VEREENIGDE STATEN. Een drtjvende bar. Vorens ©en bericht van de New York „Herald and Tribune" ligt een oceaan- stoomer, die de Britsche vlag voert, ge ankerd op 16 mijl van de Amerikaansche kust; het schip dient als reusachtige drij vende bar voor degenen, die met hun jachten of andere schepen langs komen Volgens de beschrijving is het vaartuig geheel ingericht als cabaret-schip, met een ouderwetsche Amerikaansche bar, een danszaal met jazz-band en optredende artis- ten. Het ligt buiten de drankverbodsgrens voor anker met tal van particuliere jach ten in de nabijheid en er wordt drank ver kocht voor den prijs van een tot twee en een halven dollar per glas, benevens vijf dollar „om de kosten te dekken". De auto riteiten hechten niet alle geloof aan het verhaal, doch Merrick, de directeur van het drankverbod, is geneigd het voor waar aan te nemen. De kustwacht verklaart, dat zij het schip moest gezien hebben als het geregeld daar lag. De drankverhods-autoriteiten vragen zich als hot verhaal juist is, af of er interna tionale rechten bij betrokken zijn. Betoogd wordt, dat ieder, die uit New York brand stoffen of andere benoodigdheden aan het schip vertrekt, aansprakelijk zou kun nen worden .gesteld, en dat de V. S. de be voegdheid hebben te voorkomen, dat per sonen zich aan boord begeven zonder uit- klarings-pap ieren, Het onlangs tusschen Groot-Brittannië en de V. S. gesloten verdrag staat de in beslagneming toe van een schip binnen een uur varen van de kust, zoodat met een snellen jager een schip op 15 mijl van de kust daartegen niet gevrijwaard zou zijn. Een draadloos N. T. A.-berioht meld', nog, dat de kustwacht meldt niet in staat te zijn het drijvende cabaret te vinden. Het zoeken duurt voort De Ver. Staten en Honduras. Volgens een bericht uit New-York heeft het departement van buitenlandsche zaken verklaard, dat de Vereenigde Sta ten in Honduras weder een oonstitutio- neele regeering willen invoeren door mid del van een toezicht zooals indertijd door de V. St voor Haiti en San Domingo werd ingesteld. Moeilijkheden op Cuba. Uit Havana wordt gemeld, dat eenige personen zijn gedood en vijftien gekwetst in een gevecht met vuurwapens, dat Zater dag 1.1. plaats vond bij gelegenheid van - eert vergadering van liberalen te Pinat Delrio, in de provincie Cuba. President Zayas heeft ongeveer hon derd conservatieven, die werkzaam waren aan het dept, vfen binnenlandsche zaken, ontslagen, op de beschuldiging, dat zij bij de verkiezingen de kansen van MenochaJ hadden begunstigd. De president dreigt, dat hij1 zonder opgaaf van redenen hooggeplaatste of ficieren bij het landleger en bij de marine zal ontslaan. Kid Mc Ooy. De moordzaak-Mo Coy te Los Angelos V. St. is weer in een nieuwe fase gekomen. Het is n.1. aan het licht getreden, dat het lijk van mevr. Mors het slachtoffer van den moord was beroofd van juweelen ter waarde van 5000. De politie doet natuurlijk alle mogelijke moeite om deze zaak op te helderen. Ook tracht zij zich op de hoogte te stellen van de bewegingen van mevr. Mors' echtge noot in den nacht van den moord. Voorts bleef tot nu toe onopgehelderd, waar de revolver van kaliber 32 vandaan komt, die bij het lijk was gevonden. Immers: Mc Ooy was, toen hij gepakt, werd, in het bezit van een wapen van ka liber 45. Het Panama-kanaal. Den 16den dezer was het tien jaar gele den, dat het eerste schip het Ameri kaansche sa Ancon door het Panama-, kanaal voer, en er een nieuwe scheepvaart route werd geopend, langs welke het ver keer tot grooter bloei geijaak'te. Enkele da gen later volgde een Nederlandsch schip het eerste niet-Am-erikaansch schip dat van het Kanaal gebruik maakte. Sinsdien is, met enkele kortstondige on derbrekingen, veroorzaakt door grondaf- stroomingen het transoceanisch verkeer door het Kanaal steeds open geweest. In totaal Varen tot einde 1923 meer dan 22.000 schepen het Kanaal doorgevaren. De ambtelijke statistieken loopen tot eind Juni 1923. In het tijdvak 16 Aug. 1915 tot 30 Juni voeren 19,802 schepen het Kanaal door. Daarvan waren 7866 Amerikaansche en 6687 Britsche. Bij den houw van het Kanaal waren 20.000.000 pond ontplofbare stoffen ver bruikt en was uit de Ooelebradoorsteek 260,000,000 ton rotsgrond verzet. MEXICO. Nieuwe onlusten. Men verneemt uit New-York, dat gene raal Sanchez aan het hoofd van ongeveer honderd Mexioaansche opstandelingen een aanval gedaan op een trein van Mexioo (stad) naar Vera Cruz. Men liet de loco motief en twee wagens derallleeren, waar bij ongeveer dertig reizigers zouden zijn omgekomen. gen die telegraafkabels hebben doorgesne den, werden ook geen berichten omtrent het verloop der beweging ontvangen. Een troepenschip der rebellen tot zinken gebracht Buenos Aires, 20 Aug. De Braziliaan- sche regeeringstroepen, gestationeerd aan de rivier de Parana, hebben gisteren^ een schip met troepen der rebellen tot zinken gebracht. Volgens officieele' berichten zonk het vaartuig na een hevig vuurge vecht. Vele opstandelingen verdronken. Afganistao. Uit Londen wordt gemeld, dat de hoofd stad van Afganistan door opstandelingen is omsingeld en dat het leger de regeering niet kan bereiken. De btaveging schijnt te gen den premier te zijn gericht, omdat de opstandelingen den troonpretendent Ab- doel Kaniin ondersteunen. CHINA De ontzaggelijke overstrooming in de provincies Hoenan, Hoepeh en Kiangsi heeft te Peking de grootste ontsteltenis teweeggebracht De overstrooming in Kiangsi wordt door ooggetuigen de groot ste genoemd van de laatste vijftig jaar. Van te grooter ernst voor China is deze ramp in Kiangsi, daar deze provincie een van de grootste produoenten van rijst is in China. Een geringe oogst of een misoogs in Kiangsi treft indirect geheel China. Een ooggetuige die in staat was iets waar te nemen van de overstrooming in Centraal Hoenan, zegt dat het verlies aan menscheihievens alsmede het imaterieele verlies, eenvoudig niet te schatten is. Hon derden lijken worden met het water mee aangevoerd. Waar daken van huizen, top pen van boomen, heuvels boven het water uitsteken, zijn ze dicht bezet toet in doods angst schreeuwende menschen, die op deze wijze hulp hopen te krijgen,- hetgeen meestal helaas een onmogelijkheid is. Voor de meesten komt vroeg of laat het oogen blik dat ze los moeten laten en verdrin ken in het wassende water. De oorzaak van de overstrooming is da sedert verleden maand (Juni) vrijwel onaf gebroken hevige regens zijn gevallen, zoo dat de rivieren huiten haar beddingen tra den en de dijken doorbraken. Behalve nog het lijden veroorzaakt door het water zelf, komt het gebrek aan voedseL Al zal waar schijnlijk op het oogenblik dat dit bericht Nederland bereikt reeds veel hulp zijn ge- bracht en de overstrooming zijn vermin derd, toch zullen daarmede de ellende, de armoede en de hongersnood niet verdwe nen zijn. KORTE BERICHTEN. Van officieele zijde wordt te Berlijn ge waarschuwd, dat bij niet aanneming der Dawes-wetten voor 30 Augustus de Lon- densche overeenkomst automatisch komt te vervallen. De candidaat voor het vice-president- schap der Ver. Staten, Charles Bryan, heeft in zijn eerste rede voor het honden van een referendum gepleit ter beslissing over Amerika's toetreding tot den Volken bond. Te Umuiden is een loonstaking uitge broken bij de groote reederijen in het stoomvisscherij bedrijf. Bij Cascaes (Portugal) zijn twee treinen met elkaar in botsing gekomen. Er zijn zes menschen gedood en tal van menschen ge kwetst. Bij een poging om de rivier de Warthe bij Posen zwemmend over te steken zijn tijdens de manoeuvres acht soldaten ver dronken. BRAZILIË. De burgeroorlog. Volgens een bericht uit New York heeft de Braziliaansohe consul aldaar bericht ontvangen, dat op de oorlogsschepen, die zich op de Amazone-rivier bevinden en die uitgezonden waren om den opstand te LUCHTVAART. Het luchtverkeer tijdens het slechte weer. Ondanks het 'buitengewoon slechte weer de weenberichtendienst meldde storm boven het Kanaal, terwijl overal hevige slagregens, hagelbuien, harde wind het vliegen bemoeilijkten hebben Maandag de K. L. M.-diensten regelmatig gefunc- tionneerd. Er was zelfs een heel druk reizigersverkeer; twee toestellen vertrok ken van en naar Parijs, twee van en naar Londen en één van en naar Kopen hagen. Ook het vliegtuig der Sabena, dat dagelijks 50 k 70 K.G. post van Nederland naar Zwitserland vervoert en in vijf uur overbrengt, liet zich door het slechte weer niet afschrikken. De IxmdeniBerlijn express maakte Dinsdag zelfs een nieuw snelheidsrecord door gemiddeld 144 mijlen -per uur te vlie gen. De machine was een Napier De Ha- villand van de Imperial Air W-ays en werd gevlogen door kap. Macintosh. De 650 mijlen werden afgelegd in 41/» uur. Gedurende de vlucht had de bestuurder te kampen met hevig onweer. De wereldvluchten. Een telegram uit Reykjavick meldt, dat bij de poging der Amerikaansche vliegers naar Groenland te vertrekken., twee ma chines beschadigd werden, doordat de vliegtuigen een grootere lading brandstof aan boord hadden dan gewoonlijk. De ma chines kunnen niet opstijgen en het onge val zal minstens twee dagen vertraging veroorzaken. Locatelli, de Italiaansche vlieger, die wil beproeven over den Atlantlschen Oceaan te vliegen, is te Reykjavick aan gekomen. Majoor Zanni, de Argentljnsche wereld vlieger is bij het vertrek uit Hanoi naar worden. De vlieger ©ni zijn helpers ztjn ongedeerd. Nachtdiensten. Van 1 tot 80 September ba wordt op het traject BerlijnWarnemündeKopenha gen een dagelijksche nachtluchtdienst in gevoerd. Het zullen proefvluchten zijn om ervaringen voor'het volgend jaar in te richten geregelde personen-, post- en goederen-verkeer bij nacht té verkrijgen Deze proefdienst kan van groot 'belang zijn voor de -toekomst van het algemeene nachtiuchtverkeer. Eerst door inschake ling van naohtvluéhttrajecten zal het voor deel van het vliegtuig vergeleken hij an dere verkeersmiddelen op de groote in ternationale lijnen te voorschijn treden. De dienst zal als volgt worden uitgevoerd vertrek Berlijn 9.30 a., te Warnemünde 11 a., vertrek Warnemünde 11.30 a., te Kopenhagen 1 uur 's nachta Uit Kopen- hagep 1.30 's nachts, te Warnemünde 3 uur hl, uit Warnemünde 3.30 m., te Ber lijn 5 uur 's mprgens. Vliegongeluk. Twee Britsche vliegers werden1 gedood bij het neerstorten' van een vliegtuig te Metheringham in Lincolnéhire, De „Sbenandoah". Het bestuurbare luchtschip „Bhenan- doah" heeft een nieuw duurreoord be haald. Het luohtschip vertrok Vrijdagmor gen van Lake Hurst en keerde Zondag morgen te 2.40 u. terug. Afgelegd werden 2300 mijl. Het schip neemt deed aan de vlootmanoeuvres. I Snelheidswedstrijden. Het snelste vliegtuig, ooit in Engeland ge bouwd, zal dezer dagen worden beproefd; al vorens het naar Amerika wordt gezonden om te trachten den Schneiderbeker van de Ame rikanen terug te winnen. Het is een kleine tweedekker voorzien van een krachtigen spe ciaal gebouwden Napiermotor, welke het naar men hoopt een snelheid zal geven van ruim vier mijl per minuut. Het tweede vliegtuig, dat in den wedstrijd om den beker voor En geland zal uitkomen is een watervliegtuig, dat in het geheim wordt gebouwd. Ook Fran- sche en Italiaansche vliegtuigen zullen deel nemen. De Amerikanen, die den beker ver dedigen, komen uit met een vliegtuig, dat thans reeds het wereldrecord houdt van 260 mijl per uur, do^h omdat dit toestel moet worden -voorzien van drijvers zal de snelheid vermoedelijk veel verminderen. De wedstrijd wordt op 25 Octotoer te Baltimore gehouden. Vliegongeval ln den Soedan. Londen, 20 Augustus. Een van de vier Britsche vliegtuigen, die naar Soedan wa ren gestuurd is te Atbara gevallen. Het vliegtuig is vernield, maar de bemanning bleef ongedeerd. Het luchtschip voor de' Ver. Staten, De voor Amerika bestemde Zeppelin L. Z. Hl, die te Friedrichshafen wordt ge bouwd, zal dezer dagen haar eerste proef tochten ondernemen. Men is op het oogen blik bezig het luchtschip met gas te vul len, wat vier dagen in beslag neemt. Eep jaar lang is aan het luchtschip gewerkt. Het werd besteld door de Amerikaansche regeering voor rekening van het herstel. Men heeft bij het bouwen van het lucht schip gebruik gemaakt van de ondervin ding, opgedaan bij het bouwen van den Zeppelin, die in 1917 werd uitgezonden om munitie en wapens aan de troepen van Lettow Vorbeck te brengen. Dit luchtschip werd, toen het de Afrik aansche kust reeds had bereikt, bij vergissing draadloos te ruggeroepen. Het legde in de lucht in het geheel 6000 K.M. af. Mgn verwacht, dat de L. Z. IH in 60 uur de reis van Duitsch- land naar New York zal afleggen, terwijl het snelste schip nog steeds 7 dagen voor deze reis noodlg heeft. Het luchtschip wordt voortbewogen door vier motoren, die 1600 P.K. sterk zijn. De schuitjes, die aan 30 reizigers plaats bieden, zijn zeer flink ingericht Zij kunnen in slaapcoupé's worden veranderd. Aan boord bevindt zich een electrische keuken.® Bij een der proeftochten zal de Zeppe lin over Berlijn vliegen. Begin September' zal hij de groote reis ondernemen en bij deze gelegenheid voor de eerste en laatste maal onder Duitsche vlag vliegen. onderdrukken in den staat Amazone mui- Kap ton met zijn toestel over den kop ge- terij is uitgebroken. Daar de opstandelin-1 slagen. Het toestel is onbruikbaar ge De Staatsbegrootlng 1925. Volgens „De Msb." is de Regeering' er nietyin geslaagd, de staatsbegrooting voor het volgende jaar sluitend te maken, al moQhten hare bemoeiingen er -toe leiden, dat een aan zienlijk deei van het .tekort is weggewerkt en men een flink eind weegs is voortgeschredeii in den koers van het herstel van het finan cieel evenwicht. De heropening van den Postchèque en Girodienst De directeur van den postchèque- en giro dienst maakt in de „St.-Crt." bekend, dat de stortingsformulieren van de laatste uitgaaf, n.1. die, waarop geen ruimte is gelaten om naast het nummer van den rekeninghouder ook diens naam en naast het bedrag in cijfers ook dat in letters te vermelden, tegen terug betaling van het daarvoor verschuldigde be drag aan de post-, bij- en hulpkantoren kun nen worden ingeleverd. De stortingsformulieren van vorige-uitga ven blijven, evenals dit met de giro- egi chèque-formulleren en de modellen G 16b (kennisgeving van bijschrijving van verza- melgiro's) het geval is, bij heropening van 'en dienst geldig. De lijsten G 16a, groot en klein model, voor verzamelgiro's blijven van alle uitgaven geldig. De modellen G 30a, G 71, G 72 en de mach tigingsformulieren tot automatische afschrij- De bestemming, zal later worden kunnen gebruikt worden, welke daaraan is te geven bekendgemaakt. - Aan de rekeninghouders, wiet rekening volgens de hun door het centraal girokantoor verstrekte opgaven nog in debet staat en die- zich met die opgaven hébben akkoord ver klaard, wordt dringend verzocht thans ten spoedigste tot aanzuivering over to gaan. o;1J, die verklaard hebben van moening te zijn, dat er tusschen hun boekhouding en die van het girokantoor nog eenig verschil aanwezig is, worden mede verzocht ten spoedigste aan te zuiveren-, voorloopig tot dat gedeelte van het bedrag, waaromtrent geen verschil meer aanwezig is. Den rekeninghouders, die de ting van den dienst op 4 October 1923 zijn verhuisd en daarvan nog geen 'bericht inzon den, wordt verzocht daarvan ten spoedigste kennis te geven aan het centraal girokantoor, afdeeling „Algemeen? Zaken In aansluiting aan vorige berichten deelt het Hbl. nog mede, dat bij de her opening van den Postchèque- en G i ro- dienst (zoo mogelijk in de tweede hel van September met een aanvankelijk: be perkt, later telkens uit te breiden aanta rekeningen) alleen stortingen, giro s en chèques zullen worden toegelaten. lo kale rekeningen zujjen vervallen. Auto matische overschrijvingen, post-cred let brieven, bijschrijvingen van bedragen, welke dé postadministratie aan rekening houders heeft te betalen wegens postwis sels, quitantiën enz., -gelegenheid tol spoédibehandeling, verrekening in giro van te betalen quitantiën, postabonne? menton, busrecht, enz. worden, althans voorloopig, niet uitgevoerd. Wanneer de dienst eenmaaè regelmatig loopt, zal rus tig kunnen worden nagegaan, of deze faciliteiten weer moeten worden inge voerd, en zoo ja, welke. Het is nJL in de praktijk gebleken, dat sommige dezer fa ciliteiten voor het publiek wel erg gemak kelijk zijn, maar voor den dienst èen bron- van veel moeilijkheden. Daarom meent men de wederinvoering dezer faci liteiten in nadere overweging te moeten nemen, althans den dienst hij de herope ning niet het gevaar van nieuwe moeilijk heden erdoor te laten loopen. Van belang is verder dat de oude af rekeningen weer in eere zullen worden hersteld. Met de afschaffing der machines vervallen ook de vieze afrekeningen op carbonpapier. Zooals vroeger, worden op de afrekeningen voortaan weer vermelc het openingsbedrag, de af- en bijschrij vingen en het slotbëdrag van den dag. Wij vernamen ten slotte, dat het aanta aangeslotenen bij den dienst door op zegging .van de zijde der rekéninghouders met 1800 en door opzegging van de zijde van den dienst met ongeveer 2500 is ver minderd, zoodat het in totaal hij de her opening ongeveer 4000 minder zal bedra gen dan bij de tijdelijke sluiting. Spoorwegpersoneel De hoofdbesturen van de vijf samen werkende spoorwegorganisatie inzake het ontwerp-Personeelraad zijn niet tot overeenstemming kunnen komen. Men deelde mede, dat het hoofdbestuur van de Nederiandsche Vepeeniging van spoor- en tramwegpersoneel thans zijn eigen ont werp bij de directie der Nederiandsche Spoorwegen zal indienen, welk ontwerp ook steun vindt bij het hoofdbestuur van den R.-K. bond van spoor- en tramwegper soneel St. RaphaeL De hoofdbesturen van den Bond van ambtenaren (B.A_N.S.) en den Neutralen bond van spoorwegperso neel die zich met den inhoud van dat ont werp niet kunnen vereenigen, zullen ge zamenlijk of anders i-eder afzonderlijk een ontwerp bij de directie indienen. De menwerking op dit punt tusschen de vjj: hoofdbesturen is dus verbroken. De staking ln het stoom visschertjbedrijf Men meldt uit IJmuiden: Gistermorgen hebben de leden der vak organisaties iai het stoomvisschersbedrijf te IJmuiden vergaderd. De besturen adviseer den voorloopig te blijven varen, onder voor waarde dat onmiddellijk onderhandelingen ge opend zouden worden met de reederijen, die uiterlijk einde dezer maand beëindigd zouden moeten zijn. Deze onderhandelingen zouden ondér reserve op de basis moeten staan, dat de 1/4 pot. van de opbrengst, waarmede de gages verminderd waren, weer zal worden toegekend. Dit advies van de besturen werd echter verworpen. Daardoor is de staking bij de 3 grootste reederijen een feit geworden, en wordt ongeveer 3/4 vah de visschersvloot stilgelegd. t>e nieuwe salarisregellng. De regeering heeft aan de Commissie van Advies voor d© arbeidsvoorwaarden van Rijkswerklieden, den volgenden brief doen toekomen: Aan het door uw commissie aan de Re geering gedane verzoek, nog eens ernstig te overwegen^ of de noodzakelijke bezui niging niet op andere wijze kan worden gevonden dan door een nieuwe verlaging der lponen, is door de Regeering voldaan Zoodanige overweging was te meer gebo den, omdat ook de Regeering er van over tuigd is niet tot verlaging van het salaris peil te mogen overgaan, indien de nood zakelijke bezuiniging op andere wijze kan worden verkregen. De Regeering is echter tot geen andere oonclusie kunnen komen dan deze, dat de in s lands belang dringend noodige sluitend making der Staatsbegrooting on mogelijk kan worden verkregen zonder naast het nemen van tal van andere maatregelen opnieuw tot salarisverla ging over te -gaan. En bet was voor de Regeering een groote voldoening te mo gen ontwaren, dat uwe oommissie zich in dat geval zij het ook met sommige wijzigingen vrijwel tien stemmig met de naar gpdano voorst©ll©n h©©ft Jnmn©n vereenigen. Ook de voorgestelde wijzigingen zijn s Regering nauwgezet overwogen zioh niet beperken tot de Rijk «werklieden- doch ook van verstrekkenden Invloed zijri op de nieuwe loonen en salarisen, die met ingang van 1 Januari 1925 voor de veel en veel grootere groep ambtenaren-werk lieden, zoomede voor de ruim 10.000 bi) leger en vloot vrijwillig dienende milltai. ren beneden den rang van officier zuliea moeten gelden. Het is mij aangenaam uwe commissie te kunnen mededeelen, dat de Rcgei,ring| daarbij geleid door de gedachte dat het aan het Rijkspersoneel op te leggen offer zoo klein mogelijk zal moeten zijn, bereid is, de belangrijke financieel© gevolgd VP.fi het wijzigingsvoorstel te aanvaarden, echter met dit voorbehoud, dat vóór i September 1925 andermaal zal zijn te overwegen, in hoeverre de schatkist dezen salarislast zal kunnen dragen. Met dit voorbehoud worden zooala gezegd de wijzigingsvoorstellen- uwer oommissie zonder eenige beperking door- de Regeerin-g, geaooepteerd, terwijl zy daarenboven inzake den 'kindertoeslag bereid is tot een gemoetkoming in dezen zin, dat het percentage daarvan voor het jaar 1925 zal worden gebracht op 8 met behoud van het maximum van 1 p$r kind en per week. De salarisherziening van het Overheid», j personeel Dinsdag is in Den Haag een zeer druk bezochte vergadering gehouden van het Co mité van Neutraal Overheidspersoneel (C. N. O. P.), ter bespreking van de te voeren actie, in samenwerking met het A C. O. P„ tegen de plannen der regeering inzake de verslech ting van de salarissen, van de Pensioenwet 1922, enz. De besturenvergadering sprak zich uit voor een onverzwakte en krachtige voortzet ting van de aotie. Tengevolge van het uittredeü van F. Per dok Hzn. en P. A. Ravelli als lid en plaats vervangend lid uit de Centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaren- zaken, heeft het C. N. O. P. voor deze vaca tures aangewezen B. de Boer (voorzitter van den Bond van ambtenaren bij 's rijks belas tingen in Nederland), als lid, en A. Kooiman (2e voorzitter van het Nationaal Verbond van gemeen-te-ambtenaren in Nederland) als plaatsvervangend lidL Tot leden van het comité van actie werden aangewezen J. G. van der Jagt, F. C. van Ingen Schenau en A Kooiman. Uitvoering der Rijwielbelastingwet Het lid der Eerste Kamer, jhr. W. 0. de Jonge, heeft de volgende vragen tot den minister van financiën gericht: 1. Is het juist, dat de met het toezicht Qp de uitvoering der Rijwielbelastingwet belaste belasting-, rijks- en- gemeenteamb tenaren zoowat medio Aug. begonnen zijn met de berijders van '-belastingplaatjes- looze rijwielen te waarschuwen aan hun verplichtingen te voldoen, zooals steller dezer vragen zelf ervoer? 2. Is het den minister bekend, dat on der deze gewaarschuwden er zijn (en den kelijk heel wat), die reeds in Juli j.1. aan hun verplichtingen om de belasting te betalenen dus een plaatje te koopen voldeden? 3. Is het den minister voorts bekend, dat verscheidene van deze onder 2. be doelden, hun belastingplaatje niet aan hun(ne) rijwiel(en) bevestigd lieten, toqn hun bleek, dat: a. na 1 Augustus j.1. werd toegelaten om zonder belastingplaatje een rijwiel te berijden; •b. juist door dit uitstel de kans op ont vreemding van genoemd plaatje zooveel grooter werd door degenen, die aan het wettelijk voorschrift in zijn geheel vol deden, aangezien al is een rijwiel moei lijk mee te nemen, voorzien zijnde van een goed slot zulks absoluut geen in vloed heeft op de mogelijkheid van ont vreemding van een zelfs aangesoldeerd, aangeringd of hoe dan ook vastgemaakt belastingplaatje? Begrijpt de minister, dat door zifn schijnbare lankmoedige, doch inderdaad hoogst onbillijke uitvoering der Rijwiel belastingwet, de prompte betaler» sohaad en de nalatigen bevoordeeld wor den? 5. Zoo ja, is de minister dan bereid om zonder uitstel af te kondigen, dat op ..dien en dien datuim ieder -bekeurd zal worden, die een rijwiel -berijdt zonder plaatje of bewijs van vrijstelling, enz.? Broodprtjsverhooglng. De Amsterdamsche bakkerspatroon»- honden hebben besloten Maandag 25 Augustus den prijs voor wit- en bruin- brood met twee cent te verhoogen. Het vervalschen van rifwietplaatj» De eerste eisch in zake den diefstal van een rijwielplaatje is door de Bredasohe rechtbank gesteld; hij luidde drie maan- nen gevangenistraf. OOST-INDIE. ving zullen na heropening voorloopig niet tomdat de fhiancieele gevolgen daarvan Valschheld ln geschrifte. Do gewezen kanselier van het Neder" andsche consulaat-generaal te Singapore- J. H„ heeft terecht gestaan voor den Raad /en justitie te Batavia wegens valschheld n geschrifte. Hij had 6000, die hem niet toekwam, aan pensioen gieïnd. De Raad schortte de zitting op, ten gevolge van beklaagd es gedrag en gelastt e zijn obser vatie door psychiaters. Valsche verantwoording. De ïndiKhe Crt. meldt, dat de Raad van ustiti© te Soerabaja rechtsingang verl6©B- en haveningenleur G. wegen* het Indienen van valsche verantwoordings stukken. G. besteedde gelden, die hem ten Van lande waren toever- trouwd, ten eigen bate en vervalsohte de irn'te u? van te verklaren, waar het d gebleven is. De administratieve (ia0- maakt verantwoording onmogelijk. J

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 2