4/3 X Door den Bond van Marine-Onderofficie ren, den Bond voor Minder Marine-Perso neel, de Ned. R.-K Vereeniging van Marine- Personeel ,ySt. Christophorus" en den Bond van Christelijk Marine-Personeel beneden den rang van Officier is het volgend voorstel Ingediend: A. De vergadering dier Commissiën voor Georganiseerd Overleg Zeemacht dlrage aan eene daartoe in te stellen ondercommiissie, als bedoeld in artikel 7 van het Reglement van Orde, op om met spoed een nieuw schema Voor eene bezoldigingsregeling voor het per4 soneel der Zeemacht te ontwerpen en aan de gemeenschappelijke vergadering te pleoo ter beoordeeling voor te leggen. Toelichting. Het finantieele offer, dat blijkens het der Oommissie door den Minis ter van Marine voorgelegde schema, aan het personeel der zeemacht zal worden opgelegd, is zoo overmatig groot en de ontworpen schal len zoo weinig in overeenstemming met die behoeften naar rang, stand! en ouderdom, houdt voorts zoó weinig rekening met dienst- praestaties en de bijzondere omstandighedeq bh* de zeemacht, dat het ontwerpen van nieu we schalen, ter vervanging van' de door den Minister van Marine voorgelegde, dringend noodzakelijk wordt geacht. B. Bjj het ontwerpen van het nieuwe schema houde de onder-commissie rekening met de volgende punten: 1. De nieuwe bezoldigingsregeling zal be rusten op dezelfde beginselen aü de bestaan de regeling. Toelichting. De bestaande regeling is de vrucht van nauwkeurig onderzoek) van dtortoe ingestelde commissies; de principes daarvan hebben bevredigend1 gewerkt en de ondervinding geeft allerminst aanleiding deze los te laten. Al moge de toestand van 's lands financiën tot eene verlaging binnen zekere grenzen van de bezoldigingsbedragen nopen, zoo brengt die toestand niet noodwendig mede, dat ook de grondslagen der bestaande regeling ais ondeugdelijk worden verworpen. 2. In verband hiermede worde: a. de bestaande vakliedenregeling behou den, waarin de timmerlieden gerang schikt behooren te blijven; b. geen verdeeling in categorieën A en B gemaakt van de onderofficieren met den rang van sergeant en hooger; o. geen verschillende bezoldiging voorge steld voor gehuwd en ongehuwd per soneel bij plaatsing aan boord. Toelichting. Een en ander houdt verband! met punt A. Voorts zij1 nog aangeteekend: ad a. Hieromtrent wordt verwezen naar het behandelde in de gemeenschappelijke ver gadering van 27 April 1923. De aandacht wordt er nog op gevestigd!, dat de thans door den Minister van Marine voorgestelde rege ling geheel afwijkt van die welke bij Min. Res. van 21 Maart 1923, ald. B. Ie bureau no. 50 aan de Commissie G. O. werd voorge legd, aangezien daarin weliswaar de bezoldi ging der vaklieden afhankelijk werd gesteld van den militairen rang, doch overigens de bestaande verhouding tusschen de verschil lende personeelsgroepen werd1 gehandhaafd. adb. Deze onderverdeéling komt noch voor bij' het hoogere, noch bij het lagere per soneel. Steekhoudende argumenten voor de onderverdeeling, alleen voor de onderofficie ren, zijn niet te vinden en worden ook din de toelichtingen op het ontwerp niet aangevoerd. ad o. Ook hieromtrent wordt verwezen naar het behandelde in de vergadering der Oommissie G. O. van 27 April 1923. 8. De verhouding tusschen de bezoldiging van1 bet militaire personeel der zeemacht en van het militaire personeel der landmacht be hoort te zijn als aangenomen door de Bezol- digingscommissie-Oudemans <1912), de Staatscommissie-Idenburg <1918) en iln hoof dzaak ook door de Rechtspositi ecommis- sie (1919). Al kan het percentage der verhoo ging niet' in elke periode hetzelfde zijn, zoo zal het toch nimmer mogen voorkomen, dat het personeel der zeemacht in overeenkom- stigen rang en bij gelijke of gelijk te achten ddenstperioden lager wordt bezoldigd1 dan het personeel der landmacht. Toelichting. Voor zooveel moodig wordt verwezen naar het daaromtrent aange voerde in de rapporten der genoetede com- 4. De bezoldiging van het militaire perse- nee! der zeemacht moet zóóveel hooger zijn dan die van de in positie gelijk te achten bur gerlijke landsdienaren, dat in het verschil eene alleszins voldoende vergoeding is gele gen voor: a. verplichte uniformkleeddng en het on derhouden eener voorgeschreven uit rusting; b. het niet afzonderlijk ibeloonen van over werk, taakwerk, wacht- en waakdien- sten en andere zaken, waarvoor de in positie gelijk te achten burgerijjfce landsdienaren afzonderlijk worden be taald; o. het bij boordplaaMng verplicht verblijf 'irn de uit den aard der zaak weinig com fortabele scheeps-accomodatie; d. de telkens wederkeerende kortere of langere scheiding van het gezin; e. de meer of mindere belangrijke kosten, welke deze scheidingen noodwendig medebrengen en welke verbonden zijn aan het verblijf buitenslands enz.; f. het meerder levensgevaar van zeeva renden en de daarmede gepaard! gaande hoogere premie voor levensverzekering g. de meerdere verplichtingen, den mili tairen landsdienaar boven den burger lijken idem door verschillende wetten en bepalingen opgelegd; te h. de veelvruldiger overplaatsingen, tijde lijke plaatstegen en detackeeringen, waaraan het marine-personeel bloot staat, waarmede allerlei onkosten, ook veelal het opleggen van extra belasting (forensen-belasting), gepaard gaat; L het feitelijk immer (ook des Zondags en des nachts) beschikbaar zijn voor den dienst, enz., enz. a. óf van de bezoldiging in de jaren 1913 1917, met toepassing der correctie ais bedioeld in paragraaf 8 (blz. 8) van het Rapport der Staatscommdssie-Idtenburg, omgerekend tegen het huidige (met juistheid vast te stellen) index-cijfer voor artikelen van voeding en Weeding, voor huishuur en belasting. b. öf van de dn 1920 genoten bezoldiging, herzien aan de hand van het tegenwoor dige (met juistheid! vast te stellen) te- dex-cijfer als boven. 6. Het te ontwerpen schema zal tevens de noodige overgangsbepalingen dienen bevatten. O. Voor eene grondige beoordeelteg van een en ander wordeni de leden der commis- sieën A en B te het bezit gesteld van: a. eene opgave van de kerm-salarissen der burgerlijke ambtenaren! (niet de nor men, welke reedis ontvangen zijn); b. het schema der nieuwe bezoldigtegs- regelteg voor de landmacht; o. het schema der bezoldiigingsregelteg voor de rij ksw erklieden te de verschil lende klassen. stoomv aartberichten. Postduivensport. Postduivcnvereeniging „Stormvogels" Zwemmen. Burgerlijke Stand van Helder usscherijberichten. luchtvaart. Dinsdag #vordt te Londen de Italiaan' sche vieger Locatelli verwaoht, die uit Boone naar Engeland komt, om te trach ten vandaar uit een vlucht over den At- iantischen Oceaan te ondernemen. Hij wordt vergezeld door een bestuurder een! marconist, en 2 bedienden en zal pogen van Engeland, via Ierland, IJsland, Groenland en Canada naar de Ver. Staten te komen. Zijn machine ls speciaal inge richt voor het vliegen in koude luchtstre ken. Als de onderneming slaagt zal Laoo- teül het volgend jaar pogen via Alaska naar de Noordpool te vliegen. NIEUWE UITGAVE. „Ons Eigen Tijdschrift." VerschenenHet Julinummer van „Oqs Eigen Tijdschrift". Het eerste artikel is door Anne Hallema geschreven over: Rudolf Ponnet, de Hollandsche schilder van het Italiaansche landleven. Illustra ties naar het zeer interessante werk van dezen schilder verduidelijken des schrij vers bedoeling. Heel jammer, dat de mooie bijlage: „Scena Pastorale", naar een teekening van Rudolf Bonnet wat ontsierd wordt door den aan de keerzijde gedrukten inhoud I Prachtig zijn de koppen van de „Gente d'Anticoli", met den in teressanten achtergrond. Otto van Tussenbroek pleit tegen „De ontsiering onzer wegen", niet alleen door kappeu van boomen maar ook door het plaatsen van foeileelijke beschavingspro ducten als lantaarnpalen, borden van de A. N. W. B., brievenbussen, enz. Veel foto's vergezellen het artikel. Van René de Clercq vinden we het lied „Zonnegod", getoonret door Julius Röntgen voor vrouwenkoor. Paul Bromberg schrijft over tuinmeu belen en tuinhuisjes. Tuinmeubelen zoo wel houten als rieten zijn iets heel anders dan kamermeubelen. De omgeving is totaal anders en de meubelen moeten met de omgeving harmonieeren. Afbeel dingen van houten en rieten tuinmeubelen geven voorbeelden van goede tuin- en tuinhuismeubelen. Uit een oud reuzen-verhaal in Over Betuwsch dialekt door K. Lantermans kunnen we leeren wie nu eigenlijk „De echte Valburgers" zijn. Verder vinden we nog mooie zomer- foto's uit ons land en Zweden tusschen de tekst, een afbeelding van het „Losse Hoes" uit Haneveld, de nieuwe aanwinst voor het openlucht müseum en gedichten van Helene Swarth en anderen, terwijl de afdeeling voor kinderen zeer verzorgd is en een nieuw prijsraadsel bevat. marktberichten. SPORT. »De Olympiade". Uitgave N. V. Puiblicitedts-Bureau en Ujtg.-MJji Jos. van Biene, Schevenitogeni. Wij ontvingen ter aankondiging een nieuw weekblad! „De Olympiade". Zooals uit den naam reeds blijkt, beweegt het blad zich op het gebied der Olympische Spelen en is het ook mede als officieel1 orgaan Va-^ Propaganda-Oommissie van het Co mité Olympische Spelen 1928 bedoeld als propaganda-mlddel daarvoor. Het N.O.O. 'bestoot tot uitgave van het blad tot na 'dé u. S. te 1928 te Amsterdam. Wij achten dit eert goed denkbeeld, vooral' omdat de be kendheid van het Nederlandsche volk (en helaas ook van de Nederlandsche sports- men) met de beteekenis van de O. S. n«r overlaat- De hoofdredactie van het blad is te goede handen by den heer Hans, die onder den schuilnaam „Inter viewer an de Sportwereld nog wel het best bekend is Naast hem sff een grS aantal mj^ewerkers, waaronder kopstukkou der sportjournalistiek, zoodat wy te dien hebben6 tw goede verwachtingen hebben. Het eerste nummer bevestigt deze opvatting; het bevat o. m. het portret van baron van Tuyl van Serooskerken als hulde ^gedachtenis van dezen voorman, ÏTS °P allerlei sp.,rtge teedl De redactie heeft 'een aantal vooraan staande personen bereid gevonden om hun meemng over „De Olympiade" te zeggen. in het nummer, dat voor ons ligt, vinden we waarderende artikeltjes van de ministers van BmnenlamdSche Zaken en Landbouw, van Financiën en namens dien van Onder- wito K. en W. van den Seor.-Generaal Jhr. Feite, in het tweede nummer komen de bur gemeesters van Amsterdam, Rotterdam en ^-Gravenhage en generaal Snijders aan het woord. Buitendien vinden wy byna alle takken van sport door aantrekkeiyke arti kelen vertegenwoordigd. De abonnementsprijs 'bedraagt slechte 5 per jaar. Verschenen is een werkje «In welke badplaats zal ik nJjne vacantie door. brengen?" samengesteld door J. W. Kockx, Directeur der Maatschappij „Noordzeebad Egmond". Wat de bedoe. ling is van dezie uitgave, zegt de samen, steller in een Voorwoord: „Een samen vatting (te geven) van alle Nederlandsche badplaatsen in één bandje, waarbij een ieder in de keuze wordt vrijgelaten en igeene aanbevelingen worden gedaan". De volgorde der plaatsnamen is alpha- betisch, in het eerste hoofdstuk worden de plaatsen besproken langs de Noordzee, in het tweede hoofdstuk de Waddeneilan den en in het derde hoofdstuk vervolgens de plaatsen langs de Zuiderzee. Het boekje wordt gratis verkrijgbaar gesteld bij de administratie Boulevard 4, Egmond aan Zee en zal door zijn groots volledigheid en absolute objectiviteit goede diensten kunnen bewijzen aan me- nigeen, die een keus uit de Nederland sche badplaatsen wenscht te doen. de Oock. 's-Gravenhage, F. Luyten. Eenigen tyd geleden hebben wy een vroe- ger werkje van denzelfden schrijver hier tér plaatse aangekondigd, en dit wegens zyn op» timistischen toon en zyn opbouwenden in houd zeer geprezen. Nu zendt de uitgever ons een nieuw werkje van denzelfden schry, ver, en hy heeft daarin, by wyze van adver tentie, opgenomen onze reoenaie over „Tob nooit". En nu zitten wy er een beetje mee in. Wij zouden zoo heel graag over dit boekje precies hetzelfde willen zeggen als over het vorige, maar, hoe wy de zaak ook bekyket, wy zien er geen kans toe. Het verschil tu». schen de twee boekjes is zeer frappant en nochtans moeiiyk te omschrijven. In „Tob nooit" was aan het woord de psycholoog De Oock, die, als resultaat van een denkarbeid^ ons iets voorlegde, dat inderdaad, ongeacht de eigen mentaliteit, de moeite van het lezen en overdenken waard was. Maar te dit nieuwe boekje is een geheel ander procédé gevolgd. Hier is aan het woord de directeur van het Psychologisch Instituut „Enorga", die ons gevallen verhaalt uit zyn praktijk en hoe hy langs den «eg der „geesteiyke" kracht (ge dachte-concentratie e. d.) genezing bracht. In een inleidend hoofdstuk, „Der tyden druk", geeft hy een beknopt overzicht van de oor zaken van het geesteiyk verval onzer dagen, om dan te de volgende hoofdstukken de mid delen ter genezing aan te geven. Er komen vermakeiyke naieveteiten te zyn stellingen voor; zoo verlangt de schr. hyvoorbeeld van de lezers van kranten* dat zij „ernstige po gingen (zullen) ondernemen om hun sensatie zucht, (die de oorzaak is van zooveel kwaafi) te overwinnen". Het meeste hebben wy be hoefte, zoo zegt hy, aan terugkeer naar een voud en ongekunsteldheid. Aocoord van Put ten, maar intusschen wordt ons leven met den dag gecompliceerder. Daaruit kan de heer De Oock ons niet redden. De schr. schynt de genering der mensch- heid voornamelijk te zoeken in een verbete ring van elk individu afzonderiyk. Dat ls wel afdoende, alleen 't zal wat lang duren, en ook komen er dageiyks zooveel nieuwe men- schen by.... Intusschen zou het onheusch zyn niet te erkennen, dat ook in dit werkje typische en lezenswaardige dingen staan. Zijn „sociaal overzicht" is over t algemeen met kennis van zaken behandeld, en ook in de verdere hoofdstukken staat veel wetens- en over- peinzenswaardigs. Maar van de sterkte van het vorig werkje is dit boekje niet 'Wy ontvingen ter aankondiging het eerste nummer van den tweeden jaargang van „Electro-Radlo", populair tijdschrift op het gebied van electriciteit en radio. Dit tij<N schriftje verschynt voortaan om de veertied dagen in gekleurd omslag, elk nummer ge ïllustreerd met een penteekening, die de ge beurtenissen te de wereld der draadloozeto beeld zal brengen. Voor Radio-amatefl® ongetwyfeld een belangryk tijdschriftje, vele raadgevingen en artikelen ter voorlich ting, dat bovendien slechts 2.— per half jaar kost. Proefnummers worden gaarne ge zonden door de administratie Hofwijckstrad 9, Den Haag. de commissies van de onderofficieren en man schappen slechts in vergaderingen waar ten minste tweederde der leden aanwezig is." Deze bepaling is thans uit de bovenaange haalde overweging aldus gewijzigd, dat, wat de commissies der onderofficieren en man schappen betreft, alleen stemmingen hunnen plaats vinden in vergaderingen waar tenmin ste tweederde aanwezig is van het aantal le den, op wier komst mocht worden gerekende lai 15. Voorts worde door de onderconxmissie uitgegaan: Sterkte zeemacht lichting 1924. Bij K.B. ie bepaald, dat van de tot gewoon dienstplichtige bestemde personen der lichting 1924 boven het bij K.B. van 9 Aug. 1923 vast gestelde aantal van 750 man nog ten hoogste 50 inan zullen worden bestemd voor de zee macht. Voor zoover dit noodig blijkt, kunnen in het aantal van 50 man ook worden begrepen tot gewoon dienstplichtige bestemde personen van vorige lichtingen. De uit Oost-Indië teruggekeerde off. van gez. Ie kl. E. P. Hartlieb is te Willemsoord geplaatst aan boord van Hr. Ma. pantserschip Heemskerck. 'De heer A. P. Kole, dezer dagen tot semi- arts bevorderd, is bestemd tot off. van gez. bij de zeemacht. De off.-vlieger 2e kl. U1. A. O. JBroesdler is uit Oost-Indië teruggekeerd. De milicien-kustwachters der lichtingen 1921 en 1922, die sedert 23 Juni voor herha lingsoefeningen in werkelijken dienst zijn, worden heden weer in het genot van groot verlof gesteld. De off. van den MLSD. 2e kl. T. O. van der Sterre is uit Oost-Indië teruggekeerd. Luit. ter zee 2e kl. W. H. Tetenburg is tijdelijk geplaatst bij het vliegkamp de Mok op Texel. BEHOUDENS ZEER BIJZONDERE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergunning verleend! om naar Nederland terug te keeren: Per. s.s. Johan de Witt, 18 Juni van Priok1: Mach.dt.-majj. Aj. de iBruyn, korp.-torpedo- maker E. A. van Hees, korp.-monteur E. J, Freriks, marinier le kl. .H. Salome, korp.- hofmeester F. J. Wouters, hofnunaat M. Bron. Per en. Insulinde, 25 Juni van Priok: Opperziekenverpl. A. L. van Zuyen, schip per A. IJl Verhaert, korpjndr. 2e kl. J. F. Kaptein. Per 8.6. Koningin der Nederlanden, 2 Juli van Priok Kap. ter zee Ji E., van Hoogenhuyze, luit. ter zee le kl. J. A. van Swenker, serg.-torpe- domaker P. Smit. Per s.s. Jan Pieterez. Ooen, 16 Jhili van Priok: Kap.-luit. ter zee H. J. Hartkamp. Per s.s. Slamat, 11 Juni van Priok: Matroos le kl. K. Visser. (Per s.s. Rdndjani, 20 Aug. van Priok: Off. v. d. MÜJ). le kl. W. G. M. Brouwer. De navolgende korp.-machdr. zijn met in gang van den lOen Juli j.1. bvorderd tot serg.- machinedrijver: A. van de Wetering, H. J. v. d. Burg en Pi, van Rossen. ,14 Juli: Off.-vlieger 0e kl. J. W. Adriaans van de Mok naar de Kooy. De adelborst M.-R. J. Aarents wordt den 23en Juli a.s. aan boord! Gelderland! geplaatst tot het medemaken van een oefening van drie achtereenvolgende maanden. 10 Julieerg.-hofm. F. de Wolf van de Mok naar Wachtschip Willemsoord. 12 (Julieerg.-mont. G. ten Kley van Oniler- zeed.kazerne naar de Mok; ld. H. J. Dupuy van de Mek naar Omderz eed .kazerne; boots man W. van Boers van Heemskerck naar Wachtschip Willemsoord; id. G. Boogert van Wachtschip Willemsoord naar Heemskerck. 81 Juli: mach.dr.-maj. O. J, Schaap van Tri ton naar Wachtschip Willemsoord1; idem O. J. Augusteyn van G 13 naar Triton. 12 Juli: sorg.-hofmeester A. Hillebrand van Tromp naar Wachtschip Willemsoord. 16 Juli: Off. van den MJS. 2e kl. A. Hoog kamer van Wachtschip VÜ6singen geplaatst te Rotterdam teneinde tegenwoordig te zijn bij de gereedmaking van Hr. Ms. K XI en de id. Y. L. de Vriee van O.zeedkazeme mm.r Wachtschip Vüsslngen. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Ball, thuisr., vertr. 10 Juli v. Marseille. Batjan, thuisr., vertr. 10 Juli v. Marseille. Manoeron, vertr. 9 JU11 v. Karachi n. Europa. Radja, vertr. 11 (Juli v. A'dam n. Java. Java, thuisr., vertr. 10 Juli v. Perim. Rofcti, thuisr., vertr. 9 Juli v. Colombo. Roepat, vertr. 10 Juli v. A'dam o. Londen. Karimoen, arr. 12 Juli te Amsterdam. Kon. Ned. Stb. Mij. Adonis, vertr. 11 Juli v. R'dam n. Gibraltar. Minerva, vertr. 11 Juli v. A'dam a. Alexandrië. Orpheus, vertr. 11 Juli v. A'dam n. Kopenhar «en. Pluto, vertr. 11 Juli v. A'daan n. Konings bergen. Strabo, vertr. 11 Juli v. A'dam n. Danzig. Ulysses, vertr. 11 Juli v. A'dam n. Algiera Adonis, arr. 10 JUli v. A'dam te R'dam. Arnor, vertr. 7 Juli v. Patras n. Zante. Deucalion, vertr. 8 Juli v. A'dam n. Hamburg. Iris, arr. 9 Jhili v. Alicante te Bareelona. Nero, arr. 8 Juli v. A'dam te Bordeaux. Vesta, arr. 9 Juli v. Tarragona te Carthagena. Ino, arr. 11 Juli v. Vi'go te A'dam. öberon, vertr. 10 Juli v. A'dam n. Smyma. Achilles, v. d. Middell. Zee naar A'dam, pass. 10 Juli Ouessant. Berenice, arr. 10 Juli v. Fiume te Bari. Dido, v. Koningsbergen n. A'dam, pass. 11 Juli ■Brunsbtlttelkoog. Hobe, vertr. 9 Juli v. Oran n. Malta. Neptunes, arr. 11 Juli v. Lissaibon te Adam. Orion, vertr. 9 Juli v. Tunis n. Gibraltar. Zeus, arr. 10 Juli v. Ailbufeira te Lissaibon. Kon. West-Indische Maildienst. Calypso, arr. 11 Jhili v. West-Indië te A'dam. Amsterdam, vertr. 8 Juli v. Valparaiso n. Mo- jillones. Delft, uitr., pass. 9 Juli Dungeness. Kon. Hollandsche Lloyd. Eomland, thuisr., vertr. 10 Juli v. Rlo Janeiro. Orania, uitr., vertr. 10 Juli v. Pernambuco. Zaanland, vertr. 10 Juli v. Hamburg n. Ant werpen. Maasland, uitr., vertr. 9 Juli v. Rio Grande. Montferland, thuisr., arr. 9 Juli te Santos. Zeelandia, thuisr., vertr. 9 Juli v. Rio Janeiro. Waterland, uitr., pass. 10 Juli Fernando No- ronha. Kon. Paketvaartmaatschappij. Tasman, vertr. 9 Juli v. Singapore n. Batavia. HollandAmerika Lijn. Lochkatrine, v. Tacoma n. R'dam, arr. 8 Juli te Panama. Veendam, v. R'dam n. New-York, vertr. 10 Juli v. Southampton en pass. 11 Juli Lizardl Breedijk, vertr. 9 Juli v. Newport News n. R'dam. Loohgoil, v. R'dam n. d. N. Pacifickust, arr. 7 Jhili te San Pedro. Holland.Australië Lijn. Abbekerk, thuisr, arr. 11 Juli te Antwerpen. Aagtekerk, uitr, pass. 10 Juli Vlissingen v. Antwerpen. ÜJlseldijk, thuisr, 8 Juli Fremantle. Holland—Britsch-Indië Lijn, Hoogkerk, thuisr, pass. 10 Juli Perkn. Streefkerk, vertr. 11 Juli v. R'dam n. Indië. HollandO.-Azië Lijn, Boeroe, arr. 10 Juli v. A'dam te R'dam1, Oldekerk, uitr, vertr. 10 Juli v. Shanghai. Ouderkerk, thuisr, vertr. 11 Juli.v. Sabang. Holland—Oost-Afrika Lijn. Heemskerck, uitr, pass. 11 Juli Vlissingen n. Antwerpen. Kangean, thuisr, pass. 11 Juli Vlissingen n. Aantwerpen. Blitar, vertr. 9 Juli v. Lorenzo Marquez n. Bei ra. Soerakarta, uitr, arr. 8 Juli te Dar-es-Salaam. Toba, thuisr, vertr. 8 Juli v. Kllindini. Bawean, uitr, vertr. 8 Juli v. DelagoabaaL. HollandWest-Afrika Lijn. Mercurius, thuisr, vertr. 9 Juli v. Freetown. Kilstroom, thuisr, arr. 9 Juli te Dakar. HollandZuid-Afrika Lijn, Klipfontein, vertr. 9 (Jhili v. Durban n. R'dam Randfontein, uitr, pass. 9 Juli Finisterre. Rietfontein, uitr, arr. 7 Juli te Walviechbaai. Rotterdamsche Lloyfl. Insulinde, uitr, pass. 10 Juli Kaap del Ar mi. Madioen, uitr, pass. 10 Juli Sagres. Medan, uitr, pass. 11 Juli Ouessant. Merauke, thuisr, arr. 10 Juli te Suez. Samarinda, arr. 10 Juli v. R'dam te Hamburg. Slamat, arr. 11 Juli v. Batavia te R'dam. Temate, thuisr, pass. 10 Juli Ouessant. Djemlber, uitr, arr. 9 Juli te Antwerpen. Deli, arr. 10 Juli v. Duikerkeu te R'dam. Kawi, vertr. 9 7uli v. Batavia n. R'dam. Medan, uitr, pass. 10 Juli Graverend, L v. Londen. Slamat, thuisr, pass. 10 Juli Ouessant. RotterdamZuid-Amerika Lijn, Waaldijk, vertr. 10 Juli v. Hamburg n, A'dam. Alohi'ba, thuisr, vertr. 7 Juli v. Rio Janeiro. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Ehiryades, v. Batavia n. A'dam, pass. 10 Juli Gibraltar. Eurymachus, v. Java n. Liverpool, arr. 9 Juli te Havre. Laomedon, v. Japan n. R'dam, arr. 11 Juli" te Malta. Lycaon, v. Japan n. A'dam, vertr. 8 Juli v. Singapore. Palamed, v. A'dam n. Batavia, pass. 10 Juli Gibraltar. Phemius, v. Japan a. R'dam, vertr. 9 Juli v. Hongkong. Mentor, v. Japan n. R'dam, arr. 10 Juli te Suez. JavaChinaJapan Lijn. Tjimanoek, arr. 9 Juli v. Japan te Batavia. Tjikembang, vertr. 11 Juli v. Shanghai n. Dairen. De tweede wedstrijd, die aanvankelijk op Zondagmiddag gespeeld zou worden, vindt Za terdagmiddag om 5 uur plaats, omreden de Zweden hoogstwaarschijnlijk Zondagmorgen vertrekken. Mocht dit echter nog veranderen, dan gaat de wedstrijd Zondagmiddag door, hetgeen kenbaar gemaakt zal worden in di verse winkels en door 't waaien van de vlag op 't terrein. Daar G.W. Zaterdag met eenige invallers moet uitkomen, zal het zeker eou zeer spannende partij worden, temeer ook daar de Zw. koepor niet makkelijk is te pas- eooren. Alleen deze te zien spelen is een gang naar 't G.W.-terroin waard. Ondanks deze wedstrijden gaat de athletiok- beoefening op het veldje door. We rekenen ook op verschillende dames en hoeren. Na de africhtingen Schagen, Alkmaar en Haarlem houdt bovengenoemde eminente ver- eeniging haar eerste wedvlucht met jonge du - ven vanuit Dordrecht a.s. Zondag 13 Jute Inkorven voor deze vlucht Zaterdag van 12.30 uur tot 3 uur. Vervolgens zal gevlogen wor den op Donderdag 17 Juli uit Br«la (geen wedvlucht), 20 Juli vanuit Hall (België) Juli Mons, 3 Augustus Ohimay en 10 Augustus Noyon (Frankrijk). Wij hebben dus weer eenige pittige vluchten in t vooruitzicht. Allen veel succes toegewensoht. Zondagochtend zal de Adelborsten Zwem en poloclub een onderlinge zwemwedstrijd houden in de Binnenhaven, over een baan van 1 KM. lengte. De start heeft plaats te onge veer 10 u '15 bij het bootenhuis; de baan loopt 500 AI. de Binnenhaven te met een keerpunt en terug. Reeds hebben zich een 15 tal deelnemers opgegeven. van 10 en 11 Juli 1924. BEVALLEN': J. Jongkees-de Jong, dl.; O. J. de Waard-Groes, z.; M. Nuyens-Groot, d', GETROUWD: A. Bais en G. Otter; M. J. P. Zoons en C. C. Molenaar; D. W. Spraakman en L. C. J. S. van der Haagen. 10 Juli 1924. Aangevoerd door 82 korders: 1900 middel tongen p. stuk 0.60—0.60; 1150 kleine tongen p. stuk 0.15—020; 15 tarbotten p. stuk 4 6; 20 kisten zetschol p. kist 18—28; 60 kis ten kleine schol p. kist 5—10; 46 kisten schar p. kist 8—15; door trekkers: 10 tal geep p. tal 8—10.50. 11 Juli 1924. Aangevoerd door 13 korders: 1800 middel tongen p. stuk 0.60—0.70; 670 kleine tongen p. stuk 0.15—0.20; 15 tarbotten p. stuk 4—6; 20 kisten zetschol p. kist 14—16; 28 kisten kleine schol p. kist 4—9; 18 kisten schar p. kist 4—6; 2 kisten pietermannen p. kist 12; door trekkers: 12 tal geep n. tal 625-6.80. ANNA PAULONWA, 11 Juli 1924. Groote aardappelen 4.70—6.70, drielingen 1.90—2.20kleine aardappelen 1.90—2 90- doperwten 11; Peulen 15—19; bloemkool 8.90; sla 0.65. Geel Wit-nieuwH. Zaterdagmiddag half drie: Geel Wit-comb.— Artistenelftalidem vijf uur: Geel Wit 1 Zweedsch elftal. Bovenstaande ontmoetingen worden heden middag gespeeld op het G-W.-terreo aan dep Middenweg. Wat de eerste ontmoeting betreft, daar valt weinig over te zeggon, daar de ver schillende artibten-spelers voor ons onbeken den zijn, hoewel, naar ons werd' medegedeeld, er enkele goede krachten onder zijn. Zeer waarschijnlijk zal de groot actrice Emmy Arbous de aftrap doen. O ,JDurf te levenr door dr. Jos. Dat beteékent: Viermaal een ongewijzigd* advertentie ter plaatsing opgegeven tn de „Heldersche Courant' tegen driemaal bere kening. Wij ervaren dikwijls, vooral bij hen, die een z.g. kleine advertentie plaatsen, dal, wanneer een eerste plaatsing niet voldoend6 succes oplevert, vergeten wordt, om tijdig order tot herplaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last ten gevolge van een dergelijk verzuim te behoe den, advtseeren wij tn den regel om direct opdracht te geven tot 4/3 X plaatsing. Zoo dra men dan geslaagd ls, deelt men ons zulks mede en wordt dan de overbodig geworden advertentie uitgelicht. Onze cliënten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, dat zij ge adverteerd hebben. Probeert U dat ock eens! Deze bepaling geldt alleen voor cdverten- iën, welke niet volgens het goedkoope tarief voor handels-advertenüën worden geplaatst

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 10