REEK S CLOPPEMG. REGENJASSEN Tweede Blad. Grootst en meest gesorteerde Heeren- eo Kinderkteedingmagazijn. Moderne keuzeGabardine- en Gummi- 7.50I0.50I5.0022.0027.0035.0042.00 PLAATSELIJK NIEUWS HELDER - SCHAGEN Combinatie Nieuws modellen. Gegarandeerd waterdicht. Wekelijks nieuwe zendingen. BINNENLAND VAN ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1924. De wethouder D. HL Grunwald zal Dinsdag a.& van 11 uur vm tot 12L8Q njn. spreekuur houden. Te Amsterdam slaagden voor het exa men nuttige handwerken de dames J. M. v. Meerten, Helder en J. 0. Maas, Koog op TexeL Loon en Rijkswerklieden. Na een accoord tusschen de Regeering en de Commissie van Advies inzake arbeidsvoorwaarden Rijkswerklieden (bij gen. Commissie de Wilde) wordt de sala risregeling voor de rijkswerklieden in gaande 1 Januari 1925 als volgt geregeld: Voor een gemeente tweede klasse (Helder) 1. Loonregeling voor volwassen manne lijke werklieden,'23 jaar of ouder (hiervan zijn reeds de 8J°/0 pensioenspremie afge trokken) weekloon Loongroep L Bij aanstelling Na 1 jaar. 3 „5 Bij aanstelling Na 1 jaar. 2 „3 4 Loongroep Dl. Bij aanstelling Na 1 jaar. Loongroep IL A. N. Jellema. f Vrijdagmiddag had op de aigemeene be graafplaats te Huisduinen de teraardebestel ling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. N. Jellema, in leven on derwijzer aan de Openbare Lagere School aan den Parallelweg alhier. Dat de overledene zich vele vrienden ver worven hadi, bleek wel uit de groote belang stelling. Talrijke ouders, leerlingen en oud leerlingen hadden zich naar de begraafplaats begeven, om den overledene de laatste eer te bewijzen. Verscheidene leden van het onderwijzend personeel in onze gemeente merkten )we mede onder de aanwezigen op, niettegenstaande velen door de vacantie uit- stedig waren. Nadat de baar, gedekt door talrijke bloem stukken, grafwaarts was gedragen^ legde de heer Jaring, namens het personeel van de school, waaraan de overledene ruim 20 jaren verbonden was geweest, een krans, als laat- sten groet der collega's, op de groeve. Een tweetal meisjes strooide bloemen, terwijl door de leerlingen tevens een krans werd1 neerge legd. Hierna werd het woord gevoerd door den heer Van Elsficker, als voorzitter van de af- deel'ing „Helder" van den Bond van Neder- landsche Onderwijzers, van welke afdeeling de overledene jarenlang lid was. Ook door dezen spreker werd1 een krans op de groeve gelegd. Een der familieleden van den ont slapene bedankte voor de betoonde belang stelling, waarmede de plechtigheid was ge^ eindigd! Aanbesteding. Door den heer J. J. Schoeffelenberger, bouwkundige alhier, werd j.L Woensdag on derhands aanbesteed het bouwen van een woonhuisje. Ingeschreven werd door de hee- ren Mdnneboo en Walboom voor 3066; M. C. van der Plas voor 2837; D. Koger voor 2811; O. Groot voor 2679; J. de la Hous- saije voor 2045; W. Braggaar voor 1890 (gegund). Loongroep IV. „5 Bij aanstelling Na 1 jaar. 2 „3 4 n 5 Loongroep V. Bij aanstelling Na 1 jaar. „2 n 9 O Loongroep VL Bij aanstelling Na 1 jaar. 2 8 ff n 4 ff n 5 Zooals gezegd, worden dit de loonen, waarvan de pensioenpremie reeds is af getrokken. 2. Loonregeling voor jeugdige manne lijke werklieden, in een gemeente tweede klasse (Helder), zonder pensioenaftrek. 24 60 Collecte voor de H. D. 20. 22*41 Met dank aan de „Oranje Harmoniekapel". 23*28aan de dames collectanten en aan al de ge- 24*16' vers (geefsters), deelt het Comité voor de 251)3 25,91 22.84 23.72 24.60 25.47 26.35 27.23 24.60 25.47 26.35 27.23 28.11 28.99 26.79 27.67 28.55 29.43 30.30 31.08 28.99 29.87 30.74 81.62 82.50 33.38 weekloon 14 jaar. f 2.88 15 99 4.32 16 99 6.24 17 8.64 18 11.04 19 13.44 20 15.36 21 17.28 22 19.68 14 jaar. f 2.88 15 4.80 16 7.20 10.08 18 12.48 19 - 14.88 20 17.28 21 19.68 22 22.08 14 jaar. f 2.88 15 4.80 16 7.20 17 10.08 18 12.96 19 15.84 20 18.72 21 22.08 22 24.48 Rangschikking van de verschillende functies in de loongroepen Loongroep 1 omvat de ongeschoolde werklieden (type: sjouwer, nachtwaker, loopknecht, wapenpoetser). In loongroep 2 zijn ingedeeld de werk lieden met eenige geoefendheid (type: hulpstoker, tuinknecht, stalknecht, verver, voerman, voorslagar); In loongroep 3 zijn ingedeeld de werk lieden met meerdere geoefendheid (type i stoomstoker,- ernstvuurwerker, gereed- achapslijper, motorschipper, half-vakman). In loongroep 4 zijn ingedeeld de gewone vaklieden (typetimmerman, schilder, wagenmaker, zadelmaker, bankwerker, typograaf). In loongroep 5 zijn ingedeeld de meer bekwame vaklieden (typemachine-bank werker, fijnschilder, steendrukker, gra veur, scheepsbeschieter, schrijnwerker). i< j loongroep 6 zijn ingedeeld de vak lieden met bijzondere bekwaamheid, of met eenige leiding belast (typemachine- i«tD m6 u klas' instrumentmaker late klas, chef-drukker). ruTv^aar w,9 vernemen is het Stedelijk Mu- ^gT^°?dt«d Woensdag 18 Aug. van hifn i,5el Bloemencorso ten bate et Dorus Rijkersfonds op te luisteren. H.D. 20 mede, dat de aan de huizen gehou den collecte heeft opgebracht de som van 427.90. In 't geheel werd1 ruim 800 ont vangen. Nagiften worden gaarne ingewacht door de leden van het Comité: Ds. B. van der Werff, Spoorstraat 8; Dr. G. Bakker, Plant soenstraat 9 en J. Plaatsman, Ankerpark 7. Autobusverkeer op Hulsduinen. Blijkens een aan de ondernemers gezonden circulaire is de route van stationneerende. rijtuigen en motorrijtuigen, welke tusschen Helder en Huisduinen rijden, door de politie nader als volgt vastgesteld: Heen: Stationsplein, Prins Hendriklaan, Koningsplein, Kerkgracht, Singel, Huisdui- nerweg. Terug: Huisduinerweg, Duinweg, Stroo- weg, Middenweg, Polderweg, Prins Hendrik laan, Stationsplein. De rijtuigen rijden terug langs Huisdui nerweg, Javastraat en Polderweg. Naar men ons mededeelt houdt deze wijzi ging verband met de totstandkoming van de verkeersverbetering op den hoek Konings pleinKerkgracht en het weer in vrij goeden toestand verkeeren van Duinweg en Stroo- weg. Of de toestand van den Strooweg echter zoo zal blijven, is echter nog de vraag. Maximum snelheidsplagerij te Helder. Onder bovenstaand opschrift bevat het weekblad „De Auto" van 6 Aug. het volgende ingezonden stuk: Maandag li. terugkomende van het eiland Texel, begaf ik mij, komende van de boot, welke vaart tusschen Texel en Helder, per automobiel door bovengenoemde plaats in de richting Alkmaar. Aldaar rijdende met een 22 K.M. vaart, werden ik en de met mij reizenden aangenaam verrast door het be kende spelletje van achter boomen verscho len politiebeambten, welke door elkaar tee- kens te geven, aldaar argelooze automobilis ten in den val1 laten loopen. Het bleek, nadat het proces-verbaal was opgemaakt, dat de Gemeente Helder vast houdt aan de 15 K.M. snelheid, aldaar voor geschreven en dat alleen aan beide toegan gen der stad een desbetreffend bord is ge plaatst. Dat deze borden duidelijk zijn op gesteld, kan niet gezegd worden en zeker is het, dat er op het moment, dat inplaats van met 15 K.M. met 22 K.M. snelheid gereden werd, geen sterveling te zien was, zoodat hier met recht van de bekende plagerij voor automobilisten door de politie gesproken worden. Ik zou u derhalve dringend in overweging willen geven, om Helder toe te voegen aan de lijst van Autovallen en automobilisten aan te raden, om het vriendelijke, gastvrije stadje Helder zooveel mogelijk te mijden. R. H. M. v. d. Loo. De redactie van „De Auto" teekent hierbij aan: Hier is goed werk te verrichten voor de V.V.V. te Helder. Wij hopen, dat de ijverige secretaris dier vereeniging de autoriteiten aldaar spoedig tot meer redelijke, groot- steedsche opvattingen zal weten te brengen. Bekeuren op 22 K.M. achten wij in casu een absolute, door niets gemotiveerde plageriji. V Het lijkt ons weinig in het belang van Helder, dat dergelijke klachten in een orgaan als „De Auto" worden geuit. Men is nu reeds een paar jaar met succes werkzaam om den ongemotiveerd slechten naam, die Helder bij vele vreemdelingen had, te doen verdwijnen. Maatregelen als de hierboven genoemde zijn daaraan echter alles behalve bevorderlijk. V. O. 3. B. Op Zaterdag 9 en Zondag 10 Augustus zal de Vrijz. Christ. Jongeren Bond alhier eene Gewestelijke Vredesconferentie hou den. Zondag 10 Aug. Godsdienstoefening ge wijd aan den Vrede. Sprekers: Ds. Fetter en ds. Van Dijk. Toegankelijk voor iedereen. Commissie van Advies voor de Beroeps-] INGEZONDEN MEDEDEELING. keuze over het Jaar 1928. Versohenen Is het verslag van boven staande oommissie. Het volgende Is er aan ontleend: In de werkwijze der Sub-Commissie kwam In het afgeloopen jaar eenige verandering. Voorheen werd, na ambtelijk onderzoek en keuring en mede aan de hand van de beschik bare gegevens, door de Sub-Commissie het advies uitgebracht. Gedurende het verslagjaar werd tijdens de keuring, welke op het Bureau plaats vond, nogmaals met het kind en zoo noodig met de ouders gesproken in tegenwoordigheid van het vrouwelijk lid der Sub-Commissie, den Schoolarts en den Secretaris, terwijl daarna eerst de behandeling in de Sub-Commissie plaats vond. De beteekenis hiervan is niet gering te schatten. Immers uitwisseling van gedachte heeft plaats, hetgeen de beslissing over het advies in de SubCormnissie vergemakkelijkt. Door enkele leden der Sub-Commissie werden, evenals het vorig jaar, geregeld be drijven en werkplaatsen bezocht, hetgeen het adviseeren ten goede kwam. Wanneer het voor een uit te brengen ad vies noodig was, werden steeds deskundigen geraadpleegd. Gedurende het jaar 1923 zijn 100 aanvra gen om advies ingekomen^ terwijl 106 advie zen werden uitgebracht, t. w. 15 meisjes en 91 jongens (nader gespecificeerd). Na het uitbrengen van elk advies werd nagegaan of overeenkomstig het advies werd gehandeld. In 8 gevallen werd het advies der Commissie niet onmiddellijk opgevolgd, ter wijl in 2 gevallen na eenige maanden van het door de Commissie gegeven advies werd af geweken. Bjj onderzoek is echter gebleken, dat aan een gedeelte dezer adviezen nog wei zal worden voldaan, omdat het niet opvolgen in de -meeste gevallen is toe te schrijven aan de moeilijkheid om in het geadviseerde be roep plaatsing te krijgen, zulks tengevolge van de nog steeds heerschende malaise. Ten einde de resultaten van de uitgebrachte adviezen te kunnen nagaan en waar noodig de ouders nader te adviseeren over hunne kinderen, werden omtrent de geadviseerden elke drie maanden informatiën ingewonnen bij patroons en wanneer zij een inrichting van onderwijs bezochten, werden de school rapporten geregeld- overgenomen. Aan het inwinnen van deze informatiën moet steeds meer tijd worden besteed, ten gevolge van het grooter worden van het aan; tal uitgebrachte adviezen. Op 31 Dec. 1923 was dit aantal reeds 236, n.1. 45 meisjes en 191 jongena De samenwerking tusschen de Commissie en de Hoofden van de verschillende onder wijsinrichtingen in deze gemeente Is steeds van aangenamen aard geweest. Het is eenige malen voorgekomen, dat door Hoofden van scholen bezwaar werd ge maakt tegen de beantwoording van enkele op de leerlingkaart voorkomende vragen. Ten einde zooveel mogelijk aan de geopperde bezwaren tegemoet te kunnen komen, werd op 25 April 1923 door de Sub-Commissie met de Hoofden van scholen vergaderd, in welke vergadering de leerlingkaart een onderwerp van bespreking heeft uitgemaakt Met uitzondering van enkele kleine ver anderingen is de leerlingkaart ongewijzigd gebleven. Dergelijke besprekingen zijn echter wel van belang, omdat daardoor een nauwer band tusschen de school en de Commissie ontstaat hetgeen de Beroepskeuze ten goede komt. Een geslaagde boottocht De N. O. G. O. V. en het Geref. Drank- weeroomité hebben goed werk gedaan door op 6 Augustus een boottocht naar Alkmaar te organiseeren. Toen in den morgen van dien dag een der booten van de „Alkmaar-Packet" zich in be weging zette, was schier geen plaats onbezet, zoodat dus bleek, dat velen van de goedkoope prijzen hadden geprofiteerd. Onder het zingen van „Het is vandaag mooi weer", een lied met' een zeer mooie wijs stoomden we de Binnenhaven uit. En zouden we nog vertellen, dat we pret hebben gehad? Cch, als ge weet, dat, toen de drie uur lange reis was afgelegd', we uitriepen: „Zijn we er nu al?" dan kunt ge wel nagaan, dat er van verveling geen sprake is geweest. Im mers hier werd gezongen^ daar werden mop pen verteld en ginds zag men jongens, die zich vermaakten om een makker, die liet zien hoeveel brood' hij in één dag wel op kon. (Dat de terugreis niet minder aangenaam was, behoeven we eigenlijk niet mede te dee- len, anders toch zou ons opschrift niet goed rijn. Voor weinig geld verschaften de bestuurs leden der geheelonthoudersvereenlgingen versterkings- en genotmiddelen. Tevens werkte het weer ook mee, zoodat de stem ming reusachtig bleef. Voldaan keerden we In Helder terug, het geen wel bleek uit het ,,'k Wil U, o God, mijn dank betalen", dat door velen spontaan werd aangeheven. Hopen we nog eens op zoo'n dagl H. M. De Ruljghweg. We lezen in „Het Volk": Op voorstel van onzen p.g. wethouder Verstegen worden, om het stuiven te be dwingen, aan den Ruyghweg proeven geno men met besproeiing met een teerprodukt. Dit produkt wordt met het water uit den sproeiwagen over den weg verspreid. Vol doet de proef, dan is voor dezen zomer de stofplaag voor een groot deel bezworen en kan de algeheele voorziening in het a.s. voor jaar worden afgewacht. Rondgang met muziek. Ter gelegenheid van den liefdadigheids- wed strijd Geel Wit (versterkt) tegen De Trekvogels (Ajax) op het H.R.O.-terrein aan het Tuindorp op morgen, zal de mu- ziekvereenJging „Winnubst" een roiïd- gang door de iSad maken. Zie verder Sport-nieuws. JMU 1 .MHj-UUM». M 1 1 roep te doen. De „Hora" rapporteerde te I Singapore, dat het drijvende coprahiisten' gepasseerd was. Onder de passagiers zouden eenige zonen en dochters van eigenaren van vooraanstaan de handelshuizen te Bandjermassin rijn. (De „Sarieborneo" is een boot van 741 ton van de Thio Soen Yang-reederiJ en vaart tus schen Singapore en Band jermasin). Alléén-verkoop van de bekende „HOLKA"-REGEN JASSEN. Men zie onze steeds afwisselende sorteering In prijzen van: en hooger. Verslag der Gemeentelijke Arbeidsbeurs over de maand Juli 1924. Mannen. Aanvragen van werkgevers kwamen in om: 1 boerenarbeider, 1 electricien ben. 18 jaar, 4 losse-werklieden, 1 monteur, 1 schilder, 1 straatmaker, 1 timmerman, 2 timmerlieden ben. 18 jaar, 90 transport arbeiders, 1 zeevisscher. Totaal103 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 2 broodbakkers, 2 banketbakkers, 4 boerenarbeiders, 1 conciërge, 2 electriciens, 24 grondwerkers, 1 incasseerder, 1 kapper, 1 kapper ben. 18 jaar, 4 kantoorbedienden ben. 18 jaar, 1 kleermaker, 1 kok, 26 losse-werklieden, 4 loopjongens ben. 18 jaar, 1 metselaar, 2 machine-drijvers, 58 monteur-chauffeurs, 4 opperlieden, 1 rei ziger, 2 schilders, 1 steenbikker, 1 straat maker, 1 smid, 3 stokers, 1 smid ben. 18 jaar, 1 slager, 12 timmerlieden, 6 timmer lieden ben. 18 jaar, 80 transportarbeiders, 1 zeevisscher, Totaal 249 personen. Geplaatst werden: 1 boerenarbeider, 1 electricien ben. 18 jaar, 15 grondwerkers (België), 4 losse- werklieden, 1 monteur, 1 schilder, 2 steen zetters, 1 timmerman, 2 timmerlieden ben. 18 jaar, 1 straatmaker, 90 transportar beiders, 1 zeevisscher. Totaal: 120 personen. Vrouwen. Aanvragen van werkgeefsters kwamen in om: 1 aardappelenschilster, 1 ass.huishou- ding, 6 dag-dienstboden, 2 dagmeisjes ben. 18 jaar. 5 dienstboden (intern), 1 nood hulp-dienstbode, 1 tweede meisje, 6 werk sters, 1 winkeljuffrouw ben. 18 jaar. Totaal: 24 persoden. Aanbiedingen kwamen in van: 4 aardappelenschilsters, 1 boekhoudster, 4 dag-dienstboden, 7 dagmeisjes ben. 18 jaar, 4 dienstboden (intern), 1 huishoud ster, 1 kantoorbediende, 2 kantoorbediende ben. 18 jaar, 14 werksters, 1 winkeljuffrouw, 1 winkeljuffrouw ben. 18 jaar. Totaal41 personen. Geplaatst werden: 1 1 aardappelenschilster, 1 ass.huishou- ding, 8 dag-dienstboden, 2 dagmeisjes ben. 18 jaar, 5 werksters, 1 dienstbode (intern), 1 tweede meisje ben. 18 jaar, 1 winkel juffrouw ben. 18 jaar. Totaal: 15 personen. Uit het Politie-rappart 1 Donderdag is ten! nadeele van een marinesohepellng in een café aan den Kanaalweg door een anderen marine schepeling een bankbiljet van 60.— ont vreemd. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd, die een half uur later denl man aan boord van zijn bodem arresteerde. Toen bij na onderzoek bekend had zich aan bet feit te hebben schuldig gemaakt, is hij' ter beschikking van de marine-auto riteiten gesteld. Het geld werd terug gevonden. In de afgeloopen week werd een motorbestuurder geverbaliseerd wegens het overschrijden van de maximumsnel heid. OOST-INDIE. De marine te Soerabaja. De marinecommandant te Soerabaja heeft samenscholingen van meer dan tien man verboden. De vloe-admiraal, de zee- miliciens te Soerabaja inspecteerend, ont bood de leiders van de actie er gaf den raad te zorgen, dat de gedragingen van de leden binnen de perken blijven, Chlneesch stoomschip vergaan? Batavia, 7 Aug. De Chineesche eige naren van het vijf dagen over tijd zijnde stoomschip .Sarieborneo", met passagiers en een lading coprah, verzochten den hoofdln speoteur van de Scheepvaart een radlo-om- K. v. K. In Holland*» Noorderkwartier. In de te Alkmaar gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel in Hollands Noorderkwartier Is besloten nogmaals een adres aan den Minister te zenden met ver zoek, dat er maatregelen worden getroffen, het gevaar, dat is ontstaan door de onbe schermde overwegen, te beteugelen en een prijsvraag uit te schrijven voor eene practi- sche oplossing. Aan de K. v. K. elders zal adhaesie op dit request worden gevraagd. De Kamer verklaarde zich tegen het nieu we ontwerp-Tariefwet en speciaal tegen ver hooging van rechten voor die artikelen, welke ons land meer exporteert dan importeert, zoo als kaas. Over het ontwerp-besluit der Staten strek kende o. m. om de jaarlijksche bijdragen van d© Provincie inzake de watersnood-lasten terug te brengen van 60 op 45 toonde de Kamer zich dankbaar, doch niet voldaan. In overleg met andere Kamers zal alsnog ge poogd worden ook Amsterdam en Haarlem te doen meebetalen. Inzake wetswijziging der Boterwet werd eene commissie van zeven leden benoemd^ die hieromtrent nader rapport zullen uit brengen. Een Rffks-reclame bureau. Bjj het departement van Financiën is, ressort eerend onder de afdeeling Gene rale Thesaurie, ingesteld het „Rijks-Re clamebureau". De bedoeling hiervan is, volgens „Het Volk", een loonende exploi tatie van allerlei reclame, b.v. op rijks- drukwerken, telegramformulieren, schut tingen om eigendommen en bouwwerken en voertuigen te verkrijgen. Leider van het bureau is de heer De Graeff. Naar het blad verneemt, is de instelling zeer een voudig bedoeld, aangezien het hier een proefneming geldt. De „Pittsburgh". De groote Amerikaansche kruiser „Pitts- burg" is Vrijdagavond ongeveer 10 uur de haven van Amsterdam binnengeloo- pen. De oorlogsbodem, die van Antwer pen komt, en deel uitmaakt van een es kader, dat een oefeningsreis maakt door de Europeesche wateren, heeft ligplaats gekregen bij den steiger van de Holland1- Amerika Lijn. De „Pittsburgh" zal en kele dagen blijven voor een niet-ofüocleel bezoek. Het vaartuig is grooter, doch van de oude type, dan de „Arkansaa" en de „WyomMg", die in Rotterdam rijm ge weest De bemanning telt ongeveer 600 koppen. Fransche oorlogsschepen te Amsterdam. De twee kleine Fransche oorlogssche pen „Meuse" en „Somme", elk metende 650 tons en bemand met 100 koppen, zijn Donderdagavond ongeveer 9 uur te Am sterdam binnengeloopen. De vaartuigen, die op oefeningsreis zijn en van Duinker ken komen, liggen -bij den Westerdoks- dijk. Een nieuwe combinatie ln het kleedlngbedrijf. Naar de Telegraaf verneemt zijn de beide firmanten van de fa. Vroom en Dreesmann opgetreden als commissaris sen van de N.V. Vereenlgde Kleedingma- garijnen, waartoe behooren de zaken van de finma's Hollenkamp, Nieuw Engeland en Broetomans. Deze nieuwe groote com binatie in het heerenfcleedingbedrijf be- teebent het einde van het zelfstandig be staan van de fa. Hollenkamp en Oo., wel ker aandeelen goeddeels in 't bezit van de heeren Vroom en Dreesmann zijn over gegaan. Postchèque- en Girodienst Ingediend is een wetsontwerp strekkende tot wijziging van art. 22 van de Postwet (Postchèque- en Girodienst). In de De 'leotrlficatle van den spoorweg Rotterdam—Amsterdam. Hoewel het aanvankelijk in het voorne men lag, nog dit jaar op het thans geëleo- trifioeerde gedeelte van dein spoorweg tusschen Lelden en Den Haag electrlsche treinen voor het personenvervoer ln ge bruik te nemen, is hiervan, naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, afge- n 2 n 4 ft 5 ff ff O «ff n 4 tt 4 5 20.20 21.08 21.96 22.84 23.72 99 99 99 99 99 99 99 99 - 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 >9 9» 91 99 Enfin, toen we te Schoorldam afstapten, waren allen in 't bezit van een blauw knoopje en de noodige geheelonthouderslectuur. Memorie van Toelichting zeggen de Ministers van Waterstaat en Fi nanciën: De commissie, ingesteld met op dracht van advies te dienen ter zake van de weder-openstelling van de postchèque- en girodienst spreekt in haar rapport eenstem mig als haar oordeel uit, dat het in beginsel aanbeveling verdient de rentevergoeding van de saldi bij de postchèque- en girodienst af te schaffen. De Regeering stemt met dat oor deel volkomen ln. Zij acht het aangewezen oogenhlik voor het doorvoeren van dien maatregel het tijdstip van wederopening van den dienst. Voor een overgangsmaatregel als door de grootst mogelijke minderheid voor gesteld, te weten het vergoeden van 1.8 voor sommen van 100, die één volle kalen dermaand op rekening hebben gestaan, acht zij geen voldoenden grond aanwezig. De voordeelen voor de rekeninghouders zouden niet in verhouding zijn tot den voor de bere kening der rente te verrichten arbeid. Bo vendien meent zij, dat het aanbeveling ver dient ten deze dadelijk bij de heropening van den dienst een deflnltdeven toestand te scheppen.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5