T E GELDiGELD! Bindmiddel Honig's Maïzena Tweede Blad. PLAATSELIJK NIEUWS BINNENLAND. AIS 1: GEMENGD NIEUWS. VAN ZA1ER0AG 5 APRIL 1924. Het zlekenhulsvraagstak. Met vreugde en verbazing hebben wi, kennis genomen van de voornements tot oplossing van het ziekenhuisvraagstuk en de oppositie daartegen. Met vreugde, omdat sinds jaar en dag pogingen gedaan zijn om aan dien on- houdbaren toestand voor een gemeente van 30,000 zielen een einde te maken doch welke pogingen steeds afgestui zijn op de daaraan verbonden zeer be langrijke financieele gevolgen en de dan n u in uitzicht gestelde oplossing, waar aan dit financieel bezwaar niet in onover komelijke mate vastzit. Hiermede is het belang van d e gemeente, van hare inge zetenen gediend. En daarom hebben wi, .met verbazing kennisgenomen van de tegen de uitvoering van dit plan in de H. C. genoemde bezwaren. Voor zoover wij immers uit de geschie' denls nopens deze 'belangrijke aangele genheid hebben kunnen ontwaren, be hoort het zelfstandig explolteeren van een ziekenhuis {zelfs maar naar zeer be scheiden elschen ingericht) financiee" voor onze gemeente tot de onmogelijk heden. Al ware aan het aanvankelijk voornemen uitvoering gegeven, om met beperkte middelen bet bestaande Wees huis om te bouwen tot Ziekenhuis wat met bijbouw van barakken, enz. ongeveer 260,000.— zoude hebben gekost dan zou de exploitatie van zoo'n ziekenhuisje nog de jaarlijksohe uitgaaf met omstreeks 50,000.— verhoogen en dus minstens op 100.000.— hebben gebracht. Als het daarbij bleef. Met de gebrekkige middelen, waarmede tot heden toe werd geroeid, was de kost prijs per patiënt per dag omstreeks 7.- Een laag cijfer tegenover dat van andere ziekenhuizen, waar dit 11 en 12 is. Doch dan moeten wij ons ook tevreden stellen met dit ziekenhuisje, waarvan gezegd moet worden, dat het ten eene male ontoereikend en de barak onher bergzaam is. Soheiding van patiënten, volgens deskundigen zoo hoogst noodzakelijk naar den aard der ziekten, is niet moge lijk. Behoorlijke verdere Indeeling naar de klassen, waardoor de gemeente nog in de gelegenheid zou zijn om iets meer ter compensatie harer uitgaven te erlangen, al evenmin. In 't kort, aan welke zijde men ook de zaak bekijkt, verbetering is in allerlei opzicht dringend noodig. Vandaar dan ook, dat sinds jaar en dag gezocht is naar verbetering, doch die steeds afstuitte niet zoozeer op de uit gaaf ineens daarvoor te voteeren, doch op de jaarlijks terugkeerende kosten der exploitatie. Nu komt deze, o.i. zeer juiste oplossing naar voren. En onmiddelijk gaan er stem men op, die eischen, dat als één bepaalde voorwaarde niet wordt voldaan, wij maar in den ouden toestand moeten voort sukkelen. Immers is het de heer W., die zegt, dat wanneer de chirurg niet in het hospitaal wordt toegelaten om zijn prak tijk uit te oefenen, dan die reorganisatie maar door den Raad niet moet worden aanvaard. En de heer Baas bepleit even eens het behoud van dien specialist ter wille van de vrije keuze der patiënten Zooals reeds boven gezegd!, dit hebben wij toch met zeer veel verbazing gelezen Hierom met verbazing, omdat déze uitin gen nu eenmaal getuigen van weinig sociaal gevoel en inzicht, en zij het belang van de groote meerderheid van de bevol king ten achter willen stellen bij dat van een persoon. Want dat is inderdaad het geval 1 De heeren die zoo schrijven, vergeten dat het een gemeente-ziekenhuis be- feuilleton. door ELEANOR H. PORTER 66) „Wel, wel, wat hebben we nu, een klei ne socialiste." De heet Smith hield zijn handen in voorgewend afgrijzen voor zich uit. „Gekheid I Maar eerlijk, mijnheer Smith. Wanneer ik denk aan al dat geld.... Haar oogen begonnen weer te schitte ren„En wat wij er mede kunnen doen, kan ik haast niet gelooven, dat het waar is." JVi aar, je verwacht toch niet, dat twin tig millioen alle verkeerde dingen in de wereld goed zullen maken, wel?" „Neen, oh neen, maar wij kunnen eenige, waarvan wij weten, verhelpen. Maar ik wil niet alleen geven, weet je. Wij moeten de dingen uitvinden, de oor zaken opzoeken, wij moeten. „WJj moeten maken, dat de heer Daly zijn meisjes meer betaalt, voordat hij iets aan het pensioenfonds geeft, niet waar," lachte de man, toen juffrouw Maggie bui ten adem even ophield. „Juist," knikte zij ernstig. „Oh, begrijp je niet, wat wij met die twintig millioen dollar kunnen doen?" Kijkende naar haar roode wangen en schitterende oogen glimlachte hij vrien delijk. Toen fronste hij met voorgewende strengheid zijn voorhoofd. „Ik zie, dat ik achteraf toch om mijn ireft. Laten zij eens één zoodanige inrich- tmg aanwijzen in Nederland waarin an- uere uoktoren woroeu toegelaten en >uorai specialisten, dan die aan de in richting verbonden zijn. Laten zij maar niet gaan inlormeereii. Het is overbodig werk. Want het bestaat nergens. Elke patiënt die in een gemeentelijke inricb ting wenscht opgenomen te worden voor weike behandeling ook, onderwerpt zich aan de behandeling van den daarvoor aangesteldeii geneesheer. En de*anderen blijven er buiten. Alleen bij particuliere inrichtingen be houdt men de bevoegdheid tot vrije keuze van den behandielenden geneesheer, som tijds ook nog beperkt. Men zou hiertegenover kunnen aan' voeren, zooals de heer Baas doet, dat de vrije keuze in het belang van den patiënt wenscheljjk is. Accoord. Doch dan ver geet de. heer B, dat die vrije keuze feite lijk geen vrije keuze is voor de groote meerderheid van onze gemeentenaren Die vrije keuze bestaat alleen voor hen, die over een dikke portemonnaie beschikken. Dan kan men uitzoeken. En anders moet men ook thans nemen de specialist die aan het ziekenhuis verbon den is. Nu moet men goed begrijpen, dat wi; hiermede niets voor of tegen den nu aan het ziekenhuis verbonden specialist in het 'midden willen brengen. Het gaat om het stelsel. Daartegen worden door de opposanten bezwaren gemaakt. En daar om moet de geheele verbetering volgens hen maar worden prijs gegeven. Wij mee- nen zeker te weten dat dit stelsel in elke andere gemeentelijke inrichting ook be staat en dat dit stelsel terwille van econo misohe en deskundige overwegingen niet kan worden losgelaten en thans zelfs voor de groote meerderheid onzer in ge zetenen praktisch reeds bestaat. O.i. mag dus om die reden het voorstel niet wor den verworpen. f TT De bezuiniging op de ambtenaren salarissen. Naar het Volk uit den Haag verneemt heeft de regeering de aangekondigde ver mindering (van 14.6 millioen) der ambte naarssalarissen nog eens herzien en deze thans voor 1924 teruggebracht tot 10 milr lioen. Deze vermindering meent de re geering te kunnen bereiken door den Bal lans-aftrek voor ongehuwden van 1 Mei tot 31 December vast te stellen op 10 pet. voor dé gehuwden van 1 Mei tot 1 October op 6 pet. en van 11 October tot 81 Decemr ber op 10 pet. (Zooals men zich herinnert was oorspronkelijk een verlaging voorge steld van 10 pet. over de geheele linie). Van deze voorstellen was aan de leden van de Centrale Commissie van georgani seerd overleg in ambtenarenzaken geen mededeeling gedaan. De commissie van Tien schreef daarover aan den minister, waarop de telegrafische convocatie voor de bijeenkomst van de commissie van overleg op gisteren volgde. Vooraf heeft de commissie van tien zich over deze nieuwe voorstellen beraden. Zi; vérklaarde ze echter onaannemelijk en al léén geschikt als basis voor nieuwe onder handelingen. Georganiseerd overleg rijksambtenaren. In haar vergadering van Dinsdag jl heeft de Centrale Commissie voor georga niseerd overleg in ambtenarenzaken o.m behandeld het 7e en 8e rapport der sub commissies voor de afvloeiing. In ver band met eenige daarin behandelde spe ciale gevallen' van ontslag wegens over compleet besloot de commissie zich nog maals tot de regeering te wenden met het verzoek voor de afvloeiing wegens over compleet aan alle departementen, diensten en bedrijven de methode te doen volgen, als door het departement van justitie is geschied ten aanzien van het ontslag we gens overcompleet van personeel bij; het Rijks Tucht- en Opvoedingswezen. In het bijzonder echter acht de commis sie het bovendien gewenscht, dat ter zake van de toepassing der afvloeiingsregelén geld getrouwd word," berispte hij. „Pffl" Op dat oogenblik zag juffrouw Maggie er zoo innemend uit, dat de heer Smith haar in zijn armen nam. HOOFDSTUK XXIV. De heer John Smith af. In het ikgin van Juli vertrok de heer Smith van Hillerton. Hij bezocht alle Blais- dells om afscheid te nemen en dankte hen hartelijk voor al hun hulp hem bij zijn wek verleend. Allen, zonder uitzondering, zeiden, dat zij het erg jammer vonden, dat hij heen ging. Juffrouw Flora veegde openlijk haar oogen af en zeide hem, dat zij hem nooit, nooit genoeg zou kunnen danken, voor wat hij voor haar gedaan had. Ook Mellioent zeide hem met neergeslagen oogen, dat zij nooit zou vergeten, wat hij voor haar en Donald geweest was. James, Flora en Frank en zelfs Jane zeiden, dat zij gaarne, wanneer het boek uitkwam, een exemplaar zouden willen hebben om in de familie te laten rond gaan. Flora haalde zelfs haar beurs te voorschijn en verklaarde, dat 'zij' het hare dadelijk wilde betalen. Maar de heer Smith weigerde haastig en ©enigszins in de war het geld, zeggende, dat hij nog niet wist, wat de prijs van het boek zou zijn. Alle Blaisdells, uitgezonderd Frank, Fred en Bessie waren aan het station om den heer Smith uitgeleide te doen. Zij zeiden, dat zij daar behoefte toe ge voelden en beweerden, dat hij zoo goed als een lid van de familie was, terwijl zij Ingezonden Mededeeling. voor soepen, groen ten, vruchten, sausen e.d., is Honig's Mai- zena onontbeerlijk. Het verhoogt de smaak van de gerechten, zoodat in geen enkele keuken mag ontbreken een pak Let op de slaitzegels als kenmerk van echtheid. een beroepsinstantie wordo ingesteld (commissie Schepel). Voorts zal de regee ring uitgenoodigd worden ter kennis van het bemiddelingsbureau te brengen dat ambtenaren, die wegens physieke onge schiktheid! in verband met inkrimpings maatregelen werden ontslagen en op wachtgeld gesteld, in de laatste plaats en nlot dan na een herkeuring voor een herplaatsing in aanmerking behooren te komen; alsmede dat de tijd, gedurende welken op wachtgeld1 gestelde vaste amb tenaren in tijd'elijken of lossen dienst zijn herplaatst, niet in mindering wordt ge bracht van het tijdvak, gedurende hetr welk zij bij het bemiddelingsbureau zijn ingeschreven en het verloop van dezen in schrijvingstermijn dus telkens geduren de een zoodanig dienstverband wordt ge schorst. Besloten werd ter zake deze door de re geering voorgestelde wijzigingen, in de salarisregeling der ambtenaren een sub commissie prae-advies te doen uitbren gen. In de Donderdag gehouden vergadering werd geen overeenstemming bereikt, ten aanzien van een ter zake aan de regeering uit te brengen advies. Naar de Telegraaf verneemt, komt de Commissie Dinsdag 11 April weer bijeen Het geschil in de textielnijverheid. Woensdagavond hebben te Utrecht de hoofdbesturen d,er drie textielarbeidersor ganisaties vergaderd, naar aanleiding van het voorstel-Zaalberg en het tegenvoor stel der organisaties. Besloten werd, dat de Hoofdbesturen in verband met de op de rasp. leden vergaderingen genomen besluiten afzon derlijk den directeur-generaal van den ar beid zullen antwoorden. Naar „Het Volk" meldt, heeft het hoofdbestuur van De Eendracht het vol gende antwoord aan den directeur-gene raal van den arbeid verzonden: Ingevolge de afspraak gemaakt op de conferentie van 26 en 26 Maart j.L heb ben wij de eer u mede te deelen, dat onze leden op advies van ons hoofdbestuur, uwe voorstellen hebben verworpen. Zij vereenigden zich met ons advies om den fabrikanten een verlaging van 6 pet. der loonen aan te bieden, doch meenden dat dit dan ook als de uiterste concessie op het gebied der loonen moet worden be schouwd!. Tevens verklaarden onze ledenvergade ringen zich bereid, op de basis van een tusschen de partijen aan te gane overeen komst, de overige deelen der arbeidsvoor waarden te regelen. verder verklaarden, dat zij hoopten, dat hij spoedig terug zou komen. Frank tele foneerde hem, dat bij ook gekomen zou zijn, wanneer bjj het niet zoo druk in zijn winkel had. Den heer Smith schenen deze attenties zeer aangenaam te zijn. Inderdaad was hij zeer aangedaan, maar ook erg in de war. Hij was gedurende de laatste dagen in Hillertoa dikwijls verstrooid. Juffrouw Maggie was niet aan het station. Op haar weg naar huis liep juf frouw Flora bij haar aan en verweet haar dit verzuim. „Gekheid! Waarom zou ik gegaan zijn?" achte zij. „Waarom zou je niet gegaan zijn," wierp juffrouw Flora tegen. „Bijna al de anderen deden het toch." „Nu, dat is wat anders. Jullie zijn Blais dells, maarmaar ik niet, weet je." „Jij bent net zoo goed als een Blais- dell, Maggie Duff. Bovendien is de man meer dan een jaar bij je in pension ge weest en heeft je er goed voor betaald, niet waar?" „J.ja!" „Nu dan, ik geloof niet, dat 'tt je gehin derd zou hebben, wanneer je hem deze laatste attentie bewezen had. Hij zal nu denken, dat jij niets voor hem voelt of over iets kwaad bent, vooral omdat al de anderen gegaan zijn." „Dwaasheid, Flora." „Nu, alsMaar Maggie je bloost," brak ze af, op zoo'n manier in juffrouw Maggie's oogen kijkende dat de blos eer erger, dan minder werd. „Je bloost wer kelijk! Als je twintig jaar jonger was en ik niet beter wist, zou ik zeggen dat Ons bestuur is gaarne bereid, op den grondslag dezer besluiten in nieuwe on- oerhandelingen met de fabrikanten te treden. Het bestuur der Vereeniging van Til- burgsche fabrikanten heeft de besturen van Sint Lambertus en De Eendracht uit genoodigd tot een samenkomst met het bestuur en zijn oommissie van arbeid sa an- gelegenheden, teneinde van gedachten te wisselen over het voornemen van de ver eeniging, de volgende wijzigingen te bren gen in -de sinds Mei 1922 geldende loon regeling: 1. Met ingang van 1 April worden alle periodieke verhooginigen voor 12 maan den stopgezet; 2. om de loonen der arbeiders van 24 jaar en ouder aan de nieuwe loonen, die hierdoor ontstaan, aan te passen, zullen de uur- en stukloonen dezer arbeiders tweemaal 21/» percent verlaagd worden en wel met 2V2 pet op 1 April en wederom met 21/» Dct. op 1 October. Loon- en arbeidsvoorwaarden voor scheepsofficieren. Men meldt ons: De met 11 April afgeloopen collectieve overeenkomst tusschen den „Bond van Werkgevers ter Koopvaardij" en de Cen trale van Scheepsofficeiren" is na eenige onderhandelingen voor ombepaalden tijd verlengd, doch kan niet worden opgezegd vóór 1 April 1925, zoodat de overeen komst practisch voor een jaar verlengd werd. De bepalingen der overeenkomst zijn nagenoeg onveranderd gebleven; aanvan kelijke voorstellen tot gageverlaging en uitbreiding van het tweewachtenstelsel na men de Reedérs terug nadat van de zijde der Scheepsofficieren was verklaard, dat deze voorstellen niet zouden worden aam vaard en de Centrale van Koopvaardij- Officieren zich tegen dergelijke maatre gelen zoude verzetten. De aldus geoontinueerde overeenkomst omvat het geheele koopvaardljbedrijf, om dat vrijwel alle reederijen lid zijn van de werkgeversorganisatie, of zich automa tisch bij de overeenkomst aansluiten, en 4600 van de 6000 scheepsofficieren lid zijn der bij de Centrale van Koopvaardij-Offi- cieren aangesloten vereenigingen. Onder zijn eigen kar. Woensdagmiddag is op den Frieschen straatweg bij Groningen een ernstig on geluk 'gebeurd. Even na het passeeren van den spoorwegoverweg, meldt het „Gron. Dgbl.", sprong de ongeveer 22- jarige voerman S. de Lune uit Niekerk van zijn imet dakpannen zwaar beladen wagen, waarschijnlijk met de 'bedoeling den- wagen op den hellenden weg tegen te houden. Hij kwam te vallen en geraakte met het hoofd onder de wielen, waardoor de dood onmiddellijk intrad. De paarden werden 'bij den Kraneweg gegrepen en tot stilstand gebracht. De autobus-concurrentie. De stoomtram HaarlemVelsen, van de Noord-ZuidholLandsche Tramwegmaat schappij, wordt a.s. Maandag opgeheven, wegens de slechte financieele resultaten, als gevolg van de concurrentie van de autobussen. Nog steeds mijnen. De stoomtrawler Meadows is te IJmui- den aangekomen met een opgevischte mijn aan boord. Op last van de militaire autoriteiten is het schip in de Buitenhaven vastgemaakt, totdat de mijn vanwege de marine onschadelijk zal zijn gemaakt. Misplaatste grap. Tegen eeti jongmensch uit Tricht, die „uit de grap" een metalen draad ter hoog te van 30 cM. over den openbaren weg gespannen had, waardoor het verkeer be lemmerd werd en gevaar voor de veiligr heid van personen en goederen ontstond heeft het O. M. bij de Zwolsche rechtbank 1 jaar gevangenisstraf gerequireecd. Zij hield plotseling op. Toen ging ze ver der met een gezicht dat door een nieuwe gedachte verhelderd werd. „Nu weet ik 't, waarom je niet naar het station bent gegaan, Maggie Duff. Die man heeft je ten huwelijk gevraagd en je hebt hem ge weigerd!" riep zij triomfantelijk uit. „Flora I" zeide dé andere met een vuur rood gezicht. „Het is zoo! Ik weet zeker, dat 't zoo is. Hattie beeft altijd gezegd, dat jullie nog eens -een paar zouden worden. Van het begin af aan, dat hij bij je in huis kwam, heeft ze 't al gezegd." „Flora!" riep juffrouw Maggie, om zich heen kijkende alsof zij een gelegenLeid zocht om te ontvluchten. ...la, dat heeft ze gezegd; maar ik ge loofde het niet. Nu weet ik 't echter. Je hebt hem de bons gegeven. Nu, is het niet waar?" „Zeker niet!" „Zeker niet!" Juffrouw Maggie was geheel in de war. „Heusch niet?" hield de andere aan. „Flora, houd nu toch met dat gekke ge praat op. Ik heb op je eerste vraag ge antwoord. Nu doe ik 't niet meer." „Hm!" Juffrouw Flora viel weer achter over in haar stoel. „Nu, ik veronderstel, dat je hem niet geweigerd hebt, als je dat zoo zegt. Eigenlijk behoef ik je ook niet te wagen of je er in toegestemd hebt, want dan zou je nu wel aan het station zijn geweest en waarschijnlijk zou hij dan niet weggegaan zijn. Dus moet ik wel aannemen, dat hij je gevraagd heeft. Nu, ik heb nooit, zooals Hattie, geloofd, dat hij...» „Flora!" viel juffrouw Maggie wanho pig in de rede. Het tramongeluk te Gendringen. Het gerechtshof te Arnhem heeft be vestigd het vonnis der rechtbank waarbij een machinist en een conducteur der Gel- dersche Stoomtram ieder tot twee maan den gevangenisstraf wenden veroordeeld, wegens het aan hun schuld te wijten heb ben van een botsing tusschen den perso nentrein en een goederentram bij Gen- dringen, waarbij een op het achterbaloon staand meisje het leven verloor. Anonieme lasterbrleven. Het gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen een vrouw te Harskamp die door het verspreiden van anonieme lasterbrieven ie Harskamp een familie aldaar had beleedigd. Bekl. werd met bevestiging van het von nis der rechtbank te Arnhem tot ljQO boete, subs. een maand hechtenis veroor deeld. Bedrlegelijke bankbreuk en valschheld in geschrifte. Donderdag is uitspraak gedaan in de zaak tegen J. van der M. in den Haag, gedetineerd', die zich als directeur van coöperatieve vereeniging landbouwmaat- schappij Groot-Nederland, welke vereeni ging premieleeningen uitgaf, zou hebben schuldig gemaakt aan bedrlegelijke bank breuk en verschillende feiten van valsch- heid in geschrifte; o.a. zou hij een valsche kwitantie hebben opgemaakt, dat hij 18.000 in de kas van dé vereeniging had gestort, en voorts een valsche verklaring betreffende de uitkeering van een prijs van 20.000, gevallen in een der prèmle- leeningen. Terzake van de gezamenlijke feiten had het O. M. 6 jaar gevangenis straf tegen bekl. geëischt. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf, met aftrek van 6 maanden voorloopige hechtenis. Gevecht tusschen misdadigere. Wij hebben al iets meegedeeld omtrent de jongste prestatie van het meisje met de kort geknipte lokken en haar helper met de revolvers, die New York (stad) nu al sinds weken in spanning houden door hun drieste euveldaden. Ditmaal is er voor het eerst geschoten. De talrijke vorige ladelichterijen, door het tweetal met succes gepleegd, waren alle zonder bloedvergieten1 afgeloopen. Op denzelfden dag, dat de kortgeknipte en haar makker op deze manier bezig wa ren, werd een ander deel van de wereld stad, ergens in „East-Side" in rep en roer gebracht door een veldslag, geleverd tus schen twee vijandige bandieten-benden. Men had hier te doen meteen voortzet ting van den oorlog tusschen deze lieden. In Augustus 1.1. was bij een gevecht tus schen de 'beide benden de hoofdman van de eene partij „Kid de dropper" doodge schoten door een boef die werd gevangen genomen. De 'bendeleden van den gedeti neerde 'besloten hem te helpen, door be kwamen rechtskundigen bijstand voor hem te zoeken. Tot dat doel waren twee hunner, Greenberg en Kanowitz, er op uitgetogen om gelden in te zamelen ten einde een prima advocaat te kunnen be kostigen. Bjj dit inzamelingswerk nu zijn Greenberg en Kanowitz vermoord door mannen van de andere bende, die hen met kogels doorleefden. Da dadc s, die konden wegkomen, hadden hun slacht offers een hinderlaag gelegd en losten hun schoten uit een verborgeu schuil hoek. Een rcoversbende veroordeeld. Het hof van assiezen te Gent heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak van Hoe-Verstuyft, de rooversbende, die in Belgisch- en Zeeuwsch Vlaanderen en in Belgisch Limburg met tal van andere mis daden' een dertigtal moorden op haar ge weten heeft. De jury had 343 vragen te beantwoorden. De beide hoofdlieden wer den ter dood veroordeeld, 7 leden van dq bende tot levenslangen dwangarbeid, 9 tot 20 jaar, 6 tot 15 jaar dwangarbeid en nog eenigen tot dwangarbeid van korteren duur. 7 mannelijke en 3 vrouwelijke leden van de bende werden wegens gebrek aan bewijs van rechtsvervolging ontslagen. „Schei nu toch uit. Luister. Ik had geen tijd om naar het station te gaan, want ik heb 't erg druk. Ik ga de volgende week op reis, weet je. Ik ga naar Chicago." ,yNaar Chicago! Jii!" Juffrouw Flora zat rechtop in haar stoeL „Ja, uit logeeren bij mijn oude school vriendin Nellie Maynardmevrouw Tyndall." „Maar, Maggie!"1 „Wat is er?" „Och, niets. Het is heerlijk voor je, na tuurlijk, natuurlijk. Alleenalleen ben ik wat verbaasd, zie je, want je gaat nooit uit." „Des te meer reden, dat ik het doen zou. Het wordt eindelijk eens tijd," glim lachte zij. Zij scheen nu iets meer op haar gemak. „Wanneer ga je?" „Aanstaanden Woensdag. Gisteren avond kreeg ik van Nellie bericht, dat zij mij dan verwacht.'" „Wat heerlijk 1 Het doet mij plelzier. Ik loop voor je, dat het dooraat en dat het niet, zooals het altijd met de pretjes voor jou gaat, op 't laatste oogenblik afspringt. Arme Maggie! Je hebt 't zoo hard gehad en nu is je kostganger ook weg. Dat zul je in je 'zak voelen, niet? Maar Maggie, e zult wat nieuwe kleeren noodig heb- >en!" „Natuurlijk! Ik heb vanmiddag al in- koopen gedaan, want ik heb heel wat noodig." WWWfT* (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5