Heldersche Maatschappij tot Glasverzekering, Kinderen Honig's Maizena Voor Aannemers van Schilderwerken. Glashandel. Mach. Verffabriek. BINNENLAND Directie: Firma GEBRS. HOOGERDUIJN, Ingezonden Mededeeling. gevestigd te HELDER, opgericht 1904. MIDDENSTRAAT 18 20-22. In deze Maatschappij worden alle glasruiten verzekerd tegen do laagste noteering. Direct plaatsing van gebroken ruiten. Int. Comm. Tel. 74. vlootsteunpunt te Singapore. Het blad zegt dat er gegronde reden is, om mede te dee- len dat de regeering besloten heeft met het plan niet door te gaan. Het vlootverdrag van Washington. In het Engelsche Lagerhuis heeft Am- mon, de secretaris van de admiraliteit, ver klaard, dat in alle betrokken landen de be perking van de bewapening volgens het verdrag van Washington aan den gang is en dat verwacht mag worden, dat binnen de daarvoor gestelde termijnen alle verplich tingen zullen zijn uitgevoerd. Engeland en de beperking van bewapening. Clynes heeft Donderdag in het Lagerhuis verklaard, dat de regeering nog geen tijd heeft gehad om tot een besluit te komen over de vraag of de Engelsche vertegen woordigers in de Volkenibondsvergadering van September een of ander voorstel in zul len dienen tot vermindering of beperking van bewapening. De regeering hecht aan dit vraagstuk de grootste beteekenis, doch het vereischt in alle opzichten een zorgvuldig onderzoek. SPANJE. De strijd in Marokko. Een Spaatische nederlaag. Volgens een draadloos bericht uit Tanger, is de Spaansche linie bij Tizza Assa door broken. De Rif-Kabielen rukken naar Nador op. Hetzelfde bericht meldt dat de Rif-Kabie len over vliegtuigen zouden beschikken, waarmede zij Melilla hebben gebombardeerd. De Spaansche verliezen zijn zeer ernstig. Er zijn 14,000 man Spaansche troepen ter versterking gezonden. RUSLAND. Uit de behandeling van het proces tegen de gebroeders Krasnostjekof te Moskou blijkt, dat Alexander Krasnostjekof, die lid is geweest van de communistische partij, ernstig misbruik heeft gemaakt van zijn positie van het hem geschonken vertrouwen, zoowel om zich zelf te bevoor'deelen als om vrienden en familie voort te helpen. Zijn misdrijven blijken van zoo ernstigen aard te zijn, dat de doodstraf tegen hem zal worden geëischt. VEREENIGDE STATEN. Immigratie. Het Bondsgerechtshof te Washington heeft beslist, dat echtgenooten en minderjarige kinderen van in de Ver. St. wonende vreem delingen niet kunnen worden toegelaten bo ven de vastgestelde quota, tenzij bewezen kan worden, dat de in de Ver. Staten woon achtige vreemdeling was getrouwd geduren-1 de een tijdelijke afwezigheid buitenslands. Dit besluit maakt opeens een eind aan het komen van vele immigranten-vrouwen en -kinderen, die tot nu toe vrij werden binnen gelaten. Dranksmokkelarij In de New-Yorksche wateren. Een dranksmokkelvloot bestaande uit 21 schepen is opnieuw ter hoogte van de kust van New York verschenen. Ingezonden mededeeling. Prins Hendrik In Spanje. De „Heemskerck" met den Prins der Ne derlanden aan boord, is Dinsdag te Barce- lona aangekomen. Uit Barcelona wordt gemeld: Donderdagmorgen om 9 uur is de Neder- landsche kruiser Jacob van Heemskerck, aan boord waarvan zich Prins Hendrik bevindt, in de haven aangekomen. De prins is ont vangen door den adjudant van den koning, luitenant-kolonel Pedro Obregon, die hem gedurende zijn verblijf in Spanje zal verge zellen, en den Nederlandschen gezant, die daartoe uit Madrid was overgekomen. Daar de reis een onofficieel karakter draagt, had de prins de autoriteiten verzocht, zich niet naar den aanlegsteiger te begeven. Voor den maaltijd heeft de prins in het rijtuig van het stadhuis, dat de burgemees ter, luitenant-kolonel van den generalen staf Alvarez de la Gampa te zijner beschikking had gesteld, een rijtoer door eenige wijken van de stad gemaakt. Vanmiddag zal hij de musea bezoeken en Vrijdag een uitstapje ma ken naar 't klooster Mont-Serat, 's Avonds zal hij aanzitten aan een intiemen maaltijd, aan geboden door de Nederlandsche kolonie te Barcelona. Zaterdagavond zal de prins naar Madrid vertrekken, waar hij een bezoek zal brengen aan de Konklijke familie. Vervolgens zal hij nog eeinige Spaansche steden bezoeken en zich eindelijk weer voor Nederland insche pen. kan men niet te nauwkeurig zijn in het kiezen van de voe ding. Honig's Maizena is zuiver, voedzaam en licht verteerbaar. Het is daarom voor kinderen een uitnemend voedingsmiddel. Vraagt echter uitsluitend Let op de sluitzegels als kenmerk van echtheid. Salarisverlaging Rijkspersoneel- Het oomité van tien, voortgekomen uit de Centrale van hoogere rijksambtenaren, de R.K. Centrale van burgerlijk overheidsper soneel, het Permanent comité van Christe lijke organisaties van personeel in publie- ken dienst, het Comité van neutraal over heidspersoneel en het Oomité ter beharti ging van de algemeene belangen van over heidspersoneel, te zamen vertegenwoordi gende ruim 50,000 rijksambtenaren, onder wijzers en werklieden, heeft een brief aan de regeering verzonden waarin het stand punt der organisaties ten aanzien der voor genomen salarisverlaging nog eens wordt uiteengezet. O.m. wordt hierin gezegd: De ambtena ren hebben zich op het standpunt geplaatst, dat men de oogen voor de moeilijkheden, waarin het land verkeert, niet mag sluiten en zij zijn er daarom toe gekomen, zich be reid te verklaren, tegenover de leden der in aanmerking komende organisaties, het eventueel brengen van een offer over 1924 te verdedigen, mits: le. de uitvoering van het voornemen tot intrekking van art. 40 zou worden opgeschort, tot over de a.s. wij zigingen van het geheele bezoldigingsbe sluit en andere voorgenomen verslechterin gen, zooals die in den brief van de regee ring d.d. 21 Februari 1924 zijn medegedeeld, zou zijn heslist; 2e. niet van te voren vast zou staan, dat het bedrag van circa 14 mil- lioen gulden in elk geval opgebracht zal moeten worden; 3e. de gelegenheid tot het houden van ruggespraak met de leden zou worden verleend en de datum van 6 Maart derhalve eenigszins zou worden verschoven. Er worden den laatsten tijd telkens data genoemd, waarop de verlaging der salaris sen van het rijkspersoneel zou ingaan. Eerst zou de regeering op 1 Juli de verlag'ng wil len doen ingaan, later werd herhaaldelijk de datum van 1 April genoemd. Hoewel het wel reeds lang vaststaat, dat de Staatsbe- grooting met een som van 35 millioen gulden aan salarislast zal moeten worden vermin derd, valt echter nog niets omtrent een da tum van ingang der vermindering met eeni ge zekerheid te vermelden. Het vraagstuk van de salarisverlaging heeft zooveel moei lijke zijden, dat het nog niet in een phase van beslissing kon worden gebracht. (HM.). AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. ROND DEN DAM. De petroleum-schandalen. Er wordt meegedeeld, dat de volgende week het proces van de regeering zal begin nen tot ongeldig verklaring van de conces sie Dohenny-Sinclair, op grond van fraude en onwettigheid. Er is een verzoek tot be slag ingediend om de concessionarissen te verhinderen, verder boringen te doen en aan het hof verzocht, curatoren te benoemen om de eigendommen van de regeering te beheeren, hangende den afloop van het proces. Een-en-vfjftig Amerikaansche vrouwen heb ben de moeite genomen gedurende een bepaal den tijd nauwkeurig aanteekening te houden van alle keeren, dat zij zich boos maakten. Uit de aanteekeningen der verschillende dames, die ver makelijk goéd klopten, bleek, dat het onweer in huis per week 2.8 maal lostbarstte. De onweers- dagen waren: Vrijdag en Zaterdag, en gewoon lijk vóór het middagmaal. Slechts zelden waren de dames blij, „dat zij het eens goed gezegd had den". In verreweg de meeste gevallen hadden zij er spijt van zich niet beter onder bedwang te hebben gehouden. Aan de Mexlcaansche grens. Een bericht uit Laredo in Texas meldt, dat 150 Mexicaansche bandieten de Amerikaan sche grens hebben overschreden en, na buit- making van groote hoeveelheden paarden en vee, weer ongehinderd op Mexicaansch ge bied konden terugkeeren. HONDURAS. Omwenteling. De president van Honduras is voor de opstan delingen gevlucht naar de havenstad Amapala. Hij zal vermoedelijk aan boord van den Ameri- kaanschen kruiser „Miiwaukee" een toevlucht zoeken. De aardbeving ln Costa RIca. De aardbevingen, die zes dagen geduurd hebben, hebben aan regeeringsgebouwen en kerken te San José een 9chade aangericht geschat op vijftien millioen. De particuliere verliezen zijn nog niet vastgesteld; de schok ken hadden somtijds plaats met een veelvul digheid van 411 in twaalf uur. Uit de bouwvakken. Voorloopige overeenstemming. In de Donderdagmiddag gehouden confe rentie tusschen vertegenwoordigers van d-e patroons-organisaties en van de werkne mers-organisaties in de bouwbedrijven is overeenstemming bereikt over de voorwaar den, waarop een nieuwe collectieve arbeids overeenkomst zal kunnen worden afgesloten. Partijen zegden toe de voorwaarden in de ledenvergaderingen te zullen verdedigen. De nieuwe overeenkomst zal, zoo de leden haar aanvaarden, ingaan op 15 Maart. Het- oude contract-loon was, voor de groote steden, en voor de geschoolden 85 cent per uur, voor de andere groepen arbeiders en voor de andere gemeenten naar evenredig heid lager. De werkgevers stelden aanvan kelijk voor een loonsverlaging van 10 cent per uur, doch deden al spoedig een aanbod van acht cent minder of 77 cent per uur De éénmans-wagen. Een jubi leum in het Gooi. Gratis bioscoop. Barbertje moet hangenlIk meen de zen keer niet Rembrandt in zijn plant soentje, die de laatste dagen inderdaad, met een strop om den nek, hangt en van zijn voetstuk is afgeheschen em hem te draaien, maar ik doel op den éénmanswagen van onze Gemeentetram, die in de laatste Raads vergaderingen door diverse leden met man en macht in het bekende hoekje met den als een vloek klinkenden naam geduwd werd. Voornamelijk de Communisten hadden van de zaak een grootsch opgezette agitatie ge maakt. De communistisch georiënteerde Fe deratie van personeel in openbaren dienst had een adres gezonden om niet door te gaan met het ombouwen van 80 motorwagens tot éénmanswagens, een adres dat gesteund werd door betuigingen van instemming van een 22-tal andere organisaties. Zelfs had men kans gezien op een petition nenient, door middel van allerlei reclame middelen, als daar zijn het uitdeelen van strooi-biljetten, het loopen met transparan ten, enz., een 25.000 handteekeningen te verzamelen tegen dit nieuwe Barbertje.... Het liet -alles aan opgeblazenheid niets te wenschen over.De bestuurders van het n:euwe vervoermiddel zouden, moest men de agitatoren -gelooven, binnen korten tijd allen zwaar zenuwziek worden, en het publiek, dat lichtvaardiglijk van den modernen moor denaar zou wenschen gebruik te maken, kon men slechts één ding aanraden: het maken van een testament! Ging men toch op den verkeerden weg, met de aanmaak van deze wagens door, dan had men, aldus mevrouw Zelmvan den Berg, ook te zorgen, dat ach ter eiken wagen eten auto van den genees kundigen dienst kwam te rijden en er een paar roeibooten en zwemgordels aan kwa men te hangen. ..i Kort geleden is er een tramwagen in de Nassaukade gereden. En dit ongeluk (het eerste overigens sinds het begin der exploitatie 1) werd door Barbertje's vijanden terdege uitgespeeld. Min of meer zonderling is het alleen dat het ongeluk plaats had niet met een één-, maar met een twee-manswagen!. Zooals gezegd: een zonderling overdreven actie. Zonderling ook omdat hier alle kri tiek gekeerd werd tegen den eenmanswagen, en men over de autobussen, waarvan er tegenwoordig toch minstens één per dag in het water rijdt, al is dat dan ook niet in Am sterdam, niet repte. Eén punt door de anti-menschen te berde gebracht, is waar. Het. aantal voorschriften, aanwijzingen, „het is verboden"-bordjes, enz., ons door de zorgzame directie in de één manswagen voor oogen gevoerd, is werkelijk schrikbarend groot, en zij kunnen tot een duizelige verwarring aanleiding geven. En ook over het onpractische en lastige van het tourniquet bij den uitgang zijn zoowel oor- als tegenstanders het eens. Maar als zijn lauweren rustende, of als Commissaris nog hier en daar controleerend werkzame „haute finance". Laren: verblijf van min of meer onmaat- schanoeljjk aangelegde intellectueelen en ar- tisten; Blaricum: Raricum in den volks mond, zéér uitzonderlijke al dan niet mis kende «renieën herbergend; Bussum: woonnlaats van den kleinen hoofdstedeiyken kantoorman of middenstander, die het zich net kan permitteeren om buiten te wonen; Hilversum tenslotte: de algemeene forensen- plaais van den actieven, hardwerkenden han delsman en „jongens van de Beurs"! Na- nver en concurrentie tusschen deze verschil lende zuster-gemeenten natuurlijk genoeg. Maar vooral de laatste jaren één in af weer van het hun bedreigende eevaap dat nog steeds de door de tuinstad-op-de-hei plannen van wethouder de Miranda gevormd wordt. Gevaar in de eerste plaats voor hun zoo dierbare zelfstandigheid. In de zelfstan digheids-feestviering van Hilversum zagen zij dan ook misschien een symbool en zij schaarden zich allen vol vreugde om de ju. bilaresse. En al staat men dan ook niet geheel af wijzend tegenover genoemde plannen, het dient gezegd dat het jammer zou zijn als deze geheel eigene zelfstandige karak teristiek in de toekomst zou moeten verdwij nen. In dezen niveleerend-en tijd, doet 'n per soonlijke eigenheid, ook die van een ge meente, den burger goed. Gelukkig heeft de neiging tot hand-| having van de Gemeentelijke zelfstandig heid niet altijd de overhand. Zoo deed het goed dezer dagen te vernemen, dat, in ver band met de in onzen vorigen brief besproken tooneel-ooncentratie-plannen, ons Gemeente bestuur in overleg is getreden met de Ge meentebesturen van Den Haag, Rotterdam, Haarlem en Utrecht en dat een gemeen schappelijke regeling bereikt werd. Samen zal men trachten, voor zoover dat met een subsidie-regeling bereikt kan worden, ons tooneel weer wat.uit den modder te halen- Uit de desbetreffende voordracht in het Gemeenteblad blijkt, dat men uitgaat, zoowel hier als in de andere genoemde plaatsen van het idee „vaste bespeler". Deze bespeler zal dan het leeuwenaandeel der subsidie krijgen, terwijl wederkeerig deze vaste bespelers in de aan deze rege ling meewerkende Gemeenten eveneens vaste avonden wordt afgestaan. Laat ons hopen dat deze goed-bedoelde poging moge slagen. In deze tooneel-subsidie-voordracht wordt ook voorzien, in kinder- en jeugdvoorstel lingen. Daar zit natuurlijk ook de bedoe ling achter een beetje meer uit de alles op slokkende bioscoop te houden. 't Is echter zeer de vraag of men met die plannen al niet reeds.te laat komt. Tracht namelijk de jeugd maar eens een avond lang in een schouwburg op te fluiten, als zij, op den vrijen, openbaren weg, gelegenheid heeft zoo maar, voor niets, de meest „grappige' en „echte" scènes mee te maken. De rqlprent is hard bezig ook den openbaren weg. te veroveren! Reeds zijn we gewend aan de meest fantastische en zonderlinge verschij ningen, die zich in rijtuigen met bepluimde vierspannen, in auto's, op paarden, kamee- len en wat dies meer zij, door de straten laten vervoeren en die de uit een of andere film weg-geloopen hoofdpersoon verbeelden. Tot nu toe was deze reclame evenwel nog van een min of meer „statisch" karakter. Deze week echter kwam zij ook meer dyna misch in actie.Daar schreed toch Öhar- ley Chaplin in hoogst eigen persoon achter een kinderwagen, waarin „het jongetje", door de KalverstraatMaar het bleef niet alleen bij „schrijden". „Spel", de „scène" werd ook vertoond, toen „de" po- litie-agent eveneens ten tooneele verscheen. Heftig debat, gebaar en mimiek, het opbrengen naar een politiepost, het volgde elkaar alles tot groot vermaak van het pu bliek getrouwelijk opEn het mooiste van de zaak was nog wel, dat men eigenlijk niet goed wist waar het tooneel ophield en de „werkelijkheid" begonWat vil men meer verlangen?. SPORT. Voetbal. Overzicht N.-H. V. B. Ie klasse B. Ia tegenstelling met 14 dagen terug, toen onze le klassers allen een uitwed strijd hadden, spelen zij thans alle 3 thuis. De Racers spelen hun laatsten thuiswedstrijd; het gaat tegen het herboren K.F.C. 2, dat gedoemd scheen als hekkesluiter te De Itauehbckerwodstrijden. De loting voor deze wedstrijden, waarvoor Helder en Assendelft alsnog hebben ingeschre ven hoeft heden (8 Maart) plaats in café „Toe- last" te Alkmaar, 's avonds 6 uur. Hopen we, zoowel voor H.R.C. als Helder, op een gelukkige l0Def ,,'groote" vereenigingen, zooals Z.F.C., Z V V., Alcmaria Victrix en Ilollandia zijn op xernieuwd aanzoek wederom in gobroke gebleven Houder van den Beker is W.F.C. 2, welke deze door loting verwierf, Nooh in Wormerveor, noch op Tuindorp wist het versterkte W.F.C. te win nen Beide matches, gespeeld 27 Mei en 10 Juni, was een 2—2 togen H.R.C. liet resultaat, zoodat mot recht do gelukkigste won. En thans? Hcldcr-nicuws. 1I.S.V.—Helder. Het resultaat van II.'s laat ste wedstrijden is geweest, dat ze een hooi stuk op de ranglijst gekelderd zijn. Was het eerst strijden voor de le plaats; haar positie is thans van dien aard 'geworden dat opgepast moot wor den voor do laatste of voorlaatste plaats. En komen deze resultaten nu door slecht spol In goenen deolo! Do ploeg wordt hardnokkig door pech vervolgd, waarbij komt de gebrekkige loi- ding. Zoowel togen Watergraafsmeer als togen V.S.V. had de arbiter een goal moeten toekennen voor froo-kiok. We hopen dat Helder door deze tegenslagen allesminst ontmoedigd is; als men de leiding tegen zich heeft, valt er niet te win nen. Hun spol, in dozo wedstrijden vortoond, was volstrekt niet inforieur aan dat van de resp. tegenpartijen. Een groote fout is ochter dat het binnentrio het spel te peuterig houdt en vandaar ekaar te veel belemmert; longpassing zij het parool, ruimte en do vereischte afstand bewaren, men speelt dan veel vrijer en krijgt meer schiet- gélegenheid. Thans moet in Haarlem tegen H.S.V. gespoeld worden, een club die hot dit seizoen zeer slecht doet en mensohelijkerwijze gesproken dient Heldor dozen wedstrijd te win nen. En wanneer het pechvogeltje H. nu eens in den steek laat en de soheidsrechter een onbevoor oordeeld persoon is, zal dat wel gebeuren. We wenschen onzen withemden oen goeden wedstrijd toe. Helder 2—Q.S.C. 2. De reserves van de withemden hebben een thuiswedstrijd tegen Q.S.C. 2. H. zit nog leelijk in het benauwde hoekje en er zullen nog heel wat successen moe ten geboekt worden, om wat hooger op do rang lijst te komen. Maar met de tegenwoordige ploeg, waarover Helder beschikt, kan dat bost. Wordt er met hetzelfde vuur gespoeld als laatst tegen de leiders, en zijn de schutters thans wat op schot (7 goalsdan verwachten wij een kleine zego op de roodwitten. Aanvang half drie. Scheidsrechter Baas. H.R.C.-nicuws. WatergraafsmeerH.R.C. „De laatste lood jes wegen het zwaarst". Dit spreekwoord geldt ook voor onze Racers, wier laatste match tegen Watergraafsmeer moet gespeeld worden. Tegen W., oen club, die voor geen geld ter wereld één winstpunt meer verspelen wil, daar dit hun het kampioenschap wel eens kon kosten. Het zal geducht spannen, want ook H.R.C. is geenszins van plan zich zoo maar gewonnen te geven, bo vendien zit de niet verdiende 35 hun nog danig dwars. Het terrein dat nog slechter moet zijn dan dat van T.O.G. en er door den gevallen regen en sneeuw niet op vooruit is gegaan, zal voor de roodhemden een groote hinderpaal zijn om hun gewone spol te geven. Doch niettemin hopen wij, dat zij zich zoa goed mogelijk aan de terreins omstandigheden aanpassen zullen en dat de leiding in vertrouwde handen zal zijn. „Lest best", laten wij dat straks ook van onze roode stadgenooten kunnen getuigen. Vertrek per trein om half acht. II.R.C. 2K.F.C. 2. De roode reserves spe len morgenmiddag hun 9en en laatsten thuiswed strijd tegen K.F.C. 2. De Koogers zijn den laat sten tijd heel wat mans en voor H. wordt het dus oppassen. Zij zijn door hun jongste tegen slagen leelijk gezakt en kunnen de punten dus best gebruiken. Kan nu eens mot een sterk elf tal gespeeld worden de ploeg sukkelt nogal met haar spelers dan gelooven wij wel dat H. in staat is revanche te nemen over de 3—2 nederlaag in de Koog geleden; het terreinvoor- deel zal hiertoe het zijne wel bijdragen. In 1920 21 speelde H.R.C. 1 met de Koogers in één afdeeling; in Koog verloren de Racers toen even eens met 32, maar op eigen grond namen zij revanche door met 30 te zegevieren. Laat het 2e elftal, dat nu eens na te doen. Aanvang half drie, scheidsrechter Kelder. Batavier-nieuws. Batavier 1-Gcel Wit 2. - Zondag a.s. krijgen de Batavieren Geel Wit 2 op bezoek. Daar Geel VVit 2 een wisselvallig elftal is, dienen de Bata vieren op te passen. B. komt met 1 invaller voor aanvoerder Dienaar uit, welko door werk zaamheden voorloopig niet kan spelen. We zul- cn hopen dat dit van korten duur zal zijn en ZIJn Plaatsvervanger hem voldoende zal ver vangen. Batavier komt als volgt uit: Hof d.- v de Brand© en Roomeijer, a.; Bak, Maas en t m-; Mall«- Bakker, Petrus, de Vries en Cnereth, v. M^„WedStriid WOrdto g06I>eeId PP het terrein Middenweg Aanvang 2 uur. Scheidsr. Geurte. zoek bilVvt'T* Batavior 2 gaat °P zook bij fc>.V.S. 2. Een overwinning jjgt hier eerst eindigen, deze sta-in-den-weg, zooals tenslotte beslo ten werd, verwijderd wordt en de voor schriften-manie tot wat bescheidener propor-i -7'"^"' vers??01dcn j n lies wórdt teruggebracht, bestal er weinig -ïï reaen waarom de Wnmnnsworton voor de hand. De wedatri s mer Huisduinen, aanvang 2 un^ ^llA6!P66ld ,te cv ciuuigen, r. I maar thans nog allés in hét werk stelt om als r_ I no. 1 te eindigen. Reeds zijn verscheidene slacht- tavr» 11 1 tt O waarom de éénmanswagen zich ten slotte geen gerechtvaardigde plaats onder de zon zou kunnen veroveren. In alle geval werd besloten dat de proef zal nwl n v» /a/u L ccu». jjo roodjes krijgen dus gelegenheid zich te rehabili- teeren. De withemden krijgen Q.S.C. 2 visite, waar reeds in Wormerveor 00 gespeeld werd. Wanneer Struijs, den orw /1ï/-w L /- - v op tegen Dunnen overwinning rijd wordt g M uur, scheidsrechter Leur. Atlas-nieuws. Zondag gaat Atlas naar Julianadorp om daar J.V.C. 2 te bekampen. Daar beide clubs nog mooie kampioenskansen hebbben zal er door beide partijen flink aangepakt worden en belooft bet een mooie wedstrijd te worden. Dus, Atlas, flink aangepakt, opdat jullie J.V.C. 2 fmnH.» at "-11 uvu« wuu «uimci ui per uur i »^u uwidicii uöi uü uroei zaï en7 rlm i J runnen rmntw* t n z minatens voor s-Gravenhagie, Haarlem en Omstreken! voorgezet totdat men genoeg gege- schikken dit wat beteren Sohot bo" aufo- Vertrek T snoepen'.r>0 roie geschiedt en T?,rvt.t.erH«m \Jruw* Amni3 or\ ..j. vons heeft, nrm ta 31 1 oeter in practnk hrpnanr» cm. t, trok 1 uur vanuit. vinni, 1 en Rotterdam. Voor Amsterdam werd 80 ct. aangeboden. De arbeiders, die voor een deel handhaving van het oude loon eischten, kwa men later overeen met twee oent verlaging of 83 oent per uur, voor alle gemeenten der hoofdklasse genoegen te nemen. De voorloopige overeenkomst komt op het volgende neer. De loonsverlaging wordt 5 cent per uur voor alle gemeenten der hoofd klasse; dus zal niet alleen in Amsterdam, maar ook in Haarlem, Den Haag en Rotter dam 80 ct. p. u. worden betaald. Voor Amster dam is het gebleven bij het aanvankelijke pa- troonsvoorstel, voor de andere groote gemeen ten hebben de patroons 3 ct. per uur toege staan en hebben de arbeiders, in plaats van met twee cent, met vijf cent verlaging genoe gen genomen. Voor de andere gemeenten is het verschil op evenredige wijze overbrugd. Wat de arbeidstijd betreft, de hoofdbestu ren der werknemersorganisaties hebben ver klaard voor Amsterdam en Zaandam de 48- urige werkweek (welke in andere gemeenten reeds verleden jaar was ingevoerd) te aan vaarden en derhalve in deze plaatsen geen staking te willen steunen, welke gericht is tegen de verlenging van den werktijd met drie uren. Alleen de Landelijke Federatie en Neutrale Timmerlied en bond (welke slechts weinig leden telt) hebben deze verklaring niet afgelegd. o"""vb 6^6°" vens heeft om te beslissen of hier inderdaad iets in de richting van bezuiniging bereikt kan worden en of iets langere rijtijd geen al te groote bezwaren zal opleveren. Vooralsnog hangt Barbertje dus gelukkig nog niet! iTl™ !i°odwittf.n "iet ^eel kMs.rGec?Wit een per ven »«uo. \jdci w it, no. 6 van de ranglijst, speelt tegen W.F.C. 3 en zal op dit elftal voor de 2e maal weten te •ATI 1 zegevieren. (Bovengenoemde wedstrijden van gen aan om half drie.) Tot slot do belangrijke match Alcmaria Victrix 2V.A.F.C. Dat hier veel voor beide teams op het spel staat, toont onderstaande stand: Alcm. V V.A.F.C. 0 2 34—8 23—12 Amsterdam's Gooische voorstad Hilver sum, kent nog wel geen éénmanswagens- verkeersproblemen, maar toch heeft dit eer tijds paisibele dorp zich binnen een tijdperk van nog geen vijftig jaar, merkwaardig snel tot een van onze eerste tuinsteden ontwik keld. Het vierde deze week met vreugde vol feestbetoon het 600-jarig bestaan als zelf standige gemeente. De goede oude Hilfert, die ettelijke eeuwen her uit het Gooische stad-dorp van daan trok om zich een eond westelijk een hoeve te bouwen, had zeker nooit kunnen .„c o—z denken, dat zijn „Hilferts-heim" nog eens t vang n uur, scheidsrechter'Kort" zou uitgroeien tot de groote hoofdstedelijke K„ forensen-gemeente die het thans is. Soort zoekt soort; en waar in een groote stad des niettegenstaande de soorten door elkaar loo pen en in het groote geheel verloren gaan, daar kan men die soorten in de landelijke buitenwijk van de hoofdstad, over de ver schillende Gooische gemeenten verdeeld, min of meer uiteengehouden terugvinden. Het is merkwaardig te merken hoe deze ge meenten langzamerhand een specifiek eigen - karakter zijn gaan vertoonen. I Vriendschappelijk. Bolwe«: Helder 4—H Baarn: verblijf van de in deftige rust op Aanvang 12 uur. 22 18 1.61 1.50 13 9 4 12 8 2 De le ontmoeting bracht een gelijk spel (1—1) wint Alcmaria thans, dan is ze «oo goed ale ze ker kampioen. 2e klasse I). De kampioenen (Batavieren) spelen thuis tegen Geel Wit 2 en zullen weder om het zoet der overwinning smaken. Aanvang 2 uur. Texel, dat verleden Zondag té Juliana dorp zoo'n formidabel groote zege op J.V.C. be haalde (7—1), ontvangt thans de club van Dunk en is T. in neg even goeden vorm, dan vreezen wij het ergste voor S.V.S., temeer daar de eiland bewoners te Huisduinen met 3—2 verloren. Aon- scheidsrechter TT/.-* 5e klasse Bol weg: Helder öJnj[ch"dt hct Programma: ii./v.u. 7, aanvang 10 uur. Entrée 10 cent. Scheidsrechter Swart. Tuindorp: IlJt.C. 6—S.VB. 3, aanvang 10 uur, scheidsrech ter v. d. Vijver. Huisduinen: S.V.S. 5—Batavier 2, aanvang 2 uur, scheidsrechter Leur. Juliana dorp: J.V.C. 2Atlas, aanvang 2 uur, scheids rechter Dol. Adsp.-comp. afd. Helder. Huisduinen: S.V.S. a —Helder b, aanvang 10.30 uur. Middenweg: Geel Wit a«—H.R.C. b, aanvang 4 uur. R.C. 5. uur vanuit de Vlschstraat, hoek Bassinggracht. Scheidsrechter Dol. Het tweede elftal speelt waarschijnlijk om 12 uur tegen Geel Wit 4 op het G.W.-terrein. Geel Wit-nicuws. Geel Wit 1W.F.C. 3. Zondagmiddag krijgt G.W. tegenbezoek van de Wormerveerders. Te Wormerveer word reeds met 10 gewonnen en ook volgens de ranglijst is G. de sterkere. Door 't vertrek van Boom is G.W. echter zwaar ge handicapt. Zijn plaats onder de lat zal worden ingenomen door Bouma of Hoogenbosch, doch waarschijnlijk door eerstgenoemde, terwijl Mooripan of v. d. Lans de voorhoede zullen aan vullen. Verder de gewone opstelling. Sinds 16 Dec. zagen wo G. niet thuis spelen, zoodat do belangstelling, temeer daar de 3e klaeeers uit zijn, wel groot zal wezen. G.W. staat van de plaatselijke le klas N.-H. V. B.ers hot hoogste en hoewel zij door niot-spelen der laatste weken twee plaatsen is gezakt, kunnen zij, indien or gewonnen wordt, Zondag misschien de derde plaats wel weer bezetten. Zelfs bezit ze nog, hoewel heel gering, kampioenskans. De strijd zal zeker spannend worden. Vooruit, Geel Wit ters, stelt aanhang en bezoekers (sters) niet te lour. Indien alles zoo medewerkt als hot weer thans, zullen zeker velen naar den Middenweg trekken. Geol Wit 2 gaat om 2 uur op bezoek bij den kampioen, Batavier 1, doch indien er mot pit gespeeld wordt, is er nog wel één punt te b®" machtigen. (Zie verder 8e blad).

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6