NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA tot Glasverzekering, Eerste Blad. I. - Machinale Verffabriek. BUITENLAND Heldersche Maatschappij b KaHKaa ■n^yawie^:. ;:-^.ar asigwjy>g rr. Nr. 6906. 2£t'..tfi..^~T:IV'-9W-'.v.'Ï.TFhaf" -;-iï;ï3S£5 ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1924. 52ste JAARGANG, Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever: O. DB BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50 en 412 Z o m e r t y d. DE CONFERENTIE TE LONDEN. De Raad van Veertien, bestaande uit twee gevolmachtigden van elke geallieerde mo gendheid, kwam Donderdagmorgen bijeen. De bezwaren, door de Duitschers ingebracht ten aanzien van het rapport der eerste com missie, werden definitief geregeld Wat be treft de definitie van de uitdrukking „feite lijk in-gebreke-blijven" in het deskundigen rapport, werd overeengekomen, dat zij moest worden geïnterpreteerd in den zin van „op zettelijk in-gebreke-blijven", zooais bij het Vredesverdrag bepaald Reuter verneemt uit betrouwbare bron, dat Donderdag feitelijk volkomen overeenstem ming is bereikt door de deskundigen, die over het rapport der tweede commissie hebben beraadslaagd. Naar verluidt, is de Duitsche delegatie bereid de leening te beschouwen als een moreele verplichting en daarmee te voldoen aan een der voorwaarden, welker vervulling door de O. v. H. noodzakelijk werd geacht alvorens het plan-Dawes in werking kon treden. Verder wordt vernomen, dat het plan- Dawes tien dagen vroeger in werking zal treden dan men oorspronkelijk van plan was, n.l op 5 October in plaats van 'op 15 October. Deze beslissing werd genomen in antwoord op dringende (vertoogen der Duit sche delegatie om het plan zoo spoedig mo gelijk in werking te doen treden. De „Hhl."-correspondent te Londen meld de Donderdag: De geallieerden hebben een door generaal Noliet ontworpen nieuw plan tot definitieve ontwapening van Duitschland aanvaard. Daarin is, behalve de bekende laatste strenge militaire contröle, de eisch vervat, dat alvo rens deze contröle aan den Volkenbond wordt overgelaten, de Schupo wordt gedemi litariseerd en in Ruhr- en Rijnland onder bevel van de plaatselijke autoriteiten en niet van de Rijksregeering gesteld. In Amerikaansche kringen had men heden den indruk, dat de Duitschers op dit punt wel zullen toegeven. Daartegenover beginnen de Franschen al toe te geven (inzake de militaire ontruiming van het Ruhrgebied. Nadat ze eerst nog twee jaar bezetting eischten, spraken ze nog steeds maar over één jaar. Daarmede willen de Duitschers evenwel nog geen genoegen nemen, volhoudende dat voUedige ontruiming van het Ruhrgebied' een noodzakelijke voorwaarde is voor de prakti sche uitvoering van de in het plan-Dawes neergelegde verplichtingen. De Duitsche des kundigen deelden heden in de derde com missie mede, dat Dultschland niet in staat is, zijn verplichtingen tot herstel na te komen vóór het tijdstip, waarop het plan-Dawes in werking gesteld zal worden. De geallieerden verklaarden daarmede geen genoegen te kunnen nemen, waarop de Duitschers mede deelden, dat ze hun delegatiechef nadere in structies zouden vragen. Terwijl dus de politieke onderhandelingen nu zulk een bevredigend1 verloop hebben, groeit in internationale kringen de twijfel, of de leening wel zoo gemakkelijk zal worden geplaatst als men op het oogenblik in het algemeene optimisme aanneemt. Amerika is bereid, ten hoogste de helft van-de leening te aanvaarden, doch de Engelsche leeningmarkt J11 la&tsten tijd zoo geweldig overbe last, dat de meeste buitenlandsche leeningen reeds disagio haddea ENGELAND. Hef Engelsch-Rugsisch verdrag. In het Lagerhuis had Donderdag weder een uitvoerig debat plaats over de Engelschw Russische overeenkomst, waarin de oppo sitie den wensch te kennen gaf, dat de tee- kening van de overeenkomst zou worden aangehouden. MacDonald stelde een nieuwe procedure in het vooruitzicht, waardoor het parlement in den herfst niet alleen zal' be slissen, of de overeenkomst zal worden aan genomen of verworpen, doch ook in de gele genheid zal zijn, haar, indien het dit wenscht, te amendeeren. Het officieel ontwerp van het voorgesteld Engelsch-Russisch verdrag bevat vier hoofd stukken. Het eerste hoofdstuk noemt dé verdragen, waarvan beide partijen erkennen, dat zij hun kracht hebben verloren, en die, welke als nog van kracht worden beschouwd. Erkend wordt echter, dat laatstgenoemde groep ver dragen in de bestaande omstandigheden wij ziging vereischt en overeengekomen wordt, dat bij het van kracht worden van het onder havig verdrag onderhandelingen zullen wor den geopend om de noodige wijziging tot stand te brengen. Het tweede hoofdstuk regelt als tus§chen- contracteerende partijen de visscherjj in de wateren, grenzend aan de Noordkusten van het gebied der Unie van Sovjets, doch ver klaard wordt, dat deze regeling niet zal wor den geacht vooruit te loopen op het stand punt, door beide partijen ingenomen betref fende in het internationaal recht geldende grenzen van de territoriale wateren. Het derde hoofdstuk behandelt de quaesties der vorderingen en van de leening. Ingevolge de verklaring, gehecht aan de handelsover eenkomst van 16 Maart 1921, verklaart de Sovjetregeering, dat zij) bij wijze van excep tie op het decreet van 28 Januari 1918 betref fende de annuleering van de schulden der vroegere keizerlijke en provisioneele regee ringen zal voldoen op de voorwaarden, om schreven in het onderhavige verdrag, aan de vorderingen van Britsche houders van lee ningen, uitgegeven of overgenomen, of ge waarborgd door de vroegere keizerlijke Rus sische regeering, of door de gemeentebestu ren in het gebied, thans opgenomen in de Unie, betaalbaar in vreemde, of niet-Russi- sche munt. De Britsche regeering erkent, dat de financieele en economische positieder Unie het ondoenlijk maakt, deze vorderingen ten volle te voldoen. De regeering der Unie stemt er in toe, aan deze vorderingen tege moet te komen ten aanzien vah bezitsrechten van Britsche onderdanen of maatschappijen, andere dan bezitsrechten, die werden verkre gen door aankoop sedert 16 Maart 1921 en op dien datum in ander dan Britsch bezit waren. Na onderhandeling tusschen de be trokken partijen zullen de voorwaarden, waarop deze vorderingen zullen worden vol daan, onderwerp vormen van een overeen komst met de Britsche regeering, welke zal worden opgenomen in een tweede, later te sluiten verdrag, onder beding, dat de Britsche regeering ervan verzekerd is, dat deze voor waarden zijn aangenomen door houders van niet minder dan de helft van de kapitaalwaar den der Britsche bezitsrechten ten aanzien, van leerlingen. Alle quaesties, verband houdend met de vorderingen van elk der beide regeeringen op de andere, voortvloeiende uit de gebeurte nissen tusschen 4 Augustus 1914 en 1 Fe bruari 1924, worden ter bespreking op een lateren datum voorbehouden. Deze bepaling omvat de vorderingen betreffende de oorl'ogs- leeningen, door de 'Britsche régeeringen voorgeschoten aan de Russische keizerlijke of provisioneele regeering en de vorderingen, door de Unie van Sovjets voorgebracht op grond van de interventie van Groot-Britannië tusschen November 1917 en Maart 1920. Desgelijks zullen alle vorderingen van onder danen van elke partij met betrekking tot ver lies, of schade, voortvloeiend) uit de oorlogs operaties sedert Augustus 1914, worden ge reserveerd. De vorderingen van onderdanen van de eene partij op 'de andere wegens verlies of nadeel als gevolg van de gebeurtenissen sedert Augustus 1914, andere dan die boven genoemd en die, voortvloeiend uit de normale handelsbetrekkingen, zullen met het oog op de erkende preferentie, van de vorderingen der Britsche onderdanen, ten slotte svorden geregeld door de betaling van een ronde som door de Russische regeering ^an de Britsche regeering. De verdeeling van deze som zal door de Britsche regeering geschieden. Elke regeering zal drie behoorlijk bevoegde per sonen aanwijzen, die gezamenlijk deze vor deringen zullen onderzoeken en het bedrag zullen noémen, waarop naar hun meening de ronde som dient ite worden vastgesteld. Daar de Sovjetregeering gaarne de econo mische samenwerking tusschen de twee lan den hersteld wenscht te zien, zal zij bij; wijze van exceptie op de decreten, waarbij' de in dustrieel© bedrijven worden genationaliseerd', in onderhandeling treden met de Britsche onderdanen betreffende de industrleele be drijven of concessies, die zij heeft genatio naliseerd' of nietig verklaard, teneinde tot een behoorlijke compensatie te geraken. Een commissie van zes bevoegde personen, waar van elke regeering drie aanwijst, zal de aan spraken op deze compensatie onderzoeken en daarover rapport uitbrengen. Die overeenkomsten, waarover zal worden onderhandeld ter voldoening van de Britsche Ingezonden MedcdeeUng. gevestigd te HELDER - opgericht 1904. Directie: Firma GEBR HOOGERDUIJN, In deze Maatschappij worden alle glasruiten verzekerd tegen de laagste noteering. Direct plaatsing van gebroken ruiten. Aannemers van Schilderwerken. Int. Comm. Tel. 74. vorderingen zooals boven omschreven, zul len worden belichaamd' in het tweede, later te sluiten verdrag. Na de londerteekening van dit tweede verdrag zal de Britsche regeering het parlement verzoeken, haar in staat te stellen, den interest en het amortisatiefonds voor een leening, door de Sovjetregeering uit te geven, te waarborgen. Het bedrag en de voorwaarden van bedoelde leening zullen worden neergelegd in het tweede verdrag, dat niet van kracht wordt zoolang het parlement tiet de noodige machtiging tot het waarborg van de leening heeft gegeven. Nederland ten voorbeeld gesteld. De groote werkloosheid in Engeland heeft niet alleen de leidende kringen al daar naar pogingen doen omzien, om door practische werkverschaffing hulp te bie den, miaar heeft ook de ingezonden Stukken "-schrijvers in de bladen wakker gemaakt. In de „Times'' bevechten een paar schrijvers onder die rubriek elkan der over de doelmatigheid van het droog maken van plassen. Een van hen wijst er op, naar aanlei ding van afbeeldingen van de droogleg ging der Zuiderzee in een geïllustreerd Wad, dat in Nederland wel aangepakt wordt, en dat men er in 30 j sar een groote oppervlakte vruchtbaar land gaat winnen, waardoor ook gedurende den tijd van het werk aan duizenden werkloozen werk kan worden verschaft. Hij dringt er op aan, dat de Engelschen dit voorbeeld zullen volgen, en wel ten opzichte van „The Wash", een inham van de Noordzee bij Norfolk. BBITSCH-INDIE. Telkenj are publioeeren die Britsch-Indi- sche couranten de offixrieele statistiek van de ongevallen met doodelijken afloop, die in het afgeloopen jaar in dat land zijn veroorzaakt door wilde dieren en slangen. Dat zijn altijd indrukwekkende* cijfers, zoo ook nu weer voor 1923. Gedood door wilde dieren werden in dat jaar in Britsch Indië 8605 lieden, terwijl er 80,000 (ver moedelijk is dat een afgerond getal) om kwamen aan de gevolgen van een slan genbeet. Vlan de wilde dieren waren de tijgers aansprakelijk voor 1693 gedoode menschen, wolven voor 835, luipaarden voor 464, krokodillen voor 213, wilde var kens voor 1000, beren voor 79 en olifanten voor 70. In de Vereenigde Provinciën viel een merkwaardige toeneming te be speuren van de slachtoffers der wolven (n.L 419 meer d'an het jaar te voren). In den loop van 1923 zijtn 2391 wilde dieren gedood w.o. 5.247 luipaarden, 2548 beren, 1687 wolven en 1681 tijgers. Bo vendien waren 59.545 slangen gedood. Aan premies voor de verdelging van wilde dieren of slangen waren premies uitbetaald tot een bedrag van 150,000 roepeien. DUITSCHLAND. Een nieuwe Duitsche multi-mlllioeiiair. Een der correspondenten van de N. R. Ct. in Duitschland schrijft: Reeds sedert ©enige maanden wordt er hier druk over een man gesproken, die over een ongeloofolijk fortuin moet be schikken. De één beweert, dat hij1 600 millioen goudmark bezit, terwijl er ande ren zijn, die zijn vermogen op meer dan een milliard gpudmark schatten. Het be treft hier den neer J'aoob Micbael te Ber lijn. De geschiedenis van dezen heer is zoo merkwaardig en zoo kenschetsend voor de toestanden, die de laatste jaren in Duitschland heerschen, dat een korte be schrijving van het ontstaan van deze zoo buitengewoon interessante verschijning wel van belang is. Jakob Michael is de zoon van een zeer geloovig en orthodox Israëliet te Frank fort a/d Main. Nauwelijks 20 jaar oud. werd hij kantoorbediende bij de groote handelsfirma Beer, Sondheimer Co. daar ter stede, één der 'belangrijkste Duit sche firma's op het gebied van metaal- en chemische producten. In den oorlog werd Michael door de firma ontslagen naar aanleiding van een verschil van meening over een door Michael uitgevoerde trans actie. Michael werd toen leverancier van de legerautoriteiten eu vergrootte zijn on dernemingen in den metaalhandel en de chemische branche meer en meer. Daar toe werd hij natuurlijk ten zeerste gehol pen door de 'gunstige oonjunotuur, die in de oorlogs- en latere Inflatiejaren heerschte. Toch heeft Michael zijn reus achtig vermogen hoofdzakelijk in het be gin van de stabilisatieperiode verdiend. Hij was één van de weiniige menschen in Dultschland, die dlrekt na het verschijnen van de rentemark in dit betaalmiddel groot vertrouwen had. Uit gesprekken met eerste Duitsche bankiers herinner ik mjj nog heel goed, dat deze vooraanstaan de mannen op financieel gebied niet het geringste vertrouwen in de rentemark hadden, toen deze in November ver scheen. Michael daarentegen verkocht on geveer alles, wat hij aan andere waarden i bezat: effekten, vreemde geldsoorten, enz. Hij kreeg daardoor de beschikking over een groot bedrag aan geldmiddelen, welke hij ging uitleeneni Hij ging daarbij zeer voorzichtig te werk en leende slechts aan de soliedste ondernemingen tegen de noo dige zekerheid. In November van het vorige jaar werd geld door eerste klas banken opgenomen tegen een rente van 20 pet. per dag! Hij maakte dus 600 pet. per maand. Geen wonder dat zijn vermo gen zeer snel toenam! Met het stijgen van den kapitaalsnood in Duitschland groeide de macht van Michael steeds meer aan. Zijn vermogen werd door de hooge rente met den dag grooter. En waar de vraag naar kapitaal door de industrie en den handel eveneens steeds grooter werd, was het voor Michael geen groot kunststuk om zich in korten tijd in het bezit te stellen van een groot aantal che mische fabrieken, die tegenwoordig onder de firma J. Michael A.G. für chemische und metallurgische Industrie zijn ver- eenigd. De grootste en bekendste tot dit oonoern behoorende fabrieken zijn de che mische fabrieken Billwfirder bij Hamburg, h den laatsten tijd begint Michael zich ook invloed te verzekeren bij verschillen de banken. Zoo kon Michael ïn den loop van slechts enkele jaren van een eenvoudig kantoor bediende beheerscher van een groot indu strieel oonoern en van een groote oude bank in zijn vaderstad worden. Een merkwaardig feit is nog, dat de ïeer Michael, die tegenwoordig op zijn ïoogst 80 jaren oud is, verloofd is met de dochter van den vroegeren chef der fir ma, die hem ©enige jaren' geleden zijn ontslag gaf. ZWITSERLAND. Communisten gearresteerd De Vossische Zeitung verneemt uit Ge- nève: De Fransche communist Ilbert is te Zurich gearresteerd en de Duitsche communist Thomas te Schaffhausen. Dit krachtige optreden van d!e Zwitsersche autoriteiten tegen vreemde communisten spruit hieruit voort, dat men in Zwitser land vernomen heeft, dat van Russische communistische zijde indertijd sterke po gingen gedaan waren om in Zwitserland een krachtige communistische propaganda op touw te zetten. Het aantal bij de vervolging van de communistische benden in de buurt van Wilna (Polen) gevallen politie-inannen en soldaten bedraagt 14. Bij de straatge vechten zijn 10 burgers gedood. De minister van buitenlandsohe zaken heelt den Poolschen zaakgelastigde te Moskou opgedragen, te protesteeren, te gen den aanval van de 'gewapende sowjet- afdeeling. Tevens is bij den Russisch en zaakgelastigde te Warschau een note ver bale van de Poolsche regeering in die aangelegenheid overhandigd. DeBulgaarsche minister van binnen- landsche zaken heeft tot journalisten ver klaard; dat de Bulgaarsche regeering groote moeilijkheden heeft gehad om het bolsjewistisch schrikbewind' den kop in te drukken. De bolsjewistische agitatie is een gemeenschappelijk .gevaar voor alle Balkanstaten. De Dobroedsja is vol bolsje wistische agenten. Samenwerking tus schen Roemenië en Bulgarije zou daarom wenschelijfc zijn. In Italië, 'dan is het bijwoneni van een fascisthsóhe begrafenis een van de beste middelen. Overal fascisteninsignes, aan plakbiljetten. De conducteurs in dé trei nen oontroleeren de kaartjes in gezel schap van een of twee fascisten, die ge makkelijk herkenbaar zijn aan de zwarte hemden en de zwarte puntmutsjes, waar aan een sierlijke zijden kwast bengelt Verder op de muts en kraag het bekende fascistenteeken. Op de muren 'groote krab bels met „Viva il Duce", tal van aanplak biljetten, waarop de moord' op Matteotti veroordeeld wordt. Bijzonder trekken bil jetten de aandacht, waarin de fascisten herinnerd worden aan den dood van een hunner voormannen, den aviateur Oeo- chevini, die met zijn vliegtoestel gevallen was. Nu is ©eni gewone Italiaansche be grafenis al iets heel1 anders dan bij ons, maar deze leverde wel een bijzonder schouwspel op. Reeds den1 geheelen dag was het in de stad merkbaar, dat er iets bijzonders gaande waa Zoo zag ik van middag in een auto één der „oonsuli" blootshoofds rondrijden, de borst zóó vol met ridderorden behangen* dat er nauwe lijks een stukje grijs laken zichtbaar waa Ieder bracht bem met opgestoken1 handl den fascistengroet. Voor een gewone bar stapte 'hij uit, liet zich wat bewonderen en dronk aan de toonbank een ijsdrankje. Ook bij de Uffizi zag ik hem nog een praatje maken met den schildwacht van de fascistenkazerne. Aan d'en ingaing staat met groote letters geschreven* dat ieder, die binnentreedt, den schildwacht moet groeten. Een. zonderling metngelmoes vormen al die geuniformde fascisten, jongens en oudachtige mannetjes. Tegen zes uur s avonds verscheen de groote begrafenis stoet in de straten. Eerst een muziek- orps in (groot tenu, de kolbaks met stijve ganzepennen versierd. Prachtig klonk de muziek door de nauwe straten. Daarop een aantal compagnieën van zwarthem- den, de geweren met de trompen omlaag. Merkwaardigeerwijze liep ieder met schui telenden gang, hetgeen /een zonderling geluid gaf en ik zag op dien langen tocht vele zolen, die er bedenkelijk dim uit zagen. Ook de officieren met getrokken degen, velen met tal van ridderorden, liepen te schuifelen. Telkens voor een compagnie uit, met groote tusschenruimte, zag men een vaandel, geësoorteerd door 4 man, door de omstanders met den fas cistengroet vereerd. Langs de haag van publiek schreden zwarthemden, die nauw keurig toezagen of ieder wel zijn hoed afgenomen had, zoo niet, dan werd het hem te verstaan gegeven. Na een aantal compagnieën van ver schillende wapens volgde weer een mu ziekkorps, dat plechtige muziek Met hoo- ren, dan eenige priesters en dan de lijk koets bedolven onder kransen. De lijk koets is omstuwd door fakkeldragers met walmende witte fakkels. Over bet hoofd zijn de zwarte kappen getrokken met ga ten voor de oogen. Dit alles zou een sterk middeleeuwschen indruk geven, ware het niet, dat door de kijkgaten hier en daar een lorgnet naar 'buiten komt bengelen en bij het opwaaien der kappen nieuwmo disch gestreepte overhemden zichtbaar worden. Een' mengelmoes van kleed ij, dat aan het geheel den plechtigen indruk wel eenigszins ontneemt. Ieder, die langs den weg staat, brengt den fascistengroet. Dan volgt nog een onafzienbare stoet van allerlei vereen'lglngen met bun vaan dels. En onderwijl beieren de klokken van Florence. Wat dat beteekent, kan hij' zich voorstellen, die het aantal' kerken weet te schatten; want alle geluiden dn het zoo levendige en lawaaiige stadje worden' nog overstemd door dit aanhoudende klok gelui. Ingezonden Medeüeellnf. ITALIË. Storm en sneeuw. Volgens berichten in de Fransche bla- d'en hebben storm en onweer, de laatste dagen, in Italië groote verwoestingen aan gericht, vooral in de omstreken van Flo rence, Piacenza, Mantua en Brescia, waar verscheidene rivieren buiten haar oevers traden. Geweldige hagelslag heeft den oogst vernield in de omgeving van Novara en Verceli. De schade wordt op 6 millioen lires geschat. Uit de omstreken van Bergamo wordt sneeuw gemeld. Een fascistische begrafenis. Mien schrijft uit Florence aan N. R. CJt.: Wanneer iemand eienlg denkbeeld wil krijgen van den bloei van het fascisme DOOR OVERSPANNING EN ZORGEN. Mannen zoowel als vrouwen hebben onder zenuwachtige, beproevende omstan digheden gewenkt. Zij raakten overwerkt en missen de kracht om de bacillen van gevatte influenza of koude te bestrijden. Het bloed raakt overladen .met overtollig urinezuur, de nieren worden ondermijnd door de te groote inspanning en spoedig volgen verschijnselen als: hoofdpijn, dui zeligheid, zenuwoverspanning, urinekwa- len, graveel, waterzuchtige oogen, rheu- matisdhe spieren' en door urinezuur aan getaste gewrichten, stijve schouders en pijn in den rug. Daartegenworden Fosteria Rugpijn Nieren Pillen aanbevolen, en er dient geen kostbare tijd verloren te gaan. Uit stel leidt al te vaak tot rhenmatiek, spit, steenvorming, ontsteking van de nieren of blaas en nlerwaterzucht. Zelfs onge neeslijke kwalen kunnen door verwaar- loozing ontstaan. Als uw nieren verzwakt zijn door zor gen, en ©verwerking, tocht, koude, epide mische koorts, schadelijke bezigheden enz., wendt u dan met vertrouwen tot Foster's dej Pillen. Verkrijgbaar In apotheken en drogist zaken 1.76 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 4*«.iJWitYJU t.ijb HELDERSCHECOURANT ABONNEMENT PER 8 MAAiNiDEN BIJ VOORUITBETALING Heldersche Courant fl.60; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W. Indië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overig© landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.50, f 0.70, f 0.70, f 1.20. Modeblad rosp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.60 lx>S9o naimmora der Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 ct Poet-Girorekening Na 16060. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel («nljard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. teket) 60 et. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 ct., elke nagel moeer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v.d.blad en mat br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno, 4 ct. Op* en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Maan Zon Hoogwater Ang. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zo. 10 m. 4.52 a. 5.36 8.35 4.10 5.11 Ma. 11 5.49 1.37 5.38 8.33 1.52 6.31 Di. 12 6.56 2.34 5.39 8.31 7.07 7.42 Wo. 13 7.43 3.40 5.40 8.30 8.15 8.43 Do. 14 8.22 4.52 5 42 8.28 9.09 9.32 Vr. 15 8.53 6.08 5.44 8.26 9.5510.16 Za. 16 9.21 7.24 5.46 8.2310.3710.58 Licht op voor auto's en fietsen: Zaterdag 9 Aug9.05 uur. Zondag 10 9.05 Maandag 11 9.03 De Interpretatie van bet ,pnanquement flagranf. Een nieuw plan tot ontwapening van Dultschland. De mili taire ontruiming van het Ruhr- gebied. De inhoud van het verdrag be treffende de vorderingen. MIDDENSTRAAT 18-20-22.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 1