GEMENGD NIEUWS ANNA-PAULOWNA. Het aantal kiezers dezer gemeente be draagt 2181; te "weten 2181 kiesgerechtig den voor de Staten, 2002 voor de Kamer en 1999 voor den Gemeenteraad. Burgerlijke Stand van Anna Panlowna. GEBOREN: Gerrltje, d. v. F. Tlelens en A. G. Wondstra; Oornelis, z. v. S. Smit en L. Harthoorn. GETROUWD: Trijntje Tlel en Louw- rens Voorthuljzen; Anna Blokhuis en Lambertus Jochem Wendel. OVERLEDEN: Maria Hendrika Schou ten, oud 1 jaar en 6 maanden. VAN EWIJCKSLUIS. Dinsdagavond hield de Centrale Bond van Transportarbeiders, ln het lokaal van den heer W. Waiboer, eene vergadering voor de arbeiders in het baggerbedrijf (meer bepaaldelijk voor het personeel van de ln dat bedrijf gebruikte groote werk tuigen, als: baggermolens, zandzuigers, sleepbooten, bakken, enz.), met het doel met deze arbeiders eene bespreking te houden over de nieuwe voorstellen der werkgevers voor een contract over het jaar 1924. De heer Laan van Sliedrecht, bestuur der van den bovengenoemden bond, gaf ln het kort nog eens een overzicht van de verschillende conferenties, welke ge houden waren om tot eene behoorlijke loonregeling over 1924 te komen, maar welke tot dusver op de al te starre hou ding der werkgevers waren afgestuit. Waar de aannemersfirma de Breeenvan den Bont, ten opzichte de* verslechtering van loon en arbeidsvoorwaarden, wel het scherpst was opgetreden, had de Centrale Bond zich genoodzaakt gezien hiertegen met kracht te moeten optreden en was daarom bij die firma op al hare werken de staking geproclameerd. De later op nieuw gehouden conferenties leken in den beginne ook slechts weinig resultaat op te leveren, tot dat Donderdag, na langdurige besprekingen en nadat ver schillende voor de werkgevers gedane voorstellen door den Bond waren afge wezen, eindelijk een meer bevredigend voorstel was gedaan. Het bedoelde voorstel, dat, wanneer de arbeiders voor de Zuiderzeewerken hierop wenschen in te gaan, ook voor hen zal kunnen gelden, is, na bespreking in de stakingsvergaderingen door de stakers aangenomen en, nadat hiervan Maandag een contract was opgemaakt, is de staking bij de firma de Bree en van den Bont opgeheven. Thans zullen zich echter ook de arbei ders der Zuiderzeewerken hierover heb ben uit te spreken, waarom spr. de ver schillende bepalingen van het contract voorleest. De voornaamste bepalingen hiervan komen op het volgende neer: het grondloon bedraagt voor volwassenen f 27.voor machinisten, molenbazen enz. en f 22.60 voor babschippers, dekkneehts enz., voor eene 65 urige werkweek. Voor arbeiders beneden 21 jaar kan naar ge lang van leeftijd, bekwaamheid en aard der werkzaamheden met 80 u/0 van dit loon worden volstaan; de werkweek bedraagt 66 uur of wel 10 uren per dag, Zaterdags 6 uur. Wordt langer gewerkt, "dan wor den de meerdere uren als overwerk bere kend, met dien verstande, dat in geen geval langer dan 12 uren per dag of 62 uren per week mag worden gewerkt. De gewone werktijd moet vallen tusschen 's morgens 6 en 's avonds 9 uur (hierin is speling opengelaten met het oog op getij- werk), Zaterdügh qindlgt de gewone werk tijd om 1 uur. Overuren worden betaald met 66 cent voor geschoolden, met 47 cent voor ongeschoolden, Zondagsuren met 100 en 80 cent Op feestdagen (op een weekdag vallende) wordt 50 en 40 cent per uur betaald, evenals voor opstook- urennacht- en Zaterdagmiddaguren ge ven 76 en 60 cent, wacht houden wordt met f3.60 per nachtwacht vergoed, voor de wacht van Zaterdagmiddag tot Maan dagmorgen f 6.Alle overige bepalin gen zijn verder gelijk aan die, welke vorig jaar golden. Na enkele korte besprekingen wordt de voorgestelde regeling met algemeene stemmen aangenomen. Het contract, dat tot 31 December zal gelden, zal nu spoedig worden geteekend. Bij de thans uitbe taalde loonen beteekent de nieuwe rege ling eene flinke verbetering. iSpr. wekt daarop de enkele aanwezig zijnde nog ongeorganiseerden op mede don Boud te versterken, waarna hij het genoegen smaakt, dat deze (er waren slechts 4 ongeorganiseerden, tot dit be drijf behoorende, aanwezig), allen als lid toetraden. "Hierna werd de vergadering gesloten. De molenbaas, J. de Kluyver, van de baggermolen „Elbe", raakte Dinsdagavond onder een omvallende bok, met het on- Kelukklg gevolg, dat hij een been brak. a per boot naar den wal te zijn gebracht, waar hij door dr. Olree werd onderzocht, is hij onmiddellijk naar Helder gebracht, om daar in het Gemeente Ziekenhuis te worden opgenomen. SCHAGEN. Bij Kon. besluit van 20 Maart 1.1. ln be noemd tot kantonreohter-plaatsvervanger ln het kanton Behagen: O. Wijdenes Spaans. i WIERINGEN. Door de heeren Gebr. Jb. en P. Brouwer s op de bouwplaats ln Polder Waard- leuwland een stamboek en premie hengst, enaamd „Reclame", Ingevoerd, (Vob- les met 2 witte achtervoeten). Thans taan dus 2 dekhengsten alhier beschik- aar. Burgerlijke Stand van Wielingen over de maand Maart 1924. GEBORENJane, d. v. Jn. 8cheltus n G. Dekker. Jan, z. v. Jn. Tijsen en M. iegman. Louis Charles, z. v. L. C. Kolff en O. M. van Heurn. IJfke, d. v. H. Kuiper en D. Faber, ONDERTROUWD8, Dekker en M. Metselaar. Jb. Lont en D. M. van der Welle. H. Beukema enN. Baijs. P. Kraak en N. Beukema. N. Kool en A. Mulder. A. J. Hollander enM. Doves. L. Noorden en T. de Vries. GETROUWDD. Heijblok en A. Min nes. S. Dekker en M. Metselaar. Jb. Lont en D. M. van der Welle. H. Beukema en N. Baijs. P. Kraak en N. Beukema. N. Kool en A. Mulder. OVERLEDENMarie Rotgans, oud 24 jaar, d. v. J. Rotgans en T. Klein. Ariaantje de Haan, oud 82 jaar, Wed. van 8. Bakker. Maartje Kuijt, oud 74 jaar, echtgen. van D. Lont. Aaltje Tijsen, oud 87 jaar, Wed. van R. Wagemaker. INGEZONDEN. Geachte Redactie. Nu uit het ingezonden stuk in uw blad d.d. 1 April j.1. van den heer Onnekes blijkt, dat hij 'buitengewoon belang stelt in het Lager Onderwijs, kan het ons spij ten, dat hij de eerste vergadering dei- jonge „Heldersche Schoolvereeniging" niet heeft bijgewoond. Hij zou allicht de plank niet zoo heb ben misgeslagen, als wij uit zijn inge zonden stuk hebben ontwaard, indien hij zich alvorens te schrijven beter op de hoogte hadde gesteld. Leden der opgerichte vereeniglng, die de eerste vergadering hebben bijgewoond, zullen van het ingezonden stuk, evenmin als het bestuur, iets begrijpen. Ter geruststelling diene, dat reeds nu de verzekering kan worden gegeven, dat in dit geval van een standen school geen sprake kan zijn. Hoe zich later de omstandigheden ook mogen ontwikkelen, de gemeentelijke uit gaven zullen hierdoor niet worden opge voerd, zoodat de door inzender geopperde vrees in dezen ongegrond blijkt. Het bestuur is te allen tijde bereid ieder (dus ook den heer Onnekes) die belang stelt in goed onderwijs voor zijn kinderen alle mogelijke inlichtingen te verstrekken. U dankend voor de plaatsing, Het bestuur der Heldersche Sohoolvereeniging. Adres: Djjkstraat 48. -=o De Hollandsche kinderen ln het Roergebied. Mathu Swenne schreef in de Helder sche Courant van Donderdag j.1. eem in gezonden stuk. Wjj dachten dat de toe standen zich daar gebeterd hadden, dach ten dat dank zij de liefde waarmede, zoo- velen Helderschen offervaardig hun hart en buidel geopend hebben, dat daar nu alles voor het windje ging. Het is alles een groote klaagzang. De loonen die daar verdiend worden zijn schrikbarend laag. Een gemeente-genees heer verdient h.v. slechts 60 goudmark per maand. De toestanden zijn dan ook ontzettend, vooral voor de Hollanders. Want zij krijgen niet de minste onder steuning van de Duitsche regeering, en de hulp, die onze regeering biedt is niet afdoende om de menschen voor honger te vrijwaren. En de man, die voor zijn land- gen ooten op de bres stond, de man die immer en immer weer weeklaagde en smeek end zijn stem verhief, de man die niet vroeg, maak ik mij belachelijk met mijn herhaald! vragen om hulp, die man is heen gegaan. Het graf heeft zich over hem gesloten. De heer Longepée, de vice-consul van Dortmund is heengegaan doch de nood is gebleven.zijn werk moet worden voortgezet tot er vrede en blijdschap, vreugde zal zijn gekomen onder onze landgenooten in het Roergebied. Het Heb dersche comité weet dan ook dat het in den geest van den edelen consul Longe pée handelt als het nogmaals een beroep doet op allen die het zoo heerlijk gesteund hebben. Een schitterende kunstavond wordt ge organiseerd. Het zal een avond worden die het andere, wat u geboden is, in de schaduw stelt, en dat voor een '.uttel, zeer luttel bedrag. Gij zult komen nietwaar, allen. Zij die komen om hulp te verlee- nen, zijn welkom en zij die willen komen om een aenotvollén avond mede te maken zullen niet teleurgesteld worden. Deze week beginnen wij met kaarten- verkoop. Niemand zende onze dames weg, De prijs is te gering (60 en 40 cent). Gij steunt onze allesontberende landgenooten. Het Comité. o Geachte Redacteur, vergun mij s.v.p. eem weimig ruimte in uw veelgelezen blad en wel voor het volgende: Alle handelingen voor een goedbedoel de bezuiniging zullen door ieder welden kend mensch gaarne aanvaard worden. Handelingen eohter die omioodlg dus best achterwege kunnen blijven en die een instelling weer duizenden guldens per Jaar kosten* zijn m. L uit den booze, vooral als deze gelden opgebracht moeten worden door menschen, die al op hooge lasten (n.L hooge huishuur) zitten. Ik be doel hiermede de bewoners van Volks huisvesting of wel de tegenwoordige „Woningstichting". Met groote sprongen zijn de hurem de laatste Jaren gestegen en nu zien de be woners ln alle onnoodlgé uitgaven (dus verhooging der exploitatiekosten) weer een toekomstige huurverhooglng. Zoo'n onnoodige uitgaaf vermeemen nu weer vele bewoners te constateeren en wel in het volgende: Voorheen werd de huishuur geïnd door den Opzichter, nu echter werden we ln eens verblijd(?) met de mededeellng dat door de zorg der Middenstands-Credlet- bank voortaam de .gelden, miet meer door den Opzichter, zouden geïnd worden, maar dat zij twee andere personen daarvoor had aangesteld. Het slot daarvan is eohr ter tooh dat de lasten daarvan moeten ko men op de schouders der huurders en daar men nu zachtjes aam al een heeie staf ambtenaren heeft, zien wij bewoners daar zeer terecht een toekomstige huurver hooglng van groeien. Nu is mijn vraag deze: kan mm niet op een of andere wijze ingegrepen wordem of moet op den duur het particulier initia tief ons ter hulpe komen. Met dank voor de plaatsing, L J. v. Overbeeke, Aiiemonenstraat 25, o HET ZIEKENHUISVRAAGSTUK. Geachte Redactie. Van d^ door U geboden gelegenheid om over bovenstaand onderwerp eenige zakelijke beschouwingen te ontvangen werd tot op heden een spaarzaam gebruik gemaakt. Ik had gehoopt dat door alleszins be voegden dit onderwerp zou worden aan gesneden opdat aan de hand daarvan de burgerij eenigszins op de hoogte werd gesteld van dit m.i. zeer belangrijk ge beuren. Nu echter zulks niet het geval is en slechts een tweetal inzenders hunne meening ten beste gaven heb ik gemeend hieromtrent ook eens het mijne te moetën zeggen. Het spreekt vanzelf dat ik mij niet zal wagen aan technische beschou wingen evenmin als aan de Ziekenver pleging in het bizonder; 'k wil alleen trachten eenige zaken recht te zetten welke volgens mijne meening daarvoor in aanmerking komen, voor wat betreft de beide ingezonden stukken n.L van de Heeren W. en Ds. J. Koster; mijn ruim 25 jarige dienst bij het Marine-Hospitaal en mijne bekendheid met de plaatselijke toestanden te Helder kunnen mij daar bij wel eenigszins van dienst zijn. Als men het ingezonden schrijven van den Heer W. als buitenstaander leest, zou de meening kunnen postvatten, dat de thans aan het Gemeente-Ziekenhuis verbonden chirurg Dr. Tange de man is geweest die alle specialistische inrich tingen, nu bij het hospitaal aanwezig, heeft daargesteld. Dit is echter niet ge heel juist. Hieraan hebben zooveel andere oorzaken medegewerkt, dat het heel moei lijk is zulks in een paar woorden in U w blad uiteen te zetten. Als voorbeeld noem ik slechts de Röngen-afdeeling. Het hospitaal was reeds in het bezit van een dergelijk apparaat toen Dr. Tange nog niet bij de zeemacht was. In den loop der tijden is deze inrichting opgevoerd tot de hoogte waarop ze thans is, omdat men eindelijk aan het Departement van Marine heeft ingezien dat de Geneeskundige dienst niet altijd kan blijven eene inrichting die men beschouwde als een noodzakelijk kwaad. Ik herinner me nog hoe vroeger telken jare door verschillende Chefs van het hospitaal op de ingediende begrooting een bedrag werd aangevraagd om de in richting aan te sluiten aan het telefoonnet en hoe ook telkens deze post aan het Departement werd geschrapt omdat men het blijkbaar niet noodig oordeelde dat een zoo onontbeerlijke verbinding tot stand kwam. Men behoeft toch heusch geen Minister van Marine te zijn om te begrijpen dat in eene ziekeninrichting een telefoon een hulpmiddel is van niet te onderscheiden waarde. Thans heeft het hospitaal niet alleen een aansluiting op het net maar bovendien ook een huistelefoon. [In de volgende alinea wordt de schrij ver wat te persoonlijk ten opzichte van dr. Tange en wij hebben gemeend dit gedeelte te moeten schrappen. Zijn be toog komt hierop neer, dat het aan dr. Tange doorpersoonlijke omstandigheden gelukte wat vóór hem aan geen ander chirurg was gelukt, verschillende ver beteringen te verkrijgen, hetgeen voor die andere chirurgen natuurlijk grie vend was. (Red. H. Crt.)] Dat al deze verbeteringen ten goede zijn gekomen van de zieken van Zee- en Landmacht is zeker, maar ook eveneens is het zeker dat de specialist, welke alle mogelijke hulpmiddelen ten dienste staan, gemakkelijker en met meer succes kan werken, dan zijn voorgangers welke zich moesten behelpen met zeer primitieve middelen. Dat zij trots dit, toen wel gun stige resultaten hebben bereikt, 't strekt hun tot eer. Ik keer in mijne gedachten even terug naar de ontzettende ramp van de granaatontplofflng en hoe de toen op enomen personen tooh op alleszins af- oende wijze zijn behandeld en verpleegd. Dat het nu prat gaan op de thans mo derne inrichtingen door den heer W. wordt beschouwd als het pronken met vreemde voeren is m.i. niet geheel luist. De heer W. zul misschien nog minder weten dan ik hoeveel soms moet worden gewikt en gewogen door verschillende autoriteiten om in de een of andere Inrichting iets van belangrijken en ingrijpenden aard ge daan te krijgen. Ik ben hot volkomen met den Heer W. eens dat het een dwaze bepaling is dat specialisten niet in het met het Marine hospitaal gecombineerde Ziekenhuis zul len worden toegelaten, Ik ga zelfs verder door te zeggen dat het Gemeentebestuur de bevoegdheid mist eene dergelijke over eenkomst met het Rijk aan te gaan, vooral tegenover die patiënten welke door hunne afhaerjcelijkheid geheel voor rekening van de gétneente zoudeh moeten worden ver pleegd. Dit laatste als eene aanteekening op het Ingezonden stuk van den Heer W. waar deze zegt„Zelfs klasse-patiën ten zouden niet hun eigen chirurg mogen kiezen". Wns hier het meten met twee maten geoorloofd, dan zou voor den arme, wiens toestand van dien aard was dat hulp van een bizonderen specialist zijn leven misschien kon redden, geen hulp van buiten mogen worden ingeroepen en voor de beter bedeelden wel. Terwijl deze laatsten desgewenscht in een inrichting bulten Helder zich kunnen laten behan delen door den specialist dien ze zelf wenschen. Neen geachte Heer W. bij mij legt elk mensohenleven evenveel gewicht in <Jb schaal en ik zou het ten zeerste laken wanneer men den eenen toestond wat men den ander verbood. Ik kan mij trouwens niet indenken welke redenen er toe hebben geleid een derge lijke bepaling te willen maken en wel eenvoudig hierom ni.et, wijl het mij eenigs zins vreemd voorkomt dat het Rijk aan underen zou verbieden wat het zelf doet. Het zal toch bekend zijn dat de Marine zelf van burger-specialisten gebruik maakt wanneer blijkt dat zulks in bizon- dere gevallen noodzakelijk is. Het is mij zelf persoonlijk gebeurd, dat voor een schijnbaar ongeneeslijk hoofdzeer, waar aan drie mijner kinderen lijdende waren, do hulp werd ingeroepen van een speci alist te Amsterdam, n.1. Prof. Mendesda Gosta, aan wiens kunde het te danken was, dat mijne kinderen, welke bijna 8 jaren achtereen in den geneeskundigen buitendienst zonder eenig resultaat waren behandeld, na verloop van drie maanden radicaal waren genezen. Zoodat ik maar zeggen wil dat eene verbodsbepaling als hierboven aangehaald, mij ten eenenmale onbegrijpelijk voorkomt. Toch meen ik wel eenigszins te bevroe den waar de schoen hem hier wringt, al klinkt het misschien een weinig onge looflijk. Het spreekt van zelf, dat de Inspecteur van den Geneeskundigen' dienst der Zee macht de autoriteit is aan wie de samen stelling van de met de Gemeente te slui: ten overeenkomst zal zyn overgelaten. Deze autoriteit en de tegenwoordige aan het ziekenhuis verbonden specialist Dr. Tange zijn gezworen vijanden en dit is m.i. een der voornaamste, zooniet de reden waardoor deze dwaze verbodsbepaling in het concept-contract werd opgenomen. Dit als antwoord aan den Heer Ds. Koster waar deze vraagt:, Maar wat is wel de reden dat deze bepaling' is gemaakt en wat is daar de oorzaak van? Het staat bij mij muurvast, dat persoon lijke antipathie hierin een groote rol speelt. In uw blad hierover in den breede uit te weiden vind ik noch nuttig noch nood zakelijk. Het zou mij ten zeerste spijten als een m.i. zeer belangrijke verbetering in de verpleging van burgerpatiënten zou afstuiten op een bepaling welke het leven zou hebben te danken uit de om standigheden hierboven genoemd. Ik hoop dat deze regelen er toe zullen bijdragen dat binnen een afzienbaren tijd de zieken huiskwestie tot, het verleden behoort. Hoogachtend, Uw dienstw. B. HERINGA gep. opper schrijver Marinehospitaal. Den Haag, 31 Maart 1924. o Comité tot Steunverleenlng aan het Nederlandsche kind. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: Op de laatst gehouden vergadering heeft het oomité, nadat do boeken en be scheiden van den penningmeester zijn nagezien, zich ontbonden. De totale inkomsten bedroegen 1241,447». Uitgaven: aan plaatselijk aangekochte nieuwe kleeren 1086,247», gemaakte kosten aan porto's en vracht kosten enz. 107.70, aan giften 47.60, totaal 1241.447». Aan den burgemeester van Emmén werd verzonden buiten de vermelde ge dragen kleeding voor ƒ1030.nieuw aan gekochte kinderkleeding en dekking. Van genoemden Burgemeester werd een schrijven ontvangen waarin deze de ingezetenen van Helder, die hebben bij gedragen tot dien waard «vollen steun ten behoeve van het behoeftige Drentsohe veenkind zijn erkentelijken vriendelijken dank bracht. Aan de armste Heldersche kinderen werd door de dames oomité-leden voor 66.24 aan nieuw aangekochte kousen uitgedeeld. Door het ooimité werd aan gezinnen, die alle in den alleramsten toestand ver keerden en voor wie dringend ingrijpen geboden was, 47.50 uitgekeerd. Het oomité dechargeerde zijn pen ningmeester met een woord van innlgen dank voor hetgeen hij heeft bijgedragen tot het welslagen van het doel en nauw keurig beheer der financiën. De voorzitter bracht als slot enn allen, die hebben medegewerkt tot het wel slagen van het verkregen succes, een warm woord van dank en wel in't bijzon der aan de dames-oomitéleden, die een voorbeeldig werk hebben gepresteerd ln het belang van het behoeftige Nederland sche kind in 't algemeen. Het Oomité. Binnenland. Een wonderdokter. Voor het Haalgsche Kantongerecht had zich Dinsdag te verantwoorden ter zake van het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunde een z.g. wonderdokter. De gedaagde tip top in het zwart ge kleed, met hoogen hoed op, de borst ge tooid met medailles liet zich in een open rijtuig, bespannen met gepluimde paar den voor het Kanton gerechtsgebouw voor rijden. Tegen gedaagde die vroeger onder meer het vak van bokser, varensgezel en marktkoopman uitoefende, eischte het O M. viermaal 60 boete sub. viermaal 10 dagen hechtenlastraf. De gedaagde ontkende, zich aan straf bare handelingen te hebben schuldig ge maakt en maakte na afloop van de behan deling zijner zaak een rondtoer la Se- quah door de stad, waarbij hij strooibil jetten uitdeelde, behelzende beschuldigin gen aan het adres van medici en pera De moord te Drachtstercompagnie. Twee der vijf verdachten, die werden aangehouden in verband met den moord te Drachtstercompagnie, n.1. R. Scholten en F. Boonstra van de Boelenslaan, zijn uit de preventieve hechtenis ontslagen. Het onderzoek tegen de drie gebroeders Van der Heide uit Drachtsteroompaginie duurt voort. Een jeugdige dievegge. De politie te Umuiden heeft aangehou den een meisje, dat voor eenige dagen uit een geldkistje ten huize van een caféhoud ster in de Breeöaapstraat aldaar, een bankbiljet van 1000 en een van 40 had weggenomen, meldt de „N. R. Crt." Het meisje, een vriendin van de dochter des huizes, was met het geld naar Amster dam gegaan en' deed daar aan kleeren enz. inkoopen tot een bedrag van 900, Tevens kocht zij een koffer, waarin klee ren werden gedaan. Den koffer wist het meisje, zonder dat haar ouders dit bemerk ten, in huis te krijgen en te verstoppen onder den vloer van een gang. Daar vond de politie den koffer en nam hem In be slag. Het meisje heeft een volledige be kentenis afgelegd!. Zij is naar Haarlem overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld:. Klnderbeulen. Uit Breda wordt aan de Telegr. gemeld.: Maria Br. leefde met haar vierjarig dochtertje en een woonwagenbewoner, zekeren D. Ze had haar eigen man ver laten. Op 26 Februari hadden ze het kind achter den wagen gezet om te spelen (in de sneeuw). Het meisje was toen den weg langs geloopen en later door een autobe stuurder teruggebracht. D. had toen het kind mee in den wagen genomen en het daar zoodanig gestompt, geschud en ge knepen, dat de moeder het niet langer kon aanzien en wegliep. De marechaus- sées, die het kind later onderzochten, verklaarden, dat de kleine schramwonden in het gezichtje had, dat de lippen waren opgezwollen, 't mondje van binnen ver wond en 't rugje ontveld was. Gert. had na die mishandeling aan een in de nabijheid wonende vrouw gevraagd, of die 't kind wilde hebben, waarin deze toestemde. Toen zij het kind kwam ha len werd het juist verschoond en get. zag toen, dat de vuile kleertjes vol bloed' za ten en dat hert lichaampje overdekt was met schrammen en blauwe plekken. Bij het afscheid nemen gaf de kleine de moeder een hand, de man echter wilde geen hand meer hebben. Hij had al ge noeg met haar te stellen gehad, naar zijn zeggen. Beklaagde beweerde, dat de wonden waren veroorzaakt door een val. Het O. M., waargenomen door mr. ba ron Speyart van Woerden, eischen 4 maan den gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Een valsche Chèque van ƒ12.006. Geruimen tijd geleden werd ten nadeele van een firma aan het Singel bij een bankinstelling te Amsterdam een chèque van 12.000 aangeboden, die werd verzil verd. Later bleek, dat men hier met valschheid in geschrifte te doen had en dat drie broers de hand in het spel had den» Zij waren natuurlijk, toen de politie een onderzoek instelde gevlogen. Ver moedelijk hadden'zij zich naar Zuid-Afri ka of naar Amerika begeven. Eenige da gen, geleden kreeg de politie bericht, dat v een der broers zich te Eindhoven ophield' Er werd getelefoneerd en spoedig was de vermoedelijke dader gearresteerd. Hij werd inaar Amsterdam gebracht en aldaar in arrest gesteld. Een begeerde betrekking. Voor het examen voor oommies bij de directe belastingen hebben zich niet min der dan ongeveer 2600 candidaten aange meld. (TeL) Aangehouden. In den nacht van 1 op 2 April zag een surveilleerende politie-agent in de Von Twiokelostraat te Deventer dat een mans persoon bezig was over een hek van een tuin te klauteren, meldt het „Dev. DagbL" De agent sommeerde den man, die inmid dels in den tuin was gesprongen, te blij ven staan, doch deze nam de vlucht. De agent haalde assistentie, waarna het ge- heele huizenblok door de politie werd af gezet. Tegen den oohtend werden ln een berghok ln een tuin aan de Graaf van Burenstraat twee mannen aangetroffen, Dultschers, uit Berlijn afkomstig. Zij wa ren niet in het bezit van wapenen, noch van lnbrekerswerktulgen, doch later zijn in do naburige tuinen twee geladen brownings gevonden met een boorknik. In den tuin van de woning aan de Welle is nog een groote bruine harmonica-kof fer, inhoudende twee acte-tasschen met inbrekarswerk tuigen en eeinlg carbid, be nevens een groote reistasch aangetroffen. Brandstichting. Te Sevenum zijn door de rijksveld- wacht aangehouden de gebroeders H., belden aldaar, verdacht van brandstich ting ln een door don landbouwer Van der Sterren bewoonde boerderij, waarvan zij medeelgenaren waren en die voor 4600 verzekerd was. N.V.Texels Eigen Stoomboot-Onderneming Zomerdienst Ingaande 81 Maart 1624. Op werkdagen: vertr. Texel: 6.—v.m., 8.~ v.m., 2.80 njm., 6.80 n.m. vertr. Helder: 7.— vjn., 10.18 v.m., 4.16 njn., 6.46 n.m. Op Zon- en Feestdagen: vertr. Texel 6.—vjn., 11.—v.m., 6.80 n.m. vertr. Helder: 0.—v.m., 12.—m., 6.46 mm.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 7