Helders Mannenkoor. BETREKKINGEN EMMA-BLOEM-COLLECTE DRUKWERK C. DE BOER J*. CHR. ORAHJLVEREEHIGIHG. Feestviering met de kinderen DIVERSEN verplichte repetitie. Diners één gulden. ADVERTEERT in de Heldersche Courant. sche wétten van het kapitalisme dit beletten, Zoo wordt het duidelijk aan de arbeiders, dat, waar zij op het terrein der arbeidsvoor waarden reeds zoo veel hebben bereikt, het geen zin heeft, dat zij geen steun hebben in de productie; waar zooveel verspild wordt len naaeele van het gansche volk. De arbeiders willen thans weten, waarvoor zij werken, wat het doel is der productie, waar de brandstoffen vandaan komen, waar heen de producten gaan, enz. Spr. is overtuigd, dat bij toeneming van het verantwoordelijkheidsbesef de arbeidslust zal stijgen, wat moet lelden tot verhooging der productie'. Hetgeen gevraagd wordt, is geen onmo gelijke elsch. Op vele plaatsen hebben de ar beiders reeds bereikt wat hier gevraagd wordt. Wij willen dus, zegt spr., dat in de wet wordt vastgelegd, datgene, wat uit de practijk is ontstaan, terwijl daarmede achter lijke wetgevers gedwongen kunnen worden om zich aan te passen. Een amendement van do af deeling Win terswijk wordt na eenige discussie ingetrok ken, waarna de resolutie ongewijzigd wordt aangenomen. Hierna kwam aan de orde de kwestie van de samenvoeging van functies van den heer Westerhof te Alkmaar. Het partijbestuur had de functies van wethouder en partij propagandist onvereenigbaar geacht; bet ge westelijk bestuur had de aanvaarding van wethouderzetel1 goedgekeurd'. Na langdurige discussie besloot het congres de kwestie aan het .partijbestuur ter afdoening te laten. INGEZONDEN. Gemeentelijke grondpolitlek en GenL-Retnlglng. N.V.Texela Eigen Stoomboot-Onderneming Gewijzigde dienstregeling VAN ALLERLEI AARD Heden- (Dinsdag-) en Donderdagavond f 50.—, tegen billijke voor waarden. GEVRAAGD Adressen op Advertentiön, welke aan ons Bureau te be vragen zijn, worden voortaan om 4 uur verstrekt. Onder géén voor waarde kunnen adres sen van nummers worden gegeven. 4 Maandagmorgen te negen uur werd het congres voortgezet. Door den partijsecretaris, den heer O. Werkhoven, wordt ingeleid de quaesttfe der Arbeidersontwikkeling. De Voorzitter deelt mede, dat het partijbe stuur de gestelde resolutie heeft gewijzigd- De SjD.A.P. sticht tezamen met 't N.V.V. eén Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Het Instituut wordt te Amsterdam geves tigd en zal tot taak hebben de arbeidersont wikkeling te bevorderen in den geest, aange geven door het rapport der Oommissie voor de bestudeering van het vraagstuk der Ar beidersontwikkeling, zooals dit door de con gressen van Partij en Vakverbond' in 1924 •werd aanvaard1. Het Instituut is in zijn werkwfjze vrij, be houdens dat zfln statuten en huishoudelijk reglement enz. de goedkeuring van het Partij bestuur der 8.D.AJP. en het bestuur van het N.V.V. behoeven. De kosten worden gevonden uit subsidies van S.D.A.P„ N.V.V. en vakbonden. Deze wordt met glgemeene stemmen aan genomen. Verschillende agendapunten kunnen we gens den tijd 'niet meer in behandeling komen. De verschillende voorstellen betreffende het stelling nemen ten opzichte van het mili tarisme worden gesteld in handen van een commissie, ten einde het vraagstuk op een volgend congres te kunnen behandelen. Dat zal niet zijn het eerstvolgend: congres, dat het verkiezingscongres zal zijn. Een voorstel tot wijziging van de contri butieregeling ontmoette veel tegenstand. Be sloten werd de oude regeling te handhaven. Verschillende andere reorganisatievoorstellen komen niet in 'behandeling, doch worden ge- renwoyeerd naar het Partijbestuur. Elven- eens tal van andere punten. Bij de sluiting werd gecollecteerd voor de uitgesloten, textielarbeiders in Twente om een inzet te vormen van de groote landelijke collecte. Tijdstippen van verzending der brievenmalen I i Naar Ned. Oost-Indiër Verzendings- weg. Per zeepost via Amsterdam 25 April of Rotterdam 2 en 16 Mèi Per Holl. mail via Genua 5 en 19 Mei of Marseille 27 April Per Eng. mail via Marseille ')'elken Woensd Datum der ter post bezorging. Tijdstip der laatste bus lichting a. h. Postkantoor. 6.30 'aav. 6.30 'sav. 9 00 'sm. 5.30 'sm. 6.30 'sav. Naar Nad. West-IndlB. Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam 80 April Per mail via Amsterdam (Colonlyn) 1 en 22 Mei Per mail via St. Nazaire 6.30 'sav. 6.30 'sav. 6.30 's av. 12 Mei Naar S a b a, St. Eustatius en 8t. Martin: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlyn) Per mail over Engeland 1 en 22 Mei Eiken Vrijdag. 6.30 's av. 5.30 's m. Naar Aruba, Honaire en Cura^ao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlyn) Per mail ofer Engeland 1 en 22 Mei 22 en 25 April 6.30 '8 av. 5.80 'sm. De per zeepost te verzenden stukken zjjn te voorzien van de aanwijzing „zeepost." Alleen correspondentie voor Bengka- lis, 8iak, Indcagiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambateilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. II. Wat die vieretarBchrij'ver zegt over de Ge- meenterekiiging, bewijst in niet minder mate van een princd'pieele vasthoudendheid. Twee kolommen schrijft hij vol over de motor- faecaliën-sproei-auto en becijfert dan een be sparing van 8000 per jaar. Daar valt niets tegen in te brengen, alleen dient nog afge wacht te worden, of het geen bezuiniging op papier zal blijken te zijn. De voorstelling, dat deze auto door één man bediend wordt en wel dm hetzelfde tijdsverloop als 4 gewone sproeiwagens met 4 mam, zal de tijd moeten leeren. Ik ben er iniet erg gerust over. Dat de gewone sproeiwagen gevuld wordt door een handpomp, waaraan 4 man werkt, be wijst onkunde; deze kan even zoo goed ge vuld worden door één man en wei door Het overhevelen met een wijde gummislan'g, waarop aangekoppeld ie een automatische Ingaande 22 April 1624. Op werkdagen: Vertrek Texel: 0,— van., 8r- 11*— van., 2,80 mm., 6,80 mm. Vertrek Helder7,vam, 8,80 v.rm« 12^— midd, 4J6 mm., 0,46 mm. Op Zon- en Feestdagen: Vertr. Texel: 0,— v.m, 11,— v.m., S,8Ö mm. Vertr. Helder: fl,— v.m., 16,— alAè mm. Maar die het- weet, moet het zeggen, en mijn bezwaar ligt dan ook niet direct bij dit ondergedeelte der Gem.-Reiniging, maar des te meer bij de reorganisatie. Nu klinkt het waarschijnlijk een beetje voorbarig, om als raadslid zijn opinie neer te schrijven, doch waar de vierstarschrijver dit onderwerp zoo breedvoerig behandelt, acht ik het niet on- noodig daarop van antwoord te dienen. In een raadsvergadering zijn de koppen (par don, hooiden) al geteld' en is de bespreking van een onderwerp meestal niet meer van In vloed. 't Is pariementair en staatsdeftig, dus afl Terzake: de vierstarschrijver vervolgt dan in het nummer van 8 April de voorgenomen reorganisatie en haalt daarbij zooveel vuil overhoop, tot zelfs het gemorste uit bakken en emmers aan toe, dat ik deze detailpunten veiligheidshalve laat zwemmen, Maar er zijn concrete onderwerpen, die de inzender behandelt en wel dm hoofdzaak het wegbrengen van vuil naar het Marsdiep. Toen dit behandeld werd in- den Raad:, was het ondergeteekende, die er op wees, dat dat wegbrengen met onderiossers mislukken zou, maar wat weet iemand als schrijver dezes nu af van onderiossers, daarvoor, zijn toch wel andere deskundigen in den Raad en vandaar zweeg men het dood'. Thans komt de 4-star-man met de heugTijke(?) tijding, dat de storting met onderiossers is.mis lukt! In den Raad' hoorde je er nooit iets over, ofschoon het mij bekend werd 2 dagen na dfe demonstratie. En, laat ik het er direct aan toevoegen, het blijft een misluk king! afgescheiden van de argumenten des vierstarschrijvers, dat vuilnis zou uitzetten, dat vuilnis blijft drijven en onderiossers naar beneden taps zouden toeloopen. Nu is het onhoudbare in het betoog van den vierstarschrijver punt 2, n.'l. helt blijven drijven van het vuil, waarvoor hij geen op lossing san de hand doet. Want al schaft men zelfs daarvoor aan dekschuiten, vuil' blijft vuil en of dit nu vanuit onderlosBers wordt gestort of van een dékschuit afgeschuifd, het komt in beide gevallen terecht op heit water en blijft dus drijven. Een rebus, die mijn kleinste dochtertje oplost. Maar er is een grooter gevaar en dat is oos guur klimaat, hetwelk 't onmogelijk maken zal, dat men het grootste gedeelte van heit jaar met ge vulde dekschuiten of wat dan ook naar buiten gaat. Dit zal alleen kunnen gebeuren bjj blad stil weer, hetwelk een unicum is op het Marsdiep. Geen derde van het jaar werkt hpt weer mee, om met gevulde bakken naar bujten te gaan en wat dan? Dan maar dat kapitaal renteloos laten liggen en paard' en kar maar weer opgezocht? En dan komt er nog bij, dat wij verrijkt zullen worden met een stortplaats in de ge meente. Een pracht ideel Eerst heette het weg met die gem.-reiniging in de gemeente, want daar moet gebouwd worden en dat is nadeelig voor de gezondheid:. Stel je voor, dat daardoor eens een epddemié uitbrak. Daarna een stortplaats aan de Fabrieksgracht, welke er gelukkig niet komen zal en nu aan de gracht, waar men nu aan die bewoners een koopje zal bezorgen. Weet U, geachte redactie, welk prae-advies B. en W. uitbrachten in de raadsvergadering van 30 November 1922 te Amsterdam, waar eveneens de vuilverwijdering ter sprake kwam? Dit: slechts twee methoden komen in aanmerking, dempen of verbranden, doch aangezien dempen te groote kosten met zich brengt, is de veiligste wijze van vuilverwijde ring verbranden. Dit zeggen dus B. en W. van Amsterdam, een Ooilege, waarin menschen zitten als Wi- baut e. a. En als wij dan hier ter plaatse een uitgaaf doen moeten van 46000 voor een reorganisatie, waarvan men niet' in 't minst zeker is, dan zeg ik: besteedt die 46000 aan het installeeren van een verbrandingsoven, waarvoor gij al een gebouw bezit, ji.'l. de oude brikettenfabriek, en ge hebt d'aarbij een (be drijfszekerheid:, zooals bij geene. Nu is dat, wat de Gemeente-Reiniging in haar geheel 'betreft, niet up-to-date, wat dat betreft blijft (mijn zienswijze: verpachting. Daarover wil ik thans niet verder uitweiden en zal het dus voorloopig hierbij laten. Hoogachtend:, J. J. SCnOEFFELENBERGER. Heidér, April 1924. de natuur zoowel den mensch als het dier geschonken. Wat zal er van die eieren, van die Jon gen terecht komen? Weinig, bitter weinig, moeten wij voorspellen, afgaande op die ondervinding, welke wij in vroeger» ja ren hebben opgedaan, Ontstellend zijn dé feiten, welke dienaangaande gepubliceerd werden; ln menige streek gaat veel meer dan de helft der nesten verloren. En de allergevaarlijkste vijand, die in den lente tijd het toekomstige of het jonge vogel leven bedreigt, is de mensch, vooral de jeudige mensch, het kind. Dag ln, dag uit trekken de jongens naar buiten en wei nige vogelparen slagen er in, hun nest aan het 'Scherpziende kinderoog te onttrekken. Het uithalen van niesten is veelal een ge woonte geworden, waarvan men de 'groote nadoelen lang niet voldoende inziet. Tien. duizenden eieren van zangvogels, die noch voor d'e consumptie, noch voor een ander doel eenige waarde hebben, gaan er in ons land verloren, tienduizenden jonge vogels worden aan de zorgzame ouders ontroofd en vaak op onbeschrijfelijke wroede wijze afgemaakt. Onze vogels, die toch al met zooveel tegenslagen hebben te kampen denk slechts aan don guren broedtijd van 1928 en aan den langen winter 1928/1924 gaan tengevolge van het optreden der jeugd! in aantal achteruit en dat beteekent een niet te onderschatten verlies. Een ver lies, omdat de vogels een belangrijke rol spelen ln het huishouden der natuur ter bewaring van het zoo noodzakelijke even wicht, een verlies ook, omdat de vogels, bekoorlijke schepsels als zij zijn, schoon heid in 's menschen leyen brengen; een bestaan zonder schoonheid Is een arm be staan. Veel, zeer veel is er te zeggen vóór. vogelbescherming en niets Is er, dat er tegen pleit. Het is dan ook een dringende noodzakelijkheid, dat wij onze kinderen van dé dwalingen huns weegs terug bren gen. Eén troost blijft ons; wat men ook soms moge zeggen, wij zijn er van overtuigd, dat het niet uit louter wreedheid is, dat onze jongens het vogelleven vernietigen. Zij geven zich niet voldoende rekenschap van hun daden en aan ons, volwassenen, daarom de plicht^ de aangename plicht, den kinderen het verkeerde van hun da den onder het oog te brengen. Wij hebben zoo, menigmaal ondervonden, dat het ver storen van nesten zijn oorzaak vindt in groote belangstelling voor de vogels en dat er zoo weinig toe noodig is, om die belangstelling in goede banen te leiden. Op tal van scholen en in vele gezinnen is al gebleken, dat de kinderen trouwe vo gelbeschermers wondien, indien zij onder vinden, dat bun belangstelling voor de dieren door volwassenen gedeeld wordt Het is onverantwoordelijk, de kinderefl" ten deze bun eigen leven te laten ledden; het gevaar is niet denkbeeldig, dat uit hun belangstelling voor de natuur allerlei wreedheden voortvloeden. Een nest, een ei. een jonge vogel komen het kind als een kostbare bezitting voor; wij moeten er op wijzen, dat er nog Iets beters is: belang stelling ln en waardeering voor het leven ln de natnur. Hoort de kinderen geduldig aan, wan neer zij opgetogen vertellen van bun avon turen, tijdens de omzwervingen in dé na tuur beleefd; laat de jongens er van door drongen zijn, dat vader, moeder, of onder wijzer hen gaarne vergezellen, als zij iets willen laten zien. Spoort hen dan aan tot liefde voor de natuur, voor het dier, en in negen van de tien gevallen zal de knaap voor de goede zaak gewonnen zijn. En het .gaat hier Set om een vogelnest alleen; het gaat om veel meer, de ziel van het kind is er mee gemoeid. Zorgt er voor, dat ruwheid en wreedheid geen overwin ning behalen op dén jongen mensch. Indien' ouders en opvoeders willen me dewerken kan het niet uitblijven, of ons land zal zich, eer er één jaar verstreken is, mogen verheugen in een groote schare van jonge vogelvrienden. Moge het zoo zijn! Het Hoofdbestuur der Nederl. Ver. tot Bescherming v. Vogels. Dr. A. E. H. Swaen, Voorzitter. J. Drijver, Waarn. Secretaris. Amsterdam, April 1924. Heerengeracht 260/266. gensstraat 86, te Amsterdam, verzorgt el- ken zwerver die zich aanmeldt, door: 1. hem een warm'bad te verschaffen; 2. hem te knippen1 en te scheren; 8. hem heelkundige verzorging te bie den; 4. hem een warm maal te verschaffen; 6. hem schoon nachtgoed te verstrek ken; 6. zijn kleederen te reinigen; 7. hem te doen overnachten in een goed geventileerde en verwarmde slaapzaal; 8. hem een schoon bed met goede dek king te verstrékken; Hem den volgenden morgen, voor zijn vertrek, een behoorlijk ontbijt tegeven. Wie steunt dit werk? G. H. Honing, Hoofd-Directeur. MARINEBERICHTEN. Off. van den M.8.P. 2e kl. F. B. Grome te tilt Ooat-Indlë teruggekeerd. Do buitengewone adelborsten (zoewaarne- mers) W. A. van M&urik, P. Vroon en P. A. de Vuijst zijn overgeplaatst bij het vliegkamp de Mok op Texel. Luit. ter izee le kl. M. A. Rekking woidt a.e. Woensdag geplaatst bij de onderzeedienstka- zerne te Willemsoord1, Off. vam gez. 2e kl. bij de zeemacht I. Bus- kop wordt eerstdaags 'bevorderd tot off. vam gez. der le kl. De uit 0"-rt-Indiö teruggekeerde luit. ter zee 2e kl. jihr. N. J. C. Veisluy» wordt 22 dezer geplaatst aan ty>ord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. o- Het drama te Baarin. Zorg voor zwervers te Amsterdam. Het Nacht-Asyl der Vereenlging „Hulp voor Onbehuisden", 2d« Constantljn Huy KINDEREN EN VOGELa (Open brief aan Ouders en Opvoeders). Weer heeft die lente haar intred'e gé-, daan; de knoppen der boomem zwellen, het speenkruid ontplooit zijn heider-gele sterren, de vogels zingen en dragen bouw stoffen voor hun nest aan. Een heerlijke tijd voor ieder, die het geluk bezit, het groote wonder ln de natuur te 'kunnen waardeeren en te kunnen genieten' van het jonge leven, dat alom opbloeit. Onze vogels zullen spoedig de nesten gereed hebben, zij zullen hun eieren en la ter bun jongen koesteren met de groote, opofferende liefde van de moeder voor haar kinderen. Dat machtige gevoel heeft DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van deelneming, bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der ondervonden, betuigen wij onzen hartelijker: dank. Namens de Familie: A. BOENDERMAKER. Helder, 22 April 1924. Janzenstraat 58. Op VRIJDAG 25 en ZATERDAG 26 APRIL zal In onze gemeente de Emmabloem worden aange boden door verkoopstere die voorzien zijn van een gesloten bus waarin het geld gestort wordt. De opbrengst strekt tot versterking van de kas van de plaatselijke vereenlging die In demeestultgebreidenzin steunt In den strijd tegen de tuberculose Koopt dus allen onze bloem I Het Comité, J. W. FOCK—noobdüun. H J. BOLDINGH. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Moena, thuisr., vertr. 19 April v. Raugoom'. Koningin der Nederlanden, thuter., vertr. 19 April v. Genua. Reambrandt, uitr., vertr. 20 April v. Algiers- Riouw, thuisr., vertr. 20 April v. Port Said. Rotti, arr. 20 April v. Hamburg te A'dam Simaoer, arr. 19 April v. A'dam te Londen. Boeroe, thuisr., vertr. 17 April v. Colombo. Boeton, thuisr., vertr. 17 April v. Colombo. Jam Pietersz. Coen, thuisr., vertr. 17 April v. Colombo. Kambamgan, thuisr., pass. 17 April Perim. Romdo, thuisr., vertr. 16 April v. Colomibo. Kon. Hollandsche Lloyd. Eemland, uitr., vertr. 16 April v. Leixoee. Geiria, uitr., vertr. 18 April v. Bahia. Rijnland, uitr., arr. 18 April te Rio Grande. Salland, thuisr., .pass. 17 April Fernando No- ronha. Kon. West-Indisehe Maildienst. Brielle, nitr., vertr. 17 April v. Mollendo. Calypso, arr. 21 April v. Hamburg te A'dam. Flora, vertr. 20 April v. New-York n. W.-Indië. Helder, arr. 21 April v. Chili te A'dam. Venezuela, vertr. 16 April v. Barbados n. Plymouth. Oranje Nassau, vertr. 19 April' v. A'dam m. Hamburg. HollandAmerika Lijn. Blommtersdijk, v. R'dam n. New-York, pass. 20 April Lizard. Maasdam, v. R'dam m. N. Orleams, vertr. 18 April v. Vera Cruz. Nieuw Amsterdam, vertr. 19 April' v. New- York n. R'dam. Noorderdijk, arr. 19 April v. R'dmn te Bahia Blanca. Rijndam, v. R'dam n. N. Orleane, vertr. 20 April v. Santander. Veendam, v. New-York m. R'dam, vertr. 21 April v. Plymouth. Volendam, v. R'dam n. N.-Orleams, arr. 20 April te T-ampico. Beemsterdijk, art. 19 April v. Baltimore te R'dam. Kinderdijk, v. d. Noord-Pacific m. Londen n. R'dam, vertr. 15 April, v. Cristobal. Stadsdijk, vertr. 17 April v. Bahia Blanca n. Antwerpen. Rotterdam, v. R'dam n. New-York, paea 17 April r Lizard. HollandAustralië Lijn. Yseldijk, uitr., vertr. 19 April v. Genua. Bovenkerk, uitr., pass. 18 April Dungeness. Toba, vertr. 19 April v. R'dam n. Hamburg. IJseldijk, uitr., arr. 19 April te Genua. HollandBritsch-Indië Lijn. Koudekerk, thuisr., vertr. 19 April v. Algiers. Meerkerk, vertr. 20 April v. R'dam n. Calcutta Ridderkerk, arr. 20 April v. Antwerpen te R'dam. Hoogkerk, uitr., pass. 18 April Perim. Bovenkerk, uitr., pass. 18 April Bevezier. Holland—O.-Azië Lijn. Mapia, thuisr., vertr. 20 April v. Sabamg. Ouderkerk, uitr., gep. 20 April Perim Westerdijk, uitr., pass. 20 April Dungeness. Alderamin, vertr. 17 April v. Vladivostock m. R'dam. Saparoea, vertr. 19 April v. R'dam n. Hamburg HollandOost-Afrika Lijn. Enggano, arr. 20 April v. O.-Afrika te A'dam. Mellskerk, thuisr., pasa. 18 April Perim. Nijkerk, uitr., arr. 18 April te KHindinl, Holland—West-Airika Lijn. Maasland', arr. '21 April v. West-Afrika te A'dam. Holland—ZuidrAfrika Lijm Jagersfontein, arr, 20 April v. Hamburg te R'dam. Rietfontein, arr, 20 April v. Zuid-Afrika te R'dam. Rotterdam sche Lloyd. Buitenzorg, v. R'dam n. Z.-Amerika, paea 21 April 'Ouessant. Djember, uitr., pass. 19 April Fernando No- ronha. Gorontalo, thuisr., pass. 19 April Sares. Kawl, arrr. 20 April v. Batavia te R'dam. Paembong, v. Rangoon n. Hemburg, pass. 21 April Ouessant. Slantar, v. Rangoon n. h, Continent, vertr. 24 «April v. Oran. Samarinda, thuisr., pass. 21 April Kaap del Armi. Soekaboemi, v. La Plota n. R'dam, arr. 20 April te Havre. Sitoebondo, v. R'dam1 m. Z.-Aimerika, pass. 18 April Madera. Slamat, uitr., arr. 20 April te Southampton._ Tabanan, uitr., vertr. 21 April v. Suez. Tjerimal, thuisr., pass. 18 April Perim. Goentoer, uitr,, vertr, 17 April v. Colombo. Kedoe, thuisr,, vortr. 18 April v. Port- Sald. RotterdamZuid-Amerika Lijn. *Alchlba, arr, 19 April v. Hamburg te AntweN pen. Aicyone, thuisr., arr. 18 April te Rio Janeiro. Alhena, uitr., pass. 18 April Santa Cruz. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Meriones, v. Japan n. R'dam, vertr. 19 April v. Colombo. Troilus, v. Japan h. R'dam, arr. 17 April te Penang. Knight Companion, arr. 21 April v. Batavia te A'dam. Prometheus, v. Batavia n. Londen, vertr. 16 April v. Marseille. Stentor, v. Batavia n. A'dam pass. 19 April Gibraltar, VISSCHERIJBERICHTEN. 19 April 1924. Aangevoerd door 25 korders: 2050 middel tongen p. stuk 0.660.75; 1050 kleine tongen p. stuk 0.20—0.25; 10 tarbotten p. stuk 811; 26 kisten zetschol p. kist 10—15; 156 kietjn keine schol p. kist 3—6; 30 kis ten schar p.- kist 1—2; door garnalen vi s- schers: 900 K.G. gekookte garnalen p. K.G, O.ll'0.17; door trekkers: 1035 tal haring p. tal 1.60-0.85. 20 April 1924. Aangevoerd door trekkers: 440 tal haring p. tal 0.27-0.50. 21 April 1924. Aangevoerd door trekkers: 450 tal haring.p. tal 0.751.70. Burgerlijke Stand van Helder van 19 April 1924. BEVALLEN: A. M. Helder-v. d. Goea, z. Een zonderling Paascfigcbruik. Een der vreemdsoortigste, uit vervlo gen tijden overgebleven Palmzondag-ge bruiken wordt tot op den huldigen dag in het plaatsje Cadstor in Lincolnshine in eere gehouden. Op dien dag wordt onder den dienst in het voorportaal der kerk door die leden der gemeente naar harte lust geklapt met groote ouderwetsche zweepen of veedrijvers-puntstokken aan welker uiteinden een leeren beurs, dertig koperen stuivers bevatten, Vastgeknoopt is. Reeds ln 1836 diende de ambachtsheer een verzoekschrift bij het Hoogerhuis in om aan dit schandaal een einde te maken, desnoods door een noodwetje, want de bisschop van Lincoln was blijkbaar niet in staat het ingeworteldie gebruik uit te roeien. Bij die gelegenheid bleek dat de gewoonte waarschijnlijk ontstaan was ter herinnering aan, een soort zoenoffer voor een gepleegdien moord, maar die was dan in elk geval al zoo lang geleden dat er historisch geen andere aanknoopingspun- ten te vimden waren. Ondanks het ver zoekschrift daverde de klerk het volgend jaar weer van het geknal en geklap en uit sen bericht in een der Engelsche bla den blijkt dat daarin ook deze week nog niet veel verandering was gekomen. WORDT GAARNE GELEVÉRD D0GR (tan 6—14 Jaar) - op 29 APRIL a.s., tar gelegenheid van dan verjaardag van H. K. H. Prinses Jullana. Aanmelding voor deelname ln „Irene": Vrijdag 25 April, 's avonds van 7—8 uur; Zaterdag 28 April, 's avonds van 8—7 uur. Inleg tot dekking der koeten per k;ind f 0.28. Voor meerdere kinderen uit één gezin 2 k. f 0.40, 8 k. f 0.50. HET BESTUUR. Gewone lokaal Spoorstraat. E. v. d. KULJL, Seor. VRIENDIN. Een net Meisje zoekt een nette VRIENDIN, leeftijd circa 18 k 19 jaar. Adres: Bureau van dit blad. I! Zaterdagmiddag weggeloopen een awart DOESHONDJE (8 weken oud). Tegen belooning terug te bezorgen: Koningstraat 102. Soep, vl., gr., aard., dessert. Aan huis bezorgd. Aanbevelend, voorheen Chef-Kok Marineclub. Brieven onder Nr. 151, Bureau van dit Had. VOORSCHOTTEN, van af Brieven onder Nr. 185, Bureau van dit blad. El KELNER zoekt plaats, ook voor nood hulp of los. Brieven onder Nr. 248, aan het Bureau van dit blad. Directie „HELD. CRT."

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 3