der werk lieden naar andere bedrijven viel te oon- stateeren. De vertegenwoordigers der vier 'groote gemeenten kwamen1 tegen deze zienswijze op en betoogden, dat de werkloosheid een ver schijnsel ia, thans in alle FJuropeesche lan den te oonstateeren. In normale omstandig heden zijn de groote steden aantrekkings- punten voor tal van paupers, die ten laste komen van Armenzorg.. Thans worden alle getaeenten, groot en kMn, door de werk loosheid getroffen; er is dus sprake van een algemeen economisch verschijnsel waar onder nagenoeg alle industrieën lijden. Die rijn er ten zeerste mee gebaat dat een arbei dersreserve in stand is en voldoende en vol doende valide arbeidskracht behouden' blijft. Ziji drongen er op aan dat de regeering harerzijds den werkloosheidssteun niet zou loslaten. Gebeurde dit wel, dan. zouden voor al de groote gemeenten ln het gedrang too rnen -en zou deze zaak worden tot een poli tieke quaestie, die in gemeenteraden tot veel strijd aanleiding zou geven Bovenver meld voorloopig regeeringsbesluit is van deze beraadslagingen het resultaat De loonsverlaging bf) de spoorwegen. Naar de Telegr. verneemt, is het hoofdbe stuur van die Nederlandsche vereenigimg van Spoor- en- Tramwegpersoneel door de direc tie van de Nederlandsche Spoorwegten uitge- noodigd tot eem conferentie op Maandag 7 diezer, om na te gaan, of eventueel op andere wijze dan door 10 X loonsverlaging bezuini gingen kunnen worden toegepast Het hoofdbestuur zal op deze conferentie een eigen program van bezuinigingen over leggen, doch het zal geen enkele verplichting op zich nemen. Na afloop der conferentie zal het hoofdbestuur den datum van het buiten gewoon congres der Nederlandsche Vereemi- girag vaststellen, waarop door de leden een uitspraak omtrent het resultaat van de con ferentie zal worden gedaan. De toestand der ZeevlsscherQ in November 1923. Naar de afdeeling Visscherijen van het depar tement van binnenlandsche zaken en landbouw mededeelt, was ook in November de visscherij van grooteren omvang dan in de overeenkom stige maand van het vorige jaar. Volgens de voorloopige opgaven bedroegen de hoeveelheid Opbrengst der aangevoerde visch respectievelijk 8.939.600 K.G. en 2.204.700, tegen 7.902.500 K.G. en 1.683.700 in Novem ber 1922. De maand kenmerkte zich door slechte vang sten. Voor een belangrijk deel moet de oorzaak daarvan gezocht worden in het stormachtige weder. De aanvoer door Duitsohe stoomtreilers was weer vrij belangrijk. Hij bedroeg n.1. niet min der dan 1.141.000 K.G., aangebracht in 117 reizen. De aanhoudende stormen, welke deze maand in de Noordzee heerschten, waren oorzaak, dat de drijfnetvisscherij op haring voor een groot deel der vloot een zeer teleurstellend einde nam. Vooral de zeilschepen ondervonden veel na deel van de ongunstige weersgesteldheid. Niet alleen vingen zij daardoor weinig, maar boven dien werd veel schade geleden aan schip en vischtuig. Ook was er later in de maand slechts weinig haring te vangen. Tenslotte moesten vele schepen tengevolge van het stormachtige weder huiswaarts keeren, waarna de meesten de vis scherij staakten. In verband met de geringe aan voeren en de kleine voorraden van den handel, waren de baringprijzen vrij hoog. Tn het geheel waren in November nog 289 haringschepen, waarvan 41 stoom-, 20 motor en 228 zeilloggers in bedrijf, tegen 249 haring schepen. waarvan 31 stoom-, 14 motor- en 204 zeilloggers, in November 1922. Door Engelsche stoomdrifters werd een vrij belangrijke hoeveelheid versche haring aange bracht. De Kustvlsscher}) ln November 1923. Naar de afdeeling Visscherijen van het depar tement van binnenlandsche zaken en landbouw mededeelt, was in November 1.1. de weersgesteld heid over het algemeen niet gunstig voor de uit oefening der kustvisscherij. In den aanvang der maand was het vaak stormachtig, terwijl er later dikwijls te weinig wind was, waarvan vooral de visscherij met gaand want veel hinder onder vond. Zoowel in de Lauwerzee en Dollart als in het Noordelijk deel der Zuiderzee als in de Zuid- Hollandsche stroomen en Zeegaten werd de vis scherij in grooter omvang uitgeoefend en leverde zij meer op dan in November van het vorige jaar, Opmerkelijk bleef de buitengewoon groote vangst van haring ln de Zuiderzee. De hoeveel held van deze vlschsoort, daar in dit najaar ge vangen, begon reeds dicht d'e te naderen, welke omstreeks 25 80 jaar geleden, toen de najaars haring nog ruim gevangen werd, bemachtigd werd. De kwaliteit der lading was goed, doch de prijs naar verhouding van die, welke er in de vorige jaren voor werd betaald, niet hoog. In tusschen bezorgde de haringvangst aan ver scheidene visschers een weekloon. De totale op brengst bedroeg ruim 27.000. Jammer is, dat in het begin der maand de reepnetvisschers door het onstuimige weder dikwijls vrij beduidende averij aan hun netten kregen. Met den wonderkuil werd veel spiering ge vangen, die echter zeer klein van stuk was en weinig opbracht, zoodat veel werd opgekocht om voor eendenvoeder te dienen. De visschers met spieringsleepnetten en staande spieringnetten vingen weinig. De botvisscherij leverde in het algemeen wei nig op. De garnalenvisscherij was over het algemeen loonend. Alleen de visschers met den dwarskuil die op andere plaatsen dan te Volendam hun vangsten losten, maakten te lage prijzen en daardoor, mede in verband met de vrij kleine vangsten, zeer lage besommingen. Onder de Friesche kust en nabij Helder werd nog met bevredigend resultaat op trekpaling ge- vischt, voor het overige gaf de aal- of paling- visscherij in zooverre zij nog in de Zuiderzee werd uitgeoefend, ongunstige uitkomsten. Bij' Helder was, vooral in het midden der maand, veel sardijn te vangen, waardoor ver schillende visschers een flinke besomming ver kregen. Van de peroeelen werden weinig oesters en mosselen gevischt Op alikruiken werd vrij druk geviseht; d» Ingezonden mededmütng. ruimen wij deze week op den bovenwlnkel (atelier Heerenkleeding naar maat): Coupons en restanten van de allerbeste kwaliteiten Heerenstoffen op. BLAUW KAMQAREN, MARENG0, RATINÉ, tot spotprijs vanaf f 0.50 par al. Een prima Heeren-Costuum, een uiterst solide Winterjas kunt U voor halven prijs in deze maand bij ons laten aanmeten RATINÉ JAS, zuiver wol, naar maat, vanaf f 30.—. I. GRUNWALD, Keizerstraat 116 Helder. aanvoer was beduidend grooter dan in de vorigs maand. OP EN OM HET BINNENHOF. Den Haag, 2 Januari. De „blijde Kerst-boodschap", zooals door een der bladen werd genoemd de tijding, dat H. M. de Koningin aan de drie Recbtsche partijen had opgedragen de taak der vorming van een miniem terie, zij is bij de intreê van het nieuwe jaar reeds gehleken te zijn iets van minder-verheu- gen-de soort IlOok de heeren Nolens, Rut- gers en Schokking zagen zich genoodzaakt na enkele dagen de Kroon te melden, dat zij geen, kans zien, aan Hr. Ms. wensch gevolg te geven. Voor de zooveeiste maal, de hoeveelste weet niemand meer! sinds 26 October 1923 ver rijst nu overal de bange vraag: „Wat nul?" De twee communisten der Tweede Kamer, de heeren Wijnkoop en Van Ravesteyn, hebben president Kooien verzocht het Lagerhuis „zoo spoedig mogelijk" bijeen te roepen. Waartoe? Het kabinet-Ruys de Beeren- brouck heeft pertinent verklaard, gedurende den crisis-toestand niet met het Parlement in con tact te willen treden. Zouden de demissionnaire ministers ook op deze verklaring terugkomen, niemand in de Kamer, tot welke partij, ook bo- hoorend, zou een der Excellentiën van het op 26 October gevallen Kabinet meer „au serieux" nemenMaar er is natuurlijk geen sprake van, dat mr. Ruyfc of een van zijne ambtgenoo- ten zich in de huidige omstandigheden zou laten vinden voor het deelnemen aan eene gedachten- wisseling in de openbare Kamer-zitting. Toen op 27 December j.L de Senaat drie uren wijdde aan het vervolgens door de Eerste Kamer goed gekeurde (en inmiddels wet geworden) ontwerp- Fleskens tot verlenging van de Schoenenwet met zes maanden (tot 1 Juli as.) stond de Re geer; ngs-tafel wederom „eenzaam en verlaten". Prof. Van Embden, de vrijz.-democratische se nator, protesteerde tegen dat afdoen van een initiatief-ontwerp, zonder dat van de zijde der Regeering eenige opheldering werd verstrekt. Dr. Van Embden wees ook op antecedenten, ten bewijze dat vorige Kabinetten het begrip ran „de loopende zaken blijven behandelen", ruimer hebben opgevat dan het thans-demissionnalre Ministerie. Jntusschen, men heeft zich te schikken naar het inzicht van mr. Ruys de Beerenbrouct en zijne collega's. Nogmaals: wat zou eene vergadering van de Tweede Kamer op dit oogenblik anders kunnen bereiken dan tumult, allerhevigsten „rumor in casa"!?.... Aan de orde is er genoeg!.... Behalve èl de ontwerpen der Staatsbegrooting voor 1924 ligt daar een dikke, hooge stapel van oud en splinternieuw legislatief goedje Doch bij gebrek aan ministers, bereid om de K"mer te woord te staan, is er feitelijk geen agenda van werkzaamheden vast te stellen. De verklaring der Rechtscbe partijen, dat zij niet bij-machte zijn om het bewind te aanvaar den, de derde mislukking van Kabinets-op- dracht, maakt den toestand meer verward, duister dan ooit in onze parlementaire historie het geval is geweest. Gesproken wordt over een verzoek, dat de Koningin tot het Kabinet-Ruys zou richten om op de ontslag-aanvrage terug te komen. De heer H. Ooltfn, de man, met wiens me- Ingmmden MededeeHim» om uit te maken, of gij zwakke nieren hebt. Ten eerste door rugpijn en andere uiterlijke kenteekenen, en ten tweede door urine- onderzoek. Als rugpijn voortdurend terugkeerende hoofdpijn of zenuwachtigheid, vermoeidheid en duizeligheid u doen vermoeden, dat gij een nierkwaal hebt, let dan op uw urine. Sla eoht op verschijnselen als de volgende: te veelvuldige of te weinige aandrang tot urineeren, te groote of to kleine hoeveel heden, te donkere of te lichte kleur, bran derig en pijnlijk gevoel bi} de ioozing, on aangename reuk, zanderig, gruisaohtig of bewolkt bezinksel. Tijdelijke afwijkingen kunnen aan andere oorzaken ,te wijten zijn, maar als de ver schijnselen blijven optreden, zijn uw nieren verstoord en behoeven zij hulp. Verwaarloo- zing kan noodlottig worden. Fosteris Rugpijn Nieren Pillen verbete ren en regelen de urine, helpen en verster ken zwakke nieren en verdrijven zoodoende rugpijn, duizeligheid, rheumatisohe pijnen, zenuwachtigheid en andere gevolgen van nierkwalen. Zij hebben duizend© nierlijders voor goed genezen. Verkrijgbaar ln apotheken en drogist zaken k 1.78 per does. (66! COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Helderoohe Courant f 1.60; fr. p. p. (binnenland f2.—, Ned. O. en W. Indië p. zeepost f2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.50. f 0.70, f 0.70, f li». Modeblad reep. f 0.96, f 1.26, f L26, f L60 Loeee nummer» der Courant 4 et.; fr. p. p. 6 ct ADVERTENTIEN: 20 et. p. regel (igaUord). Ineen, meded. (kolombreedte als redaotion. teket) 60 ot. Kleine advwtenttee (gevraagd, te koop, te buur) 14 regels 40 ot., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v.d.blad en met br. onder no. 10 ot. p. adv. extra). Bewljano. 4 ot. BUITENLAND. wlorden Uw handen ruw en gesprongen; Uw gAzicht en lippen pijnlijk schraal. Purol maakt z<J spoedig beter, In doozen van 80, 60 en 90 ot|p- By apothekers en drogisten. Derde mislukking. Zee van vragen. Ontbinding? Het ontwerp-Fleskens. WaarheenI? Er zQn twee manierat

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 1