IE COURANT I. GRUNWALD, HELDER. Derde Blad. I. GRUNWALD. Pe ondervinding PLAATSELIJK NIEUWS Afdeeling JAP0NST0FFEN. Katoenen, Wollen en Zijden Stoffen, Mousselines, Chan- tüngs,Crêpes, Marocainesenz. BINNENLAND Fa. Jb. HARJER ZOON, VAN ZATERDAG 17 MEI 1924. Met ingang van 1 Juni aj». zyn be noemd tot directie in het Nedi Hery. Dia coniehuis alhier de heer J. Broek en echit- genoote. Polder „Het Koegras". Bij de jd. Dinsdag gehouden verkiezing in den Polder „Het Koegrasff zijn de aftre dende hoofdringelanden, de heeren G. W. Jimmink Wz. en J. Zander Jz., herkozen. te Concert en door de Muziekver. „Winnubst", op Dinsdag 20 Mei, van 8 tot half 10 uur, in de Mi luziektent in het Plantsoen. Programma 1. Mlt standarten, marsch arr. H. B. Schenkels. 2. Thétis, ouverture Jules Watelle. 3. Léda, valse Gabriel Allier. '4 Parade aux Flambeaux Alfred Richart. 6. Mimi Pinson, mazurka Gabriel Allier. 6. Le Roi dtin jour, ouverture Adr. Rinchardtt. 7. Le Déaenseur, marscha Aug. Eenhaes. Goedkoop© trein. Zondag 1 Juni zal een goedkoop© trein 2e en 3e klasse rijden naar Alkmaar en Amsterdam. De heenreis heeft plaats te 7.56 voormiddags, terugreis van Amsterdam 9.nam. Verbreeding Javastraat De Javastraat is thans vanaf dien Pol derweg tot voorbij de R.-K. scholen ver breed die totale wegbreedte is zelfs ver dubbeld. Aan twee zijden is thans een royaal telegtrottoir gelegd, zood'at dit stadsgedeelte teen grootsteeds aanzien krijgt. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling om deze verbreiding op den duur door te voeren tot aard de woningen aan de Hallstraat. Afsluiting brug. Teneinde teleurstelling te voorkomen, herinneren wij er nog eens aan, dat de - brug over de zeedoksLuia voor een tien tal dagen is afgesloten. Doorgaand ver keer tusschen Havenplein en Ankerpark is dus niet mogelijk- Tooneeivereeniging Tavenu. t Is zoo langzamerhand toch eindelijk zomer geworden, en de tijd voor uitvoerin gen is voorbij'. Niettemin had de Tooneei vereeniging „Tavenu" gemeend toch nog eene uitvoering te moeten geven. Daarvoor was ditmaal een alleszins sympathieke aan leiding 'toe, daar een bekend souffleur, die vele malen met de hier spelende gezelschap pen optrad in zijn bescheiden plaats in het souffleurshokje, een beroep op de medewer king van het Heldersche publiek had gedaan om hem eenigszins te steunen. Want de heer C. Ritman, die lange jaren aan het ge zelschap Heijermans was verbonden, was door de 'liquidatie van dezen troep al twee jaar zonder engagement. De malaise, waarin andere gezelschappen zich bevonden en de bezuinigingen, 'die zij moesten toepassen^ zijn oorzaak, dat Ritman niet meer aan den gang kon komen. Men zal zeggen: Kunnen Royaards of Verkade hem dan niet nemen? Dan schudt de heer Ritman het hoofd: die nemen tegenwoordig uit bezuiniging jonge meisjes. Jonge meisjes als souffleuse? Kunnen de artisten daar op spelen? Zijn haar stemmen duidelijk genoeg om te worden verstaan? Ach, daar vraagt men niet naar: de tooneel- spelers klagen er zelf over, dat zij van deze souffleuses onvoldoenden steun hebben. Nu wilde het toeval, dat Ritman, die 80 jaar dit beroep reeds uitoefent, voor de eer ste maal te Helder optrad, tijdens de Kennis in een schouwburgloge van Gebr. Van Lier. Het is dus begrijpelijk, dat hij nog steeds een penchant heeft voor deze plaats. Alzoo schreef hij den heer Polak en legde hem zijn situatie uiteen. Per omgaande antwoordde de heer Polak: mijn zaal is beschikbaar voor je. Jawel, maar toen moest er nog werk wor den gemaakt van een stuk en een vereeni- ging. En de Vereeniging „Tavenu" was da delijk bereid Ritman aan een benefiet te helpen; een aantal jonge meisjes liepen de huizen af om kaarten te verkoopen, en de „Suikerfreule", een oude bekende van de Vereeniging /Tavenu", werd gisterenavond weder voor 't voetlicht gebracht. Het was jammer, dat de zaal niet voller was, imaar het was wel eenigszins te begrij pen ook. Weinigen van het publiek kennen den souffleur, velen hebben voor ver schillende artisten reeds meermalen geofferd en de tijden zijn slecht. Loonsverminderin gen, enz. zijn aan de orde van den dag. Niet temin, 't begon na achten toch aardig te loopen, Casino raakte langzamerhand half vol en per saldo viel de recette dan nog wel mee. De vertolking van „Suikerfreule" was, zooals wij dat van „Tavenu" gewendi zijn, Prima. Ook nu weer droeg mejuffrouw Dijkshoorn het geestige stuk en zelfs een oüde rot als Ritman moest bewonderend er kennen: „die dame doet 'het schitterend! dat verbetert haar geen beroepsactrice". In derdaad, dit willen wij gaarne onder schrijven en de dames en heeren van „Ta venu" weten wel, dat wij ons niet aan ijdele complimentjes bezondigen, maar alleen prij zen als er werkelijk te prijzen valt. En dat i r' zou' 'n ateemeen, een beroeps- sotrlce misschien wat minder chargeeren en (?/Wat !beschflA*der «pelen. Men zal ons ten goede houden, dat wij1 van Ingezonden mededeeting. Groote sorteering In: Effen Crepons Fantasie Katoenen Gewerkte Crepons Wollen Crêpe Stoffen Wollen Crepons vanaf 35 ct. 37 40 90 II II II II II II 130 ii ii KANAALWEG 74. KEIZERSTRAAT 116- het overige spel alleen zeggen, dat het vlot en goed was, en verder geen namen meer noemen, daar dit bij vroegere gelegenheden reeds geschiedde. Aan het einde van het tweede bedrijf trad de heer Van Loo naar voren om in een har telijk speechje dezen verdienstelijken man te huldigen en een gedicht voor te lezen, dat Lion van Lier aan Ritman gewijd had. HJj dankte allen, die aan het tot stand komen van den avond hadden meegewerkt en ovor- handïgde, met een fraaien lauwerkrans, te vens een uit praktisch oogpunt nog fraaier envelop. En de heer Ritman zelf sprak een woord van dank, en wees op de groote ver dienste van een vereeniging als „Tavenu". De schrijver van de „Suikerfreule", de heer Henri van Wermeskerken, had, toen hij- van dit plan hoorde, aanstonds afstand gedaan van zijn auteursrechten, omdat de Vereeni ging „Tavenu" de beste diiettanten-vereeni- ging is, die bestaat. Natuurlijk had de heer Heijdanus weder voor de onontbeerlijke zaalversiering ge zorgd, en de heer Bongaards met eenige collega's hadden gratis entr'aotemuziek aan geboden. Zoo is ondanks de halfvolle zaal de avond nog geslaagd, en het is begrijpelijk, dat de heer Ritman ook nog in de krant zijn dank wil uiten. Daartoe stelde hij ons onder staande berijmde dankbetuiging ter hand, die wij hier gaarne plaats verleenen. Mag ik met dit klein gedicht, 'n Dankb're glimlach op 't gezicht, En de duiten in mijn zak, Hulde brengen aan vriend Polak, Het Comité, muziek en „Tavenu", Zelfs den eigenaar van „Bellevue", Kapper Michels en den auteur; Zij allen hielpen den souffleur. Eerst kon Tc niet lachen, enkel huilen, Thans redde mi} <to-„Suikerfreule". Ik was bijna naar den kelder, Doch uitkomst bracht den Helder. Pers en publiek, lees als 't kan Deeri dankbaarheid van O. Ritman. Verslag der Gemeentelijke Arbeidsbeurs over de maand April 1924. Mannen. Aanvragen van werkgeve^kwamen in om 2 electriciens, 3 grondwerkers, 4 ketel bikkers, 1 kleermaker, 2 loopknechts, 4 loopjongens ben. 18 jaar, 2 losse werk lieden, 1 los werkman ben. 18 jaar, 2 meubelmakers, 1 meubelmakersleerling ben. 18 jaar, 1 matroos, 1 fhetselaar, 2 opperlieden, 1 riemenraaker, 3 schilders, 1 stoker, 1 schilder-halfwas, 1 steenbikker, 2 reizigers, 4 timmerlieden, 1 timmermans leerling ben. 18 jaar, 2 timmerlieden halfwas. 13 transportarbeiders. Totaal 55 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 1 bediende groote-vaart, 4 bedienden groote-vaart ben. 18 jaar, 1 conciërge, 1 controleur, 1 electricien, 19 grondwerkers, 1 kantoorbediende ben. 18 jaar, 4 ketel bikkers, 1 kleermaker, 3 landarbeiders, 1 landarbeider ben. 18 jaar, 9 loopknechts, 25 loopjongens ben. 18 jaar, 27 losse- werklieden, 1 magazijnbediende 1 mach. bankwerker ben. 18 jaar, 1 meubelmakers leerling ben. 18 jaar, 1 opperman, 2 schil ders, 2 schilders-halfwas, 1 slooper, 3 stokers, 1 scheepstimmerman, 1 schoen maker, 1 smid-bankwerker, 4 smid-bank werkers ben. 18 j., 1 schipper. 17 transport arbeiders, 5 timmerlieden, 1 timmerman ben. 18 jaar. Totaal 141 personen. Geplaatst werden: 2 electriciens, 3 grondwerkers, 4 ketel bikkers, 2 loopknechts, 2 loopjongens ben. 18 jaar, 2 losse werklieden, 1 los werkman ben. 18 jaar, 1 ^neubelmaker, 1 meubelmakersleerling ben. 18 j., 1 matroos. 1 metselaar, 2 opperlieden, 2 schilders, 1 stoker, 1 schilder-halfwas, 1 steenbik ker, 1 reiziger, 4 timmerlieden, 1 timmer- manslèerling ben. 18 jaar, 2 timmerlieden halfwas, 13 transportarbeiders. Totaal 48 personen. Vrouwen. Aanvragen van werkgeefsters kwamen in om: 1 breister, 1 buffetjuffrouw, 7 dag meisjes ben. 18 jaar. 7 dag-dienstboden, 1 dienstbode intern, 1 kookster. 11 werk sters. Totaal 29 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 8 aardappelenschilsters, 2 dagmeisjes, 4 dag dienstboden, 2 dienstboden Intern, 1 keukenwerkmeisjq, 5 werksters, 1 win keljuffrouw. Totaal 18 personen. Geplaatst werden: 4 dag-dienstboden, 2 dagmeisjes ben. 18 jaar, 9 werksters. Totaal 16 personen. Muziekschool Helder Prins Hendriklaan li.» Naar men ons mededeelt, aal de leiding der te hervatten kinderkoorzangklassen aan de Muziekschool van den heer Leewens worden opgedragen aan Mevrouw Jeanne ZeilstraBijlo. 'Mevrouw Zeilstra, op gebied van solozang hier ter plaatse geen onbekende, zal de cur sussen aanvangen met ingang van 1 Juni ba Alhoewel per advertentie verdere bijzon derheden betreffende dag, plaats en lesuur zullen worden medegedeeld, is de gelegen heid zich aan de Muziekschool te doen in schrijven, nu reeds opengesteld. In verband met het bericht in de Held. Courant van UL Donderdag (recensie open bare les) als zou geen Koorzangcursus aan de school verbonden zijn geweest, verzoekt de heer Leewens ons te willen mededeelen, dat voorheen de dames Sypkens en von Saher als zangleerares aan zijn school zijn opgetreden, 1 De Rijksmiddelen, De rijksmiddelen hebben over de afge- loopen maand 1.49 millioen minder op gebracht dan over April van het vorig jaar; over de eerste vier maanden brach ten zij 7.74 millioen minder op dan over die periode van 1923. Vjooral de inkomstenbelasting bleef sterk ten achter. Tegen 12.9 millioen in April 1923 werd over de nu afgeloopen maand slechts 9.3 millioen ontvangen. De successierechten brachten even-wel bijna 1 millioen meer op. Ook de loods gelden gingen vooruit met ruim 1 ton. Het visscherijbedrljf te IJmnlden. De Donderdag gehouden stemming van de zeelieden heeft een meerderheid ge bracht voor de voorloopige aanvaarding van de voorstellen der reeders. Het zal dus niet tot een directe staking komen, hoewel de toestand gespannen blijft, wijl de opvarenden contractloos blijven. De samenwerkende organisaties heb ben aan de reeders een schrijven gezon den, waarin gezegd wordt dat de opvaren den niet acoord kunnen gaan met nog verdere verlaging van hun loon en dat de organisaties zich het recht voorbehou den om zich tegen deze loonsverlaging te verzetten. In geen geval willen zij op het aanbod, om een contract op dezen grondslag aan te gaan, ingaan. Een stoomtreiler ewrtrok Donderdag op de nieuwe voorwaarden naar zee. De loonsverlaging bij de Spoorwegen. Naar dé Telegr. verneemt zal van het personeel der Nedlerlandsche Spoorwegen over de maanden Mei en Juni nog dé volle 10 loonkorting worden ingehou den en zal op zijn vroegst in de maand Juli aa. de verrekening plaats hebben van teveel ingehouden loonkorting van 1 Jan. j.1 af. De administratieve werkzaamheden aan een en ander verbonden maken het niet mogelijk, dat eerder een definitieve rege ling tot stand komt De stapelgroenten aan den Langendijk. De stapeigroenten zijn zoo goed, als alle opgeruimd. Er zijn nog enkele partijen peen, wortelen en witte kool aanwezig. De prijzen zijn tot nu steeds bijzonder hoog gebleven. De tuinbouwers herinneren zich geen jaar, waarvan de winterproduc- ten zooveel hebben opgebracht De omzet aan dé veilingen1 over die eerste 4 maanden van het jaar is buitengewoon groot en overtreft alle andére gelijke tijdperken, gedurende de 80 jaren, dat de veilingen aan Langendijk worden gehouden. (Telegr.) Vaartvarlbeterlng RotterdamGouda— AlphenAmsterdam. De K. v. K. voor Noord-Holland's Noor derkwartier heeft het volgend schrijven aan Zijne Excellentie den Minister van Water staat gericht: De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland's Noorderkwartier, gevestigd te Alkmaar, die heeft kennis genomen van de adressen, welke hare zusterkamers te Gouda en Leiden aan Uwe Excellentie en aan Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland hebben gericht, inzake de vaartverbetering Rotterdam-^Gouda-Alphen- Amsterdam, heeft de eer Uwe Excellentie te berichten, dat zij zich geheel met den inhoud dezer adressen kan vereenigen. Zij veroorlooft zich daaraan toe te voegen, dat het eveneens voor het district Holland's Noorderkwartier, in verband met een snel vervoer der tuinbouwproducten, van belang is, dat de bestaande moeilijkheden voor de scheepvaart ten spoedigste worden wegge nomen; eene vergrooting van de sluis aan den Overtoom te Amsterdam en de Malle- gatsluis te Gouda, acht zij1 dringend noodi- zakelijk, terwijl bovendien de lage spoor brug te Gouwsluis dikwijls oorzaak is van veel oponthoud, hetgeen nadeel kan berok- nenen aan de exporteurs, wijl zij' daardoor geen zekerheid kunnen verkrijgen tijdig een bepaalde zeeboot te haien. Daar de geregelde ljjnbooten naar Engeland, het getij moeten waarnemen en dus gewoonlijk op een vast uur vertrekken, is de vrees niet ongegrond', dat de gewensehte boot gemist wordt, zoo dat deze aan bederf-onderhevige-lading tot den volgenden dag zal moeten blijven liggen, terwijl de exporteur 'bovendien het risico loopt van het terugloopen der markt. Nog ernstiger doet zich dit bezwaar ge voelen, indien een zeeboot gemist wordt naar de Vereenigde 'Staten of de Scandina vische Rijken, waarheen in toenemende mate wordt verscheept. Het heeft de Kamer verheugd', dat, vol gens een bericht in de dagbladen, Uwe Ex cellentie hare medewerking terzake reeds heeft willen toezeggen en zij vertrouwt, dat derhalve spoedig tot de uitvoering der plan nen tot verbetering van dezen vaarweg kan worden overgegaan. INGEZONDEN MEDEDEELING. vlocht In den loop der laren een krans van roem om Dat moet U een aansporing zijn, op dat gebied bij ons te koopen. IEDERE MAAT, ELKEN PRIJS, TAL VAN KWALITEITEN voorhanden. beschaamt nimmer een In haar gesteld vertrouwen. Partijbestuur S. D. A. P. Het partijbestuur der S. D. A. P. heeft, naar „Het Volk" meldt, besloten tot het vormen eener commissie, die am. tot taak heeft na te gaan: lo. dén stand van het militaire vraag stuk in het buitenland; 2o. het resultaat van het werken van den Volkenbond', inzake beperking d'er bewapening. Voorts zal medewerking verleend wor den bij de poging tot het oprichten van een socialistisch studentenblad. Nederlandsch Verbond van Vak- vereenigtngen. Het Nederlandsch Verbond van Vakver- eanigingen heeft Woensdag te Amster dam onder leiding van den heer R. Sten huis een algemeene vergadering gehou den. De verhouding van het N. V. V. tot de overige vakcentrales besprekend, zeide dé heer Stenhuis onder meer, dat zijn eigen afgescheiden' optreden in een verbond den. hoofdarbeiders geen perspectief biedt. De fusie-plannen van de kantoorbedien denorganisaties hebben.' een en ander ver anderd; een oplossing' is mogelijk gewor den in de richting van het vormen van een hoofdarbeidersvleugei in het N. V. V. Besloten was de steun voor de textiél- arbeid'ers met 60 cents te verhoogen.. De heer Vliegen, voorzitter van de S.D. A. P. begrootte vervolgens het ooneres en stplde daarbij in het licht de noodzakelijk heid van samenwerking, waarbij: hij er den nadruk op legde, dat de eindstrijd voor ontvoogding dér arbeidersklasse toch in de politieke ar ene gestreden zal wor den. Mej. De Jong (kleeding-industrie) drong aan op de instelling van een commissie om te onderzoeken op welke wijze de vrou wen beter kunnen worden georganiseerd. Besloten werd' de volgende opdracht te geven aan de Hollandsche delegatie voor het congres van het LV.V.: a. voor te stellen, dat door het LV.V. een krachtige internationale acttie voor den 8-uxendag wordt ingezet; b. er bij de leiding op aan te dringen, dat dé secretarissen van het L V. V. niet dan na c^leegd overleg met de betrok ken vakcentrale in verschillende landen optreden ter bespreking van algemeene vragen omtrent taktiek. Als vertegenwoordiger van het I. V. V. was dé heer Oudegeest, voorzitter, aan wezig, die verschillende kwesties uit de internationale beweging besprak. Wat het I. V. V. betreft, zeide ,spr. nog, dat het volledig rijn oude kracht behou den heeft in Centraal- en West-Europa. Successievelijk zal bij. de verschillende verkiezingen zijn macht uitgebreid wor den. Op voorstel van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden besloot het congres hierna een oommissie samen te stellen, te benoemen door N. V. V. en S. D. A. P., welke de mogelijkheidi van op richting van een arbeidersbamk in Neder land zal hebben te onderzoeken. In de middagvergadering van het con gres van het N. V. V. heeft de heer P. Danz van den Metaalbewerkersbond een inleiding gehouden over het rapport van N. V. V. en S.D.A.P. in zake bedrijfs organisatie en medezeggenschap, waarna het congres zich vereenigde met de vol gende resolutie: Het Congres, gezien bet rapport der oommissie voor de Bedrijfsorganisatie en Mede zeggenschap, van oordeel, dat, afgezien van mogelijk meeningsverschil omtrent onderdeelen, de denkbeelden in dit rapport be lichaamd ten spoedigste verwezenlijkt dienen1 te worden. overwegende, dat voor de verwezen lijking van deze denkbeelden langs wettelijken weg, noodig is, dat voorstel len in het parlement krachtig worden gesteund door een sterk levende bewe ging voor medezeggenschap en bedrijfs organisatie, die onder alle arbeiders, ook onder hen, die buiten onze beweging staan, de eischen tot gemeengoed heeft doen worden. dat het opkomen voor medezeggen schap in collectieve contracten deze be weging kan versterken, bekluit met de te verwachten indie ning dér noodzakelijke wetsontwerpen voor in samenwerking met de- S.D.A.P., een intensieue propaganda en actie te voeren tor verbreiding van de denkbeel den in het rapport belichaamd." Het congres werd Vrijdagmorgen voort gezet, onder leiding van den heer R. Sten huis. De heer O. Werkhoven, secretaris van de SD.AJP„ leidde in een behandeling van het rapport d'er commissie inzake arbei dersontwikkeling. Spr. zette uiteen, dat by medezeggingschap, bedrijfsorganisatie en socialisatie de kennis en de bekwaam heid van de arbeidersleiders op den voor grond treden. Op een beetje lager onder wijs moet dé verdere ontwikkeling van do arbeiders worden opgebouwd^ niet alleen in intellectueels, maar ook in aesthetischa richting. De organisatie van da opleiding zal wor den gelegd in handen van een commissie, samengesteld uit negen leden, twee aan te wijzen door het N. V. V. twee door de S.D.A.P. en drie door de plaatselijke or ganisaties. Er volgde eenige gedachtenwisseling. De voorzitter deelde mede, dat was in gekomen een voorstel van den A. N. D. B. om het individueele lidmaatschap te schrappen. Het voorstel werd verworpen, waarna het voorstel van het bestuur, aansluiting bij het landelijk instituut voor volksont wikkeling werdi aangenomen. Het congres werd verdaagd tot Zater dagochtend. Van de verdere oongresbesluiten ver melden we hier nog de aanvaarding van de volgende voorstellen van dien Ned. Litho-, Foto- en Chemigraf enbond De algemeene vergadering, erkennende de beteekenis van de privaatrechterijike regeling van het collectief arbeidscon tract, besluit een wettelijke regeling met alle. ten dienste staande middelen, te bevor deren. De algemeene vergadering besluit een onderzoek te doen instellen, in hoeverre die bestaande Wet op de Burgerlijke Rechtsvordering mogelijkheid biedt, om de bepalingen van het collectief contract en beslissingen genomen door, bij collec tief contract, ingestelde rechtspraakcolle ges, door middel van een burgerlijken rechter te laten executeuren. De voorzitter deelde medle, dat de uit- keering aan de stakers in Twente deze week met 1.verhoogd, de uitkeering aan de ongeorganiseerden met een kinder toeslag vermeerderd zal worden. Internationale Tentoonstelling voor Handel en Industrie té Tilburfc 1924. Van 18 Juli tot 18 Augustus wordt te Tilburg een internationale tentoonstelling gehouden voor handel en industrie. Til burg js een belangrijke labrieksstad, trou wens dé geheele streék in dit deel van Noord-Brabant is een industrie-centrum. Men niag dus een belangrijke deelname uit het buitenland verwachten. Alle Neder- landsche Consulaten, Kamers van Koop handel in het buitenland hebben hun me dewerking voor deze tentoonstelling toe gezegd. De terreinen zijn gelegen on on geveer 6 minuten afstand van het sta tion der N..S. en aan dé spoorwegen van bet Nederlandsch© en Belgische net. De gebouwen der Tentoonstelling,derhalve alleen de Tentoonstellingshallen waarin de stands worden ondergebracht, riin in gedeeld als volgt: Hallen voor machines- en bedrijven in werking, voor textiel-in- dustrie, voor handel, klein-industrie en fijn mechanisme, diverse kleine hallen voor speciale industriën, diverse buiten- landsche handelsinstellingen en bemldde- lings-buraaux in daartoe afzonderlirk in te ricuien paviljoens, een huisvestings bureau, een bureau voor handelsbemidde- ling, een transport- en inklaringsbure.au, een inlichtingsbureau, een post-, tele graaf- en telefoonkantoor een tolken dienst, een station voor draadlooze tele grafie, benevens gebouwen voor Restau rants en amusement. Er is .gelegenheid tot het houden van congressen en réunies in een daartoe spe ciaal gebouwde'gehoorzaal, terwijl eetza len e.d. eveneens disponibel zijn. Festiviteiten op verschillend gebied zul len aan deze Tentoonstelling verbonden zijn, waarvan wij' vooral noteeren een Tn ternationaal Conoours voor Harmonie- en Fanfare-corpsen, Mannen- en Gemengde Zangvereeniging, eveneens een festival op vocaal- en instrumentaal gebied in den uitgebreidsten zin, waarmede van de vijf weken van dien duur der Tentoonstelling, steeds de Zaterdagen, Zondagen en Maan dagen bezet zullen zijn. Behalve deze en meerdere festiviteiten en wedstrijden zul len er ook talrijke demonstraties plaats hebben op technisch gebied. Gezien de bewonderenswaardige orgar Harjer's Tapijten.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 9