Derde Blad. ZOMERDIENST PLAATSELIJK NIEÜVS VAN ZATERDAG 31 MEI 1924. NED. SPOORWEGEN. Ingaande 1 Juni 1924. 6.29 Zond. niet (tot Alkmaar) 9.04 6.49 Zondags (tot Alkmaar) 9.04 7.27 sneltrein 9.04 10.05 Zondags niet (behalve in 12.13 Juli en Aug. tot Alkmaar) 2.31 2.52 \06 alleen Zaterdags 4.39 .51 Zaterdags en Zond. niet 5.55 *14 Zondags niet 6.41 7-4 9.32 5-16 Zondags niet 7-57 leltrainZond 9.11 12.28 Zcdags niet 3.05 8.32 9.40 11.22 2.46 6.13 5.40 allee:Zondags in Juli en Q «7 Augn^8 ö-u/ 5.49 Zondag 8.07 9.16 aneltreii 11.08 11.25 alleen Zonagg 1.04 Concert Ingezonden Mededeellng. .Volkskleedlngmagazijn G. E3RAMLAGE, Weststraat 11. Van de bestuursleden O. J. Baas en J. J. Verfaille was -bericht van verhindering in gekomen. Hierna sluiting, onder dank, door den Voorzitter. DER Vertrek van Aankomst te Helder: Amsterdam sin naar Schagen (des Donderdags vertrel 7.45 's morgens. Vertrek q Amsterda.. niet Aankomst te Helder: Zondags «inkomst 11.29 Bij dit nummer vn de Held. Crt. is voor Helder en Omstreen een afdruk van deze zomerdienstregeli^ gevoegd, op het zelfde formaat als het eenigen tijd door ons uitgegeven d^gtregelingen- kaartje. Men zal goed dnjn dit kaartje direct daarin te leggen en,.en streep te halen door de gewijzigde Q «nstregeling die van 30 Maart j.1. af gelor was. Voor het examen Algemeene Ziken- verpleging, slaagden Woensdag jl te\ik- maar de zusters H. E. den Engelsen e>L.A. M. ter Burg, beide opgeleid in het GÓ meente-Zdekenhuis, alhier. Te 's-Graverihage slaagde voor het machinistenexamen diploma A, de heer J. P. de Ruyter, alhier. Voor het 7 Mei te Utrecht gehouden voonber. examen Gemeente-Administratie slaagde onze plaatsgenoot, de heer B. J. Thjjssen. te geven in de Muziektent in het Plant soen, op Zaterdag 81 Mei van 7.30—0.30. Progr amima: 1. Matche Gala, L. Vossure. a. Caprice sur 1'opéra Norma, Bellini. 3. 1'Aurore d'un beaujour, Fatasie, J. Martin 4a. Mei, b. Meilied, Mendelssohn.' 5a. Vaandellied, de Nobel, b. Komt uit de dorpen, idem Pauze. 6a. De Strijders, Olmati. b. De Nieuwe Lent, idem 7. Morgenrood, C. de Nobel. 8. Aan de Strijders, Knijpinga. 9. Marche des Internationales, P. F. v. Ovêrbeeke. De nrs. I, 2, 3, 8 en 9 te geven door Heldersch Fanfarecorps. De nrs. 4a b, 5a b, 6a b en 7 te zingen door Kunst aan het Volk. Wanneer het concert niet doorgaat waait de blauwe vlag vanaf het Bondsgebouw. Uitbetaling postchèques. Gedurende de inaand Juni a.s. zal aan houders van chèques, uitgeschreven door rekeninghouders bij den Postchèque- en Girodienst, gelegenheid worden gegeven alsnog uitbetaling dier chèques te verzoe ken. Betaling zal echter alleen kunnen worden verkregen, als de rekeninghouder er mede instemt, dat het bedrag van de chèque van het tegoed zijner rekening wordt afgeschreven. Nadere inlichtingen worden ten postkantore verstrekt. De na 80 Juni nog in omilo<5p zijhde chèques zullen niet meer voer uitbetaling in aanmerking ikomen. Leveringen, De levering van kleiaardappelen ten behoeve van de soldaten,menanges in het garnizoen, over het tijdvak 1 Juni 1924 tot aan het tijdstip waarop aardappelen van het nieuwe gewas zullen worden genut tigd, is toegewezen aan O. van Os, alhier, tegen den prijs van 7.99 de 100 K.G. Nieuw orgeL Op Vrijdag 6 Juni a.s. zal het nieuwe orgel ln de Kerk der Herst. Evang. Lutb. Gemeente plechtig worden ingewijd. Btoombootdienst Helder—Texel— HarHngen. Blijkens een ln dit nummer voorkomen- re ®rïver^entie, zal de dienst op Harlingen 'uisdaga en Donderdags plaatshebben. OVERWEG VRAAGSTUK. In ons nummer van 16 Februari j.1. deelden wij ©en en andere mede omtrent de plannen eener buurtoommissie inzake het verkrijgen van een overweg, over het het spoorwegemplacement. Deze zaak, die al zeer oud is, wordt thans urgent, nu Langzamerhand een geheel nieuwe stads wijk is ontstaan en nog verder ontstaan zal, in do omgeving van het complex scho len aan den Polderweg. Deze buurtoommissie, bestaande uit in woners van den Polderweg, wilde, zooals men zich herinneren zal, een overbrug ging over het spoorwegemplacemt heen; de hiervoor geraamde kosten bedragen on geveer 28000.— Haar plannen zijn thans in handen gesteld! van Burgemeester en Wethouders. Naar wij1 vernemen zou dit OoJlege meer gevoelen voor een tunnel, die dan van de Spoorstraat af zou loopen tot ohr geveer recht tegenover de nieuwe bebou wing (einde Polderweg); de hiervoor door den directeur der gemeenteverken ge raamde kosten bedragen plrn. 60.000.—. Deze tunnel zou 4 meter breed worden. Zij zal dienstbaar worden voor verkeer van voetgangers en, van kleine voertui gen, dus niet voor rijtuig- en autover keer. Het spreekt vanzelf, dat omtrent deze aangelegenheid nog geen definitieve plannen .bestaan, daar de Spoorweg-maat schappij op haar beurt ook met. teekenin- gen enz. betreffende deze aangelegenheid zal komen. Na-ar wij vernemen heeft de economische oommissie van B. en W. als wijzend geadviseerd. Zoo als men zal weten, en zooals wij in ons artikel van 16 Februari ook mededeel den, bestond ook nog het kostbare plan om den hoek het tegenwoordig emplacement van de Spoowegmaatschappij aan te koo- pen en door het aan te leggen plant soen heen den overweg te projecteeven, maar van dit plan heeft men, om de kos ten, definitief moeten afzien. DE VLOTBRUG BIJ DE KOOIJ. Naar wij vernemen zijn Ged. Staten bereid aan de Staten voor tê stellen een provinciaal subsidie in de kosten van aan leg eener vlotbrug hij de Kooi te ver- leenen. Deze subsidie zou evenwel nooit booger kunnen zijn dan die van het Rijk, welke op 15000.— is gesteld. Door ons gemeentebestuur was aan de provincie gevraagd, naar men wpet, een subsidie' van 20.000. LASTEN VERDEELING HOOGHEEM RAADSCHAP. Naar wij hier en daar vernemen, doch bevestiging konden wij nog niet verkrij gen^ zou het in het voornemen van Gei Staten liggen1, aan de Staten voor te stel len, een grooter aandeel der watersnood- lasten 1916 voor rekening der Provincie te nemen. Hoe groot dit percentage zal zijn, staat nog niet vast, men noemt 15 20 percent, dat aldus verschoven zou worden. De belangstellenden zullen trou wens tijdig genoeg in kennis worden ge teld, daar het hier geldt eene wijziging h- het Reglement van het Hoogheemraad schap, welke wijziging volgens de wet ccrs> voor belanghebbenden ter visie zal word*! gelegd, zoodat ook nog tijd ge noeg funwezig is, zich terzake met voor stellen de Provinciale Staten te wem den. Wat dezv lastenverschuiving ongeveer beteeken-t, bffkt hieruit, dat thans 60 der watersnoodrosten voor rekening van het Hoogheemraadschap is en 40 voor de provincie. Een verschuiving van 15 zou dus die verhojding aldus maken 45 55 en van 10 tot 40 60 precies andersom als nu. Een verschud ving van 10 beteekmt reeds 120.000 verlichting voor het Hoogheemraadschap Oranje-HarmanitfcapeL De Oranje-Harmoniekapel behaalde op het muziekconcours te Alkmaar, Hemelvaarts dag, een len prijs in de 3e Aid. Het is een kranige prestatie vin deze nog jonge vereeniging, te meer, als mm in aan merking neemt, dat -het hoogst te bereiken puntènaantal 350 bedroeg en de kapel er 300 behaalde, hetgeen -tevens het hoogste aantal was, dat dien dag behaald werd. Ook in den Eerewedstrijd- kwam de Oranje Harmoniekapel uit. De uitslag daarvan is neg niet -bekend. Jaarverslag Eigen' Stoomboot-Onderne ming „Esona". Aan het jaarverslag van den President- Commissaris en den- Directeur wordt het volgende ontleend: Wij betreuren' dit jaar n^et denzelfden optimistischen toon te kunnen doen hoo- ren als verleden jaar. De malaise, die tal van Maatschappijen- in het afgeloopen jaar heeft -getroffen, is ook ons niet voor bij gegaan, terwijl de concurrentie ons noopte de prijzen te verlagen. Dat wij dit moesten doen, vonden wij geen bezwaar, doch wat ons onaangenaam stemde, was, dat er hier verschillende zakenmenschen zijn, die hoewel zij door de Heldersche burgerij hun brood verdienen onze Hel dersche onderneming mee hielpen be strijden. Wanneer wij de geschiedenis van de oprichting van onze vennootschap even in herinnering brengen, dan wenschen wij te oonstateeren dat de Gemeenteraad toenmaals binnen enkele dagen met bijna algemeene stemmen heeft besloten- om het belangrijke bedrag, voor de overname benoodigd, aan de oprichters te fournee- ren, waarvoor telegrafisch de toestem ming van Ged. Staten werd verkregen. Het Gemeentebestuur en Ged. Staten' hebben dat niet gedaan om de oprichters een -genoegen te doen, doch omdat de noodzakelijkheid werd ingezien dezen dienst voor de gemeente Helder te behou den. Was deze in andere handen over gegaan, stellig zou dit voor de burgerij een groot nadeel zijn geweest en het per Colbert-Costuums 7.20, 9.60,12.80,16.20,19.80, 21.40. Colbert-Costuums (prima blauw Vlcuna) 19.20, 23.76, 28.80. Broeken 1.99, 3.20, 3.60. Stroohoeden 49, 68, 99, 139 et IJzersterke Kinderpakjes In katoen en wol. soneel zou in ongunstiger conditie ge komen zijn. Onze eigen- stoomboot-onder neming is ons een waarborg, dat thans willekeur is uitgesloten en aan onze wen schen wordt tegemoet gekomen. Waar dit dus een uitsluitend Helder sche onderneming is; behoort deze door de handeldrijvende burgerij krachtig te worden -gesteund en is men daartoe niet alleen zedelijk verplicht, omdat ook de gemeente er geld in heeft -gestoken, doch brengt een gezond eigenbelang, ©en ge voel van saamhoorigheld 'en ons eerge voel mee, deze zaak zoo loyaal mogelijk te steunen. Door onzen dagelijkschen dienst is men als het ware door een snelbesteldienst verzekerd zijn goederen zoo spoedig als maar denkbaar is te ontvangen. Is min dere spoed noodig, dan hebben wij onzen anderen dienst, de ^Anna Cornelia". Zelfs hebben wij gemeend te moeten zorgen; dat, wanneer een boot uit de vaart is ge nomen voor de noodige herstellipgen, een rèserveboot aanwezig is om den dienst volledig te kunnen onderhouden. Dat wij met onzen tijd zijn meegegaan, moge u blijken hieruit, dat het vervoer te Helder, zoowel als in Amsterdam per vrachtauto's -geschiedt. Uit dit alles blijkt, dat deze Heldersche onderneming, waarvoor men zich ook uit tal van andere plaatsen financieel heeft -geïnteresseerd, zeer zeker levensvatbaar is en hebben- toch ook de jaren die achter ons liggen dit duidelijk doen -blijken. Het moet nu voor Helder een eere-zaak zijn deze onderneming groot te maken en te toonen, dat hier de ondernemingsgeest zaken kan oprichten en behouden niet alleen, doch zelfs tot grooten bloei kan brengen. Daartoe moet ieder aandeel houder, ieder goed burger meewerken en andere zakenmenschen bewerken onze onderneming zoo krachtig mogelijk te steunen. Gaarne willen wij hier ook oon stateeren, dat wij van meerdere zijden sympathieken steun in deze ondervonden. 'Wij wenschen- u de verzekering te ge ven, dat niets door ons is of wordt ver zuimd om de belangen der vennootschap te behartigen. Maar om dat te kunnen doen, moeten wij kunnen rekenen- op de volle medewerking van alle aandeelhou ders, op den steunNvan de geheele bur gerij, want dit geldt hier voor Helder een eerezaak om de „Esona", onze eigen Hel dersche onderneming, tot bloei te brengen De diensten- werden in het afgeloopen jaar met de -grootste regelmatigheid ver vuld. Met genoegen wordt geconstateerd, dat het aantal zendingen, ondanks de con currentie, ongeveer 5500 stuks hooger was dan verleden jaar. Het passagiers vervoer bleef nagenoeg gelijk aan het vorige boekjaar. De Zondagsreizen wer den zeer ongunstig beïnvloed door het gure en regenachtige weer. Door het op- loopen der kolenprijzen was de post brandstoffen beduidend hooger dan in 1922. Hoewel jde /exploitatie-rekening sluit met het niet onbelangrijk batig saldo van 13683.40, kon de algemeene vergade ring zich vereenigen met het voorstel van commissarissen, om in verband met de moeilijke tijden en ter versterking van de financieele positie, dat saldo grooten- deels te bestemmen voor afschrijving op de bezittingen der Vennootschap en het restant op de nieuwe rekening over te boeken. De .vergadering besloot voorts in de vacature, ontstaan door bet vertrek van den heer O. Adriaanse, niet te voorzien, daar een ooilege van vijf commissarissen- voldoende werd geacht. Vereeniging „Ambachtscfotschool voor Helder en Omstreken". 'Woensdagavond werd in het gebouw der Ambachtsschool een algemeene ledenverga dering gehouden onder Voorzitterschap van den heer D. H. Grunwald. Nadat de notulen der vorige vergadering door den directeur waren gelezen en goedge keurd, kwam in behandeling de reken-ing en verantwoording over -1923. Deze werd toege licht door den Penningmeester, den- heer R. Kastelen, Namens de commissie van on derzoek rapporteert de heer S. Meijers, dal alles nauwkeurig is nagegaan en volkomen in orde bevonden. Deze -rekening en verant woording wordt goedgekeurd onder dank aan den Penningmeester, met den wensch, dat hij nog vele jaren deze taak moge vervullen Vervolgens leest de directeur het verslag over 1923 voor, hetwelk onveranderd wordt goedgek urdL De ooncept-begrooting voor 1925 komt thans aan de orde. De penningm. geeft hierbi, de noodige inlichtingen-. De post onderhoud is, in- tegenstelling met de andere posten, die bijna alle verlaagd zijn, met 3000 verhoogd. Het gebouw heeft dringend herstellingen noodig, die geraamd zijn op pl. m. 10.000, De bedoeling is dit in 3 jaren te verwerken Deze begrooting wordt goedgekeurd tot een bedrag van 77649.-65. IDe Voorzitter deelt vervolgens mede, dat het aantal leerlingen van buiten de gemeente steeds stijgt, waaruit blijkt de goede naam, die de school buiten de gemeente beeft. Dit bljjkt ook wel uit het bezoek van den direc teur en een leeraar van de A. B. 8. te Velzen. BJj het -hoogovenbedrijf aldaar werden alle electriciens bedankt, behalve die van onze ingenieur, beter onderlegd waren. Dit gaf dezen ingenieur, die tevens bestuurslid der A. B. 8. -te Velzen is, aanleiding het perso neel dier school te verzoeken zich van het onderwijs aan de school -te Helder op de hoogte te stellen. Rij de benoeming van een administrateur s rekening gehouden met den wensch in de vorige vergadering uitgesproken, iemand te benoemen- zonder pensioen. Als zoodanig is benoemd de heer 8. Troost alhier. Van den eervol- ontslagen- administrateur A. P. «L Trieblinig heeft het Bestuur in een vergade ring officieel afscheid genomen en hem een op de school vervaardigde theekast aange boden als herinnering voor zijn uitmuntende werkzaamheden-. Verder deelt de Voorzitter mede, dat d-e Regeering de post voor steun aan leerlingen ad ƒ300 wenschte te schrappen. Het Be stuur heeft zich hiertegen ten sterkste ver zet, met het verblijdend resultaat, dat de be grooting 1924 thans is goedgekeurd- met be houd van genoemden- post. Bij de rondvraag wenscht de heer 8. de Jong te vernemen of er voldoende ruimte is voor alle -nieuwe leerlingen; ook voor het groot aantal buitenjongens. Ais men zooveel buitenjongensaanneemt, raken de Helder sche jongens dan niet in de verdrukking? De Voorz. antwoordt hierop, dat allen een gelijk examen moeten afleggen en dat zoo min mogelijk worden afgewezen, hetzij Heldersche of buitenleerlingen, in het belang der leerlingen zelf. De heer De Jong is ook getroffen door het groot aantal kostelooze leerlingen- <30), wordt .dit voldoende onderzocht? De Voorz. ant woordt hierop, dat allen het biljet der in komstenbelasting moeten meebrengen en deze zaak streng wordt onderzocht De heer Rueck zegt, dat het pleit voor de school, het groot aantal kostelooze leerlingen; hierdoor bereikt men juist hen, die anders van het onderwijs worden buitengesloten. Hij zag dit aantal liefst nog grooter. Polder „Het Koegras". Vergadering van Hoofdingelanden van den Polder ,^Het Koegras", op Vrijdagna middag half twee in Hotel „Bellevue Voorzitter <je heer J. J. Verfaille, secre taris de heer A. J. de Jongh. Aanwezig zijn de heeren P. Glas, J. van der Veer, O. Dito, D. Sleutel, H. Bakker Dz., G. de Beurs Gz., G. W. Jimmink Hz., A. A. Kikkert, A. Noot, Jhr. Laman Trip, P. Zeeman. Voorts de heer H. G. Th. Mann, opzichter. Nadat de notulen der vorige vergadering zijn gelezen en zonder op- of aanmerkingen zijn goedgekeurd, doet de Voorzitter mede- deeling, dat van de heeren Loopuyt en Blank man telegrafische berichten van verhinde ring zijn ingekomen, laatstgenoemde wegens ziekte. Verder deelt de Voorzitter mede, da-t de electrificeering en watervoorziening in den Polder is tot stand gekomen, alsmede de nieuwe verbindingsweg met Caliantsoog of ficieel is geopend, en brengt hij een woord van dank aan de betrokken autoriteiten voor den steun, dien het Polderbestuur in deze aangelegenheden- ondervond. 'Aan de orde is nu het voorstel betreffende Overname in -beheer en onéerhoud van den Duinweg. De voorwaarden waarop deze weg door het Rijk aan den Polder zijn overge dragen, zijn eensluidend aan die bij vroegere gelegenheden, zooals ten opzichte van den Strooweg enz. Indertijd heeft het Polderbe stuur in principe reeds besloten tot dit onder houd, doch thans -is een desbetreffende be slissing noodig, teneinde de koninklijke goed keuring te krijgen. De heer Laman Trip vraagt welke de kosten van onderhoud zullen zijn. De Voorzitter kan daarop thans geen antwoord geven, en de zaak is ook niet aan de orde. De heer Laman Trip maakt bezwaren tegen- een goedkeuring zonder meer. Het is zeer goed mogelijk, dat voor dit onderhoud een afzonderlijk beambte moet worden aan gesteld. Wie heeft voordeel van dezen weg? Toch niet in de eerste plaats de Polder, en- gaat het nu wel aan, daarvoor straks mis schien de polderlasten- te moeten verhoogen? De Voorzitter antwoordt, dat bij- het opmaken van de plannen de zaak in het be stuur is besproken, en overeengekomen is, da-t een gedeelte van den weg voor rekening van den Polder' zou komen. Dat moet door het -besluit van hedenmiddag bekrachtigd worden. De heer Laman Trip meent, dat de nieuwe weg niet in zeer gunstige conditie verkeert, zoodat d-it onderhoud wel kon tegen vallen. In het andere geval, als de Polder niet meer van deze onderhoudslasten af kan, is naar spr. meening geen stemming noodi Ook de heer J-immink meent, dat reeds aanstonds groote kosten noodig zullen zijn, Daartegenover merkt de heer Verfaille op, dat z. i. d.ie kosten niet zoo groot zullen zijn; allerlei omstandigheden, en vooral ook het gebrek aan regen, zijn oorzaak, dat' de toestand' op het oogenblik misschien minder goed is dan wij hoopten. De heer Laman Trip meent, dat men de consequenties voor een dergelijk besluit vooraf dient te overwegen. Er heeft bestui ving plaats en het onderhoud kan ons dien tengevolge heel wat kosteu. Spr. stelt voor in dit beslui-t een clausule in te lasschen, dat het Polderbestuur zich niet aansprakelijk- stelt voor schade door bestuiving. De Voorzitter merkt op, dat het Rijk de kosten van onderhoud' der duinen heeft en ons dus nooit verantwoordelijk kan stellen voor bestuiving. Overigens heeft spr. geen bezwaar een desbetreffende clausule te doen De heer Mann merkt op, dat voor bestui ving geen vrees behoeft te worden gekoes terd; de kwestie, waarop de heer Laman Trip doelt, betreft slechts enkele beloopjes, die bij den aanleg ontstaan zijn, en waaromtrent het Rijk het onderhoud heelt. Daar de heer Laman Trip zijn voorstel handhaaft, komt dit in stemming en wordt het verworpen- Vóór stemmen de heeren Zeeman, Bakker, Jimmink en de voorsteller. Het besluit tót onderhoud van den weg wordt vervolgens met algemeene stemmen goedgekeurd. Punt 8. Rekening en verantwoording 1923. Door (ten rapporteur, den heer De Beurs, is hierover een schriftelijk rapport uitgebracht, dat concludeert tot goedkeuring der rekening en verantwoording. Door Dijkgraaf en Heemraden is hierbij de volgende toelichting aan de vergadering rigedlend: 3e ontvangsten bedragen f 26648.25 De utigaven bedragen 23055.19 en sluit de Rekening alzoo met een batig saldo van 8593.06 Dit komt in hoofdzaak door: meerdere ontvangsten dan was geraamd op d-e posten: deposito rente 70 verkoop van grint 625 en door mindere uitgaven dan was geraamd op de posten: uitvoering Pensioenwet 1922 800 baggeren van vaarten en slooten 1335 onderhoud- van sluizen 325 onderhoud van bruggen, enz. 780 en diverse kleine posten 158 A. B. 8., omdat zij, volgens den betrokken opnemen, al acht hij- die absoluut overbodig. Totaal 8593 Toen, in het najaar, het baggeren in de vaarten zou worden voortgezet, kon dat niet geschieden eerst door den hoogen^ water stand-, en later door den ingevallen vorst. Om dezelfde reden is werk aan de sluizen en aan de bruggen, dat reeds was aanbesteed, niet kunnen doorgaan. iWiji stelten ons voor U later een supple toirs begrooting aan- te -bieden, waarbij over het saldo geheel of gedeeltelijk voor het loo- pende dienstjaar zal worden beschikt, ten einde in dit jaar de vroeger voorgenomen werken alsnog uit te voeren. De rekening en verantwoording wordt con form het rapport goedgekeurd. 4. Voor -het onderzoek van de geloofsbrie ven der nieuw gekozen leden de heeren Jimmink en Zander wordt de vergadering een wijle geschorst. De heer Jimmink, de eenige der nieuwe leden, die ter vergadering aanwezig is, verlaat tijdens dit onderzoek de vergadering. De geloofsbrieven worden on derzocht en bij monde van den heer Laman Trip tot toelating der beide heeren geadvi seerd. 6. Benoeming Dijkgraaf wegens perio dieke aftreding van den heer J. J. Verfaille. Met algemeene stemmen (1 blanco) wordt de heer Verfaille herbenoemd; deze dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. 6. Verzoek van het Gemeentebestuur van Caliantsoog om 100 subsidie voor verbete ring van de brug over de Scheid-ingsvliet bij Duinweg. Het betreft hier het wegnemen van een scherpen hoek bij deze brug, die gevaar oplevert voor het verkeer. De bedoe ling is de brug aan de Koegraszjjde breeder te maken door daaraan een vleugel te bou wen. De gemeente Caliantsoog wil dezen hoek verbeteren, hetgeen ƒ300 kost en vraagt hiervoor den steun van den Polder. De kwestie is bereids in het Dagelijksch Be stuur besproken. Men kan de zaak aan de prudentie van het Bestuur overlaten; het schrijven is eerst kort geleden ingekomen- en zeer zeker zal deze zaak nader worden be keken. tNa eenige discussie besluit de vergadering de kosten 100 voor rekening van den Polder -te nemen. (De heer Sleutel wil geacht worden buiten stemming te blijven). [Rondvraag. Bij de rondvraag worden nog verschillende kwesties naar voren gebracht. De heer Zeeman wijst op den toestand der Midden-vliet waarin zeer veel kroos is. Deze zaak heeft rèeds de aandacht van het Dag. Bestuur. De heer Jimmink wijst op het leggen der kabels voor electriciteit en wa-ter in de vaarten, dat z. i. niet diep genoeg geschiedt. Uit de nadere besprekingen blijkt, dat spr. het oog heeft op het particuliere werk, niet op de leidingen van gemeentewege. De Voorzitter wijst op het gevaar hiervan bjj baggerwerk, enz., daar de kabels dan licht beschadigd kunnen worden. De heer Laman Trip vraagt inlichtin gen betreffende den dam, die thans aan het N.-H. Kanaal gelegd is (in plaats van de beide bruggen). Hierin is geen doorvaart geprojecteerd. Is het Polderbestuur hierin gekend? vraagt spr. De V o o r z i 11 e r antwoordt, da-t het Pol derbestuur aan Waterstaat gewezen heeft op de wenschelijkheid in eenvan de dammen een open-ing te maken. Dit is ook in het be lang der betrokken Departementen. Te 3 uur wordt de vergadering gesloten. Blauwe week 1024. Evenals vorige jaren houden de drank bestrijders een blauwe week actie, die hierin bestaat, dat zij buiten hunne ge wone propaganda een week van intense actie voeren voor geheel-onthouding. De doeken met spreuken, ontleend aan den drankstrijd, doen Helder's burgerij al kond, dat de actie is ingezet, welke begint met Hemelvaartsdag en eindigt den 2den Pinksterdag. Overal door het -geheele land worden openluchtvergaderingen gehou den1, propaganda-wagens kruisen- door de straten- om bloempjes, kranten en brochu res te verkoopen. He Helder mogen geen bloempjes worden verkocht, omdat B. en W. dit niet toestaan (wanneer zal dit wel mogen?). Ook een- openlucht-verga dering kan niet doorgaan, omdat -geen spreker was te krijgen. Wij zijn dus aan gewezen op de straat-oolportage. Moge Helder's burgerij ons steunen door een krant of brochure te koopen, u steunt daar de -geheel-onthouding mede, doordat wij van de winst propaganda kun-

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 9