GEMENGD NIEUWS ingezonden. De oprit naar hot Badpaviljoen. Drukte te Scheveningen. Als 'bewys, dat het dezen zoaner goed gaat o<p Soheveningen wordt gemold, dat het Zeebad*nu al een half inillioen meer heeft omgezet dan verleden jaar in 't heele seizoen en dit ondanks de vele slechte dagen, die wij o.a. in het voor seizoen hebben gehad. „Natuurgeneeskunde". Een vrouw te VLissingen was sedert eenigen tijd lijdende aan een borstkwaal. Zij ia daarvoor sinds drie maanden onder behandeling van een „natuurgeneeskun dige", zekeren B., die te Rotterdam een inrichting heeft voor natuurgeneeswijze en o.m. ook op gezette tijden spreekuur houdt te Middelburg. Dit heerschap vraagt als honorarium van 20 tot 40 per visite! De vrouw, die hy te Vlissingen onder handen had is Vrqdag j.L overleden. Be gin Augustus moet de .^geneeskundige" deze vrouw geadviseerd hebben een pas geboren hondje den hals af te snijden, het dan onmiddeliyk open te snijden en daarna op de wond te leggen en het daar op 24 uur te laten ligeen. De vrouw moet dit advies hebben opgevolgd; het resul taat is geweest, dat zy, na hevig lyden, zonder verder eenige medische hulp te hebben gekregen is overleden. Het hjk van de vrouw is door de politie in beslag genomen, en de heer B. is Za terdag gearresteerd en vervolgens naar Vlissingen overgebracht. Het Parysehe weekblad de Crl de Paris heeft op zyn titelblad een plaat met het opschrift „Terugkeer uit Londen". Men ziet èr Herriot terug van de reis, met zijn jovialen glimlach tegenover een klein pruilend kindje staand, een klein Marrianetje met een roode phrigische muts op. Het kindje heeft bUjkbaar ge vraagd wat de joviale vader voor haar meegebracht heeft van de reis en onder de plaat staat het antwoord, dat ze gekre gen heeft en dat luidt: Kindje, ik heb niets, maar ik geef het je uit een goed hart. Zijn vrouw vermoord. Uit Rotterdam wordt aan de Telegraaf gemeld': Zaterdagnacht te kwart vóór twee kwam een nachtwaker op het bureau Paau- wensteeg te Rotterdam aangifte doen, dat aan den Wolfshoek een vrouw vermoord was. Onmiddeliyk ging men op onder zoek uit Vóór het -and Wolfshoek 18 b, alwaar een logement is gevestigd, vond men de 48-jarige vrouw, badende in haar bloed, op de 'straat liggen. Zy had twee diepe steekwonden aan de linkerborst ën was buiten kennis. Een lid van Eerste Hulp by Ongelukken legde een noodver band, waarna het slachtoffer per auto vain den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis-Coolsingel werd vervoerd. Na dat zy by kennis was gekomen, kon zy nog even verhoprd worden, Zy wees haar 43-j. man A. S. Schipper, wonende Vas teland!, als de dader aan. Drie kwartier nadat zy in het Ziekenhuis was aange komen, iy zy aan de bekomen verwond in gen bezweken. Uit, het onderzoek is het volgende ge bleken» De vrouw was 15 jaar gehuwd en had' drie kinderen. Voortdurend leefde zy in onmin met haar echtgenoot Deze mis handelde haar op grove wyze. Een half jaar geleden beölpot zy daaróm van hem af te gaan. Zy nam met de kinderen haar jntrek in het logement Wolfshoek 10. b. Voortdurend vroeg de man haar weer thuis te komen, doch zy weigerde stand vastig het vroegere leven te hervatten. Ook bedreigingen hielpen niet Op dien Zeteidag had hy haar nog toegevoegd: „het is je laatste dag vandaag". De vrouw had werk gevonden in café „Tivoli" aan den Coolsingel: Toen zy in den nacht van Zaterdag op Zondag te 1 u. na de sluiting het café verliet, stond de man haar weer op te wachten. Volgens getuigen hadi er weer een woordenwisse ling plaats. Wat er verder gebeurd is, weet men niet De moordenaar kwam té gen 2 uur iri den nacht weer op de plek van het misdrijf. Hy ia toen terstond ge grepen en naar het bureau Pauwensteeg overgebracht. Daar gekomen, ontkende hy alles. Hy gaf alleen toe haar een klap te hebben ^egerven. Echter staat zyn dader schap door de getuigenverklaringen vast. Er werden bloedsporen aan zyn vinger toppen gevonden. En een getuige heeft hem te half twee met de vrouw vóór het bewuste pand gezien. Het mes is niet ge vonden. Men vermoedt, dat hy dit in het water heeft geworpen. De verdachte staat bekend als een bruut, van wien de vermoorde vrouw ja ren lang de meest geraffineerde mishan delingen moest verduren. Hy zal ter beschikking der justitie wor den gesteld. Een snyparty. Zaterdagavond circa 7 uur bevond de be ruchte Tinus van Aarle zich in het café van öaillard aan de Varkensmarkt te Tilburg. Nadat hy twist gezocht had, greep hy een bierglas en sloeg daarmede zekeren v. d. Berg op het hoofd, waarna hy deze, die de beenen nam, nog een messteek in den arm toebracht. Ongeveer een uur later trof v. d. Berg met eenige vrienden den vechtersbaas weer. Zyn vrienden trokken echter party voor hem en hy een vechtparty, welke ont stond, werd Van Aarle zoodanig met een mes toegetakeld, dat hy een zestal grootere en kleinere wonden aan het gelaat bekwam. Zyn linkerwang werd van den mondhoek tot aan het oor tot het tandvleesch toe openge haald. Later hy den Oeneesk. Dienst» was v. A. nog zoo opgewonden, dat hy door poli tiemannen geboeid op 13 plaatsen aan 't ge laat werd -gehecht. Vermoedeiyk zyn deze wonden door een vriend van v. d» Berg, O. genaamd, -toegebracht. De politie onderzoekt. Een schip ln nood. Een passagier van de „Oaroet" schryft aan de Tel. 't Was op een stormachtigen middag in- den Indischen Oceaan, dat de kapitein van de „Garoèt" draadloos een verzoek om hulp kreeg van de „Stadsdyk", ge charterd voor den Oost-Afrika-dienst. Het schip had zyn schroef verloren en liep kans, op de Afrikaansche kust op de rotsen geslingerd'te worden.... Reeds vertelde men er elkander griezelige ver halen van andere schepen, die daar ge strand waren en afgeloopen door de bar baarsche kustbewoners. En die verhalen warén heusch geeil sprookjes I Welk een verlichting dus voor de arme ménschen, toen ze verbinding met ons schip kregen en hoorden, dat we full speed op hen afkwamen I Wat zullen ze Marconi gezegend hebben Maar ze waren er nog niet I 't Duurde meer dan een etmaal,'eer we hen konden bereiken 1 Intusscheri dreven zy met den sterken stroom af naar 't Noordoosten, maar de telegraaf hield beide 'op de hoogte van koers en bestek en zoo waren wy den volgenden avond laat by het ongelukkige schip, dat hulpeloos dwars op den stroom meeliob- belde en slingerde. Het was zwaar weer en daar de boot licht beladen was, zat er des te meer beweging in. In 't donker konden we haar niet helpen, we moesten den morgen afwachten. Weer een nacht van angst dus voor do op varenden 1 Den volgenden ochteud was de oceaan nog even woelig en men mocht er niet aan denken, de jol uit te brengen 1 Dan maar op een andere manier getracht, de eerste verbinding tot stand te brengen I Men schoot een dunne lyn over, doch die miste, Weer éénDie brak I Men pro beerde een boei met een touw "naar de „Oaroet" te sturen. Welk een spanning; zou hy er komen...? Daar vischte de bootsman de boei op; er was verbinding 1 Maar intusschen dreven de booten, die nog op een eerbiedigen afstand lagen, wat uit elkaar en... de lyn brak Weer schieten 1 Stuk! Nog een boei!' Eindelyk lukte hetl De Oaroet manoeuvreerde dichter langs- zy. Het groote schip luisterde als een gedresseerd paard. Maar dat andere bak beest van yzer en staal, was stuurloos, kon niét manoeuvreeren 1 Dat maakte, dat men dubbel op zyn qui vive moest zyn 1 Toch kon ,men het niet te veel ont loopenerhingen menschenlevens van af I En er moest spoedig gehandeld wor den, daar het schip in noodlottige rich ting dreef I Om de dunne lyn over te gooien, kon men nog ruimte nemen, ook toen daar een dikker touw aan kwam (schoon al minder), maar toen daaraan de yzeren tros binnen boord getrokken moest wor den, moest men wel dichter by elkaar komen I Twee geweldig slingerende en stam pende schepen by hooge zee vlak naast elkaar, rollende, zwaaiende heen en weer, dansende, dan hoog op de brullende gol ven, dan duikend in diepe afgronden met de lekkende tongen van schuim over hen heen 1 Het was imposant, het was een 'staaltje van heldenmoed! En van schit terende nautische kennis 1 Te zien, hoe ver men gaan kan, te be rekenen met welke vaart de ander afge dreven wordt, te zwenken en te manocu- vreeren, om juist dicht genoeg by te komen en toch niet te veel te wagen, hulde aan den commandant die dat met gróote kalmte ondernam Een die uitmuntend slaagdel Een moment van groote spanning was het toen die twee kolossussen van 12,000 ton elk,zoo vlak by elkaar lagen te zwaaien, en toen men den yzeren tros haast niet binnen kon halen! Maar het lukte toch! Zoo werd langzaam aan met een vaart van enkele mijlen per uur de tocht naar Aden ondernomen, waar het schip gere pareerd moest worden. Dat de opvarenden van de *,Stadsdyk" kapitein Visser en diens bemanning van de „Oaroet" dankbaar waren laat zich begrijpen! Het schip zelf moet eenige weken in Aden liggen om op een nieuwe schroef te wachten, die uit Holland moet komen. Prettig voor de Grieksche passagiers, die op weg zyn naar Oost-Afrika 1 Maar wat telt zoo iets, als men in levensgevaar heeft verkeerd! Antl-mllltarlstlsche propaganda. 'Zaterdagnacht bemerkten surveilleerende politiebeambten, dat op verschillende gevels, o. a. in het Oostenburg-, Wittenburg- en Kattenburgkwartier te Amsterdam biljetten waren aangeplakt, die bedriegelyk geleken op offioieele biljetten. Ook by het Kon. paleis op den Dam was zoo'n biljet aangebracht. De biljetten vertoonden het Nederlandsche wa pen, -terwijl daaronder in vette lettere was gedrukt: Militielichting 1924. Aan de dienst plichtigen. By nadere beschouwing was de verdere inhoud van anti-militaristische strekking. Het vermeldde o. a. het gezegde van Frederik den Groote: Als al myn soldaten gaan denken; blijft er geen in het gelid, terwyl voorts (en dit wordt als strafbaar aangemerkt) den a& dienstplichtigen wordt aangeraden, niet te gehoorzamen en thuis te hiy ven. Later in den nacht kwamen eenige beamb ten den dader, een 18-jarig jongmensch, tegen. Hy werd gearresteerd en naar het bu reau Kattenburg gebracht. Een party van 100 biljetten en eenig plakgereedschap wer- dep in beslag genomen. Vervolgens werden nog twee mannen en -twee vrouwen aange houden, die van medeplichtigheid' werden verdacht. Zy ziijn, daar dit niet met zekerheid kwam vast te staan, op vrye voeten gesteld. („Tel."). Motor-ongeluk. Vrydag is op den Leidschen Straatweg te 's-Gravenhage een ernstig ongeluk gebeurd. De 18-jarige A. A. P. B., melkhandelaar, wo nende Laan van N ieuw-óost-Indi reed met zyi motorrijwiel op den Leidschen Straat weg by Marlot. Door een tot nu toe niet vast staande oorzaak heeft de motorryder. den 34- jarigen A. A. B. uit de Stuwstraat, die per rijwiel denzelfden weg reed, aangereden. Volgens den motorryder zou hy den wiel- ry:er aangereden hebben, omdat deze onver wachts overstak. By onderzoek bleek echter, dat de remmen van -het motorrywiel geheel versieten waren. De wdelryder bekwam eenige schaafwon den-en- werd in bewusteloozen toestand door den Oemeentelyken Geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis vervoerd, waar hy des 'nachts is overleden. De motorryder is in bewaring gesteld; zijn motor is in beslag genomen. Aangereden. De 32-jarlge J. J. Tjallink, die 1.1. Donder dag aan den verkeerden kant van den Hoen- derlooschen weg fietsend en tusschen een achter hem aankomende en een hem tege moet rydende auto wilde doorglippen, waar bij hy door dén achter hem rijdenden auto werd aangereden en ernstig verwond werd1, is in het ziekenhuis te Apeldoorn overleden. Fraude. Het burgerlyk armbestuur te Arnhem heeft een geval van fraude ontdekt by de crislsuitkeering. .Een steuntrekkende had1 het stempel nagemaakt en stempelde nu iederen dag zyn e'gen kaart, terwyl hy toch werkte. Toen eens pp het gemeentestempel een cyfer versprongen was, stond er dien dag op alle kaarten 1923, doch op 's mans kaart alleen 1924. Dat had de ontdekking tengevolge. De verdachte is aangehouden. Van een overreden hondje. Een chauffeur raakte op den Schinkeldyk naby Schiphol het stuur kwyt van zyn auto, overréed een hond» en. kwam daarna met de auto in het water terecht. De drie inzittende heeren konden zich met moeite redden. De eigenares van het hondje viel flauw, z.ooda-t het ongeval veel consternatie teweeg bracht. DHIgente wachters. Tegen drie overwegwachters te Bussum is proces verbaal opgemaakt wegens het niet, of niet tijdig afsluiten der boomen. Een van hen was slapend' op zyn post aangetroffen. Een woesteling. De expediteur V. d. B. had een familie van Bussum naar Den Haag verhuisd. Maar de rekening, die hy er over indien de, was, volgens de familie, v.eel te hoog. Men kwam overeen, dat, daar de familie Zondag een bezoek aan oude kennissen te Bussum zou brengen, d. B. dan daar zou komen om over de rekening te spreken. Zondagmiddag nu vervoegde de expedi teur zich by bedoelde familie aan de Mecklenburglaan. De besprekingen had den echter niet het gewensehte resultaat. De expediteur maakte zich hierover zoo woedend, dat hy zyn schuldenaar aan viel en zoolang sloeg, dat de man bewus teloos bleef liggen Diens echtgenoote, die haar man wilde helpen, gaf de woes teling een stomp in den buik, zoodat zy een dubbele breuk bekwam. De familie, jn wier huis het toon cel zich afspeelde, wilde de politie opbellen, doch de woes teling kwam op het telefoneerende meisje aan, sloeg haar den hoorn uit de hand en rukte het telefoontoestel van. den wand. Op het geschreeuw en tumult werden de overburen opmerkzóam. Deze telefoneer den op politie-assistentie. Toen de politie verscheen had V. d. B. reeds dé vlucht genomen; hij bleef den geheelen dag onvindbaar. Hy werd heden, Maandag, in zyn wo ning gearresteerd. De toestaftd van het mishandelde echtnaar is ze>er ernsti~ hoe wel niet levensgevaarlyk. Zy mogen ech ter niet naar Den Haag worden vervoerd. Een motor-tramwagen verbrand. Maandagmorgen omstreeks 5 uur is te Leiden vlak by de remise een motorwa gen van de electrische tram Schevenin- genLeiden, de laatste die Zondagavond uit Scheveningen was vertrokken, door een defect in de isolatie van den weer stand in brand geraakt en geheel ver brand. De schade wordt op ongeveer 25.000 geraamd, doch wordt door ver zekering gedekt» Het verbrande motorrij tuig behoorde tot het type gele wagens, zooals sinds de opening van de lyn Lei denKatwyk in gebruik waren. Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor 2 is in de Brugstraat te Breda een ernstig ongeluk gebeurd. Een Fordautomobiel, bestuurd door den 17-jarigen L. de B., uit Aalst, die niet voldoende rechts hield, reed tégen een groentenwagen van den 42-jarigen koopman S. De wagen vloog het trottoir op en overreed daar den eige naar, die levensgevaarlyk gewond werd. Met een drievoudige bekkenbreuk is hy naar het St. lenatiu a-ziekenhuis vervoerd» Inbraak. In den afgeloopen nacht is ingebroken in den goudsmidswinkel van K. van Y. in de Molenstraat te 'Nymegen. De dader is den winkel binnengekomen door een klein tuimelraam. Vrijwel de geheele etalagevoorraad gouden en zilveren voor werpen ter waarde van 2 a 8000 Is ont vreemd. De politie stelt een uitgebreid onderzoek, in. De bestolene is niet verze kerd. Adam ln wanhoop. 't Mocht wel niet van de politie, maar ze hadden het er toch op gewaagd' en waren een bad gaan nemen in een toevallig meertje tus schen plan-West en het Ruyterkwartier. Zy knapen-van-onder-de-wet als ze wa ren namen dat 'bad zoo natuurlijk mogelyk en hadden daartoe al hun dienstdoende kiee- ren op den berm van den pias gedeponeerd'. Lustig plasten ze rond1 alsof er geen politie bestond. En ze waren, niet de éénigen, die hier de wet overtraden. Want andere bengels waren Ke7 g een ander element ongeoorloofd te ge briiikenfzy stookten van krullen 'n vuurtje. Het noodlot wilde, dat de vlammen van het verboden vuurtje voedsel zochten en vonden in een van de hoopjes jongenskleeren, zoo danig, dat van dat hoopje spoedig «iels dan een paar schoenen, 'n kous en wat asdi resttenDaar stond de jeugdige eigenaar van wat eens 'n jongenspakje was, even moe dernaakt als wanhopig! -a» Een kring van nieuwsgierigen ommuurde al gauw de plaats der tragedie. Iwee agenten per fiets kwamen er op af, overzagen inen- kele seconden de pynlyke s tuatie en namei den jeugdigen Adam, nadagen der kamera den diens jasje, dat juist nog derbuikvan het slachtoffer kon bedekken, dezen had af gestaan, mee naar.'t bureau. Hier werd de knaap voorloopig in 'n deken gewikkeld tot dat z'n'moeder,' inmiddels gewaarschuwd, met reservekleeren was gearriveerd om haar zoon tje de redding te brengen, waarnaar hy,- nog na-h'bherend van schrik en koude, allang gesnakt had. („Telegr. Elf toeristen „gevangen" op den Matterhorn. Elf toeristen zitten tengevolge van het slechte weer sinds Zondag gevangen op den Matterhorn, een der hoogste toppen der Zwitsersche Alpen. De woersomstan- digheden, speciaal de dagenlang woeden de storm, hebben zelfs verhinderd, dat een reddingsbrigade, deze mensen en in hun verblyf, de op 4100 meter hoogte ge legen Solvay-hut, heeft kunnen benade ren. Omtrent hun lot vreest men het ergste. Na verscheidene vruchtelooze pogingen zyn de gidsen te Zermatt er Vrijdagnacht in geslaagd de elf toeristen, allen Italia nen, die Zondag voor een week door een sneeuwstorm gedwongen werden in de Solvay-hut op de Matterhorn hun toe vlucht'te nemen, te redden. De toeristen telden tien man en één vrouw. Zy hadden gedurende hun verbiyf in d,e hut voldoen de levensmiddelen en brandstof, doch had den het erg ongemakkelyk ten gevolge van gebrek aan plaatsruimte in hun schuilplaats. Lord Knollys. t De Vry dagochtend overleden oud-hof dig nitaris lord Knollys heeft 45 jaar lang een rol gespeeld aan het hof van St. James. Hy was 31 jaar oud toen hy, in 1868, het ambi kreeg van „gentleman-usher" van koningin Victoria. Twee jaar later werd by door den prins van Wales benoemd tot particulier secretaris. Dit ambt legde den grondslag voor Knollys' grooten invloed op den lateren ko ning Eduard VII, die .ware vriendschap voor hem koesterde. Na Eduard's dood, in 1910, bleef Knollys nog drie jaar verbonden aan den persoon van koniyg Oeorge4 eveneens in het ambt van particulier secretaris. Knollys was zoo verstandig steeds op den achtergrond te bUjven en hy was voortdu rend op niet opvallende wyze bezig met het dienen van Nde belangen en het uitvoeren van de wenschen der dynastie. Hy was een bui tengewoon onderhoudend man, kende ieder een, en wist alles wat er aan het hof en in de regeeringskringen omging. Vooral voor ko ning Eduard was hy een onschatbare steun Deze beschouwde Knollys- als zyn levende encyclopaedie en slechts zelden werd hy in zyn vertrouwen teleurgesteld. Overal waar de Prins van Wales en latere koning (Eduard) zich officieel vertoonde, en ook op de talrijke reizen van den vorst, was Knollys van de party. De kenmerkende karaktertrek van Knollys was zyn groote geslotenheid, waar het de zaken van anderen betrof. De groote en kleine geheimen van de personen der vorstelyke familie waren by hem in uit stekende bewaring, en de tallooze pogingen van uitgevers en journalisten om hem te laten praten of zich de uitgave zyner memoi res te verzekeren mislukten. De meest ver lokkende voorstellen werden door lord Knol lys steeds met koele hooghartigheid afge wezen. Aan het hof en in de omgeving van Eduard was Knollys vooral toen hy ouder werd een man, die werd ontzien en steeds met de ferentie behandeld. Een enkele maal werd ook hy het slachtoffer van de ietwat krasse grappen, die in den vroolyken kring van den prins van Wales (Eduard) wel voorkwamen. Zoo was een der leden van dien intiemen kring, zekere heer Middleton, die de eigen aardigheid had zeer gaarne als hy er de kans toe zag de slippen van een rok-costuum heet te pakken en dan den rok met een forsehen ruk tot boven aan den hals open te scheuren. Zulke grappen werden dan door de andere aanwezigen erg aardig gevonden. Toen op een feestje, de deftige Knollys zich vooroverboog om den in een leuningstoel gezeten Eduard iets toe te fluisteren, bood by aan Middleton een1 zoo prachtige kans, dat Middleton die niet kon verzuimen. Tn een. oogwenk klonk het geluid van scheurend laken. Toen stond lord Knollys als een d waas met een vernielden rok. Ieder een keek naar den prins van Wales. Zou hy het leuk vinden? Ja, Eduard' vond het leuk en eraf het sein tot een algemeen gelach. Maar het hardst lachte Knollys, die toen het weer even stil was geworden, bekende, dat hy een uur tevoren aan den oppasser van Middleton een rok van zyn meester had ge vraagd en dien ook had gekregen en met zyn eigen rok verwisseld. Weer schaterden allen het uit..behalve Middleton. N.V.Texels Eigen Stoomboot-Onderneming Op werkdagen: Vertrek Texel: 6,— y.m., 8,— v m n vun., 2,30 mm., 5,30 n.m. VwE? ?.e!der: 7~ v-m-> 9,30 v.m., 12,- midd., 4.16 n.m., 6,45 n.m. Op Zon- en Feestdagen: Vertr. Texel: 6,— v.m, 11,— v.m., 5,30 n,m. HeWeJr: 9'~ 12,— midd., 6.45 n.m. Onlangs las ik een bericht in de Helder- sehe Courant, waarin geklaagd werd over den s etl.'.en toestand van bovengenoemden oprit, dat deze oprit in beheer zou zyn by de Departementen van Waterstaat en Oorlog, Om te voorkomen, dat uit deze mededeeling verkeerde gevolgtrekkingen worden gemaakt, moet ik opmerken, dat die oprit vanaf den; voet tot aan de snyding met den weg naar het fort Kykduin, dus het gedeelte waarover geklaagd werd, in .eigendom is by de Ge meente. Met beleefde dankzegging voor de verleen de plaatsruimte, Hoogachtend, J. ZWART, Kapitein der Genie. JULIANADORP. Alhoewel het weer niet erg aanlokke- ïy'k was, is het ringsteken op rijwielen en het tonknuppelen by het café „Blauwe Keet", vun den heer J. Marees, toch doorgegaan, en was er voor beide spelen nog heel wat animo. Voorul het ton knuppelen is in het byzonder een Noord- hollandsche attractie, en toch zijn er inaur weinigen die hiervan goed slag heboen om met een zekere vaardigheid, het vat dat aan een touw hangt te bengelen met een knuppel te ruken. De heer Marees had voor deze gelegenheid verschillende „katgooiers" alhier woonachtig, alsmede te Callantsoog, Koedyk enz., uitgenoodigd om op een prysvut te gooien. Het win nende punt bleef aan de Koegrassers. Voor degenen die van een dansje houden, was, door hét engageeren van goede muziek, uitstekend gezorgd. Electrische kustverllchtlng. De lichtkapen van 's liykskustverlich- ting voor het Schulpengat, staande aan den Zanddyk by Paal 8, zullen eerlang ook electrisch verlicht worden. De kabel waar langs de stroom geleverd zal worden, is bereids gelegd. In tegenstelling met het net onder Callantsoog dat bovengrondsch is, is deze geleiding ondergronds ge maakt. De lichtopstanden in de beide kapen moeten daartoe ook veranderd worden. Hiermede is itien nog niet aan gevangen, doch dit Kan een kwestie van enkele dagen zyn. De gasinstallatie die voor eenige jaren terug is aangebracht, zal echter intact worden gelaten, om zoo- iioodig direct dienst te kunnen doen, wanneer er storing in het electrisch net mocht plaats vinden. Wanneer de elec trische installatie gereed zal zyn, wordt de aldaar gestationeerde kustwachter overbodig, daar het de bedoeling is alles te regelen met klokautomaten, en dus op den gezetten tyd automatisch in- of uit te schakelen. Er is dan ook sprake van, dat de heer S. Maasdam, als zoodanig daar in functie, overgeplaatst wordt naar IJmuiden. Handwijzers. Langs den nieuwen basaltweg, onder Duin, zyn waar de wegen langs de iJog gersvaart, de Middenvhet en Schooivaart op dezen weg uitloopen, handwyzcrs ge plaatst, tevens aangevende het aantal K.M. Voor het sportend publiek, zeer zeker een groot gemak en op prys te stellen. ANNA-PAULOWNA. Nu dit jaar met de kermis geen hard draverij te Breèzand werd gehouden, heeft men het voornemen opgevat, om in 't begin der volgende maand een aravery aan de Spoorbuurt te doen plaats hebben en wel met gewone boerenpaarden, bui ten het reglement der Harddravery- en Renvereeniging. WIERINOEN. In verband met de afsluiting van het Arnsteldiep, waardoor het visscherybe- drijf een geheel andere wending onder gaat en de schelpvisch hoofdzakelijk aan den vischafslag te den Oever zal worden aangebracht, hebben de handelaren J. Russelman en B. Kat zich vrachtauto's aangeschaft, om daarmee geregeld den af slag te kunnen bezoeken en de gekochte waren mee te nemen, aangezien de ver zending voorloopig per boot, tram en sPoor nog^over Van Ewycksluis zal ge schieden. Het autoverkeer op het eiland begint alzoo hard toe te nemen. Ook de giossiersen winkeliers do heeren J. Bosker en D. Minnes hebben voor hun bedrijf vrachtauto s aangeschaft. Het aantal luxe- en vrachtauto's bedraagt thans reeds 19. W leringen gaat dus vooruit. Burgerlyke Stand van Texel van 9 tot en met 16 Augustus 1924. GEBOREN: Cornelis Jaoobus, z. v. J. i°0£e"-óosch en J. M. Koopman; Cor- neha d. v. K. Kalis en D. van Hert; Nee «e, d. v. J. A. Hillen en J. W. O. van Horik. OVERLEDEN: Jannetje Bakker, 18 maanden; Rinse Pais, 80 jaar, weduwnaar van Nïesje Saris. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Augustus. d°°ur Thet Kon- Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Blik Hoogste stand 761.6 te Toulouse Laagste stand 741.4 te Aberxi^n Verwachting: Matige, tydeiyk krachtige ZuidelHke buien; zelfde temperatuurt °nW(M!r8'

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 4