T Tweede Blad. OP EN OM HET BINNENHOF. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 12 JULI 1924. Wee-admiraal Jhr. J. A. RöelL Ia dien Haag la Donderdag overleden, bijna 86 jaren oud, de gepensionneerde vioe-admiraal jhr. J. A. Roël, oud-minister van Marine en adjudant van da Koningin in buitengewonen dienst Uhr. RöeU moest Woensdag voor een lichamelijk© ongesteldheid die een spoe dig operatief ingrijpen noodzakelijk maakte, naar die R.-K, kliniek in de Jan van Nassaustraat overgebracht worden, waar hij Donderdagochtend is gestorven. De oud-Miniister van Marine J. Ai RöeU, heeft gedurende veertig jaren deel uitge maakt van ons corps zee-officieren. Hij ving zijn opleiding van den zeedienst aan bij de Academie te Breda, werd in 1854 adelborst eerste klasse en juist veertig faxen later in 1894 verliet hij als vioe-ad miraal den dienst met pensioen, tot wel ke» hoogsten rang hij in 1892 was opge komen na in het voorafgaande jaar in den rang van schout-bij-nacht te zijn opgetre den als commandant dier zeemacht en chef van het departement van Marine in Ned. Indië, ter vervanging van den toenmaligen vice-admiraal en latexen staatsraad «Ten Bosch. In zijn langdurige loopbaan als zee officier voerde jhr. RöeU over onderschei dene bodems het bevel, ojmt over de „Aruba" en voor de beleidvolle wijze, waarop door hem de zending met dat schip naar de Westkust van Afrika is volbracht, verwierf hij de goedkeuring van1 'sko- nings regeering. Nadat da thans ontslapen oud-vlagtoffi- cier den zeedienst had verlaten, werd hij geroepen aan het hoofd van het Departe ment van M arine. In 1897 was n.L minister J. O. Jansen, wegens da aanneming van een amende ment om de gelden voor den bouw van een vierde pantserschip van zijn begroo ting af te voeren, uit het Miaisterie-Pier- son getreden, en begin 1889, nadat de toenmalige Minister van Oorlog, de heer Eland, eerst gedurende eenige weken ad interim Minister het Marine-departement had beheerd, zag jhr. Röell zich belast miet de portefeuille van laatstgenoemd departe ment, welks bewind hij bleef voeren tot 1901, toen bij de verkiezingen van dat jaar een rechtsche meerderheid een einde maakte aan den duur van het kabfaet- Pierson en het Ministerie-Kuiper er voor in da plaats kwam. De thans ontslapene was van 1870 tot 1879 adjudant van 's konings broeder, Prins Hendrik, ging in 1879 als adjudant In gewonen dienst van koning Willem UT over en sedert 1801 adjudant in buiten gewonen dienst van de koningin. Oom. Immlg Jr. f Te Rotterdam is 56 jaar oud, overleden de heer Corn. Immig Jr., directeur van de bekende drukkerij Corn. Immig en Zoon aan de Nieuwehaven. In September j.L heeft de drukkerij 50 jaar bestaan en de heer J. W. Enschedé heeft bij die gelegenheid een gedenkboek geschreven, waarin de groote beteekenis van Immig voor het grafische bedrijf uitvoerig is geschetst. Hij is de man ge weest, die den grooten stoot heeft gegeven aan de ontwikkeling van de typografische kleur-reproducties. Niet alleen het bedrijf aan de Nieuwe haven, maar de geheele drukkerswereld verliest veel in hem, die een vriend was en een leiöer. Ook musicus is Immig geweest. In de eerste plaats was hij organist. Hij heeft het orgel bespeeld in de kerk van de Ev. Luth. Gemeente, later ook van het stadhuis. Lezingen over muziek heeft hij gehouden; ook als orkest-leider is hij opgetreden. i De vaccinatie. Uit Is-Gravenhaga wordt aam de Telegr. gemeld: Het gemoedsbezwareniwetje in zake de vaccinatieplicht is in de afdeelin- genl der Tweede Kamer vrij algemeen on gunstig ontvangen. De „PittsburgïT, De komst van den Amerikaansche krui ser „Pittsburgh". welke reeds de vorige maand te Amsterdam verwacht werd, is wegens verandering in de reisroute uitge steld tot einde Juli of begin Augustus. De uitbreiding van Dokkum. De burgemeester van Dokkum heeft aan den Minister van Binnenlandsche Za ken verklaard, dat van het gerucht, dat de gemeente Dokkum bereid zou zijn aan de R. K. het teredn van de Bonifaoiusbron af te staan, mits van R.-K. zijde het wets voorstel betreffende de gremsuitbreiding van Dokkum werd gesteund, geen,1 woord Waar is. i De Eerste Kamer heeft het ontwerp be treffende uitbreiding van Dokkum aange nomen met 20 tegen 11 stemmen. BHIltalr oproer. Dinsdag a.s. zal voor den Krijgsraad te 'a-Hertogenbosch worden behandeld de ■trafzaak contra 11 huzaren van het Remonte-Depot te Millingen, die op 28 April j.L aldaar zich hebben schuldig ge maakt aan militair oproer. De beklaagden bebinden zich allen in voorarrest. De bezoldiging der marine-officieren. De ontwerpregeling voor 1925. Hieronder volgt de door den minister van Marine ontworpen bezoldigfagsrege- ling voor de marineofficieren, welke ré geling op 1 Januari 19251 zou moeten in gaan en waaromtrent aan de elgemeené vereeniging van marineofficieren advies is gevraagd: Deze bezoldiging zou dan gelden voor buiten de keerkringen voor zeeofficieren* officier-vliegers, officieren der marine, stoomvaart-dienst en officieren der ad ministratie. Trnct. Tract Tract r» ji ..-iaan aan aan Rangen en dhrnutgden wa, boord boord geh. ongeh. (TeL) Wel korting op pensioenen? Het Vaderland schrijft: Wij vermoeden, dat do Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks dienst, waarvan we gisteren een bericht opnamen, zich met een formeel kluitje in het riet heeft laten sturen, toen men te genover de heeren ontkende, dat een wets ontwerp op de korting van pensioenen jn de maak zou zijn. Van een nieuw ontwerp ïg Inderdaad geen sprake, maar van wijziging der Pen sioenwet, dioor welke wijziging de korting op de pensioenen ontstaat We kunnen, gr bijvoegen,' dat de wijziging reeds bezig" is de stations te doorloopen, welke het, voor haar komst in de Kamer, doorloopen moet. In zake de geruchten omtrent verkor ting, van' den wachtgeldtijd, kunnen we meedeeleni, dat ze, al staat er nog niets vast, niet van grond zijn ontbloot Een wijziging in dé Pensioenwet daartoe is mede te wachten. Kindermishandeling. In verband met de beweerde kinder mishandeling te 's-GravenMge kan nog worden gemeld, dat thans volstrekt nog niet is komen vast te staan dat die mis handeling of het ongeval, den kinderen overkomen, is gebeurd ten huize van de pleegouders: Toen de pleegmoeder het jongste kind direct na rijn opneming een Zaterdagsche beurt gaf, bérnrkte dj dat het een dikken, opgezetten arm had en bij aanraking van dien arm hevig kreun de. Zij heeft er toen een buurvrouw bij geroepen, die hetzelfde constateerde en nu ook de verklaringen van de pleegmoe der bevestigt Nog denzelfden dag werd het «kind naar het ziekenhuis gebracht waar de dokter een armbreuk vaststelde. Van belang is nog, dat uit een getui genverklaring is gebleken, dat eenige dagen1 vóórdat de moeder naar de barak ken aan den Tapijtweg ging, er ten huize van den~ kelner een kind en hevigen val beeft gemaakt. Er kan geen sprake van zijn, dat één der kinderen bij de pleeg ouders van een trap zou zijn gevallen. Zij bewonen een benedenhuis, waarin zich geen enkele trap bevindt Door oen stier aangevallen. De Imidbouwersknecht Johs Nij land uit Perse, gemeente Ruinen, zou Donderdag morgen een stier afleveren. Nog geen 800 Meter van huis werd het dier speelsch, viel zijn geleider aan, nam hem op de horens en drukte hem tegen een boom, waar hij' hevig bloedende werd aangetrofr den door den rijksveldwachter Jacobs, die het woeste dier een lading uit een kara- toijn toediende, waardooy het onschadelijk is gemaakt. Het werd naar het keurlofcaal te Hoogeveen vervoerd. De getroffene is naar het ziekenhuis Bethesde te Hooge veen vervoerd. Behalve'kwetsuren aap het hoofd is hij in den rug getroffen. Huiszoeking en een arrestatie. Dinsdagmiddag j.L heeft een justitieel© huiszoeking plaats 'gehad in het gebouw van do Overzeesche Bank en Handels maatschappij, gevestigd aan de Heeren gracht 258 te Amsterdam. Tevens is daar gevestigd het kantoor van de bankiers firma G. Ph. en Co. in lifewidatie. De huiszoeking had plaats onder leiding van den subs.-officier van jjustitie, die ver gezeld) was van den reehter-commissaris, benevens van een inspecteur van politie en een aantal rechercheurs en agenten van hot bureau Lauriergracht. De Iaat- sten namen aan de huiszoeking geen deel, maar hadden uitsluitend tot taak het bankgebouw te bewaken en er zorg voor te dragen, dat tijdens het onderzoek per sonen noch goederen het gebouw zouden verlaten. De huiszoeking, die in dien namiddag Ingezonden medadwöng III -uil lip WARME DAGENI VRUCHTENWAFELS DE LINDEBOOM IJSWAFELS (In 4 natuurlijke vruch- tensmaken.) Zéér Terfrisschendl MANDRI MANDARINO- VOOR DE LUNCH BIJ DE AARDBEIEN MOCCA-TRIC-TRAC, Den Haag, 8 Juli Welverdieiide rast. Een begrijpelijk échec. De echte recès- stemmlng. Van straks! De Tweede Kamer heeft, weten wij, een zeer bijzonder werkjaar 1923—'24 achter zich. Op 26 Ootober 1923 brak de Vlootwet- crisis uit. Het Kabinet deelde aan Senaat en Lagerhuis meê, dat het, nadat de Koningin de ontslag-aanvrage van mur. Ruys-de Bee- renbrouck en zijne ambtgenooten fa over- jagen". noode, kort geleden ervoor Daten vinden om het bezulnigings-onitwerp van 29 miliioen op 'Onderwijs met „eleotriscben spoedT af te doen. Toen was de eiisob om het ffaantleel evenwicht op het Staatsbudget te herstellen, een verdedigbaar motief voor het „düor- aanvaing, was pas 's avonds tegen acht uur geëindigd. Een zeer omvangrijk on derzoek werd door de justitie-ambfcenaren ingesteld naar de administratie der bank, waarvan een groot aantal bescheiden in beslag genomen werd. Kort voor het vertrek dor justitie werd,, aldus Het Volk, aan welk blad we dit 'bericht ontleenen, den directeur der on derneming, den bankier L. P. G., mede gedeeld, dat hij zich als gearresteerd kon beschouwen. Hij werd naar het bureau Lauriergracht overgebracht en vandaar inden! loop van den arvond naar het huis van bewaring. Kindermoord. Te Winschoten is na verhoor door de justitie in voorloopige hechtenis gesteld de 27-jarige G. S., van Onstwedder Mus- sel, die bekend heeft haar pasgeboren kind gedood te hebben. Een gevaarlijk mensch. Voqr da rechtbank te Rotterdam stond Woensdag terecht een 81-jarige opticien uit Schiedam, wegens poging tot dood slag op een 19-jarig meisje, waarmede hij omgang had. De beklaagde bekende. Hij gaf toe, dat hij op het meisje geschoten had. Hij was echter zoo opgewonden geweest, dat hij niet wist hoeveel schoten hij had ge lost. De revolver kon zes kogels bevatten. Het meisje werd door vier schoten ver wond. Dr. Van Vliet, die het meisje behandeld had, verklaarde, dat hij een kogel uit den oksel verwijderd had. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat met het wapen in quaestie geen doodelijke verwondingen konden worden toegebracht, wanneer, zoo als hier het geval was, de revolver in den rug werd afgeschoten. De getuige-deskundige De Swart ver klaarde, dat men wel degelijk iemand met dit wapen had kunnen dooden. Dr. Van Vliet bleef bij zijn verklaring, Het gewonde meisje zeide, dat zij een jaar kennis aan beklaagde had gehad. Zij wist aanvankelijk niet dat hij getrouwd was, doch had dit later gehoord. Bekl. had toen gezegd, dat hij wilde scheiden, dat hij wel getrouwd was, maar dat de kinderen van zijn vrouw niet van hem waren. Het meisje had geen aanleiding gevondefi om den omgang met hem af te breken. Het O.M., Mr. Rombach, zei, dat be klaagde een zeer gevaarlijk mensch is. Hij heeft reeds zes vonnissen wegens poging tot doodslag te zijnen laste. Hij heeft verschillende meisjes verleid en een meisje, dat verloofd was, heeft zich van kant gemaakt doordat beklaagde tusschenbeide kwam. Het O.M. liet de beschuldiging van voorbedachten rade vallen en eischte, wegens poging tot doodslag vier jaren gevangenisstraf. De verdediger, Mr. Van Namen, herinnerde er aan, dat beklaagde reeds in een krankzinnigengesticht was ver pleegd geweest. De man mist elke moreele rem en is zeer driftig van aard. Op deze gronden pleitte hij clementie. In verdorven! gezelschap. De rechtbank te Rotterdam heeft Donder dagmiddag uitspraak gedlaan fa die zaak tegen den 23-jairgen J. 'M. R., zonder beroep, wo nende te Rijswijk. Zooals men zich herinnert, heeft deze beklaagde de Vorige week terecht gestaan wegens heling van bedragen van ƒ25 en 60, welke bedragen een 17-jarig meisje t en nadeele van haar vader gestolen had. Voorts was hem de heling van een gouden horloge, dat het meisje eveneens van haar vader gestolen had, ten laste gelegd. Met het oog op het zedenkwetsende gedeelte fa deze zaak, was op verzoek van de verdedigster van bekl., mevr. mr. HoekKok, de behandeling met gesloten deuren gelast De rechtbank overwoog fa haar vonnis, dat beklaagde door het aannemen van bovenbe- weging had, niet bereid was met het Par lement fa contact te treden. Verschillende pogingen tot vorming van een Ministerie miislnbten. Tenslotte zwichtte het Kabfaet- Ruys voor den wensch der Kroon, dat 'het op zijn verzoek tot ontslag zou terugkomen. Begin Januari kwam <er weer leven fa de Binnenhof-brouwerij1. Dat was dus ©ene stagnatie, stremming van zaken, geweest, die ruim twee maanden fa beslag nam. De eerste weken van het parle mentaire jaar '23—'24 waren fa beslag ge nomen door hoog-politieke bespiegelingen, vervolgens door de behandeling van het ont werp-Vlootwet, die 'Uitliep op het (met ©en stem meerderheid) verwerpen daarvan. Aan het Staatsbudget voor 1924 was door die Kamer nog niet geraakt! Begin Januari, toen de „parlementaire cuisine" werd heropend, lag daar een reus- achtig-booge stapel werk opgetast. En tel kens kwamen daar bezuinigings- en andere ontwerpen hij'. Dat ons Lagerhuis erin gedaagd is, op Vrijidag 4 Juli ji. met zomer-recès uiteen te gaan, is voor ©en zeer belangrijk deel' te dan ken aan de voortreffelijke, doortastende lei ding van mr. Dion Kooien. Deze Voorzitter beeft zeer stellig „les défauts de ces qualiités". Hij was een enkele maal wat-barsch, wat- autoritair fa rijn optreden. In den laatsten tijd is dat anders geworden. Maar de geheele Kamer zal toegeven, dat slechts de zucht dm het algemeen belang te dienen, en vol strekt niet klefaachtfag van iemands recht matige aanspraken of ijdelheddi, den heer Kooien leidt. Op 4 Juli, -toen de Kamer dlan met recès kon gaan, heeft die President haar een aangenaam recès toegewenscht, na verklaard te hebben, dat zij fa het afgetoopen jaar „veel en goed werk" heeft gedaan. Dat woord was niet overdreven. Met korte tusschenpoozen heeft het Lagerhuis van be gin Januari tot nu vier dagen geleden harder doorgejast dan misschien ooit tevoren ge schiedde. Het heeft zich door den rijstebrij berg heengewerkt!. En dat beduidde een kracht-toer. Nu wilde minister Van' Dijk dat öók nog, met den „Franschen slag", op dien 4en Juli eventjes zou worden afgedaan het wetsvoorstel tot verplaatsing der opleiding van veriofs-offioieren naar Kampen. Wat voor den Staat eene bezuiniging van 188.000 zou brengen. Hierbij- nu was het befaamde „afjakker- systeem" fa de allerergste mate toegepast. Indiening, Voorloopig Verslag, Memorie van Antwoord hadden elkaar gevolgd met dus danige snelheid; dat 't den schijn had, of wij weêr .leefden fa de bange dagen Van begin Augustus 1914, toen de allergewichtigste ontwerpen, vele millioenen vorderend, zon der „slag of stoot" werden goedgekeurd) dioor Eerste en Tweede Kamer, fa den -tijd van een uurtje.... - Van een noodlstaud, als wélke toen, tien jaar geleden, biji het uitbarsten van den wereldoorlog, zulk eene overhaasting rechtvaardigde, was 'hier geen sprake. 'Minister Van Dijk wilde het ontwerp zien afgedaan, wijl de zaak dan op 1 Ootober as. kon zijn geregeld. Doch op de vraag, waarom het voorstel dan niet veel) eerder was aanhangig gemaakt, kon Z. Exc. van Oorlog geen bevredigend' antwoord doen volgen-. - Natuurlijk moeit president Kooien dien 4en Juli duidelijk hebben gevoeld, dat zijn voorstel om het toch nog vóór 't recès fa be handeling te nemen, zwak stond! 1 Ondanks het stevige gezag, waarover hij fa de Kamér beschikt. Na den katholiek dr. Deckers hadden de vrijz.-democraat Ketelaar en de soc.-demo- craat K. ter Laan zich tegen het „afjakkeren" verklaard. Slechts overste Duymaer van Twist, wiens militaire carrière, gedurende wélk© hij als non-actief officier fa het Parlement van 1© luitenant tot luit.-kolonei opklom, te Kampen een aanvang nam, waagde eene zelfs voor dezen krijgsman schuchtere po ging -tot verdediging. De Voorzitter verklaarde wel „iets te ge voelen" voor de bezwaren tegen de behande ling vóór het recès geopperd, maar toch hand haafde hij het voorstel. Dat, zooals men weet, werd ver worpen. Met welk volkomen begrijpelijk votum de hoop van minister Van- Dijk om die zaak op 1 Ootober a.s. kant-en-klaar te hebben, vrij wel is vervlogen. Terwijl 't zeel; de vraag is, öf het ontwerp er in het as. najaar komen zal! De Eerste Kamer heeft zich, zij- 't zeer iMaar fa 't bier-bedoelde geval kon daarvan geen sprake wezen. En heeft de Regeering -een duidelijken wenk gekregen* dat het Par lement niet bereid is ales van dien aard te „slikken". De zaak is voor Exo. Van Dijk verre Van prettig. Edoch-, hier past met allen eerbied, het „Tu 1'as voulu, Georges Dandfal. De -echte, woelige r-ecès-stemimfag was er op dien 4en Juli. Al-s 't zóóver is gekomen, gelijkt de op merking is niet nieuw, doch telkens frappeert de juistheid -ervan-, de hooge vergadering sprekend op ©en schoolklasse op den laatsten dag vóór „de groote". Er is geen „zit", geen Dust om te luisteren meer. Zóó was t sinds jaar en dag. Hoe duidelijk herinner ik mijl nog, dat de grijze Lieftfack, de nestor der Kamer; fa wien „het kind" nooit was gestorven, ©en soort van Duys uit vroegere periode, schoon niet van- de po litieke zienswijze, welke de oud-schepen van Zaandam- aanhangt.... Hoe lieftfack op zoo'n dag zat -te schoppen tegen zijn -bankje, te klepperen met het deksel van z'n les senaar! - t Was tijd, dat de Kamer wat rust ging nemén. En aldus gesctóeddé het toen, dat ontwer pen als het voorschot voor de HollandZuid)- Afrika-lijn, ook -en zelfs het Armstrong- contract!, en: de pubsidiie voor de Parij- sche tentoonstelling van moderne sier- en nijverheidskunst fa-een-ommezien werden goedgekeurd. Di© storm van hilariteit en van afgrijzen tegen nóg langer debatteeren,uitbarstend dlien ochtend) van 4 Jtul, toen ds. Kersten (voor dingen als recès-stemmfag gansch-on- aandoenüjk) 't waagde om bezwaren -tegen die subsidie van een halve ton te gaan „ont wikkelen".... Behoudens onvoorziene omstandigheden is de Tweede Kamer nu tot medio-September huis-toe. Terwijl de Senaat nog heeft af te dóen het „restantje", dat hij' fatusschen van de overzijde d>es Binnenhofs hééft ontvangen. Daarna wordt '-t voor eenige weken rust op het Binnenhof. De niéuwe campagne die van 1924'25 zal niet lang zijn (fa Juni Van het volgend jaar heeft bet 'kiezersvolk te beslissen over de vraag, van welke kleur die vlag zal wezen, in het vierjarig tijdvak, thans op komst, van het Torentje zal waaien!, maar wèl heel zwaar Wij moeten aan de nieuwe Vlootwet ge- looven. Elke toelichting overbodig!.... Wij krijgen de Tariefs-herrienfag fa- de parlementaire arena. Op 1 Jul j.1. toen het wetsvoorstel in verband met. wij-lenj(?) het Schoenenwetje in de Tweede Kamer werd' aangenomen, terwijl de chr.-historische fractie met Links -tegen stemde, slechts de Lfakséhe „spijbelarij" oor zaak was, dat minister Aaiberse geen échec werd toegebracht, heeft men (zei ik in mijn vorig week-overricht), een „voor spel" gehad van wat bij- de openbare behan deling van de Tariefs-h-erzienmg zal worden doorleefd. Intussohen komen „on-diits", verzekerend-, dat de Regeerfag straks inderdaad zal te kampen hebben met hardnekkige oppositie vanuit-de chr.-historische gelederen. Dat beduidt nog niet de zekerheid van een nederlaag voor minister Ool'ijn, en daar- meê voor het derde Kabinet-Ruys de Beeren- brouck, maar t „geeft 'toch te denken". 'Zelfs: zeer veel! De -prof etie is gedaan, dat wij in Juni 1925 een „da-oapo", herhaling, zullen beleven van 1905, toen minister Kqlkman, en^net hem het Kabimet-Kuyper, strandde op de Tariefs-kwestie. Er is nu, circa twintig jaar la-ter, héél wat meer ^brandstof' opgestapeld voor het vuur, dat welhaast fa het kamp, het zit tend Kabinet vijandig, zal oplaaien! t Wordt eene verbitterde, felle worsteling. Men- zal het uiterste van zijine krachten in spannen om'ditmaal de vlag, welke van 1018 af -op het „Regeeringsukasteel" geheschen bleef, te vermeesteren). Over de vraag, wie mocht eene nieuwe politieke constellatie komen* bij' machte zullen zijn om iets als eene „worklng-majo- rity" fa de Staten-Generaal te vormen: daar over wordt nu reeds druk bespi egeld. Genieten wij allereerst, thans, ,van de zomer-rust. Tot het verzamelen van krach ten voor den strijd, die op komst is! Mr. ANTONIO. doelde bedragen van een jong meisje, voor wie deze bedragen heet groot waren, zeer onvoorzichtig had gehand -ld. Wegens schuld heling veroordeelde zij' hem tot -eefi) maand gevangenisstraf. De heling van het horloge achtte de rechtbank niet bewezen. Beklaagde werd onmiddellijk fa vrijheid steld. („Telegraaf"). Inbraak. Woensdagnacht hebben inbrekers, hoe veel -er waren weet niemand, -getracht hun slag te slaan in het huis Singel 96 te Am sterdam. Vermoedelijk hebben de indringers, op geld belust, zich eerst toegang versohaft tot het naast gelegen huis vanwaar zij naar 96, een kantoor, zijn overgeklauterd. Vele zaken werden overhoop gehaald, de brandkast werd zelfs geopend, doch de buit der dieven is slechts gering geweest. Het geld, dat het doel geweest was van de voor dieven gevaarvolle onderneming was slechts fa geringe hoeveelheid aanwezig. De politie heeft heden de zaak ter hand genomen; ondanks alle moeite is het haar nog niet gelukt de iriklimmers te énap- pem Ongediplomeerde tandartsen. Op verzoek van het (Jónootschap van Gediplomeerde Tandartsen te Marseiile heeft de politie bij alle tandartsen ter stede een onderzoek ingesteld naar de we't- télijke diploma's dezer heeren. Vastge steld werd dat 29 personen praktiseerden zonder in het bezit te zijn van het door de wet vereischte diploma. De 29 „dentisten" zullen zich voor de rechtbank hebben te verantwoorden. Op zoek naar gestolen paarlencolilers. De Amerikaansche politie gelooft dat twee paarlenooHiers ter waarde <van_ 115.000 dollars, die 15 Juni uit het huis van Henry Ford in Detroit werden ge stolen, zich thans in Europa bevinden, waar een onderzoek wordt ingesteld. Voor hun ontdekking is een belooning van 5000 dollar uitgeloofd. Luit. ter zee 3de kl.1800 1700 1200 Na 2 j. dienst als off. 2000. 1400 1400 Luit ter zee 2de kl.2300 1700 1700 Na 4 j. dienst als off. 2560 2360 1900 6 2700 2500 2100 8 2900 2700 2500 10 3100 2900 2500 12 3300 3100 2700 14 3500 3300 2900 16 3700 3500 3100 18 3900 3700 3300 20 4100 3900 3500 Luit. ter zee ie kl.3600 3400 3000 Na 14 j. dienst als off. 3900 5700 3300 16 4200 4000 3600 18 4500 4300 3900 20 480a 4600 4200 22 Sioo 4900 *4500 24 5400 5200 4800 Kap. luit ter zee5400 5200 4800 Na 22 j. dienst als off. 5700 5500 5100 24 6000 5800 5400 26 6300 6100 5700 28 6600 6400 6000 Kap. ter zee 6700 6500 6100 Na 28 j. dienst als off.7000 6800 6400 30 m 1, 7300 7100 6700 32 ,1 7600 7400 7000 Schout-bij-nacbt8800 8600 8200 Vice-admiraal9500 9300 8900 (WED. B. VAN DOESBURG) wafels (gevuld met de natuurlijke mandarijnvrucht, geen essence.) Bijzonder lekker als het heetia. een paar pakjes ESPERANTO- WAFELS (voedzaam, croquant, edel van smaak. Hyg. verpakt.) smaakt verrukkelijk DE OR1GINEELE FROU-FROU (met den Lindeboom) gevuld met slagroom. pikante kofflesinaak-wafel, juist geschikt voor 't warme seizoen. -

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5