Onze TIJDELIJKE AANBIEDING: GELD! GELD! Eerste Blad. C0L8ERT-C0STUUMS naar mat f 48.-, DEMI-SIM f42.-, C. VAN TRIET, BUITENLAND. U8LAND. Lenin. t Het Russ. r5» tetegraafaigentschap te Lon den bericht, Lenin Maandag te Moskou overleden ia De lijkschouwing heeft groote verande- rinigen in 'het bloedvaatstelsel van den over ledene vastgestcli. Een nieuwe bloeding in de weeke hersenschors was de rechtstreek- sche oorzaak van Lenin's dood. Het protocol is door 11 artsen en hoogleeraren geteekend. Kalinin's mededeeling van het overlijden van Lenin op het sowjetoongres maakte een overweldigenden "Ündruk, daar d;e meeste afgevaardigden Lenin's dood nog niet ver namen hadden. Het congres besloot den 21en Januari tot nationalen rouwdag te verklaren. Te Moskou werden alle openbare betoogin gen en vermakelijkheden voor 6 dagen ge schorst. Het congres van den bond van sowjet- staten zal binnen acht dagen te Moskou bij eenkomen oim over Lenin's opvolging te be slissen. Rykof, de oud-voorzitter van den oppersten oeoonomischen raad, heeft Le nin voorloopig vervangen aan oeoonamische saken, Kamenef aan politieke zaken. Met Lenin is een groote figuur ten grav© gedaald. Ook zijn tegenstanders zullen dat moeten erkennen. De vereering, de aanbidding vaak aan den eenen kant, de felle afkeuring, de ver oordeeling aan den anderen kant, die hem ten deel vielen, maken het thans nog onmo gelijk een billijk oordeel te vellen. Wladimir Ilitsj OeJjanow werd in April 1870 te Simbirok geboren. Hij was ontspro ten aan een familie van kleine grondbezit ters. Zijn vader was op gevorderden leef tijd inspecteur bij het volksonderwijs. Zijn oudste broeder werd als student, wegens medeplichtigheid aan een aanslag op den Tsaar, ter dood gebracht. Hij zelf werd als student, wegens deelneming aan de politieke beweging, van de hoogeschool verwijderd en eerst na een viertal verlaren jaren weder tot de examens toegelaten. Te Petersburg begon hij de arbeiders te organiseeren, de eerste stakingen te leiden. Het was het oogenblik, dat .de arbeidersbe weging zich van de algemeen revolutionaire stroomingen in Rusland losmaakte en een eigen weg insloeg. De gevolgen van deze werkzaamheid ble ven niet uit. Gevangenis en verbanning wa ren zijn lot. In het buitenland zette hij zijn arbeid, vooral als theoreticus, voort. Ondanks de Russische revolutie, die Ke renski naar voren braoht, bleef Rusland deelnemen aan den wereldoorlog. Van Duit- sche zijde werden betrekkingen aange knoopt met nog in Zwitserland In balling schap levende Russische revolutionairen, van wier actie men een snellere ondermij ning van het moreel der troepen mocht veer wachten. Het resultaat was het vervoer van Lenin door Dultschland naar Rusland. Kerenski moest het afleggen tegen de de magogie van Lenin. November 1017 waren de Bolsjewlki baas in Rusland en bleven bet nu reeds meer dan 8 jaar. In de communistische partij was Le nin onbetwistbaar meester; niet de dienaar van het proletariaat maar de bevelende lei der. Zijn ontembare wilskracht en zijn onwrlt bare doelbewustheid bevestigden zijn macht. Zijn pakkende, populaire welsprekendheid hield de menigte gevangen Maxim Gorki zeide van Lenin: Hij is een der meest beteekenende en orl- gineele verschijningen in de internationale sociaal-democratie. Hij is een man van groote begaafdheid en heeft «11e voor een „leider" noodzakelijke eigenschappen; tege lijkertijd onderscheidt hij zich ook door het voor die rol noodzakelijke gebrek aan mo- FEUILLETON. door ELEANOR H. PORTER. M) „Tussohen twee haakjes, waar is mijnheer JJin?" vroeg hij. De andere schudde het hoofd. „Ik heb hem niet gezien, maar ik weet vel, waar hij uithangt. Gaat u maar naar beneden en slaat dan lipks af. In een kleine kamer aan het einde van de gang zult u bom vinden. Dat is zijn kamer. Hij heeft Hattie gezegd, dat het de eenigste kamer in bet heele huis was, die hij voor zich begeer de en zelf zou optuigen. Hattie wilde er alle mogelijke snuisterijen voor koopen en het inrichten, miet kussens, gordijnen en aller hande Japansche dingen, zooals zij in boe- ken over heerenkamers gelezen had. Maar Jim heeft volgehouden en kreeg zijn zin. Er staan niets anders in dan boeken, wat stoelen, een rustbank en een groote tafel. De meubels zijn oud, de boeken nieuw. Vandaar dat Hattie die kamer niemand laat zien. U zult hem daar zeker vinden. Kijkt u maar ®ens of ik geen gelijk heb. Jim las altijd lie ver, dan hij at en hij heeft nog meer het hmd aan dergelijke festiviteiten dan ik." „Goed, ik zal hem eens gaan opzoeken," knikte de heer Smith, terwijl hij zich ver wijderde. Bedaard en schijnbaar onverschil lig liep hij de groote salons door om naar beneden te gaan. Daar gekomen sloeg hij links om, de aanduidingen waren niet •Lotilijk «a op t» volgen want aan hst raai en door een eigengerechtigde, erbar- mingslooze verhouding tegenover het leven der volksmassa's". Toch heeft ook Gorki in dezen kracht- mensch wel zwakke zijden ontdekt En meent hij ook bij hem soms „vrouwelijke teederheid voor de menscben" te vinden en vermoedt hij, dat de terreur» die Lenin heeft geoefend, hem „ondraaglijke", zij het ook handig verborgen smarten heeft gekost". Het meest kenmerkende zegt het Hbl. in dezen fanaticus echter is ongetwijfeld, dat hij ondanks zijn doctrlnarisme een zoo buigzaam opportunist bleek. Toen de theorie in ae praktijk moest worden omgezet, en de theoretische fouten aan het licht kwamen, toonde deze krachtmensch een handig aan passingsvermogen. Aan een man van het gezag en den in vloed van Lenin kon het gelukken de revo lutionaire massa's dezen ommekeer te doen volgen en ze bijeen te houden. Toen zijn ziekte hem als leider uitschakelde en zijn plaats door mindere goden werd ingenomen, staken de verdeeldheid en de onderlinge na ijver het hoofd op. Maar de levende, zij het dan ook zieke Lenin, oefende niettemin nog zijn invloed, met den dood van Lenin is het met dien nog samenhoudenden invloed ge daan. Welke gevolgen dit zal hebben, zal de toe komst moeten loeren. DE COMMISSIE VAN DESKUNDIGEN. De tweede commissie van deskundigen heeft Dinsdagochtend Schacht gehoord, die o.a. de middelen heeft uiteengezet, welke hij uitvoerbaar acht om de repatrlëerlng van het Duitsche kapitaal in buitenland te ver zekeren. De commissie van deskundigen tot onder zoek van de kwestie van de stabiliseering van de Duitsche munt en tot het in even wicht brengen van de Duitsche begrooting heeft de meening uitgesproken, dat er aan leiding bestaat om een bank te stichten lc. door een deel van de reserves in geld en buitenlandsche deviezen, die in handen van Duitsche onderdanen konden zijn en thans voor geen enkel economisch doel worden ge bruikt, te mobiliseeren en 2o. met de mede werking van buitenlandsch kapitaal. De commissie is van meening, dat een derge lijk© instelling zal deel uitmaken van het geheele plan voor het in evenwicht brengen van de begroeting en de stabilisatie van de munt. Te dien aanzien is het der oommissie gebleken, dat zekere gedeelten1 van het door Schacht uiteengezette plan met vrucht zul len kunnen worden, gebruikt als het oogen hlik daar is. De commissie heeft met genoe gen de uiteenzetting, door Schacht, van zijn denkbeelden aangehoord, die een element vormen van de gezamenlijke maatregelen^ die zouden' kunnen worden genomen of tus- schen welke zou kunnen worden gekozen. De voorzitter van de commissie heeft reeds igeweaen op de noodzakelijkheid, voor de ge allieerden, om zich te verstaan over één eenig programma. De oommissie is ervan overtuigd, dat het eveneens wenschelijk is, om het welslagen van de overwogen taak te verzekeren, dat er buitenlanders medewer ken aan haar directie. Met het oog op het dringende van de beslissing en de uitvoe ring daarvan heeft de commissie aan Schacht medegedeeld, dat zij 80 Januari te Berlijn haar definitieve plan zal komen be spreken. DUITSCHLAND. De president der directie en eenige leden van den raad van bestuur der Duitsche Rentebank hebben Dinsdag bij de rijksministers van finan ciën en van buitenlandsche zaken ernstige be zwaren ingediend tegen het verder betalen van de kosten der bezetting van het Rijnland. De thans tot stand gekomen stabilisatie der valuta zal niet kunnen worden gehandhaafd, als deze betalingen worden voortgezet. Den vertegen woordigers der Rentebank werd toegezegd, dat de aangelegenheid aan het Kabinet zal worden voorgelegd, Bij de onder het rijksministerie van binnen landsche zaken ressorteerende diensten zal het ambtenaren- en beambtenpersoneel op 81 Jan. 1924 met 28 96 zijn verminderd. einde der gang zag hij de deur van een ka mer half openstaan, terwijl hij door den kier James Blaisdell met Benny voor den haard kon zien. Mat een zacht tiikje en een vroolijk: J> er toegang voor een ongenooden gast?" duwde de heer Smith de deur open. James Blaisdell sprang op. „Hè.ik.... oh, mijnheer Smith kom binnen," De rimpels in zijn voorhoofd maak ten voor een glimlach plaat». „Ik dacht nu 't komt er eigenlijk niet op aan, wat ik dacht Gaat u zitten". Dank u. Als u er tenminste niet» op tegen heeft?" De heer Smith nam in den hem aange wezen stoel plaats en keek om zich heen. "Is het niet fijti?" straalde Benny. „Het Is bijna net zoo fijn, als bij tante Maggie, vindt u niet? Ik mag hier net zooveel koek jes eten, als ik wil en zelfs met vuile schoe nen binnenkomen ook met mijn vriendjes." „Eelt is zeker prachtig," stemde de heer Smith toe, terwijl hij met bewonderende oogen nogmaals dè kamer rondkeek. Het was voor hem alsof hij in een andere wereld te land gekomen was. De lage ge makkelijke stoelen, de getemperde lichten, de vroolijk brandende baard de met boeken bezette wanden, zelfs de van boven doordrin gende tonen der violen schenen er het hunne toe bij te dragen om het geheel vredig, kalm en rustig te maken. „Vader was bezig mij de boeken te laten Zien, waar hij, toen hij een kleine jongen was, zooals ik, zooveel van hield," kondigde Benny aan. „Vindt u niet, dat hij er een heeleboel van heeft?.Ik bedoel boeken." „Ja, dat heeft hij." De heer James Blaisdall draaide ma baatja op rijn atoaL Ingezonden modedeellng. Gesprongen Winterhanden Jeukende Wintervoeten Ruwe en Schrale Huid Springende Lippen geneest men met PUROL De rijksminister van binnenlandsche zaken, Jarres, heeft in een vergadering der D. V. P. Elberfeld, waar hij sprak over de noodzake lijkheid om de rentemark ook in de toekomst stabiel te'houden, medegedeeld, dat de regee ring, om de staatsuitgaven te-verlagen, binnen korten tijd tot veel draconischer maatregelen moet overgaan dan het ontslag der ambtenaren. De communistische actie. De rijksdagcommissie voor het reglement van orde heeft heden het voorstel van den Oberreicbsanwalt, om machtiging te verlee- nen tot arrestatie der communistische afge vaardigden Fröhlich, Köqen, Remmele en Klara Zetkin wegens hoogverraad, van de hand gewezen. De slachtoffers van den oorlog. Dusseldorf, 21 Jan. In een bijeenkomst van de arbeidersgemeenschap der „Kriegs- opferverbfinde" werd medegedeeld, dat er op het oogenblik in Duitschland 1.587.000 oor logsinvaliden en 1.946.000 nagelaten wedu wen en weezen zijn. Onder deze laatsten be vinden zich 588.000 weduwen^ 1.184.000 hal ve weezen en 68.000 weeczen. De separatisten ln de Palts. Het geheele ambtenaarscorps in de Palts, meer dan 15000 personen, heeft de Rijnland commissie verzocht den coqstitutioneelen toe stand, gelijk die voor den „inval der separatis ten" bestond, te herstellen, of althans in het openbaar te verklaren, dat de huidige toestand geen instemming vindt bij de bezettingsover heid. i Hettelegrafisch rapport over de Palts van Olive, dat MacNeill Maandag voorlas, laat aan duidelijkheid niets te wenschen. Dat de Fran- schen er het separatisme openlijk gesteund heb ben, zal Engeland thans als bewezen aannemen. De „Times" schrijft over de kwestie een bij uitstek scherp hoofdartikel. De liberale pers uit zich over Poincaré in denzelfden geest. Dit ver slag, na pogingen van Poincaré om de zending van Olive te doen mislukken of te belemmeren en de kinderachtige represaille in het Keulsche gebied, wordt nu gevolgd door twee berichten. Volgens het eene zou Poincaré de kwestie van het separatisme aan het internationale hof in Den Haag ter beslissing willen voorleggen, vol gens het andere heeft men in de Palts onder invloed van de zending van Olive het separa tisme nu definitief laten vallen, omdat het vast staat, dat er geen meerderheid voor is. Het fede ratief beginsel is nu op den voorgrond gekomen en klaarblijkelijk veel meer in overeenstemming met den wensch van een deel der bevolking. De kwestie van de Palts, gepaard aan de gesties der regie ten opzichte van het Britsche bezette ge bied, heeft te Londen een hoogst onaangenamen indruk gemaakt. De „Daily News" schreef over de laatste, dat dit precies de weg was om Enge land tot een oorlog te drijven. Van Fransche zijde tracht men de meening nu ingang te doen vinden, dat hét enkel een tijdelijke maatregel is. om de het verkeer belemmerende overkroptheid van de betrokken spoorlijnen te verbeteren. Men heeft hier nog niet veel neiging dit te ge- looven en verwacht van MacDonald, dat hij krachtig zal optreden. De „Times" elscht dat, en een ander bladi acht het samenvallen van dit geschil met het optreden van MacDonald een uitnemend beginpunt voor een geheel nieuwe koers. Onder groote deelneming der Beiersche autoriteiten, der vaderlandsche verbonden en talrijke verbannen Faltzers werd Maandag te Schollbrunn in de Spessart de Finanzambt- assistent Wiesmann ter aardebestéld1, die bij den aanslag op den president der autonome Palts, Heinz, te Spi'ers werd gedood. Wiesmann was, zooals eerst thans hekend wordt, de vader en leider van het plan, bij welks uitvoering hij aan den uitgang van het restaurant.de wacht hield. Hij werd door den „Ik geloof dat er misschien wat veel WJ elkaar zijn," gaf hij toe. „Maar ziet u, er waren eor zooveel, die ik altijd zoo graag heb willen bezitten en nu ik er de kans toe had, och, toen heb Ik ze allemaal gekocht." „En heeft u nu den tijd ze te lezen?" „Dat heb ik, dank zij.nu ik geloof, dat ik moet zeggen dank zij den heer Stanley G. Fulton," lachte hij eenigszlns in de war zijnde. „Ik zou willen, dat de heer Fulton kon weten.... hoe dankbaar ik hem ben," ein digde hij nuchter, terwijl zijn oogen strelend langs de rijen boeken op de planken gleden. „Ziet u, wanneer men zijn geheele leven lang naar iets verlangd heeft.Met een veelr beteekend gebaar hield hij op. „U geeft dus niet veel om.dat, ver onderstel ik," bracht de beer Smith in het midden met een handgebaar naar de ver wijderde violen. „Wat zegt dat er maar één ding is, wat erger is dan een partij en dat zijn twee par tijen," 'schreeuwde Benny nu van zijn plaats voor den haard. De heer Smith lachte hartelijk, maar de andere scheen nog meer in de war. ,Jk vrees, dat Benny.uit de school klapt," mompelde hij. „Nu, hier ben ik uit school, nietwaar," ging hij voort. „Zeg, mijnheer Smith, moest u ook, toen u een kleine jongen was op een Earticuliere school gaan? Maar als neef tanley's geld' ons iets gemaakt heeft, dan had ik liever gewild, dat hij het zelf had ge houden, omdat ik veel liever naar mijn oude school terug zou willen." „Och, kom, kom, mijn jongen," troostte zijn vader, terwijl hij zijn zoon naar zich toe trok. „Dat is niet aardig van je en boven dien toon je je ook niet dankbaar. Je weet niet, wat je zegt. Kom, laten we mijnheer separatistenleider Lilienthal, die zelf reeds ge wond ter aarde lag, neergeschoten en over leed na enkele uren. Bij de begrafenis droegen onderofficieren eener Beiersche rijksweerafdeeiing de kist, die met een zwart-wit-rooode vlag was bedekt. Een verklaring van generaal De Metz. Bij de ontvangst van buitenlandsche jour nalisten, die een reis door de Palts maken, door generaal De Mete, verklaarde deee in antwoord op een vraag: Wat gij separatisti sche benden noemt, Is de geregeld© politie van de nieuwe regeering deor Palts, wélke wij de facto erkennen. ENGELAND. I De kabinetscrisis. Het kabinet Balduin is Dinsdag afgetre- den. De Koning ontving daarna MacDonald, die het ambt vain eerste-minister aanvaardde. Het nieuwe Ministerie. De voornaamste leden van het nieuwe Kabinet zijn: Ramsay MacDonald, premier en Buiten landsche Zaken. J. R. dynes, Grootzegelbewaarder; plaats vervangend leider van het Lagerhui*. Lord Partmoor, lórd-president of the Oouncil. Lord Haldane, lórd-kanselier. Philip Snowden, -kanselier van de Schat kist. Arthur Henderson, minister van Binnenr landsche Zaken. J. H. Thomas, minister van Koloniën. Stephen Walsh, minister van Oorlog. Sir Sydney Oivier, minister van Indië. Briigadler-igeneraal Thomson, minister van Luchtvaart. Burggraaf Chobnsfbrd, Admiraliteit. Sydney Webb, minister van HandeL Noel Büxton, minister van Landbouw. Aan een draadloos N. T. A. bericht ent- leenen wij nog dé volgende benoemingen: Wheatly, minister van Gezondheid. Adamison, minister van Schotland. C. P. Trevelyan, minister van Onderwijn Thomas Shaw, minister van Arbedd. Vernon Hartshorn, minister van Poste rijen. Kolonel J. C. Wedgwood, kanselier van het hertogdom Lancaster. Aangaande de stemming in' het Lagerhuis, waardoor het ministeriedBaldwin ten val werd gebracht, wordt nog gemeld1: De positie die geschapen is door de komst aan de regeering van de arbeiderspartij: en te volgen gedragslijn in het parlement heb ben punten voor gedachtenwisseling uitge maakt onder de liberalen die om twaalf uur een partijvergadering hadden belegd. Tien leden van de liberale partij, die bij de alge meen© verkiezing gekozen zijn tegenovér arbeiders als eenig© tegenstanders, stem den voor de regeering en tegen het amende ment van de arbeiderspartij, maar afgeschei den van dezen verleende de ganschen libe rale partij steun1 aan het amendement De leden van de arbeiderspartij aanvaard den hun succes kalm en in een gesprek heeft MacDonald gezegd': Alles wat ik kan zeggen is, dat wij eenvoudig ona best moeten doen. Wij hebben een zeer moeilijke taak voor ons en wij zullen er al onze energie aan wijden. Op het oogenblik voel ik mfj verre van uitgelaten. Het is een zeer groote verantwoordelijkheid. Bij mislukken of sla gen kan ik slechts zeggen, dat geen regee ring die verantwoordelijk voor den gang van zaken ln ons land heeft gehad, met groo- ter eerlijkheid kan getracht nebben het land te dienen dan' wij thiana van plan zijn. Ik ben zeer trotsóh op de arbeiderspartij en ik geloof dat bet een groote inspiratie voor iederen arbeider in het land zal zijn om te trachten en zich opofferingen te getroosten ten einde zijn partij eer aan te doen en haar in staat te stellen te slagen. Ten aanzien van de nieuwe regeering ne men de liberalen een sterke positie in. Van hun steun hangt het slagen van het nieuwe kabinet af, terwijl zij daardoor tevens al te extremistische voordeelen sullen tegen houden. In de buitenlandsche politiek zal de veran dering zich eerder doen merken* daar het Smith liever eens een paar van de boeken laten riem" Toen gingen rij van kast naar kast. De gastheer was blij rijn schatten te kunnen toonen en gaf bedrijvig de noodige verkla ringen, terwijl zijn gast met bijna' evenveel belangstelling en toewijding keek en luis terde. Uit den verrukten blik, waarmede de man de boekwerken bekeek en uit de eerbiedige wijze, waarmede hij ze aanraakte, begreep de heer Smith iets van wat deze boeken voor Jim Blaisdell beteekenden. „U houdt zeker heel veel van boeken, mijnheer Blaisdell," relde hij een beetje ver legen. Moeder zegt, dat vader liever leest dan eet," gichelde Benny. „Maar vader zegt, le zen is eten. Maar, ik heb liever koekjes, u niet, mijnheer Smith?" „Wacht maar, totdat jij uitgevonden hebt, wat er in deze boeken staat, mijn jongen," glimlachte zijn vader. „Er zal een dag ko men, dat je ze dan zeker even lief zal heb ben als ik.Hij hield op, terwijl een lich te schaduw over zijn gelaat gleed. Hij keer de zich naar den heer Smith. „Mijn jongen, Fred, houdt ook van boe ken. Hij heeft mij bij het koopen voel ge holpen. Een oogenblik geleden was hij bier. Hij kon echter niet blijven. Hij zeide, dat hij weg moest om met de meisjes te gaan dansen.zijn moeder verwachtte dit." „Oh, moeder. Net alsof hij zelf niet wilde gaan," zeide Benny beslist. „U zou hem met geen geweld hier hebben kunnen houden. vooral als Paerl Gaylord in de buurt ia." „Nu, hij is Jong en jonge beenen willen dansen, wanneer zij muziek hooren," legde die vader met een «enigszins gedrongen glimlach uit. „Maar *r is ai et altijd muziek. Ingezonden MededeeUng. Is nog slechts geldig tot 31 JANUARI. Oio hiervan wil proflteeren, vraga STALEN asn. Oszs Costuums zijn van zsar gosds Stof sn prima afgewerkt. SPOORSTRAAT 126 - Telefoon 370. Lagerhuis zich op dit terrein minder kan la ten gelden. Vrijwel zeker is, dat MacDonald de erken ning van de Russisch© regeering zal vra gen. Ten aanzien van d© Fransch-Engelscbe politiek heeft hjj een vast program, en zal hij vermoedelijk weinig tot schipperen ge neigd blijken. Zijn program komt neer op het bewerken van een algemeene verzoe ning, zoowel tusschen Frankrijk en Enge land' al* tusschen Frankrijk en Duitschland. Men kan dit ad te idealistisch achten, m»*.. als de teekenen niet bedriegen, laten zich, hoe langer hoe meer, dwingend© oeconomi- sche factoren gelden, die het raadzaam ma ken, met nieuwe methoden de proef te ne men. Indien Parijs gunstig op dit plan reageert, zal wellicht een nieuwe betere periode voor Europa aanbreken. Londen, 28 Januari De vlugheid, waarmee Ramsay Mac Donaldl de namen van d© voor naamste leden van zijn nieuwe regeering heeft bekend gemaakt, heeft een goedtn in druk gemaakt en de lijst heeft hoegenaamd geen ongunstige ontvangst, zelfs niet in ds bladen die sterk gekant zijn tegen het be wind der arbeiderspartij. De Times geeft een opsomming van hare indrukken in de opmerking: Over het ge heel schijnt Mao Donald zijn keuze oordeel kundig te hebben gedaan. Een goed be waard geheim was de opneming van Lord Chelmsford, die eerste lordi van de admirali teit wordt In den loop van een eervolle loopbaan als onderkoning van Indië, als gou verneur van Queensland en van Nieuw Zuid Wales als kranig territoriaal officier, al» alderman van den Londenschen graaf- schapsraad, als voorzitter van het univerri- teitscollege te Londen en als ex-capitein van het cricketelftal van Oxford is hij met meer kanten van het openbare leven van het land en hot rijk in aanraiking geweest dan d« meeste menschen. Twee andere pairs zijn zooals verwacht wordt in de regeering opgenomen, Lord Haldane, eminent als rechtsgeleerde, wijs geer en onderwijsspecialiteit, die minister van oorlog is geweest en daarna Lord-kan- selier in liberale ministeries, Krijgt thans weddr dit ambt en Lord Parmoor, ook een geacht rechtsgeleerde, krHgt het ambt van Lórd-president van den geheimen raad. Vier van de voornaamste ambten worden ingenomen door leden van vroegere regee ringen en ondervinding op regeergebied is voorts niet alleen verkregen in Chelmsford en Parmoor, maar ook in Sir Bidney Olivier een bekwaam ambtenaar en vroeger gouver neur van Jamaica, die secretaris voor Indië wordt en in vele anderen, die verantwoorde lijke betrekkingen hebben bekleed ln het leger, ln don burgerlijken dienst en elders De Manchester Guaiidian vestigt de aan dacht op bet groote aantal intelleotueelen van de arbeiderspartij op de lijst. De vakvereenigingsloiders rijn vertegen woordigd door Thomas, Henderson, Clyo.es, Walsh, Shaw, Adamson en Hartshorn, maar d'e vertegenwoordigers van de uiterst© lin kerzijde van de arbeiderspartij ontbreken, zegt de Manchester Guardian Een mediedeellng over d© ambten die nog niet bezet zijn, wordt in de eerste dageni ver wacht Op uitnoodlging van mevrouw Baldwin, heeft de oudste dochter van Ramsay Macdo- nald, de negentienjarige Isobel, gisteren een bezoek gebracht aan haar toekomstigs woning in Downing Street no. 10. Fred is echter eergierig." Gretig wendde hN zioh wederom tot den heer Smith. „Hij wordt advocaat.Nu heeft hij een kans, ziet u. Hij leert uitstekend. Op de Hoogere Burgerschool, was hij altijd nummero een- Ik ben er dus zeker van, dat hij het op de Universiteit goed zal maken. Hij kan niu de best© lessen nemen zonder zelf hard te moeten werken om1 bet geld1 daarvoor te ver dienen. HU heeft een goed hoofd en.De man hield plotseling met een beschaamden glimlach op. „Maar genoeg daarvan. Ik weet, dat u dergelijke uitlatingen van ntij, als zijn vader, niet kwalijk zult nemen. Ik vergeet altijd mU zelf. wanneer lk over dien Jongen spreek. Misschien doe ik dat. omdiat.ik steeds aan mijzelf denk, toen lk zijn leeftijd had. Ziet u, ik wil hebben, dat hU alles doet, wat ik toen verlangde te doen en helaas niet kon, omdat. „Jiml Jim!" Mevrouw Hattie stond in do deur. „Wist ik 't niet, dat je hier was. Kom, de gasten gaan weg en men zoekt naar jou om je goeden dag te zeggen. Jim, Je moet dade lijk komen. Wat zullen de menschen wel zeggen! ZU zullen denken, dat wU niet we ten hoe het hoort. Mijnheer Smith, u zult mijn man zeker wel willen verontschuldi gen?" „Natuurlijk", verklaarde de heer Smith. „Trouwens ik moet zelf ook gaan," eindigde hij, terwijl hU zUn 'gastvrouw door de deur volgde. Vijf minuten later had WJ Juffrouw Mag gi© gevonden en was hij druk bezig afscheid te nemen. Op weg naar huis was Juffrouw Maggie buitengewoon stil. (Wordt vervolgd.) COURANT Licht op voor auto's en fietsen Donderdag 24 JanB.— uur. Vrijdag 25 5 02 .i De betaling der bezetttngskosten. Het ontslag der ambtenaren. Dooa 80 en 60 ct. Bij apoth en Drogisten. Nieuwe drastische regeertngsmaat- maatregelen te wachten. KLEEDERMAKERIJ en MODEZAAK.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 1