KELDERSCHECOURANT 9 Derde Blad. BUITENLAND VAN ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1924. DE CONFERENTIE TE LONDEN. Londen, 15 Aug. De bladen uiten alge meen de boop, dat men tot een compromis zal geraken inzake de ontruiming van het Roergebied Zij wijzen erop, dat het misluk ken der conferentie een ramp zou zijn, waar van de vernietigende uitwerking niet te over zien ware. - Beweerd wordt, dat de Duitschers hun 'antwoord allereerst aan Ramsay MacDonald zullen kenbaar maken in diens qiu'aliteit van voorzitter der conferentie, die dan vervol gens een vergadering van de delegaties zal bijeenroepen om over dat antwoord te beraad slagen. In ieder geval is er een paar uur stil stand in de conferentiekringen te Londen. De arbeid van de conferentie is feitelijk ge reed daar nog slechts twee of drie technische aangelegenheden van minder belang open staan en deze zullen geen beletsel vormpn voor het geval men het over de militaire ont ruiming eens wordt. Over deze kwestie is nog al twijfel van verschillenden aard gereten. iZoo verklaren alle bladen, dat de Fran- scben er in toestemmen, onmiddellijk zoodra het Dawes-plan in werking treedt, Mann- heim, Karlsruhe, Offenbadh, Wezel, de gebieden die verleden jaar bezet zijn inge volge de sancties van minder belang te ontruimen. Voorts dat men den eisch van het instandhouden van Fransch spoorwegperso neel in het Roergebied heeft laten vallen. En ofschoon de eisch van Herriot van een maxi mum periode van twaalf maanden gesteld is als het uiterste waartoe hij kan gaan, zou er voor de Fransdhen alle aanleiding zijn om in geval het plan-Dawes vlot werikt, die periode te bekorten. Over dit punt zegt de „Daily Chronicle": „Oorspronkelijk opperden de Franschen het plan om twee jaar te stellen voor het terug trekken van1 hun troepen. Hieraan zou de Engelsche en Amerikaansche openbare mee ning haar steun niet hebben kunnen verlee- nen en indien de conferentie zoodoende op een mislukking ware uitgeloopen, zou on middellijk de schuld op de Franschen zijn geworpen. Sedert heeft Herriot eveifwel het tijdvak op de helft, nJ. een jaar, terugge bracht en ofschoon wij gaarne zouden zien, dat het nog meer verminderd werd, is het duidelfjk, dat het verschil hiertusschen en de maximumperiode, waarin de Duitschers be reid zijn toe te stemmen niet zoo g'root is zeker niet voldoende om hunne verwerping van de regeling te rechtvaardigen." De „Daily News" zegt: „Herriot heeft aan Kellogg, den Amerikaanschen gezant, de stellige 'belofte gegeven, dat hij zou zorgen, dat de militaire ontruiming zal worden uitge voerd in de vastgestelde periode. Naar men verneemt zijn de bankiers bereid dezen waar borg te accepteeren." Londen, 15 Aug. MacDonald heeft gis teren tot Herriot een brief gericht inzake de militaire contróle, waarin li ij als voorwaarde voor de ontruiming van de Keulsche zóne in Januari 1925 de strikte nakoming van de eischen, in de nota van den Gezanton»aad ge steld, noemt. Tegelijkertijd zijn echter aan de geallieerde contrólecommissie instructies ge geven om bij de uitvoering van haar taak een zoo groot mogelijke reserve in acht te nemen. Het oordeel in de Duitsche demokratische JTJSTTTIEELE DWALINGEN: VER OORDEELINGEN VAN D'ANGLADE (1687) EN LEBRUN (1689). HL Te allen tijde heeft de Justitie dwalin gen begaan, en zoolang, menschen met de rechterlijke taak belast blijven, zullen wel altijd dwalingen voorkomen. Zij zijn niet te vermijden, zoolang de wetenschap niet bet middel heeft gevonden om in de ziel van den mensch te lezenl Maar wel zijn die dwalingen, tengevolge van nauwgezet on derzoek en het aannemen van elke moge lijkheid, steeds meer beperkt. Daartoe was men echter aan het einde der zeventiende eeuw nog niet en in Frankrijk minder nog dan elders, gekomen. Ongelijkheid van behandeling, al naarmate stand en rang van de individuen, overheerschten. Als wij dan ook de rechtsgedingen zoo men ze aldus wil betitelen tegen d'Anglade en Lebrun aanhalen, geschiedt dit niet, omdat de zaken, waarbij dezen waren be trokken zoo belangrijk waren en zoo groo- te beteekenis hadden of merkwaardige verwarringen te aanschouwen gaven doch veel meer, ja uitsluitend, omdat deze waren van een zoodanigen eenvoud, dat zelfs het meest oppervlakkig onderzoek hier een justitieele dwaling had kunnen verhinderen. In een der beide gevallen was men al dadelijk tevreden althans een dief te hebben, en zocht men niet verder. In het andere geval echter spraken de hoogere machten der samenleving, die be langhebbenden waren bij de veroordeeling van een onschuldige, een woordje mede. Vergelijk met deze rechtsgedingen onze tegenwoordige rechtsbedoeling en zeg dan nog, dat er geen vooruitgang is. Zeker, ook thans blijven justitieele dwalingen mogelijk, maar wanneer zij worden be gaan, is dit slechts na nauwgezet en uitge breid onderzoek; is dit tengevolge van dergelijk verwarrende omstandigheden, somwijlen ook tengevolge van daden van den beklaagde, niet rechtstreeks met de aanhangige zaak samenhangende, welke daartoe begrijpelijk aanleiding geven. Dat pers over het Fransche ontruimingsvoorstel blijft zeer ongunstig. Het „Berl. Tagebl." raadt verwerping aan; de „Frankf. Ztg." ont houdt zich van advies, Idoch verzekert den rijkskanselier, dat hij, bij verwerping, het Duitsche volk achter zich zal hebben. Aanvaarding der Fransche voorstellen door Dultsch- land? Naar uit Berlijn aan de „Telegraaf wordt gemeld, is door den Duitschen rijksministerraad na langdurige beraad slagingen ten slotte aan de Duitsche dele gatie te Londen opgedragen, de Fransche voorstellen in zake de militaire ontrui ming van de Roer te aanvaarden. Volgens een later bericht uit Londen aan de „Tel" heeft de Duitsche delegatie uit Berlijn de opdracht ontvangen, de hoofdlijnen te aanvaarden van de Fransch-Belgische formules omtrent een algeheel© ontruiming binnen een jaar. De Duitsche delegatie hoopte echter blijk baar nog betere wijzigingen in deze for mules te krijgen en ook betere reseves te maken, ten einde do uitwerking van het Fransche aanbod op de Duitsche open bare meening te verzachten. Tegenvoorstellen der Duit schers? De Handelsblad-correspondent te Lon den •daarentegen meldt dat van een aan vaarding nog niet gesproken kan worden. Hedennacht 2 uur telefoneerde hij aan het HbL: Na afloop van de avondoonferpntie met Marx en Stresemann hééft Herriot uit voerig de laatste tegenvoorstellen der Duitschers naar Parijs, o.a. aan president Doumergue geseind De voornaamste eisch betreft de on middellijke ontruiming, behalve van de gisteren reeds door de Franschen aange boden steden, van Dortmund' en Ruhrort. Men achtte hedennacht dn Fransche delegatiekringen de conferentie feitelijk geëindigd Voor Zaterdagmorgen is een bijeenkomst belegd tusscben Olémentel, Luther en Kindersley ter bespreking van den thans ontstanen toestand Het bericht komt ovéreen met dat van de „Telegraaf, waarin wordt gemeld, dat de Duitschers d« Fransche voorwaarden onder zekere restricties wilden aanvaar den. Dit klopt ook met het bericht uit Londen, dat de Duitsche delegatie uit Berlijn een zeer lang cijfertelegranl ont ving. ENGELAND. Het Brltsch-Mexlcaansche Incident Londen, 15 Augustus. Het te Mexico (stad) verschijnende Mexicaansche blad El Universal meldt, dat de Mexicaansche regeering geweigerd heeft de Britsche nota betreffende den moord op mevr. Evans in ontvangst te nemen, zulks op grond van het feit, dat de toon waarin de nota is vervat „te krachtig"1 is. BELGIE. MJJnramn bij Charleroi. Charleroi, 16 Augustus. Tengevolge van een mijngasontploffing zijn er veertien mijnwerkers bedolven. Tot dusver is hun' lot nog onbekend. Het reddingswerk wordt snel voortgezet en er zijn rnaatre- kan van geen der beide hier aangehaalde gevallen getuigd1 worden. Daar was het bijna voor een ieder duidelijk, dat de aan geklaagden niet de schuldigen konden zijn, al ware het alleen maar om den ijver, waarmede door oogenschijnHjk buiten de zaak staanden materiaal ten bate van de Justitie tegen die z.g. schuldigen werd aangebracht. In 1687 en voorgaande jaren weid een flink huls op de Place Royale te Parijs be woond door een tweetal familiën, zeer van elkander verschillend. De graaf en gravin Montgomery vormden het eene, oud-adel lijke gezin; de D'Anglades, man, vrouw en een klein kind. van wier afkomst niemand het rechte wist, vormden het andere. De verstandhouding intusschen liet niet ta wenschen over; zoo goede buren was men, dat in 1687 de D'Anglades werden uitge- noodigd om de Montgomery's bij hun jaar- lijksch verblijf naar hun buitengoed te vergezellen. D'Anglade, die eerst de uit- noodiging' had' aangenomen, sloeg deze op het laatst wegens persoonlijke omstandig heden af. Do Montgomery's vertrokken op den aangewezen dag; nauwelijks twee dagen later echter keerden zij haastig in den laten namiddag terug. Zooals graaf Montgomery verklaarde, had hij bloed: go- zien op een door hem in een herberg ge bruikt servet en dit beschouwd als het voorteeken van een ongeluk, dat hem te wachten stond. D'Anglade was, als naar gewoonte, dien middag uit, soupeerde met een zijner talrijke 'kennissen in de stad. Des avond vrij laat kwam hij thuis; licht ziende bij de Montgomery's, ging hij er binnen1; men praatfe en schorste een wei nig, en ging toen uiteen. Maar den volgen den dag bemerkte Montgomery, dat in zijn z.g.n. schatkamer een ernstige diefstal had plaats gehad; de brandkast, die vele dui zenden livres bevatte, was opengebroken cn een bedrag, door hem op 9000 livres .geschat, was ontvreemd. Hij gaf onmiddellijk kennis van den diefstalen de politie-autoriteiten, die een streng onderzoek instelden en, op verzoek van de D'Anglades zelf, aanvingen met gelen genomen om de kicht in de mijn krachtig te zuiveren. Van het gisteren uit de mijn opgehaalde slachtoffer zijn de le vensgeesten opgewekt kunnen worden. FRANKRIJK. Spoorwegbandteten. Een romantisch, maar daarom, naar men mag aannemen, niettemin waar be richt wordt door Havas gemeld Zeven gemaskerde bandieten, die van te voren bij Marseille de rails geolied hadden om de.vaart van den trein te verminderen, zijn in een spoorwagen geklommen, waar in, naar zij1 blijkbaar wisten, de ontvangst van het station Marseille-haven, n.L 30.000 frank, vervoerd werd. De bandieten overmeesterden den man, die op het geld moest passen en vluchtten met hun buit Grafschennis op Père Lachalse. Sinds eenigen tijd hielden detectives des nachts de wacht op de Parijsche be graafplaatsen, daar ^geregeld de gra ven beroofd werden. Op Père Lachai- se werd hun waakzaamheid beloond door de arrestatie van den jeugdigen Desirée Marée, die met zijn vrouw op heeterdaad betrapt werd gestolen goederen 's nachts heimelijk weg te brengen. In rouwklee- ren gehuld en zich uitgevende voor fa milie van een overledene, wisten zij: van het personeel van de begraafplaats de sleutels te krijgen van grafkelders, waar zij dan uithaalden wat van hun gading was. Zelfs moeten zij kostbaarheden uit lijkkisten hebben weten te bemachtigen. Een huiszoeking bracht gestolen 'goede ren ter waarde van 50.000 frs. aan het licht. Drie antiquairs zijn onder beschul diging van medeplichtigheid ook gear resteerd. PORTUGAL. Spoorwegongeluk. Londen, 15 Augustus. Een bericht uit Lissabon zegt, dat de locomotief van den madrileenschen sneltrein bij Estroca- mente losraakte van den tender en met een snelheid van 100 mijl per uur voort raasde,' tot zij in botsing kwam met een trein uit Operto., Bij deze botsing zijn 9 personen direct gedood, terwijl een groot aantal gewond werd. EGYPTE. Uit den Soedan. Londen, 15 Augustus. Vandaag is geen verontrustend nieuws uit Soedan ontvan gen. De oorlogsbodems Weymouth en Clematis zijn te Port Soedan aangekomen en militaire vliegtuigen zijn te Chartoem geland. Het eerste bataljon Dorsets, op Malta gelegerd, heeft bevel gekregen zich gereed te houden om op staanden voet naar Egypte te kunnen gaan. Het te (üairo verschijnend nieuwsblad de Liber- té meldt dat lord Allenby, de Britsche hooge commissaris voor Egypte zijn ver lof in Engeland afbreekt en onverwijld naar Egypte terugkeert. BRAZILIË. Naar uit New York gemeld wordt, ma ken de Braziliaansche bladen melding van de groote opwinding die in Brazilië is ontstaan door berichten over een nieuwen opstand, ditmaal uitgebroken in den staat Amazone. Het heet dat deze ge- ;oleerde beweging reeds eenigeni tijd aan den gang is. Verscheiden handelshuizen trachten tevergeefs, in contact te komen met Manaos, maar konden daar niet in slagen. Te Para is het rustig. Maar de scheep vaart hoogerop de Amazone is op last van de centrale regeering gestaakt. hun woning te Inspecteer en. Gedurende dit onderzoek trok mevr. D'Anglade zich een korten tijd terug; op den zolder der D'Anglades werd een klein aantal geld stukken gevonden, gelijk aan die welke de Montgomery's hadden, terwijl, toen men daarna de vertrekken van het personeel der Montgomery's inspecteerde, daar een zevental zakken, uit de brandkast van Montgomery afkomstig, werden aangetrof fen. Maar de graaf had tevoren verklaard, voor zijn personeel in te staan, hoe hij dit deed, is te onbegrijpelijker, wanneer men bedenkt, dat een zijner voornaamste be dienden zondter eenige inlichting door hem nog slechts anderhalf jaar te voren was In dienst genomen. De korte afwezigjheld van mevrouw D'Anglade wekte wantrou wen; kortom, deze D'Anglades, die geen oogenblik vermoed hadden, dat men hen ernstjg zou verdenken, vernamen, dat men hen van den diefstal beschuldigde en hen ervan verdacht deze zakken in de kamer van de bedienden te hebben neergelegd. Ieder, die een oogenblik logisch na dacht, zou zich op het standpunt hebben gesteld, dat D'Anglades, schuldig zijnde en dit pohtie-onderzoek tevoren kun nende voorzien, wel andere maatregelen zouden hebben genomen. Een ieder ook zou, volledigheidshalve, naaf het verleden van do bedienden van Montgomery een onderzoek hebben ingesteld. Niets van dit alles geschiedde. Ondanks dat men zoo wel D'Anglade als zijn vrouw pijnigde, en hen op de gebruikelijke wijze een be kentenis trachtte af te persen, bleven bei den ontkennen en doorstonden moedig alle pijnen; wat konden zij ook anders, daar zij niet schuldig waren? De rechters moesten dan ook in de uitspraak erken nen, dat van een wettig en overtuigend bewezen schuld geen sprake was; het ern stig vermoeden echter, tegen do D'Angla des bestaande, leidde tot hunno veroordee ling tot levenslangen dwangarbeid. Zoo werden zij, reeds uitgeput door de door gestane ellenden, naar het bagno gebracht; D'Anglade hield hot er niet lang uit, en opgenomen in het hospitaal te Marseille, stierf hij reeds op 4 Maart 1689. JAPAN. Ylootmanoeuvres. Het „N. v. d. D. v. N.-I." ontleent aan de Japansche pers, dat van de laatste dagen van September tot medio October de Japansche vloot groote manoeuvres zal houden. De oefeningen zullen in de wateren ten Oosten van Japan gehouden worden met do baai van Tokio als middelpunt, en Mako op Formosa als uiterste westelijke grens en Aomori (N. Japan) als oostelijke limiet. De „groene" (aanvallende) partij zal be staan uit het 1© en 2e eskader plus bet eska der der speciale diensten, tccamen ongeveer 50 schepen. Hieronder bévix i-on zch de mo derne slagschepen „Nagato", „iMutsu", „Hiuga" en „Yainashiro", de slagkruisers „Kongo" t.a „Hijei", de kleine maar snelle gepantserde kruisers „Tama", „Isudze", „Yuhari", „Sendai", „Jura", „Natori", „Na- gara" en „Jintzu", zoomede de viiegtuig- moederschepen „Hoscho" en „Wakamiya", plus de ,1e torpedojagersdivisie en de Ie en He duikbooten-divisie. De „roode" (verdedigende)) partij zal be staan uit het resteerende deel der oorlogs vloot met alle reserves. De commandant van deze partij zal zich aan boord van de super- dreadnought „Ise" bevinden.. D© sterkte is ongeveer -gelijk aan die der aanvallende partij. De manoeuvres zullen plaats hebben in drie stadig; het laatste stadium zal een defi nitieve zeeslag zijn op pi. m. 30 mijlen af stand van de Tokio-baai. Admiraal Yamashita zal als scheidsrechter optreden en zijn vlag voeren aan ir-ord van den slagkruiser „Setisu". De prins-regent zal dten definitieven slag bijwonen aan boord van het slagschip „Fuso" en na afloop ervan de vloot inspecteeren. Het zijn de grootste manoeuvres, welke tot nu toe door de Japansche marine werden gehouden. De kosten er van beloopen 5 mil- lioen Yen. Een orkaan in Noord-Italië en Zwitserland Uit Parijs wordt Donderdag gemeld: Een hevige orkaan teistert op het oogenblik het zuiden vah Zwitserland en Noord-Italië. Vooral bij het Lago Mag- 'giore is het weer zeer boos. Uit verschil lende streken worden ernstige overstroo- mingen gemeld, waardoor tal van onge lukken en veel eohade zijn veroorzaakt KORTE BERICHTEN. Uit Sydney (Australië) wordt gemeld, dat daar dezer dagen een taerino-ram verkocht is voor den record-prijs van 6000 guinjes. De Fransche vlieger luitenant Pelletier d'Oisy zal, na zijn terugkeer te Parijs een grooten vliegtocht ondernemen bo ven Afrika. J Volgens een bericht uit Weenen is Roe menië voornemens .bij Mangalia een vloot- basis te stichten, die voornamelijk tot win- terhaven der oorlogsvloot zal dienen. De burgemeester van Obristiania, Arztan- deir, is in 'het Noorsche hooggebergte veron gelukt Soldaten-en politieagenten zoeken met honden naar het lijk. LUCHTVAART. De vliegtochten om de wereld. Rangoon, 1^ Augustus. De vlieger Zan- ni is hedenochtend naar Bankgkok ver trokken. OOST-INDIE. „Aapmenschen" op Poeloe Rlmau? Do regeering is voornemens, zoo meldt Aneta, een wetenschappelijk- onderzoek te doen instellen naar „de aapmenschen'' op Poeloe Rimau (Lampongsche districten). En, gelijk het in dergelijke gevallen méér gaat, onmiddellijk na zijn dood kwam er licht in de duisternis. Anonieme brie ven bereikten de Justitie in vrij groot aan tal en gaven haar aanwijzingen, die zij, op straffe van partijdte te zijn wat zij niet wilde zijn niet mocht veronachtzamen. Zoo werd een onderzoek ingesteld naar de afkomst van een tweetal der bedienden, bit Montgomery in dienst en dit onderzoek was weinig gunstig. Toch is het de vraag of het tot een 'arrestatie dier bedienden zou zijn gekomen, wat zon men trouwens, na zoo lang tijdsverloop, hebben kunnen bewijzen tegen een tweetal personen, vol leerd genoeg- in inlsdaden om elk spoor daarvan te doen verdwijnen? Doch het toeval wilde, dat zij zich aan een nieuw vergrijp hadden schuldig gemaakt; ver grijp van veel minder ernstigen aard, ij slechts betrekking hebbend op een kleine, onbeteekenend' geachte oplichterij. Toen de politie hen echter eenmaal te pakken had, strekte zij haar onderzoek verder uit; de beid© mannen werden op de pijnbank gebracht en een hunner bekende zijn schuld in het misdrijf, dat aan D'Anglade en zijne vrouw was toegeschreven. De an der doorstond moedig de hem opgelegde martelingen, maar bekende toch, voordat hij werd opgehangen. Zoo stond er dus niets in den weg om het vonnis van de D'Anglades te herzien. Dat geschiedde echter eerst bij arrest van- 17 Juni 1693, waarbij tegelijk Montgomery werd veroor deeld! om de hem destijds ten laste van de D'Anglades gedane uitbetaling te resti- tueeren. De openbar© meening die ten gun ste van de onschuldig veroordeelden krachtig partij had gekozen tegen de Ju stitie, weerhield haar ingenomenheid met dit vonnis niet. Voor het dochtertje van de D'Anglades, in afzondering opgevoed!, werd dan ook eene inzameling -gehouden, die niet minder dan 100.000 livres, voor dien tijd een hoog bedrag, opbracht Geheel anders, veel eigenaardiger en karakteristieker is het geval met Lebrun dat van ongeveer denzelfden tijd dateert. Deze Lebrun was bijna dertig jaren als MARINEBERIOHTEN. LEGERBERICHTEN. Burgerlijke Stand van Helder huisknecht in dienst bij een zekere mevr, Mazal, die in de Rue Macjon Sorbonne te Parijs een ruime woning had. Een zoo lange diensttijd had Lebrun tot heel wat meer dan huisknecht gemaakt; hij was ln zekeren zin de Intendant van zijne mees teres, en in ondergeschikte zaken haar rechterhand, haar vertrouwde. Hij was reeds jarenlang gehuwd!, maar teneinde buitenshuis zijne vrijheid1 onverkort te be zitten, woonde hij met zijn gezin niet ver van het huis zijner meesteres, en bracht slechts dan in haar huis den nacht door, wanneer late avondpartijen of andere, hem opgelegde diensten daartoe leidden. Mevr. Mazal had twee zonen; de oudste René de Savonnières, raadsheer, was enkele jaren tevoren met een spilzieke vrouw getrouwd!, tegen welke haar schoonmoeder een „lettre de cachet" had weten to verkrijgen; zoo nu en dan ontsnapte de jonge levens lustige vrouw uit haar verbanning, maar werd door het wakend oog van mevr. Ma zel steeds weer terup-^ebracht De tweede zoon, Savonnières, de Lignières was ver liefd op een "Weduwe, wier gedrag de moe der niet aanstond, zoodat zij tot dusver het huwelijk had weten te beletten. Een huis genoot van mevr. Mazal was een zekere Abbé Poulard, die in het drama overigens geen rol speelt. Maar als huisgenoot moest hij beschikken over een huissleutel en daartoe had Lebrun de zijne, die hem ja renlang was toevertrouwd, moeten af staan. Hij had toen een huissleutel geno men, waarvan mevr. Mazel het bestaan blijkbaar niet meer" wist, en op die wijze was hij' niet zoo aan de uren van sluiting van de woning gebonden als zonder sleu tel het geval zou zijn geweest. Maar het bezit van dezen sleutel, hoe.on- beteökenend op zichzelf, zou zijn verderf worden. Op een ochtend nu, dat Lebrun1 bet ge wone belsignaal uit de kamer zijner mees teres verwachtte, dat zij de hulp harer kamenier behoefde, bleef dit teeken uit Lebrun maakte zich ongerust; den vort- geni avond1 had' hij, laat thuis komende hij en de zijnen hadden een soupertje ge had1 een der deuren van het huis op on- De ontruiming van de Keulsche zóne. De officieren van den M. 8. 2e kl. G. den Hertog en F. J. Siegenthaler zijn bestemd om half September a.s. naar O.-I. te worden uit gezonden. 21 Aug. met ontslag uit den. Zeedienst: Stok el-olieman D. Cannomoyor. De off. van adm. Ie kl. A van Houte is 'bestemd om den ton Ooi per e.s. Tamibora naar O.-I. te vertrekken. De eerg. der mare. J. H. Kroes© is met ingang van 12 Aug. van Java naar Marine kazerne te A'daxa geplaatst (De off. v/d M.S. 2e kl. G. A. J. Veen dienende aan 'boord 'Heems'kerck wordt den len Sept. a.s. geplaatst te Delft ten. einde zich bij de Technische iHoogeschool aldaar te bekwamen in electriciteitsleer en electritechniek. 11 Aug. per e.s. Kawi uit O.-I- in Nederland teruggekeerd: Serg.-torpodom. J. Pooi, eerg. der mars. A J'. M. Bolmera, korp.-mach.dr. 2e kl. C. Komen, korp.-timm. G. W. van den Broek, korp.-schrij- ver iN. V. Volkert, matroos 2e kl, J. de Roode, ld. 8e k!. P. U, van De-ureen, korp.-timm. W. van de Brink, imar. Ie kl. W. van Nek. De off. van gez. Ie kl. Dr. F. J. H. van Deins© geplaatst te Vlissingen wordt den 27en Aug. geplaatst aan boord Tromp en de |d. G. C. van de Heuvel te Vlissingen wordt belast met den gen. buitendienst aldaar en de gen. dienst van de Landmacht. 29 Aug.Off. van den M.S. le kl. F. H. Heu- keliman van Tromp naar Wachtschip Willems oord. 1 Sept.: id. J. Jongepier thans geplaatst te Willemsoord gesteld ter 'beschikking. 29 Aug.: id. A. P. NOorlander van Wacht schip Willemsoord geplaatst te Roterdam en belast met het toezicht op den bouw van het flottielje vaartuig in aanbouw bij de N.V. Wil ton Machinefabriek en scheepswerf aldaar. 29 Aug. id. M. H. van der Hoterve van Wacht schip Willemsoord naar Tromp. 29 Aug.id. 2e kl. F. B. Crane thans ter be schikking geplaatst' aan 'boord Wachtschip Wil lemsoord. 1 Sept.ld. J. Dijkstra van, Kon. Instituut gesteld ter beschikking. Off. van den M£UD. EL van der Brugge is bestemd voor den dienst in Oost-Indië. 1 Sept.: gesteld ter beschikking de off. van dén M.SiD. dor 2e kl. G. EL Rietveld geplaatst te Delft. Kap.-luit. ter zee H. J. Hartkamp ia uit Oost-Indiö teruggekeerd. De off. van gez. 2e kl. bij de zeemacht E. Loeaberg zal 30 dezer per sa. Jan Pz. Coen zijne bestemming naar Oost-Indiö" volgen. De off. van den MB.D. 2e kl. P: Vlam is bestemd voor den dienst in Oost-Indiö. Tegen 16 Sept wordt een groote 'bevorde ring in de hoogere rangen van het leger ver wacht van 14 en 15 Aug. 1924. ONDERTROUWD: D. Doeks® en J'. Beem- ster; K. J. C. Roekei en M. van Donk; P. A J. D. Cirk en A C. G. Buis; O. G. van den Hof en A„ R. Amelabeek; D. M. de Munck en A. Zwierstra; P. Schouten en T. Hoogvorst; A 'de Vroom© en L. v. Croonenborgh. GETROUWD: J. Gerritsen en W. Beneker; H. van Triest en G. C. W. Bakker; A v. d!. Vlies en E. v. d. Werf; J. N. C. Hahlous en 8. Niesthoven; J. van Willigen en P. G. Koning stem; A. H. 'Hazeivoet en M. L. Mos; O. van BEVALLENP. M. J. Mooser-Maas, d.; L. Miltenburg en Al. P. Banen; üib. Wit en A Kaleveld; S'. Bakker en A. A. Geerlings. Kramer-Raa, d.; Th. D. Sandfort-Dito, z.; M. Lastdrager-Smit, d.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 9