T KOOPMANS'ïkkiikw» BAKMEEL Tweede Blad. BINNENLAND rr- - <pp VAN ZATERDAG 31 MEI 1924. Ingezonden mededeelint,. GEMEENTERAAD. Geen automatische muziek ln café's. Het adres van de afdeeling Helder van den Nederlandschen Bond v. Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, houdende verzoek om toe te staan, dat automatische muziek in vergunning», en verlofslokali- t-eitén wordt gemaakt, is in de Raadsver gadering van 8 Januari j.L in handen van B. en W. om praeadvies gesteld. Reeds eerder is een soortgelijk verzoek van adressante bij den Raad in behande ling geweest, waarbij het standpunt wend ingenomen, dat algeheele vrijheid in de zen voor lokalen voor het publiek toegan> kelijk door middel van schrapping van art. 90, sub b, der Algeimeene Politie-ver- ordening, ondoelmatig zou zijn, wijl het wegvallen van alle beperkingen tot aller lei ongewensohte toestanden zou leiden. B. en W. wijzen er in dit verband op, dat inwilliging van het adres niet anders kan geschieden dan door intrekking van d'e vorengenoemde bepaling, waarbij het verboden ls: „Zonder vergunning van den Burge meester ln zijn voor het publiek toegan kelijk lokaal of tn die aahhoorigheld daarvan zanguitvoeringen, vertoonin gen of andere verrichtingen ten ver- make van het publiek toe te laten, mu ziek te maken, of toe te laten muziek te maken, automatische muziek en ander kunstmatig spel daaronder begrepen." Overeenkomstig een gevestigde Juris prudentie van den Hoogen Raad is het niet geoorloofd bij verordening het ver leenen der vergunning aan Burgemeester en Wethouders op te dragen. Voorts zijn B. en W. van meening, dat het toestaan van het verzoek geen aan beveling verdient, omdat de Burgemeester thans bij het verleenen van elke vergun- n'ng voorwaarden kan stellen in het be lang der openbare orde en dat zoodra elke vergunnlngs- of verlofhouder absolute vrijheid bezit ten aanzien van het maken van automatische muziek het café-bezoek zal worden bevorderd1 en daardoor tevens het gebruik van alooboL Naar aanleiding van dit laatste argu ment worde nog opgemerkt, dat bij B. W. een- schrijven is ingekomen van hfet Centraal Comité voor Drankbestrijding „Helder", dat ln overweging geeft het onderwerpelijk adres niet toe te staan, ten einde de drankellende tegen te gaan. Ook de waarnemende Commissaris van Pol;tie adviseert tegen de inwilliging van het verzoek, op grond van meerder ge bruik van alooholhoudenden drank en het gevaar voor de openbare orde, dat daar van het gevolg zou zijn. Op bovengenoemde gronden stellen B. en W. den Raad voor op het adres afwij zend te beschikken. Bebouwing te Huisduinen. In de voordracht van B. en W. nopens het uitbreidingsplan van Huisduinen (No. 285 van 1922) zegden B. en W. den Raad toe de aanbieding van een ontwerp be bouwingsverordening voor Huisduinen, waarbij de wijze van bebouwing en de on derlinge afstand tusschen de huizen voor de onderscheiden deelen van dit dorp ge regeld bovendien werd vastgelegd, dat aan den weg van Helder naar Huisduinen geen andere gebouwen zouden mogen worden gestioht dan bestemd voor woning. Dit laatste om een ongewenschte 'bebou wing van den hoofdverkeersweg naar Huisduinen tegen te gaan. Aan de Zuidzijde van den Hulsduiaer- weg tusschen den Tuintjesweg en de kerk, welk terrein bestemd is voor villawijk, zal alleen open beboftwing zijn toegestaan. In de ooncept-verordening is daaromtrent be paald, dat hier slechts alleenstaande hui zen of blokken van niet meer dan twee huizen mogen worden gebouwd. Naar aanleiding van een en ander ge ven B. en W. den Raad in overweging, met verwijziging naar de overgelegde ad viezen van de Commissie voor Publieke Werken, de Oommissie voor het Grond bedrijf en de Gezondheidscommissie eene verordening vast te stellen; waarin nar dere bepalingen worden aangegeven. V ergunningsrech t Door J. Burger, R. Kwast en A. J. van Weelde zijn bezwaren ingebracht tegen hunnen aanslag in het vergunningsrecht voor het jaar 1924/1925. Naar aanleiding dezer reclames zijn adviezen ingewonnen van den deskundige, bedoeld bij artt 6 en 6 der Verordening op de heffing van Ver gunningsrecht en van den Contröleur der Gemeentebelastingen, waarmede B. en W. zich kunnen vereenigen. B. en W. stellen onder verwijzing naar den inhoud dier stukken, voor, om dien overeenkomstig te beslissen, tengevolge waarvan de aanslag van J. Burger wordt gehandhaafd, de aanslag van A. J. van Weelde tot een nader bedlrag wordt ver hoogd en die van R. Kwast tot een nader bedrag wordt teruggebracht N.V.Tenels Eigen Stoomboot-Onderneming Op werkdagen: Vertrek Texel: 6,— v.m., 8,— v.m., 11,— v.m„ 2,80 mi, 8,80 rt.m. Vertrek Helder: 7,— v.m., 0,80 vjhl, 12,- midd., 416 mi, 6,46 tlm. Op Zon- en Feestdagen: ;,eJ' Texel: 6,— v.m, 11,— v.nu, 5,80 n.m. vertr. Helder: 0,_- v.m., 12,— rnidd., 6.46 n.m. Nederlandsche torpedobooten ln Noorwegen. Utt Ohristiania wordt aan de N. R. Ot. gemeld: Naar aanleiding van het bezoek, dat de twee Nederlandsche torpedobooten Z 8 en Z. 4 aan de oorlogshaven van Horten heb ben afgelegd, waar zij verleden Donder dag op Langrunde het anker lieten vallen, kan gemeld worden* dat de officieren van het Noorsohe pantserBchip Fordenskjold aan de Nederlandsche officieren aan boord' van dit oorlogsschip een maaltijd hebben aangeboden. Zaterdagavond had Sjömilitaere Samfund een souper voor de Nederlandsche gasten gearrangeerd en 's middags een autotocht naar de winter- hut van Hortens Skiclub bij. Nykirke. Er heerschte groote geestdrift, toen de 20 auto's, door mooi voorjaarsweer begun stigd, den tocht aanvaardden. Zondag avond gaf het verbond der marine-officie ren een feest aan de Nederlandsche onder officieren. De zakelijke bedrijfsbelasting. Blijkens het verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Delft en Omstreken is er uitzicht, dat van regoe- ringswege het initiatief zal worden geno men tot afschaffing van de zakelijke be lasting op het bedrijf. „Stenerkartem". De minister van buitenlandsoho raken heeft op de vragen van het lid van de Eerste Kamer, den heer Arntz, betreffen de het vorderen door de Duitsoho regeo- ring van Steuerkarien voor 6 of voor l2 maanden voor het autoverkeer Jn het on bezette gehied, geantwoord: Het is den ondergeteekendie bekend, dat het verkeer per automobiel over de Ne- landech-Duitsohe grens Beer wordt be moeilijkt door de Jtraftfahrzeugsteuev", welke in Duitschland wordit geheven van vreemde automobielen. Wel ia woar ia door de Duitsche regeering eenJg» 'jas aan de hier te lande bestaande bezworen tegemoet gekomen door den invoer van „Steuerkarten" met een looptijd respec tievelijk van een maand en twee weken, maar desondanks blijft het hooge tarief voor hen, die geregeld de grens moeten passeeren* een- ernstig ongerief. De ondergeteekende heeft hierin dan ook aanleiding gevonden tot het doen van stappen bij de Duitsche regeering om op verlaging van het tarief aan te dringen. Mochten deze stappen geen resultaat op leveren, dan zal de door Nederland in deee aangelegenheid aan te nemen houding na der onder de oogen moeten worden gezien. Oentrale Nederl. Ambtenaars hond. (Maandag, Dinsdag en Woensdag hield de Centrale Nederl. Ambtenaarsbond zijn jaar- lijksch congres te Arnhem, waar o. a. een motie werd aangenomen, waarin de regeering scherp gecri-tiseerd werd over haar „econo mische salarispolitiek", en zij dringend ver zocht wordt den thans ingeslagen weg te verlaten en terug te keeren tot ten politiek van redelijkheid en recht. Scherp- critiaeerde de Voorzitter, de heer Noordhoff, het beleid van Minister Colijn. Voor de stakend tex tielarbeiders werd bij acclamatie een becirag van 8000 (als aandeel van de heffing van het N. V. V. van alle organisaties) gevoteerd, Een motie werd aangenomen van enkele af- deelingen in Noord-Holland, waarin gepro testeerd werd tegen den in het bezuinigings rapport van de Prov. Staten van Noorn-Hol- land uitgeoefenden drang tot verlenging van den arbeidsduur. Besprekingen zullen worden gevoerd met den Centralen Bond van P. T. T oiv zoo mogelijk tot een fusie te komen. Deze mede- deelingen werden met daverend applaus be groet. De secretaris, de heer P. Lub, hield een inleiding over het Classificatievraagstuk; de conclusie van het Hoofdbestuur: het verschil in salarieering tusschen het overheidsperso neel op het platteland en in de steden worde geleidelijk ingekrompen, werd bij accla matie aanvaard. (Een program van actie werd* na Inleiding door een lid van het Höofdhestuur, aanvaard. Dit program omvat de volgende punten: so- cialisatie, erkenning van de vakorganisatie (medezeggenschap en uitbreiding georgan. overleg), rechtspositie (wettel, regeling op de algemeene grondslagen van het wetsontwerp der staatscommissie-Dresselhuys), arbeids voorwaarden (beperkt aantal salarisschalen, regeling diensttijd, jaarljjksche vacantic, uit betaling bij ziekte gedurende twee Jaren* en tegemoetkoming in verpleegkoston, enz., vergoeding van uitgaven, voortvloeiend., uit ambtsopdrachten), personeelsformatie. Een toelichtende brochure over dit pro gram van actie zal wouden verspreid De Amsterdamsche gemeente-wvrtü oden. Naar de „Telegraaf' verneemt, ia ln de Woensdag gehouden vergadering van de oommissie van bijstand voor georgani seerd overleg in werkliedenzaken ta*r jen de vertegenwoordigers van B. en W en de meerderheid der organisatie-verte#*n- woordigers alsnog overeensteramirg be reikt wat betreft de basis voor de verdere ondierh andelingen. Van de 6 pensioen-premieverhooging zal op 1 Juni a.s. 2 en op 1 October ajs. 8 van kracht worden. De vaoantietoe- slag wordit op 20.bepaald. De overig© reeds bekende concessies van B. en W. blijven van kracht. Omtrent de loonsver laging zal het. overleg nog worden voort gezet. Het Volk verbetert zjjh mededeeling, dat van werkliedemzijde in het overleg geneigdheid was getoond aan de ledenver gaderingen voor te stellen onder bepaalde voorwaarden een loonsverlaging van 2 pot. te aanvaarden. Dit moet zijn: verhoogïhg van de pensioenbijdrage met 2 procent Wfjzlglng bestek sbepallngon te Amsterdam. Nu de collectieve arbeidsovereenkomsten voor de meeste bedrijven in Amsterdam eenige afwijking vertoonen met de besteks-. bepalingen der gemeente tengevolge van het feit, dat verschillende dier collectieve arbeids overeenkomsten zijn aangenomen als geldig voor het betreffend vak, meenen B. en W. van Amsterdam, dat de beste wijze om de hierdoor ontstape moeilijkheden weg te ne men is de gemeentelijke besteksbepalingen op de afwijkende punten aan te passen aan de bestaande regelingen. Deze hebben voor namelijk betrekking op den maximum-ar beidsduur per week en per dag, de tijdstip pen, waartussohen de normale arbeidsdag valt, betaling van overgeld op gewone dagen en op Zondagen en van nachtarbeid op Zon dag. Voorts bestaat nog eenig verschil om trent doorbetaling van loon bij,verzuim. Mat betrekking tot den maximum-arbeids duur wijzen B. en W. er op, dat de 48-urige werkweek thans ook te Amsterdam in de praktijk is Ingevoerd. De verhooging van 40 pot. op het gewone arbeidsloon voor de eerste vier overuren wordt teruggebracht op 10 pot. voor het eerste en 25 pet. voor het tweede en derde overuur. Voor meer dan drie uren overwerk blijft de bepaling van 50 pet. gelden. Met betrekking tot de regeling van door betalen van loon bfl ongunstige weersgesteld heid merken B. en W. op, dat ln de gemeen telijke Besteksbepalingen tot nog toe gevor derd wordt doorbetalen van 100 pet. van het loon, terwijl ln de collectieve arbeidsovereen komst slechts sprake is van doorbetalen van 70 pet. van het loon in het algemeen, met al geheele uitschakeling van loonbetaling bü werkverzuim wegens vorst. B. en W. meenen, dat deze bepalingen betreffende het betalen van loon bij ongun stige weersgesteldheid uit de collectieve ar beidsovereenkomst jn de gemeentelijke Be palingen kan en moet worden overgenomen. Zij doen den raad in den geest van het bovenstaande een voorstel. Ponüe-peraoneeL Dinsdagmiddag is te Utrecht de algemeene vergadering van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland begonnen. De voorzitter, de heer A. H. Koenot, uit Amsterdam, zeide in zijn openingswoord, dat felle reactie hier te lande hoogtij viert, en ook bij de politie alles reactie is. In verschil lende groote steden had men de organisatie lachten te verzwakken, op allerlei wijze, eerst door het scheldwoord „rood", later door contraotverbreking. Daartegen moest ge waakt worden. En tegen de uitlating in den Haagschen gemeenteraad „sabotage" moest krachtig worden geprotesteerd. Volgens het jaarverslag telt de bond thans 4660 leden, georganiseerd in 67 afdeelingen. RQkspromlebouw. Te Busaum werden Woensdag ln het openbaar geveild 44 gedeeltelijk voltooide, met Rijkspremie op erfpachtagrond van de gemeente gebouwde woningen staande aan den Huizerweg, de K. P. C. de Bazel- straat en de Hildegondeatraat. De velling geschiedde door den: hypotheehouder. In de vpilingaoondities werd ojn. vermeld, dat slechte twee woningen verhuurd wa ren. Voor den aanvang kwaim iemand uit het publiek vertellen, dat deze opgave fou tief moest zijn, omdat hij eveneens een woning met ingang'van 1 Febr. gehuurd hadi, doch deze niet voltooid was afgele verd! Een ander deed de mededeeling, dat hiji en vijf anderen een woning gekocht hadden en daarvoor de kooppenningen hadden gestort, en deze huizen dua niet nog eens verkocht konden worden. Vanwege de verkoopera werd evenwel medegedeeld, dat hiervan ten hypotheek- kantore niets bekend waa, zoodat de pu blieke veiling voortgang zou hebben. Hierop noemde de ander de vorige eigenaars de N. V. „de Bouwwereld" „op lichters en flesschentrekkera", tegen wie een aanklacht waa ingedieüd'. Kooplust waa er niet Geboden werd al leen van de tafel der belanghebbenden die tot 174,000 opboden. Er werd evenmin gemijnd, zoodat de hy potheekhouders eigenaars werden. De „West-Arvada". Van Terschelling wordt gemeld: De Engelache bergingsboot Gundreda, van de Reno marine salvage oorpdration, die den laatsten tijd werkzaam was op het in 1910 bij Terschelling gezonken Ameri- kaansche stoomschip West-Arvada is on verrichter zake naar Engeland' terug gekeerd. Reizen naar Duitschland Het is gewenscht, dat reizigers via Qra- nenhurg naar Duitschland gaand, te Ora- nenburg de mede te voeren geldwaarden laten inschrijven, ten einde op die wijze moeilijkheden te voorkomen bij da terug reis. Aangifte-formulieren kunnen reeds op het station te Nijmegen of in de D4rel- nen tusschen Nijmegen en Granenburg hij het treinpersoneel worden verkregen. TWEEDE KAMER. worden: de ononderbroken vaart op Zuid- Amerika. de voorkoming van werkeloosheid (het vorig jaar keerde de Lloyd 31/» miilioen aan loouec uit) en het behoud' der vloot en haar werkgelegenheid voor ons land. De stemming was verdeeld, ook van de S.D.A.P. stemden een zestal leden vóór het ontwerp. Dinsdag 2 Juni wordt aangevangen met de wijziging dor Leerplicht- en Lager Onder- wijs-wei Auto-ongeluk. Dinsdagnacht heeft in Dein Haag een ernstig auto-ongeluk plaats gehad op de Koninginnegracht, bij den ingang van de Algemeene Begraafplaats. De heer H. uit Voorschoten kwam, vergezeld van twee dames en een heer, met een 8-oylinder auto, no. H 6256, van Scheveningen gere den, waar het gezelschap een bar had be zocht. Nadat de auto tegen de hoogte van de Koninginnegracht was opgereden, vloog hij tegen een daar staande lamitaarn- paal, welke afbrak. De auto ree# evenwel door en had nog zoo'n vaart, dat hij ter ï'Csebter^jde van den weg tegen een 20 tal meters verder «taanden boom aanreed* welke Lij den grond' geheel afknapte. Deze schok bracht die auto tot stilstand, doch tengevolge hiervan werden de chauf feur-eigenaar en de naast hean zittende dame door de voorruit geslingerd, waaiv na zij onder het zoo goed als geheel ver brijzelde voorstuk van de auto geraakten. Niet zonder moeite gelukte het later den huipbiedonden, -de beide, getroffenen on der de auto vandaan te halen. De ongeveer 80-jarige dame was er het ergst aan toe. Kermend riep zij telkens: „laat mij maar stervenl'' Ook de heer had verschillende wonden. Als een bewijs, hoe sterk de schok ge weest moet zijn, diene, dat het stuurrad geheel gebroken en versplinterd waa De dame en de heer, die achterin de auto waren gezeten, hebben ook wonden en schrammen opgeloopen, maar zijn er betrekkelijk goed afgekomen. Tegen 10 uur 's morgens werd de auto door den kraanwagen van de landweer naar het politiebureau aan het Alexander- veld getransporteerd. Nadat de ernstig verwonde dame Ten B. door den Eersten Hulpdienst naar het Ziekenhuis was vervoerd, bleek haar toe stand hoogst zorgelijk. Ook de toestand van den chauffeur was in die mate ern stig. dat hem door den commissaris van politie Kramer nog geen regelmatig ver hoor kon worden afgenomen. Hij verklaar de, dat hij het beheer over den auto ver loren had, doordat van den anderen kant een auto met verblindend licht naderde. Deze verklaring is echter nog van geen enkele zijde bevestigd; er zijn ooggetuigen geweest, die beweren dat de chauffeur met meet dan woeste vaart reed, zoodat de auto over den weg slingerde. RJJwleldleven gesnapt In den nacht van Dinsdag op Woensdag ongeveer twee uur zagen een paar sur- veiiieerende agenten van de overzijde van het IJ te Amsterdam, eenig© wielrijders, die gci.-ii licht op hadden. Even iatpr werd ontdekt, dat van ©en loods aan den Papa verweg een deur was opengebroken. Het was bekend, Galt in deze loods zeven rij wielen waren geborgen. Maar van d© fiet sen was niets meer te ontwaren. De agen ten brachten deze verdwijning in verband met d© Lichtiooze fietsen en zij trokken onmiddellijk, na zich van assistentie te hebben verzekerd, er op uit. Het werd een wilde rit, eerst naar die IJ-zijde, dan terug naar Schellmgwouder En daar werden drie van de geheimzinnige fietsers inge haald. De mannen, zich vervolgd ziend© gooiden de rijwielen weg en sprongen over ©en sloot, nagezet door de agenten. Zij werden alle drie gepakt en gebracht naar het bureau Volewijkspark. De rij wielen bleken inderdaad uit de loods te zijn gestolen. Een vierde man is later bij de IJ-pont aangehouden. Van prinses tot misdadigster. De rechtbank te Petersburg behandelt nu het proces van prinses Obolensky, de doch ter van den vroegeren gouverneur van Pe tersburg, aldus de „Izwestia". Ofschoon de prinses slechts 24 jaar oud is, heeft zij reeds een rijk verleden. Zij werd gearresteerd on der beschuldiging van spionnage en ter dood! veroordeeld*, maar later begenadigd. Kort daarna werd zij voor diefstal veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Toen zij haar twee jaar uitgezeten had, en op vrije voeten gesteld werd, heeft zij opnieuw haar oude loveni hervat. Zij heeft acht diefstallen ge pleegd- en een roofaanval in gezelschap van gevaarlijke misdadigers. Zij werd aangehou den en achter slot en grendel gezet. In de gevangenis simuleerde zij ontoerekenbaar heid. v Een lange reis. Het nieuwe stoomschip BelgenlaM, van de Redl Star Lino, zal den volgenden win ter een rei» ondernemen, die 183 dagen duurt. Het schip vertrekt op 4 December van.New-York, gaat eerst ,maar Havana (Ouba), dlan door het Panamakanaal naar Los Angeles en San Francisoo en zal ver der aanleggen ta Hiio en Honolulu, op weg naar Japon, Ohina en Indié. Vervol gens zal dit. Belgemkndi door de Roode Zee varon, Egypte bezoeken en ln ver schillende havens van de Middellandsohe Zee vertoeven, o.a. te Napels, Monaoo en Gibraltar. Daarna keert ze naar New-York terug. INGEZONDEN. Belasting misère! In de krant van Zaterdag 24 Mei heeft een elk een advertentie van den deurwaarder kunnen lezen, waaruit blijkt' het voornemen om mijn meubilaire goederen le verkoopen. In verband met mijn wedervaren ter zake en het feit, dat een elk mij aanklampt over mijrt vermeende belasting-schuld, verzoek ik Uwe redactie beleefd het volgende te willen' plaat sen. Wellicht doen anderen hun voordeel er mede. De zaak is deze. Op 1 Augustus 1923 werd mij uitgereikt een aanslag in de gemeente lijke forensenbelasting over het dienstjaar 1 Mei 192230 April 1923. Dus rum drie maanden na afloop van het dienstjaar en dus feitelijk alsdan ineens verschuldigd. .Zoo'n grapje tot een totaal bedrag van f 95.75 heeft men echter maar niet ineens ter beschikking en dus is dit in gedeelten- betaald* nJ. eerst op 13 Febr. 1924 60 en op 19 Maart 20. Resteerde dus nog 15.75. Ter betaling daarvan (buiten de andere belastingen) kwa men achtereenvolgens de aanmaningen los. Ter voorkoming van erger spoedde mijn vrouw zich naar het belastingkantoor, doch nam helaas gepast geld mede, n.1. precies lijk op mijn belastingbiljet afgeschreven, 15.75. Dit bedrag werd dan ook aanvanke- doch toen werd tevens geëischt de betaling van ƒ1.— vervolgingskosten. Daar mijn vrouw dit bedrag niet bij zich had, werd het betaalde bedrag der belasting doorgeschrapt en daarvoor in de plaats 14.75 afgeschre ven op mijn belasting en 1.voor vervol belastingschuld staan. Dit geschied-de op 7 Mei 1924. Tot mijn spijt heb ik van die ver- glngskosten. Dus zoodoende bleef er 1. anderde afschrijving op mijn biljet, evenmin als mijn vrouw, voldoende nota genomen. Doch wie schetst mijn verbazing toen ik op 22 Mei J.L vernam, dat de deurwaarder bij mij thuis was geweest, om mijn boeltje op te schrijven voor verkoop, om die 1. belasting binnen te krijgen. Daarbij werd aan mijn vrouw medegedeeld', dat de kosten daarvan bedroegen 5.40. Dit was dus op Donderdag. Daar Vrijdag en Zaterdag het belastingkantoor gesloten is, was mijn vrouw voornemens om Maandag het nu totaal ver schuldigde bedrag van 6.40 te gaan voldoen. Doch mis gerekend. Want Zaterdag d.a.v. plakte de deurwaarder een briefje op mijn huis, waarin de kennisgeving, dat mijn boel tje den 80sten Mei zou worden verkocht, terwijl een advertentie van vrijwel denzelf den inhoud' ln het nummer van dit blad op dien dag verscheen. Toen mijn vrouw Zaterdagmorgen zich naar het belastingkantoor begaf om aldaar die 1.belasting, plus 5.40 voor den deurwaarder te-betalen, nam men geen ge noegen met een bedrag van 6.40, maar moest zij betalen die 1.met f 18.80, zijn de blijkbaar volgens welwillende medewer king der autoriteiten de inmiddels in enkele dagen ontstane kosten. Noch de heer Grunwald, wethouder van financiën, noch de heer Doedens, Rijksont vanger, waarheen Ik door den eerste verwe zen werd, konden daaraan iets veranderen. Toen ik bij den laatsten er op wees, dat tus schen Donderdag 22 Mei en Zaterdag 24 Mei het kantoor de aangeboden f 6.40 niet in ontvangst heeft kunnen nemen, zeidpbij mij, dat dit bedrag aan den deurwaarder had kun nen ter hand gesteld worden. Dit is toch een elk niet bekend en tevens ligt zoo'n bedrag maar niet zoodra de deurwaarder verschijnt gereed om te kunnen betalen. Onwillekeurig vraag ik mij af, of hier, waar de belastingautoriteiten zelve zoo ontzettend ten achter zijn met de uitreiking der belas tingaanslagen, er geen aanleiding bestaat om ten opzichte der belastingplichtigen dan ook een beetje tegemoetkoming te betraèhten, te meer, wijl het hier slechts betrof de betaling van 1.— belastingschuld. En bovendien zal het geen overdaad zijn indien de termijn tusschen het aanslaan van den huisboedel eni de mogelijkheid tot betaling der schuld zoo danig gesteld wordt, dat men in de gelegen heid is op het belastingkantoor het verschul digde te voldoen. Hierbij zij nog opgemerkt, dat men het Zaterdag ln ontvangst nam en dit beschouwde als een zekere tegemoet koming. Misschien kan een en ander aanleiding zijn voor betrokken .autoriteiten om in die richting te streven. En aan mijn mededelinquenten zeg ik: wWie zloh aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht." N Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, G. MENIJN. o Speldjesdag typografen* M. de R.1 Beleefd verzoekt het Bestuur der af- deeling Helder van de Vereenlging tot bevordering der Gezondheid in de Gra fische vakken een plaatsje in uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Genoemde vereenlging stelt zich ten doel in het algemeen den gezondheids toestand in de drukkersbedrijven te be vorderen, inzonderheid de in het vak nog steeds veelvoudig voorkomende tubercu lose te bestrijden. Door de gehouden bloemen- en speld- jesdagen zijn wij alreeds er in geslaagd een eigen herstellingsoord te openen en wel te Eerbeek. Om dit herstellingsoord nu te kunnen blijven exploiteeren en er tevens eene gelegenheid bij te kunnen krijgen voor het opnemen van aan T. B. O. lijdende vrouwen en kinderen onzer leden, wordt voor dit doel eene algemeene speldjesdag gehouden in het geheele land. Deafdee- ling Helder besloot dezen dag te houden op den tweeden Pinksterdag. Hoewel alreeds versohillende bloempjes- en speldjesdagen zijn gehouden, hopen wij dat dit de inwoners van Helder niet zal verhinderen om de typografen in dit hun streven te helpen, daar zij uit den aard van hun bedrijf den lezers menig nuttig en aangenaam oogenblik bezorgen en de T. B. O. onder de beoefenaren van de typografie nog menig slaohtoffer maakt. De minimumprijs der speldjes is f 0.10 Namens het bestuur der afdeeJing Helder, G. "VAN PUFFELEN, secretaris. fri j,.v Subsidie aan den Kon. Holl. Lloyd. De Tweede Kamer heeft' Woensdag het wetsontwerp tot steun aan den Kon. Holl. Lloyd aangenomen met 48 tegen 28 stem men. 'Minister Aalberse verdedigde het ont werp o. a. door te wijzen op de belangen die met de voortzetting van het bedrijf gediend

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5