IHONIG'S OP EN OM HET BINNENHOF. nu proef i'Puddingen GEMENGD NIEUWS. Ingezonden Mededeellng. De moord ln de De Riemerstraat te Den Haag. Ongeluk met een revolver. Verdronken. is Nachtelijk gevecht Verkeers-ongelak. Geheime distilleerderij ontdekt. BCHAGEN. i iP l P Den Haag, 18 Augustus. Tot den aanvang? Van het Tarief. Mr. Treub's program. Gewetensgeld. Ex-Colljifs plannen. t Ia nog hall Augustus, in vol zomer- en recès-seizoen. Maar: de eerste „oflicieuse tjjdig", aankondigend dat wij „tot den aan vang" van de parlementaire campagne 1924'25 trekken, heelt ons bereikt! De ontwerpen voor de Staatsbegrooting 1926 hebben het Departement van finan ciën verlaten. Over enkele weken zal de Kamer-bewaarder, Hess, den dikken sta pel torsen van ministers-tafel naar presi diaal bureau. De millioenen-rede is weet men sinds lang vervangen door de dito-nota. En de Minister bepaalt er zich op dien September-Dinsdag, als waaneer de Tweede Kamer voor 't eerst na de groote vacantie wederom in gewone publieke zit ting vergaderd.is, toe om de indiening van het nieuwe Budget met een paar zin nen aan te kondigen. Men mag aannemen, dat het Lagerhuis straks woekeren zal met den tijd, want 's is nu kort-dag, de stapel nieuwe ont werpen wordt gestafig grooter en. het groot-politiek debat van as. Novem ber zal de politieke poppekens op gewel dige manier aan 't dansen brengen. Het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het ontwerp-Tarielwet is verschenen, 't Brengt wat ieder ervan verwachtte. Het Pro en Contra worden toegelicht op de wijze, die men kon voor zien. Slechts valt den wat-scherp obser- veerende op de ietwat-matte toon der be strijders. Men begrijpt te staan tegenover eene „res judicata", dèt het Tariel zal worden herzien, staat vast. Trouwens, ook uit het V. V. blijkt, dat niemand de dringende noodzakelijkheid eener ingrij pende Verandering van de schromelijk- verouderde -bepalingen betwist. Ksoale, technische herziening ol: verkapte prin- cipiëele, welke te-onrechte de „Ireetrade"- vlag in top blijft voeren? Natuurlijk wordt deze vraag voorop gesteld. Naast die andere, of men hier met een bljjven- den dan wel een tijdelijken maatregel te doen heeft? Vraag-je, waarover Exc. Colijn in de vei lige eenzaamheid van zijn werkkamer zal glimlachen.... Die Binnenhof-mensch- jes kunnen toch soms zoo heerlijk-naïef zijn!.... Nog wordt '„tekst en uitleg" ver zocht ten aanzien, van de verlaging van heffingen, welke tegenover deze vermeer dering van inkomsten zal worden ge steld. Wie ziet niet reeds het genoeg- lijk-breede gebaar, waarmeé Minister Co- lijn zal herhalen, zij t met andere woorden, wat dr. Kuyper eens tot het Parlement zei: „Wat in de Regeerings- cuisine wordt bekokstoofd, daar krijgen de heeren" dames waren er toen nog niet in de Kamer!, „eerst iets van te zien, wanneer de gerechten voor het op dienen gereed zijn!...." De heer H. Colijn is nogmaals ge tuigd, geen vijand van over z'n plan nen nu en dan iets laten uitlekken, maar toch houdt hij zich aan het voorzichtige, kwasie-royale oud-Hollandsche woord: „Kom vrij op m'n kantoor, Doorzoek er alle hoeken 1 Maar: handen uit de kas en ....oogen uit de boeken!...." 't Verstandigst zou wezen, indien de de dames en heeren van het Binnenhof den kostbaren tijd straks, bij de Tariefs discussie, niet besteedden aan princi piëele bespiegelingen, voor het moment toch tot practisch resultaat kunnende lei den, maar aan ernstig streven om door samenwerking te geraken tot verbe tering van het ontwerp-mr. Treub heeft, inzonderheid daarbij doelend op de auto-belasting, de verwachting uit gesproken, dat Minister Colijn wel tot sa menwerking bereid zal worden bevonden; bier en daar amendementen met goedgun stig oog zal gelieven te beschouwen, de boog niet al te strak zal spannen, denkend ook aan wat in de christeiyk-hhstorische gelederen omgaat.Van die milde stem ming moge de Kamer gebruik maken om iets te bereiken in 'slands belang. Voor het plan om uit de indirecte be lastingen veel meer te halen wanneer door vermindering van uitgaven het even wicht op de Staatsbegrooting niet kan worden hersteld, heeft de Regeering eensklaps warmen steun ontvangen van. mr. Treub, den vrijz.-democraat uit lang-vervlogen dagen! De schrandere oud-minister, econoom en financier, sluit zich met alle warmte aan bij de argumen ten, bepleitend de noodzakelijkheid der bevordering van al wat de kapitaal-vor ming in de hand werkt. Welnu, zegt mr. Treub, daartoe is 't onvermijdelijk de belastingen te verlagen, de progressie te verzwakken, de „vlucht" der kapitaal krachtigen te stuiten. Ja er is te Parijs eon Nederlander, vanwege den belasting druk over de grenzen geweken, die, als teeken van berouw de som van 500 zond aan den Nederlandschen fiscus, 't Is een prachtig voorbeeld ter navolging! Maar: zal het treffend exempel inder daad navolging wekken?.Dèt er men- schen zijn, beseffend hoe 't nationale plicht is om Vader Staat daadwerkeik en niet slechts met enthousiaste woorden! te steunen bij de moeilijkheden, die hij heeft door te maken, 't blijkt o.a. uit het „gewetensgeld", dat vooral in den laatsten tijd met vele duizenden guldens toestroomt. Tegenover deze openbaringen van sympathieke vaderlandsliefde staan de vele gevallen, waarin ook menschen, die best tegen een stootje kunnen, niets van hun luxe-vertoon verkiezen af te schaffen en een plekje op aarde zoeken, waar de fiscus hen minder hard „knijpt" dan In het arme Patrla geschiedt. Mr. Treub houdt rekening met de realiteit, trotseert de bewering, dat hij „reactio nair" is 'geworden, ontwikkelt het fi-1 nantdëel program, hierboven genoemd. Men moge over dien „zwaai", 't is trou wens niet de eerste „volte face", door mr. Treub im zijn, leven genomen! denken hoe men wil: van durf, van zedelijken moed; van -„courage de sou opinion" ge tuigt die ongetwijfeld!. En óók is duizend maal waar wat de heer Treub zegt: „Zoo- velen zijn 't in hlun hart volkomen met zijn zienswijze eens, doch zij durven niet voor hun opinie uitkomen!De vrees voor ongenade bij een deel van het kie zersvolk, afgescheiden van de vraag, of dat deel al of niet kritiekloos moet hee- ten!, begint zich nu met den dag In sterker mate te doen gelden. Een ver schijnsel, dat voor ieder steeds duidelijker waarneembaar zal wordjan, naargelang Juni 1925 dichter nabij komt!. Wat er eigenlijk precies is voorgevallen bij de onderhandelingen tusschen de Re geering en de Centrale Oommissie voor Georganiseerd Overleg zal eerst blijken wanneer de zaak straks in het Parlement aan de orde komt en zeer zeker uitermate- heftig debat zal uitlokken. Volgens „De Ambtenaar", het orgaan van den Centra- len Ambtenaarsboud heeft Minister Colijn op zeker oogen blik het tafellaken door gesneden; verklaard, dat Z.Exo. niet wjjs kon worden uit het overgelegd advies (schoon 9 van de 10 leden dat zouden ge steund hebben), en de salarisregeling zelf wel op eigen houtje, dus zonder advies, zal beëindigen. In „De Stan daard", toch nog altijd de spreektrom pet van den Kneuterdijk, wordt de zaak aldus voorgesteld, dat het talmen der Commissie ZJSxc. ten slotte wel dwong tot een eind maken aan het getreuzel. Inmiddels schijnt, zooals men weet de salaris-regeling voor de burgerlijke Rijksambtenaren haar beslag te hebben gekregen, terwijl wat de Rijkswerklieden en de met deze gelijk te stellen catego rieën aangaat, het commissoriaal advies wèl genade vond in 's Ministers oogen. Zoodat het Rijk hier een offer van drie millioeni zal brengen, met deze restric tie dat in September 1925 zal worden overwogen, of Staats-bruintje dien last van dertig ton zal kunnen blijven dra gen. Door welke allerhandigste tak- tiek de minister van Financiën alvast sommige elementen in de Kamer „aan 't lijntje" zal denken te krijgen. Het ontwerp tot richtige heffing van directe belastingen is er, op verdere maatregelen tot bescherming van den fiscus tegen bedotterij en ontduiking van allerlei soort kan men zich voorbereiden.. Dat de Kneuterdijk verklaarde, voor loopig in de Rijwielbelasting geen veran dering te willen brengen, is zonderling. De gevallen van diefstal esn „fraude" ne men voortdurend toe. Dat men geen be hoorlijk, dengeen die zijn geld den fiscus offerde duidelijk aanwijzend bewijs van ontvangst afgeeft, is een „unicum" op belastinggebied. Bureaucratius kèn soms koppig, halsstarrig zijn. De heer Colijn is er echter niet de man naar om te wei geren ongelijk te bekennen; verandering aan te brengen, wanneer gebleken is dat men aan zijn departement mistastte. Men kan er dan ook wel van overtuigd zijn, dat in de fietsen-belasting wijziging zal worden gebracht. Moge de Kneuterdijk niet te lang talmen, want vaststaat dat de proef met de huidige inrichting dezer heffing mislukt is, terwijl het tegen gaan van de vervalsching etc. ook een dringende eisch is met het oog op de pu blieke moraliteit, in onze dagen toch ai zóó deerlijk bedreigd! In de tragedie van den Staats-giro is nu gekomen het „novum", dat aan het Parlement zal worden voorgesteld: af schaffing der rente-vergoeding voor de saldi Dat velen nu het ,3<x>dsklokje" van het staatsbedrijf aan het Haagsche Spaar- nepleln hooren luiden, 't is begrijpelijk. En ook: dat tal van groote en kleine ban kiers jubelen.De concurrent aan het Spaarneplein gaat zichzelf ontwapenen!. Zonder slag of stoot zal ook dit wets ontwerp er in de Kamer, stellig niet kamen. Het eerstvolgende giro-debat zou voor minister Van Swaay allicht heel weinig genoeglijk kunnen worden. Het Giro-zonden-register is sinds de inter pellatie-Boon rustiger en meer gemoede lijk verliep dan velen ervan hadden ver wacht, met heel wat „saillante punten" vergroot. En bij de behandeling van het hier-bedoelde ontwerp zullen ook wel oude koetjes uit de parlementaire sloot, de zeer breede en diepe, worden ge haald Financiën gaat een proef nemen met een Rljks-reólame-bureau. De belasting en allerlei verdere „officiëele" paperassen zullen voor Vader Staat lucratief worden gemaakt door advertentiën. Vaders stati ge deftigheid zal er allicht een deukje door krijgen?.Vertroosting voor de talloozen, die in onze dagen, iets ol veel van hun hoogheid" moeten laten va ren, door den nood, der zware tyden daar^ toe gedrongen!. Mr. ANTONIO. fmirti "The Proof of the pudding is the eating" zeggen de En gelachen. Als men een- maal HONIG'S PUD- DUIGEN, gefabriceerd met Honlgfs Maïzena, heeft geproefd,wenscht men geen andere meer, omdat ze den meest verwenden fijnproever vo«- doet. Vele soorten en varuiues. Vraagt Uw winkalla* LET OP HET MERK N.V.Texels, Eigen Stoomboot-Onderneming Op werkdagen: Vertrek Texel: 6,— v.m., 8,— v.m., 11,— v.m., 2,80 n.m., 5,80 n.m. Vertrek Helder: 7,v.m., 9,80 v.m., 12,— midd., 4.15 n.m., 6,46 n.m. Op Zon- emFeestdagen: Vertr. Texel: 6,v.m, 11,v.m., 5,80 n.m. Vertr. Helder: 9,v.m., 12,midd., 6.46 n.m. ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. Aan hot'Slot van ons vorige overzicht gaven wij den wensch te kennen, deze week te kunnen mededeelen, dat de Lon- densche Conferentie geslaagd is en al kun nen wij weliswaar het slot van de conferen tie nog niet melden, toch schynt het einde zeer naby te zyn, aangezien op bijna aile punten van bespreking volledige overeen stemming is verkregen. Door de beide par tyen is, vooral van Franfeche zyde, veel: wa ter in den wyn gedaan, want tot concessies, als gedaan zyn betreffende ontruiming van het Roergebied., zou een Poincaré zeker niet gekregen _zyn, doch de tegenwoordige premier Herriot is niet van zulk strydius- tig hout gesneden en doelt voornameiyk op overeenstemming op economisch gebied, wat» inderdaad meer kans van slagen heeft dan het voortdurend hanteeren van de yze' ren vuist. De Engelsch-Rusaische Conferentie, die inmiddels ook geëindigd! is, is ter elfder ure ook tot overeenstemming gekomen en dit heeft allerwege een gunstige indruk ge- .oiaakt. Het is echter de vraag of het En- gelsche Parlement het verdrag zal ratificee^ ren, in verband met het feilt, dat de regee- ringsopposltie de Sovjetheeren niet schynt te vertrouwen, waarmede het Engelsche ministerie van buitenlandsche zaken het biykbaar niet eens is. In verband met de gesloten overeenkomst was de stemming voor de Russische papie ren voorbijgaand' wel wat beter, maar voort' gang zit er niet in, want heden, Dinsdag, werden er reeds weer ongeveer dezelfde koersen verdisconteeerd te hebben, want van leden. De geheele effèctenmarkt s^iijnt trou wens de betere politieke stemming in de koersen verdisconteerd te hebben, want veel willigheid' is reeds weinig meer te be speuren. Toen er gunstige berichten kwamen omtrent overeenstemming te Londen, he pen b.v. Scheepvaart-aandeelen met spron gen op, doch deze aandeelen hebben in een paar dagen het geheele avans bijna weer verloren, waaruit mag biyken, dat de rechte stemming er nog lang niet is, wat voorna meiyk te wijten is aan het gebrek aan be langstelling van publieke zyde. Belangryke koersverschillen zyn dan feitelijk ook niet te vermelden, en er zullen eerst weer sti- muleerende berichten moeten komen, wil er wat meer schot in de markt kamen. De wisselmarkt Is de laatste week weer in volle glorie voor zoowel dollars, ponden als francs. Dollars gaan steeds voort zich naar pariteit te bewegen; Maarftiag werd een koers van pl.m. 2.54 bereikt, wat slechts een paar centen met den pariprijs scheelt. Er is in Amerika blykbaar zeer veel vraag naar Europeesche deviezen, zoo dat daaraan gaarne de meening wordt vast geknoopt, dat in Amerika de Europe^che toekomst gunstig wordt ingezien. Ponden hebben het in Amsterdam tot 11.66 ge bracht en de stemming voor dit devies is ook zeer veel verbeterd. In' francs is de be weging even grillig ais het weer, aange zien de tendenz, na binnenkomen van gun stige berichten, dalende is geworden. Zater dag j.1. waren er geruchten, dat er oneenig- heid was in den boezem der Fransche dele gatie en was wissel Parijs voor zelfs 14.04 te koop om circa 12 uur, terwijl Maandag d.a.v. ter beurze 14.80 betaald is, om Dins dag d.a.v. weer op 14.15 verhandeld te wor den. De meeningen omtrent deze weifel achtige waarde zyn zoo verschillend, dat het 'i beste is er geen meening op na te hou den en slechts de koersen te nemen; zoo als die zyn. Het Belgische devies volgde slechts traag de op- en neergaande beweging van. het Fransche en noteerde hoogstens 18.40 en op zyn laag3t 12.85 Zaterdagmorgen, wat het gevolg is van veel minder vraag en aan bod in Belgische francs. De reden waarom er steeds een marge bestaat van circa 1.20 tusschen Parys en Brussel is zeer duister, aangezien in vredestyd' de pariteiten, ge heel geiyk waren en er in het algemeen meer vertrouwen ln wissel Brussel dan dn dien van Parijs schynt te heerschen. Naar aanleiding van het bericht om trent een spoor van den moordenaar van den heer Van der Styi ln de De Riemer straat kan het Nederl. Corr. Bureau me dedeelen dat dit bericht onjuist is. Zoover de politie bekend,.heeft men ongev. half elf iemand uit do woning van den ver moorde zien komen. De mededeellng, dat het signalement van den man naar alle opilitiebureaux in ons land l8^erz^n< niet verzoek tot aanhouding, berust dus op een onjuistheid. „410 Wel is door een dame aan de pol tie kennis gegeven, dat zy in den namiddag van den dag, waarop de moord de, omstreeks vijf uur een man in een lichtgrijs colbertoostuum waarop bloed vlekken te bespeuren waren, op het Spui heeft zien loopen. Het is echter allerminst zeker, dat eenig verband tusschen dezen man en den moord bestaak De politie heeft intusschem wel *olt aanwijzingen, die wellicht van briang kunnen zyn, maar een bepaalde richting gaat het onderzoek nog niet uit. Op de politierechtbank te Aken heeft een Belgisch soldaat een r^ver^welke als stuk van overtuiging dienst deed, zoo onhandig opgepakt, dat er een schot af ging. De kogel trof een sergeant-majoor in de borst, tengevolge waarvan de man overleed. Op de Zeehondenplaat in het Brou- wershavensche gat is het lyk gevonden Van de 19-jarige dame, die 2 Augustus j.1., nadat zy zich uit Ellemeet waar zij lo geerde, naar het strand van Westerschou- wen had begeven, niet in de woning is teruggekeerd. By onderzoek vond men aan het strand een boek en haar voet spoor dat voerde naar een der strand- hoofden. Men vermoedt dat zy daar afgegleden. In den nacht van Woensdag op Donder dag, te 2 uur, zag een surveiileerende agent van politie voor het (Stationsplein te Gronin gen, dat een heer door een arbeider wert mishandeld. Hy trachtte den arbeider te ar- resteeren, doch deze nam na bedreiging den agent'te zullen neerschieten de vlucht naai een klein scheepje, dat tegen een groote Duitsche aak in het Eemskanaal lag. In ver eeniging met inmiddels toegeschoten politie -hulp trachtte de agent den man daar te vat ten, doch de geheele familie die op het scheepje thuis behoorde, verzette zich daar tegen. Er ontstond een gevecht, waarby de politie genoodzaakt was van de vuurwapen* gebruik te maken. De zuster van den ver volgde, de 18-jarige A. H. kreeg een schoi in de borsk Zy werd naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. De gezochte trachtte door het kanaal over te zwemmen te ontkomen, maar hy werd aan den anderen kant aangekomen gearresteerd» Het bleek te zyn een 28-jarige jongeman, lid van een by de politie zeer beruchte familie. De mishandelde was intusschen stilletjes naar huis gegaan. Wie hy was weet men niet. De politie wil ook graag kennis maken met hem en roept hem daarom op voor haai te willen verschynen. Woensdagavond is op den straatweg tusschen Naarden en de Hakkelaarsbrug een ernstig ongeluk gebeurd. Omstreeks 11 uur vond men op den weg twee jonge lieden, badende in hun bloed. Een van hen was buiten kennis, de ander zeide dat zy op een motorfiets met duozitting van achteren tegen een vrachtauto waren gereden, doordat deze geen achterlicht voerde. De bestuurder van den vrachtauto heeft meegedeeld dat hy juist vaart had geminderd om te stoppen teneinde zyn achterlicht te controleeren, toen de mo torrijder tegen den auto aan reed. De beide jongelieden zyn per auto naar Muiden en later naar Amsterdam ver voerd. Te Zaandam is door de politie in een kelder onder een sigarenwinkel aan den Zuiddyk een geheime jeneverstokerij ont dekt. De eigenlijke ketel werd niet ge vonden, wel verschillende onderdeelen. In een afgesloten gedeelte van den kel der stonden 12 oxhoofden, waarvan twee geheel gevuld waren en een zuiverings proces ondergingen. Een en ander werd door de politie in beSlag genomen. Het byzondere by dit geval is dat de verdachte, die ook de houder van den si garenwinkel is, bekend staat alsge heel-onthouder. TEXEL. Deze week werden van hier verzonden 1025 lammeren, 431 schapen, 9 kalveren, 41 varkens, 2 koeien en 2 paarden. JULIAN ADORP. Maandagavond vergaderde de afdeeling Koegras van den Ned. Landarbeiders- bond in het lokaal van den heer H. Veul Behandeld werden eenige huishoudelijke zaken en werden een drietal candidaten benoemd om geplaatst te worden op de groslyst, waaruit Z. Ex. den Minister van Arbeid te zyner tyd een benoeming doet voor werknemers-bestuursleden in de verschillende erkende Bedrijfsvereenkrin- T'j1}80*1 werd ^groproken, dat diegene(n) die voor een benoeming ln aanmerking komt, zich' welbewust van zyn taak zal kwyten. Daarna sluiting. laat8te da'8*n ™rkt e eogstwerkzaamheden der verschillende gewassen, zoodat men scUer overal de richter, op het land X o gewoonte zyn daar ook weer tal n Gelderschen onder, die hier voor een paar weken hun tenten opslaan, om dan mogelijk paar „hul?' nrni j 1 het dorschen van gerst is men reeds begonnen eni kan men ook nu geronk van tractoren en verdere machines waarnemen. Volgens ons oordeel neemt men de markt te Purmerend wel oen weinig te veel tot maatstaf voor die ie Scliagen. 't Is te veel gezegd en geconcludeerd. Purmerend was Dinsdag zoo en zoo, dus Behagen moet Donderdag ook wel zoo en zoo zyn. Dit is het bosch beoordeelen naar enkele 'booanen in de onmiddellijke nabijheid van den waarnemer. Wie eene conclusie wil maken voor oen markt moet goed in het marktwezen doordringen en zich goed op de hoogte stellen van wat er op de voornaamste markten gebeurt. Wil men dus iets van de anarkt van öcliagen voorspellen, dan moet men eerst onderzoeken hoe de markt te Amsterdam en Tiel Maandag en die te Rotterdam Dinsdag is ggweest, dan kan men Pup. merend daar by nemen en zoo komt men dan een weinig op de hoogte. Met zeker heid dan te zeggen, hoe Behagen Donder dag zal zyn, gaat evenwel ook dan nog niet. Wie dit deze week had gedaan, die zou hebben kunnen opmerken, dat Scha gen zicl\ geheel by die grootere markten heeft aangesloten. Eerste kw. koeien f 1.30, 2e f 1.15 f 1.22, 8e f 1.— f 1.10. Melk- en kalfkoeien f 300 f 475; nuch tere kalveren voor de slacht f 10 f 16, inesterij f 15 f 25, voor het bedrijf f 25 f 35. Oude schapen voor het bedrijf f 36 f 40; vette jonge schapen tot f 51, lam meren f 26 f 34. De varkens waren willig. Reeds voor 8 uur werd 43 cent betaald. De prijzen: bleven gehandhaafd ook by den vermeer derden aanvoer. Biggen nemen in prijs toe, per weekleeftyd f 1.26 f 2.26. 'Donderdag werd te Behagen de electri- sohe eierenveiling aan de Dorpen ge opend. By de opening zagen we B. en W. en eenige raadsleden van Schagen en verder een groote menigte belangstellen- den en nieuwsgierigen, te veel om in het betrekkelijk kleine veilingslokaal te bergen. Aangevoerd waren ruim 17000 kip- eieren, enkele partytjes eendeieren en een partytje kalkoeneieren. Besteed werd: kipeieren f 6.80 f 7.90 per 100 stuka, eendeieren f 6.10 f 6.40 per 100 stuks, kalkoeneieren f 7.60. De meeste kipeieren gingen voor f 7 f 7.50. De aanvoer kwam uit vrijwel alle plaatsen van Hollands Noorden. De gevreesde aardappelziekte vertoont zich ook weder op verschillende akkers onder de vroege soorten. Wie ter veiling trekt denke er aan, dat het toezicht aldaai; zeer streng is. Hy zal goed doen, om kos ten, moeite en schade te voorkomen, geen aardappels van een aangetast stuk op de markt te brengen. Enkele met een plekje is Voldoende om de heele party af te keuren. De heer P. Kamman, kommies te Roo sendaal, wordt overgeplaatst naar W ar menhuizen. De heer P. de Leeuw van Schagen, oud- leerling van de R. L. W. School aldaar, tot voor eenige maanden werkzaam aan het bureau van den Rijks Landbouw Con sulent te 's-Gravenhage, heeft by de ver mindering der vooruitzichten hier te lan de, de Nieuwe Wereld opgezocht. Het is hem gelukt 'by een groote landbouworga nisatie aldaar eene betrekking als melk* controleur te krijgen. In een ontvangen schrijven meldt hy, dat de farms per fluto worden bezocht, dat de betrekking voldoende wordt bezoldigd en dat hy zyn in Holland begonnen studie in Amerika hoopt te kunnen voortzetten. De kaasfabrlek aan de Loet te Schagen betaalde over het tijdvak 22 Juni—19 Juli 7.871/» per 100 K.G. melk uit. DAMRUBRIEK. Alles betreffende deze rubriek te adres- seeren aan: Den Dam red acteur der Heldersche Courant, Valeriusstraat 64huift Amsterdam. Uit een ln 1920 gespeelde party tus schen L. Prys, Antwerpen met Zwart en A. K. W. Dasmme, Rotterdam met Wit '///l 7/////M r* «rn* m mm -p twll tsi 5 PfP fy/M v 77/M7/. VA Stand ln cijfers: Zwart: 6, 8, 9, 11/16, 17, 18 en 25. Wit: 24, 26, 28, 29, 82, 88, 86, 87, 40, 48 en 45. Wit Zwart 1- 28—28?? Een blunder, welke on- middeliyk verlies tengevolge heeft Wit moest hier 48—88 spelen, waarna het Zwarte spel vrijwel verloren Is. 17—22! Nu moet Wit min stens één stuk verliezen. Zwart dreigt n.L 22-£8. Op W. 4888! speelt Zwart 26—80 en 18—19 met schyfwinst en op 82—28, zie hiervoor het aardige slot 2. 32—28 2580! Verrassend. 8. 24 85 gedw. 5- M-» 4. 28 17 ie 48 Wit' geeft op.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 2