GEMENGD NIEUWS. immers geen Invloed op de pachters. Hoe zouden wij1 daar willen Ingrijpen? De crisis ie ontstaan door een eigenaardige poëtiek van produoent en consument, die tijdens den oorlog ontstaan is en than9 tot dezen omvang is uitgegroeid. Wij kunnen deze zaak niet be- heerschen; het ls een flotie dat te meenen, In leder geval wenscht spr. ook den heer Van der Veer In de commlBsle, De heer Grunwald geeft den Rand in overweging zich niet te begeven in details ei ner zaak, die nog ln de verre toekomst liggen. Hoewel spr. sceptisch tegenover de zaak staut, wil hij nochtans wel medewerken aain een onderzoek. Maar daar men niet kan weten wat een even tueels commissie naar voren zal brengen, heeft het geien zin over details te spieken. Omdat de zaak zoo belangrijk is, zeiden wij: laat ons dan een onderzoek instellen. Daarvoor moest oen bedrag worden ge noemd ter bestrijding van kosten', een blanco crodlot vonden wij ongowenscht, vandakr dat wij dit bedrag noemden. De Raad loopt, thans op de zaak .vooruit; de Raad noch de wethouders kunnen haar beoord eel en, laat men dus volstaan met zich uit te spreken of men al dan niet het bedrag voor een onderzoek wenscht te voteeren. iDe heer Verstegen protesteert te gen de woorden van den heer van Dam, die nooit pr. bedoelingen begrijpt. Deze heer wil het kwaad laten uitzieken. Op die manier kan men zich van alles afma ken, maar zoo gemakkelijk gaat dat toch niet. Hot gemeentebestuur moet, waar re gelloosheid is, trachten orde te scheppen. Nu zegt de heer van Dam: wat kunnen wij tegen de pachters doen? -Maar het k^aad zetelt niet bij de pachters, want nog altijd zijn de pachten hoog en thans de melkprijzen belachelijk laag. Spr. erkent den heer van de» Veer gaarne ais des kundige, maar komt er tegen op, dat men de hoeren Verfaille cs. ondeskundig noemt De heer Van Dam: Zij zijn belang hebbenden. De heer Verstegen: Misschien wordt die heer van der Veer dat ook nog eens. Bovendien komen op' die manier de rapporten van de oommissie in den Raad. Spr. is overigens volstrekt niet tegen uit breiding der commissie, maar protesteert alleen tegen de wijze waarop de heer van Dam de zaak voorstelt. Het College neemt het voorstel tot uit breiding der commissie over, en het voor stel van B. en W. aldus gewijzigd, wordt nu aangenomen met 15 tegen 6 stemmen. Tegen stemmen die heer en Schoeffeien- berger, van Os, Géurts, van Dam, Bok en van der Veer. Subsidie. Voorstel om afwijzend te beschikken op het adres van de NoordhoUandsche Ver- eenigmg „Het Witte Kruis" om toeken ning van een subsidie. Held. Crt 19 ApriL Aangenomen. Adres Lebbe. Voorstel om afwijzend te beschikken op verzoek van F. W. Lebbe om schade loosstelling wegens het niet gedurende het volle jaar 1923 verrichten der door hem aangenomen werkzaamheden voor de gasfabriek. Helxi. Crt. 19 ApriL Aangenomen1. Begraafplaats. Voorstel tot vaststelling eener veror dening op de Algemeene Begraafplaats, alsmede van verordeningen tot heffing en invordering van begrafenisrechten. De heer Zonder van vraagt verda ging van dit punt daar de bijlage hier voor eerst Vrijdagavond in het bezit der leden is gekomen en het hier een belang rijke verordening betreft Aangehouden. Bewaarscholen. Voorstel tot toekenning van subsidie aan de bewaarscholen voor 1921 Aangenomen. Stortplaats. Voorstel om de stortplaats bij reorga nisatie dier Gemeente-Reiniging niet aan de Fabrleksgracht, maar op eon terrein aan de Basaingracht te stichten. Do heer ,Schoeffelenberger vond de inrichting van een stortplaats aan de Fabrieksgracht, op terreinen, die be bouwd moesten worden, onlogisch. Thans stelt men voor haar te maken1 op een plaats, die al bebouwd is. Het is voor spr. zeer de vraag of de Minister van Marine een dergelijk besluit zou goedkeuron. Er zal nu wel een protest komen van de be woners der Binnenhaven. Aanvankelijk was de stortplaats op de terreinen van het tegenwoordige Tuindorp; daar moest toen gebouwd worden, spr. zal er maar niet over uitweiden. Daarna werd een stort plaats ontworpen In het hartje der stad, thans komt er weer een ander voorstel. Dit alles is te danken aan de verregaande onkunde, die ten opzichte van het bedrijf der reiniging heerscht. Men zoekt naar maatregelen om te bezuhilgon, maar vindt ze ndet. De schrijvers in die Heild. Crt. moeten spr. thans gelijk geven omtrent zijn beweringen over een stortplaats in zee. Spr. heelt een rapport vóór zich van oen oud-directeur van een Reinigings dienst. Deze komt tot de ooncl'usie, dat men nimmer het vuil naar buiten moet brengen wegens deen last, dien men heeft bij vorst. Spr. gaat uitvoerig op èen en andier in. De Voorzitter meent, dat de spr. wat al te veel van het onderwerp der agenda afdwaalt. De heer Schloeffelenberger zal zich dan bij de stortplaats bepalen. Is deze, zoo vraagt hij, economisch en hygië nisch? Zij is wellicht noodig omdat het vuil zioh zoo ophoopt. Voor spr. is de eenige wijze verpachten; de manier waar op in Rotterdam het vuil weggehaald wordt, lijkt spr. de beste. Aldaar rijdt een tractor langs de buizen om het te verzame len, en deze stort het vervolgens in schui ten, Dat kan ook hier geschieden; laat men eens overwegen aan het begin van het Noord-Hollandsch Kanaal een stort- laats te maken en daar dan het vuil in akken lossen. Dat is eoonomischer dan hetgeen thans wordt voorgesteld. Het is spr. een raadsel hoe men met een derge lijk voorstel komen kan. De kwestie is, dat de ware sympathie voor het bedrijf ontbreekt; de Reiniging is de zinkput van de gemeente. De Raad is gedurende deze rede rumoer rig geworden; het ontbreekt niet aan in terrupties, geroep eni geschreeuw, on de Voorzitter poogt vergeefs eenige orde te brengen. De heer Sohoeffelenber ger windt zich meer en meer op; hij wordt herhaalde malen door zijn buren, de heieren Borkert en Heyblok ln de rede gevallen, en dit prikkelt hem. De Voor zitter verzoekt bij herhaling zich tot hem te wenden en niet op de interrupties onderling in- te gaan. De heer Soboef- felenberger antwoordt, dat hij niet bulten de orde ls, maar op schunnige wijze geïnterrumpeerd wordt. Tenslotte pakt hij zijn papieren bij elkaar en ver- Laat onder protest de vergadering. De heer Bok adviseert de stortplaats niet aan die Fabrieksgracht te brengen, noch bij den Ruyghweg, doch de zaak te verdagen tot er nadere plannen hierom trent bekend zijn. De heer Bot had aanvankelijk niet wil len spreken., omdat hij met de Reiniging andere plannen had. Maar nu de heer Schoeffelenberger de kwestie van het in zee storten te berde heeft gebracht, wil spr. daar wel even op ingaan-. Het spijt hem, dat die heer Sch. de vergadering ver laten heeft. Deze heer sprak van een groote mislukking. Dat was het evenwel niet. De mislukking ontstond doordat men niet de beschikking had over goed mate rieel, zooals de heer Sch. had kunnen zien indien hij zich de moeite getroost had den tocht mee te maken. Integendeel, spr. zou willen zeggen, dat Helder een van de ge lukkige plaatsen in Nederland is, waar het vuil in zee kan worden gestort. De heer Sch. heeft den directeur van den Am- sterdamschen dienst gesproken; deze had nog verder gaande plannen; h}j wilde het vuil éleepen naar IJmuiden en het daar in zee storten. Dat heeft snr. hem ernstig afgesproken, omdat de kust hij IJmuiden daarvoor ten eenenmale ongeschikt was. Voor spr. staat heit vast, dat men hier op gemakkelijke manier het vuil kwijt kan. De heer Van L o o zal elk reorgani satieplan toejuichen, maar sommigen er van vallen wel eens in duigen. Ook spr. en de zijnen zullen met het tegenwoordige voorstel meegaan, omdat dit weer bezuini ging bedoelt. Niet echter willen wy mee gaan met de stichting eener stortplaats aan de Basaingracht. Misschien krijgen we straks weder andere plannen, waar door we op dit plan terug moeten komen. De h'éer Smits verbaast zich, dat men aldoor spreekt over dingen, die niet wor den gevraagd, n.L de reorganisatie der reiniging, die thans Diet aan- de orde is. De Voorzitter wacht al op een gunstig oogenblik om dit den Raad aan heit verstand te brengen. De heer Smits: Thans wordt alleen pevraagd bet aanvankeiyk gekozen ter rein voor een stortplaats over te brengen naar een ander. Wat men nu doet is slechts tqd vermorsen. (De heer Van Os: Laten wij het be staande besluit opheffen en dan verder by de reorganisatieplannen beslissen. De heer Verstegen vraagt het woord. De heer Bok: Nou ben ik toch be nieuwd, wat er komt -De heer Verstegen: Een heel een voudig antwoord-, meneer Bok, op vry in gewikkelde vragen. Er is door den. Raad een terrein aangewezen voor stortplaats. Dit terrein kan thans niet worden ge bruikt, en daarom moet die gemeente een ander tot haar beschikking hebben. De heer Bok: Waarom? -De heer Verstegen: Omdat dat an dere anders ook bebouwd wordt en wy dan in het geheel niets meer hebben. Een definitieve beslissing neemt de Raad eerst later. De heer Bok leest uit het pra-e-advies voor. Wy leggen nu dus vast, dat er een stortplaats zal komen-. Dat is evenwel een onderwerp, dat by die reorganisatie ter sprake komt. De heer Verstegen: Maar als het dan bij de reorganisatie zou hiyken, dat inderdaad dit terrein het geschiktste ls, zou het wel eens niet meer beschikbaar kunnen zyn. De Voorzitter zegt, dat er veel vraag is naar grond! aan de Fabrieks gracht. Aan die vraag kon niet worden voldaan, omdat bedoeld terrein niet in erfpacht kon worden gegeven, daar het gereserveerd was voor eventueels stort plaats der reiniging. Neemt de Raad nu deze voordracht niet aan, dan biyft de toe stand dus zooals die ls, en wy behouden het terrein aan de Fabrieksgracht, De vraag is alleen of de Raad genoegen neemt met een ander stuk grond. De heer Boon: De Raad kan toch erf pacht weigeren. De heer Verstegen: Maar niet on gemotiveerd. Men moet de zaak goed be grijpen-: het gemeentebestuur zit voor de uitvoering van een raadsbesluit. Dat raadsbesluit hield1 In, dat or 1 een stort plaats zou komen aan de Fabrieksgracht; het ls tot nog toe niet uitgevoerd door het College, maar niettemin is het er en zal het te eeniger tyd uitgevoerd moeten wor den. Er zyn ten opzichte van deze plaats allerlei bezwaren gerezen, en tevens ia er groote vraag gekomen naar dezen grond voor bebouwing. Daarom vragen wy om een andere plaats te willen aanwy zon. Wy kunnen een verzoek om erfpaoht niet afwyzen indien er geen verbod op den grond ligt. Wy geven dit terrein thans tydeiyk een bestemming, waardoor het vry blijft van bebouwing. De heer Va-nLoo: In de byiag© staat, dat de stortplaats op het terrein der Fa brieksgracht zal worden gesticht. Mooten wy by d-e reorganisatievoorstellen nu dit terrein nemen? De heer Verstegen: Als de Raad dit stuk niet wenscht, moet hh felteiyk oen andere plaats aanwijzen. Maar dn Raad behoudt de volle vryheid van hnn- dolon. Evenwel moet, om het eerste ter rein te kunnen opheffen, een ander woer den aangewezen. De Voorzitter: Als dus deze stort plaats opgeheven1 wordt zonder dat een andere wordt aangewezen, is daardoor het raadsbesluit vernietigd. En dit juist wenschen B. en W. niet; rij willen het raadsbesluit intact laten-.' Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte aangenomen. Slechts de heer Geurts stemde tegen, (gratificatie. Voorstel om aan J. Stins een gratifica tie te verieenem Held. Ort 18 April. Aangenomen. Handelsschool. Voorstel tot het verbouwen van de o. 1. school aan de Hoofdgracht, tot onttrek king van een deel der verbouwde school aan den openbaren dienst en tot verhu ring van dit deel aan de Beldersche Win- keliersvereenigin-g. (De byiage werd nog niet -gepubliceerd en vindt de lezer elders in dit nummer.) PebeerVanDam vraagt of er plan nen bestaan het aantal leerlingen per on derwijzer te vergrooten. Geschiedt dit in derdaad, heeft dan de gemeente toch deze school noodig? De Voorzitter antwoordt, dat deze school de eenige volledige opleidings school 'is voor H. B. S. De school moet voorloopig blijven bestaan; de Handels- en ook de Zeevaartschool dringen aan op uitbreiding, de kwestie is by de regeering voor elkander, en met het oog op de noo- dige verbouwing is het ongewenscht de zaak uit te stellen. Op andere scholen kuhnen de kinderen niet ondergebracht worden. De heer Heyblok vraagt of het thans geen overweging verdient, nu de Handelsschool in de toekomst een vast gebouw krijgt, stappen te doen teneinde deze instelling tot gemeenteschool te ma ken. Indertyd is door wethouder de Zwart al gevraagd dit in overweging te willen nemen. Gemeente en Ryk bekostigen de school, het heeft dus geen zin haar in particuliere handen te laten. De Voorzitter zal de zaak onder de oogen zien. Het voorstel van B. en W. wordt ver- volgefts met algemeene stemmen aange nomen. Grasgewas. Voorstel tot verhuring van heit grasge was van een gedeelte der inundatiekade aan J. de Bruin. Held, Crt. van heden. Aangenomen. Byiage. Voorstel om de byiage tot de Raads- notulen in boekjesvorm te behouden. Held. Ort. van heden. De heer Zondervan spreekt als deskundige en stelt voor in plaats van de losse byiagen zonder de boekjes, al léén de boekjes-byiagen te behouden en de losse te doen vervallen-. Dat kan in dien wy tydig de stukken krijgen, en dat geeft inderdaad eenige besparing. Bo vendien ontkomen we aan een overladen agenda als de tegenwoordige. De heer Grunwald is van meening, dat de -boekjes-byiagen veranderingen bevatten, door den Raad aangebracht, doch de heer Z o n d e r v a n zet uiteen, dat dit onjuist is. De boekjes zyn precies dezelfde als de losse byiagen; hoogstens worden enkele kleine correcties aange bracht. Men drukke desnoods voor elk lid twee exemplaren met marge langs den kant voor aanteekenen; dat -brengt de kosten er niet 'aan. De Voorzitter gevoelt voor dit plan, maar het is helaas onuitvoerbaar. Er komen dageUjks nog stukken in, tal van kleine dingen, zelfs nog wel tijdens de ritting. Dat alles wordt dadeiyk in de agenda opgenomen. Indien het plan van den heer Zondervaii uitgevoerd zou wor den, zou het raderwerk der gemeente stroever gaan loopen en dat zo-u ten na- deele van de -gemeente zyn. Spr. houdt zich liever aan het advies van den heer van Poelje, die zeide: laat, wat daarvoor gereed is, rondzenden, dan heeft men dat al vast. Tal van hamerstukken zouden op deze wy-ze een week moeten biyven lig gen. Laat de Raad dit voorstel aannemen, dan kunnen later meer gedetailleerde plannen worden -bekeken. De heer Eylders had met biydschap deze bezuiniging begroet, die nu biykt niet te kunnen worden doorgevoerd. Spr. wenscht opgave van de kosten van losse en gebonden byiagen tenfilnde bet ver schil tusschen- belde uitgaven te kunnen zien, en na afloop van het oontract een nieuwe inschrijving te openen by de ver schillende drukkers. De heer Zond ervan wil geen voor-- stel maken van het door hem ontwikkelde plan, maar meent, dat hier wel een mid denweg ls te vinden. Daarmede wordt dan ook een overladen agenda als van heden voorkomen. Wy- moeten nu over allerlei belangrijke punten in één enkelen avond beslissen, en- de belangrijkste stuk ken krijgen wy pas eenige dagen te vo ren. De Voorzitter verwyst den heer Zond-ervan naar hetgeen de heer van Poelje schreef over die nieuwe gemeente wet. Het voorstel wordt aangenomen. Belastingen. Voorstel om het raadsbesluit van 18 Mauit 1924 in te trekken en -tot het vast stellen eener nieuwe wyzigingsverorde- ning tot heffing v-an rechten voor het ge bruik van staanplaatsen gedurende de kermis of jaarmarkt in de gemeente Hel der. Aangenomen. Tarief waterlevering. Voorstel tot wyriginig van art, der Verordening, bevattende de voorwaarden, voor de levering van water voor de gemeente Helder. De heer Geurts wijst op de aanmer- ke verhooging, die thans voor de water- lei-ditigtarieven wordt voorgesteld, een verhooging van 60, 75 en zelfs 100%. Men verhoogt de belastingen niet, doch nu wordt op andere manier het geld uit den zak dier burgery gehaald. Men spreekt over de hooge huishuren, die ver oorzaakt worden door dergeiyke tarieven. De heer Borkert: Dit voorstel is het uitvloeisel van een raadsbesluit bij de be groot ing genomen. In bet voorstel, van B. en W. wordt hieromtrent gezegd: „Om trent deze aangelegenheid1 is door ons het oordeel ingewonnen van de Commissie voor de Water- en Licbtbedrijven, die unaniem adviseert om de voorwaarden van waterlevering te wyrigen overeen komstig het tarief, afgedrukt in de me morie van toelichting op de begrooting voor de Waterleiding". Dit nu is onjuist, dank zij een verkeerde agenda voor deze_ vergadering, waarop niets stond vermeld. Naar spr. meening is de Commissie van Bystand hier buiten haar bevoegdheid getreden. Het betrof een uiterst belang rijke vergadering, en, doordat op de con- vocatie niets omtrent de agenda stond vermeld, was spr. in de meening, dat het slechts een gewone maandeiyksche by- een-komst was, waarop niets belangrijks werd behandeld. Daardoor heeft hy dan ook, tegen zijn gewoonte in, deze vergade ring niet by gewoond, maar een andere, die, naar hij meende, belangrijker was. Spr. is er niet geweest, en nu staat ten overvloede in de byiage, dat de Commis sie „unaniem" aan deze tarieven heeft medegewerkt, hetgeen niet juist is. De heer Zondervan is ook over deze uitdrukking gevallen. Spr. dankt B. en W. dat zy de nieuwe huurwaarde hebhen onderzocht. Hoe komen B. en W. aan deze cyfers? vraagt spr. De oude cyfers zyn niet die van de begrooting 1924. De nieu we tarieven zullen aardig wat meer op brengen dan de geraamde 25000.en de huurwaardebepaling is niet zoo erg serieus genomen, meent spr. Met de laat ste post gisterenavond ontving spr. een nieuwe byiage met nogmaals eene ver hooging. Daar verschillende personen door de nieuwe tarieven zwaarder worden belast is er voor spr. geen reden deze ta rieven ongewyrigd aan te nemen. Spr. vraagt daarom verdaging en voortzetting op morgenavond. De Voorzitter heeft geen bezwaar de verdere afwerking der agenda te ver dagen, doch zou gaarne dit punt zien af gehandeld. De heer Zondiervan zegt nog wel een half uurtje noodig te hebben, en daar ook andere leden zich in geiyken geest uitlaten, wordt de vergadering verdaagd tot nadere aankondiging. Door een wonder gered. De Fransche gezant in Zwitserland^ en indertyd secretaris-generaal van de Vre desconferentie is dezer dagen ternauwer nood aan den dood ontsnapt. De auto, waarin hy met een chauffeur een rit maak te in de buurt van Tours, geraakte in een kloot, en kantelde, zoodat beide lnzittenr den er onder geraakten. Zii weiden als door een wonder van den dood door ver stikking gerei Terwyi de auto langzaam in het siykerige water zonk, kwam de drukknop van, den klaxon in aanraking met ©en stuk rots. Hierdoor werd het ap paraat in werking gesteld en stiet eenige minuten lang zulke Hartverscheurende to nen uit, dat de aandacht van eenige in de buurt werkende landarbeiders werd ge trokken. Zy kwamen toeloopen, en scho ten te hulp. De ohauffeur wag reeds be wusteloos, terwifl de wezant volkomen uit geput was door zhn wanhopige pogingen zich onder den wagen vandaan te werken. Een zware elsch. Het O. M. by de Haagsche rechtbank elschte gisteren tegen een 21-jarigen win kelbediende, gedetineerd, die uit een muntmeter in een perceel aan de Schëlde- straat aldaar ongeveer 7 had ont vreemd, 8 jaren gevangenisstraf, erop wyzende, dat, waar lederen dag weer ge vallen van muntmeter-lichting in Den Haag voorkwamen, er eindelijk eens een voorbeeld moet worden gesteld. De verdediger pleitte dementie voor den beklaagde. Een conflict De burgemeester van Leiden heeft aan het politiepersoneel bekend gemaakt, dat hij de afdeeling Leiden van den Algem. Bond van Politiepersoneel in Nederland niet meer erkent, en dat hy met haar in geeneriei relatie zal treden. Aanleiding tot dat besluit vond het hoofd der politie in een artikel in het Bondsorgaan „De Po litiebode", waarin Leidisohe polltietoestan- den worden besproken en waarvan de burgemeester verklaart, dat de inhoud on waar ls ep voor hem beleedigend, Waar de afdeeling aangesloten ls bij den Bond, die dit sohrijven met zyn verantwoorde- ïykheid dekt, meent de burgemeester er de afdeeling mede verantwoordeiyk voor te moeten stellen. Ontevreden militairen. Uit ontevredenheid over het eten, zyn Maandagnamiddag 41 militairen uit het Remonte-Dépot te Millingen weggeloopen Drie soldaten kregen echter berouw en keerden eenigen tijd later terug, terwyi de overige 88 naar Da Harskamp zyn ge wandeld. Van den trap gevallen. Te Geertruidenberg is gistermorgen die dienstbode van den heer A. L. met twee emmers water van een zoldertrap geval len, zy brak haar nek en was onmlddel- ïyk dood. ValSche bankbiljetten. Er rijn valsche bankbiljetten van 10 ln 'Circulatie. Ze zyn te, herkennen aan drie hoofdgebreken: de kleur is lichter, de hamer van dén man aan het aambeeld is dunner, formaat eenlgszins kleiner. Inbreker ontsnapt. In den nacht van Zondag op Maandag zyn te Almelo drie Duitschers gearresteerd, die onder Albergen hadden ingebroken en o. a. drie nieuwe fietsen gestolen hadden. Het drietal werd dien naoht aangeroepen door twee agenten, omdat zy zonder licht reden. Daarop volgde hun arrestatie. De Dultschers werden opgesloten in het politiebureau, waar vingerafdrukken van hen genomen zyn, en een strenge contróle uit geoefend werd. De arrestanten werden eeni ge malen per uur gecontroleerd'. Desondanks is het Dinsdagavond een hunner gelukt te ontsnappen. Om kwart vóór negen waren de'inbrekers gecontroleerd en om 9 uur, by de laatste con tróle, bleek een hunner verdwenen. De uit breker heeft met een of ander voorwerp het houtwerk bewerkt, waarin de stevige yzeren tralies bevestigd zyn. Daarna heeft hy dat traliewerk uitgebogen en is door het raam ontsnapt in een tuin ach ter het politiebureau gelegen; via andere tui1-' nen heeft hy de openbare straat bereikt. Korten tyd na de vermissing ontving de politie, die dadeiyk uitgebreide maatregelen genomen had, bericht, dat in de Boompjes, een stille straat, een fiets gestolen was. Daar mee moet de inbreker zich uit de voeten ge maakt hebben. Uit het Politte-rapport Door de politie werd aan het bureau ge- deponeerdi een rywiel, dat des avonds laat onbeheerd' aan dén Kanaalweg stoncL Op verzoek van de directie van „Casino" verwyderde de politie van voor dit gebouw een marine-schepeling, die de orde verstoor de. Eenigen tyd later werden uit die inrich ting nog een tweetal marineschepelingen ver- wyderd, die daar handgemeen waren gewor den, hetgeen zich nog eens herhaalde. Een bewoonster van die Binnenhaven, die aan de Zuidstraat door het breken van de voorvork van haar rywiel was komen te vallen, werd door de politie-voorloopig verbonden. Zy moest zich onder dokters behandeling stellen voor een vry ernstige hoofdwonde. Een bewoner van de Kapperstraat deed aangifte, dat hy, na een paar café'a te hebben bezocht, een bedrag van twin tig ,gulden vermiste. Hy kon z^ch niet verklaren, waar het geld gebleven kon zyn. Onderzoek heeft plaats. Een bewoonster van den Kanaalweg deed aangifte, dat zy des avonds thuis komend door een viertal personen, die voor haar woning stonden, is lastig geval len en door een hunner is beleedigd. Een onderzoek wordt ingesteld. Een bewoner van de Limburg Stlrum- straat klaagde er by de politie over, dat zy veel last ondervindt van werkvolk, werkzaam by de ln aanbouw zynde hul zen, dat ln den vrijen tyd voetbalt op den openbaren weg. De politie zal toe zicht uitoefenen. i Bekeurd werden een wielrijder, wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer/en twee bestuurders van motorrytuigen wegens het overschrijden van de maximum-snelheid. Door de politie werden op verzoek der ouders opgespoord twee jongens, die sinds den middag niet thuis waren gekomen. Zy werden des nachts aangetroffen in een spoorwagen op het emplacement en naar hun woningen overgebracht Een bewoner vxan de De Wetstraat deed aangifte door een jongen, die op een rywiel ln die Koningstraat reed, te zijn aangereden, waardoor hy kwam te vallen en zijn horloge werd beschadigd, Een bewoner van de Vischstraat deed aangifte op de Spoor gr acht te zyn aange reden door een onderofficier der Marine, waardoor zy.n rijwiel werdi beschadigd Een sergeant-torpedomaker deed aangifte op den hoek Bassingracht Nieuwstraat te zyin aangereden door een automobiel. Een karrevoerder deed aangifte ln de Artillerlestraat te zyn aangereden door een auto, waardoor hy van zyn wagen viel1 en zijn paard1 verwond werd en op hol- sloeg. Gelukk'g liep alles zonder persoon- lyke ongelukken af. De politie onderzoekt al deze gevallen. Klein goed. Ordeverstoring. Ongeval. Geld vermist. Lastig gevallen. Dat lastige voetballenl Ver keera-overtredtngen. Op avontuur. Aanrijdingen.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 7