»rste Blad. IITENLAND BINNENLAND DONDERDAG 31 JUL! 1924. 52ste JAARGANG. 7lijdag Aug9.22 DB OOP DIE TE LONDEN* Iedere dag bengt berichten over nieu we voorstellei oom de gerezen geschil len uit den te ruimen. Maar oo'k lederen dag kpit het bericht dat deze of giene partij heniet aannemelijk acht, Zoodoende i die conferentie ook maar heel weinig ©geschoten. Men weet dat de bankiers hwerig zijn een loening aan Duitschland tefourneoron indien niet waarborgen weden gegeven tegen het toepassen van aheties, wegens in gebreke blijven van Dufechlandi De eerste com missie, die voortellen moet doen, waar door de tegenstad der geldmannen uit den weg geruild moet worden, kan dit niet klaarspelen Theunis, de logische minister deed een voorstel. .He werd gekelderd. Fran sche en Engelsoe voorstellen ondergin gen hetzelfde lot Nu is er weer een Fransch vooreteLwaarbij bepaald wordt, dat men in alle gvallen, dat de commis sie van herstel b. een uitspraak over in gebreke blijven vn Duitschland, niet tot algemeene overeeetemming zou kunnen geraken, zijn toevtoht zou nemen tot een soheidSrechterlijkeuifcspraak. In dat ge val zou de commiïie van herstel de be slissing overlaten ian drie scheidsleden, waarvan er een b.voorbeeld een Ameri kaan zou kunnen *a De tweede commjsie, die het financieel en economisch hertel van Duitschland onderhanden heeftjs ook al niet verder opgeschoten. Naar reeds eerde werd gemeld, werd in het rapport van deze commissie de noodzakelijkheid aangetoond van de eco nomische ontruiming van het Roergebied. Het belangrijke waagstuk, nJL betref fende de regeling dif getroffen moet wor den ten aanzien van ie 4000 Belgische en Fransche spoorwegbtambten in het be zette gebied, liet de «mmissie onopgelost. Van Fransche zijde schijnt men te Lon den. de kwestie van militaire ontruiming van de Roer, die niet gestéld is bij het plan-Dawes, en dies van het programma van de conferentie is uitgesloten, alleen te willen behandelen ds de besprekingen wordlen verruimd, zoodat deze ook loopen over de vraagstukken van de veiligheid en de onderlinge eohuden der geallieer den. Ondanks het feit, dat er sedert het begin der conferentie nog mar weinig tegen stellingen uit den weg jeruimd zijn, blijft men te Londen vol goden moei Men verwacht daar, dat de onferentie op het eind van de volgende teek zal eindigen nadat overeenstemming is bereikt. Welke reden er bestaat voor óze optimistische gedachte, wordt er niet tij gemeld. Londen, 30 Juli. Nar de „Daily Tele- grapb" meedeelt, hebben de Fransche en Engelsche deskundigen j^terenavond nog vergaderd om de wederzijdebe plannen over de militaire ontruiming val het Roergebied inet elkaar te bespreken. Ht resultaat daar van is geweest, dat 'beide planen tot een zijn samengesmolten. Dit plan rordt beheerscht door het beginsel, dat het teüpo der militaire ontruiming zal afhangen va) de wijze, waar op de Duitsche regeering har uit het plan van Dawes voortvloeiende vpplichtingen ten uitvoer zal brengen, vooral en opzichte van: de leveringen in natura aande geallieerden. Bij: deze besprekingen is il aansluiting op de Fransche en, Belgische b^prekingen van Maandagavond definitief béloten, dat het vraagstuk der militaire ontrtiming van het Roergebied voorloopig geheel buiten het ge bied der conferentie zal blijden, en het on derwerp van afzonderlijke oiflerhandelingen tusschen de beide bezettinjpmogendheden en de Duitsche regeering zal voïmen. Na tuurlijk zullen de geallieerden volkomen op de hoogte worden gehouden .van deze onder handelingen. In overeenstemming hiermede is ook vast gesteld, dat de vraagstukken der veiligheid van Frankrijk en der onderlinge geallieerde schulden buiten het program der thans ge houden conferentie liggen. Ter teekening van de stemming aan Fran- schen kant is echter van belang, dat de „Temps" Maandagavond betoogde, dat Frankrijk geen recht heeft, om troepen in het Roer-bekken te houden, naardien deze «r, volgens de uitdrukkelijke oorspronkelijke verklaring, alleen gelegd zijn om de technici en beambten van de ingenieursoommissie te beschermqji en aan Frankrijk zekerheid te verschaffen, dat het kolen zou krijgen. Daar om verliest de militaire bezetting allen zin, meent de „Temps", van het oogenblik af dat de oeconomische bezetting za! ophouden, frankrijk moet de gelofte gestand doen, die het gedaan heeft, 'toen het het Roergebied binnenging. Van belang is rf>g, dat de „Temps te verstaan geeft, dat dp kwestie van de militaire ontruming geregtld kan wor- directe onderhandeling tusschen Frankrijk, België en Dultschlani De rijksregeering heeft lndert|d voorlich ting gevraagd van een juridische commissie over de vraag of de wetsontwerpen tot uit- voering van d»e voorstellen) öer deskundigen wegens daarin vervatte grondwetswijzigi n- Sen een meerderheid van 2/3 in den Rijks- ag verelschten. Deze oommissie is tot Ide slotsom gekomen, dat de bedoelde wetsont werpen, ook dat op de rijksspoorwegen, zoo waren in te kleeden, dat in den Rijksdag de volstrekte meerderheid voldoende was voor aanneming. Taktisch is de zaak van belang wegens de houding, die de Duitsch-natienalen aan nemen. „De Zeit", het orgaan van Stresemann, deelt nu mede, dat de regeering geen gebruik zal maken van den weg, haar door de juridi sche oommissie gewezen en aanneming van de ontwerpen met een meerderheid van 2/3 zal eischen. Dit gebeurt om de Duitsch-natio naien te dwingen kleur te bekennen. Moch ten zij de ontwerpen schipbreuk laten lijden, dan volgen natuurlijk 'Rijksdagontbinding en nieuwe verkiezingen onder de leus: voor of tegen het rapport-Dawea Huighes, die Amerikaansche staatssecre taris, heeft in een onderhoud met een medewerker van de Peilt ParMen gezegd, dat het plan-Dawes weliswaar geen volko men oplossing aanbood- en niet ideaal was, doch dat het beantwoordde aan den zin voor rechtvaardigheid en aan het ge zond verstand, terwijl het het voordeel heeft, dat het terstond uitgevoerd kan worden. Op de vraag of Amerika bereid is de kosten voor de leening van 800 mil- lioen goudmark te dragen en of het op de obligaties zal inschrijven, antwoordde Hughes, dat het hem onmogelijk was zich over de bijzonderheden van de uitgifte der leening uit te laten. Hij kon slechts den wensch uitspreken, dat het succes der leening verzekerd zal worden. DUITSCHLAND. Het bestuur van den vakbond van Duitsch spoorwegpersoneel verzet zich tegen den eisch, door Frankrijk ter Londensche confe rentie gesteld^ omtrent het behoud van 4 5000 Fransche en Belgische spoorwegman nen in regiedienst. Dien eisch acht het be stuur in strijd met het rapport-Dawes, ter wijl inwilliging ervan het spoorwegbedrijf in het bezette gebied zou hinderen. Wie daar aan twijfelt, bedenke dat juist het spoorweg personeel zich het sterkst heeft verzet tegen het machtsmisbruik van Frankrijk en België aan de Roer. iVoorts stelt het bestuur de vraag, in welke positie men zich het vreemde spoorwegper soneel denkt. Zullen 'ze de meerderen of de minderen van de VDuitsohe ambtenaren en arbeiders zijn? In beide gevallen zijn con flicten te wachten. Of zuilen ze slechts wer- kelooze controleorganen zijn? Dat ware al heel ongerijmd. En wie zou ze moeten beta len, de Fransche en Belgische regeering of de Duitsche spoorweg-vennootschap? In bet eerste geval zouden die regeeringen ook recht van beschikking over het personeel willen behouden, of ze met bijzondere vol machten bekleeden, in laatstbedoeld geval zou het vreemde personeel door niets ge rechtvaardigde lasten #p de vennootschap leggen en dus hoogst onekonomisch werken. Immers 4 5000 man kosten per jaar een 9 millioen goudmark. Het bestuur verklaart tenslotte van de Duitsche delegatie te Londen te'verwachten, dat zij de hier ontwikkelde bezwaren te berde zal brengen. Het Duitsch-Russisch geschil bijgelegd. Het Duitsch-Russisch conflict is thans bijgelegd. Dinsdagochtend hebben: op het rijksdepartement van buitenlandsohe za ken dr. Stresemann en de heer Bratman- Brodowski, de Russische zaakgelastigde te Berlijn, het protocol geteekend, waarin beide partijen verklaren dat het conflict tot het verleden behoort Het protocol constateert, dat beide re geeringen hebben getracht op vriend schappelijke wijze het conflict hij te leg gen. De Duitsche regeering verklaart dat de politie bij het houden van de huis zoeking eigenmachtig is opgetreden. De leider van de huiszoeking is uit zijn func tie ontslagen, De Duitsche beambten, die zich op on gepaste wijize tegenover de exterritoriale Russische ambtenaren zouden hebben ge dragen, zullen worden gestraft Duitsch land zal de materieele schade hij; de huis zoeking veroorzaakt vergoeden. Harerzijds verklaart de Russische re geering, dat zij al haar beambten en dus ook alle medewerkers van de Russische handelsdelegatie, verboden heeft op welke wijze ook zich te mengen in de Duitsche binnenlandsche politiek. De kwestie van de exterritorialiteit zal nader worden ge regelde ENGELAND. De parlementaire medewerker van de Evening Standard maakt melding van geruchten over een op handen zijnde re organisatie van Mac Donald's regeering. Het is, meent hij, een publiek geheim, dat Ramsay MaoDonald teleurgesteld is over de parlementaire praestaties van sommige zijner ministers. Een minister, die waar schijnlijk in de reorganisatie betrokken zal worden, is Joslah Wedgwood, die nu als kanselier van het hertogdom Lancas ter een sinecure bekleedt en geen gele genheid heeft zijn parlementaire ervaring en zijn groote energie te pas te brengen. Naar verluidt, zou Hartshorn, de postmi- nister-generaal, er niet afkeerig van zijn een andere portefeuille aan te nemen en er heerscht bij het gros van de arbeiders partij een toenemende overtuiging, dat Shaw, de minister van arbeid, niet aan de verwachtingen heeft beantwoord'. De Ingezonden Medodeellng. De meest gevoelige huid laat zich volstrekt Pijnloos Scheren, door de baard- oppervlakte vóór het inzeepen éérst in te wrijven met een weinig PUROL Clyde-mannen (de radicale vleugel van de arbeiderspartij) maken voorts aan spraak nog door een der hunnen in de re geering vertegenwoordigd te zijn. Een Inbreuk op «De overeenkomst van Washington. De staatssecretaris van buitenl. zaken heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat de Britsche regeering de regeeringen van' Amerika era Japara er op heeft ge wezen, dat het vervangen van scheepsge schut door stukken van grooter kaliber baars inziens moet worden beschouwd als een inbreuk op de overeenkomst van Was hington. FRANKRIJK. Duitsche schepen mogen weer Fransche havens aandoen. Sedert het einde van dein oorlog tot op heden was het Duitsche schepen verboden Fransche havens aan te doen. Volgens de „Vossischo Zeitung" heeft de Fransche regeering thans besloten dit algemeen verbod op te heffen. Binnen kort zal er een verordening verschijnen, volgens welke vanaf 1 September Duit sche schepen alle Fransche havens, ook die in de Fransche koloniën, zullen kunr nen aandoen. De Franschen In Marokko. Oasablanca, 29 Juli. Het persbureau van het residentschap spreekt het bericht te gen, volgens hetwelk Abd el Krim per soonlijk een gevecht tegen de Fransche posten aan de grens van het Rif geleid zou hebben. De Franschen hebban den 15en een groep van 1200 Rifbewoners, dia over de grens gekomen waren, terug geslagen. De Rifbewoners hadden 800 dooden, de Franschen 15 dooden en 20 ge kwetsten. Deze nederlaag heeft in het Rif gebergte- groeten indruk gemaakt. DENEMARKEN. Eenigen tijd geleden werd gemeld, diat de bemanning van de vermiste Deensche schoe ner „Teddy" zich te Angmagssalik aan de oostkust van Groenland 'bevindt. Gemeld wordt, dat zij thans aan boord' van een Noor- sche robbenvaarder naar IJsland onderweg is. De mannen hebben ontzaglijke ontberin gen doorstaan, honger en koude geleden en hadden veel last van scheurbuik. De „Teddy" vertrok 9 Augustus verleden jaar van Germaniah&ven -en kwam op 75 graden noorderbreedte en 16 graden wester lengte in een ondoordringbaar ijsveld terecht. Het schip werd door het ijs ingesloten en door stormen en drijfijs naar de LiverpoolL kust gedreven. Ten zuiden van de Scoresby Sond moest de bemanning op 8 Ootober het schip verlaten en na ongeveer 400 mijl op een ijsschots te hebben rondgedreven, wist zij na vele moeilijkheden in het midden van December Angmagssalik te bereiken. RUSLAND. Een staatsvloot Naar uit Moskou gemeld' wordt, heeft de sowjet-regeering besloten tot aanbouw van een staatshandéisvloot. Het voorloopige plan is op dusdanige leest geschoeid, dat bij ver werkelijking daarvan over 5 jaren 25 pet. van den inr en uitvoer met de schepen van den Staat zal plaats hebben. Het ligt in de hedoeliag 65 pet. der benoodigde schepen op Russische werven te doen bouwen, waar mede een bedrag van 107 millioen roebel gemoeid zal zijn, en 85 pot. in het buiten land. SPANJE. Uit nadere berichten omtrent de zooge naamde „amnestie'4 door de SpaansChe regeering verleend aan den verbannen professor Unamuno, blijkt dat het Direc torium zich met een groot gebaar uit een netelig© positie heeft trachten te bevrij den. Professor Unamuno is n.L met behulp van den heer Dumay redacteur aan de Parijsche Quotidien, ontsnapt en na .een hartelijke verwelkoming te Oherbourg, waar hij' toegesproken werd' door Renau- del en Jouhaux, reeds te Parijs aangeko men. De ontsnapping is wel romantisch maar betrekkelijk zeer eenvoudig uitge voerd. De heer Dumay vertrek in Mei met ,,/vaeantie" naar Noord-Afrika en volle zes weken hoorde men niets van hem. Toen verkondigde een draadloos telegram het welslagen van zijn gewaagden opzet. Hij had in Fransch Marokko een schip gecharterd en was brutaal naar Fuerte- dentura gestoomd, waar hij' professor Unamuno en zijn medehalling Senor Fo- riamo eenvoudig oplichtte, aan' 'boord bracht en wegstoomde. Onderweg naar Frankrijk bereikte hun de tijding dat de Spaansche dictator den professor „begenadigd"' had', maar bij zijn aankomst te Oherbourg zeide Una muno dat hjj deze begenadiging niet wenschte te erkennen, omdat zijn verban ning een justitieel© misdaad was geweest. Ten slotte zeide hij', dat hij de hulp van Frankrijk kwam vragen om1- het Spaan sche volk van de dictatuur te helpen be vrijden. ROEMENIE. De berichten uit Roemenië blJjVen ern stig luiden. In Bessarabië worden op groote schaal troepen samengetrokken. Ingevolge het afkondigen van den staat van beleg zijn alle communistische orga nisaties ontbonden. Tegen de socialisti sche organisatie Is geen enkele maatregel genomen. PALESTINA. De moord op dr. de Haan. De correspondent van de „Times" te Je ruzalem geeft den naam van den jongen Jood, die door de politie te Jeruzalem in hechtenis is genomen in verband met den moord op dr. De Haan op 30 Juni, op als Gussmann. Kort nadat zijn hospita hem bij de politie had aangegeven, welke een beloo ning van 200 Egyptische ponden had uitge loofd, heeft de vrouw een poging tot zelf moord gedaan. Gussmann as sedert ongeveer twee jaar in Palestina. In den beginne werkte hij op het land', maar leed veel aan- malaria, en, onder den invloed van de neerslachtigheid, die de ziekte ten gevolge had, had hij onlangs ge tracht zichzelf te verdoen. Men gelooft, dat hij' nog altijd niet geheel' bij: gezonde zin nen ia BRAZILIË. De Opstand. Gemeldi wordt dat dé regeeringstroe- pen de stad St. Paul hebben veroverd en de opstandelingen daaruit hebben ver dreven. Het werd wel tijd dat de autoritei ten) een succes behaalden, want het pres tige der regeering was door de hardnek kigheid van het verzet der opstandelin gen geschokt De revolutionaire stemming greep om zich heen en reeds was in dien men de berichten uit Buenos-Ayres mag gelooven de centrale regeering er toe overgegaan de forten om Rio-de-Ja- neiro te ontwapenen. Nog een tweede bericht leert hoe ern stig allengs de opwinding in 'groote ge deelten der Republiek was geworden. De Braziliaansche regeering had het n.1. noodzakelijk geacht, den staat van beleg af te kondigen in de staten Rio Grande do Sul, Matto Grasso, Santa Gatharina, Sergipe en Bahia. De regeeringstroepen in den staat Ser gipe zijn aan het muiten geslagen, er zijn oorlogsschepen naar toe om orde op de zaken te stellen. In den staat Santa Gatharina is hetr lang niet pluis; de opstand wint er veld en in de staten Bahia en Rio Grande do Sul neemt de onrust toe. Hoewel dus de stad St. Paul voor de op standelingen is verloren 'gegaan, hebben zij Caimpinas, ongeveer 80 Eng. mijl noor delijk van St Paul, vermeesterd. Die plaats kan thans worden beschouwd als de zetel van de leiders der revolutionaire beweging. Volgens een bericht uit New York heb ben de Braziliaansche autoriteiten den rebellen-generaal Villeray, die zich incog nito te Rio Grande, ophield gevangen ge nomen. New York, 30 Juli De In heit buiten land! loopende geruchten omtrent voort zetting van de activiteit van de revolutio nairen in Brazilië worden bier niet beves tigd. De bladen behelzen niets over dat onderwerp. Het laatste telegram, dlat op het departement van Staat is ontvangen, meldde de ontruiming van Sint Paul. Het Braziliaansche gezantschap zegt, dat de beweging definitief is afgeloopen. KORTE BERICHTEN. De Fransche Kamer nam een besluit aan tot strikte toepassing van den acht- urigen werkdag in het spoorwegbedrijf. Hevige hagelbuien hebben de Italiaan- sche provincie üïovarra geteisterd en den oogst gjrootemdeels verwoest. De schade bedraagt vele millloenen. LUCHTVAART. De vliegtocht Nederland—Indlë. Het uitvoerend comité voor den vlieg tocht NederlandIndië heeft, naar het aan het Haagsche Anetakantoor (mede deelt, tonus den tweeden bestuurder en mecanicien, die deel zullen uitmaken van de bemanning van het vliegtuig, dat be gin Ootober onder leiding van den heer Thomassen Thuessink van der Hoop van Amsterdam naar Batavia zal vertrok ken, aangewezen. De tweede bestuurder zal zijn eerste luitenant-vlieger H. van Weerden Poelman, te Soesterberg, die op 23 Augustus 1917 zijn brevet als vlie ger behaalde. Hij is een onzer bekendste Nederlandsche vliegofficieren en heeft al meer dan 2000 vluchten op zijn naam staan. De minister van oorlog heeft reeds toestemming gegeven den tocht miee te maken en er is hem verlof verleend, zoo dat hij' reeds nu de gelegenheid heeft zich voor te bereiden voor de vlucht. De mecanicien1, door het comité aange wezen, is de heer P. A. van den Broeke, die tot 1 April 1921 bij den Marine-Lucht vaartdienst werkzaam is geweest en daar na in dienst is gekomen van de K. L. M., waar hij zich wijdt aan de behandeling van de Rolls Royce-motoren, die bij die Maatschappij in gebruik zijn. Zooals men weet is het vliegtuig, dat voor den tocht bestemd is ook met zoo'n motor uitgerust. Vliegtuigramp In de Ver. Staten, Te Los Angeles zijn vier personen om gekomen, toen hun vliegtuig (een één dekker) te pletter viel op het vliegterrein der tentoonstelling aldaar. Zanni, de Argentijnsche vlieger, die een rondvlucht om de wereld doet, is te Rome aangekomen. Een Fransche ballon vergaan. Een bericht uit MarseiRe meldt, dat een Britsche stoomboot bij de Balearische eilanden passagiers heeft opgepikt van een Franschen ballon. Deze nam vermoe delijk deel aan den wedstrijd om de Aero Grand Prix, welke Maandag te Lyon ge houden werd. Vier vliegtuigen naar beneden gestort In Britsch-Indië zijn vier Britsche vliegtuigen op verschillende plaatsen in een hevige mist naar beneden gevallen, na een bombardement van de stammen ten Z.O. van Razmak. Van twee vlieg machines werden de aviateurs en de twee landere inzittenden gedood.' Het derde vliegtuig viel in handen der vajiri's; men gelooft, dat de inzittenden niet zwaar 'gewond zijn. Van het vierde vlieg tuig bleven de inzittenden ongedeerd. Twee vliegtuigen van het eskader, dat uit zes vliegtuigen bestond, bereikten veilig de landingsplaats. De Amerikaansche vliegers hebben, ten vervolge van hun vliegtocht om de wereld, gisterochtend om half elf Brough (York) verlaten, op weg naar Kiifcwall. De Ambtenaars-salarissen. De „Rsb." verneemt, dat de onderhan delingen tusschen de Regeering en de centrale commissie voor georganiseerd overleg, omtrent de salarissen der rijks ambtenaren, thans geheel zijn afgebroken. De Regeering zal nu, zonder eenig advies, de nieuwe salarisregehng voor de ambte naren vaststellen, welke regeling, zoo als men weet, 1 Jan. 1925 zal ingaan. Dit conflict betreft intusschen niet de salarisregeling van de rijkswerkliieiden. Overheidspersoneel. Het Haagsche Oorrespondentle-bureau meldt: Onder leiding van den heer F. van Meurs werd Maandag te Amsterdam een vergadering gehouden van de hoofdbestu ren der drie bij het Comité ter beharti ging van de algemeene belangen van overheidspersoneel (A, O. O. P.) aangeslo ten organisaties, t. w. den Nederl. Bond' van Werklieden in Overheidsdienst, den Bond van Nederlandsche Onderwijzers en den' Oentralen NederL Ambtenaarsbond. Deze vergadering was in hoofdzaak be legd ter bespreking van den toestand, ge schapen na de vergadering der Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenaarszaken van 14 Juli j.L, waarin, zooals men weet, de besprekingen geen voortgang konden vinden, omdat eerst van de Regeering moest worden vernomen, welk standpunt zij innam, nu genoemde Commissie met 0 tegen 1 stem een bezol diging voor den schrijver van 1800, maxi mum noodig achtte, zijnde 20 boven het voorstel der Regeering. De heer F. S. Noordhoff deelde mede, dat van de Regeering antwoord was ont vangen inzake de vraag van de Centrale Commissie, hierboven ten opzichte van de salarieering voor schrijver gesteld. Uit dit antwoord blijkt, dat de Regee ring haar eigen gang gaat en thans zon der de Centrale Commissie er verder in te betrekken de salarissen voor het 'Rijks personeel, onderwijzers inbegrepen, zal vaststellen. Na deze inleiding werd op voorstel van het Comité besloten zoo spoe dig mogelijk ©en onderhoud aan te vra gen met de 8. D. Kamerfractie, verschil lende openbare vergaderingen in het land te houden en door middel van een reeks manifesten de burgerij' in te lichten. In de tweede plaats werd de quaestie behandeld van de voorgenomen samen-, werking en fusie tusschen den Centralen Nederiandschen Ambtenaarsbond (O. N. A. B. en den Centralen Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoon-personeel (O. B. P. T. T.) De vergadering tvhttii van deze plannen met Instemming kennis en besloot het Co mité van Neutraal Overheidspersoneel (C. N. O. P.), waarbij de C. B. P. T. T. is aan gesloten, tot een bespreking uit te noodi- gen op Donderdag 31 Juli a.s. te Amster dam, teneinde te overwegen op welke wijze, wanneer en in welke plaats de alge meene actie als hierboven bedoeld geza menlijk kan geschieden. De Handielskamer. De MiddenstandSbesturenbond had zich tot den Minister van Financiën 'gewend, ten einde hem te verzoeken, inzake het beleid der Handelskamer te Rotterdam, alsnog een on derzoek te doen plaats hebben naar de geste van de leden dier kamer, in het bijzonder derhalve een onderzoek niet naar het dorre cijfermateriaal, dat de boekhoudkundige be- teekenis der zaken aangeeft, maar meer het beleid' als concurrentie tegenover den mid denstand, „die de lasten te dragen heeft, ter wille van de lusten, aan de coöperatie gebo den in het zoo bereidwillig verstrekte crediet, middels de Nederl. Bank." De Minister van Financiën heeft nu den Bond bericht, dat hij in het, dato 4 Juli, aan 5£3SS ELDERSCHECOURANT Licht op voo auto'* en fietsen Donderdag Juli9.22 uur.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 1