I 20% goedkooper Vierde Blad. BINNENLAND, Heeren- en Jongenskleeding, VAK ZATERDAG 15 MAART 1924. dan elders en hebben de grootste keuze hier ter plaatse in KEIZERSTRAAT 62-63. TWEEDE KAMER. Pens'oenKoydi-Bpen. Gedep. Staten van Noord-Holland hebben het besluit van den gemeenteraad van Ilpem- dam tot verhaal op de geimeenitebeambten van 87a pensioensbijdrage niet goedge keurd. NederlandRusland. Dezer datgen zullen te Berlijn besprekin gen gehouden worden tusschen vertegen woordigers van de Nedertandsche en de Russische regeering. Deze besprekingen zullen voor Neder land worden gevoerd door jhr. mr. A. M. Snoucik Hurgromje, secr.-generaal van het ministerie van Buiten!andsche Zaken en dien heer F. H. F ent ener van Vlissingen, lid van den Raad van Bijstand van die directie van Economische Zaken van dat departement De noodultkcerlngen aan de Gemeenten. Vrijdagmiddag is bij den aanvang van de zitting der Tweede Kamer de motie-J. ter Laan, waarin de regeering wordt uit- genoodigd, op den grondslag van de door de Staatscommissie ontworpen regeling en in overeenstemming met de toezegging van minister De Geer over het jaar 1028 alsnog 'een nooduitkeering aam de daar voor lm- aarnmerkimg komende gemeenten voor te beroldten, en voorts nader te wil len overwegen, of ook voor het jaar 1024 een rmtónitkeeriiag roodig is, verworpen met 47 tegen 15 stenunesn. Vóór atemdteni de S. D. A. P. en de hoe ren Wijnkoop cu Van Rav esteiju (Oonun.), Bombus (R.-K.) en Ketelaiar (Vrij-A-èem.) Overhrnggfng van het IJ. Een nieuw plan. De vele plannen, die in den loop der tijden ontworpen zijn voor overbrugging van het IJ, zijn weer met een vermeerderd. Wij hebben een klein boekje ontvangen, bevattend de omschrijving van het plan tot verbinding van dte bedde IJ-oevers, ontwor pen door A. H. Arentsen, architeot te Am sterdam, ter begeleiding van het gedrukte plan. De brug begint op het Damrak tegenover het Victoriahbtel en gaat over de open ha- venfronts, een gedeelte van het Oosterdok, het rangeerterrein- en de opslagplaats der Nederl. Spoorwegen; verder over het IJ en splitst zich dan boven de terreinen van Ducro en Brauns in- twee takken, die ter weerszijden van hei Noord-Hollandsch Ka naal uitloopen. Van Damrak -tot midden boven de vaar geul heeft de brug een lengte van 1150 M. met een stijging van 28 m.m. per M., zoodat zij, beginnende op 2.80 M. A.P., een hoogte bereikt van 86 M. -+- AP. De doorvaart tusschen- de brughoofden is 60 M. wijd en 38.50 M. hoog; zij is gelegen (komende van de Handelskade) rechthoekig op de as der vaargeul. De overige doorvaartwijdten zijn*73.5 M. met een hoogtes die voor het- gewone verkeer ruim voldoende is; slechts voor enkele der allergrootste schepen (o. a. de „Jan Pietersz. Coem", welke 48 M. top voert uit- de water lijn) zouden hij uitzondering de brugkiappen moeten worden rreicht, hetwelk, volgens den ontwerper, geen noemenswaardige storing zou teweeg brengen. Hot gedeelte over de geheele lengte der brug, dat voor het verkeer nuttig kan worden gebruikt, is 30 M. breed en wel: voor dubbel tramspoor 4 M. en aan- weerszijden een rij weg van 7 M., een fietspad van 27, M. en- een wandelpad van 37» M. Over de geheele breedte van het IJ zou de brug aan weerszijden worden bebouwd -met een winkelgalerij,, bestaande uit totaal 127 winkelhuizen met bovenwoning. Do beide brughoofden bestaan elk uit 5 pijlers van- 12 M. diam., waarop een hoofd1- gebouw, waarin restaurants met terrassen, kantoren, scheepvaartmuseum, radiostation, meteorologisch instituut, enz. zijn gedacht. De geheele brug wordt samengesteld van beton, de vleugels der pijlers en de boven bouw van gewapend'-beton. De houw van de brug zal 3 4 jaar vor deren en de scheepvaart niet in het minst belemmeren. De kosten van den bouw van de over brugging zijn door den ontwerper geraamd op 16.5 miilioen gulden, welke kosten bij een rentestandaard van 6 pet. binnen 80 jaar "unnen worden afgelost, door het overbodig worden van de ponten en veren en de huur opbrengst van de bebouwing. Na aflossing van het kapitaal1 zou de brug een jaarlijks terugkeerend1 overschot van ongeveer/ 850.000 geven. Een schip met rijst. Het stoomschip „Olan Macmlllan" Is gis termorgen van Rangoon met een- lading rijbt bcsteimid voor Zaandam te Umuiden "ungefcomoni Dit is het eerste stoomschip, dat, soudis het uitbreken vam den oorlog ■wederom is binnengekomen met rjj&t voor Zaandam bestemd. DF, REGELS VAN DEN WEG. De nttzonderlng. Een man is, geloof ik, spoedig vergeten ua zijn dood. Behalve voor den man, die met de weduwe getrouwd! is die hoort nog dage lijks van hem spreken.... Vergadering van Donderdag 13 Maart. Donderdag kwam het wetsvoorstel-Braat tot afschaffing van den Zomertijd aan, de orde. Daar mr. Antonio in zijn wekehjksche kroniek het ietwat eigenaardige verloop hier van mededeelt, kunnen wij, volstaan- met daar naar te verwijzen. Er deden zich bij deze geschiedenis evenwel eenige Incidenten voor, die nog eens weer een zonderling denkbeeld geven van den gemoedstoestand van dezen volksvertegenwoordiger, die alle parlemen taire en elementaire fatsoensbegrippen met voeten «treedt. Nadat de beraadslagingen over het wets ontwerp en de motie-Van den Heuvel waren gesloten, werd tot stemming overgegaan. De motie-v. d. Heuvel werd; zooals mr. Antonio reeds mededeelde, aangonomen met 45 tegen 32 stemmen, waarna het wetsvoorstel-Braa-t met 68 tegen 9 stemmen werd verworpen. De voorzitter, de heer Kooien, stelde daar op de voortzetting van de behandeling der Waterstaatsbegrooting aan de orde, doch de heer Braat geraakte in woede en schreeuwde met papier zwaaiende: Wij zullen zien wat er aan de orde is. Ik herinner aan mijn dreigement bij de algemeene beschouwingen.... De minister staat te lachen. De zomertijd heeft lang genoeg geduurd! De voorzitter hamert en de heer Braat ver laat nijdig de zaal. Na de verwerping van het voorstel-Braat wordt Hoofdstuk IX (Waterstaat) van de begrooting verder afgehandeld Hierbij kreeg de heer Wijnkoop gelegenheid zijn inter pellatie te houden over de loonsverlaging bij het spoorwegpersoneel, den haifslachtigen toestand van bedrijfsvorm bij de spoorwegen, waarbij regeericg en directie zich achter elkander verschuilen en die «ten nadeel© van het personeel gehandhaafd' schijnt te blijven; de vernieling van het eenmaal ingestelde 'georganiseerde overleg in den Loonraad en het beleid van de tegenwoordige directie, zoowel wat de bedrijfsinrichting betreft als ten opzichte van de bevoorrechting der di rectie zelf en der hooge ambtenaren. Uit voerig bespreekt hij de 4 punten, door hem in het geding gebracht en stelt aan het einde de regeering een aantal vragen. Uit het ant woord van den Minister valt «te vermelden, dat verlaging van tarieven eerst te verwach ten is als het finantieele evenwicht is her steld -tusschen uitgaven en inkomsten. De heer Wijnkoop had de opmerking gemaakt, dat aan een demissionnaire regeering de be voegdheid -tot een algemeene loonsverlaging niet meer toekwam en de Minister antwoord de daarop, dat daarvan ook geen sprake was geweest, doch dat de (demissionnaire) regee ring ter nadere verrekening slechts deze 10 had ingehouden, In de avondvergadering de verdere behan deling van hoofdstuk Finantiön. Nadat nog enkele sprekers algemeene beschouwingen hadden gehouden, kwam minister Oolijn aan het woord. Omtrent de kwestie van de nood- uitkeeringen aan de gemeenten zeide de Mi nister, dat het niet aangaat, wanneer het Rijk verplicht is op de salarissen te bezuinigen, het door nooduitkeeringen sommigen ge meenten mogelijk maakt aan dezen onaan- genamen plicht te ontkomen. Zelfs al zou de Kamer een motie aannemen om de nood- u-itkeering over 1923 toch te doen plaats hebben, dan nog zou spr. niet in de gelegen heid zijn die uitkeerragen te doen. Hierna komt de artikelsgewijze behande ling. Terstond bij art. 1, -betreffende het depar tement van den minister, vroeg de heer Braat (Plattel.) stemming. De voorzitter: Ik stel voor, die stemming eveneens te bepalen op morgenmiddag één uur. De heer Braat: „Nee, ik wil de stemming nou en niet met zitten en opstaan, maar eeni hoofdelijke stemming, omdat ik zie, dat op dezen post niet bezuinigd is." Groote beroering ontstaat in de Kamer. Verschillende leden roepen: Wat heb je nou daaraan? en zij trachten den heer Braat van diens voornemen -te doen afzien. -De heer Braat (zeer luide): „Nee, ik wil hoofdelijke stemming." De heer Oud (v.-d;) wijst er den heer Braat op., dat deze met zijn obstructie niets zal be reiken; hij stuurt er den boel maar mee dn de war. Spr. achtte 'het een verkeerde metho de van den heer Braat, om op deze wijze wraak te nemen over een regeeringsmaat- regel, waaraan de Kamer part noch deel heeft. De heer Braat: Ik dank den heer Oud voor zijn advies, maar ik wil stemming. De voorzitter: De heer Braat wenscht stemming. Het schelletje gaat De heer Duymaer v. Twist (a.-r.): „Je most-je schamen, zoo'n groote vent!" De heer Braat: Dat gaat je niks aan, vuile natte politieker al jaren! De heer Braat wil daarop de zaal vertoten, doch- de voorzitter roept hem toe: ,Jk ver zoek den heer Braat hier te blijven -bij1 de stemming." De heer Braat: ,,'t Kan me niks schelen. Julli§ hebben wat je toekomt" en hij iaat het groene -klapdeurtje achter zich -toe vallen. De commies-griffier leest de namen der leden af. Als de naam van den heer Braat wordt afgeroepen roept dé heer Marchant, 's heeren Braat's stemgeluid' nabootsend: „Voor!" Bijna -tegelijkertijd duwt de heer Braat het deurtje weer open en hij treedt opnieuw de zaal binnen. !De voorzitter deelt den afloop der stem ming mee. „Er is geen enkele stem -tegen dit artikel uitgebracht en 33 stemmen er voor. Daaruit blijkt, dat het benoodigde quorum -niet aanwezig is. Daardm moet ik de zitting verdagen tot morgenmiddag één uur." Te 11.05 viel de hamerslag. Er heerschte hevige ontstemming in- de kamer. Rondom den voorzitter had zich een groep geformeerd, die het reglement van orde bestudeerde. De heer Braat pakte zijn stukken samen en verliet de zaal, merkbaar onder den in druk van zijn daad' van obstructie. Vergadering van Vrijdag U Maart. Aar. het begin van de zitting wordt de motie-Ter Laan (noodu'tkeering aan gemeen ten) verworpen met 46 tegen 16 stemmen. De behandeling van de waterstaatsbegroo ting wordt voortgezet. De beer W ij n k o o p (cornm.) dient een motie in, afkeurende de loonsverlaging van het spoorwegpersoneel en de aanslagen op de dienstvoorwaarden en eisehend terug gaaf van ingehouden loon. De heer Z ij 1 s t r a (a.-r.) bepleit spoedige oplossing van de kwestie met de stoomtram maatschappij Oostelijk Groningen. De heer Smeenk (a.-r.) bepleit econo mischer beheer bij ue spoorwegen en meer Zondagsrust, Hij acht de beteekenis van art. 36 van het reglement dienstvoorwaarden overschat. Dit artikel gaat niet zoover, als art. 40 van het bezoldigingsbesluit. De heer Oud (v.-d.) acht de verantwoor- delijkheid van den minister voor de arbeids voorwaarden van het spoorwegpersoneel zeer groot en wenscht dé kwestie van art. 36 van het reglement dienstvoorwaarden aan een scheidsgerecht of den rechter te onderwer pen, waarvoor hij een motie indient. De heer Van Voorst -tot Voorst (r.-k.) vindt, dat op de Spoorwegen nog meer kan worden bezuinigd, o. a. door de loonen en de spoorwegen geheel tot particulier be drijf te maken. Daarentegen bepleit de heer Hermans (r.-k.) meer gelijkheid ten aanzien van de minima. Hij bepleit ook een nieuwe pen sioen-regeling. De heer Van Braambeek (s.d^.p.) meent, dat de Tweede Kamer (een politiek orgaan) uitteraard niet over loonen kan oor- deelen. Hij bepleit de instelling van een spe ciaal orgaan; de Loonraad heeft in dit op zicht niet voldaan. Verder moeten we als Minister van- Waterstaat een zelfstandige persoonlijkheid hebben, die met spoorweg zaken op de hoogte is. Het optreden van de zen Minister was in dat opzicht eene mis lukking. Spr. behandelt vervolgens het ver band tusschen de loonen en de arbeidsvoor waarden van het spoorwegpersoneel en het rijkspersoneel. Met het eerste is omgespron gen alsof men met oude trekhonden te doen had. Hij dient een motie in, waarin verklaard wordt, dat, zoo er al bezuinigd word«t op de loonen'van het spoorwegpeisoneel, dat niet zal mogen geschieden in ongunstiger vorm of tempo dan voor het rijkspersoneel. Spr. waarschuwt tenslotte den Minister om niet mot vuur te spelen. De heer Dresselhuys (v.b.) stelt de vraag hoe de directie kon komen tot 10 korting op het loon? Op welken rechtsgrond geschiedde dat? De heer W ij n k o o p (comm.)Precies datzelfde heb ik ook in mijn motie gevraagd. De heer Dresselhuys 'critiseert scherp de gestie van de regeering om aan de eenmaal vastgelegde waarborgen in art. 36 en 40 te ontkomen, die hij beneden de waardigheid van directie en regeering acht, Hij kan vóór de motie-Oud stemmen-, maar wacht de nadere toelichting der regeering af. Verdere beperking van den Zondagsdienst acht hij ongewenscht. De heer De-MontéVerLoren (a.-r.) bespreekt den achteruitgang der tramwegen, die toch voor het platteland van groote be teekenis zijn. De heer Schaper (s.-d.) heeft een motie gereed om daarin uit te spreken de niet- wenschelijkheid van verdere beperking der Zondagsche diensten en de wenschelijkheid van meerdere tariefsverlaging en weder-in- voer van kilometerkaarieh. De heer F r u y t i e r (r.-k.) sluit zich bij dit laatste aan en bespreekt voorts enkele spoorwegverbindingen. De heer W ij n k o o p constateert in zijn repliek, dat het een bewijs is van de aftake ling van ons parlement, dat een minister bij een dergelijke zaak, die tienduizenden inte resseert, op een dergelijke wijze eenige voor af opgeschreven volkomen onbeduidende antwoordjes kan uitbrengen zonder dat men hier uitbarst in een homerisch gelach, zoo ais in eén ander parlement ongetwijfeld' zou geschieden. Hij dient een motie in tot intrekking van de anti-stakingswet van 11 April 1903. Dinsdagmiddag voortzetting. OOST-INDIE. Petroleumbrosn vlam gevat De paa aangeboorde petroleum bron te Pangkalansoesoeh (Lamgkat- heeft vlam gevat. Een -geweldige hitte maiakt die na dering voorloopdg onmogelijk. De kroonJuweelen van den sultan van Pontlanak verduisterd. Een Chineeoche reeder te Pontiainak heeft de hem, wegens een schuld' van 45 mille, verpande kroonjuweelen van dén sultan van Pontlanak, ter waarde van twee ton verduisterd. Hij is gearresteerd Verduistering van schoolgelden. Tegen den coramunistischen onderwij zer Meyer is wegens verduistering van schoolgelden een jaar' gevangenisstraf geëisoht. LUCHTVAART. Van een weggeloopen wiel. Van een toestel van de K. L. M., dat eer gisteren onder besturing van den vlieger Scholten van Londen naar Rotterdam ver trok, liep bij het starten op het vliegveld Croydon een wiel los. De gronddienst van het Londensche vliegkamp, waar men het ongeval had bemerkt, deed' hiervan direct draadloos mededeeling aan het Waalhaven- vliegveld te Rotterdam. Toen Scholten de Maasstad naderde, werd hij tegemoet gevlogen door den stationschef van de K. L. M„ den gewezen marinevlieger Nieuwenhuis, die hem door gebaren beduid de, dat zijn machine een wiel minder rijk was. Bovendien werd1 den verkeersvlieger ook op het vliegkamp zeil door het toonen van een wiel op de opgeloopen averij op merkzaam gemaakt. Schotten, aldus gewaarscnuwd, voerde hierop een keurige éen-wielscne landing uit, waarbij het toestel geen andere schade op liep, dan dat het op den neus kwam te staan. Een record. I/Onden, 13 Maart. De kapt. van den vliegdienst Macintosh heeft met negen pas sagiers de vlucht ParijsLonCen in 1 uur 467» minuut afgelegd. Dit is een record-snel heid van 27» mijl per minuut. 8CHAGEN. Wij willeen iéfc nodedieeien over ver schillende P aaschtentxx)ncte'llagen en beginnen met de expositie ta Amatendam. Dczo 'tsniiooiuAelLiiig zal ia veile opzich ten id'e voornaamste van biet luhdi worden. Het bodtra-g dar geldprijzen, dat beschik baar is «gesteld, hedraagt 7000 gulden, ter wijl «tal van gouden, verguld zilveren en zilveren medailles door, belangstellenden zijn toegezegd!. Iets nieuws in de afdeedimg vet vee is, dat die ko-oper van het be kroonde dier, tevens de bekroning, zai -ontvangen. Dart is een prikkel om den handlel te bevorderen. In hert gehe«4 is de Tentoonstelling 'in 82 klassen verdeeld. De prijzen voor de verloting zullen uit fluitend veeprijzen zijn, zóodat de winner overtuigd kan zijn, dat rijh prijs niet uit een onbeteekenend ditje of daitje zal be staan. Een belangrijke afdeeling op deze tentoonstelling, zal de afdeelinig paarden zijn, voor slaohipaaxdeu van anderhall tot vier jaar. Prijken daarvoor rijn: een eerste en een tweede prijs van 80 en 20 gulden. Het beelte HollandsOhe slachtpaardJ wordt be kroond met een 'verguld zilveren medailla De verst van Amsterdam afwonende inzender Kan in aanmerking komen voor een prijs van 30 met een' zilveren me daille. Amsterdam heeft dus wel verschil lende aantrekkelijke voorwaarden. „Als het npg Januari was, dan vroor het des nachts paardènijs", zoo luidden de woorden, die wij op de Schagermcrkt, uit een gesprek tusschen twee landbou wers opvingen. Zeker, en dat zou erg zijn. Maar wij mieenen, dat de tegenwoordige nacMvorêten veel erger zijn, want koe- noch bouwboer kan iets uitvoeren, alles is tot stilstand gedoemd. De velden.' rijn irikaal, -geen grassprietje is er 19 zien. De schapen worden op het land met hooi gevoerd, met een handje haver toe. Geen bafodel wordt in zoo hevige mate door dat wintersche Maart-weer getroffen, dan de schapenhandeL Voor den tusscbenhand'el stapelen de verliezen' zich op tot nood toestand. Men wees ons op de markt een koppel schapen van 30 stuks aan, ge kocht in den polder Hert Koegras. De «dieren werden met 2 gulden verlies per stuk van de hand gedaan. Andere verkoo- pers die nog op beter dagen hopen-, drij ven hun handel weer naar huis. De hoog ste markt was 44 Het rundvee was ook al bijzonder stug. Vette koeien, hoog op 1.20 per KG.; de halve markt «ging bene den één gldi Melk- en kalikoeten, even eens stug, gingen gedeeltelijk weer naar den staL De handel liep tusschen 250 en 460. Nuchtere kalveren waren, we gens zeer groeten aanvoer iets lager, slacbtkalvaren1 10 a 15, exportkalveren 14 a 16. Fokkalveren 18 a 25. Vette varkens met onvoldoenden aanvoer en weinig kwaliteit 69 ai 74 ct per K.G. De heer A. F. van der Draaij, kommies 2e klasse te Schagerbrug, is bevorderd tot kommies 11e klasse. In de 4 weken van 4 Febr. tot en met 2 Maart zijn uit ons land' 1850 rund-eren naar het buitenland verzonden, en wel 226 naar Duitschiand, 947 België, 123 Oostenrijk, 23 Frankrijk, 2 Ned.-Indië, 130 Tsj echo-Slowakije, 396 Italië en 8 Chili. Keuring te Schatten ini het koffiehuis „dte Posthoorn-" voor den- Dienstplicht zal gehouden worden voor: Wieringerw&ard 29 Maart, Anna-Paulowna 31 Maart, Bar- singerhonni, Slb. Maarten; Callantsoog 1 Aprl, Harenkarspel, Petten 2 April, Wie- ringen 4 April, Zijpe 5 April en Schagen 29 Maart. Uitslag der verkooping te Schagen! op 13 Maart, ten overstaan van notaris J. van der Knaap, Wieriri-gerwaard: Huis met stalling en bouwland aan de Galgenkade te Schagerwaard, eigendom van O. Goedhart, groot 1.33.30 ELA. Gpr gehouden op 2420JL0. Voor*het marktverkeer en vooral voor het luiarktvervoer, zijn die autobussen en nachtauto's van groot belang. Dat bleek nu «op de markt te Schageni Een nacht auto op Hoorn met een bovenverdieping bracht tusschen en na de markt 8 ladin gen vee naar Hoorn: eerste lading var kens, zouters van 160 en 225 pond en nuchtere kalveren; 2 iaddln® weder var kens en kalveren, samen de 2 ladingen 80 varkens en 80 kalveren; derde lading 2 slachtkoeiten. De Gemeenteraad van Callantsoog be sloot zonder hoofdelijke stemming tot aansluiting bij het. Prov. Waterleiding bedrijf. De duinweg van Helder naar Callants oog, kan tegen April ais. geopendl worden. De weg is een waar kunstwerk, gehard met basalt. Buiten twijfel zal er langs de ze mooie verkeersverbinding in zuivere rechte richting langs het duin', reeds de zer zomer een druk vervoer plaats heb ben. In dte Sociëteit „Cores" «had Woensdag eene bUjartmatch plaats tusschen drie heeren van Alkmaar en. drie van Schagen met bet gevolg, dat Schagen won met 1860 tegen 1541 voor Alkmaar. ANNA-PAÜLOWA. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Visser, thans onderwijzer te, Krommenie, fs -benoemd tot hoofd der schooi te Krom- meniedijK. BREEZAND. De zangvereeniging „Vriendschap" al hier gaf Donderdagavond voor een goed bezette zaai een herhaling van haar laatstgehouden uitvoering, ditmaal ten bate van „Huiszorg". TEXEL. Deze week werden van Mer verzonden: 35 paarden, 78 varkens, 19 koelen, 13 schapen en 9 kalveren. ingezonden Mededeeling. Wij zijn Vraagt zichtzending en ver gelijkt onze prijzen en da kwaliteit en afwerking. SPORT. VOOR DE OLYMPISCHE SPELEN. HELDER—H. R. C. Zondag a.s. dus morgen zal de sroote strijd voor de dtrde njaal plaats hebben, nu vriendschappelijk 'en bate van de uitzending van Nederlandsche vertegenwoordigers naar de Olympische Spelen te Parijs. Het zal er thans weer om gaan en wij verwachten dan ook een fairen, spannender! strijd, waarin het geluk den doorslag «kan geven. Wij onthouden ■ons ditmaal van voorspellingen. Eenige fraaie prijzen zullen de spanning ver- ho'ogen, en wij. achten dan ook elke verdere aanbeveling tot- bezoek overbodig. Weliswaar zijn de toegangsprijzen iets verhoogd, doch men vergete piet, dat de netto-opbrengst voor een mooi, sportief doel bestemd is en dat het Comité heel wat onkosten heeft moeten maken om alles in orde te kunnen krijgen. Voorverkoop van kaarten voor^ dezen wed strijd heeft alleen Zondag vanaf "10 uur v.m. plaats op het terrein aan het loket. Zooals reeds is gepubliceerd, zal het 'Stedelijk Muziek korps den wedstrijd opluisteren en vooraf een rondgang maken door de stad. Afmarsch half twee precies vanaf ue Vischmarkt. Route: zie programma. Des morgens om iq uur speelt Batavier tegen H. R. C., ook een medaille-wedstrijd voor het zelfde doel. Ook deze kamp zal niet zonder spanning zijn en zal ongetwijfeld reeds vele sportliefhebbers naar het Sportterrein aan den Bolweg lokken. De toegangsprijs is voor dezen wedstrijd verminderd en populair gesteld. De samenstelling der elftallen en alle verdere bijzonderheden kan men in het programma vinden. Het publiek wordt uitgenoodigd zich niet op het wedstrijdterrein te begeven en zich niet met de leiding in ie laten. Oyerigens ge- looven wij, /dat het huis Zondagmiddag uitver kocht zal zijn, als het weer zoo is als de laatste dagen. Het Programma verschijnt hedenmiddag en bevat alle bijzon derheden, betreffende de voetbalwedstrijden, de zaalavonden in ..Casino", terwijl een be schrijving van hetgeen op de Olympische Spe len te Parijs zal plaats vinden erin is opgeno men. Als bijzondere attractie is in elk programma een lot afgedrukt, waardoor ieder kooper van een programma gratis deelneemt in de verlo ting van verschillende kunst- en gebruiksvoor werpen, welke door het Comité is georgani seerd. Bijzonderheden staan er bij vermeld. De prijs van dit programma, dat dus bijzondere waarde heeft, is slechts 20 cents. Het is tot 26 dezer verkrijgbaar bij de meeste depóthouders van ons bla«d, aan ons bureau en voorts aan de volgende adressen: A. K. Kokelaar, Kanaal- weg; A. G. Lensen, Spoorstraat 51; P. Th. Luyckx, Weststraat 6ï; D. Pot, Koningstraat 60; C. de Beurs, Spoorstraat; A. J. Maas, Ka- naalwag 78; aan de Gymn.-'en Sportschool der Marine (Noordpoort, Buiten/haven), voorts Zondag a.s. op het terrein, op de zaalavonden in „Casino" en bij de bestuursleden van diverse vereenigingen. Dames van verschillende vereenigingen, die bereid zijn om Zonda«g a.s. op het terrein en later op de zaalavonden zich te belasten met venkoop van programma's en N.O.C.-speldjcs worden verzocht zich heden aan té melden: Weststraat 61. Eere-Comité. De volgende autoriteiten hebben zich wel willend bereid verklaard zitting te nemen: W. Houwing, Burgemeester van Helder; C. Fock, Vlte-Admiraal, Commandant der Marine te Willemsoord; Jhr. H. Rappard, Directeur van 's Rijkswerf; Ch. L. van de Bilt, Lid der Tweede Kamer. De wedstrijden- van Zondag. N. Y. B. Het programma la voor dezen Zondag, wat d© 1© klasse -betreft slecht» klein, behalve ln het Zuiden. Dit vindt zijn oorzaak daarin, dat te Rotterdam de oefenwedstrijd tuaschen twee Nederland«sohe proefelftallen. plaats vindt. De samenstelling dezer elftallen publiceerden wij reed». Het A-eftal lijkt ons iete sterker dan B., doch. de uitslag 1» ln wedstrijden als deze van het minste -belang. Het gaat er om. wat voor spel er vertoond wordt, want de samen stelling van de nationale ploeg voor den wed strijd tegen België meet plaats hebben. Afd. I (Westen) 1 klasse. Alle wedstrijden zijn hier uitgesteld. 2e klasse A ED.O. ontvangt Hollandia en zal de gelegenheid om twee punten rijker te worden! wel niet laten voorbijgaan. Spar taan zal van Q.S.C. wel weten te winnen. WJ.O. zal zich tegen Alcmaria Victrix trach ten te weren; Alkmaar heeft nog kans, dus. Purmersteijn en D.E.G. zullen wel deelen, terwijl Z.V.V. een kleine zege op D.W.S. zal kunnen behalen. B. HerculesD.O.8., Hil versum—Velox, H.V.V.—IZeist, Olympla— Gouda, KampongDON A R,

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 16