Eerste Blad. BUITENLAND KAREL I SIGAR1 •Nft 5890. DONDERDAG 17 JULI 1924. 52ste JAARGANG. Vrijdag 189.41 De conferentie te Londen. De N. Rott. Ort schrijft: Gisterochtend om elf uur is die confe rentie der geallieerden over het herstel- vraagstuk op het Britsche departement van buitemlanJdsohe zaken begonnen met een verwelkomingatoespraak van MacDo nald, den Bngelschea eerste-mdndster en minister van buiteniliandsche y-afren Het la een voldoening dat het gevaar, dat haar nog voor haar bijeenkomst door de bisbilles tusschen Engeland en Frank rijk bedreigde, afgewend ia ZIJ is nu bij een en aan dien wil bij allen om het eens te wonden, kan niemand twijfelen. Dat een van do daar vertegenwoordigde mogend heden niet zou weuschem, dat Europa ein delijk dep vrede krijgt, waarnaar het snakt, is onzin. Een mislukking van de conferentie te Londen zou een ramp zonder wediergiade zijn. Wij hebben thans het verslag van de oommissie van Dawes els eed positief ge win voor het herstel van deni vrede. Het zou alle beteekenis verliezen, nadat de oonferentie misgegaan was. li zijn nuch tere zakenmenschen, die zich op 't oogem- blik verontrusten over de stijging van den prijs van1 het lood. Lood; zoo redeneeren zij, is noodig voor het maken van kogels en andere projectielen. Internationale wa peningen staan in reohtstreekach verband met internationaal wantrouwen, en als er een begin mee wil gemaakt worden, om dit weg te nemen, dient de conferentie te slagen. Bij de beraadslagingen van de commis sie van deskundigen onder Dawes heeft zij door onzichtbare kanalen contact onder houden met gezaghebbende vertegenwoor digers van de Duitsche opvattingen. De campagne die de Duitsche rechterzijde nog altijd tegen het rapport voert, mag ons het feit niet uit het oog doen' verlie zen, dat de conclusies waartoe de deskun digen ten leste zijn gekomen, Duitschland zijn meegevallen. De tegenwoordige Duit sdie regeering is bereid ze te aanvaarden. Bij het vaststellen van die maatregelen voor de uitvoering van het rapport, zullen echter nog verschillende kiesche vraag stukken te berde komen. Het is daarom goed niet overdreven optimistisch te zijn. Het prestige van verschillende regeerin gen is erbij gemoeid, om zooveel mogelijk van de eigen wenschen vervuld te krijgen. De strijd kan menige warme phase ver toornen en de conferentie zal wellicht niet spoedig haar beslag krijgen. Het eenige wanten slotte moed geeft, is dat geen re- geering er licht over zal denken om uit een te gaan, alvorens elk middel voor het bereiken van overeenstemming beproefd te hebben. Uit Parijs wordt aan het Hbï. gemeld: Dinsdagmorgen vertrok Herriot met zijn gezelschap naar Londen. Het is minder talrijk dan aanvankelijk werd vastgesteld en omvat een twintigtal personen, waarbij nog een twintigtal aan lager personeel. De officieele gedelegeerden rijn: Herriot, Cle mente!, Minister van Financiën; Noliet, Minister van Oorlog, en Perretti delia Rooca, directeur van politieke zaken aan de Quai d'Orsay. Foch en Degoutte gaan niet mee, vol gens sommigen omdat ze te op vallende figuren zijn. Als militaire des kundigen treden op generaal Desticker, d© rechterhand van Foch, en een adjudant van Degoutte, generaal Georges. Overi gens gaan de gewone experts meé. Tot Maandagavond laat is gewerkt aan de voorbereiding van de Fransche voor stellen betreffende het regleme van de Rijnspoorwegen, overdracht van kapita len, toelating van Duitschers enz. Hoewel natuurlijk de linksche bladen optimisme toonen ten aanzien van de re sultaten van de oonferentie, valt toch een vrij algemeen© onzekerheid te constatee- ren omtrent hetgeen er uit komen zaL Links merkt, dat het onmogelijk is, voor spellingen te doen, maar dat men er zeker van kan rijn, dat Frankrijks belangen zoo goed mogelijk verdedigd zullen worden. Rechts echter is daarvan niet zoo zeker en Pertinax, die naar Londen is vooruit gegaan, toont zich vooral verontrust door de rede van MaoDonald!. Men krijgt den indruk, seint hij, tegen over een mnn te staan, die zijn gedachten niet geheel wil uitspreken, uit angst, te hreken, wat hij in Parijs met veel moeite en inspanning redde. Toch is zijn bedoe- hng duidelijk genoeg: aangezien het plan Dawes niet kan worden toegepast zonder medewerking van de Amerikaansche en neutrale bankiers, moeten dezen een sou- vereine beslissing geven over de onder werpen, thans aan de conferentie van Lon den onderworpen. Bij de voorbereidende besprekingen van de Engelsche Schatkist met Waltetreet hebben de Amerikanen strenge condities gesteld voor hun mede werking. Deze condities heeft MaoDonald gisteren nog niet willen vermelden, om niet de Fransche delegatie bij voorbaat af tes chrikken; maar het gevolg la, dat Per tinax strijd voorriet op allerlei punten en "itenrt pessimistisch ia Een Interview met Herriot. Reuteris correspondent, die met den Franschen premier naar Londen reisde, zegt, dat Herriot er zeer angstvallig voor waakt, niets te zeggen, dat de onderhande lingen ook maar eenigsrins afbreuk zou kunnen doen. Hij zeide: U zult kunnen be seffen, hoe ontijdig het voor mij zou zijn, een poging te doen in bizonderheden te treden betreffend© de morgen te houden conferentie. Een fundamenteel feit, is dat de Britten, Italianen, Belgen en Fran schen allen volkomen de noodzakelijkheid inzien van een vredelievende, süelle op lossing van de bestaande problemen. Ik kom naar Londen met het diepgevoelde geloof, dat de vitale problemen voor het herstel van dien vrede van Europa, als het resultaat van onze besprekingen te Londen, in een nieuw stadium zullen tre den. Ik waardeer zeer de sympathieke houding van de peis, die uitdrukking heeft gegeven aan het geloof, dat de lei dende staatslieden der betrokken landen hun best doen, en het kan niet missen, dat, ten slotte ons gemeenschappelijk verlan gen, van zoo wezenlijke beteekenis voor Europa en de wereld, zal worden verwe zenlijkt. Wij zouden alleen gaarne zien dat de besprekingen zoo kort mogelijk zijn, om dat wij allen den wensch koesteren, dat het plan-Dawes zoo spoedig mogelijk in werking wordt gesteld. Ik bén Ramsay MacDonald zeer dankbaar wegens rijn in het oog springende pogingen om. de wet tige wenschen en moeilijkheden van die Fransche regeering te begrijpen en eraan tegemoet te komen. In den aanvang der vergadering heeft de voorzitter medegedeeld, dat het in zijn voornemen lag, binnenkort een oommissie uit den Raad uit te moodigen, prae-adviee uit te brengen omtrent de vraag of het wenschelij;k is in de organisatie en samen stelling van den' Hoogen Raad van Arbeid wijzigingen aan te brengen. Owem Young. Parijs, 10 Juli. Owen Young, één van de deskundigen in het oomité-Dawee, heeft officieel de post van agent-generaal der schadevergoedingsbetalingen aangenomen Een advies aan Dawes. New York, 10 Juli Pierrepont Noyes, de Amerikaansche oud-commissaris In het Rijnland, voorspelt in een brief aan Da wes, dat het dood© punt tusschen Frank rijk en Duitschland zal blijven bestaan, tenzij de Amerikaansche vertegenwoordi ger ter Londensche conferentie de lastge ving ontvangt, Frankrijk mede te deelen, dat Amerika verlangt dat Frankrijk zijn politiek van zelfstandigheid in het Ruhr- gebied prijs geeft en zoodanige concessies doet als noodig zijn om met Brittannië een eerlijke en doeltreffende poging in het werk te stellen voor uitvoer Lag van bet Dawes-plan. De schrijver spoort Dawes aan zijn nieuwe positie in de republikeinsche partij aan te wenden om te bewerken dat Kellog zoodanige instructies krijgt. Londen, 10 Juli. MacDonald; die de gedelegeerden ter intergeaffieerde conferen tie verwelkomde, betoogde, dat het van be lang was aan de aanbevelingen van het oomité-Dawes in haar geheel zonder wijzi ging uitvoering te geven. Het zou de taak der conferentie zijn, de voorwaarden te scheppen, waaronder het plan-Dawes zou kunnen worden uitgevberd. Twee dezer voorwaarden schenen volstrekt noodzake lijk, n.1. de economische en fiscale eenheid van' Duitschland en een behoorlijke zeker heid voor degenen, die op die leening in schrijven Voortgaande zeide MacDonald, dat een van de groot© verdiensten van het rapport-1 Dawes was, dat het het heele probleem eer der naderde van den zakelijken kant, dan van een politiek standpunt en hij sprak de hoop uit, dat ook de conferentie dit zou doen. Het rapport-Dawes was niet de eind oplossing van het schadevergoedingsvraag- stuk, doch het was noodilg dat het alvast In werking werd gesteld, waarna de andere quaesties onder die oogen zouden kunnen worden gezien. 'MacDonald verwelkomde in het bizonder de Amerikaansche vertegenwoordigers, wier aanwezigheid, ofschoon zij geen volledige gedelegeerden waren, getuigenis aflegde van samenwerking en goeden wil. Herriot stelde voor, MacDonald tot voor zitter van dé conferentie te 'benoemen. Hij zeide, dat iedereen in Frankrijk doordron gen was van het oprechtste verlangen naar vrede. MacDonald nam het presidentschap De schulden der geallieerden onderling. Volgens sommige berichten zullen de Fransche en Italiaansche regeeringen zich met de Amerikaansche ministers Hughes en Melen tijdens hun verblijf in Europa in verbinding stellen teneinde te onder handelen over het vraagstuk van de schul den der geallieerden onderling. Hot doel der onderhandelingen zal vooral rijn, de betaling der jaarlijksche termijnen ge makkelijker te maken, wat in de practijk op een vermindering dezer schulden zou neerkomen. Ook wordt gezegd; dat het Amerikaansche ministerie van financiën een plan heeft uitgewerkt volgens hetwelk de schulden der geallieerden aan de Ver- eenlgde Staten, ook die van Frankrijk, bin nen een termijn van 80 jaar zullen warden afgelost. Ingezonden MededeeUng, Et? Forma Delgado S 8 cent Elegant 10 cent Special S J2 cent BELGIE. Het proces Coppée. In het proces Coppée heeft da substi tuut-officier van justitie zijn requisitoir geëindigd: Hij wilde Coppée's vaderlands liefde niet betwisten. Coppée heeft zijn land' niet willen verraden, maar dat neemt niet weg, dat hij den vijand het verkrijgen van munitie vergemakkelijkt heeft. Van daar dat hij van de jury recht eischt. De oud-minister Ren kin. Ooppée's ad vocaat, wees er op dat van de 200 getui gen, die voor de rechtbank en den rechter van instructie verschenen zijn, niemand een wezenlijke beschuldiging tegen den beklaagde heeft kunnen inbrengen. Ren- fciri twijfelt er niet aan of de jury is met haar oordeel reeds gereed. Pleiten is fei telijk overbodig en pleiter is er van over tuigd, dat het proces zal eindigen met een overtuigend1 bewijs, dat er nog recht heeracht in België. FRANKRIJK. De amnestie. De Kamer heeft met 825 tegen 185 stem men het wetsontwerp inzake de amnestie aangenomen. De Kamer is tot 29 Juli ver daagd. RUSLAND EN FRANKRIJK In Moskousche communistische kringen wordt, naar de Roel verneemt, druk van gedachten gewisseld over de gevolgen, welke het optreden der regeering-Herriot voor de Russisch-Fransche betrekkingen zou kunnen hebben. In een bijeenkomst van het politiek 'bureau der oomm. partij zou Boecharin betoogd hebben, dat de positie van Herriot zwakker is dan die van MacDonald, terwijl in Frankrijk de communistische invlo^i aanzienlijk groo- ter is dan in Engeland. Frankrijk zou vrij dicht bij de proletarische revolutie zijn, reden waarom hij een langdurige en ver strekkende overeenkomst met de huidige Fransche regeering eerder schadelijk dan nuttig acht, terwijl hij eenige concessie op het gebied van erkenning der vroegere schulden als misplaatst beschouwt. Echter is het zijns inziens wel gewenscht, dat contact met Frankrijk wordt verkregen en (liefst zoo spoedig mogelijk) een over eenkomst op korten termijn tot stand ko- me, welke onder meer erkenning de jure der Sowjet-regeering inhoudt. In verband hiermede zou desnoods aan enkele kleine, door Frankrijk te stellen eischen tegemoet kunnen worden gekomen. Tot het doen van stappen, in deze richting werd door het politiek bureau beslpten. ENGELAND. Het verdrag van Lausanne. Londen, 10 Juli. Pomsonby, die Engel sche ondersecretaris van Buitenlandscbe Zaken, deelde in het Lagerhuis mede, dat Groot-Britannlë het vredesverdrag van Lausanne hadi geratificeerd. Reclame-congres te Wembley. Dinsdag heeft Lord Leverhulme, de man van de Sunlightzeep-fabrieken, het voorzitterschap bekleed van het reclame congres te Wembley. Hij weidde uit over de uitkomsten, die hij voor zijn fabrieken met adverteeren bereikt had. Na hem spraken Baldwin, Sir Robert Horne en Lloyd-Greame. Lord Lever hulme betoogde dat de rustige advertentie die niet te veel beweerde, het best doel trof. Hij verklaarde, dat de Vereenigde Staten op de overige wereld een voor sprong hadden met de kunst van reclame- maken. Engeland zou misschien een en ander aan Amerika kunnen leeren op het punt van het aan den man brengen van goe'deren „met de menschelijke stem". Baldwin hield een heel grappige toe spraak, waarin hij beschreef hoe hij be gonnen was met 2 salaris in de week. „Ik weet", zeide hij, „hoe moeilijk het is, f oederen te verkoopen. Ik Jieb het gedaan, k weet hoe vervelend het is, wanneer een van je beste artikelen voor den afzet vernietigd wordt door een vijandig tarief. Ik werd bijna vermoord door het tarief van Mo Kinley". De Engelsch-Russische besprekingen. Men is Woensdag volgens den diploma), tieken medewerker van die „Westmimster Gazette" bij de Engelsch-Russische be sprekingen in het departement van bui- tenlandsche zaken tot bepaalde besluiten gekomen,' nopens de particuliere aanspra ken. De onderhandelingen tusschen par ticuliere personen en de sovjet-regeering zullen een jaar worden voortgezet, als- wanneer de bedde regeering gezamenlijk zullen optreden tot regeling van het vraag stuk, als men dan nog niet tot een bevre digende overeenstemming is gekomen. Tegelijkertijd! zullen die besprekingen worden voortgezet over de regeering der schulden van vóór den oorlog. De mede werker van de „W. G." verneemt, dat de sovjet-delegatie bereid Is veel verder te gaan in d'e richting van een erkenning harer verplichtingen om die schuld' te be talen; als er overeenstemming kan wor den bereikt met de houders van stukken ten aanzien van het bedrag, dat zij bereid zijn te aanvaarden. De sovjetrogeerfng heeft in Engeland voor een belangrijk bedrag aan liquide middelen, terwijl zij er op rekent een som van 6 a 7 millioen pond te verkrijgen uit de liquidatie van eigendommen der Tsa ristische regeering wanneer het handels verdrag geteekend is, wanneer die details bijna geregeld zijn. De aanhouding der Britsche trawlers onder de kust van Moermansk. Londen, 10 Juli. Pomsonby, de Engel sche onderstaats-secretaris van Buiten- landsche Zaken, deelde in het Lagerhuis mede, dat de Sovjetregeering 30.103 pond sterling had betaald als schadeloosstel ling wegens de aanhouding van Britsche trawlers onder de kust van Moermansik. IERLAND. De Valera en Stack op vriflfe voeten, f Dublin, 10 Juli De Iersohe republikein sche leiders De Valera en Austin Stack zijn hedenavond op vrije voeten gesteld. BRITSCH-INDIE. De gevechten tusschen Mahatnedsnen len Hindoes. Volgens de laatste berichten uit Delhi zijn de gevechten tusschen Hindoes en Mahpmedanen Dinsdag opnieuw begon nen. De oorzaak hiervan zou zijn een be weerde actie van de Hindoes, die zouden hebbên verhinderd, dat een' koe, volgens het Baikridgebruik, in een processie door de stad werd gevoerd De Hindoes ver zamelden zich aan dien Oostelijken rand van den Saddarbazaarbrug, terwijl de Mohamedanen zich aan den Westelijken kant der brug'opstelden. Toen de gevech ten begonnen, werd de politie-reserve in pantserwagens te hulp geroepen. Een paar winkels, die waren geopend, sluiten week; de taxi-chauffeur len rijtuigkoet siers hebben In alle richtingen een goed heenkomen gezocht Nadere bijzonder heden zijn nog niet beschikbaar. BRAZILIË. De opstand. Een draadloos bericht van bet as. „Aas- des", dat gistermiddag té 12 uur Santos verliet, meldt, dat de toestand ernstig ia De Braziliaamscbe opstandelingen staan 13 KM. van Santos. Volgens andere be richten gaan de regeeringstroepen voort Sao Paulo te bombardeeren, doch is dei schade niet groot Eenige contingenten der regeerimgsartillerie zouden zich bij de opstandelingen hebben aangesloten. Een junta ■Volgens de. laatste berichten uit Sao Paolo zou zich met steun van de burger- bevolking een junta hebben gevormd. Deze junta verklaart, dpt zij' zonder per soonlijke eerzucht en zonder persoonlijke animositeit de misbruiken der regeering wil bestrijden. KORTE BERICHTEN. Volgens een bericht uit Peking aan Duitsche bladen hebben dertig gewapen de kozakkenofficieren van de witgardia- ten het Russische gezantschapggebouw te Shanghai bezet. Volgens een bericht uit New York aan Duitsche bladen overweegt de regeering te Washington ernstig het zenden van oorlogsschepen naar Santos. Het Journaal van Columbus ontdekt? Een telegram uit Mexico meldt, dat men diaar het manuscript heeft ontdekt van het journaal van Columbus, met al d© bijzon derheden over zijn reis. Officieel© menscben bestudeeren het thans en men twijfelt niet aam d© echt heid ervan. Ingezonden MededeeUng. DUITSCHLAND. Burgemeester Scheidemann van zijn functie ontheven: In een geheime zitting van den ge meenteraad van Kassei werd door de aan wezige leden der reohtsche partijen en van het Centrum definitief besloten den eersten burgemeester Scheidemann, de gemeenteraadsleden Rosenstock en Wit- trock en dem „Oberbaurat" Höhle met in gang van 1 Sept öjs. van hun functie te ontheffen. RUSLAND. Een communistisch oordeel over het Dawes-rapnort In de Izwestia vam 0 Juli schrijft Sta- lin over d© conferentie der geallieerden te Londen, omder meer, dat het rapport der deskundigen een nog geraffineerder poging tot verstikking van het Ditsche volk is dan het verdrag vam Versailles en het verwondert hem, dat in West-Europa hreede kringen daarin het begin van een nieuw tijdperk zien. VEREENIGDE STATEN. De Ver. Staten en d© Tanger-conventle. Het Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken heeft thans even eens een antwoord gezonden op de gelijk luidend© mota's der Britsche, Fransche en Spaansohe regeering, waarin het weigert de conventie van Tanger in haar huldigen vorm te erkennen. Het verklaart, dat de Ver. Staten niet wenschen hinderpalen op te werpen, maar dat zij aanvullende verze keringen verwachten, dat de Open Deur- politiek zal worden geëerbiedigd. De strijd tegen de narcotische middelen. Lomden, 16 Juli. Uit New York wordt gemeld; dat de poUtle aldaar beslag heeft gelegd op het Italiaamsche stoomschip „Duilio", een schip vam 22jOOO torn, dat 600 pakketten narcotische middelen aan boord had, die naar men aanneemt het land binnengesmokkeld' zouden worden. Een Italiaan', Irtura genaamd, verklaar de, dat de „onderwereld" der Vereenigde Staten reeds langen tijd voorzien werd vam door dit Italiaansobe schip gesmokkelde narcotische middelen. Naar verluidt, is de lading geoonfiskeerd. Er zijn 9 persomen, waaronder de gezagvoerder, gearresteerd', Een tornado. Augusta (Kansas), 16 Juli. Een tornado, gevolgd door hevige regens, heeft gewoed 5x Augusta, het centrum van de petro leum/velden. Een persoon werd1 gedood en zestig werden gewond. Troepen bewaken de puinhoopen. De schade wordt op an derhalf millioen dollars geschat LUCHTVAART. Opening van de Luchtvaartlijn Bazel—Rotterdam. Dinsdag is de nieuwe luchtvaartlijn Ba zel Straatsburg Brussel Rotterdam geopend; 'Het is de tweede nieuwe lucht- vaartverbinding, die dit jaar geopend wordt welke op het vliegveld Waalhaven haar eipdpunt vindt In het laatst van April werd de lijn7 op Kopenhagen in dienst genomen, nu die op BazeL Het aantal lijnen groeit in getal en de lijnen zelve groeien in lengte, want da twee nieuwe trajecten zttn van niet ge ringe lengte. Een pracht van een zomerdag had ver schillende personen uit Rotterdam en Den Haag naar het vliegveld gelokt Het toestel, op welks aankomst gewacht werd, was om acht uur 's morgens uit Ba zel vertrokken en werd om twee uur aan de Waalhaven verwacht. Op het aangege ven uur .zag men dan ook in het Zuiden den vagen omtrek van een tweedekker, die op het veld kwam aanstevenen. Na een keer op het terrein te zijn gekruist kwam het neer. Het was evenwel niet het toestel. Het was een vliegtuig, dat ais passagier aan boord had den heer De Smet, com mercieel directeur van de „Sabena", de Belgische luchtvaart-maatschappij, die dezen nieuwen dienst exploiteert. Het groote, hel blauwe toestel met zijn twee- schroeven, van grootere afmetingen nog dan de nieuwste Fokkers, trok veel be kijks. He t is uitgerust met tweeRolls Royce motoren van 860 P.K. ieder. Toen het eerste toestel naar de hangar was gereden, kwam ook het tweede in zicht. Dit toestel was uiterlijk gelijk aan het eerste. Het-is echter uitgerust met drie motoren: 1 Rolls Royce van 800 P.K. en 2 Sidley Purna-motoren van 240 P.K Het tweede toestel, dat uit Bazel kwam en alleen te Brussel even was gedaald, werd bestuurd' door den piloot Rochet. Het had tien reizigers aan boord. Vijf Zwitsersche journalisten, die uit Bazel wa ren meegekomen en vijf Belgische jour nalisten, die van Brussel af de reis hadden meegemaakt Toen de reizigers waren uitgestapt, hield de Belgische consul-generaal de heer Lauwers een toespraak, waarin hij de Sa bena en haar Nederiandsche mede-werk ster de K. L. M. roemde wegens hun Initiatief en de passagiers wegens hun moed, dat zij deze eerste reis hadden mee gemaakt De heer Plesman heette namens de K. L. M. de vertegenwoordigers van de Bel gische en 'Zwitsersche pers welkom in de vlieghaven van Rotterdam. Hij wenschte de .Sabena" geluk, die met uitstekend ma terieel enpersoneel de nieuwe luchtlijn gaat exploiteeren. Het aantal luchtvaart- verbindingen van Nederland met het bui tenland stijgt hiermede tot acht De nieu we lijn opent een verbinding tusschen de kleine landen van Europa. Zwitserland en België aan den eenen, Denemarken, Zwe den en Noorwegen aan den anderen kant en vindt haar knooppunt in Nederland. Het luchtvaartverkeer zal het zijne er toe bijdragen om eén nauwe samenwerking tusschen die landen tot stand te brengen. De „Sabena" is er reeds in geslaagd door middel van de nieuwe lijn een zeer snellen postdienst tusschen Zwitserland, België en Nederland1 tot stand te brengen, weldra zal ook het vervoer van d'e Itali aansche post aan| haar warden toever trouwd. trouw. Het reizigersverkeer zal, naar de heer Plesman verwachtte, binnenkort eveneens tot ontwikkeling komen. Iedere maand relzep, bijna 8000 Neder landers heen en terug naar Zwitserland. De maatschappij' „Nederland", wier schepen op weg naar Indië Genua aan- HELDERSCHECOURANT Lioht op voor auto's en fietsen: Donderdag 17 Jnli9.48 uur. MacDonald's openingsrede. MagDondd president. aan. en doorzitten fietsen (zadel- l#VwTa pijn) kunt gij gemakkelijk en da- delijk verhelpen met den alom ge- lOOPeTl prezen Akker's Klooster balsem.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 1