BINNENLAND GEMENGD NIEUWS Op het Bodemneer heeft Zondag een ge weldige storm uit het westen gewoed, die aan de Duitschb oevers over hun geheele uitgestrektheid groote schade heeft aange bracht en waarbij ook menschenlevens te be treuren zijn. Het gemeentebestuur van Werden Reck- linghausen heeft van de bezettóngsautoriteit* ten bevel ontvangen een niéuwe kazerne te bouwen. Volgens een B. T. A.-bericht uit Moskou heeft in Ferguna (Oentraal-Azië) een aard beving groote verwoestingen aangericht Tientallen buizen zijn verwoest. Een geweldig onweer, gepaard met ster ken hagelslag, heeft de wijm- en graanstreek van Tokaj geteisterd en enorme schade aan gericht. De meeste wijngaarden werden ver nield1. De schade te velde wordt op twintig, die dn de wijngaarden op tien milliard Hon- •gaarsche kronen geschat. Salarisregeling onderwijzers en admlnistr. ambtenaren. Naar de „N. O." verneemt zal voor de onderwijzers de salarisregeling als volgt zijn: Onderwijzer, die niet de acte van bekwaam heid bezit, bedoeld in arU34 Lager Onder wijswet 1920, noch de acte van bekwaam heid bedoeld in art. 77 der wet van 17 Aug. 1878, aanvangswedde 1200. Maximumwedde voor gehuwden (te berei ken in 22 jaar) ƒ2600, voor ongebuwden 2200, te bereiken in 14 jaar. Voor den onderwijzer, die niet de acte van bekwaamheid bezit, bedoeld in art 184 Lager Onderwijswet, doch in het bezit is van de aote bedoeld in art. 77 der wet van 17 Aug. 1878, aanvangswedde 1400. Maximum voor gehuwden 8100 (te be reiken in 22 jaar) en voor ongebuwden 2700, te bereiken in 14 jaar. Voor het bezit van bij-acten zal' 50 per acte worden betaald» tót een maximum van 200. Wat betreft de administratie, is het vol gende vastgesteld: Zij die belast zijn met eenvoudigen, min of meer werktuigelijken arbeid (rang van schrijver) 1000—1500', met 5 jaariyksche verhoogingen van 100. Gediplomeerde klerken en administratieve ambtenaren met vak-radicaal, die belast zijn met arbeid, welke verstandelijk oordeel ver- eischt en waarvoor gevorderd wordt de ken nis, wat den inhoud betreft van de regelin gen, wetten en besluiten enz., waarvan de toepassing behoort tot het betrokken dienst vak,- 11001800, met 2 tweejaarlijksche verhoogiögen van 200 en 8 driejaarlijksche verhoogingen van ƒ-100. Adjunct-commiezen, die belast zijn met ar beid gelijk aan die van gediplomeerde kler ken en ambtenaren met vak-radicaal, en bovendien bekwaam tót het voeren van meer belangrijke correspondentie, tot interpreta tie van eenvoudige wetsbepalingen e. d., 15002600, met 4 tweejaarlijksche ver hoogingen van ƒ200 en 8 tweejaarlijksche verhoogingen van 100. Commiezen, die belast zijn met moeilijker redactioneelen arbeid en bekwaam leiding te geven, ƒ2400ƒ8400 met 3 tweejaarlijk sche verhoogingen van 200 en 4 tweejaar lijksche verhoogingen van 100. Hoofdcommiezen, die heiast zijn met wet- gevenden arbeid en bovendien bekwaam om als'hoofd eener onder-afdeellng of als plaats» vervangend chef op te treden, ƒ8400 4400, met 3 tweejaarlijksche verhoogingen van, 200 en 4 tweejaarlijksche verhoogin gen van 100. Referendarissen chefs van afdeeJingen 4500—5400 met 8 tweejaarlijksche ver hoogingen van 800. Een uitgave van drie mllllaeiï. Volgens „De Rsb." beteekent cte aanvaar ding door de Regeering van de salarisvoor- stellen der commissie-De Wilde voor de rijkswerklieden en hen die daarmede gelijk gesteld worden, als brievenbestellers, enz., een jaariyksche uitgave van drie millioen gulden méér dan de oorspronkelijke regee- ringsvoorstellen zouden hebben gekost. De arbeiderswoningbouw. Naar „Het Volk" verneemt zal binnen en kele dagen in de „Staats-Courant" verschij nen een ministerieele beschikking inzake het. verleenen van 2e hypotheken voor arbeiders woningbouw. Verstrekt zal kunnen worden een 2e hy potheek tot 20 van de verkoopwaarde van de woning met dden verstande, dat le en en 2e hypotheek tezamen niet meer dan 86 van die^waarde zullen mogen bedragen De hypotheek zal voor Amsterdam ver strekt worden tot een maximum van ƒ650 per woning op ferfpachtsterrein; voor wonin gen op eigen terrein is dit bedrag 600. De 2e hypotheek zal verstrekt worden ge durende den looptijd van de eerste nypo- theek, maar ten langste voor 10 jaar. De aflossing voor de le en 2e hypotheek moet totaal 2 per jaar zijn van de verkoop waarde der perceelen. De rente zal 6 bedragen, 'terwijl de ge meente die met het rijk het risico draagt hier 1 mag opleggen. De inhoud der woningen mag bedragen: vo:>r Amsterdam 200 M*., voor buiten 260 M'. voor alleenstaande woningen en 225 M'. voor verdieping*woningen. Mr.RO.J. Loder. De „Matin" publioeeit een portret van mr. B. O. J. Loder, den voorzitter van het Permanente 'Hof van Internationale Justitie te 's Gravenhage, en merkt op. Nu deze emh nente Nederlandsche jurist het recht ont vangt, de nieuwe arbitrage-organen te be noemen die in het protocol van Londen zijm vervat, wordt mr. Loder op deze wijze de super-arbiter in herstel-quaesties. De rflwlelplaatjes. Postchèque- en girodienst Koninklijk bezoek aan Hilversum. Gisteren heeft de Koningin, vergezeld van Prinses Juliana, een bezoek gebracht aan Hilversum. Te halfdrie werd H. M. aan de grens der gemeente ontvangen door den burgemeester, mr. P. J. Reymer, terwijl de klokken luidden en saluutschoten klonken. Na een kort woord van verwelkoming reed de koninklijke stoet naar het gemeentehuis. Hier had de officieele begroeting plaats en sprak de burgemeester een rede uit. De concurrentie tusschen de Weet- Europeesche havens. Uit Berlijn wordt aan het Hld. gemeld Men weet dat de Eranschen indertijd als vriendelijkheid tegenover de Belgen de sur tax-entrepot voor naar Antwerpen te ver laden exportgoederen uit Elzas-Lotharingen hebben opgeheven een maatregel, waar. door vooral de haven van Rotterdam ernstig werd' benadeeld. Thans meldt de oorres pondent van de „Vossische Zeitung" in Lo tharingen, dat de Franschen alle mogelijke moeite doen, om de concurrentie van Ant werpen zooveel mogelijk ten bate van de haven van Duinkerken uit te schakelen. Ze willen Duinkerken tot uitvoerhaven van El zas-Lotharingen maken en hebben daartoe de laatste jaren niet alleen de havenwerken van Duinkerken, en bet op deze haven con vergeerenae net van kanalen uitgebreid en verbeterd, maar zijn er thans ook toe overge gaan, de Fransche spoorwegtarieven voor goederen uit Elzas-Lotharingen, die naar Duinkerken worden veriaden, aanzienlijk ia ger zijn, dan die via Antwerpen en moeten de Eizasser kali-exporteurs zich bereid heb ben verklaard, hun export in hoofdzaak over Duinkerken te leiden. Het behoeft geen be toog dat hierdoor niet alleen Antwerpen, maar ook de Nederlandsche havens groote Duinkerken worden verladen, aanzienlijk te verlagen. Reeds zouden de verschepings- kosten via Duinkerken aanzienlek la- schade zullen lijden. Nederlanders naar de Jaarbeurzen te Keulen. Op 22 Augustus as. zal de Vertegenwoor diger van de Internationale jaarbeurzen te Keulen, Mr. J. C. L. Zuyderhoff, Korte Voorbout 13, Den Haag, van 9 tot 11 uur. in het gebouw van de Kamer van Koophandel te Alkmaar aanwezig zijn tot het aam belang hebbenden bij Landbouw, .Handel en. In dustriè iversfcrekken van inlichtingen over de Landbouw Jaarbeurs, die van 30 Augustus tot 7 September en de Algemeene Jaarbeurs, die van 14 tot 19 September te Keulen wor den gehouden. O.a. zullen inlichtingen ver strekt worden over bet kosteloos verkrij gen van toegangsbewijzen, reisfaciliteiten. goede huisvesting te Keulen, enz. ^De verkeersregels. In het jaarverslag van den, A. N. W. B., dat in de algemeene vergadering, welke Zon dag te Viissingen werd gehouden, is uitge bracht, wordt medegedeeld, dat de schilder B. v. Vlijmen een zestal platen voor de A. N. W. B. heeft vervaardigd» welke serie wellicht later nog zal worden uitgebreid, om in de scholen te worden opgehangen en grondslag en aanleiding te worden voor de onderwijzers, om de jeugd' de verkeersregels bij te brengen en hen te wijzen op de ge varen voor henzelf en, anderen, als gevolg van niet-naleven dier regels. De Minister v. Onderwijs en zijn Secre taris-Generaal jhr. mr. O. Feith hebben hun sympathie met dit plan betuigd en hun steun toegezegd, terwijl verscheidene inspecteurs van het Lager Onderwijs verklaarden, dat ook zij het initiatief waardeerden en gaarne wilde medewerken om het tot zijn recht te doen komen. Het overheidspersoneel. De datum van he t te houden demonstratief congres door het A. O.O. P. en het O. N. O. P. s thans definitief vastgesteld op Zaterdag 25 October a.s. De meeting zal worden ge houden in het gebouw voor „Kunsten en Wetenschappen te 's Gravenhage. Het ligt in de bedoeling, dit congres te laten volgen door een straatbetooging. OOST-INDIE. Frauduleuze handelingen. De douaneambtenaar A. W. te Mak as- sar is .gearresteerd wegens frauduleuze handelingen met behulp Tan Ohineezen. De Preangerbode meldt, dat de sergeant- majoor van bet subsistentkader Van Luyt in arrest is gesteld wegen® verduistering van duizenden. De Sarle Barneet. De scheepsofficieren, van de Sarie Borneo zijn de heeren Offerbaus en Dubblinga. Ge rapporteerd' is, dat pakken, matten, kisten en houtwerk drijvende zijn gezien bij den Zuid-Westhoek van Borneo. De Gouvemementsstoomer Wega is ter onderzoek uitgezonden. Verduistering. Tegen J. P. S., eerste commies bij de Weeskamer te Bandoeng, is, wegens ver duistering, een jaar gevangenisstraf ge- eischt. De positie van den brievenbesteller. Zou er wel één maatschappelijk beroep zjjn, dat van zoo ingrijpend belang is als dat van brievenbesteller? Schier niemand ter we reld, die niet een of meermalen met den postbode relaties heeft gehad; die hem niet met verlangen soms, met angst en vreeze ook wei, heeft zien naderen. Wat zou maatschappij zijn zonder postbode? De bak ker kreeg zijn meel niet op tijd; de landman niet zijn zaad. Verliefde jongelui konden geen ansiebtskaarten meer uitwisselen zelfs bij de komst van nieuwe wereldburgers zou alles in 't honderd looperu Hoewel over 't algemeen alle arbeid voor een zeer groot deel afhangt van wederzjjdsch vertrouwen en van plichtsbesef, is het beroep van den post bode, meer dan welk ander ook, een ver- trouwenszaak. Men plakt zijn postzegel op den brief, die soms van zeer groot belang is voor betrokken partijen, werpt hem in de gleuf van de brievenbus, en de postbode zorgt wel, dat hij in de waning van den ge adresseerde komt. In den laatsten tijd wordt het corps brie venbestellers verontrust door berichten in de bladen, die hun positie ernstig aantasten kun nen, Het schijnt, dat de regeering het corps wil lichten uit het bestaande Bezoldigings besluit 1920 en bet onder de regeling der rijkswerklieden wil brengen, met als gevolg daarvan een los-vast dienstverband. Het zeer juiste standpunt, dat een brievenbesteller een ambtenaar is zou daarmede worden verlaten. Het is .begrijpelijk, dat het corps zich hier tegen tracht te verwerven, en zoo vinden wij dan ook op onze redactietafel een vlug- schriftje, voorzien van pakkende illustraties, waarin het corps brievenbestellers een en ander uiteenzet ter meerdere voorlichting van bet publiek. In dit geschriftje wordt ge wezen op de moeilijke en verantwoordelijke betrekking, een betrekking bovendien, die meer dan andere, een zekere mate van ont wikkeling, van scherpzinnigheid vereischt Men denke maar eens aan de duizenden, ja tienduizenden verkeerd geadresseerde post stukken, die door des bestellers handen gaan en die toch, in verreweg de meeste geval len, aan het- goede adres komen; aan de duizend en één wenschen en verlangens van bushouders, die de eerste bestelling in hun box willen, de tweede op het kantoor, de derde op de Beurs, de vierde aan huis, enz. Dit alles eisebt van den besteller een zeer groote mate van activiteit. Ten plattenlande is zjjn taak nog meer omvattend, daar draagt hij tevens de verantwoordeljjkhead voor geldzendingen, ook postwisseels, enz. Ook het publiek heeft den brievenbesteller he. volle vertrouwen geschonken; men weet, da men op de post aankan'. In het Bezoldigingsbesluit voor Burger lijke Rijksambtenaren zijn de loonen der bestellers vastgesteld; in een gemeente 2e klasse bedraagt het bruto inkomen ƒ1350 minimum, 1730 maximum, te bereiken in 6 dienstjaren. Hiervan moet worden afge trokken 8pensioenstorting en 30 voor uniform, zoodat het netto-weekloon in gemeenten 2e kl. bedraagt 23.18 tot 29.86. Sedert Mei is hiervan afgetrokken voor ge huwden 5 terwijl dit verminderde loon van J 22.12 28.46 met een toelage van J 60 per jaar per kind beneden 18 jaar wordt vermeerderd. En terecht vraagt het vlugschriftje: Wij verzoeken u, deze cijfers eens in vol len ernst te overwegen en de vraag te stel len, of deze loonen dan werkelijk te hoog zijn voor bestellers, die in een continu-be- drjjf werkzaam zijn en "derhalve met dlag-, nacht-, vroege en late en Zondagsdienst zijn belast; die op het platteland in precies op de minuut af berekende ddenstduur per rijwiel hun bestelling uitvoeren,^ vaak ver zwaard door een beduidend géwicht aan postpakketten op den bagagedrager en onder elko weergesteldheid uit te voeren, wij vragen u, of het gewenscht is, dat er per soneel moet komen dat ,,'n adres kan lezen" en schrijft „gewijgerd" en „verhuist", ter- wel maar deze verhouding ook uw andere aan de post vertrouwde strikken zullen worden behartigd. Daarvoor helpen geen correctie-middelen als strafddenst, boete, inhouding van perio dieke verhooging, daar is voor noodig een goede grondslag, die zich in de praktijk het spoedigst ziet geholpen door schoolsche ont- wikkelng van met vrucht gevolgd lager on derwijs. Onze verhouding tot den Staat is thanB als ie van Overheid tot Ambtenaar. Zij zal bij Invoering van de voorgestelde maatregelen borden: Werkgever en Werknemer. Gevraagd wordt de medewerking van eder om invloed' te oefenen dit te voorkomen. Steunt ons eerlijk en billijk pogen en laat onze positie blijven «ooals ze tot nog toe is geregeld, n.1. ambtenaar in den zin der wet. Het gevaar van zwemmen in zee. Verkeersongelukken*. Te Delft is Zondagochtend omstreeks kwart over elf op Iden Rotterdamschen weg nabij de Zwetb de auto van den heer Hede- man uiit Rotterdam, waarin behalve de be stuurder twee dames zaten, aangereden door een zeer snel achterop rijdenden auto van den beer Van der S., mede uit uit Rotterdam. Het gevolg was, dat de eerstgenoemde auto van den weg in de 2 meter lager liggende sloot werd geslingerd» twee wielrijdsters mee sleurend. De bestuurder van den verongelukten auto kreeg een diepe wonde in een dijbeen en diens zuster een bloeduitstorting in een knie. Allen hadden ontvellingen en kneuzingen bekomen, gelukkig niet van ernstigen aarcL De heer J. H. uit Mildan, reed Zaterdag met twee kinderen achter op den motor op de Verlengde Dracht. Bij het achterop rij den van een wagen kwam zijn treeplank tegen dat voertuig. De motor sloeg om; bet eene kind kreeg een beeqfractuur en het andere een gekneusde arm. Gistermiddag had nabij de Spanjaardsbrug aan den Lage Rijndijk onder de gemeente Leiderdorp, een aanrijding plaats tusschen een vierwielig en een tweewielig motor rijtuig. Op de duo-zitting van het laatste, zat de 80-jarige mej. D. Laman, wonende te Alphen aan den Rijn, die door den schok van de zitting werd afgeslingerdl Jn hoogst ernstigen toestand werd de dame opgenomen. De inzittenden in den auto en de bestuur der van de motorfies kregen geen lesel van beteekenis. Te Leiden is de 29-jarige B. van Essen, toen hij met rijn motorrijwiel uit 's Graven hage naar huis reed, tegen een boom "gere den. Hij kreeg een ernstige schedelfraotuur en werd in zorgeljjken toestand in het zie kenhuis aan den Zuidwal te 's Gravenhage opgenomen. Een schietpartij. Uit Raalte wordt aan „Het Volk" gemeld: Woensdagavond omstreeks 7 uur, toen. de 48-jarige H. Dijkslag met zijn dochter Aal tje aan het rogge maaien was bij zijn woning, floot hem eensklaps een kogel langs het hoofd. Dadelijk daarop hoorde hij een knal Toen hij in de richting keek van het huis, waar de gebroeders R. wonen, zag hij dezen wegkruipen achter een stroomijt Eemge oogenblikken daarna zag hy dat de 17-jarige G. L. J. R. het geweer op hem richtte. Het schot miste ten tweede male. Dijkslag en zijn dochter vluchtten daarop naar huis. Voor dat hij dit evenwel bereikte, zag hij den 21-jari- gen H. R. op hem richten. Ook deze kogel miste gelukkig zijn doel, doch vloog door een der ruiten van de woning van Dijkslag. Toen Dijkslag binnen kwam, vond hij zijn 82-ja rige moeder bewusteloos voorover op den grond liggen. In der ruiten was een gat, ter grootte van een rijksdaalder. Dijkslag tilde zijn moeder, die van den schrik voorover was geslagen, in bed en deed aangifte bij de mare chaussee alhier. Deze was spoedig ter plaat se en arresteerde de beide gebroeders R„ die Donderdag bekenden geschoten te hebben. Het geweer werd: door de familie van de da ders in een sloot geworpen, doch de mare chaussee heeft het gevonden en in beslag ge nomen. Een Ideale familie. veldwachter, dóch dat wil ik hier liever op de openbare rechtzitting niet vertellen. De pres.: „Geer weurd noe vrygelaote, van daog, me noe zürg, dut geer zoe get noe te meer doat. Es de moeder en zuster zoe lestig zien, daan moot geer eur vajer bij. stoon; en help dien ermen ouwen minsch noe eln bitteke." Tegen de bedelarij. Te Monnikendam waar veel vreemdelingen, komen wordt door kinderen aan de bezoekers om geld gevraagd, vaak met gevolg dat zy geldstukken ontvangen. Onlangs was er zelfs een Amerikaan die geldstukken, w.o. ook guldens, te grabbel gooide. De burgemeester van 'Monnikendam heeft nu aan de directie van tram en booten het verzoek gericht om te willen bevorderen, dat aan de jeugd geen giften meer worden gegeven. Beloonde redders. Reuter seint uit Londen, dat dé koning van Engeland de zilveren medaille voor be toonden moed bij het redden van drenkelin gen op zee heeft toegekend aan D. H. Schoo, eerste officier, H. Schipper, vierde officier, F. Th. Kistewater, bootsman, Ki Hopman en C. Beekhuizen, zeelieden, allen van het stoomschip Grootendyk, van Rotterdam, als erkenning van hun diensten, bewezen by de redding van de bemanning van den New Foudiandschen schoener Annie M. Parker, op 15 Januari ji. in den Atlantischen Oceaan vergaan. Buitendien beeft de regeering van New Foundland den kapitein, den heer Liebau, een zilveren voorwerp vereerdi, dén heer Schoo een binocle, en een som gelds ter beschikking gesteld ter verdeeling onder de bemanning. De Nederlandsche regeering heeft een belooning van f 600 gegeven aan de bemanning van den Engelschen treiler Lord Allenby, als een bewys van waar deering voor de redding van eenlge per sonen van de bemanning van den Sche- veningschen treiler Huberta Cornelia in October jj. Een gestoorde voorstelling. Tydens de Zondagavond plaats gehad heb bende opvoering van Shakespeare s „Romeo en Julia" door „Die Haghespelers" in het Openluchttheater te Valkenburg, verloor mej. Nel Stants, die de rol van Julia vervulde, door het loslaten van de baustrade, het even wicht Daardoor viel zy van het rotsplateau. De heer Ed. Verkade, die de rol van Romeo vervulde, kon haar, nadat de val door struik gewas was gebroken, opvangen. Aanwezige geneesheeren constateeraen geen by rondere verwondingen, zoodat mej. Stants er met den schrik afkwam. Na deze kleine onderbreking werd de op voering voortgezet Weinig water. Niettegenstaande de overvloedig gevallen regen is er nog geen water in den algemeen bekenden 232 voet diepen Echoput te Hoog- Soeren, welks bodem dit jaar voor het eerst menschenheugenis droog is. Geiyk velen bekend is, is deze put gegra ven op last van koning Lodewyk Bonaparte. Auto-dief stat Zondagavond laat is te Valkenswaard een brutale diefstal gepleegd Een auto, merk Essex, stond voor de deur van Hotel du Commerce aldaar. iTerwyi de chauffeur even binnen was, werd de auto door twee onbe kende heeren in gang gezet, waarna zy in razende vaart er mee wegreden, in de rich ting van Eindhoven. De politie van Eindhoven had de verschillende grens- kantoren gewaarschuwd am de dieven uit Zundert, by de Belgische grens, bericht binnen, dat de auto daar onbeheerd langs den weg was gevonden. Ernstig ongeluk. Op het station Muiderberg was het Zon dagavond zeer druk. Toen de Gooische stoom tram arriveerde, drong het publiek op, tea *^arvan een dame, mevrouw Van er ZZaZnt, die met haar echtgenoot en een schoondochter op de tram stonden te wach- .van het perron geraakte en tusschen de rijtuigen van de nog rijdende tram vieL Adim? van uet publiek werd' onmld- L* hulp yerleend. De verbandkist van naby gelegen hotel werd gehaald om een noodverband te kunnen aanleggen, en tirS^119 T het 8lachtoffer in een par- ttculiere auto naar de hoofdstad gebracht, de verbrijzelde voet werd geamputeerd. Maandag is de dame ovvledén. (Telegr.)» Dww electrischen stroom gedood. Een 10-jarige jongen uit Zwartewaal klom i7Mn»n P en 8reeP een electrischen draad, gespannen m»,10.000 volt, met het gevolg, Om z'n tabaksdoos. Der rnnlw f®60 d® heer de R van KnHE.®' dSo naïair omfeving v»n Makkinga. De Haan 3 de beJaarde heer D. de z n tabaksdoos. de In "nna te den*en sprong hy van gewond wlrH M?rt 2iJn<le motor. Zwaar Grde W 0Pgenomen. Dokter Pool weM 5? verbad en onmlddeliyk ,7 Aangeschoten. in z[ln Snff «°°^e aff0nt V8n P°Höe sum vprdaouf Janslaan te Bus- beSden ^n' Toen h« zich vaaT trum dJ bemerkt« hy (aldus het Oen- slot van «ar, ten ™an rijn krachten op het d0r ka9ten beproefde. Hy viel man was half suf geslagen. Er heerschen hazenpad 6011 kort« vorsteling het daar in huis vreemde toestandenzegt de geerenen revolver te hebben gegrepen, snelde de. agent den inbreker nai - Men schrijft aan het Haagsch Corr. Bureau Het is niet onmogelijk, dat hier of daar personen, die voorgeven belast te zijn met de handhaving der rijwielbelasting wet, zullen trachten zich meester te maken van rijwielen onder het voorwendsel, dat zij die in beslag moeten nemen wegens wetsovertreding. In verband hiermede zi, men indachtig, dat uitsluitend deambte naren der invoerrechten en accijnzen en die van Rijks- en Gemeentepolitie op de naleving der wet hebben toe te zien, en de eerstgenoemde ambtenaren voorzien moeten zijn van het bewijs hunner aan stelling, dat zij op verlangen moeten vertooneru Bij de heropening van den postchèque- en girodienst zullen de stortings- en giro- biljetten, benevens de chèqueformulieren van de laatste uitgaaf, waarop alleen ruimte is gelaten voor invulling van het nummer van den rekeninghouder (dus zonder naam) en van het geldbedrag in cijfers (dus niet in letters) niet meer kun nen dienen, aangezien bij heropening van den dienst volledige invulling van de bil jetten» zooals vóór de oentraüsatle, weder verplichtend zal worden gestelde TVxt de rekeninghouders, die in het be zit zijn van dergelijke girobiljetten en chèqueformulieren, zal een hoofdelijke aanschrijving worden gericht om hun boekjes ten postkantore in te leveren, onder mededeeling, dat het daarvoor be taalde bedrag op het tegoed van hun reke ning zal worden bijgeschreven. Mocht door de betrokkenen een ont vangbewijs worden verzocht, dan kan dit onder vermelding desgewenscht van be laatste nummer van het biljet, dat zich nog in de boekjes bevindt, worden afgegeven. Van het beschikbaar zijn van nieuwe boekjes zal aan de betrokkenen tijdig me dedeeling worden gedaan. Het scheelde niet veel, of b# de enorme drukte van Zondag bad deze op die bad plaats Kijkduin offers geëischt. Om streeks 8 uur zag de heer Hier, oomman- dant van de zwomvereeniging De Haag- sche Waterratten, dat een heer en een dame in hoogst gevaarlijk water waren gekomen bij een golfbreker. Toen aan zijn fluitsoinen geen gevolg werd gegeven, kwamen zijn mannen terstond met red- <ümgtoeetellen aanloopen. Een tros werd hen toegeworpen, die zij grepen en toen kon men met stok en beugel hen spoedig op het droge brengen. Het bleek" toen. dat de onvoorzichtige zwemmers zich met een autoband aaneengebonden hadden. Om half vijf hoorde een heer, die bij het hoofd aan het zwemmen was, kinde ren om hulp roepen. Toen hij er heen zwom, bleken het zijn eigen kinderen te rijn, die door het water plasten langs het hoofd en zich toen door de zee voelden meegetrokken. Zij. klemden zich zoo vast aan hun vader, dat deze niet kon zwem men en in groot gevaar kwam. Andere baders gaven toen elkaar de hand, vorm den een keten en wisten hem zoo te grij pen. Door De Waterratten werden de tal rijke wonden verbonden, die hij door de steenen van den golfbreker gekregen had. Zaterdagmiddag moest de heer Meijer, de directeur van het zeebad tot tweemaal toe een zwemmer uit zee halen, die in het mui kwam, welke zich daar sinds ©enige dagen gevormd heeft en door de zuiging werd meegesleept. Omtrent de oorzaak van dit gebeuren ver namen wjj, dat er reeds lang een veete be stond tusschen beide families. De beide daders zijn Donderdagmorgen in vrijheid gesteld. De 26-jarige mijnwerker J. D., wonende te Stein, thans gedetineerd', stond' te Maas tricht terecht dat hij op den 8en Juli, zijn wettigen vader, den 61-jarigen H. Driessen, eerst met feen riek en daarna met een ijzeren staaf rechts en links op het hoofd had ge slagen, zoodat een hevig bloedende wond ont stond Zielig was het, dat de anne oude zijri zoon nog trachtte te sparen. Op de vraag van den voorz. of bet erg pijn had gedaan ant woordde hy in z'n dialect: „Nein, heer rich ter, dat gong nog al". Hoe dat toch geko men was? „Och, zei de oude, de 'yrouw en t mèid'je (de dochter) die zien nog al get estig, en es de jong noe neet met hun helt, daan kryger niks te eten." De man kon niet veel meer werken en volgens den veldwach ter had hy nu al wel anderhalf jaar daar thuis een hondenleven. Op een kist moest hij eten en krijgt dan een paar sneden brood toegeworpen. Alle dagen Is daar twist en al tijd moet het de oude man ontgelden. De Ter zake van mishandeling van zyn wetti gen vader, eisebt het O. M., waargenomen door Mr. Koderitsch, vier weken gevang*, nisstraf (den tijd der voorloopige hechtenis) zoodat beklaagde weer in vrijheid werd ge steld. daaron o-fÏÏ naar beneden viel en kort aaarop stierf. (Msb.). "u">h,t len vervoerd. mi

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 2