T BRAMLAGE'S Tricot ONDERGOEDEREN Tweede Blad. De strijd is fel, ZOMËR~1924 PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS. VAN WOENSDAG 28 MEI 1924. Stoombootdlenat HelderTexel— Harltngen. Manoeuvres tand- em zeemacht Bestrating Spoorstraat Verbetering Koningsplein. Thans is, naar wij van offlcdeele sQdie vernemen, de goedkeuring van Gedepu teerde Staten afgekomen, voor het raads besluit, waarbij, ter verbetering van den hoek Koningsplein-Kerkgracht, de scher pe bocht, gevormd door den tuin der R.-K. pastorie zal worden weggenomen. Met do werkzaamheden hiervoor zal dus wel spoe dig worden aangevangen. Concert „Toonkunst". Mond!- en klauwzeer. Een kranige redding. Uit het Polltte-rapport GEMEENTERAAD. Notulen. Ingekomen Stukken. Tarief waiterleverlug. Onderwijs. Erfpacht Leger. Verkoop grond. Ingezonden Mededeellng. maar U geeft het voordeel. De UITVERKOOP in VOLKSKLEEDINGmagazijh Weststraat 11, levert solide Kleeding voor weinig geld. Brandweer. Begraafplaats. Grondbelasting. Bebouwverordening. Muziek Ln tapperijen. Benoeming. Ter visie. Reclames. De brug over de Molenvaart ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. VOOR DEN POLITIERECHTER. Ingezonden Mededeellng. GROOTE SORTEERING dunne voor Dames, Heeren en Kinderen, in Maco, netweefsel en ongebleekt, vindt U in het Magazijn „INSULINDE", SPOORSTRAAT 87-89. W. BIERENBROODSPOT Beroofd van 25006.— ln een hotel te Amsterdam. D© verhongerde zwerver. Gisteren werd voor de Utrechtsche Rechtbank behandeld de geruchtmakende zaak van den dood van den zwerver Pieter Rigter, in een der cellen van het arrestan ten-lokaal t© Baarn. Zooals bekend had men dezen ongeluk kige geheel vergeten en is hij daardoor den hongerdood gestorven. Terecht stond' voor deze treurige ge schiedenis een agent van politie te Baarn. Het verloop der zaak is genoegzaam be kend uit de vroeger hieromtrent gedane mededeelingen. Ook uit het deskundig rapport vermeldden wij de conclusies. Bij het verhoor gaf bekl. toe het nacht- register niet te hebben ingezien, doch daartoe ook niet verplicht te zijn. Men deelde het elkander mee als er een nacht- verblijver was. Prof. Baart de la Verfaille vermoedt, dat Rigter gestorven is tusschen 8 en 6 April. De uitputting van Richter ls ver moedelijk zoodanig geweest, dat niet al leen de lichamelijke kracht maar ook het intellect is afgenomen. Het is dan moge lijk, dat iemand in apathie gaat neerzit ten en dus verzuimde te roepen of lawaai te maken. Getuige van der «Goot, politieagent te Baarn, heeft Rigter ingesloten. De man was doornat van. den regen en had) nog eenig eten bij zich. Getuige heeft Rigter in het nachtregist'er Ingeschreven. Of hij het aan zjjn opvolger heeft medegedeeld wist deze getuige 'niet zeker. Rigter maakte op getuig© echter den indruk iet wat suf te zijn. De controleerend© hoofdagent had zich den dag na R.'s insluiting verslapen: de inspecteur was er al en daardoor heeft hij het register niet ingezien. Verschillende agenten legden ontlasten de verklaringen af; o.a. is er een die al 16 jaar bij de politie te Baarn is, doch niets weet omtrent een voorschrift het re gister in te zien. De ambtenaar van het O. M. meende, dat hier wel van schuld sprake is, doch dat verschillende verzachtend© omstandig heden in aanmerking komen. Spr. vindt geen termen voor een voor-» waardelijke veroordeeling en eischte daar om tegen beklaagde, veroordeeling tot één maand hechtenis. iDe verdediger wees op het ontbreken van een behoorlijke instructie voor het Baarnsche politiecorps. Er is hier onvoor zichtigheid en nalatigheid gepleegd door meerdere personen dan beklaagde alleen. De dagvaarding stelt alleen den beklaagde aansprakelijk, hetgeen onjuist is. Bekl'. wist niet dat er een nachtverblijver was, en het is niet bewezen, waarom deze bekl., d«ie 17 jaar trouw zijn dienst deed, moet vallen als slachtoffer onder ooilectief ver zuim. De verdediger bepleitte op grond van een en ander vriispraak. Uitspraak 10 Juni a.s. Oaneert te geven in de Muziektent in het Plant soen, op Zaterdag 81 Mei van 7.80—0.80. Programma: I? Marche Gala, L. Vossure. 2. Caprice sur 1'opéra Norma, Bellini. 3. 1'Aurore d'un beau jour, Fatasie, J. Martin 4a. Mei, J). Meilied, Mendelssohn. Sa. Vaandellied, de Nobel. b. Komt uit de dorpen, idem Pauze. 6a. De Strijders, Olman. b. De Nieuwe Lent, idem 7. Morgenrood, C. de Nobel. 8. Aan de Strijders, Knijpinga. 9. Marche des Internationales, P. F. v. Overbeeke. De nrs. I, 2, 3, 8 en 9 te geven door Heldersch Fanfarecorps. De nrs. 4a b, 5a b, 6a b en 7 te zingen door Kunst aan het Volk. Wanneer het oonoeit niet doorgaat -waait de blauwe vlag vanaf het Bondagebouw. Blijkens advertentie in dit nummer wordt a.s. Dinsdag 8 Juni de stoomboot dienst op Harlingen, die ten vorigen jare gedurende de zomermaanden is opgericht, hervat. Voorloopig wordt 2 maal 's weeks gevaren. Gedursnde eenige dagen worden hier gecombineerde manoeuvres gehouden van land- en zeemacht. Op den dijk nabij het badhuis zijn enkele militaire tenten opge slagen, verder mitrailleurs, zoeklichten, enz., hetwelk een levendig en vroolijk aspect geeft aan deze omgeving. Men heeft thans een aanvang gemaakt met het leggen van een verhoogd trottoir (tegelbestrating) in de Spoorstraat, zoodat ook deze hoofdstraat binnenkort een groote verbetering zal hebben ondergaan. Nu nog de Koningstraat Het was wel laat in het seizoen om thnnn nog een concert te geven en hieraan is het dan ook wel te danken, dat het bezoek ge ringer was dan men had mogen verwach ten. Het programma was overigens alles zins het aanhooren waard. Soliste was ditmaal onze stadgenoot©, mevr. Jeanne Zeilstra—Bijlo, terwijl als begeleidster aan den vleugel optrad mevrouw Velthuis— Hucbshorni Hoewel het koor van Toonkunst nog voor het grootste deel uit damesleden be staat, was de heer Leewens er niettemin in geslaagd, met betrekkelijk weinig hee- ren, een gemengd koor samen te stellen, welks klank en samenzang teh zeerste voldeed, vooral de tenoren deden zich gel den. Het programma opende met een frag ment uit een onvoltooid gebleven opera van Mendelssohn, nl diens „Loreiey", en wel met de finale vtan het eerste deeL Afwisse lend treedt hier het koor met de soliste op, en al dadelijk maakte het koor een gunstigen indruk door fraaien, zuiveren en Klankrijken samenzang. De mannen stemmen hierin vormden, zooals gezegd, een kleurrijken, achtergrond. De soliste heeft al meer in het openbaar gezongen; zij maakt een sympathieken indruk, zingt beschaafd en geschoold, en viel zeer in den smaak bij! het publiek. Maar naar onze meening ligt deze gansohe partij te hoog voor haar stem, daardoor moest zij haar zang te vaak forceeren, hetgeen op de helderheid van den klank geen goeden invloed had. Ditzelfde trof ons in het eerste van de door haar gezongen solo liederen: Brahms' „Liebestreu", een uiterst melodieus lied, en minder in de prachtige zigeunemmelodiSn van Anton Dvorak. Maar in de sublieme Hollandsche liedjes na de pauze was de zangeres op haar best: bet stemmige „Klokkenspel- liedje" van Mortelmans (welk een sublieme begeleiding was hiervoor geschreven!) en de beide geestige Zagwtjntjes waren al het hoogtepunt van haar zang. Na de pauze trad het koor op met Die- penbrooks „Carmen Saeculare". Inder daad, de heer Leewens durft wat am. Wij hoorden hier van dezen onzen eigen Hollandschen meester nog zoo goed als niets, en ofschoon men niet verwachten mag, dat met een zoo onvolledig samen gesteld koor als dit, dit nummer tot zijn recht zal komen, was het gehoorde alles zins lofwaardig. „Oarmen Saeculare" is een gedicht van Horatius (geb. 65 v Ohr.); I)i epen,broek, ■zelf leeraar \fn de oude talen, kan de schoonheid van, den Latijn- schen tekst ten volle waardjeeren, en zijn muzikaal genie maakte er een prachtig, onvergankelijk koorwerk van, dat zeker zijn naam voor latere geslachten levend zal houden. Het is voor de eerste maal op gevoerd op den klassieken bodem van Pompeji, en maakt aldaar, in de open lucht een overweldigenden indruk. Hier, in de bescheidener zaal van Casino, met een bescheiden koor, was toch de indruk machtig, vooral het .slotkoor treft ons door de kracht en de stijging. Zeer merkwaardig was het kleurgehalte, dat geheel oorspronkelijk is en mees terlijk. Door een misverstand was in het tekstboekje slechts de Hollandsche vertar ling van den Latijnschen tekst afgedrukt. Dot dit koornummer a capelio (dat is zonder begeleiding) gezongen werd, ver hoogde voor het koor de prestatie en, ge zien de vele moeilijkheden voor den zang, was de vertolking boven allen lot Met Bromhs' cyclus „Zdigeuneriieder" voor koor werd1 de avond besloten; de schoonheden en dikwijls de vele geestig heden ervan, kwamen goed tot hun recht. De tenoren hadden hier een zware taak. Mevrouw Velthuis begeleidde schitte rend en droeg een groot deel van het suc ces weg. Vermelden we nog dat den beiden dames bloemen werden overhandigd en dat zij, gedwongen door het hartelijk ap plaus, een toegiftje gaven. Alles tezamen een mooie avond, en de zaal had best wat voller kunnen zijn. Bij Blankman, Rijksweg 10, en Wj Min nes aan de Langevliet is de gevreesde ziekte ook uitgebroken en zijn voorloopig© maatregelen getroffen. De ziekt© schijnt zich nog steeds uit te breiden. 't Gebeurde Vrijdagavond omstreeks 8 uur, dat aan d© Weststraat plotseling een opschudding ontstond en geroepen werd: „Een man te water!". Van verschillende zijden kwamen menschen toeloopen en het bleek dat iemand uit de Diaoonlestraat een zenuwpatiënt in 't water was ge- loopen en ln gevaar verkeerde. Alleen van den rug was nog iets boven water te zien, De heer Jan Hofman uit de Emma- straat, die ter plaatse was, bedacht zich geen oogenblik, trok de jas uit en sprong gekleed den drenkeling na. De redder wist den man te grijlpen en het hoofd bo ven water te brengen, doch slaagde er niet in zich te verplaatsen, waardoor hij zelf in levensgevaar kwam. De heer Stam, die aan de Weststraat woont, sprong onmiddellijk erbij en wist de redder op zoodanige wijze te assistee- ren, dat hij behouden met den geredde aan wal kwam. De drenkeling, die slechts een oogenblik bewusteloos was, werd daarop door omstanders weggeleid en la ter in het ziekenhuis opgenomen. Aangezien het water in het Werfkanaal tamelijk diep is, is deze redding ongetwij feld een kranig stukje werk! Een marine-schepeling deed aan gifte Maandagevond1 op de Bassmgracht mishandeld te zijn door een collega. Aangifte werd gedaan door een be woonster van de Spuistraat, dat door een buurvrouw een poortdeur, welke was ge sloten, wag vernield. De Raad1 dezer gemeente vergadert op Dinsdag 3 Juni 1924, des avonds 8 uur. De agenda vermeldt de volgende punten ter behandeling: Vaststelling der notulen van de vergade ringen van 18 Maart en 29 April.3924. a. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den Gemeente-Ontvanger. b. Verslag en rekening van de Vereeni- ging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Helder" over 1928. c. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noords-Holland op het raadsbesluit van 29 April j.L tot verpachting van gronden. d. Idem op het raadsbesluit van 29 April j.1. tot aankoop van een perceel grond van het Departement van Oorlog. (Burgemeester en Wethouders stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te ne men). e. Adres van de Afdeeling Helder van Volksonderwijs houdende verzoek om voor alle openbare lagere scholen het maximum aantal leerlingen per klas te bepalen op 82. (Burgemeester en Wethouders stellen voor dit adres in hunne handen te stellen om prae- advies). Voorstel tot wijziging van art 4 der Ver ordening, bevattende de voorwaarden, voor de levering van water door de gemeente Helder. Voorstel tot toekenning van een bij drage voor het bijzonder onderwijs, over eenkomstig art. 102 dier L.O. wet 1820. Voorstel tot toekenning van een voor schot op de vergoedingen, overeenkom stig art. 101 der L. O. wet 182a Voorstellen tot uitgifte van grond in erfpacht aan J. Roomeijer, O. Bot en A. Garritsen, alhier. Voorstel tot wijziging der Verordeningen op de heffing en invordering der rechten ge heven wegens verrichtingen ter Secretarie, enz. en der verordening regelende de Inning van ontvangsten ingevolge art. 114bis der der Gemeentewet. Voorstel tot onttrekking van een perceel grond aan den publieken dienst en tot ver koop van dezen grond aan O. Vlam, alhier. Voorstel tot wijziging der Verordening op het beheer en behandelen der brandblusch- middelen. Gasbrng, Voorstel inzake het onderhoud1 van de brug over de Molenvaart. V ergunnlngsrecht Voorstel naar aanleiding van de ingediende bezwaarschriften tegen den aanslag in het vergunningsrecht. Voorstel tot vaststelling eemer verorde ning op de Algemeen© Begraafplaats, als mede van verordeningen tot heffing en in vordering van begrafeularechten. Voorstel om afwijzend te beschikken op het adres van D. J. Bot om restitutie van de Grondbelasting of vermindering van den erf- pachtsoanon. Voorstel tot vaststelling eener bebouwings verordening voor Huisduinen. Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van de afdeeling Helder van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Res tauranthouders en Slijters om automatische muziek in vergunnings- en verlofslocaliteiten toe te staan. Politie. Interpellatie van den heer B. Zonder van omtrent de toestanden bij de Politie te Helder en de inrichting der bureaux. Voorstel tot het aanwijzen van een Voorzitter ven de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwija Aanbevo len worden: 1. A. Vos, Kapitein-luitenant ter Zee. 2. W. J. Bakker, Arts. Ter visie zijn gelegd: a. de antwoorden van Burgemeester en Wethouders op de vragen van: den heer D. de Zee, betreffende het be noemen van een ooncierge van de school aan de Van Galenstraat; den heer D. de Zee, betreffende het overwerken door werklieden aan het stel len van schoolmeubelen voor de school aan de Van Galenstraat; den heer J. J. Schoeffelenberger, be treffende het naar huis zenden van leer lingen van de school te Julianadorp, bij ziekte van het onderwijzend' personeel; den heer R. Boogaard, betreffende het openstellen en verwarmen van het aMag- gebouw aan het Havenhoofd; b. de tarieven voor het gebruik van het Zwembad, zooals deze voor het sei zoen 1924 zijn vastgesteld. Brandweer. Bij adres d.d. 9 April 1024 verzoekt de Brandraad den Raad voortaan eene kleine vergoeding toe 'te kennen aan de brandmees ters en adsistent-brandmeesters voor de door hen bewezen diensten, welke tot dusverre op grond van art. 8 der betrokken verorde ning kosteloos worden verricht. Voorts is de Brandraad1 van meening, dat ook de belooning voor de stellers en pijplei ders, alsmede voor de oppassers der brand spuiten voor den tegenwoordigen tijd te laag zijn en eindelijk, dat het uurloon voor te verrichten arbeid' bij brand en bij oefening dient te worden verhoogd1. Vergeleken bij de thans geldende Veror dening, worden de volgende bedragen in het adres gevraagd: Bestaande Verordening: brandmeesters en adsistenit-brandmeesters: kosteloos. Voorgesteld1: resp. 100 ©n 75 per jaar. oppassers: 16 tot 20 per jaar. Voorge steld' 25 per jaar. stellers en pijpleiders: 4 per jaar. Voorge steld: 10 per jaar. belooning van stellers, pijpleiders en vrijwil ligers per uur bij dienstverrichting: 0.30. Voorgesteld: ƒ0.75 tusschen 6 uur v.m. en 6 uur n.m.; 1 tusschen 6 uur n.m. en 6 uur v.m. Door de in te stellen telefonische alarmeer- inrichting, die nagenoeg gereed is, komen de wekkers te vervallen, waarom deze function- narissen buiten beschouwing zijn gelaten. Ten slotte bevat het adres een raming der meerdere kosten, die, afgezien van de hoo- gere uurloonen, waarvan het totaal-bedrag moeilijk vooruit is te bepalen, op 1978 per jaar word'en begroot. De bestaande loonregeling voor het brand weerpersoneel, dateerend© van 1915, komt het 'Ooilege van B. en W. inderdaad, verge leken met andere loonen in dezen tijd, te laag voor. Het is dan ook reeds gebruikelijk, dat in plaats van 80 cent bij brand en brand1- spuitbeproevingen 75 cent per uur wordt betaald. Om deze reden kunnen B. en W. zich met dit deel der door den Brandraad! voorgestelde cijfers wel vereenigen. Niet echter gaan zfj accoord' met het ver zoek ten aanzien van de brandmeesters en adsistent-brandmeesters. Zfl zijn n.l. van oordeel, en dit is het standpunt, dat in dezen door vele gemeentebesturen wordt in genomen, dat de door deze functionnaris- seh te verrichten diensten onder die dien den moeten gerekend worden, die men, ge dreven door burgerzin, behoort te verrichten en die daarom door een geldelijke vergoeding moeilijk kunnen worden beloond. Opgemerkt wordt, dat ook de opperbrand- meester en de opzichters over het materieel hunne functies verrichten, zonder daarvoor eene afzonderlijke belooning te genieten. Waar B. en W. overigens enkele verande ringen in de desbetreffende "verordening wenschelijk achten, stellen zij den Raad voor in de bestaande „Verordening op het beheer en behandelen der Brandbluschmiddelen in de gemeente1 Helder" wijzigingen aan te brengen. De voorgestelde wijzigingen omvatten o. m.: Het vervallen van de vermelding der wek kers, daar deze door eene alarmeerinrichting worden vervangen. De Verordening wordt volledigheidshalve uitgebreid met de vermelding van den opper- brandmeester en de opzichters over het ma terieel. Momenteel is de Directeur van Gemeente werken krachtens zijn instructie tevens op* perbrandmeester. Ook in de toekomst komt het B. en W. gewenscht voor deze functies steeds te laten samenvallen, zoodat feitelijk de benoeming plaats heeft door den Raad. In verband hiermede wordt voorgesteld te be palen, dat de Directeur van Gemeentewerken ambtshalve opperbrandmeester is. Het be treffende artikel Is aangevuld met de vermel- ding der opzichters over het materieel. Voor de functies van brandmeester en adsistent-brandmeester ls vooral behoefte aan jeugdige, krachtige personen. Wenschelijk wordt het daarom geacht aan den ©enen kant de leeftijdsgrens voor benoembaarheid te verlagen van 80 op 85 jaar, aan den anderen kant een maximum-leeftijd te bepalen, waar op ontslag wordt verleend, n.l. bij' bet berei ken van den 56-jarigen leeftijd. Om de tegen woordige functionnarissen niet tot beengaan te dwingen, zorgt een overgangsbepaling er voor, dat deze laatste bepaling niet geldt voor de op 1 April j.1. in functie zijnde brand meesters en adsistent-brandmeesters. De overige voorgestelde wijzigingen hou den alle verband1 met de in het adres ge vraagde verhoogingen. Afgezien van het hoogere uurloon, Zullen de kosten der voorgestelde loonsverhoogingen bedragen: ƒ218. Op grond1 van het bovenstaande stellen B. en W. den Raad voor overeenkomstig het bovenstaande te besluiten. B. en W. hebben het volgende schrijven aan den Raad gericht Reeds geruimen tijd zijn onderhandelingen gaande geweest tusschen de N. V. Houthan del, voorheen J. Oortgijsen en Zoon en ons Ooilege over het onderhoud en de bediening van de brug over de Molenvaart (hij de Gas fabriek). Dit onderhoud komt voor 3/4 ten laste der gemeente en voor 1/4 voor genoem de N. V., krachtens de verschillende over drachten, die ten aanzien van de Molenvaaft en de daaraan grenzende terreinen hebben plaats gehad. Door de vennootschap is sinds 1898 voor het onderhoud der brug en de boorden van opgemelde vaart volgens haar berekening gemiddeld 47 per jaar bijge dragen. Thans, nu de brug een algeheele herstelling noodig heeft, voor wat het brugdek betreft, waarvan de kosten geraamd zijn op pl. m. ƒ2000, wenscht dé onderhoudsplichtige N. V. haar deel daarin liever te zien omgeslagen over meerdere jaren. Zij wil daartoe haar jaarlijksche bijdrage verhoogen tot 75 pep jaar. Tegen een dergelijke regeling zijn o. i. geen bezwaren. Ook de Commissie van Bij stand' voor Publieke Werken kan zich daar mede vereenigen. Wordt ook door den Raad deze methode aanvaard, dan zal het schoon houden en het onderhoud van de brug voor taan plaats hebben vanwege den dienst van Gemeentewerken. Wij meenen, dat bet pu bliek belang hiermede gediend zal zijn. De vernieuwing van de Gasbrug is drin gend noodig, zooals U wellicht uit eigen aan schouwing bekend is. Ook het openbaar ver keer eiseht, dat het brugdek grondig hersteld wordt. Met de bijkomende werken, zooals landhoofden e. d., worden de kosten dezer hernieuwing begroot op f 2000. B. en W. stellen voor dienovereenkomstig te besluiten. Zitting van 27 Mei. Uitspraken: K. v. E., Anna Paulowna (ged.), zware mis handeling. 10 maanden gev. voorw. met 2 proefjaren en invrijheidssteliing. Zitting van Maandag 26 Mei. Dat liep met een sisser af. J. v. W., een granietwerker te Helder, was werkzaam geweest bij den timmerman en aannemer G. en had de gevaarlijke vrijheid genomen een pl. m. 22 meter lange tuinslang, door ijzerdraad' beschermd, zich toe te eige nen. Deze slang werd later gevonden in het onrechtmatig bezit van v. W. en dientenge volge stond deze thans terecht. Beklaagde, een gunstig uitziend persoon, erkende zijn misstap, maar beweerde niet bepaald bedoeld' te hebben, het voorwerp in zijn bezit te hqu- den. Hij had de slang noodig bij zijn werk en geen geld om zichzelf er een aan te schaffen. Later had hij het ding willen terug geven, maar toen dorst hij er feitelijk niet meer mee aankomen. Enfin, beklaagde staat gunstig bekend' en heeft een blanco strafregister, derhalve werd bij met consideratie behandeld en veroordeeld tot slechts 15 gulden boete of 16 dagen. Belangrijk advies aan schapenhoudende boeren. Een spelende bond, die jolig een bokke- sprong maakte over de sloot, die het land van den landbouwer J. V. te Helder van den openbaren weg scheidde en daarop koers zette naar de grazende schapen, gaf den landbouwer ernstige reden tot ongerustheid. Meermalen toch waren zijn schapen d'oor moordzuchtige honden belaagd en V. ver keerde omtrent de min of meer onschuldige intenties van den hond in twijfel. Zekerheids halve haalde hij een jachtgeweer en loste een schot in de richting van den hond op, naar hij dacht, voldoenden afstand, om het dier niet te raken, mfcar alleen door het lawaai der neervallende hagelkorrels te verschrik ken. Zijn berekening faalde echter. De hond' werd aan- en de eigenaar in zijn wiek ge schoten. Althans heden stond de landman terecht, kreeg menige terechtwijzing te verwerken en werd' tenslotte veroordeeld wegens dieren mishandeling tot 20 boete of 20 dagen. «Dit is zeker, recht heeft ©en boer niet om een hond, die gevaar oplevert of k a n ople veren, met wapengeweld te bestrijden. (HJj zal dus verstandig handelen, de brutale dieren beleefd en desnoods stichtelijk toe te spreken. Hen te vermanen, toch terug te keeren op het pad des onheils en verderfs. Mocht dit alles niet helpen en daar is eenige kans op, dan wordt hem dringend aan bevolen den hond of honden afleiding te be zorgen door het aanbieden van hompjes leverworst (niet te dun) of vette varkens- kluifjes en dergelijke delicatessen. Ik twijfel niet of het succes zal niet uit blijven.' En in iedér geval wordt hem den onaangenamen gang naar het zondaarsbankje bespaard' en kan hij de 'boetecenten bespa ren. Zegt het voort! Onder dezen titel namen wij in ons nummer van gisteren het bericht op van de berooving van een Duitscher in een hotel in de Beursstraat te Amsterdam. Wij ontvingen thans een schrijven van den heer W. Mante, eigenaar van Hotel Noorman, Beursstraat 7, aldaar, die ons verzoekt te willen melden, dat de beroo ving niet in zijn hotel plaatshad. Wij maken daarvan gaarne melding, omdat ten onrechte daardoor een blaam op deze instelling zou kunnen worden geworpen.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5