Eerste Blad. BUITENLAND Nr. 5872. DONDERDAG 22 MEI 1924, 52ste JAARGANG. HET SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK. De Engelsch-Russlsche conferentie. De bfjeenroeplng v*n den Rijksdag. De politieke situatie. De gisting in het Rnhrgebled. Botsingen tusschen stakende mijnwerkers en politie De Belgen herstellen' de orde. Geheime verkiezingen. VEREENIGDE STATEN, De Amerlkaansche vloot KORTE BERICHTEN. LUCHTVAART. De vliegtocht der Amerikanen aan de wereld. TWEEDE KAMER. HE COURANT Lloht op voor auto's en fietsen Donderdag 22 Mei$.26 uur. Vrijdag 23 Mei9.27 Uit Milaan wordt gemeld: Aan het slot van de laatst® besprekingen door d® Belgische ministers Theunis en Hy mens gevoerd met MussoMni, is bekend ge maakt, dat de Italiaansche en Belgische re geering het eens zijn over de noodzakelijk heid het programma der deskundigen ten uitvoer te leggen en sancties vast te stellen voor een eventueel in gebreke blijven der Duitschers. Mussolini herhaalde zijn be kende verklaring, dat de onderlinge schulden der geallieerden ten nauwste verband houden met de schadevergoeding. Een aanbod van Rusland tnzake de schulden van vóór den oorlog. De Engelsch-Russische conferentie kwam Dinsdag in het ministerie van buitenland- sche zaken in algemeene vergadering bijeen onder voorzitterschap van Ponsonby, onder minister van buiten!, zaken. Volgens een officieel communiqué kondigde de sovjet- delegatie aan, dat, nu zij de noodige gege vens van de Britedie delegatie had ontvan gen, zfj een formule voorbereidde voor de regeling der aan de conferentie voorgelegde economische quaesties en reeds in staat was haar standpunt mee te doelen nopens dó schulden van vóór den oorlog en de aan spraken inzake persoonlijk nadeel, die niet van zakelljken aard waren. De sovjet-delegatie overhandigde even eens aan dó Britsche delegatie een memo randum inzake het herstel van het Russische crediet op de Britsche markt, hetwelk de Britsche delegatie beloofde te onderzoeken, teneinde het daarna te bespreken. De sov- ]etdelegatte verklaarde, dal haar regeering er tn zou toestemmen om, als zi] met hulp der Britsche regeering een leening op lan gen termijn kreeg, een rond bedrag at te zonderen ter dekking van de schulden van vóór den oorlog van Rusland aan Britsche onderdanen. Aanspraken in dit verband zou den alleen in overweging worden genomen in de gevallen van hen, die vóór 12 Maart 1917 Russische obligaties hadden bezeten. Geen aanspraken zouden worden toegelaten van degenen, die-daarna een actief aandeel hadden genomen in het optreden tegen de sovjet-regeering. Het zou de politiek der sovjet-regeering rijn om prioriteit te ver- leenen aan de kleinere aanspraken. Het grootste doel van de leening zou voorden be steed In Groot-BritanniS voor den aankoop van machines en andere goederen^ benoo- digd voor het herstel van de nijverheid en den landbouw van Rusland. De Britsche delegatie zedde, dat het noo- ddg. zou zijn de voorstellen der sovjetregee- ring nauwkeuriger te onderzoeken alvorens zich er over uit te spreken, maar reeds da delijk moest worden verstaan, dat elke steun, welken de Britsche regeering kon geven voor het uitschrijven eener leening, uit den aard' der zaak zeer beperkt zou zijn en dat er geen sprake kon zijn van óenigen regee- rings-waarborg. Aan de sovjet-delegatie werd gevraagd, of de erkenning der schulden van vóór den oorlog meebracht een erkenning van de aan sprakelijkheid1 voor hoofdsom en achterstal lige rente der schuld en voor een hervatting der rente-betalingeni De sovjet-delegatie antwoordde, dat haar regeering niet bereid was de schuld van voor den oorfog terug te betalen tot de yolle waarde van vóór den oorlog. Zij was van meening, ddt de achterstallige rente kon worden afgeschreven en dat de hoofdsom diende te worden verminderd. De Russische activa, zoo werd door de delegatie betoogd^ waren verminderd tengevolge van den oor log en van den daarop volgenden strijdop Russisch gebied. Voorts werd er harerzijds op gewezen, dat terwijl op vorige conferen ties de crediteuren van Rusland geneigd waren geweest een moratorium toe te staan, de sovjet-regeering thans bereid was dadelijk met betalingen te beginnen. Zij was name lijk van meening, dat beperkte betalingen aan Britsche obligatiehouders moesten wor den gedaan, zoodra men tot een schikking was gekomen. De sovjet-delegatie drong er op aan, dat de Britsche regeering zou doen wat zij kon om steun te geven aan de lee rling, die het dó unie van sovjet-republieken mogelijk zou maken om de quaestie der schulden van vóór den oorlog te regelen, de Russische economische structuur te her stellen en den Engelsch-Russischen handel tot ontwikkeling te brengen en1 aldus de weerloosheid in Britannië te helpen vermin deren. Zij wees' er op, dat o. a. de deelneming van de Russische staatsbank een, soldedeD waarborg zou geven voor de leening. De Britsche delegatie herhaalde, dat elke waarborg door de Britsche regeering uitge sloten! was- De Britsche regeering zou echter bereid zijn om voor zoover zij eenige macht te de zer zake had, een sympathieke houding aan te nemen ^ten aanzien van de pogingen der sovjet-del ejjPatie om de leening langs parle mentairen i^eg uit te schrijven. DUITSCHLAND. President L&be heeft in overleg met de regeering het voornemen opgevat don nieuwen Rijksdag op 27 Mei des nam. 8 uur bijeen te roepen. Dinsdag hield hitf hiernopens een bespreking met de partij leiders. Uit Berlijn wordt aan het „Hbl." gemeld!: De besprekingen tusschen de ibuTgerijjke fracties van den Rijksdag zullen, dank rij het initiatief der Duitsch-nationalen be ginnen. De uitnoodiging was voor alle partijen een verrassing. De drie middenpartijen (Duitsche Volks partij), Oentrum en Democraten)," die voort durend met elkander in nauw contact hebben gestaan, en die reeds een buitenlandsch poli tiek program hebben uitgewerkt, dat als grondslag voor de rijksdagvonming zal die nen, hebben een tijd geieden besloten, dat ze slechts in onderling overleg en met weder- zijdsch goedvinden besprekingen met andere partijen zouden aanknoopen. Zoowel het Oentrum als de Duitsche Volkspartij hebben dan ook besloten,- de Duitsch-nationale uitnoodiging aan te ne men, maar ze hebben er in hun antwoord^ schrjjyen den nadruk op gelegd', dat ze.de aanwezigheid der Democraten bij deze be sprekingen noodzakelijk achten. Daarop hebben de Duitsch-nationalen ook den De mocraten verzocht, aan de besprekingen te willen deelnemen. Het DultschRussisch conflict. De bestellingen ten behoeve van Rus land, die oorspronkelijk aan Duitschland waren gegund, doch in verband met de gebeurtenissen in de handelsafdeeling te Berlijn werden geannuleerd, zijn thans in hoofdzaak naar Engelsohe firma's over gebracht V In vakvereeaoigingskringen verwacht men dat het Zechenverband (de bond van mijn- directies) de bindendiverMaring van die scheidsrechterlijke beslissing zullen aan vragen en dat de daarvoor aangewezen autoriteiten daaraan gevolg zullen geven. Mochten die mijnwerkersbonden het ver zet tegen een bindend verklaarde beslis sing voortzetten dan zouden zij zich schul dig maken aan inbreuk op de wetgeving betreffende de beslechting van arbeids geschillen. Dinsdagnacht hebben in het Ruhige- bled de eerste ernstige botsingen tus schen mijnwerkers en politie plaats gehad. Onder communistische aanvoering trachtte een menigte van vele honderden stakers en uitgestotenen de mijn Brassert bij Marl te bestormen, teneinde de arbei ders, die er „Notstandsarbeiten" verricht ten, af te rossen. Slechts met moeite ge lukte het de politie de mijnwerkers terug te dringen en de mijn te bezetten. Er ont spon zich daarop een geregeld gevecht, waarbij aan beide zijden tal van personen werden gewond. De mijnwerkers kregen onophoudelijk versterking uit Reckling- haqsen en tegen 12 uur 's nachts was de situatie van de politie zoo precair ge worden, dat Belgische troepen haar te hulp moesten komen.- De Belgon verjoe gen de stakers en bezetten de mijn, die zij ook Woensdag nog bezet hielden. Ook te Wattenscheid heeft een bloe dige botsing tusschen mijnwerkers en politie plaats gehad. De Ruhrlndustrlcelen uitgeput Volgens het ,3erliner Tageblattf heb ben de Ruhrrndustrjeelen Woensdag aan de Rijksregeering medegedeeld, dat zij de lasten, die voortvloeien uit de Micum- overeenkomsten en de staking van de ■mijnwerkers, niet langer kunnen dragen. Sluiting der Kruppfabrleken. Uit Essen wordt gemeld, dat de fabrie ken van Krupp beden wegens gebrek aan kolen zullen worden stopgezet. De dertig duizend aibeiders van Krupp zullen dan op werkloozenondersteuning aangewezen zijn. Ook. de Union in Dortmund zal eerlang het bedrijf moeten stopzetten. De staking bij den scheepsbouw. Hervatting van het werk. De stamming onder de arbeiders om trent de overeenkomsten met de scheeps- bouwnijverheid heeft niet de vereischte 2/3 meerderheid voor de voortzetting van de staking opgeleverd. Daar ook de werk gevers er mee akkoord gaan, is de strijd thans geëindigd. Het werk is gisteren hervat De stemmingen te Bremen en Lubeck hadden denzelfden uitslag. FRANKRIJK. De mogelijkheid eener coalitie. De onderhandelingen tusschen de ver schillende linkische partijen om tot over stemming te geraken omtrent .de te vol gen gedragslijn bij de samenstelling eener nieuwe regeering zijn thans in vollen gang, nu Herriot van zijn kortstondige verpoozimgisreds is teruggekeerd. Herriot wordt, naar men weet, beschouwd als do eerste man, dien president Miillerand zal ontbieden' om zich met de vorming van een kabinet te belasten. Herriot zet alles ln het werk om uit het cartel der linksche partijen, dat slechts voor dien duur der verkiezingen was aangegegaan, een duur zame regeeringscoalitie te vormen. Re- naudel, die in de Kamer is teruggekeerd en als een sterk tegenstander van socialis tische deelneming in de regeering geldt, heeft aanstonds een onderhoud met Her riot gehad. •Intusschen heeft Herriot als ledder der radicaal-socialisten, tezamen mot Pain- levó en Léon Blum, de kopstukken der repubïitónsA-sociali.riische en socialis tische partij, een verklaring over de toe komstige politiek afgelegd. Uit den aard der zaak bepaalt deze verklaring zich tot algemeenheden, 'goede internationale verstandhouding; evenwicht in de begroo tte;?. enz. daar Blum tegen socialis tische deelneming in de regeering is ge kant. Het staat wel vast, dat indien er een ka- binet-Herriot mocht komen, de opheffing van vier der door Poincaré's regeering genomen besluiten zal worden voorge steld: lo. de besluit-vetten (dócrets tois), waarbij Poincaré gemachtigd was bezui nigingsmaatregelen te nemen zonder voorafgaande goedkeuring van heit par lement; 2o. die 20% belasttegvorhooging; 8o. de opheffing van het staatsmonopolie van lucifers; en de besluiten van minis ter Bórard inzake het onderwijs van La tijn in de Fransche scholen. Wat de bui- tenlandsche politiek aangaat, sprak Her riot zich uit, zooals wij hebben medege deeld, voor een beter wederzijdsch ver trouwen tusschen de verschillende lan den. Een speciaal vriendelijk woord' had hij voor Italië over, Intusschen houdt men zich bezig met punt 2 van het program der republi- keinsch-socialisten, hetwelk de wederin voering van het meerderheidsstelsel in de kiesdistricten, in tegenstelling met het thans bestaande evenredigheidsstelsel eischt. Léon Baréty, afgevaardigde voor de Alpes-Maritimes, zal onmiddellijk een desbetreffend voorstel bij het bijeenko men der nieuwe Kamer indienen. Men vraagt zich af hoe hei komt dat een partij, die juist aan het bestaande stelsel baar overwinning heeft t> danken, dit stelsel aanstonds wil veranderen. De verklaring, wordt gezocht in punt I van het program, dat het onmiddellijk aftreden van Mille- rand eischt De president der republiek heeft zich dit jaar bij de behandeling der kieshervorming zulk een fel tegenstan der van een terugkeer tot het oude stel sel betoond, dat hij onmogelijk in zijn ambt zu bkunnen blijven indien het er thans van mocht komen. Een ontploffing. Toulon, 20 Met Bij schietoefeningen aan boord van de Patrie ontplofte een kardoes, tengevolge waarvan dertien per sonen werden gewond, doch geen levens gevaarlijk. BELGTE. Hooge salarissen. Het katholieke Kamerlid Maenhout heeft verzocht te mogen interpelleeren over de fabelachtige bezoldiging van de afgevaardig den in de commissie van herstel. Blijkens een der stukken trekken de Belgische af gevaardigden en hun toegevoegde leden: de afgevaardigde 960.000 Ir., zijn adjunct 560.000 fr., de secretaris-generaal 850.000 fr., diens adjunot 276.000 fr., de hoofden van de verschillende dienstvakken 160.000 225.000 fr., het hoofd van den inlichtin gendienst 125.000 fr., diéns adjunct 85.000 fr. en eenvoudige attachés 60.000 fr. In antwoord op de vragen over de fabel achtige bezoldiging van de Belgen in de oommissie van herstel heeft de minister meegedeeld, dat de commissie onafhan kelijke, zelfstandige en soevereine stich ting is, ingesteld bij het verdrag van Versailles. De regeeringen' wijzen alleen een gedelegeerde en diens adjunct aan. De commissie kiest zelf de leden van haar personeel en bepaalt hun tractement. De onkosten worden door Duitschland be taald, buiten de schadevergoeding om. IERLAND. Het gemeentebestuur van Dublin ontbonden. De regeering van den Vrijstaat heeft het gemeentebestuur van Dublin ontbon den en drie commissarissen benoemd om zijn taak te vervullen op grond dat deze niet behoorijjk werd verricht RUSLAND. De vonnissen van den Hoogen Raad. „Prawda" publiceert een statistiek van de vonnissen, die de Hooge Raad, het hoogste gerechtelijke college in Rusland, in de elf maanden van zijn bestaan heeft geveld. Hieruit zien wij, dat in dezen tijd de .Hooge Raad niet minder dan 716 processen heeft behandeld, waarbij 1339 Eersonen ter dood werden veroordeeld. e Hooge Raad heeft de doodstraf goed gekeurd voor 663 veroordeelden; voor 560 personen werd de doodstraf vervan gen door gevangenisstraf, terwijl 126 per sonen werden vrijgesproken. Wij zien dus, dat de hoogste instantie 44 °/0 van de doodvonnissen van de sovjetreoht- banken heeft goedgekeurd: dat wil dus zeggen, dat gemiddeld door dit ooilege 60 personen per maand ter dood werden veroordeeld of twee doodvonnissen per dag. De meeste veroordeelden zijn per sonen, die de bolsjewistische staatsorde □iet wilden erkennen of in verzet tegen de autoriteiten waren gekomen. Over eenige dagen komt het congres der communistische partij bijeen. Zooals bekend, zijn de verkiezingen voor het congres, evenals alle verkiezingèn in Rusland, openbaar, hetgeen de autori teiten in staat stelt oontróle te oefenen en te Weten te komen, wie op andere oandidaten durft te stemmen dan de offloieele. Nu melden de Russische bladen een protestbeweging tegen deze practijken. Op verschillende plaatsten eisohen de leden der partij, dat de stemmingen ge heim zullen zijn en dreigen in geval van afwijzing van hun eisch niet te stemmen, Butler, dó voorzitter van die Amerfkaan- sche Commissie voor Martnlezaifcen,, heeft een wet aangekondigd, die de volgende week in het Huis van Afgevaardigden zal worden ingediend en waarbij ©en be drag van 175 mdlilioen dollars gevoteerd wordt, om de Amerlkaansche vtóot over eenkomstig de Waahinigton-conventie, te brengen in do verhouding van 6B8. De vulkanische werking van de Ki- lauea op Hawaï-wordt steeds heviger. De bewoners der dorpen in de buurt nemen de wijk naar de kust Uit Warschau wordt gemeld, dat Polen maatregelen treft om den oommunisti- schen invloed in het tot Polen behoorende deel van Oekraïne en Ruthenie tegen te gaan. In Wolhynië zijn 100 communisten gearresteerd. Gisterochtend is in de grotten van het Vaticaan het gedenkteeken voor paus Benedictus XV onthuld, in tegenwoordig heid van tal van kardinalen en prelaten. Volgens de „Matte* zijn er in Noord- Albanië onlusten uitgebroken. De opstan delingen zouden Scoetari en een eenige andere steden hebben veroverd. Wij hebben reedis gemeld, dat het waag stuk om in één rek te vliegen van heit eiland Attoe (Aleueten) naar het eiland Paramoesjir (Koerden). een traject van 878 mijl goed is afgdoopen en dat de drie vliegtuigen daarna al weer een nieu we etappe aan de vorige hebben toege voegd. Omtrent de vlucht Attoe-Para- moesjir melden de buitenlandsche Maden nog het volgende: „Het weer in de poolstreken was op rijn slechtst en de vliegtuigen stonden Moot aan een beproeving, zooals bijna piet mo gelijk was geacht Hun aankomst op Pa- ramoesjir (Koerden) was een verrassing voor de belangsteïtendlen, die zelfs niet geloofden dat de vliegers de Aleueten had den verlaten. Zonder te wachten tot de 70-mijte orkaan was bedaard, waren de Amerlkaansche vliegtuigen dwars tegen zware sneeuwstormen in op weg gegaan. Zij hadden zoowiat 400 Eng. mijl gevlogen, toen de hevigheid van den orkaan hen dwong tot landen op het Kemandbrski- eiland, een somber rotseiland in den Stil len Oceaan, tamelijk wel recht oostelijk van het Attoe-eilandL Na een korte rust werd de tocht voorgezet naar Paramoesjir, op welk eiland zij werden verwelkomd met sirene-stoOten van den Amerikaan- schen torpedioboot-jager John. D. Ford. Ook twee Jiapansche torpedoboot jagers heten hun stoomfluiten werken. Zoowel de Amerlkaansche als de Japansche zee lieden waren ten zeerste verbaasd over het feit, dat een vlucht over dien igrooten afstand ondernomen was in zóó ruw weer." Te Washington was men uiterst tterrukt over het door die vliegers tot nu toe behaalde succes, daar men de etappe Attoe—Paramoesjir als de gevaar lijkste beschouwde. Tot nu toe is de groot ste vlucljt-in-eens, door Amerlkaansche vliegers over zee afgelegd, de tocht van Newfoundland naar Horta (Azoren) ge weest, nJL 1200 mijl: Daarover was 15 u. 13 min. gedlaan; maar de vliegers hadden toen ook in het geheel geen last gehad van zwaar weer. Naar gemeld wordt zijn de Amerlkaan sche, vliegers thans aangekomen te Mi na to, in het noordelijke district van het eiland Nippen (het hoofdeiland van Ja pan). In Japan zijn drie Minato's vermeld: een op het eiland Sado, een bij Osaka en een bij Tokio. Wellicht is het eerste dier dirto bedoeld. De vliegtocht van Pelletler d*Oisy. Toen Pelletier d'Oisy op het golfveld te Sjanghai landde, stootte zijn vliegtuig tegen een aardhoop, tengevolge waarvan de fuse- lage van het staartstuk brak. De vlieger zelf bleef ongedeerd). Men zal al het mogelijke doen om Pelletier in staat te stellen zijn tocht naar Peking en Tokio voort te zetten. Ingomnflen Schrijnen en smetten der huid, zoowel bfl kinderen alsook b(J vol wassenen, versacht en geneestmen met Purol. Een vlocht om en door Australië. De „Times" meldt uit Melbourne: De vleugeloommandant Goble en de officiervlieger Macintyre hebben Maandag een groote vlucht om en door Australië volbracht, door vijf minuten voor den vastgestelden tijd aan de St. Kildapier aan te komen. Den 6en April verlieten zij Melbourne en vlogen dadelijk naar het Oosien over een afstand van ongeveer 9000 mijlen over den vlakken zeespiegel, met een snelheid van ruim 90 mijlen per uur. De luchtreizigers werden bij hun aan komst door een enthousiaste menigte toegejuioht. Het toestel, dat geheel op een langen tocht door de tropen berekend is, is een van de exemplaren, welke destijds door het Britsche ministerie voor luchtvaart de regeering van n Australië werd ten geschenke gegeven." Pelletier d'Oisy is Dinsdag te Shanghai aangekomen. OOST-IN DJE. Een gifmenger? Omtrent den van een. poging tot vergif tiging van de familie Hens beschuldigden ex-gezagvoerder Muhjer, worden ver schalend© mettedeelinjgen gedaan, die een eigenaardig licht werpen op dezen man als bestuursambtenaar. Aan het „N. I. D. de Pr. Bode" wordt gemield, dat M. in 'Palembang zijnde, te gen den wil van den vader, een hoofd van een onderdistriict, trachtte een 17-jarig meisje tot zich te nemen, door van zijne positie misbruik te maken en de hulp van een demiang (districtshoofd) voor zijn doeleinden in te roepen van een huwelijk met dit inlandsche meisje was dus geen sprake, al heeft hij dat later ter vergoelijking van zijn optreden voorge geven. De resident Hens had hem dan ook voor niet eervol ontslag voorgedra gen. Wel was de man afgezakt, die in 1Ó14 na een half jaar dienst 'alla aspirant- civiel gezaghebber buitengewoon bevor derd' was tot gediplomeerd gezaghebber, wegens ijver en plichtsbetrachting. De Indische regeering wilde hem, op de Dinsdagmiddag wordt voortgegaan met de verdere behandeling van' de wijziging en aanvulling der Nijverheidsonderwijswet. Het betreft hier een wetsontwerp, waarbij (be houdens uitzonderingen) geen nieuwe sub sidies voor nijverheidsonderwijs meer wor den verleend. Een tamelijk lange discussie ontstond naar aanleiding van een door den Minister voorgestelde verandering, waarbij de bepaling, dat een subsidie wordt gegeven wanneer aan de voorwaarden is voldaan, wordt veranderd in de facultatiefstelling, dat zij kan worden verleend. In een amendé- ment-Gerhard werd' deze bepaling tenslotte weder te niet gedaan. Daar er voorloopig toch geen subsidies worden verleend, heeft zij' vooralsnog weinig praktische Vaarde. In deze vergadering werd voorts behan deld de uitgestelde wijziging der Motor- en Rijwielwet. De Kamer was blijven steken in een amendement-van Sasse-van Rappard betreffende schadevergoeding bij aanrijdin gen en sub-amendementen-van Schaik, ter wijl thans Minister Heemskerk met een nieuwe redactie van het bedoelde artikel was gekomen. Tot stemming is het nog niet ge komen. Bij den aanvang van de vergadering van Woensdag wordt gestemd over de amende menten en sub-amendementen op het ont werp tot wijziging van de Motor- en Rijwiel- wet. Het amendement-van S^sse van IJselt wordt aangenomen met 44 tegen 80 stem men, nadat het géeubamendeerd is door aan neming van het le, 5e en 6e sub-amende- ment-van Schaik. De andere sub-amende menten-van Schaik en het sub-amendement- van Voorst tot Voorst worden verworpene Het wetsontwerp zal dn tweede lezing wor den behandeld. De wijziging van de Merkenwet wordt zonder hoofdelijke Stemming aangenomen. (Bij het wetsontwerp tot wijziging van het wetboek van strafrecht met betrekking tot de uitlokking hebben de heer Kleerekoper (a.-d.), mevrouw Bakker—Nort (v.-d.) en de heer Dresselhuys (V. B.f bezwaar tegen strafbaarstelling van een mislukte uitlok king, omdat de noodzakelijkheid daarvan niet kan worden aangetoond. De heer Van Sasse van IJselt (r.-k.) ver dedigt de wijziging, omdat de tegenwoordige toestand onhoudbaar is. Minister Heemskerk verdedigt het ont werp. In hun replieken wijzen de heeren Klee rekoper en Dresselhuys erop, dat de Minis ter in gebreke is gebleven om te antwoorden op de aangevoerde hoofdbezwaren.' De artikelen worden vervolgens vastgesteld en 'het wetsontwerp, op verzoek van den heer Van Ravesteyn in stemming gebracht, aan genomen met 38 tegen 29 stemmen. Enkelq kleine wetsontwerpen worden zon der of met slechts weinig discussie vastge steld, terwjji omtrent <h©t wetsontwerp tot Herziening van het Wetboek van Koophan del en andere wetten (Zeerecht) de algemee ne beraadslagingen niet ten einde worden gebracht en Vrijdagmiddag zullen worden voortgezet. v

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 1