KUntKMUIT Tv 3de Blad. PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD K lUWS. VAN DIF 8 12 AUGUSTUS 1924. Onze vroegere plaatsgenoot de hoer J. Sinjewel, hoofd der school te Veenhuizen gein. Heer Hugowaard, is benoemd tot hoofd der school» te Sint Pancras. Te Amsterdam slaagden voor het exa men nuttige handwerken, de dames-G. J. P. Kuiper, A. J. de Snaijer, E. T. de Wit, alhier. Demonstratie van werkeloozen. Maandagmorgen bewoog zich een de monstratie van omstreeks 150 werkelooze arbeiders door de straten der stad, die zich naar het Raadhuis begaf ter over handiging aan den Burgemeester van een motie. Deze motie, door de afdeeling Helder van den Centralen Bond van Transportarbeiders Vrijdag j.1. aangeno men, was van den volgenden inhoud: De vergadering van de afdeeling Helder van den Centralen Bond van Transport arbeiders, gehouden op 8 Augustus in het gebouw van den Bond van M.M.P., bezocht door 280 leden; gehoord de besprekingen over de lang durige werkloosheid en weinige arbeids gelegenheid in het verschiet; kennis "nemende van de voortdurende verarming tengevolge van gebrek aan voldoende inkomsten verzoekt het gemeentebestuur met den meesten aandrang maatregelen te nemen tegen verdere verarming, hetzij door verhooging der s^eunuitkeering, hetzij door werkverschaffing of anderszins draagt het bestuur op deze motie ter kennis te brengen aan het bestuur der gem. Helder. Door vier bestuurders der afdeeling - werd de motie aan den Burgemeester overhandigd en bij monde van den Voor zitter der afdeeling, het raadslid Boogaard, toegelicht. De Burgemeester zegde toe de aangelegenheid ten spoedigste met den Wethouder voor sociale aangelegenheden te zullen bespreken en haar in zijn handen ter afdoening te zullen stellen. Konlnginne-verjaardag. Naar wij vernemen bestaan er plannen om de herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin op 81 dezer een eenigszins feestelijk karakter ite geven. De plannen daartoe zijn in den aanvang uitgegaan van „Helder's Belang" eenerzijds en van den Helderschen Athletiekkring anderzijds. Hedenavond zal een bespreking plaats hebben, waartoe verschillende corporaties door H. B. zijn uitgenoodigd. Wat den H. A. K. betreft kan men, uit hetgeen wij reeds berichtten, weten, dat athletiek-wedstrijden gevolgd door een voet balwedstrijd in voorbereiding zijn (zie Zater dag blad). Ook wordt over een turndemon- stratie gedacht -• Helder's Belang schijnt o. m. een zwem wedstrijd en muziekuitvoeringen in haar plannen opgenomen te hebben. Als een en ander slaagt'kan het een aardige dag wor den, al zal een gedeelte van het programma wel op Maandag da.v. vallen. De drukte In Huisduinen. Ofschoon de eigenlijke zomer dit jaar laat is begonnen, heeft het mooie weer, toen een maal de zomer er was, doorgezet. De geheele maand Juni hebben wij droog, warm weer gehad, en de vooruitzichten voor de vacan- tietiemaand lieten zich gunstig aanzien. Helaas sloeg, in de eerste dagen van Augus tus, het weer om; regen en wind kwamen kwamen in de plaats van de stralende zon en vele vacantieplannen dreigden te worden verstoord. Gelukkig heeft de barometer zich weder hersteld. (Zondag en gister waren het van die dagen, onverwacht na zoo'n slechte periode. Ondanks de concurrentie van de sport, was het Zondag op Huisduinen en nabij het Theehuis aan de Donkere Duinen overvol. Het vrije, stille strand was tot bij paal 1 zwart van de menschen en ook het Bad paviljoen en de beide café's, waar muziek was, werden druk bezocht. Hadden de tal rijke vervoermiddelen na den middag reeds druk werk,.bestormd werden ze na 6 uur toen de stroom weer stadwaarts ging. De Huisduinerweg was één beweeglijk lint van voetgangers en wielrijders. Op het Kerk plein verdrongen zich velen bij de vervoer middelen en de politie had soms moeite ge drang bij de bussen te voorkomen. Het ver keer werd echter in de juiste banen geleid. De nieuwe opstelling van auto's en rijtui gen voldeed uitstekend Wij gelooven dat er goede zaken gemaakt zijn, al kunnen die mis schien de tegenvallers nog niet goedmaken. Moge het althans deze maand nog zoo blij- venl Een opmerking, die wji nog willen maken, is dat de helling van het Kerkplein naar het Badhuis nog steeds in zeer slechten toestand verkeert, hetgeen op dagen als deze groot ongemak oplevert. De weg moest minstens dubbel zoo breed en ten minste behoorlijk bestraat zijn. Hoewel het voor dit seizoen wel te laat zal zijn, dieeden de betreffende autori teiten (wij vernamen dat het onderhoud van den weg gedeeltelijk onder Waterstaat en ge deeltelijk onder Oorlog ressorteert) in het algemeen belang voor afdoende verbetering te zorgen. En op drukke dagen diende het afrijden met rijwielen verboden te worden, terwijl gedeeltelijke bestrating aan het Kerk plein ook van belang zou zijn. Hoe goed de maatregel was om de auto's terug te laten rijden langs den Duinweg, is Zondag wel gebleken. Intusschen begint de nieuwe weg al weer leelijk ui t te slijten, ter- ■wijl de Strooweg op sommige plaatsen weer mul wordt, zonder dat dit nog direct gevaar oplevert. Terloops merkten we op, dat bij de vertakking nabij bet Geel Wit-terrein een aardige handwijzer is verrezen. Een goed denkbeeld! Alleen zouden wij er op willen wijzen, dat verschillende in den laatsten tijd verrezen handwijzers slechts aan één zijde voorzien zijn van een naam, zij moeten toch ook dienst doen voor menschen die van Huisduinen komen? Zoo langzaam aan gaan we toch de goede richting en aan de hand van de ervaring van dit jaar, zal het 't voe gend seizoen, zeker nog wel beter gaan. Rijkspostspaarbank. Rectificatie. In het Politie-rapport in ons Zaterdag blad is een fout geslopen. De betreffende zin moet lulden): „In de afgeloopen week werd een 12-tal motorbestuurders gever baliseerd wegens het overschrijden van de maximum-snelheid.'' Uit het Polltle-rapport Een bewoner van de Tuinstraat, die des avond verzuimd had zijn rijwiel bin nenshuis te halen, kwam den volgenden morgen tot de ontdekking, dat het was verdwenen. Zaterdagmiddag te omstreeks kwart voor vijf had in een woning aan de le Vroonstraat, doordat de vlammen uit een pas aangemaakte kachel sloegen, een bin nenbrandje plaats. Het vuur werd door buren met emmers water gebluscht Aan de schoorsteenmantel en het behang werd schade toegebracht; persoonlijke ongeluk ken vielen niet voor. Zaterdagavond had op de markt een koopman met Berlinerbollen plaats geno men. Tevoren had deze reeds oneenigheid gehad met een looper, in dienst van een café-houder aan het Koningsplein. Nadat de politie hem tot kalmte hadl aangemaand en hem er op had gewezen, dat hij zonder vergunning geen standplaats mocht inne men, vloog hij een oogenblik later opge wonden door de menigte heen in de rich ting van het café. De politie kon echter tijdig voorkomen^ dat hij daar binnen drong en bracht hem onder verzet naar het bureau over. Na aldaar te zijn gekal meerd, werd hij onder politie-toezicht naar zijn woning gezonden. Ten nadeele van een matroos-vlieg tuigmaker Is aan „de Kooy" van diens rijwiel het belastingmerk ontvreemd. In den nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks 2 uur ontdekte een surveil- leerend agent, dat zich een persoon op het terrein van hotel „Bellevue" ophield en twee anderen blijkbaar op den uitkijk stonden. Aangezien zij geen aannemelijke verklaring daarvan konden geven werden deze personen naar het bureau geleid, van waar zij na verhoor weer werden heen gezonden. Later bleek, dat deze personen in do Koningstraat een man met steenen zouden hebben gegooid en aan pen bel getrokken. Zondagmorgen werd do politie telefo nisch gewaarschuwd, dat in ©en winkel qan de Spoorstraat was ingebroken en dat een bedrag aan geld was ontvreemd. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in en bracht een en ander in verband met het gebeurde van den afgeloopen nacht Des middags werden de drie personen op nieuw aangehouden en aan het bureau gehoord. Zij werden daarna wee® pp vrije voeten gesteld. bekeurd werden een café-houder aan de Binnenhaven en een café-houder aan den Dijkweg, wegens het maken van mu ziek in zijn locaüteit zonder vergunning. Aan het strand te Huisduinen is Zon dagmiddag een,vrouw, door een jongen met een steen gegooid, waardoor zij een bloeidende hoofdwonde bekwam en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen» Da politie ia den dader op het spoor. Zondagavondl werd aan de politie medegedeeld, dat in de Langestraat een autobus reed op slingerende wijze' en dat de bestuurder en inzittenden onder drank invloed verkeerden. Even later werd voor eeni café aan den Kanaalweg die autobus aangetroffen, onverlicht en - zonder toe zicht. Tegen den bestuurder dier auto wordt proces-verbaal opgemaakt, boven dien wegens het stationneeren zonder vergunning. Aangifte werd gedaan door een be woner van de Pijlsteeg, dat een mnD in den nacht van Zondag op Maandag nacht rumoer had veroorzaakt, doordien hij de luiken opende en tegen de schutting he vig trapte. Door een dritai bewoners van die steeg was inmiddels den man aan het bureau gebracht, die daarover werd ge hoord, en daarna werd heengezonden. Gevonden Voorwerpen. Terug te bekomen aan het Hoofdbureau van Politie: Een jongensjasje, een tabakspijp, ©eni ge huisdeursleutels, en bij: L. J., Sterzenbach, Molenstraat 25, een fietspomp. Ooiiet, Prinsenstraat 8, een ceintuur met wit beenen ringen. van Os, Kroonstraat 5, een schopje. Thjjssen, Ruyghweg II, een Panamahoed. Grccnewegen, Van Hioogendorpstraat 7, een dasspeld» Boutkamp, Goversstraat 19, een schoentje (sandaal). Goossem, Jan in 't Veltstraat 2, een broche (emaille portret). Axkcstein, AnjeLierstr» ff, ©en badpak en zwembroek. Oonneman, Breestraat aeni spatiap van een rijwiel. Snaaier, Draaisteeg 17, een koralen ket ting. Kegge, Hoogstraat 62, ©en armband horloge. Groepscommdt. Mil Pol. fort „Erfprins", een hengel en een nachtjapon. J. de Wolf, v. Hogendorpstraat 8, een manteltje. A. Brui, Vlamingstraat 63, een nieuw lint. A. J. Brian, Doolhof 23, een kindertaschje met inhbud.- Donders, Weststraat 28, een kinderman teltje. O. K. van Vrede, hotel „den Burg", een kinderdekentje. Van Houten, matr. vliegtm. „de Koojj'', een ring. Brand, Leliestraat 2, een kip. Een Butobus-glda Wij ontvingen van de uitgevers, Cen traal Perskantoor, Emmaplein 2, 's-Her- togenbosch, ter recensie een exemplaar van de „Officieel© Dienstregeling der Autobussen in Nederland'8, tevens uitgave van den „Bond van Bedrijfsautohouders" Deze dienstregeling bevat een kleine 700 intercommunale autobuslijnen! Wellicht kan deze gids nog niet op vol ledigheid aanspraak maken, doch zeker zijn de uitgevers daarin zoover geslaagd, als het alle meer belangrijke alitobus- diensten betreft, waarvan de ondernemers het belang eener juiste publicatie van hun dienstregeling in het spoorboekje der autobussen inzagen. Wij zijn dan ook overtuigd, dat deze uitgave zéér tan ge rieve van het reizend publiek is. De BroekhuJJs-sn eeuwbat De medewerker H. W. S. van „Het Volk" schrijft: In een advertentie in de „N. Rott. Ct." doet Broekhuys een merkwaardige erken ning omtrent de kansen van de deel nemers in zijn „sneeuwbalsysteem", waar voor nu zulk een geweldige reklame wordt gemaakt. Hij publiceert een door hém ontvangen schrijven van jhr. J. Schimmelpenninck te 's Gravenhage, die berekend heeft, dat 13.107.150 bewijzen uitgegeven moeten zijn, voordat de houders van roode be wijzen (dus van de thans nog slechts verkrijgbare 4e serie) hun f 2000 ont vangen. Dat is dus, zegt jhr. 8., 2 be wijzen per Nederlander I Broekhuijs erkent in een onderschrift de juistheid der berekening, doch wijst er op, dat hij ook het buitenland in zijn systeem wil betrekken. Dat doet niets af aan het feit, dat hiermee erkend is, dat als 13.107.150 be wijzen zijn uitgereikt f 4, er slechts 3150 menschen f 2000 uitgekeerd zullen krijgen. Broekhuys heeft dan 13.107.150 maal 4 gulden, d. i. f 52.428.600 ontvangen en keert dan 3150 maal 2000 gulden, d. i. f 6.3001000 uit. De overige ruim 13 millioen storters zullen, zoo verzekert hij, f 2 van hun f4 kunnen terug ontvangen. In elk geval houdt Broekhuys dus toch 26 mil lioen gulden over, waarvan hij de kosten van reklam^ en exploitatie heeft te be talen, om de rest in zijn zak te steken. Ieder kan nu berekenen, hoe gering zijn kans is. Een „korps-maaltijd". Van militaire zijd© schrijft men aan d© „Tel.": Ter gelegenheid van dten a.s. verjaardag van de koningin zijn de officieren van de bijzonderen vrij willigen landstorm, behoo- rende tot het landstormkorps „Nieuwe Hol- landsche Waterlinie" tot een korps-diner uit genoodigd. Een en ander geldt tevens om kennis te maken met den nieuwen comman dant van dat korps. Tegen een dergelijken gezamenlijken maaltijd zou op zich zelf geen bezwaar be staan, ware het niet, dat dioor de Nationale landstormcommissie aan dé deelnemers gra tis vervoerbewfjzen werden verstrekt en ter gemoetkoming in de kosten een be drag" van twee gulden. De deelnemers aan dit korps-diner genie ten dus vervoer voor Rijks-rekening en bo vendien een bijdrage in de kosten van twee gulden, waarbij «n nu ztet men dat men van hoogerhandi schijnt te begrijpen1» dat een dergelijke uitgave in dezen bezuinigingstijd' niet toelaatbaar is aan de deelnemers is verzocht om, in verband' met de heerschende bezuinigingscampagne, geoni [ruchtbaarheid aan deze zaak te geven. In leidend© kringen van den bijzonderen vrjjwilligen landstorm schijnt me zich dus zooals uit het bovenstaande blijkt niet veel aan de „bezuinigings-campagne" te sto ren. Bij den landstorm bikt het geld er voor disponibe.: Ontploffing. Een ernstig ongeluk is Vrijdlag gebeurd nabij Palermo op het eiland! Sicilië ten ge volge van een explosie in een kleine kruit fabriek. Verscheidene werkplaatsen en een huis nabij de fabriek werden totaal verwoest De inwonenden werden onder de puinhoo- pen begraven. Vier personen werden on middellijk gedood', terwijl twaalf gewond werden. Ernstig ongeluk bf) een automobiel wedstrijd. Darmstadt, 11 Aug. Bij de heden ge reden eerste etappe van een automobiel wedstrijd heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De persauto van den sportjournalist Siegfried Dörschlag werd bij Simmern uit de bocht geslingerd en viel onderste boven. Dörschlag kreeg een schedelbreuk. De tecteur Bock van 1© „Algemeine Ar ilzeiteng" i g een ernstige bet ik. I j au. erd verbrijzeld. Dör: tg verkeert in levensgevaar. Valsche monters. T 'lisburg zijn twee valsche munters gear. rd, mannen, die geruimen tijd ge heel friesland en .het overige West- Duit» id) onveilig maakten en zoowel valse. nkpapier als foandèroles hij kolos sale <©elheden aan den mail wisten te brei. De werkplaats te Duisburg werd' door toeval ontdekt. Ook te Hambom zijn twe i sonen, die valsche munt hadden ge wisseld', gearresteerd» Een gevaarlijk baantje. In Berlijnsche cabarets trad sinds en- f ele weken een schutter op, die o.a. een speelkaart, die zijn partner boven het hoofd hield, met een kogel doorboorde. Zondagavond heeft de schutter zijn me dewerker op het tooneel den kogel door het hoofd gejaagd. De man was onmid- delijk dood. De schutter werd gearres teerd. Hij beweert, dat zijn partner zich op het oogenblik, waarop hij vuurde, nog heeft bewogen. Het paleis van don ex-Sultan van Turkije. Naar gemeld wordt, hebben de autoritei ten een aanbod' gekregen van 1.250.000 dol lar huur voor het paleis van den ex-sultan. Verschillende buitenlandsche maatschap pijen zou hierbij gelnterresseerd zijn, en plan^ hebben, het paleis tot een amusements inrichting te maken. Verdwaasde amateurs. Gemeld' wordt, dat vier jongelieden, enthousiaste amateur-photografen, te Middle- ton (V. 8.) gearresteerd zijn bij een poging den trein New YorkOntario van de Wes tern Railway te doen ontsporen. Zij' verklaar den tot deze misdaad' te zijn gebracht door hun verlangen een photo te kunnen nemen van een „echt" spoorwegongeluk. Een dorp In brand» Donderdagnacht kwam er, waarschijnlijk tengevolge van een defect aan den trans formator, in het dorp Pfersdorf, bij Eisenach, plotseling een stroom van 2000 volt op de gemeentelijke, electrische leiding. Daardoor ontstond, er op hetzelfde oogenblik. in alle dorpshuizen brand. De verschrikte bewoners moesten hals over kop de vlucht nemen. Drie personen, die de draden aanraakten, werden op slag gedood). De vrouw in het spoL Vóór den oorlog stond' Rjjssel bekend' als een stad, waar de mannelijke jongelingschap elkaar van tijd tot tijd' in de haren vloog. Deze strijd' blijkt herleefd. Woensdag had er een formeel© slag plaats tusschen de jeugd van Moulins Lille en Wazemmes, twee wij ken van Rijssel. De onmiddellijke* oorzaak van dezen slag was een jonge vrouw, van wie buitengewone bekoring uitging. Om den strijd' uit te vechten, werd' slag geleverd op de fortificaties bij de Porte d'Arras. Hon derdvijftig jongelingen namen aan eiken kant aan den slag deel. Hum wapens waren hun vuisten. De parij van Moulins Lille, düe door een sterken metaalbewerker werd aan gevoerd), bezette de fortificaties, waar de jongens van Wazemmes, aangevoerd door een steenhouwer, hen trachtten uit te ver drijven. Bjj den slag werden 15 paar oogen blauw en evenveel neuzen tot bloeden ge slagen. Voordat echter d'e strijd beslecht was, joeg een afdeeling politieagenten op die fiets de strijders op de vlucht, zonder huin de gelegenheid! te geven hun jassen en ves ten, die zij uit hadden gedaan, weer op te pikken. Den volgenden ochtend' hadden de geneesheeren tahooze kwetsuren te verbin den. Er In gevlogen. Tijdens de bijeenkomst van het Britsche Pluimvee-Parlement te Salisbury gaf een der vertegenwoordigers van een plaatselijke or ganisatie bescheiden toe, dat hij als pluim veehouder niet veel presteerde, daar zijn kippen niet legden en de eieren nooit uit kwamen. De voorzitter, de hier te lande ook goed' bekende mr. Stanley Street-Potter, leek opgeschrikt door deze mededeeling en raadde aan om den gewestelijken pluimveeconsu lent te hulp te roepen, niet wetende dat de vrager conservator van het museum was en zijn vogels opgezet en de eieren uitgebla zen waren» LUCHTVAART. De Amerikaansche vlucht om de wereld. 'Londen, 11 Aug. Men verneemt, dat de Amerikaansche vlieger Ralei'gh bij een da ling op het ijs nabij de Groenlandsche kust een zijner schroeven heeft verloren. Wordt ook de Amerlkaansche wereld vlucht opgegeven? De correspondent van de „Associated Press" te Reykjavik meldt, dat door admi raal Magrunder aan boord' van het vlagge- .schip „Richmondi" een conferentie is bij eengeroepen, ter bespreking van de wen- schelijkheid de Amer. wereldvlucht te sta ken. in verband met de ijstoestanden langs de kust van Groenland. Het vergevorderd seizoen maakt elke vertraging gevaarlijk. De vliegers hebben verklaard tot 1 Sep tember te Reykjavik te willen blijven, doch weigeren de mogelijkheid te overwegen op zee van de oorlogsschepen 'brandstof in te ne men. JULIANADORP. Vanwege het P.W.N. wordt alhier aan de Langevliet bij het perceel van den heer H. Veul op de hoofdbuis der waterleiding naarHelder, een Reduceertoestel geplaatst, hetwelk moet dienen om op het buizennet alhier voldoende druk te houden, wanneer er soms te Helder een groote hoeveelheid water wordt afgetapt. Het toestel komt te staan in een put die gemaakt wordt van zwaar gewapend beton. De bouw hiervan is door het P.W.N. opgedragen aan den heer J. de' Graaf alhier. Naar men ons nog mededeelde zijn er pogingen in het werk gesteld om aldaar ook een standpijp geplaatst te krijgen, (evenals bij het Vliegkamp de Kooij), om de veraf wonenden ook van water te kunnen voor zien. Deze wensch wordt echter niet ver wezenlijkt, alhoewel het een groot gemak geweest zoude zijn. Zondagmorgen hield „de Postduif" een wedvlucht vanaf Rotterdam. Deze vlucht is buiten verwachting prachtig geslaagd. Om nalfacht werden de vogels in vrijheid gesteld en hadden den Oostenwind tegen. De uitslag was als volgt: le prijs duif van O. van Yperen, thuis 9.39.04 uur. 2e prijs duif van B. Delver,/thuis 9.41.10 uur. 3e prijs duif vau O. W. de Graaf, thuis 9.42.38 uur, 4e prijs duif van J. Marees, thuis 9.44.37 uur. De volgende week wordt gevlogen vanaf Vlissingen, afstand 188 K.M. Welke liefhebber stelt een prijs beschikbaar? Het op Zondagmiddag aangekondigde ringsteken op motorrijwielen voor heer en dame, kon wegens geringe deelname van de zijde der, motorberijders, niet door gaan. Het bal in de zaal van den heer O. Vader was evenwel druk bézocht, voor al In de avonduren, en hier heeft menigeen zich dan ook fijn geamuseerd tot het tijd van sluiten was. Zondagmiddag werd op het J. V. O.- terrein een wedstrijd gespeeld tusschen J.V.O. en Atlas van Helder. Bij het einde was de stand voor beide clubs gelijk 22. Op hetzelfde terrein hebben de J.V.O.- veteranen en de Dosko-veteranen van Oudesluis elkander bekampt. De uitslag van dezen wedstrijd was in het voordeel van Dosko, welke met 42 won. GEMEENTERAAD VAN TEXEL, gehouden op Zaterdag 9 Augustus, 's middags half vijl Voorzitter dè heer Buijaing-Damsté, Burgemeester. Se cretaris de heer C. S. Jonker. Uitgenomen de heer O. Stoepker zijn alle leden pre sent. Na opening door den voorzitter leest de secretaris de notulen voor. Deze wor den zonder verandering vastgesteld. Volgt L Ingekomen stukken. Goedkeuring van Ged» Staten van de Motor- en Rijwielverordening. Voor kennisgeving aangenomen. IL Goedkeuring rekening Alg. Armbe stuur over 1923. De oommissie van onderzoek adviseert tot goedkeuring, 't Batig saldo is 858.30. Aldus besloten. HL Voorloop Ige vaststelling rekening elektriciteitsbedrijf en gemeenterekening, dienst 1923. De twee commissies van onderzoek ge ven In overweging de beide rekeningen goed te keuren» De winst der Electr. reke ning bedraagt voor 1923 4228.47. 't Ba tig slot der gemeente-rekening 80791.4L Voorloopig goedgekeurd. IV. Wijziging leges-heffing voor af gifte jachtacte. Aangezien de Minister bezwaren heeft, dat de gemeente 30 opcenten op de af gifte van een jachtacte heeft, wordt dit bedrag gesteld op 20. V. Advies ontwerp-regellng Jaarwedde gemeente-ontvanger. Ged. St» adviseeren 't salaris van den tegeniwooridgen titularis gedurende vijf jaren ieder jaar met 6 van 't genoten bedrag 8200.te verminderen; en 't salaris wan een na 1 Jan. *25 benoemden gem.-ontvanger te stellen van 1610. 2240.—. Besloten wordt Ged. Staten te berichten, dat dè raad zich met dit ad vies kan vereeniigen. VL Benoeming dtrecteur-leeraar Zee vaartschool. Met 11 stemmen benoemd! d'e hoer J. A. Hazewinkel te Haarlem» VIL Aanvraag credlef voor aankoop Bazaltslag. Ter verbetering van den weg Burg— Burgzlcht en beharding weg Alg. Be graafplaats Buitenlust, wordt .voor aan koop van bazaltslag B. en W. een crediet toegestaan van 5000.—. [Bij de rondvraag vraagt de heer Dros verbetering van de straat te de Koog en van die te den Hoorn. (De voorz. deelt nog mede, dat er ver schillende plannen zijn ingekomen voor electriciteitsvoorziening van Texel. Deze zullen naar 't Prov. Elecr. bedrijf worden opgezonden om advies. Vervolgens wendt de voorz. zich tot den heer Keeeom, die dezer dagen! 25 jaar lid van den gemeenteraad is. Spr. herhaalt de woorden bij de installatie door burgemeester de Joncheere gèsproken en komt tot de conclusie, dat de heer Keesom aan de gestelde verwachtingen beant woord heeft. De voorz. wenscht deni heer Keesom toe nog langen' tijd' 't belang der gemeente te mogen voorstaan. De heer Keesom dankt voor "t gespro kene. Hierna sluiting. N.V.Texete Eigen Stoomboot-Onderneming Op werkdagen: Vertrek Texel: 0,— v.m., 8,— v-im, IV- vjn., 2,30 mm., 6,80 mm. Vertrek Helder: H,— v.m., P,8fl vm ifl— midi, 4.16 nm, n m Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Helder en zijne bij- en hulppostkan toren over de maand Juli 1924. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f71.369.17 enterug- betaald f 103.841.21. Derhalve minder inge legd dan terugbetaald f 32.472.04. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 58. Door tusschenkomst dezer kan toren werd ter Directie op Staatsschuld boekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 1400.en afgeschreven f 3700.Der halve minder in- dan afgeschreven f2300. Het aantal uitgegeven nieuwe staatsschuld- boekjes bedroeg 10. Hieronder.27 formulieren ad fl.in spaarbankzegels van i cent en 164 formu lieren ad f 1.— in spaarbankzegels van 1 cent (Schoolsparem. Hoe de kansen staan.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5