3/4 x Fraude bJJ de Boaz-Bank te Zeist. •De politie te Zeist heeft in den vorigen nacht den 21-jarigen V. K., kantoorbe diende aan 't bijkantoor v. d. Boaz-Bank aldaar en diens schoonvader Z., uit IJssel- muiden gearresteerd. Deze arrestatie is geschied naar aanleiding van het feit,'dat Vrijdag de politie te Zeist ter oore was ge komen, dat aan de genoemde bank belang, rjjke verduisteringen gepleegd wuren. Ook de directeur van do Boaz-Bank, mr. D., werd in verzekerde bewaring gesteld, eveneens op grond van aan de politie ge dane niededeelingen omtrent gepleegde malversatiën» Inderdaad' is gebleken, dat Mr. D. wer kelijk gelden ten eigen bate had aange wend, doch deze echter reeds geheel weer heeft aangezuiverd, zoodat het publiek bij het gt beurde geen cent schade zou lijden. De kantoorbediende had zich reeds gedu rende ongeveer een jaar gelden van de bank toegeëigend, hetgeen hij te gemakke lijker meende te kunnen doen doordat hij van het plegen van de fraude van zijn di recteur op de hoogte was. Deze laatste was daardoor aan handen en voeten gebonden, ten opzichte van zijn bediende. Het was reeds geruimen'tijd opgevallen, dat de be- bediende V. K. zeer boven zijn stand leef de. Toen: hij nu een veertien dagen gele den te Kampen in het huwelijk trad werd daarbij zooveel pracht en praal ten toon gespreid, dat men er over ging praten. De politie vond' in een en ander aanleiding om een grondig onderzoek in te stellen. Daarbij kwamen toen de verduisteringen aan het licht. Een tweetal rechercheurs be gaf zich naar Kampen om de zaak verder na te gaan en V. K. en diens schoonvader te arresteeren. Beiden werden echter daar niet meer aangetroffen. Het gelukte de po litie echter te weten te komen, dat de ge- zochten weer naar Zeist gegaan waren, waar zij, gelijk reeds gemeld, van hun bed werden gelicht en wel in een villa te Bosch en Duim, waar zij zich schuil hielden. V. K. heeft reeds bekend, doch het bedrag der verduisteringen moet nog blijken uit het onderzoek van de boeken. Mr. D., die alles weer in orde had gemaakt, doch wiens fraude nu door de arrestatie van V. K. aan het licht kwam, is zeer onder den indruk. De schoonvader van K. is gearresteerd als verdacht van heling. De officier van justi tie te Utrecht is van de zaak op de hoogte gesteld. Het onderzoek wordt nog voort gezet» Telegr. Het „U. D." verneemt nog, dat van vele zijden reeds gëruimen tijd geklaagd is over het slordige administratieve beheer der bank. Verschillende deposito-houders, die hun debiteuren aanschreven om geld, kregen ten, antwoord, dat dit reeds ge- ruimen tijd tevoren aan de Boazbank af gedragen was. Terwijl deze eerst na her- haaide aanmaning daarvan officieel mede- deeling deed. Er zijn pogingen gedaan de tekorten, ontstaan door de verduisteringen, ge pleegd door den kantoorbediende, te dek ken. Het voorloopig onderzoek heeft even wel uitgewezen, dat hiervan geen sprake is; het is zeer waarschijnlijk, dat slechts enkele duizenden guldens terecht zullen komen. Het overige is voor het grootste gedeelte door diens schoonvader ver bruikt. Het onderzoek wordt voortgezet. In 'de eerste plaats wordt getracht na te gaan hoe groot het bedrag is, dat de 'bediende heeft ontvreemd. Vermoedelijk zal, door de wijze waarop deze te werk gegaan is, hiervoor wel een landurig accountants onderzoek noodig zijn. In het hol van den leeuw. Gisteravond hebben inbrekers zich toe gang verschaft tot het benedenhuis van perceel 2e Helmerstraat 106, dat op het oogenblik onbewoond staat Wellicht had- de heeren het gemunt op een nevenstaan de woning en wilden zij door den tuin van het leegstaande huis over de schutting klimmen. Nadat zij de leegstaande woning waren binnengeslopen, sloten zij de straat deur met de grendels af, om miet te wor den gestoord. Zij wisten echter waarschijnlijk niet, dat boven hun operatie-terrein de waarnemend hoofdcommissaris van politie, de heer C. van Asperem woonde. Deze hoorde bene den gestommel en toen hij bemerkte, .dat de knippen van <te deUr van de ledige wo* ning knarsten, begreep hij dadelijk, dat er iets niet in den haak was. Hij liet echter niets aan de inbrekers merken, maar waarschuwde telefonisch het bureau Leid- CABTOUCHE EN ZIJN „AAN HANGERS" (1721). L Te allen tijde hebben stoutmoedige dieven, vooral wanneer zij hun „bedrijf' in het groot uitoefenden, op de verbeel dingskracht van de menigte gewerkt, en bij deze al spoedig een zekere bewonde ring genoten. Somwijlen hield die bewon dering verband met het feit, dat een al dus zich tegen de maatschappelijke sa menleving verzettende, dit deed op grond van onrecht, hem bewust of onbewust door die maatschappelijke samenleving aangedaan, in welk geval men veelal te gauw geneigd was in hem een onder drukte te zien! Maar ook zonder zoodani- gen ondergrond voor zijn bedenkelijk be drijf, genoot hij al spoedig een ongekende mate van belangstelling, vooral, wanneer enkele zijner exploiten tot een onver- vacht gunstig resultaat leidden. Men be hoeft maar te herinneren aan een Jack ohephard in Engeland, aan een Rinaldini m Italië, aan tal van andere bekende ty pen uit verschillende landen meer; men ehoeft zich slechts te bedenken, welke P aats de beruchte Sjako in den Amster- namschen volksmond innam, om dë waar- iw yan zoodanige stelling bevestigd te nro-i+'n 'aftoucho, die in den aanvang der achttiende eeuw Parijs een paar jaren on- scheptein en de bereden politiebrigade. Een groot aantal politieagenten te voet en te paard was spoedig ter plaatse. Bosten stelden zich voor de deur en an dere politiemannen begaven zich door de woning van de buren naar den tuin. Van daar juit werd de aanval begonnen. De in brekers, die zagen, dat zij aan de tuinzijde werden belegerd, poogden door de voor deur te ontsnappen. Zij slaagden daarin niet, maar liepen pardoes in de armen van éenige agenten, die de heeren, het waren er twee, overbrachten naar het bureau van de bereden brigade en later paar het Leid- schepdein. Bij fouilleeiing bleken zij in het bezit van inbrekerswerktuigen. In de Helmersstraat was er in den laten avond groote belangstelling va<n het pu bliek, dat vol aandacht de actie van de po litie gadesloeg. En de zoo geslaagde ex peditie werd natuurlijk druk besproken. De eenige, die met het succes van de po litie minder waren ingenomen, waren de inbrekers, die zich zullen hebben te ver antwoorden voor poging tot inbraak ln een ledige woning! Hbl. De kassier Brinkman voor de rechtbank. De rechtbank te Zutfen vernietigde gis teren het faillissement van den kassier Jan Brinkman te Deventer. Vervolgens stond de heer Brinkman te recht beschuldigd van oplichting doordat hij van de weduwe S. en van zekeren II. G. A. L. tezamen pl.m. 1500 had aange nomen voor aankoop van effecten en hun nota's daarvoor had doen toekomen terwijl die effecten in werkelijkheid niet door hem waren gekocht. Het O. M. vroeg vrijspraak. Een miJÈ gesprongen. Aan boord van den stoomtrawler Pene- lope IJM 64 bevond zich een stuk van een mijn dat men uit zee had opgevischt. Eeni ge arbeiders waren bezig met dit stuk mijn uit. elkaar te halen, toen bleek, dat er nog springstoffen in waren en op zeker oogembiik sprong het stuk mijn uiteen. Een nachtstoker uit Velseroord werd ern stig aan het- gezicht gewond en zal waar schijnlijk een oog moeten missen. De anderen liepen lichte kwetsuren op. Auto-ongeluk te Tilburg. Dinsdagmiddag kwam te Tilburg een Belgische auto, waarin een Nederlandsche familie gezeten was, met een vaart van circa 70 K.M. van Breda over den Bre- daschen Weg ter hoogte der villa „Wild rijk" aangereden. Ter plaatse werd een artillerist, die negen jonge paarden leidde, gepasseerd. Een der paarden schrikte en sprong op den auto, hetgeen ten gevolge had, dat de voorruit en het stuurrad ver brijzeld werden. De auto slingerde tegen een boom en werd geheel vernield. De in zittenden kwamen er als een wonder goed af; zij liepen slechts onbeteekenende won den op. Een gevaarlijke proefneming. Maandagmiddags omstreeks vijf uur kwam een zoontje van B. aan den Kogen- dijk te Bergen op het denkbeeld eens een auto te besturen. H" had juist met de 1ste Auto-omnibusonderneming de rit vanuit Alkmaar medegemaakt en toen de chauf feur zich bij het eindpunt Stationsstraat even verwijderde om water te halen, zette de jongen zich achter het stuur en zae kans met de bus weg te rijden. Het ritje was echter niet van langen duur, want aan het einde van de Stationsstraat reed hij tegen een telefoonpaal, waardoor de auto tot staan kwam. De jongen kwam met den schrik vrij, de auto bekwam van voren aanzienlijke schade, terwijl de telefoonpaal werd vernield en de draden afbraken. Men kan zich de schrik van den chauffeur voor stellen toen deze zijn aute niet meer op de standplaats aantrof. Tegen den jeugdi gen autobestuurder is door de politie pro cesverbaal opgemaakt. Een ongeval met een boot. 'Uit Friedriohshafen wordt gemeld, dat op het meer een ongeluk is gebeurd, waar bij de Wurtembergsche minister Linder verdronk. Een aantal Wurtembergsche re- geeringspersonen en Landdagafgevaar digden woonden aari boord van het luxe vaartuig Stauffen een wetenschappelijk meeronderzoek bij» Bij het passeeren van een gfoote stoomboot kwam het vaartuig in het kielwater, de stoelen op het dek, waarin vele gasten hadden plaats geno- veilig maakte, heeft in gelijken zin een bekendheid, die intusschen ver boven zijn verrichtingen uitgaat. Zou men toch de verhalen gelooven, die omtrent hem in omloop zijn gebracht én die, naarmate ze van mond tot mond gingen, steeds groo- ter afmetingen aannemen, dan zou hij een soort achttiend e-eeuwsche Lord Lis ter zijn geweest; iemand, die zich op slag onkenbaar kon maken; als 't ware door den grond kon verdwijnen; die over bijna bovenaardsche middelen beschikte om zijn meest stoute misdrijven te doen sla gen. En dan zou hij tevens hoofd, zijn ge weest van geheel een bende, georgani seerd niet alleen in Parijs, doch over'ge heel Frankrijk, zoodanig stels'dmatig wer kend, dat de aanvoerder slechts op een knop had te drukken om geheel het mis dadig apparaat in beweging te stellen. Het aantal verhalen, aan Carthouche en zijh duistere verrichtingen gewijd, heeft wel heel sterk het nadeel, dat niet alleen het afkeurenswaardige tot iets bijna grootsch wordt verheven, maar tevens, dat dit geschiedt is tegenover een man, die eigenlijk in de misdadigerswereld geen op zichzelf staand type vormt en wiens vermaardheid, ook riu nóg, alleen te danken is aan de teugellooze fantasie, die heel wat meer van hem maakte dan hij was. Zoo kan men van hem lezen, dat zijn diefstallen zóó vernuftig waren voor he men, begonnen te glijdeni, met het. gevolg dat negen personen in het meer terecht kwamen. Minister Linder verdronk, niet tegenstaande van alle zijden hulp kwam. Levend begraven. Dinsdagmiddag was de 55-jarige arbei der G. Joling, wonende te Exloo (Dr.) be zig met het graven van een put bij een woning. Toen hij op plan. 5Va M. diepte was, stortte plotseling een groote hoeveel heid zand naar beneden, waaronder die man werd bedolven» Hóewei direct werd begonnen met het verwijderen van den grond, duurde het ongeveer 2V» uur voor dat hij werd gevonden. Hij was onmiddels gestikt. 108 Jaar oud en zijn recht op pensioen kwijt Aan John Doonan, 108 jaar oud en 56 jaar lang als straatreiniger Ln dienst geweest van den districtsraad van Gavan (Ulster), is dezer dagen het pensioen ont nomen, dat hij veie jaren lang heeft ge noten. Een snuggere bol ontdekte n.1», dat hij indertijd „bij de week" wqs aangeno men, en derhalve geen recht had. op een jaar-pensioen. John Doonan troostte zich reeds. Hij spaarde wat over, denkt nog slechts enkele jaren te leven, en heeft niet veel noodig. Hij gewaagt zelf met dank baarheid van het zoovele jaren „onrecht matig" genoten-pensioen. Straatroof. Woensdag had zioh voor clen Krijgsraad te 's-Hertogenbosch teverantwoorden een 21-jarige huzaar in dienst bij het 5e eska dron Ile reg. gedetacheerd bij het Re- monteTdepof te Millingen, thans te 's-Her togenbosch gedetineerd. Op 1 Juli van dit jaar was bekl. op een openbaren weg te Apeldoorn, toen daar een voetganger pas seerde. Bekl. meende, dat deze geld bij zich had. Hij sloeg hem bewusteloos tegen den grond en trapte hem in H gelaat, waar na hij. het hevig bloedende slachtoffer 128 ontroofde. Deswege requireerde de auditeur-mili tair- twee jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief, ontslag uit den militairen dienst met ontzetting uit de bevoegdheid om bij de militaire macht te dienen. Mars. Vrijdagavond zal Mars dichter bij de aarde zijn dan in deze eeuw of de vorige het geval is geweest én enkele dagen later zal Mars haar kortsten afstand tot de. zon hebben bereikt en dus, terwijl de planeet haar maximum Van licht van de zon ont vangt, zich als een bij uitstek liohtende ster vertoonen aan de bewoners der aarde. Mars vertoont, zoo zij, in oppositie, dicht bij óns staat, een zevenmaal zoo groote en een 60 maal zoo heldere schijf als wan neer zij in conjunctie, zoo ver mogelijk van ons af is. In verband met deze gebeurtenis heeft prof. David Todd van Arnherst College de regeering voorgesteld alle officieele en particuliere draadlooze stations te ver zoeken van Donderdagavond 12 uur tot Zondagochtend elk uur vijf overeenkom stige minuten te. zwijgen. Als Mars dan signalen naar Aarde zendt, kan men ze ten minste hooren. Prof. Todd is geen schepping van Wells, doch een geacht dienaar/der wetenschap. Zelf heeft hij weinig hoop op eenig teeken van Mars, doch, zegt. hij, als er onderlinge verbin ding tusschen de planeten mogelijk' is, is het alleen door middel van de draad looze. De-regeering heeft professor's ver zoek doorgegeven Camerlynck. „Overal in Londen", vertelt een mede werker van de „Frankfurter", „overal in Londen heb ik hem ontmoet. Toen ik het Hyde Park Hotel binnenstapte, zag ik hem achterover liggen in een clubfauteuil, in Downing Street liep hij op zijn eentje te wandelen, in Wembley flaneerde hij met Herriot. Hoewel geen politicus, is hij toch bij alle conferenties aanwezig. Hij wordt behan deld als een premier, beschikt over een salonrijtuig; en krijgt in de luxe-hotels van zelf sprekende de beste appartemen ten. Geeft de koning een diner, hij zit mede aan. Zwijgzaam van aard is hij; en toch ook buitengewoon welbespraakt. Ofschoon hij reid, zijn ondernemingen zóó stoutmoe dig opgezet, dat het volk hem voor een toovenaar hield, voor iemand die een ver bond met den duivel had gesloten. Soms werden zijn euveldaden, aldus het verhaal verder, op verschillende plaatsen der stad tegelijk gépleegd, en dan was de geheele stad zoo in rep en roer, dat de winkeliers hun winkels blokkeerden en de bankiers en zij, die veel geld thuis hadden, des' nachts hellebaardiers 'of nachtwakers in hun huis namen. Het gezag, dat hij over zijn Mnde wist uit te oefenen, heette in deze verhalen krachtiger, dan dat, ooit door een Jkapitein over zijn troepen uit geoefend. Stiptheid en gehoorzaamheid waren eerste vereischten. Hij zou dan ook door de leden zijner bende eerbiedig en vol ontzag zijn gediifend en omtrent zijn hoffelijkheid tegenover de door hem be stolenen deden de allergrappigste verha len' de ronde. Zijn geest werd daarbij niet minder in het licht gesteld dan zijn hnn- digheid. Eenige van zijn bendegenootefl zou hij als "bedienden in de voornaamste .huizen te Parijs, Lyon en Orléans heb ben geplaatst; hun taak bestond hierin, dat zij de vooraf beraamde diefstallen en inbraken moesten begunstigen en hem op de hoogte moesten hooiden. Ja, zoover ging de fantasie, dat men hem zelfs het gruwelijk besluit heeft toegeschreven om een massamoord oo alle rijken op touw te .zetten; van de daardoor ontstane ver- i i geen enkele rol vervult, is hij onontbeer lijk, hij, Camerlynck, de groote Camer lynck, de tolk bij' uitnemendheid. Bedaard, gezet, goedgekleed, de oogen verborgen achter groote brilleglazen, een snor neerhangende, ziedaar de man, die men de geheime bergplaats der Europee- sohe politiek zou kunnen noemer. Zoo weelderig, zoo voornaam als het hein be lieft, kan hji zijn leven inrichten. Alles wordt hein immers gratis verstrekt. Nie mand weet precies wat hem méér inbrengt, waarvoor hij het best wordt betaald: voor zijn welsprekendheid in vele talen dan wel voor het feit, dat hij in alle talen zwijgt. Alles wat in Versailles en Londen werd besproken ls hem bekend. Wilson maakte op do groote conferenties van zijn, dien sten als tolk een dankbaar gebruik. In Ge nua kon hij zich de trait d'unlon tusschen Lloydl George en Barthou noemen. De ver gaderingen van den Oppersten Raad wa ren steeds voor hem toegankelijk en ln de dagen van strijd: was hij het, die de oor logsconferentie tusschen Pershing, Foch en Fremch mogelijk maakte. Eén ding slechts wordt van dezen Belg, die zijn leerstoel aan de Brusselscho uni versiteit vetrliet om zich geheel aan-zijn- tegenwoordig ambt te wijdeo, geëischt stil zwijgendheid. Camerlynck zwijgt intenser dan het graf. „Hij zwijgt als Camerlynck", pleegt men, sinds de conferentie, in Ge nua te zeggen. Niemand wordt méér achtervolgd door journalisten dan deze vriend, én niemand is méér verplicht de krantenmenschen op een afstand te houden. Niet slechts zijn ambtseed logt hem dat zwijgen op, maar alle politiëlegeheimen van Europa ei- schen dit. Alles wéét hij; alles heeft hij gehoord, zoowel de besprekingen tusschen de meest vooraanstaande staatslieden als de kleine intrigues. Bij kleine en groote tra gedies tusschen de volkeren verleende hij zijn bemiddeling. Wie ooit een conferentie bijwoonde waarop een aantal staatslieden, tusschen het ontbijt en de lunch, over het lot van werelddeelen heslisten, wie ooit generaal Dawes zag op het oogenblik, dat 'hij zijn secretaris wenkt: The Ruhr-question, pleasel, wie mocht constateeren hoe avon turiers van middelmatig intellect-bij der gelijke conferenties hunne particuliere aangelegenhèden naar voren weten te brengen, di© vraagt zich af wat de zwijg zame Camerlynck, als hij alleen is, van dit alles denkt. Zou hij eigenlijk nog wel denken? Zou hij zich nog kwaad kunnen maken? Of spelen zijp korte, dikke vingers maar al tijd werktuigelijk met den horlogeketting, terwijl hij zelf, devoot glimlachend, ge dachteloos door het leven wandelt? Toen Nansen den Volkenbond den doods strijd van tien millioen hongerlijdende Russen schilderde, toen hij het geld vroeg, noodig om een Engelschen kruiser te la ten bouwen ten einde die tien millioen stakkerds te kunnen reddqn, was het Ca merlynck die correct en-droog, woordelijk de redevoering van den noodkreet vertolk te. En Camerlynck was het ook die cor rect en droog, woordelijk de weigering van den Volkenbond overbracht, een wei gering, gelijk staande met het uitspreken van een doodvonnis. Vandaag dineert hij met Heri.ot en Mac Donald, gisteren was hij de vertrouweling van Ppincaré, en wie hem morgen zijn ge heimen zal biechten. Staatslieden vallen en staan op, maar Camerlynck blijft. Detectives speuren zijn gangen, na. Hij kan nooit telefoneeren, zonder dat het ge sprek wordi gecontroleerd. Amerikaan- sche uitgevers hebben hem kapitalen ge boden voor zijn memoires en waren be reid schriftelijk te verzekeren, dat ze pas over twintig jaar gepubliceerd zouden worden. Maar wat geeft een man als Oamer- lynak, voor wien alle staatskassen open staan, om geld? Zijn hersens omvatten, in vakjes ge rangschikt, Armenië, Duitschland, Oosten rijk, de Russen. Zou het hem iets' kunnen schelen? Er zijn immers dingen Avier om vang een zoodanige is, 'dat het mensche- lijk verstand ze niet kan omvademen» Eén d oode wordt beweend, duizend dood en be klagen wij, een millioen dooden zegt ons niets. Meer dan een goed gekleed'e machine kan Camerlynck eigenlijk niet zijn. Als deze man nog kon denken en voelen, hij ware zeer zeker niet meer wie hij is: de tolk Camerlynck. warring <m in --t zou hij dan hebben wil len profiteeren om een reusachtigen strooptocht te houden onder de rijken en grooten buit te behalen. Diezelfde fanta sie weet verder te melden, dat daags na Cartouche's'executie, zijn makkers, voor zoover niet gevlucht of gevangen- geno men, vergaderden, een nieuwen kapitein benoemden ,en ook onder dezen aanvoer der meestentijds de waakzaamheid der justitie wisten te verschalken en vrees te verspreiden door het geheele koninkrijk 1 Stel nu daartegenover de werkelijkheid, die uit de acten van het. proces, tegen Car touche in 1721 gevoerd:, blijkt, en men krijgt geheel Iets anders te zien. Zeker, een handiger zakkenroller dan Cartouche heeft totnutoe de wereld niet gezien, maar dat maakt hem niet tot een grooten ïjais- dadiger of een misdadiger in het groot. Zoo hij al een werkelijke bende onder zijn' bevelen heeft gehad, dan was de ge hoorzaamheid, hem betoond, toch geens zins groot. En moge het al zijn, dat hij in derdaad een. enkelen keer een slachtoffer genadig heeft behandeld; zoo b.v. een ar men drommel, die, toen men hem uit schudde, slechts 15 centimes bleek te be zitten, alleen op een dracht stokslagen tracteeitfe, wijl hij zoo weinig bij zich had; zoo ook rijke dames, die hij op- de meest beleefde manier behandelde en als bejooning daarvoor dwong hém te kussen, van werkelijk voornamen geest bij zijn i li. niwi WMWWWW i*i,»'"WywwW'" "f"P Jaarbeurs to Keulen. Wij ontvingen een tweetal reolame-bil- jettftn voor de Keulsche Jaarbeurs (Köl- uer Messe), die van 14 tot 19 September aldaar gehóuden wordt. Het eetno biljet •geeft een voorstelling van de bekende spoorbrug met een gezicht op den Keul- schen dom; de teekening ln modernen stijl, is zeer pakkend en decoratief, de kleuren zijn paars en sepia en Mauw, terwijl het opschrift in. gele letters naam en datum vermeldt. De jaarbeursvlag heeft op eon geel fond de letter M (gestyleerd). leeke- ning is van Franzen Lehman, druk van- de firma L. van Leer Co., Amsterdam. Nó. 2 is van .geheel anderen aard onbe stemd voor de land- en tuinbouw-afdee- llngder Jaarbeurs. De teekening stelt voor een zaaier, en is eveneens ini modere op vatting. Een groote M vormt den achter grond; op den voorgrond een gestyleerde boom en dito bloemen. Deze landwirt- schaftllohe Messe wordt van 80 Augustus tot 7 September gehouden. Rolf Lange ia de teekenaar, N. Seché de drukker; beiden té Keulen. Dat beteekent: Viermaal een ongewijzigde advertentie ter plaatsing opgegeven in de „Heldersche Courant" tegen driemaal bere kening. Wij ervaren dikwijls, vooral bij hen, die een z.g. kleine advertentie plaatsen, dat, wanneer een eerste plaatsing niet voldoende succes oplevert, vergeten wordt, om tijdig order tot herplaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last ten gevolge van een dergelijk verzuim te behoe den, adviseeren wij in den regel om direct opdracht te geven tot 4/3 X plaatsing. Zoo dra men dan geslaagd is, deelt men ons zulks mede en wordt dan de overbodig geworden advertentie uitgelicht. Onze cliënten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, dat zij ge adverteerd hebben. Probeert U dat ook eens! Deze bepaling geldt alleen voor adverten- tiën, welke niet volgens het goedkoope tarief voor handels-advertentiën ivorden geplaatst. N.V.Texels Eigen Stoomboot-Onderneming Op werkdagen: Vertrek Texel: 6,— v.m., 8,— v.m., 11,— van., 2,30 n.rm, 6,30 n.in. Vertrek Helder: 7,— v.m., 9,30 v.m., ,12,— midd., 4.15 n.mM 6,45 n.m. Op Zori- en Feestdagen: Vertr. Texel: 6,v.pi, 11,v.m., 5,80 mm. Vertr. Helder: 9,v.m., 12,midd., 6.45 n.m. Uit het Politle-rapport. Op het telefonisch verzoek om assi stentie verwijderde de politie gistermid dag uit de vrachtgoederen-loods aan liet Stationsplein een man, die in kennel ijken staat van dronkenschap bleek te ver- li eeren. Hedennacht hoorde een gurveiilee- rend agent, dat op den Kanaalweg luide getwist werd do->r eenige personen en bleek hem dat een vrouw door een marine schepeling was mishandeld. Proces-ver baal wordt opgemaakt. LAATSTE BERICHTEN. H.P.S.V.Wwf-elftal. Naar alle waar schijnlijkheid zal Zaterda.yniidd&g a.8. te half vier op het H.R.-C.-térrein aan het Tuindorp een wedstrijd plaats hebben tusschen de Hel dersche Politie Sportvereeniging en een Werf- elft&l. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 761^ te Toulouse. Laagste stand 742.4 te Aberdeèn. Verwachting: Meest matige Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaarbewoltk of ibetrokken met tij delijke opklaring, regeni of onweersbuien, zelfde temperatuur. misdrijven, gelijk men b.v. van een ge declasseerde uit hoogere kringeoi kon ver wachten, is door de bank geen sprake. Cartouche heeft dan ook geenszins, zooals men het wil doen voorkomen, jaren ach tereen door Parijs schrik en verderf ver spreid; niet meer dan een paar jaren heeft hij er, zeker niet zonder succes, ge opereerd, maar toen hij nevens aanvan kelijk nog onschuldige diefstallen en bë- roovingeii, tot moorden overging, en de Justitie zich wel gedwongen zag in te grijpen, was men hem vrij spoedig op het spoor.' Ongetwijfeld dank zij verraad. Als dan ook de aandacht op Cartouche wordt gevestigd, geschiedt dit eigenlijk niet, om dat zijn optreden zoo bijzonder stoutmoe dig was; integendeel, er zijn in de acht tiende eeuw in de straten van Parijs en op de landwegen van. Frankrijk heel Avat stoutmoediger benden opgetreden dan hij en zijn vrienden het geschiedt voor namelijk,, omdat zijn wijze van doen een zoo eigenaardig licht werpt op d.e toestan den, die in Parijs heerschten in den aan vang der achttiende eeuw, en die de Pa- sohe strate% al niet veel veiliger deden zijn dan de groote wegen van h'et uitge strekte koninkrijk. 'Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 7