J. A. Advertentiën. ~=s= „ESONA" te 8 uur Heilgymnastiek en Massage. BETREKKINGEN 3 BETREKKINGEN TE HUUR TE KOOP TE KOOP I DIVERSEN Warme WINTERSCHOENEN, HANDSCHOENEN 30 cent Oude, watten DEKENS Des Zaterdags „DE KLEINE WINST", Loop dar bevolking In de Qemeente Helder over 1923. Vermeerdering Veutiging Geboren te Helder Elders geboren behoorende tot de bevolking van Helder Totale vermeerd. EIGEN STOOMBOOT-ONDERNEMING Zoolang eenlgszins mogelijk, blijft de ver binding Helder - Alkmaar- Amsterdam, v. v. gehandhaafd. Geboren: Zoon van Helder, 8 Januari 1924. Begeef U naar de bovenzaal van het TEHUIS voor MILITAIREN, Kanaalweg, waar een flinke DECLAMATOR optreedt. INRICHTING voor J. BIERE «Ir., Hoofdgracht 20. GEVRAAGD. Ig^ANGEBODEN. AANGEBODEN. PAKHUIS. GEVRAAGD. AANGEBODEN vanaf f 1.- per paar, OOSTSLOOTSTR. 20. lO gulden. JAN KOSSEN, JUL!ANADORP^ worden na 9 uur geen advertentiën aangenomen. In Rotterdam, maar die politieagent heeft me over de straat geslingerd. Stil, stil, daar komen we straks aan. Wat bent u van uw beroep? Ik loop met kaarten, die ik moet verkoo- pen. Wat zijn dat voor kaartea Ja, gewone kaarten, d'r moeten zegels op geplakt worden voor een kinderhuis. O, u bent dus colportrice. Nu, dan ver maan ik u oplettend te zijn op hetgeen u zult hooren en is het woord aan meneer den of ficier. De officier, Mr. Gombault: (de dagvaar ding voorlezend) Deze beklaagde moet te rechtstaan omdat zij op 8 Nov. j.1. op den openbaren weg den in uniform gekleeden agent van politie opzettelijk «beleedigend heeft toegevoegd de woorden: Je bent een ellenldilinig, een varken, kreng, leeglooper, schooier. BeSkl.: Nou, d'r kan nog meer 'bijl De officier: Misschien hebt u nog wel meer gezegd, doch dat wordt u niet ten laste ge legd. Politierechter: Vertelt u nu eens wat er op dien derden November gebeurd ia Beklaagde begint dan met ongeloofelijke snelheid te spreken, de helft van haar woor den inslikkend: Ik liep op het Achterkloos ter kaarten te verkoopen, toen d'r in eens een agent op me af kwam. Ik zei wat mot je van me. Wat zijn dat voor kaarten zei-ie, Ik zeg, daar mag ik mee loopen, ik ben d'r voor op het Hoofdbureau op de Haagsche Veer geweest. Dat kan me niet schelen, zegt- ie. Laat maar eens zien. Nou, dat behoef ik toch zeker niet. Ik mag d'r mee loopen. Toen pakte hij me ineens bij mijn arm en trok me mee, mijn taschje viel over de straat en mijn geld ook. D'r zaten 17.— in en op het het laatst was er nog maar 14— over. Waar zijn die 8.gebleven. Weet U het? Ik niet? Nou en toen heeft die agenit me uit gescholden. Dat mag die agent toch niet. Agenten denken dat ze doen kunnen wat ze willen, maar dat zal niet gaan. Ik ben fatsoenlijk, als ik niet fatsoenlek was, behoefde ik niet met kaarten te loopen om mijn brood te ver dienen. Nou en dan behoeft die agent dat toch niet tegen me te zeggen. Ik mocht met die kaarten Joopen. Politierechter: Van wien mocht u dat? Bekl.: Van meneer Vroom. Rechter: Wie is dat, meneer Vroom? BekL.: Die woont in Amsterdam en daar heb ik die kaarten van gekregen. Hij zei zelf dat het mocht. Rechter: Daar heeft meneer Vroom an ders niets over te zeggen. Maar U schijnt wat zenuwachtig, wees u nu maar heel rustig en kalm. BekL: Ik zenuwachtig? Heelemaal niet, ik ben heel' kalm, hoor! Rechter: Daar is anders niet veel van ge bleken. BekL: Nou ja, waarom pakt die agent me bdj mijn arm, laat-ie zijn vrouw by d'r arm pakken, maar mij niet. Is-'t-ie-gek? Hij vroeg me ook nog of ik een zak an had met nog meer kaarten, ik zeg blijf met je pooten van me lijf. Bekl. Nou jia. Maar die 3.— zijn toch weg, die betaalt die agent me ook niet en waar zijn ze gebleven? De vogels pikken ze toch niet opl Nou, hoor, ik ben veel met agenten mee geweest, maar zoo schandalig hebben ze me nog nooit behandeld. Rechter: Nu, het is genoeg, gaat u maar zitten. De agent van politie komt daarna bin- ^Bekl. Daar hè je n'm. Nou is-tie een hei lige, hè, nou komtrie zijn heilige sacrementen vertellen. - Rechter: Wilt u nu uw mond houden? De jolitierechter stelt den agent dan de gebrui- ceJüke vragen. Heeft u haar wel eens eerder 'ezieni? BekL Nee gelukkig niet. Hij heeft me nog ooit gezien. Rechter: Als u uw mond niet houdt laat e u uit de zeel zetten. BekL: 't Ifraai. De agent van politie blijft by zyn proces verbaal, dat de griffier voorleest. BekL: Hij (had er nog meer in kunnen zet ten. Hij heeft er zeker den heelen dag over zitten verzinnen. De officier: (tot dOn agent) heeft u haar ook uitgescholden? De agent: Neen, ed'eachtbare, absoluut niet BekL Nee, natuurUjk niet, ik zei het toch al, nou is-tie een heilige. De officier, daarna requisitoir nemend wijst er op, dat beleediging van een ambte naar een zeer ernstig misdrijf is, dat gewoon lijk niet gevangenisstraf wordt gestraft. Spr, wil echter rekening houden1 met het feit, dat bekl. niet ongunstig bekend staat, Elsoh 25 boete, subs. 25 dag hechtenis. BekL: Maar die agent was valsch en ik hou' niet van valschheid. De officier: Past u nu op, dat u zich hier in de rechtzaal niet opnieuw aan een straf baar feit schuldig maakt. Rechter: Hebt u nog wat te zeggen op den eisch van meneer den officier? BekL: Ja zeker, waarvoor is het noodig? Ik weet niet waar ik het geld vandaan moet halen. Rechter: Dat weet ik ook niet. Maar u hebt straf verdiend. Het gaat niet aan om. BekL: Nou ja, die agent verdient zyn cen ten gemakkelijker dan ik. Rechter: U moet zwijgen, als ik 6preek, hebt u dat goed begrepen? BekL: Ja zeker, dat heb ik begrepen, maar waarom ik veroordeeld moet. worden, dat be grijp ik heelemaal niet, die agent. Rechter: Enfin, ik zeg geen woord meer tegen u, U moet het dan zelf maar weten. U wordt veroordeeld tot f 26.— boete, subs. 25 dagen hechtenis. Tot zich zelf mopperend, verliet beklaagde de zaal.het was een colportrice, die on- getwijfeld deugde voor haar vakl De nachteiyke sneeuwruimer! Het was middernacht! Buiten woei een ijzig koude wind en de regen zwiepte tegen de ruiten. De lucht was zwaar bewolkt, geen sterretje was zichtbaar en de maan was al sinds acht dagen aan den anderen kant van onze planeet. Het sneeuwtapyt, het reine witte kleed, dat sinds één dag onze straten, en de daken onzer huizen bekleedde, was aan het smel ten, en de wereld leek daardoor een groote waterpoel. De sneeuwruimer lag al sinds twee volle uren in zijn bed, toen hy plotseling, door een eigenaardig koud gevoel op zyn hoofd, wak. ker werd. Hy keek rond in de duisternis van den nacht, hij hooide buiten den wind hul len en den reg,en tegen de ruiten kletteren dook dan weer diep onder de dekens en dom melde weer in, 't Was nog geen half uur later de klok van de Nieuwe kerk had twee volle, galmen de slagen over de slapende stad doen hoe ren toen hy voor de tweede maal wakker- schrikte. Hy zocht met zyn oogen in het donker, tastte met zyn handen, en- tot zyn groote onstelteniis voelde hy in de onmiddel- lyfce nabyheid van zyn legerstede een stroom van water, 't Was of de Noordzee haar gol ven door zyn slaapkamer stuwde. Nu bedacht hij zich nietTanger, sprong uit bed, stak de lamp op, trok de noodige klee- ren aan, wapende zich met een bezem, zette een laddertje tegen den wand' en nog half droomend beklom hy de sporten. In een oogwenk had hij gezien waar de waterstroom vandaan kwam. In de goot was de groote sneeuwmassa gaan smelten en deze ïad het water niet kunnen verzwelgen, waar door een breede stroom in de slaapkamer van mijn „sneeuwruimer" was terecht ge- tomen. Ondertusschen had hy de dakgoot door het venster .bereikt. Er was geen andere oplos sing mogelyk dan de sneeuw uit de goot te verwyderen, en zoo toog hy, gewapend met den bezem, aan het werk. Met flinke, forsche vieren verwijderde hy de smeltende rommel uit zyn goot. Hy uitte daarbij de noodige verwenechingen over het slechte weer en trapte op minder vriende lijke wyze op de dakpannen van' het huis zyns buurmana De sneeuw kletste met groote hoopen in 's buurmans tuin, en buurman zelf werd door al dat lawaai gestoord in zyn rus- tigen slaap. Half slapend wreef hy zyn oogen uit, luisterde aandachtig, hoorde geschuifel boven op dak, dacht aan de inbraak in de le Vroonstraat eni op de Kerkgraeht en werd in hooge mate onrustig. „Vrouwl" Angstig klonk zyn stem toen hy zyn ega riep, „hoor eens, ik geloof ze ker dat er inbrekers op ons huis zitten, hoor je dat leven boven op dak niet?" „Wat is er?" zenuwachtig, geagiteerd door het angstige roepen van haar man ontwaakte mevrouw en toen ook zy het schuifelen langs de pannen hoorde, gilde ze het byna uit: „gauw, gauw, bel de politie op, direct, toe dan, inbrekers in ons huis, o, ol" Ringeling, ringeling, ging de telefoon. Vreemd klonk het bellen in de stilte van den nacht. „Zesentwintig meneer, gauw een beetje als 't u blieft," klonk meneers stem. „Hoofdbureau 1" de barsche stem van een dienaar der Wet klonk aan den anderen kant der telefoon. „Meneer, u spreekt met.er zyn inbre kers in mijn huis, kunt u direct een paar agenten sturen, maar gauw een beetje me neer." „Inbrekers meneer, inbrekers?" eenigzlns ongeloovig, was de vraag van den agent, maar dan antwoordde hy met voile plichts betrachting en het gevoel zyner waardigheid, „zeker mynheer direct." Op het politiebureau was groote conster natie. Inbrekers op de.... Vier, vyf agen ten, gewapend met revolver en zaklantaarn, gingen direct op het pad. Eén ervan ging het huis binnen van de inbraak, terwyi de andere vier klappertandend van de kou, met de revolver in de eene en de zaklantaarn in de andere hand buiten bleven wachten. „Waar hebt u ze gehoord" vroeg de agent die naar binnen gegaan was. „Boven meneer, boven op dak." „Wilt u dan maar even voorgaan," en bei den beklommen zy de trappen naar de bo yenverdieping. Op zolder werd halt gehouden. En ja, ook de agent hodrde het schuifelen van voeten langs het dak. Langzaam ging hy naar het dakraam, opende het, terwyl hij het licht van zyn zak lantaarn in de richting van het verdachte geschuifel wierp. „Verr.buur, jy hier", deed onze sneeuwruimer zich hooren, „kom je me een handje helpen." Doch toen hy eens wat be ter keek, zweeg hy plotseling, want hy zag den loop van de revolver op hem gericht, en de stem van den politiedienaar donderde over de daken „wie daar?" „Ik, je buurman," klonk het angstig, want nu was onze nachtelijke sneeuwruimer op zyn beurt bang, daar hy ieder oogenblik dacht een kogel door zyn corpus te krijgen. Het 'heele verhaal werd nu aan den den agent opgedicht, en deze moest, zonder suc ces weer terug naar zyn collega's, die bene den aan de straat, half doodgevroren van de kou, met de revolver In de hand, stonden te wachten. Een uur daarna lag alles weer ln diepe rust, behalve de agenten die achter de kachel op het hoofdbureau zaten te ontdooien. Zoo ziet u waar smeltend sneeuw al niet oorzaak van kan zyn. i James. De jury heeft Zaterdag uitspraak gedaan nzake de toekenning van den prijs van 50.000 dollar, uitgeloofd door Edward Bok, voor het meest-praktische plan dat Ameri ka in staat zou stellen om met andere naties te kunnen samenwerken voor de handhaving van den wereldvrede. De naam van den ont werper van het bekroonde plan zal eerst wor den bekendgemaakt na den ultalag van het referendum dat betreffende dit plan in geheel Amerika zal worden gehouden. Wordt het bekroonde plan algemeen ook by het refe rendum goedgekeurd, dan zal de ontwerper er van behalve deze 50.000 dollar nog een tweeden prijs van een gelyk bedrag ontvan gen. Het bekroonde plan is in hoofdtrekken als volgt: Amerika zal zich, overeenkomstig het stre ven van staatssecretaris Hughes en wyien president Harding, moeten' aansluiten by bet Permanente Hof van Internationale Justitie. Amerika zal, zonder lid van den Vol kenbond te moeten worden zooais deze thans is samengesteld, aanbieden om'zyn huidige samenwerking met den Volkenbond uit te breiden en aan alle werkzaamheden van den Bond deel te nemen op de volgende voor waarden: 1. De militaire en economische macht moet worden vervangen door de moreele en door de openbare meening, zooala oorspronkeiyk lag opgesloten in de artikelen 10 en 16 van het Volkenbondstatuut. 2. De moreele beginselen moeten worden geëerbiedigd. 3. Geen verplichtingen moeten aan Ame rika wordeh opgelegd uithoofde van het vrO' desverdrag van Versailles, tenzy deze ver plichtlngen door het Congres bij een wet warden aanvaard.* 4. Het lidmaatschap van den Volkenbond moet voor alle naties worden opengesteld. 5; Voorziening in de verdere ontwlkke- link van het volkenrecht. De jury, waartoe oud-staatssecretaris Boot behoorde, en voorts kolonel House, de vroe gere vertrouwde van president Wilson, en miss Pendleton, koos uit 22.165 ingezonden ontwerpen eenparig het bekroonde plaln. De nnededeelinig hiervan ging vergezeld van d© volgende verklaring: „De jury heeft eenparig de hoop uitge sproken, dat de eerste vruchten van samen werking tusschen de naties, waartoe de aan- vaard'ng van het gekozen plan kan leiden, zal zyn een algeheel verbod van vervaardi ging en verkoop van alle oorlogsmateriaal. Uitgebreide maatregelen zijn genomen met het oog op het te houden nationale referen dum over het bekroonde plan, ten einde het vooreerst algemeen besproken te krijgen en vorder te laten uitmaken, hoe het Ameri- kaansche volk er over denkt. Een dagblad met een lezersaantal van 15 millioen ver klaarde zich bereid, het ontwerp af te druk ken met een blanco stemformulier er by. Ze- vendiu'zend weekbladen met 7 millioen lezers op het platteland en 400 tijdschriften met 5 millioen lezers zullen hetzelfde doen. De federale kerkeraad heeft op zich ge nomen, het plan toe te zenden aan 100.000 predikanten, die het van den kansel zullen voorlezen. Ook zal het worden toegezonden aan vele andere instellingen die daarom heb ben verzocht, zooals de Roomsch-Kathol i ek e Joodsche en andere kerkgenootschappen, vereeijigingen van arbeiders, boeren, vrou wen en studenten, Kamers van Koophandel enz." Deze perscampagne herinnert aan ae groote campagne tijden» den oorlog voor ■de Liberty-leening. Kampioenschap op de schaats. De Noord-Hoïïandsche Kamp. Na twee jaren zyn de Noord-Hollandsche kampioenschappen in het hardryden op de schaats weder verreden, ditmaal te Oudkarspel. De houder van het kampioenschap Taconis werd geslagen door W. Kos te Oudkarspel. LAATSTE BERICHTEN. Rondo. De directie van de Stoomv. Maat- schappy „Nederland" heeft heden draadloos bericht ontvangen van den gezagvoerder van het stoomschip „Rondo", uit de Golf van Biscaye, dat de schroefas gebroken is. De „Rondo" is van Amsterdam naar Java bestemd. Naar het Bureau Wysmuller ons mede deelt, is bovengenoemd stoomschip heden morgen in de Golf van Biskaje opgepikt door die sleepboot „Jaoob van Heemskeipk" van het Bureau Wysmuller, welke te Brest lig plaats had, en die.onmiddelyk ter assisten tie was vertrokken. Hedenmorgen is in de Buitenhaven oen bak, geladen met yzer, afkomstig van het Duitsche stoomschip Wilhelm, gekapseisd en -gezonken. Dit yzer was door de sleepboot „Assistent" van het Bureau Wysmuller van het wrak van den naby het Texelsche strand gestrand-de lichter „Wilhelm'' gehaald, doch tengevolge van het zware drijfys, dat zich in zee bevond was de bak lek geslagen. Ge heel onverwacht sloeg nu vanmorgen de zware bak, waarin zich ongeveer 60 ton ijzer bevond, om. Bet ongeval is uitsluitend aan force majeure te wyten. Ijsvermaak. Naar wij vernemen zal hedenavond het Heldersche Kanaal tusschen Postbrug en Westplein door do IJsclub „Het Noorden electrisch verlicht worden, waarvoor door dia autoriteiten toestemming ia verleend. Da lampen zullen aan de hoornen worden aan- -gebracht. Voorkoming van IJson gevallen. Op initiatief van de politie Is, in samen werking met andere gemeentediensten, be sloten ter voorkoming van ysongevallea vooral by invallende dooi langs de ys- banen (fortgrachten en Heldersch Kanaal) op verschillende plaatsen ladders en ander reddingsmateriaal te plaatsen. Deze zyn ter beschikking van het publiek, doch worden tevens in aller zorg aanbevolen. Bedoelde plaatsen zijn: langs de fortgraoht bij da wacht van fort Erfprins, by den fortwachter aan de linle-briig (Huisduinerweg), Mj de Molentjes aan den Middenweg en bij da bruggen! aan den Rijksweg. Langs het Hel dersche Kanaal by de brugwachters vaa Postbrug, Molenbrug, Werfbmg, Kem vs- brug, Botbrug en Willemsbrug (N.-H.-Ko- naal). Hr. Ms. „Heemskerk" i® hedennacht Ouea- sant gepasewd, Te Helder gebo ren niet bebeo- rende tot de be volking ven deze gemeente Vermindering Vertrokken. Overleden (te Helder) Elders overleden behoorende tot de bevolking van Helder Te Helder over leden niet behoo rende tot de be volking van deze gemeente M. 2028 286 Bevolking op 1 Jan. '23 1514 119 V. 1075 258 1059 100 M. 2315 1640 10 1334 1167 M. 2313 1630 1331 171 Bevolking op 31 Dec. '23 M. 15566 683 16249 V. 18968 171 14159 Inllohtlngen uitsluitend bl] den Agent, BINNENHAVEN. Tel. 45. Heden overleed, in den ouderdom van 79 jaar, onze geliefde Broeder en Oom, de Heer ADRIANUS VAN DEN BROM. Helder, 5 Januari 1924. Vischstraat 56. Namens Broeder, Zuster en verdere Familie A. VAN DEN BROM. Heden overleed onze beste Vader, Behuwd- en Groot vader, JAC0BUSJ0HANNESWALTERS, in den ouderdom van 70jaar C. VISSER—Walters. Ds. C. C. G. VISSER eu Kinderen. Rotterdam, 5 Januari 1924. Kaarten bij den ingang i 35 cent. Lserasr R.H.B.S., Qedlpl. Hellgymnast, De vrouwelijke patiënten wor- denbehandeld door Mevrouw M. DE BOER— BROUWER, Leerares Llch. Oef., Qedlpl. Heilgymnaste. IS I Jonge Vrouw biedt zich aan als Dienstbode, voor dag of dag en nacht. Te aanvaarden tegen half Februari. Brieven onder Nr. 929, Bureau van dit .blad. Wed.,P.G., 48 jaar, biedt zich aan als HUISHOUDSTER. Brieven ondor Nr. 933, Bureau van dit blad. BANKETBAKKERIJ. Een flinke JONGEN voor de bakker(j gevraagd tyji H. J. J. BUISMAN, Breewaterstraat 23. Net DAGMEISJE gevraagd. Adres: Kanaalweg 30a. Gevraagd een flink MEISJE, voor 's morgens en Vrydags den geheelen dag. Zich aan te melden: Stationsstraat 7. Wegens huwelijk der tegen woordige een net Dagmeisje gevraagd. Adres: Mevr. HeooERDUiJN, Dykstraat 51. Gevraagd een Loopjongen, 's morgens 9-12 uur. Adres: Laan 18. Een Kleermakersjongen gevraagd, die in het vak wenscht opgeleid te worden. Adres: H. J. SEEBOLDT, Weezenstraat 49. Heer vraagt Zit-Slaapkamer met pension, behalve Zondags. Brieven met prijsopgaaf onder Nr. 930, Bureau van dit blad. BOVENHUIS of ongsm. ge deelte van Huls te huur gevraagd, tegen Maart of eerder. Brieven onder Nr. 928, Bureau van dit blad. E a Te huur Zit-Slaapkamer met Keuken en Slaapkamertje. Adres: Kanaalweg 155. Te huur een droog PAKHUIS. Adres: Kruisweg 175. Te huur een gsm Zit- en Slaapkamer met pension, op eersten stand, dadelijk te aan vaarden. Adres: Bureau van dit blad. Te huur gem. Zit- en twee Slaapkamers, m. of z. pension. Adres: Bureau van dit blad. Te huur een Bovenhuis In de Hoogstraat. Van alle gemak ken voorzien, voor gezin zonder kinderen, voor f 5 76 per week. Adres: Kerkgraeht 42. Roode MARKEN te koop gevraagd, f 16.— da 100.000. Brieven onder Nr. 931, aan het Bureau van dit blad. FOTOTOESTEL te koop ge vraagd, 9 X 12, liefst met toe- behooren, doch geen vereischte. Adres: Se Emmadwarsstr. 1. Te koop gevraagd een Sala- manderkaohel of in ruil voor een Kamerkaohel. Adres: Keizerstraat 61. Te koop een zoo goed als nieuw FORNUIS. Adres: Dijkweg 53. SCHAATSEN. Te koop een paar nieuwe Kunst schaatsen, gemonteerd, merk Hoekstra. Prijs f 8.00. Adres: Kanaalweg 110. Te koop door ongesteldheid een groot HUIS, waarin brood winning 'geen winkeli. voorzien v. alle moderne gemakken. Nette stand, eentrum, 5 minuten van station. Serleuse aanbiedingen ander No. 932, Bureau van dit blad. Spoed gewenscht. Te koop 2-pera. WASCH- TAFEL met Spiegel, Marmeren blad en Opstand, Waterkranen, 20 Laden. Adres: „KAPPERSHUIS", Kruisweg. Aangeboden prima Kanaries, op volle zang, axtra gezonds Poppen en 1 stel Slerdulvon. Adres: De Wetstraat 22. Te koop een zeo goed als nieuw EMMERKACHELTJE en een dlte HAARDKACHEL. Adres: J. ROB, Breestraat 58 MANDOLINE te koop! BH koop 2 maanden gratie les. AdreeZuidstraut 88. Te koop HUIS Hoogstraat 80. Op billijke voorwaarden, 15 Ja- nuarl te aanvaarden. Te koop het goed onderhouden WOONHUIS Koningdwarsstr. 58. Te bevr. bij den bewoner. Kosthuis aangeboden. Een net en degelijk Tehuis aan geboden voor beslist net Persoon of Juffrouw, met huiselijk ver keer, geen beroepskosthuis. Adres: Smidstraat 5. worden met prima SATINET en gebloemd overtrokken, voor Buitengewone greote maten iets meer. Beleefd aanbevelend, Rechter: Een agent heeft geen pooten. VEREENIGDE STATEN. De Prijsvraag-Bok. INGEZONDEN. Kinderen, die srebrek lijden. Bij d« verschillend© tochten door ©on onzer langs de noodlijdend© gezinnen der Hollanders in Ehiitschland ontroerde ons telkene weer opnieuw het lijden der kinderen. Ondervoed en Ibl-eek, zwnk en uitgeput zijn de stumperds, die zulk "n ont- zetiend* jeugd hebben in de ellende der ouder lijke woning. En nu is ingetreden de winter, die voor de noodlijdende landgenooten brengen zal koude en ellende, die nu reeds zijn sombere echar duw vooruit werpt. Het kinderlijden en de kin dersterfte nemen met den dag toe. Er moet wor den ingegrepen. Door tusschenloomst van de co- mité'a van Hollanders in de verschillende coneu- laatsgebledien zijn in ons bezit gekomen die op gave van kinderen, (grootendeels uit arbeiders gezinnen) die in aanmerking komen tijdelijk ia Holland te worden opgenomen in de gezinnen van liefdadige landgenooten. Het zijn vele stum perde, alle Hollandsche kinderen, die spoedig moeten worden geholpen, omdat zij gebrek lijden. Voor de meest zwakke en ondervoede kinderen zullen wij la de wintermaanden een kinderhui» in Holland openen, ale weldadige landgenooten ons financieel daartoe ln -staat stellen. Wij doen een beroep op de medewerking van velen. Gaarne ontvangen wij behalve geldelijken steun opgave van1 dogenen, die een of meer kinderen tijdelijk ln huis willen opnemen. De kinderen worden, al- voren» zij worden doorgezonden, aan een medisch onderzoek onderworpen terwijl met godsdlenetige gezindte rekening wordt gehouden. Bijdragen «a opgaven worden gaarne ingewacht aan het adres van imej. N. Q. van Hasselt, Bouriciusstraat 10, Arnhem. Het Comités Jkvr. Mr. A. A. Barees van Verschuw. Mej. N. C. van Hasselt Mevr. Numan—Nerz. Jkvr. J. N. A. Barease van Voorst tot Voorst G. van Roekei.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 3