Eerste Blad. GRATIS. DE MISDAAD VAN SYLVESTRE B0NNARD Keelontsteking Abdijsiroop BUITENLAND Laat Je niets aansmeren; BINNENLAND f Nr. 5884. DONDERDAG 19 JUNI 1924,, 52ste JAARGANG. Zij, die zich van heden af, voor min stens drie maanden, op dit blad abonneeren, ontvangen het tot 1 JULI Donderdag 19 Juni9.53 uur. Vrijdag 20 9.54 DUITSCHLAND. De communistische gemeenteraadsle den te Essen, die op één na dé sterkste groep in den raad! vormen, hebben hij de installatie van de raadsleden de verklar ring afgelegd, dat zij zich, niet aan een formaliteit als de belofte, enz. gebonden echten, doch zich slechts jegens dé arbei ders en de communistische partij verant woordelijk voelen. Op grond vain een in- tusschen uitgevaardigde verordening van den rijksminister van binnenlandsche za ken heeft nu het gemeentebestuur de le den van de communistische groep voor den duur van hun belofte uitgesloten van alle raadsvergaderingen. Men mag ver wachten, dat deze verordening in tal van gjemeenten toegepast zal worden. De arbeidsmarkt In Duitschland. In Mei is op de Duitsche arbeidsmarkt een begin van achteruitgang waargeno men. Het aantal opdrachten! in verschil lende takken van nijverheid is inderdaad verminderd. In het geheel is het aantal werkloozen nog niet toegenomen, ja, zelfs nog iets verminderd. De Duitsche .gevangenen. Hun overbrenging naar hei Rijnland. Radiografisch wordt gemeld, dat dertig Duitschers uit het Ruhrgebied, die ver oordeeld waren wegens deelneming aan het lijdelijk verzet, van St. Martin op het eiland Ré naar Parijs zijn overgebracht, om in gevangenissen in het Rijnland te worden opgesloten. Een B.T.A.-telegram bevestigt, dat de Duitsche gevangenen uit Frankrijk naar het Rijnland Zijn overgebracht en voegt er bij, dat Duitschland van zijn- kant de invrijheidstelling heeft gelqst der Fran- schen, die in Duitschland worden gevan gen gehouden. Naar men uit Frankfort a/dl Main meldt, -vindt de algemeene hoop op een meer te gemoetkomende houding van de Fran- sche overheid in het bezette gebied be vestiging in die vrijlating van 'een groot aantal tot lange gevangenisstraffen ver oordeelde spoorwegmiaimen uit Mainz. De opheffing der reisbclasting. -Berlijn, 18 Juni De opheffing van de verordening betreffend.© dé 500 Mark réis- belasting treedt heden in werking. Duit schers, die voortaan naar het buitenlaiidi wil len reizen, betalen voor hun visum voor een reisje nog slechts 10 Mark per persoon of gezin, bij een visum voor drie maanden 25 Mark, voor zes maanden 50 en voor meer dan zes maanden 60 Mark. Men meldt uit Frankfort, dat die intrek king van de reisbelasting algemeen met groote instemming wordt begroet. Vele FEUILLETON. door ANATOLE FRANC®. Toen mijnheer de L essay hoorde, dat ik de Eoole des Ohartes afgeloopen had, achtte hij mij waardig om aan zijn histo- rischen atlas mede te werken. Zijn bedoe ling was om op een reekskaarten juist aan te geven, wat de wijsgeerige grijsaard de wisselingen der rijken van Noach tot aan Karei den Groote noemde. Mijnheer de Lessay had in zijn hoofd alle dwalin gen der 18de eeuw op het gebied der antiquiteiten opeengehoopt. Ik behoorde op het terrein der geschiedenis tot de nieuwere, school en was op een leeftijd, dat irnen slechts met moeite veinzen kan. De wjjze, waarop de oude man de tijden der barbaren begreep, of liever niet be greep, de koppigheid, waarmede hij in de Oudheid slechts eerzuchtige vorsten, hui chelachtige en hebzuchtige geestelijken', deugdzame burgers en wijsgeerige dich ters en1 andere menischen zag, die nooit bestaan hebben dan in de romans van MarmonteL, maakte mij steeds weer wan hopig en deden in den beginne allerlei tegenwerpingen in mij opkomen1, die on getwijfeld zeet rationeel, maar volmaakt nutteloos en dikwijls gevaarlijk waren. Mynneer de Lessay was heel prikkelbaar Duitschers zijn, met wijziging hunner vacantieplannen, nu voornemens de Ne- deriandsohe zeebaden te bezoteken. ^FRANKRIJK. De regeeringsverklaring van Herriot Parijs, 17 Juni. De vergadering van de Kamer, waarin Herriot Doumergue's ^bood schap en dé regeeringsverklaring heeft voor gelezen, heeft een kalm heloop gehad. Van begin tot eind! ademt de regeerings verklaring een geest van gezonde democratie en loyalen wil tot samenwerking met de ge allieerden en die gewezen vijanden. Men weet nu wat men aan dit, meest' uit jonge mannen samengesteld, ministerie heeft. Krachtig stelde Herriot op den voorgrond het gezantschap bij het vatikaan niet te wil len bestendigen en de wét op de geestelijke orden te willen toepassen zonder oude veetan pp te rakelen. Een ontwerp op ruime amnes tie en tot intrekking van dé besluitwetten is reeds ingediend. Onder zeker voorbehoud wil Herriot de beambten inzake het vereent- gingsrecht tegemoetkomen. De regeering zal het vakvereenigingsreebt toekennen aan per soneel in overheidsdienst, maar geeft in geen enkel opzicht haar rechten prijs voor het geval van een gezamenlijke handeling van de beambten tegen de belangen van den staat. Zij voorziet dén terugkeer tot het districts stelsel hij- verkiezingen, zij het met zekere, verbeteringen en het brengen van Elzas- Lotharingen onder de algemeene wetgeving van de republiek met inachtneming van de stoffelijke en geestelijke belangen der be volking. Zij zal er voor waken, dat de finan- cieele bronnen, welke bestemd zijn voor het herstel vpt de verwoeste streken, doeltref fend aangewend zullen worden. Zij zal geen aanslag dulden op de voordeelen door den werkepden stand behaald, de wet op den achturigen werkdag handhaven, en stipt de internationale arbeidsovereenkomsten van Washington en Genève ratificeeren. Onder de punten van het door Herriot ontwikkelde program dienen nog te worden genoemd de hervorming van het leger over eenkomstig de ervaringen van den oorlog en de behoeften des.lands en den actieven mili tairen diensttijd verminderen), doch zoodanig, dat Frankrijk in geen enkel opzicht ontbloot of verzwakt wordt. Frankrijk verwerpt elke gedachte aan annexatie of verovering en wil slechts veiligheid in waardigheid en onafhan-t kelijkheid, het wil' slechts den vrede voor zichzelf en andere volken tevens. 'Sprekendi over de Duitsche politiek, zeide Herriot: Hoewel wj} vijandig staan tegenover eën politiek van bezettingen en het nemen van panden op vreemd gebied^ achten wij het, gezien den huldigen stand van zaken in Duitschland en de noodzakelijkheid oer niet alleen Frankrijk, maar alle landen te behoe den voor een terugkeer van den aanval van het nationalistisch pangermanisme, onmoge lijk het Roerbekken te ontruimen alvorens de waarborgen, voorzien door de deskundi gen, tot stand zuilen zijn gebracht, onder ver zekering van een billijke en doeltreffende uitvoering, en lm handen zijn gesteld van d'e internationale lichamen, welke aangewezen zijn om ze te beheeren. Wij zullen bij alle volken den, democrati- sohen geest aanwakkeren en steunen, al het mogelijke doen om den Volkenbond te ver sterken, evenals alle internationale instellin gen van inlichting, toenadering en bemidde ling. Wij wenscben dé democratie in Duitsch land zich te zien versterken, beramen reeds nu welwillend© maatregelen en voorzien blij vende gunsten, opschorting van straffen en intrekking van de uitzettingen, welke wij ge-' val voor geval nagaan. Over Rusland sprekend, zeide de minister: Tragische gebeurtenissen, afwijkende leer stellingen scheiden ons van de regeering te Moskou. Wij' zullen echter niet vergeten, dat het Russische volk geruimen tijd met ons op hetzelfde slagveld heeft gebloed'. Wij' zullen van stonde af aan een hervatting van de nor male betrekkingen met Rusland! voorbe elden. i De verklaring van Herriot werd door de linkerzijde voortdurend toegejuicht. Ten einde het debat te bekorten, werd door en Clémentine was heel mooi. Tusschon hem en haar ondervond ik heel wat mar telingen en heel wat zielsverrukkingen. Ik had lief, werd laf en willigde weldra alles in, wat hij' eischte ten opzichte van den historischen en politiekem vorm, wel ken deze aarde, die later Clémentine dra gen zou, in de tijden van Abraham, Me- nes en Deukalion had. „Mademoiselle dé Lessay lette, ik moet het eerlijk bekennen, al heel weinig op mij. Deze onverschilligheid' vond'ik zoo vanzelfsprekend en zoo natuurlijk, dat het niet in mij opkwam mij erover te be klagen; Ik leed eronder, maar zonder hot Ingezonden MedodeeJlng. DE UITVERKOOP In BRAMLAGE's volkskleeding- de regeeringsparijjen, met inbegrip van de socialisten, besloten alle door hen ingediende interpellaties in te trekken. Na Herriot was dus alleen de oppositie aan het woord. Dé regeeringsverklaring van Herriot De Vorwfirts vindt de regeeringjsvérkla- ring van Herriot een geweldigen stap vooruit in vergelijking met toon en in houd van vroegere Fransche ministers redevoeringen in dé, laatste vijf jaren, al blijft dé hoogste waakzaamheid en acti viteit geboden. Het Berk Tagi. is minder tevreden, wijst er op, dat de Al-Duitsche kringen, waar tegen Herriot tekeer gaat, immers niet aan het bewind zijn, is onaangenaam ge troffen door het feit, dat ^Herriot aan de ontruiming van het Roergebied) weer niéuwe voorwaarden verbindt en betreurt, dat het nieuwe Frankrijk ook nog beper kingen maakt ten opzichte van de am nestie, die volgens het „B. T." algemeen behoorde te zijn. Herrloit en de Dnitséhé gevangenen. Amnestie? Parijs, 16 Juni Ter bevordering van het herstel der normale betrekkingen tus- schen Frankrijk en Duitschland heeft de heer Herriot aan generaal Noliet opgedra gen onmiddellijk een onderzoek in te stel len inzake het verleenén van amnestie aan de veroordeelde Duitschers uit de bezette gebieden overeenkomstig den aard dér vergrijpen. ENGELAND. De ooconomlsche toestand In Engeland Volgens een mededeeling in het bulle tin van -het ministerie van arbeid, toonde de werkverschaffing in Mei verdere ver betering. Onder de elf millioen vijfhon derdduizend werklieden, verzekerd vol gens de werkloozenveizekering in Enge land en Noordelijk Ierland, bedroeg het percentage aan werkloozen op 26 Mei 9.6, tegen 9.7 op 28 April. f.. tegen 11.2 in Mei 1923. Ia Mei bleven de loonen stijgen en in de industrieën, waarvan statistieken beschikbaar zijn, wezen de veranderingen in den loonstandaard gedurende Mei een gezamenlijke vermeerdering aan van on geveer 275 duizend pond over het weke- lijksche volle loon vqn ongeveer een mil lioen driehonderdvijftig duizend arbei ders. De kosten van het levensonderhoud voor de arbeidende klasse toonden een kleine daling in Mei hoofdzakelijk veroor zaakt door de daling van de prijzen van suiker, melk, visch en steenkool Den eenten-dortigsten Mei was het indexcijfer van de kleinhandelsprijzen ongeveer 69 pot hoven, dat van 1914, tegen 71 pet in het begin van MeL i Rakowdky heeft aan de Britsohé hou ders van Russische obligaties meegedeeld, dat Rusland de schulden van vóór den oorlog met 80 wil verminderen. ITALIË. Een crisis aanstaande? Zoowel uit Berlijn als «draadloos uit Londen komen berichten, welke doen vermoeden, dat zich in Rome ernstige gebeurtenissen afspelen. De Italiaansche censuur laat maar weinig berichten door over de zaak Matteotti. Zoo valt nog niet te weten. Ik had nog steeds hoop; we waren pas bij het eerste Assyrische rijk. jlederen avond kwam mijnheer de Les say bij mijn vader koffie drinken. Ik be grijp nog niet, hoe zij tulke vriendeh ge worden zijn, want niet spoedig zal men twee zulke geheel uiteenloopendö naturen vinden. Mijn vader bewonderde weinig en vergaf veel Met het klimmen van zijn jaren had hij een gloeienden haat gekre gen aan alle overdrijving. Hij hulde zijn denkbeelden in duizend fijne nuances en maakte nooit dan met de grootste reserve een meening tot de zijne. Deze gewoonten van een fijngevoeligen en zwakken geest joegen den ouden, xnageren en niet spoe dig toeschietelijken edelman, dien de ge matigdheid van een tegenstander nooit ontwapende (integendeel!), in het harnas. „Ik voelde, dat er oen gevaar in de lucht zat. Dit gevaar was Bona parte. Mijn vader had nu niet bepaald een groote vereering voor hem, maar daar hij onder zijn hevelen gewerkt had, hoordé hij hem toch niet gaarne beleedigen, vooral niet teni bate van de Bourbons, te gen wie hij ernstige grieven had. Mijn heer dé Lessay, vuriger Yoltairiaan en voorstander van het koningschap dan ooit,'gaf van alle staatkundige, maat schappelijke en' godsdienstige wantoestan den dq schuld aan Napoleon. Bij dien 'stand van zaken maakte-ik mij! 'bovon alles ongerust over kapitein Victor. Die vreeselijke oom was volmaakt onuitstaan baar 'geworden, sedert zijn zuster er niet imeer was, om hem te fcalmeeren. De harp© Davids was gebroken en Saul liet zijn aanvallohi van woede den vrijen teu te weten of er met zekerheid van een moord gesproken kan worden, maar de algemeene beroering, die er blijkbaar In Italië heerscht, valt toch niet te verber gen. De zaak neemt ook voor het prestige van Mussollni een ernstigen omvang aan. Zoo wordt thans gemeld' dat Mussollni een uitgebreid Directoire had ingesteld!, doch uit Berlijn verluidt, dat de zes voor naamste mixiisters hun portefeuille ter beschikking hebben gesteld. Volgens een draadloos berioht uit Lon den echter loopt het gerucht, dat de ko ning de bezitters van het oordon der An- nunziata Orde heeft 'bijeengeroepen om een groot „concentratie-ministerie" te vormen, waarin 'behalve Mussollni ook verscheidene oud-minlster-presidénten' Giolitti en Orlando zitting zullen nemen. Uitgebreide maatregelen zijn door de Regeering getroffen. Het garnizoen van Rome is versterkt. In het Colosseum en in de diergaarde liggen troepen. Commu nistische proclamaties, die de arbeiders tot een proteststaking oproepen, zijn aan geplakt Een aantal communistische pro pagandisten zijn gearresteerd Filipelli, de directeur van de Corriere Italiano, is, toen hij op het punt stond te vluchten, in hechtenis genomen; Naldi, de gewezen directeur van de Tempo, eveneens; de chauffeur van de auto, waarmede Matteotti werd vervoerd, beeft zich ter beschikking van de justitie ge steld. Te Leece werd een zekere Volpi gearresteerd, die een der moordenaars van Matteotti schijnt te zijn. Mussoüini voelt blijkbaar rijn positie ernstig bedreigd!, want hij neemt politieke maatregelen, die er op berekend! schijnen zich buiten de fascistische rangen1 steun te verzekeren. Volgens dé kranten zijn er thans in het geheel reeds 70 personen in hechtenis ge nomen in verband met de zaak MattoitL VEREENIGDE STATEN. Een oorlogsschip aan den grond geloopen. Londen, 17 Juni Naar uit Washington gemeld wordt, is het slagschip „West Virginia", op weg naar Frankrijk niet de deelnemers der marine voor de Olympi sche spelen, aan den grond geloopen en heeft een igeschuttoren verloren, terwijl de condensor beschadigd werd. Het schip werd vlot gemaakt' en wordt naar de roede van Lynnhaven gesleept Een lugubre bedreiging. Uit San Fedro in Oalifornië wordt blij kens een draadloos N.T-A. bericht geméld, dat „radicalen", leden 'van de communis tische organisatie der Jbidustrial Wor- kèrs of the WorkF', volgens de politie ge dreigd hebben om het lijkenhuis in dé lucht te doen vliegen, waarin rioh het stoffelijk overschot bevindt van de 48 Slachtoffers der ontploffing, Donderdag, aan boord van de „Mississippi". Dit' zou dan een wraakoefening zijn voor het feit, dat het vergaderlokaal dier „radicalen" door matrozen vernield! werd'. Voor het lijkenhuis is een sterke wacht geplaatst van gewone en marine-politie. JAPAN. De uitsluiting der Japanners. In een groote vergadering van ingeze tenen van Yokohama is besloten als pro test tegen' de Amerikaansohe uitzonde- ringsmaatregeien, welke op Japansohe immigranten worden toegepast, den Ame- rikaanschen handel te boycotten door uit sluitend Indische katoen in te voeren' en Japansohe 'rijdie naar Europa uit te voe ren. De uitsluiting der Japanners. Het antwoord' van dé Amterikaansche regeering op het protest van Japan, is Maandag 1.1 aan den Japanscheu gezant te Washington, Hanilara, overhandigd. gel. De val van Karei X deed de vermetel heid van den ouden aanhanger van Na poleon, die op de ongelooflijkste wijze iedereen tartte, nog toenemen. Niet zoo regelmatig meer als vroeger bezocht hij ons huis, dat te stil voor hem geworden was. Doch nu en dan zagen wij hem tegen het etensuur, overdekt met bloemen als een mausoleum, verschijnen. Gewoonlijk zette bij zich vloekende als een ketter aan tafel' en snoefde dan tussohen zijn happen in op de liefdesavontuurtjes, die hij in zijn soldatentijd gehad had. Na afloop van het diner vouwde hij zijn servet in den vorm vari een bisschopsmuts, dronk een karafje brandewijn leeg en ging dan weg met de haast yan iemand, die schrikt bij het denkbeeld, om een tijd lang zonder te'drinken in het gezelschap van een ouden philósoof en een jongen geleerde te moeten doorbrengen. Ik voelde, dat alles verloren zou zijn, als hij op een kwadep dag mijnheer de Lessay eens zou ont moeten. En die dag kwant, mevrouw! „De kapitein ging bij die gelegenheid schuil onder de bloemen en geleek zoo sterk op een herinneringsmonument van de glorie van het Keizerrijk, dat men de lust in zich voelde opkomen om aan lede ren arm een immortellenkrans te hangen. Hij1 was erg in zjjn nopjes, en de eerste, die van zijn goed hutmeur profiteerde, was de keukenmeid, die hij1 om haar middel pakte, toen zij het vleesch op tafel wilde zetten. „Na het diner weigerde hij het karatje en zeide, dat 'hij straks den brandewijn in zijn café zou laten vlammen. Ik vroeg hem met iets bevends In mijn stem, of hij Ingezonden Mededeeding. Verkiezingen in ZuidhAfrifca. In die Kaap-provincie wötrd)t! op hefi oogenbldk druk gestemdl Plaatselijke berichten tuiden gun stig voor de Zuid-Afrikaansche partij die veel kans heeft jdé beide zetels voor de Garden- en Liesbeek-distrioten van de Labour-party te winnen.. Het riet er naar uit, dat de regeering het onderspit gaat délven. Smiuts zelf is verslagen te West-Pretoria, waar de La- bour-candidaat gekozen werd met 14Q7 stemmen tegen 1022 op Smuts. Volgens berichten uit Kaapstad hebben zij een nederlaag der regeering tengevol ge gehad. Men verwacht dat de nationa listen met de arbeiderspartij tezamen een nieuwe regeering zullen vormen, waar van hetzij generaal Herzog en de arbei dersleider Kol Crosswell de leider zal zijn. Brandweerbond. Ia een daartoe op Maandag 10 Juni j.L te Amsterdam gehouden vergadering van wege de afdeeüing Noord-Holland' dér Vereeniglng van Nederlandscihe Gemeen ten, is' besloten tot oprichting van een Provinciale Brandweerbond, afdeeling van de Koninklijke Nederlandscihe Brand- weenvereeniging. Tot leden van het Bestuur rijn gekozen de heeren: O. Gordijn Ju, Commandant van de Brandweer te Amsterdam, Voor zitter; Jhr. J. P. W. van Doorn, Burge meester van Heemstede, Vice-voorritter; G. Spaan, Secretaris van de Brandweer te Haarlem, Secretaris; H. Oramwinokel, Burgemeester van Purmerend; G. Vrij man, Opper-CBrandmeester te Alkmaar; R. Kastelijn, Ópper-brandmeester te Hek- der. Voorontwerp nieuwe Ziekte- en Ongevallenwet Minister Aalberse heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt een voor-ontwerp van een nieuwe Ziekte- en Ongevallenwet, op de beginselen door hem in de vergadering der Tweede Ka mer van 8 April j.L ontvouwd. De voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid heeft omtrent het voor-ont werp prea-advies gevraagd van commis sie 11, welke commissie ter behandeling van het voor-ontwerp zal worden hijeen- geroepen tegen 14 Juli. Het liigt in het voornemen, den Raad ter behandeling van het prea-advies omstreeks 10 Septem ber bijeen te roepen. Subsidie zuigelingenbescherming en wijkverpleging. Ged. Staten van Noord-Holland stellen voor aan de Noord-Hoilandsche Vereeniging „Het Wittel Kruis" over het jaar 1924 een subsidie te verleenen uit de provinciale kas van 3550, te besteden uitsluitend ten bate van de zuigelingenbescherming in Noord- Holland, en aan dezelfde verèeniging een subsidie van ƒ16.000, uitsluitend! ten bate van de wijkverpleging in Noord-Holland. De arbeidsvoorwaarden Gemeente- personeel te Amsterdam. De voordracht yan B. en W. van Amster dam betreffende de onderhandelingen in het Georganiseerd Overleg te Amsterdam is thans verscheden; voor de ambtenaren gel den dezelfde wijzigingen in pensioenbijdrage en vaca-ntietoeslag, als voor d'e werklieden. soms liever dadelijk zijn koffie wilde heb ben; maar oom Victor was heel wantrou wend en lang niet dom. Mijn haast kwam hem verdacht voor, want hij keek me achterdochtig aan eh zeide: Geduld, neef! Een soldatenkihd 'be hoeft niet het sein voor den terugtocht te geven! Je schijnt haast te hébben, mijn heer de boekenwurm, om te zien, of ik sporen aan mijn laarzen heb." „Het was duidelijk, dat de kapitein ge raden had, dat ik hem 'graag zou rien weggaan. Daar ik hem goed kende, wist ik, dat hij blijven zou. En hij bleef. De kleinste bijzonderheden van dien avond staan mij' nog duidelijk voor den geest, alsof zij gisteren gebeurd waren. Mijn oom was erg opgeruimd. De gedachte alleen ongelegen te zijn, maakte dat hij in- zijn humeur bleef. In een1 prachtïgen kazernestijj deed hij ons een verhaal van een non, een trompetter en' vijf flesschen chambertin, dat bij de soldaten ongetwij feld erg in den smaak gevallen zal zijn, en dat Ik u niet zou trachten ovfer te ver tellen, mevrouw, ook al herinnerde ik het mij. Toen wij naar den salon gingen, wees hij ons op den1 slechten staat, waarin onze haardijzers verkeerden en leerde hij ons hoe we tripoli moesten gebruiken voor het poetsen vqn koperwerk. Over politiek geen woord! Hij spaarde zich. In de puin hopen van Carthago sloeg het acht uur. Dat was het uurtje van mijnheer de Les say. Eenige minuten later kwam hij met zijn dochter binnen. (Wordt vervolgd.) 7 HELDIIRSCHE COURANT Adm. Held. Crt. Licht op voor auto's en fietsen: 28) „Naar gelang wij onze kaarten teeken den, waschte mademoiselle de Lessay ze. Gebogen over de fatel hield ze het pen seel trusschen de vingers vast; een. scha duw 'gleed' van haar wenkbrauwen op haar wangen en hulde haar half gesloten oogen in een bekoorlijke donkerte. Dik wijls richtte zij haar hoofd op en zag ik haar half-geopenden mond. Er was zoo veel1 uitdrukking in haar schoonheid, dat zij niet kon ademhalen zonder den schijn te hebben te zuchten ên haar gewoonste houdingen doden mij' in een' diep gepeins verzinken. Als ik haar aankeek, was ik het met mijnheer de Lessay eens, dat Jupiter als een despoot over de bergach tige streken van Thessalië geregeerd had en dat het van Orpheus zeer onvoorzich tig geweest was, om het onderwijs in de wijsbegeerte aan de geestelijkheid toe te vertrouwen'. Ik weet tot op dit oogeniblik toe nog niett, of ik een lafaard of een held was, toen ik dat aan den koppigen oudfn man toegaf. Rommel Is voor eiken prijs te duur. magazljn brengt u mooie sollede klee ding voor aoms halven prijs. Oud en vertrouwd adres. ALLES MOET WEG. cati catarrh, bronchitis, schorheid. Gebruik AKKER'o

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 1