Familie-drukwerk C. DE BOER JR., Drukkerij, Koningstraat UIT DEN OMTREK. Verlovlngs-, Ondertrouw-, Geboorte-, Rouw-Kaarten en -Circulaires, leveren wij vlug en tegen billijken prijs tuurlJjk, alleen achter. Als doodsoorzaak van Heinrioh Körner stelde de arts ader verkalking vaat Bdj de opening van het testament bleek, dat de heer Körner, ondanks het feit dat hij uit zijn eerste huwelijk een minder jarige, destijds in Zweden vertoevende dochter had, zijn jonge vrouw tot univer seel erfgenaam had gemaakt. Zijn doch ter kreeg niets dan het wettelijk voorge schreven „Pfllchtteil", en daarbij bleef het. De bezwaren, die de voogd van het meisje tegen het testament aanvoerde het zou tot stand zijn gekomen in een toe stand van volkomen willoosheid en apa thie*, waarin Erna haar man door voort durende morphine-tnjectiea zon hebben gebracht werden verworpen. En het jong© weeuwtje kreeg de erfe nis. Benige maanden later werd haar zwa ger Georg, die bij haar was blijven wo nen, dood in zijn kamer gevonden. De gas kraan stond open. En de dokter gaf in de akte van overlijden dan ook gasvergifti ging op.... De overledene liet een testament na, waarin hij, het voorbeeld van zijn broer Heinrioh volgend, zijn schoonzuster tot eenig erfgename benoemde. Men kan zich de woede en verontwaardiging van de g^- heele familie Körner voorstellen! De naas te verwanten, daaronder ook het mid delerwijl uit Zweden teruggekeerd nichtje van George, trokken unaniem de echtheid van dit testament In twijfel, beweerden dat Erna het te haren gunste had vervalscht en begonnen een proces. Maar twee schriftkundigen verklaarden, dat het tes tament inderdaad door den overledene was geschreven, en dat er geen sprake van vervalsohing kon zijn. Erna won het proces. En kreeg ook deze erfenis. Intusschen had zij kennis gemaakt met een ingenieur Frenzel, een zeer vermo gend man, die op het jonge weeuwtje ver liefd werd. En het duurde niet lang of Erna trad voor de tweede maal in het hu welijk. Maar ook ditmaal zou haar geluk slechts van korten duur zijn; op zekeren dag vond' men Frenzel met een revolver kogel in het hart dood in bed liggen. Er werd een dokter ontboden, die zelfmoord constateerde. Erna was andermaal we duwe. En andermaal.... universeel erf gename I Anderhalf jaar geleden trad zij voor de derde maal in het huwelijk, ditmaal met den heer Bischur, een welgesteld griffier bij de arrondissementsrechtbank te Ber lijn. Men demke zich in wat het voor een man in deze positie beteekent, 's morgens bij zjjn ontbijt te worden gestoord door twee rechercheurs, die zjjn vrouw komen arresteeren! En dan te hooren dat men er haar van verdenkt, haar beide eerste echt- genooten, mitsgaders de moeder en den broeder van den eersten man te hebben vermoord. Maar aan den anderen kant kan de heer Bischur van geluk spreken, dat hij niet óók al op het lijstje der vermoorden staat! Erna Bischur, geboren Warz, ontkent alle schuld. Haar schoonmoeder uit het eerste huwelijk is inderdaad aan verval van krachten gestorven, Haar eerste man had werkelijk aderverkalking en was bo- vend'en morphinist Na zijn dood had zijn broeder Georg haar het hof gemaakt; hij wilde haar trouwen vandaar dat hij haar alvast maar tot eenig erfgename had ge maakt, betoogt Erna maar zij had er niet aangewild. Den avond voor zijn dood had hij op een bowl getracteerd en zijn aanzoek herhaald. Erna had opnieuw ge weigerd en zij vermoedt, dat Georg Kör ner zich dit blauwtje zoo zeer heeft aan getrokken, dat hij de gaskraan openzette en een einde aan zijn leven maakte. Haar tweede man had wegens zijn huwelijk voortdurend narigheid met zijn familie en uit baloorigheid daarover zou hij zich een kogel in het hort hebben gejaagd Zoo ongeveer luidt de lezing, die Erna van de tragische gebeurtenissen der laat ste vijf jaren geeft. Maar middelerwijl is gebleken, dat het testament van Georg Körner inderdaad verValscbi was; een dienstmeisje, dat jarenlang bij Erna diende en de beide eerste huwelijken heeft meegemaakt, heeft zeer bezwarende ver klaringen afgelegd o.a. dat Erna de oude mevrouw Körner onophoudelijk zeer groote doses morphine had toegediend, re cepten vervalscht had en zich de siera den der oude dame wederrechtelijk had toegeëigend en ten slotte is in de in structie gebleken (en dit werpt wel een heel eigenaardig licht op het geval!) dat de akten van overlijden van de oude me vrouw Körner, van Eraa's eersten man, van diens broeder Georg en van Erna's tweeden man alle vier door één en den zelfden geneesheer zijn geschreven en dat Erna met dezen geneesheer, een zekeren dr. Weiermlller, al sedert jaren zéér in tieme betrekkingen onderhoudt. ANNA-PAULOWNA. De heer Tames, hoofd der R. K. School, is als zoodanig benoemd te Hello. TEXEL. Deze week werden van hier verzonden: 28 koeien, 42 varkens 18 kalveren en 1 schaap. Burgerlijke Stand van Texel van 29 Maart km. 6 April 1924. GEBOREN: Dirk, z. v. Adrianus van der Vliet en Martha Peper. ONDER/lii^u vVÏD: Andries de Visser en Dirkje Burgman; Jan de Beurs en Martha Klasina Suzanma Rab; Pieter Bak ker en Pietronella Geus. GETROUWD: Huibert die Ridder en Oatharina van der Knaap; Pieter Vlas en Maartje Boon. OVERLEDEN: Reinout je Henk es, 88 jaar, gehuwd met Meindert Visser; Dieu- wertje Zijm, 49 jaar, gehuwd met Willem de Porto; Jaoob Helepius, 90 jaar, weduw naar van Martjè Kunst; Jantje Salm, 71 jaar, gehuwd met Maarten Vlaming. BREEZAND. Donderdagavond hield de voetbalver- eeniging B.F.C. een vergadering in het lokaal van den heer Jb. Borst. De heer A. Weijers opende, als waar nemend voorzitter, de vergadering, heette de aanwezigen welkom en betreurde het, dat de opkomst niet grooter was. Wel was de agenda niet zoo buitengewoon belangrijk, maar het was toch wenschelijk, dat er eens vergaderd werd, opdat het bestuur zich kan overtuigen, of het bij zijn handelingen de leden, of althans het meerendeel der leden achter zich heeft. Het slechte weer was misschien wel de reden van de minder goede opkomst. JULIANADORP. INGEZONDEN. Naar aanleiding van de bekendmaking van B. en W. in Uw blad van jl Donder dag, dat op verzoek van den Directeur van den Keuringsdienst voor waren, te Alkmaar, ter openbare kennis is gebracht dat Gebroeders W., broodbakkers te Hel der, zijn bekeurd/ wegens den verkoop van brood' van 6 ons, willen zij het publiek gaarne die verdachtmaking, dat het brood te licht of te zwaar verkocht is, nader uit eenzetten, omdat hierin geen fraude zit maar alleen het niet nakomeni van de be palingen der wet. Zooals te Helder reeds jaren gebruike lijk is, wordt op de straat, door dé bakkers het zoogenaamde boerenbrood in stukken van 4, 8 of 12 ons doorgesneden en werd zulks tot heden toegelaten. Tusschen de eerste bekendmaking dlat zulks verboden is en de bekeuring, ligt slechts een korten termijn, zoodat nie mand in de gelegenheid is geweest, zijn broodvormen te veranderen, en zeker op dien dag alle bakkers zich aan die on schuldige overtreding hebben schuldig gemaakt, waarbij het treffend is, dat slechts één naam daarvan wordt bekend gemaakt. U mijnheer de Redacteur dank ik voor de toegestane ruimte, omdat lk hiermede heb bereikt, dé onduidelijke bekendma king even recht te zetten. Hoogachtend!, Gebr. W_ o Is boycot noodzakelijk? Geachte Redactie. JAC. VERFAILLE. o Geachte Heer Redacteur, Naar aanleiding van het artikel onder de rubriek „De Praktijk van Helder" „Voor de arme Zeelui" zij het mij vergund den heer Carel Brensa van antwoord te dienen. Neen, waarde heer, het groote pulbliek voelt voor dramatische tooneelen in de Revue O, O. Vooral als deze breed! uitge sponnen zijn. De revue-stijl is vlug vliegensvlug alles de revue laten passeeren. Het too- neeltje „Hollandsche en Fransche tooneei- kunst" is een komische scène, waar al leen naar voren wordt gebracht dat een gedeelte van het Hollandsche publiek sympathiseert met vreemde talen, al ver staat men er geen woord van. Uwe vergelijking, waarde heer Oarel Brensa gaat dus niet op. Laat gerust aan ons over om den waren toon te treffen om het publiek te doen medewerken het „Doms Rijkersfonds" ruggegraat te ge ven. Het eind! zal het leeren. Tot heden mogen wij meer dan tevreden zijn. Ten slotte een woord van dank voor uwe van waardeering getuigende regels de Revue betreffende. Hoogachtend, HENRI TER HAT/L. Wanneer de heer Ter Hall meedeelt over die resultaten in het belang van het „Dorus Rijkersfonds" tot dusver meer dan tevreden te kunnen zijn, dan gelooven wjj hem. En dan houdt alle redeneering en alle 'bedenking op! Op de oorstelling, die wij bezochten leek ons de verkoop in de pauze van de boekjes ten 'bate der Zee lieden niet bepaald schitterend en wij dachten dat het kwam doordat het publiek van de betreffende scène geen diepen in druk had gekregen. Nu de heer ter Hall andersom zegt, rijn wij des te meer tevre den en verheugd. En voor d'e rest geen haarkloverij! Daarvoor zijn wij het Revue gezelschap onder auspiciën van Henri ter Hall voel te dankbaar voor zijn altijd mooie revue's in do eerste plaats en voor zijn goede geste ten behoeve van den ar men Hollandschen zeeman in de tweede plaats! B. o Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het ingezondene, voorkomendte in uw blad van 3 April ji., omtrent de wijze van huurinning bij de Woningstichting, verzoek ik u beleefd on derstaande regelen wel in uwe oourant te willen opnemen. De huurinning bij de Woningstichting geschiedt thans, met toestemming van B. en W. door tusschenkomst van de Mid- denstands-credietbank, die daarvoor één procent per jaar van de huurbedragen re kent. De opzichter is hierdoor vrijgekomen voor zijn eigenlijken werkkring en wordt de werkman, die door den weinig beschik baren tijd, welke den opzichter overbleef, indertijd moest worden aangenomen, nu ontslagen. De gemiddelde jaarinkomsten van dezen werkman overschrijden het be drag dat de bank voor de inning der hu ren geniet, zoodat van eene verhooging der exploitatie-koeten geen sprake la. Metn deed beter zich eerst op de hoogte te stellen voor en aleer men er toe over gaat een bepaalde zaak te becritiseeren. Hoogachtend, W. VAN KLAVEREN, Pemnlngm. Woningstichting. Helder, 4 April 1924. Uit het Politie-rapport Een' bewoner van de Spoorstraat deed aangifte, dat te zijnen nadeele drie ongeschilderde export-kisten zijn ont vreemd, welke aan de Buitenhaven wa ren neergezet. Een bewoner van de Jonkerstraat deed aangifte, dat uit een vlet, liggende aan de Buitenhaven een roeiriem is ont vreemd. Deze zaken worden onderzocht. Aan de politie werd medegedeeld, dat op nog onopgehelderde wijze een lan taarnpaal staande aan de Buitenhaven is aangereden, waardoor de glazen mantel is vernield. Een onderzoek heeft plaats. Vrijdagavond omstreeks half 8 duwde een' onbekende jongen een meisje uit de Waohtstraat door een ruit van een perceel aan de Koningstraat. Een onderzoek wordt ingesteld. DE NOORDOOSTER. Een cadeau van Rusland. Dagen en dagem houdt de bitterkoude Noordoostenwind' nu al aan, ziekte en na righeid alom verspreidend. Deze ijzige bries komt, zoo weet de meteorologische medewerker van de „Daily Mail" te ver tellen, uit de Russische steppen. Wat die Engëlsche journalist meedeelt, is ook voor ons van belang. Deze kou ls voor den tijd van het jaar werkelijk iets buitengewoons. Eigenlijk ritten we al bij na twee maanden met dit cadeautje van Moskou, en de natuur schijnt zich niet in 't minst te bekommeren om de vraag of d'e landen, die er de dupe van worden, Rusland1 al de jure erkend hebben, ja dan neen. In Zuid-Engeland, anders toch epn waar paradijs, zoo in het vroege voorjaar,, zijn de bloesems aan de vruchtboomen stellig een volle maand te laat, de aman- dèlboomen' laten nog geen bloempje zien. Een autoriteit op weer-gébied noemt dit „voorjaar" het raarste dat we sinds 60 jaar gehad: hebben. Een dokter deelde de „Daily Mail" mee, dat de sterftecijfers gedurende de periode van scherpe koude ongewoon hoog zijn geweest Li denzelfdlen tijd' van het jaar is het gemiddelde aantal sterfgevallen gewoonlijk, <Lw.z. bij wind' uit het Zuid westen, 11 of 12. Het gemiddelde over de afgeloopen vier weken was niet minder dan 19. Bronchitis, longontsteking en hartkwalen hebben in die weinige weken aan duizenden personen het leven gekost. (TeL) LAATSTE BERICHTEN. Parijs, Naar d'e Echo die Paris meldt, hebben! de bezettingstroepen in het Rijn land en Roergebied op bevel van generaal Degouthe 240 huiszoekingen verricht in Essen en Gelsenkirchen, waarhij 61 per sonen werden gearresteerd'. Blijkbaar zijn belangrijke documenten in beslag geno men. Hansweert Hedenmorgen heeft in het nauw van Bath een aanvaring plaats ge had tusschen 2 zeebooten, waarbij het stoomschip „Siërra Madre" is gezonken. Het s.s. rit dwars in het vaarwater en be lemmert de vaart naar Antwerpen. Het sohip is geladen met ijzer. De bemanning is gered en naar Antwerpen gebracht. WEERBERICHT. Zwakke tot matige noordoostelijke tot noordwestelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen neerslag, waar schijnlijk iets zachter. N.V.Texels Eigen Stoomboot-Onderneming Zomerdienst ingegaan 81 Maart 1924. Op werkdagen: vertr. Texel: 6.—vjm., 8.v.m., 2.80 njn., 5.80 n.m. vertr. Helder: 7.— vjm., 10.16 van., 4.16 n.m., 6.45 n'.m. Op Zon- en Feestdagen: vertr. Texel 6.— vsn., 11.—vun., 5.80 n.m. vertr. Helder: 9.—v.m., 12.m., 6.45 nm Ultflebreld modelboek ter Inzage Hierna las de secretaris de notulen der vorige vergadering, welke zonder op- of aanmerkingen werden vastgesteld, als mede die der gecombineerde bestuurs vergadering, te Kleine Sluis gehouden. Vervolgens kreeg een vertegenwoor diger van de verzekeringsmaatsschappij West-Friesland het woord, om de voor waarden toe te lichten, waaronder men zich tegen sportongelukken bij zijn Maat schappij verzekeren kan, voor zoover deze ongevallen geneeskundige behande ling vereischen. Het blijkt dat men, na 3 maandeh ver zekerd geweest te zijn, uitkeering kan krijgen bij eenig ongeval, tenzij men zijn contributie 8 maanden vooruit betaalt, als wanneer de uitkeering direct kan ingaan. De polis, per lid, kost f 0.75. De vereeniging kan zich echter ook collectief verzekeren en dan met één polis volstaan. Collectieve verzekering geeft bovendien 4 korting bij 2Q leden, 6 °/0 bij 80 L, 8 °/0 bij 40 1. en 10 °/0 bij 50 of meer leden. Men krijgt wekelijks het volle bedrag uitbetaald, wanneer het ongeval van' dien aard is, dat men niet kan werken, de helft wordt uitgekeerd, wanneer men nog wèl werken kan, doch niettemin onder geneeskundige behandeling is. Men kan zich verzekeren voor een wekelijksche uitkeering van f 7 tegen een contributie van 2'/j cent per week of f 1.30 per jaar; van f 10 tegen 5 ct. p. w. of f 2.60 p. j., van f 15 tegen 7 Va ct. p. w. of f 3.90 p. j., van f 20 tegen 10 ct. p. w. of f 5.20 p. j. enz. Voorzitter wekt de aanwezigen op, zich te verzekeren. Immers, er zijn bij B.F.C. al ongelukken voorgekomen en van ouder lingen steun, hoewel daartoe besloten was, is ten slotte toch heel weinig terecht gekomen. Verschillende inlichtingen worden nog gevraagd, en daarna g^eft een gedeelte der aanwezige leden zich voor deelname op, anderen kunnen nog geen definitieve toezegging doen, terwijl de niet-aanwe- zigen ingelicht zullen worden. De heer A. Weijers doet vervolgens verslag als afgevaardigde. Tot tijdelijk voorzitter wordt aange wezen de heer G. Hendriks. Excelsior vraagt samenwerking, b.v. wederzijds uitleenen van spelers. De verg. is hier tegen, 'doch is in beginsel wel voor samenwerking waar dit wellicht mogelijk is. Wat den wedstrijd E. 3B.F.C. 2 van verleden Zondag betreft, wordt besloten dezen wedstrijd niet over te spelen. B.F.C. meent recht op de medaille te hebben. Een verzoek van vier Heldersche voet ballers om lid van B.F.C. temogen worden, wordt met 20 st. van de hand gewezen. Nadat bij de rondvraag nog een en ander naar voren komt, wordt de verga dering gesloten. Voor de oprichting eener contröle of fokvereeniging, bleek hier momenteel nog geen voldoende belangstelling te bestaan. Naar men ons mededeelde is dezer dagen bij het graven van een greppel langs den nieuwen Duinweg, ter hoogte van de Lichtkapen bij Paal 8, een menschelijke gedaante gevonden. Bij nadere beschouwing werden in den schedel een tweetal looden kogels van verschillende grootte aangetroffen, terwijl er ook nog de plaat van een koppelriem èn eenige knoopen werden ontdekt. Het is wel zoogoed als zeker, dat dit geraamte afkomstig is van een der gesneuvelde soldaten, hetzij een Hollander of een Engelschman, uit de dagen dat de Engel- schen landden op onze kust bij Groote Keeten. Donderdagavond werd in het lokaal van heer O. Vader ten overstaan van Notaris Baas publiek verkocht het perceel land groot 2.69.90 H.A., eigendom van de Coöperatieve Vareeniging tot Exploitatie van Volkstuintjes „Eendracht maakt macht" te Koegras. Het geheele perceel werd in massa ge presenteerd, en opgehouden voor f2840. Donderdagavond vergaderde de Afd. Koegras van den Ned. Landarbeidersbond in het lokaal van den heer H. Veul. In deze vergadering zou het 5-jarig bestaan worden herdacht, maar door ongesteld heid van den Voorzitter moest dit in petto gehouden worden, en werden ver volgens eenige huishoudelijke zaken af gedaan. De onlangs door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente, onder goed keuring van den Gemeenteraad, inge stelde Emigratie-Commissie, is thans als volgt samengesteldde heer A. G. A. Verstegen, wethouder, voorzitter, de heer L. Bandsma, dlr. der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering, secretaris, terwijl vanwege den Gemeenteraad als leden hierin zitting namen de Raadsleden R. Boogaard te Helder en J. van der Veer en J. O. Maters te Koegras, en werd vanwege het Burgerlijk Armbestuur in deze commissie benoemd de heer L J. Gaakeer Pz. te Julianadorp. Ondergeteekende vraagt U opname voor het navolgende verweer, waarvoor ik niet in de gelegenheid gesteld ben geworden, mij te verantwoorden en ik van democratisch standpunt gezien, mij er niet mee kan ver- eenigen om veroordeeld te worden, zonder gehoord te zijn, hetgeen uit de dagen der Inquisitie blijkt. iDat het adres, door mij geteekend aan Ge deputeerde Staten, een uitvoering is in mijn functie van bestuurder van een neutralen Bond, waarvan de ongeveer 200 leden zijn samengesteld uit alle categorieën van belas tingbetalers en niet behooren tot een groep b.v. van winkeliers, voor welk adres ik ook geen enkele verantwoording wensch te dra gen, omdat ik geen lid van deze vereeniging ben, (ook geen geretireerde) en ik geen en kele ruggespraak met haar bestuur of leden heb gehad. Dat het ageeren niet alleen gaat tegen de belastingen uitsluitend, doch tegen de alge- meene verarming, omdat door ons reeds bij herhaling met woord en geschrift is gewezen op den zeer gevaarlijken toestand, waarin onze overheids-financiën tengevolge van het wanbeleid door Rijk en Gemeenten in het laatste decennium gevoerd (b.v. de thans ge wijzigde grondpolitiek) zijn geraakt. De houding van ons volk tegenover deze politiek, die het in economischer» zin te gron de dreigt te voeren, blijft helaas volkomen apathisch. Het laat zich niet in beweging brengen door de maar al te gemotiveerde klachten over een ondrageiftken belasting druk, waaronder dan ook de personen met meer dan middelmatige inkomens en vermo gens gebukt gaan, terwijl toch de bedreiging een aantasting is voor ons volk als geheel, van de lagere klassen der bevolking in het bijzonder, die het meest in verlaging van haar levensstandaard de gevolgen der volksverar ming op den duur ondervinden moeten, zie inlagen der spaarbanken en angstwekkende toename der faillissementen, wat voor ons beteekent gezinnen die ten gronde zijn ge richt en levenslang veroordeeld zijn door een verkeerde publieke opinie. Onze overheidslichamen hebben door hun lichtzinnige financieele politiek beslag gelegd op een steeds grooter deel van het nationaal vermogen en dit aan zijne productieve be stemming onttrokken. Nu komen de vakverbonden wel in opstand tegen de tastbare en zichtbare of aangekon digde verslechteringen^ doch niet tegen de verkapte verslechteringen als daar zijn: door de overheidsbemoeiingen gebouwde arbei derswoningen van 2, welke thans reeds zijn gestegen tot f 5.50 huur en verhoogin gen voor licht, water, een belastingverhoo- ging van gemiddeld f 20 tot f 80, welke wel dra tot over de honderd gulden moet stijgen, niet te noemen de indirecte belastingen van het Rijk, welke geregeld op de meeste volks behoeften worden gelegd, als daar zijn de accijns op geslacht, tabaksfabrikaten, thee, bier en zooveel andere noodlge zaken meer. Wanneer nu andersdenkende-, niet ver politiekte menschen ook met gezonde her sens, in verzet komen tegen dergelijke steeds toenemende maatschappelijke toestanden en de vakorganisaties op onze ultnoodigingen tot georganiseerd overleg niet te genaken waren en steeds afwijzend beschikten, ls het dan noodzakelijk, dat eerstgenoemden, zonder zelf gehoord te zijn, veroordeeld moeten wor den door enkele verpolitiekte voorgangers, of is georganiseerd overleg en besprekingen met belanghebbenden een gebiedende nood zakelijkheid? De ernst van den toestand zal, spoediger dan vermoed' wordt, het samengaan ln deze geboden doen zien. Zooveel staat echter vast, dat ons volk zoo wel absoluut als relatief zeer zware offers aan belastingen heeft moeten brengen en nog brengt, offers die te hoven gaan, wat andere Europeesche volken in dit opzicht zich moeten getroosten. De Gemeenten hebben op het punt van terugbrengen der uitgaven nog vrijwel alles te doen: ook Helder, en waar vooral zij de belastingplichtigen zwaar drukken, hebben zij den ernstlgen plicht hare uitgaven min stens zoover terug te brengen, dat de be grooting voor het volgende jaar sluit, zonder aat ln eenig opzicht men zijn toevlucht neemt tot verhooging der belastingen. CDe hulshouding onzer overheidsorganen ls geleidelijk aan zoo weelderig uitgegroeid, dat zij een gevaar voor de particuliere hulshou dingen ls geworden. Zoover is het met ons gekomen onder een regime, dat tot voor kort nog ln staat en gemeente een financieel va-banaue speelde, en waaraan een drie-jarige crisis slechts ln den laatsten tijd iets heeft kunnen verande ren. Men kwam tot bezinning, tot dusverre echter niet tot diep Ingrijpende daden. Blij ven zij te lang uit, dan zal ook de bezinning bij onze toch al niet te veel door gevoel van verantwoordelijkheid uitblinkende parlemen ten van staat en gemeente, weer verloren gaan. Het is daarom, dat wij: met klem blijven aandringen op het nemen van die maatrege len, die voor het behoud en de zekerstelling onzer welvaart geboden zijn. Zooals nu de zaken staan, gaat het verkeerd en blijft het bij ijdel gepraat en hopen wij, dat een mis dadige bezuiniging niet de gevolgen mogen worden van een misdadig financieel beheer. Laten menschen van verschillende uiteen- loopende gedachten elkaar dulden in de maat schappij en op eerlijke wijze de zaken be spreken, eikaars inzicht meedeelen en res pecteeren, doch nimmer hun toevlucht nemen tot laag hij den grond staande middelen. Baldadigheid. lantaarn aangereden. Vermist 4

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 15