GEMENGD NIEUWS. MAMNEBERICHTEN. Blijkens bij het departement van Marine ontvangen telegrammen is Hr. Ms. pantser schip „Heemskerck", onder bevel van kapi tein-luitenant ter zee K. A. Telders, 80 Juli te Drontheim aangekomen, en Hr. Ms. pant- serschip „Tromp", onder bevel van kapitein ter zee F. A. van Hengel, 80 Juli te Bal- holmen, LEGERBERICHTEN. Bij K. B. ia benoemd tot le luitenant, de 2e lult. F. K. J. KöMbruggen van het regiment Kustartillerle. VISSCHERLJBERICHTEN. STOOMY AARTBER1CHTEN. MARKTBERICHTEN. SPORT. De (Xymplache spelen te Parfya. Een Hongaarsch blad meldt het volgende: „Naar bekend ia heeft de Italiaansche sabelschermer Pullü het Hongaarsch jurylid dr. Georg Kovacs in de Folie Bergère open lijk beieedigd. Dr. Kovacs heeft daarop aan Puliti zijn getuigen gezonden, doch de jury d'appèl heeft, met het oog op den Olympi- schen eed, een duel verboden. Tegen deze beslissing heeft dr. Kovacs bezwaar gemaakt, waarop hem werd medegedeeld, dat het ge beurde in de Folie Bergère als een privé- aangelegenheid van dr. Kovacs wordt be schouwd, zoodat hem in deze zaak de vrije hand wordt gelaten. Daarop hebben de ge tuigen van dr. Kovacs met die van Puliti een onderhoud gehad en men'kan wel als zeker aannemen, dat de beide Olympische sabel- schermers thans in een duel tegenover elkaar zullen komen." Collecte ELD. 26. A.s. Maandag-, Woensdag- en Donder dagavond hoopt die „Oranje Harmonie- kaper op onderscheidene plaatsen der stad te spelen. Bij die gelegenheid zal langs de hul zen een collecte worden gehouden ten bate van het gezin van den op 18 Juli verongelukten botter HJD. 20. De collectanten zullen kenbaar zijn aan een witten armband, waarop HJD. 20. Stadgenooten, steunt deze collecte tot leniging van den fmantieelen nood van het zoo zwaar beproefde gezin. Het Oomité, Ds. B. van der Werff, Spooratr. Dr. G. Bakker, Plantsoensstr. J. Plaatsman, Ankerpark. Boekbespreking. Sara O. van Alphen herdenkt C. S. Adama van Scheltema. „Het was, of een vriend ons plotseling was ontnomen, want dat was hij ons geworden". „Zijn gedichten dragen we •mee in ons hart". Men vergelijke hiermede eens het zeer antipathieke artikel, dat de communist dr. J. A. N. Knuttel in- de „Coni- mun. Gids" aan den overledene wijdde. Over Neo-Humanisme schrijft Egbert Smedes. „Het Neo-Humanisme komt op voor de Democratie". De geschiedenis der Grie ken en Romeinen leert ons, zegt hij, dat hun beschaving tenonderging aan de Democratie; in onzen tijd nu zijn er vele intellectueelen, die zich niet los kunnen maken van de fas cistische gedachte: ook bij ons moet de de mocratie het begin van den ondergang zijn. Hiertegen verzetten zij zich en ageeren dan •tegen de Democratie. Zij1 zitten allen gevan gen in de boeien der antieke -beschaving. „Daar de Oudheid echter de hooge en eenige waarde van den enkelen Mensch niet kende, heeft ze ook nooit een staat kunnen vormen, die in de intuitie en den wil van mensche- Hjke persoonlijkheid gegrond was".l) De scbr. betoogt nu, dat in het Socialisme weliswaar de groote inslag humaniteits- enthousiasme, humanisme, -is gelegen, doch dat uitteraaid de strijd van het socialisme zich beperkte tot de zuiver economische fac toren, ook al omdat het tweede deel der 19e eeuw materialistisch georienteerd was. „Het Marxisme heeft nu echter zijn werk gedaan en verliest gaandeweg zijn beslag over de geesten, zooals het land van z]jn oorsprong luldelljk doet zien. Nu Is de tijd daar, dat het Humanistisch element in het Socialisme weer in het volle licht komt te staan". De scbr. zet uiteen, dat de ontwikkeling der din gen z. i. lelden zal tot een synthese (samen vloeiing) van de kern van het Protestantisme en die van het Socialisme. A. J. Gaastra bespreekt het Rapport der Pacifisten, „dat een merkwaardig mengsel ■vormt van idealisme, utopisme en realisme", en dat alleen sterk staat in dè 2e conclusie, waarin, op uitsluitend praktische gronden en volgens gegevens, die algemeen bekend gjfa wordt gewezen op de absolute vruchte loosheid van eenig militair verzet tegen een vrijwel onzichtbaren chemicaliën- en bacilL leninval iM. van der Goes van Naters be spreekt de Twentsche staking. „Y'oor dezul ken, die eenig inzicht hebbeb in massale verschijnselen, is één ding wel volkomen duidelijk: wanneer het in Twente niet ging om een nieuwen grondslag voor de samen leving en een moreeier productie-stelsel, maar slechts om een uur meer of minder werken per dag, waar zou men dan de kracht vandaan hebben gehaald om standvastig maanden van angst en honger te door staan?".... (De aflevering bevat verder mededeellngen en programma's betreffende een internatio nale vredesweek van de jeugd', en, dn ver band en verwant hiermede, een internatio nale vriendSchapsweek, vereenigingsnieuws (kampweek in Ommen, enz.), zoodat het alles tezamen weder een belangwekkende afleve ring is. l) Voor deze bewering krijgt de sc-hr. van de redactie een reprimande; de redactie vraagt of hij wel weet wat hij zegt. De Brusselsche Bank-affaire. Op hetzelfde oogenblik ongeveer toen de justitie en de politie op 18 October van het vorige jaar een inval deden in de Brusselsche bank aan de Beursstraat, na men de -belde directeuren Bridée en De Jong de vlucht Spoedig bleek, dat zi naar Frankrijk en België waren uitgewe ken. Zij werden vervolgd door den inspec teur Stolp van het bureau Stadhouders kade, die reeds geruimen tijd in deze zaak had gewerkt. Hij slaagde er echter nie in hen in handen te krijgen. Eenigen tjj< geleden weiden zij in Duitsdhland gesig naleerd en wederom ving inspecteur Stolp de achtervolging aan. Gister slaag de hij er in het tweetal te Bonn te arres teeren. Zij zullen spoedig naar Amster dam overgebracht worden. (Telegr.) 1 Ging niet door Men schrijft aan de „Standaard": Het dorpje Nieuwe Tonge, op ons eiland' Flakkee, werd dezer dagen in groote beroering gebracht, een beroering, die de rustige wateren van het geestelijk leven tot zelfs in grooten omtrek in rim peling bracht 1 Thans vijftien jaar geleden was er in deze gemeente een vrouw, die bekend stond, een „diep geestelijk leven" te lei den. Ze kon praten als de „Zwaarste do- miné" en doorspekte haar vermaningen, leeringen en opwekkingen met bijbel teksten. Haar woord had dan ook gezag. In dien tijd' vertelde ze aan ieder, die maar naar haar luisteren wilde, dat ze een soortgelijke „aanzegging" had ontvangen van den Heere, ais eenmaal Hiskia ge werd, betreffende zijn verlenging van le vensduur. Ook zij zou nog 15 jaar leven en precies op den 27en Juli 1924 weg genomen worden. AI de jaren die volgden, heeft ze haar bewering volgehouden en nu de stervensdag naderde, maakte ze in derdaad toebereidselen voor haar heen gaan. Den laatsten tijdvoerden zij en haar man niets meer uit en gingen zfj op in bespiegelingen over den grooten dag. Haar aanzegging wist het vrouwtje voor een groot deel der inwoners aannemelijk te maken en ze werd overladen met wei daden. Alle levensmiddelen werden haar in overvloed verstrekt en ieder was be- geerig, een woordje van deze „diép in- gefleide vrouw" op te vangen. Zoo werd Zondag 27 Juli verbeid. Maar deze dag ging voorbij, zonder dat het „groote feit" gebeuren ging! Men begrijpt wat het gevolg waa Het vrouwtje is van haar geestelijk aureool beroofd en naar verluidt heeft ze het voornemen, te vertrekken naar Oud-Beierland. Deze historie levert intusschetn weer eens een* kras staaltje van hetgeen er in valsche mystieke kringen van ons ïanc; wel omgaat De actie Wj Van Gelder en Zonen. Naar het Handelsblad verneemt, heeft een referendum, gehouden onder de werk lieden van de Kon. Vereen. Papierfa brieken der firma Van Gelder en Zonen, tot resultaat gehad, dat bij meerderheid van stemmen aan de 4 samenwerkende hoofdbesturen der vakorganisaties is op gedragen een ultimatum te richten tot de directie. De inhoud van dit ultimatum zal, zijn wij wel ingelicht, hierop neerkomen, dat wordt geëischt de loonsverlaging van Mei ongedaan te maken en het loon nog iets te verhoogen. Op 1 October j.1. is het loon niet f 1.50 verlaagd, op 1 Mei j.1. nogmaals met f 1.50, zulks, nadat overeenstemming was ver kregen met de organisaties. De directie achtte deze verlaging ter wille van een gezond houden van het bedrijf noodig. In Juni j.1. vroegen de organisaties het sedert October met 18.verlaagde loon weer met f2.|te verhoogen. De directie wees dit verzoek al met de mede- deeling, dat sedert Mei de toestanden niet zoodanig waren gewijzigd, dat een herziening van het loon verantwoord zou zijn. Het gevolg van deze weigering is, nadat nog eenige besprekingen waren gevoerd, het besluit thans een ultimatum te stellen. Echter is tevens besloten om, alvorens tot dezen stap over te gaan, eerst nog een onderhoud aan te vragen met de directie. Het verzoek daartoe is reeds gedaan. De directie heeft het voeren van een bespreking overgedragen aan het be stuur van de Algemeene Werkgevers- Vereeniging. De Setsbroek. Bij de Maasbrug te 'Maastricht: Een drietal leden van een geunifonnde fietsclub: beige jas met tressen en rij broek, verschijnen op de vlakte, spottend nagestaard door het publiek, hier en daar nageroepen. Oorzaak: een der drie ver toont in deze mannelijke kleeding onmis kenbaar vrouwelijke vormen. De dienstdoende politie-agenit, zich blik baar herinnerd dat het in (Maastricht, zelfs bjj carnaval, bij verordening verboden is, zich te stoken in de kleeren der andere kunne, houdt de juffrouw aan. Groote bewegelijkheid en protest bi haar gezellen. Het blijken Walen te zijn. Een der Walen gesticuleert en oreert in het Fransch. De man der wet blijft dood kalm en onbewogen. „Evidemment, ne me comprend pas. Vous, monsieur zich tot een heer uit het publiek wendend „vous comprenez le francais?" Oui. „Ditos donc a eet honime"... Volgt een vloed van betuigingen, dat de politie het recht mist tot.... enz., dat hij protes teert tegen.... enz. De heer tot den agent: Die meneer vraag me u te zeggen, dat hij protesteert. Dat moet hjj dan maar in het Hol1- landsch doen! luidt het 'kalme antwoord van den agent. „Heel goed, uit het publiek in Luik haalt men voor ons Nederlandsóh of Limburgsch ook de schouders op." De agent neemt de gebroekte juffrouw mee naar het Vrijthof. De belangstelling van de menigte groeit aan. Een zwerm menschen omstuwt gearres teerde en nog steeds gesticuleerende bege leiders naar het hoofdbureau van politie. Een kwartiertje later verschijnt de de- linquente weer, met een gezicht of ze een proces-verhaal heeft gekregen. De koers gaat naar een bekend hotel, waar de juffrouw na besprekingen met een lid van het vrouwelijk dienstpersoneel zich een damesrok om de heupen sjort.- (L. K.). De menschefijke nieuwsgierigheid. Het 'landhuisje te Crumbles bij Eastbourne, waar de dezer dagen tor dood veroordeelde Patriók Mahon miss Kaye heeft vermoord, is thans voor het publiek tegen betaling van een shilling per persoon ter -bezichtiging ge stold. De eigenares zeide, dat zij hiertoe ge dwongen was, doordat de nieuwsgierige me nigte anders trachtte in te breken. De heele tuin was al vertrapt, toen zij besloot het huls dan maar te laten kijken. Van de shilling gaan twee stuivers af voor vermakelijkheids- belasting. De rest deelt de eigenares met een buurman. Waar t aantal bezoekers 'tusschen de 500 en 1000 per dag bedraagt, moet de eigenares een aardige winst halen uit de sensatielust van het publiek. Zij is voorne mens 10 percent te schenken voor liefdadige doeleinden. Op een vraag of zij' het geen schandaal vond het huis te laten kijken aan de menigte, antwoordde de vrouw, dat de menschen er nu eenmaal om vragen. (Het Hulzen In drie dagen. Lagerhuislid Oomimander Burney maakt bekend, dat hij samen met een En- gelschen chemist een nieuw bouwmateriaal heeft uitgevonden, dat in staat zou stellen, in drie dagen tijd een huis te bouwen. Het materiaal zou een samenstelling zijn van cement en staal, twee maal zoo sterk zijn als beton en slechts half zoo zwaar, even duurzaam en waterdicht als beton en even hittewerend. Burney zal dit jaar slechts twee proefhuizen bouwen, waarna hij verwacht te kunnen overgaan tot het bouwen van buizen op groote schaaL De huizen zullen holle wanden hebben, elke wand 17V« cM. ïucht- ruimte. De koopsom van een z.g. „parlour house" (drie slaapkamers, een keuken, een salon en een woonkamer) zou naar schatting 470 pond sterling bedragen. Minister Wheatley zou bezig zijn met de bestudeering van de uitvinding. Fond. Naar uit New-York aan de „B. B. Ztg." wordt geseind, treft Ford voorbereidende maatregelen tot spoedige verscheping van 20.000 automobielen naar Hamburg, dat de basis zal zijn voor ]den afzet op de Europee- sche markten. Andere automobielfabrikan ten zijn voornemens eveneens depéts in Europeeache havens in té richten. ANNA-PAULOWNA. Donderdagavond is onze nieuwe motor spuit voor het eerst in dienst geweest Gelukkig betrof het slecht het blussdhen van een brandende klamp hooi, nabij de woning van den heer T. aan de Zandvaart, welke door het spelen van (kinderen met lucifers in brand was geraakt In flinke vaart kwam iemand per auto langs de Molenvaart gereden, toen hij jlotseling te Kleine Sluis zag, dat hij poot gevaar liep een hond over te rijden. Hij trachtte dit door snel uitwijken te voorkomen, met het gevolg dat hij in de kolenvaart reed. Gelukkig wist hij dado- "ijk op den wal te springen en de auto werd met veel inspanning weer op het droge gewerkt. In weerwil van dit alles was de hond niet aan het gevaar ontsnapt Het arme dier bleek zoo vreeselijk en on- ïerstelbaar verminkt, dat uit medelijden door zijn eigenaar, den gemeenteveld wachter Teutelink, met een revolverschot werd afgemaakt Burgerlijke Stand van Texel GEBOREN: Adrlana, d. v. J. G. Flena en O. Peereboom; Petra Annie Eva, d. v. A. Brak en E. van der Vee; Alida, Catha- rina, d. v. S. N. Klaver en W. Veldman. GETROUWD: W. Boon en A. Halaama. Hr. Ms. „TTwmHkwrk" en „Tramp". Ie luit. der mariniers ML R. de Bruijoe is te Nieuwediep geplaatst aan boord van Hr. Ms. artillerle-inatructieschip Gelderland. Oft van den M-fl-D. üe tel. H. L. J. de Jong wordt 7 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ma. Gelderland. Bij beechikkinar van den Min. van Marine is de off. van gez. 2e kl. E. Bosberg, dienende aan boord Hr. Ms. Triton 1 Aug. ter beschik king gesteld. Hap. ter zee JL E. van Hoogenbnijze en> de luit. ter zee le kl. 01 A. V. Swenker zijn uit Ooat-Indië teruggekeerd. De buitengewoon adelborsten der M.-R. P. Vroon, P. A de Vuyst, W. A van Mourik en J. Maasdam worden den' 7en Augustus over geplaatst van de Mok naar de Kooij. 16 Aug.: schipper J. S. Verheide van Wacht schip Willemsoord naar van Speyk. te R'dam. Bandoeng, vortr. 29 Juli Batavia n. Cebn. Rindjani, nitr., vertr. 29 Juli v. Belawan. RotterdamZnid-Amerika T Aldabi, thuisr., vertr. 80 Juli v. Santos. Alwakl, uitr., arr. 80 Juli te Montevideo. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Ajax, v. Japan n. R'dam, vertr. 80 Juli v. Port Bald. Lycaon, v. Japan n. R'dam, arr. 80 Juli te Snee. Telemachua, v. Batavia n. A'dam, pass. 81 Juli Perim. Medan, arr. 80 'JUll v. Batavia te A'dam. i'eleua, v. Jlapan n. R'dam, arr. 28 Juli te Sin gapore. Iaertee, vertr. 30 Juli v. Liverpool n: Japan. Rhexenor, v. Japan n. R'dam, vertr. 80 Juli v. Shanghai. Java»Bengalen lijn. Baaka, v. New-York n. Java, vertr. BI Juli v. Gibraltar. Calcutta,'v. Calcutta n. Java, arr. 80 Juli te Belawan. Ceylon, vertr. 28 Juli v. Java n. Calcutta. JavaChina—Japan Lijn. Tjisondari, arr. 1 Aug. v. Batavia te Shanghai. SI Juli 1924. Aangevoerd door 40 koudere: 2680 middel tongen p. stuk 0.45—058; 1050 kleine ton gen per stuk 0.10—0.16; 10 tarbotten per stuk 56; 84 kisten zetsohol p. kist 18 18; 106 kisten kleine schol p. kiet 4—8; 66 kisten schar p. kiet 2J50860. 1 Aug. 1924. Aangevoerd door 27 korders: 1060 middel- tongen per stuk 0.45—060; 750 kleine tongen p. stuk 0.15—0.20; 7 tarbotten p. stuk 57; 12 kisten zetschol p. kist 12—16; kisten kleine schol p. kist 37; schar p. kist 84. 54 24 kisten 80 Stoomvaartmaatschappij Nederland. Java, thuisr„ pass. 81 Juli Ouessant. Madoera, thuisr., vertr. 80 Juli v. Belawan. Roep&t, arr. 81 Juli v. Hamburg te Bremen. Rotti, thuisr» arr. 81 Juli te Marseilla Remhrandt, uitr., vertr. 30 Juli v. Genua. Tjimanoek, vertr. 30 Juli v. Batavia n. Hong kong. Bali, arr. SI Juli v. Batavia 1. v. Harre, A'dam. Celebee, uitr, arr. 11 Juli te Amsterdam. Grotius, vertr. 80 Juli v. Batavia n. A'dam. Koningin der Nederlanden, thuisr, vertr. Juli v. Algiers. Sals.wati, thuisr, arr. 80 Juli te Marseilla Ken. Ned. Stb. Mij. Dido, vertr. 1 Aug. v. A'dam n. Gothenburg. Euterpe, vertr. 1 Aug. v. A'dam n. Kopenhagen Irena vertr. 1 Aug. v. R'dam n. Pasagea Nero, vertr. 1 Aug. v. A'dam n. Bordeaux. Ori&n, vertr. 1 Aug. v. R'dam n. Cadix. Pluto, vertr. 1 Aug. v. A'dam n. Danzig. Achilles, vertr. 31 Juli v. Ceuta n. Malaga. Aurora, v. Piraeus, pass. 81 Juli Zea. Yulcanua arr. 81 Juli v. Piraeus te Patraa Zeus, vertr. 1 Aug. v. R'dam n. Carthagena. Iris, v. Lissabon n. A'dam, pass. 81 Juli Oues sant. Steils, arr. 81 Juli v. Genua te Spezzla. Ariadne, vertr. 80 Juli v. Carthagena n. Ali- cante. Ceree, vertr. 80 Uuli nr. Algiers n. A'dam. Fauna, arr. 81 Juli v. Oporto te A'dam Hebe, vertr. 80 JUli v. Bari n. O&tania. Juno, vertr. 80 Juli v. Gibraltar n_ Faro. Luna, vertr. 80 Juli v. Lissabon n. A'dam Kon. Hollaadsche Lloyd. Flandrla (touristenva&rt) arr. 1 Aug. te Ber gen. Gelria, uitr, vertr. 81 Juli v. Pernambuco. Maasland, thuisr, arr. 31 Juli te Santos. Rijnland, vertr. 1 Aug. v. Hamburg n. A'dam. Zaanland, uitr, vertr. 31 Juli v. Las Palmas. Orania, thuisr, arr. 30 Juli te Rio Janeiro. Kennemerland, vertr. 30 Juli v. B.-Ayree Ohili. Almelo, thuisr, pass. 28 Juli Fayal. Amersfoort, vertr. 29 Juli v. Oristobal n. Europa. Ares, vertr. 80 Juli v. Ouracao n. Puerto Co lombia. Bennekom, arr 30 Juli v. A'dam te Hamburg. Jan van Nassau, thuisr, paas. 81 Juli Fayal. Van Reneselaer, vertr. 30 Juli v. Barbados n. Plymouth. Kon. West-Indische Maildienst. Stuijvesant, arr. 1 Aug. v. Barbados te A'dam Amor, arr. 41 Juli v. A'dam te Hamburg. Brieilé, arr. 1 Aug. v. Antwerpen te A'dam Calypso, uitr, arr. 30 Juli te Madeira. Hector, uitr, vertr. 29 Juli v. MolLendo. Halcyon Lijn. Florapark, v. Smyrna n. Hamburg, pass. Juii Sagres. Stad Arnhem, vertr. 23 Juli v. Rosario Europa. HollandAmerika Lijn. Ed&m, v. R'dam n. Newnörleane, arr. 30 Juli te Tarnpioo. Rotterdam, v. R'dam n_ New-York, vertr. 80 Juli v. Southampton. HollandAustralië Lijn. Abbekerk, arr. 31 Juli v. Hamburg te R'dam Almkerk, uitr, arr 30 Juli te Piort Pirie. HollandBritsch-Indië Lijn. Hoogkerk, thuisr, arr. 81 Juli te Antwerpen. Meerkerk, thuisr, arr. 1 Aug. te Pondlohsrry. Streefkerk, uitr, pass. 80 Juli Perim HollandO.-Azië Lijn. Weeterdijk, thuisr, vertr. 31 Juli v. Babang. Boeton, uitr, arr. 30 Juli te Hongkong. Broeroe, uitr, vertr 80 Juli v. Suez. HollandOost-Afrika Lijn. Meliskerk, -uitr, arr. 81 Juli te Bei ra. Blltar, vertr. 30 Juli v. Tanga n. Killndlni, Salabangka, vertr. 1 Aug. v. Hamburg n. A'dam. Algorah, uitr, arr. 31 Juli te Antwerpen. Toba, thuisr, arr. 28 Juli te 'Mareellle. HollandWest-Afrika Lijn. Ambon, vertr. 2 Aug. v. A'dam n. West-Afrika. Orestes, vertr. 80 Juli v. Accra n. Freetown. Pollux, vertr. 29 Juli v. Seccoudee n. Ai lm. Reggestroom, uitr, art. 80 Juli te Port Har- oourt. Gaasterland, uitr, arr. 28 Juli te Cotonou. Hennes, vertr. 26 Juli v. Port Gentil n. Mon rovia. Mercuriue, vertr. 80 Juli v. A'dam n. Hamburg. Holland—Znid-Afrika Lijn. Jagersfontein, arr. 1 Aug. v. Zuid-Afrik* te R'dam Klipfontein, thuiar, arr. 81 JHill te WaMach- baai. Rietfontein, uitr, vertr. 80 Juli T. Durban. Springfontein, uitr, pass. 80 Juli Finiaterre. Rotterdamschs Lloyd. TJerimai, thuisr, vertr. 1 Aug. v. Colombo. Anjer, thuisr., vertr. 1 Aug. v. Gibraltar. Djember, uitr, pass. 81 Juli Perim. Goentoer, uitr, pass. 81 Juli Perim Samarnda, uitr, pass. 81 Juli Pamtellaria. Soekaboeml, arr. 1 Aug. Antwerpen te R'dam Deli, uitr, vertr. 81 Juli v. Port Sald Slamat, uitr, pasa. 81 Juli Finietene. Merauke, arr. 81 Juli w. Batavia, i. v. TcthW. 81 ANNA PAÜLOWNA, 1 Aug. 1924. Groots aardappelen 8608, drielingen 2—8, alaboonen f 7. BROEK OP LAMxENDKJE, 1 Aug. 1921 Aanvoer 93,100 K.G. aardappelen. Schotsche muitzen 3.50—8.10, duken 2.30—4, school meesters 3.605.60, eigenheimers 6.40 6.10, blauwe aardappelen 1.40—5.90, ronde 4.60, drielingen 5.50—7.10, kleine 1.40— 1.60, 1012 K.G. spercieboonen ÏSBO16.50 31 K.G. snijboonen 9-70, 964 K.G. zilveruien, drielingen 12.70, zilevrnep 85, gele nep 15—20, 152,000 KjG. roode kool 2.60-4, 9500 K.G. witte kool 410—4.40, 5750 K.G. gele kool 860—10.40, alles per 100 K.G 3800 bos boswortelen 1.80—2.10 per 100 bos. 10,000 stuks bloemkool, le srt. 1960—88.90, 2e art 8.70—1260 per 100 stuks. Hsldwr 1Blauw Wit-comb. (Amsterdam). Het elftal van Helder 1 is als volgt samen gesteld: G. Wit Schol Bolhaar P. Wit v. d1. Wal Boogaard Homeman D. Bak Zomer Biere EL Freek e Reserve: T. Brizee. De opstelling zoo als vermeld op pag. 2, 2e blad, ia foutief. HJLC.-nieuw*. De leden es donateurs worden beleefd ver zocht om geen gebruik te maken van hunne diploma-kaarten voor den liefdadigheidswed strijd HJR.C.—Geel Wit Tevens zij medegedeeld, dat er abusievelijk in het sportverslag van IJ. Dinsdagavond ver meld stond, dat het H.R.C.'e laatste neder- laagwedatrijd was. Dit is niet zoo. Er moet nog één wedstrijd gespeeld worden en wel tegerr Stormvogels 2 van Umuiden. A_s. Woensdagavond zijn er athletiek-oefe- ningen voor leden en adapirantleden om 7 uur op ons terrein. Komt allen. Als er nog leden en adsp.-leden zijn, welke zich nog wenschen op te geven voor den Hel- derschen Athletiék Kring, kunnen zij zich nog aanmelden bij den len secretaris, daar 8 Aug. ('s morgens) de deelname gesloten wordt Liefdadigheidswedstrijd HJLC. 1—Geel Wit L Bovenstaande wedstrijd, die gespeeld wordt ten bate van het huisgezin van den schipper van de verongelukte HL. 20 op het terrein Tuindorp, heeft Zondag a.a om half drie plaats; Velen zullen dan ook wel getuigen zijn van den strijd daar er een zoo goed doel ver bonden is en men bovendien nog een spannen- den 'kamp kan verwachten. Spannend zal de strijd zeker zijn, daar beide partijen zich geheel zullen geven om een zoo goed mogelijk resultaat te kunnen hoeken. De laatst^maal, dat de tegenstanders elkaar ont moetten was verleden jaar voor de genoeg- lij'kheidscompetitie en een gelijk spel was toen het resultaat (22). Hoewel we H.R.C. de sterkste achten, zul len zij terdege aan moeten pakken om het tot een overwinning te brengen, daar Geel Wit zich over het algemeen geen gewillig slachtoffer toont, hetgeen ze voor 2 weken wederom genoegzaam bewezen hebben in den wedstrijd tegen den anderen derde k lasser, Helder", die nog maar op het kantje af en niet zender geluk met een geheel volledig elftal met 21 wiet te winnen. De H.R.C.-voorhoede toonde zich Zondag j.1. zeer schotvaardig, doch of ze zooveel succes zal hebben tegen1 de Geel W lt-verdediging, die zeker één der hechtete in Helder is, mee- nen wij te mogen betwijfelen. Moge de wedstrijd' even aangenaam als tpannend zijn en het publiek weten te wear- deeren, dat de spelers van heide partijen zich beschikbaar stellen om te spelen, teneinde mede te helpen de nood van een huisgezin te lenigen. De elftallen komen vermoedelijk ale volgt uit. H.R.C.: r. d. Ley, Hoenderdos, Auguatein, Luit, Bak, Tleeeen, Prins, Helder, den Oa, Arts, Sch&penkötter. Geel Wit: van Bree, Dito, Luyckx, Hoogen- bosohVP, Amersfoort, O. v. Dam, J. V. Dam, Moorman??, Bouma, Fey, v. Waarden. De leiding zal waarschijnlijk zijn in handen van den heer D. Kort. Moge een groote toe loop en ale gevolg daarvan een flinke afdracht het succas zijn voor beide partijen. NL. Daar de schipper, zooals word mede gedeeld, bezwaar heeft tegen het aannemen van een eventueel batig saldo, omdat de wed strijd op Zondag wordt gehouden, hebben de besturen van H.R.O. en Geel Wit beeloten den wedetrijd toch doorgang te doen hebben en het eventueel batig ealdo gelijkelijk te ver doelen tusschen: Fonds Ramp te Amesnulden en Do rus Rijken Fond». 7uliUMdOQ^PL J.V.C.-nieawB. iA.«. Zondag trekt hst eerste elftal nogmaals naai Anna Paalorwna ora daar tegan B-FjQ. 1 te spelen voor de eeriowedstrijden van Excel sior. J.VXJ. 1 en B.F.C. 1 moeten' kampen om den 3en of 4en prijs. 'e Morgens 10 uur koant de hoer Dol met twee elftallen Helder-adepimnten om die tegen de J.V.C.-adap. te laten spelen, terwijl J.V.O. 8 '8 middags 8D.W. ontvangt, welke revanche wil nemen voor de laatste nederlaag. Dub opgepast, jongens. Afhletiefc. Helderaehe Athletiekkring, De vereeniging „Zeemacht" sloot dezer da gen 18 leden aan bij den EL A. K., hetgeen op nieuw een succes voor deze organisatie is. Waar blijven de andere vereenigingen? Wij vernemen, dat de erkenning van den EL A. K. door den N.-EL A R. vermoedelijk spoedig zijn beslag zal krijgen. Athletiekdag N.-BL A. B. Naar wij vernemen zal- de Athletiekdag, welke aanvankelijk door den N.-H. A. B. op 10 Augustus op het ELK.C.-terrein alhier zou worden gehouden geen doorgang vinden, omdat daarvoor van de N. A. U. geen1 toestem ming was verkregen. Vermoedelijk zullen deze wedstrijden thans einde September plaats hebben. Voor het Stedelijk Muziekcorps. De Gymti.- en Sportvereenigingen O.K.K. Sparta en Pro Patria hebben op de gisteravond gehouden vergadering van het comité tot steun van het „Stedelijk Muziekcorps", -bereidwillig aangeboden op den 14en Sept. &e. een groote sportdenmonstratie te houden op een der sport terreinen alhier, waarvan de opbrengst geheel ten bate van het „Stedelijk" zal zijn. Een duell INGEZONDEN. ,yRegeneratieMaandschrift voor Prak tisch-Idealisme, Juli 1924. Henk Prakke schrijdt over leiding van ouderen in de Jeugd-Organisatie, die zij schoorvoetend als noodzakelijk aanvaarden. Een goed jeugd leider zal er naar streven zichzelf overbodig te maken. Wij zouden de stelling willen om- keeren, en Mever willen zeggen: leiding van ouderen is voor jeugd-organisaties absoluut noodig, maar men kieze alleen die leiders, die zelf jeugdig genoeg van geest zijn om dit leiderschap op zich te kunnen nemen-. Geen oude wereldwijze brambeeren alstu blieft.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 11