ten leveren. Deze recruteering van bulten- landsdie arbeidskrachten neeant zulk een omvang aan, dat reeds Is voorgesteld een afzonderlijk regeeringsbureau er voor in te stellen. Fransche Interventie In de Spaansche zone? In de „Matin" schrijft Henry de Korab een artikel, waarin h# constateert, dat Spanje zijn Marokka arische zone ont ruimt (alleen Meülla eni Tetoean werden behouden) en dat daardoor hot Fransche protectoraat een gevaarlijken buurman op zijn flank krijgt, die in korten tijd toe gankelijk zal blijken voor de Duitsche propaganda. Dus: Frank rijk behoort het recht te krijgen, via nieuwe internationale conventies, om zoo straks in de verlaten Spaansche zone te intervemieeren, cLwjz. natuurlijk: dit bij het protectoraat te voe- gen* Vrij duidelijk wordt hier het doel van de Fransch koloniale partij aangeduid. Augustussneenrw. Was het verleden jaar op 21 Aug. de warmste dag van de zomermaand bij uit nemendheid, dit jaar sneeuwde en don derde het tegelijk lustig in de omgeving van Gherbourg en Harvrel En waar het niet sneeuwt wisselen hagelbuien de re genvlagen af. Voor de eerste dagen zien de weervoor- spellers nog geen veranderingl ENGELAND. t De positie van den Britschen vertegen woordiger te Moskou. De diplomatieke medewerker van de „Evening Standard" meldt nog omtrent de spionage waaraan de Britsche vertegen woordiger te Moskou, de heer Hodgson, bloot staat, dat het weliswaar overdreven is te zeggen dat hij een gevangene in zijn eigen huis en de bureaux der handelsoom- missie is, (maar dat niettemin de grootstq beperkingen zijn opgelegd aan zijn per soonlijke vrijheid. Rakowsky heeft be loofd de zaak te zullen onderzoeken toen hij onlangs naar Rusland ging, doch vol gens de jongste berichten Is de toestand nog hetzelfde. De beperking van de vrij heid van den heer Horgson is zoo ernstig, dat hij al in weken geen Russen' heeft kunnen ontvangen of Russische vrienden heeft kunnen bezoeken uit vrees dat de sovjetpolitie vervolgingefi tegen hen zou kunnen instellen. De telefoongesprekken met de handelsmissie worden afgeluisterd. Hodgson en zijn personeel worden voort durend door de politie bewaakt en ge volgd. Het schijnt, dat de spionage niet zoozeer gericht is tegen den heer Hodgson en zijn collega's, als wel tegen de bezoekers met name Russen. Er zijn voorbeelden van geweest dat na het be zoek de bezoeker nauwkeurig werd on dervraagd. Storm. Tengevolge van de stormen in de laat ste dagen der vorig© week liep een deel van Bristol onder. In sommige huizen in de buitenwijken stond het water tot dé eerste verdieping. Huisraad! en piano's dreven op de golven „als wrakstukken op zee". Londen, 25 Aug. Gedurende het einde v^n de week zijn verschillende deelen van Engeland geteisterd door onweersbuien, ge paard met hevigen regenval. De te velde staande gewassen hebben erg geleden. Te Bridgwater in Somerset stroomde het water tengevolge van een wolkbreuk als een vloed golf door de straten. De huizen liepen onder en veel vee is verdronken. Te Lochaber In Schotland heeft men een lichten aardschok gevoeld die zes seconden duurde. DENEMARKEN. De ontwapentngs-ptannen. Berlingske Tidende verneemt dat het kabinet de voorstellen tot ontwapening, die de minister van verdediging Rasmus sen .van plan is in de volgend© zitting van den Rijksdag in te dienen, formeel heeft goedgekeuwl. De voornaamste pun ten zijn de vervanging van het bestaande leger door een grenspolitie en de vervan ging van <4© tegenwoordig© vloot door een klein© vloot van Inspectievaartuigen voor -de visscherij en kustwachtbooten. Er zal een kleine luchtmacht worden be houden. Het ministerie van verdediging wordt afgeschaft. De jaarlijksche kosten worden geschat op ongeveer 11 millioen kronen plus „wachtgelden" voor d© over tollige manschappen van leger en vloot. ZWEDEN. Tweedracht onder de communisten. De oorrespondent van de „Morning Post" te Stockholm maakt melding van ernstige oneenigheid onder de Zweedsche communisten. De oppositie die geheel op het standpünt van Moskou staat, heeft de zer dagen met geweld de bureaux van het lx)lsjewieksche blad „Folkets Dagblad Poliken" in bezit genomen en en nieuwe hoofdredactie benoemd. RUSLAND. De Dni deelt mede, dat een door SL Peterburgsohe gouvernementeel© afdee- ling van volksgezondheid ingesteld onder zoek nnar den gezondheidstoestand van de arbeiderskinderen beneden den 14-ja- rigen leeftijd heeft uitgemaakt dat 82% daarvan tuberculeus is. Hoewel St. Peters burg steeds heeft bekend gestaan als een stad, waar zeer veel tuberculose voor kwam, is dit percentage niettemin hoo- ger dan verwacht werd. De Handelsvloot. op een te St. Petersburg plaats gehad heh- h-nde conferentie van zeelieden heeft Trotski, volgens een bericht uit Helsingfors, in een uitvoerige rede gewezen op de nood zakelijkheid van uitbreiding der Russische koopvaardijvloot Allereerst uit een econo misch oogpunt, opdat Rusland1 althans een gedeelte van de 80 millioen goudroebel, dis jaarlijks aan vrachten naar en van Ruslant betaald worden, in eigen zak te steken. Maar ook uit een militair oogpunt, want in geval van oorlog zou de handelsvloot aan de oor logsvloot grooten steun kunnen verleenen. En dit zal wellicht eerder noodig zijn dan door velen verwacht wordt, want „niettegen staande de vredelievende verklaringen van MacDonald en Herriot aldus zou Trotski gezegd hebben hangt een oorlog in de lucht en wij moeten ten allen tijde rekening houden met de mogelijkheid, dat wij onver wachts de Engelsche en Fransche oorlogs vloot voor onze havens zullen zien". Uit Moskou wordt inmiddels gemeld, dat de raad van volkscommissarissen der sowjet- unie een bedrag van 5 millioen goudroebel voor het bouwen van handelsschepen be schikbaar heeft gesteld en aan de staatsplan nen commissie opdracht heeft gegeven, een scheepsbouwprogramma voor het jaar 1924— 1925 te ontwerpen. (Onlangs werd gemeld dat de sowjet-regeering besloten had tot uit voering over een termijn van 5 jaren van een scheepsbouwprogramma, dat op een aan vankeljjk hooger bedrag kwam te staan: 65 pet. ervan zou reeds 107 millioen roebei kos ten!) Wolven en beren. In het gouvernement Nowgorod heeft, naar gemeld! wordt, een ware inval van wolven en beren plaats. Groote schade ls en wordt nog dagelijks aan den veestapel toegebracht, terwijl ook reeds menschen- levens vallen te betreuren. Pest Uit het gouvernement Astrakan komen berichjen over een sterke toeneming van het aantal pestgevallen aldaar. Men vreest voor het uitbreken van een epidemie. ITALIË. De Italiaansche ministerraad heeft zijn goedkeuring gehecht aan het werk van de Italiaansche delegatie ter conferentie van Londen. De minister van binnenlandsche zaken heeft verder medegedeeld, dat de binnenland sche toestand geleidelijk verbetert. Inmiddels blijven uit Napels berichten ko men van gisting en relletjes. Een bakkers jongen is door fascisten met dolksteken doo- delijk gewond. Trambeambten zijn door fas cisten mishandeld, hetgeen een gedeeltelijke tramstaking tengevolge heeft gehad De toe stand te Napels is vrij gespannen. Nieuwe onlusten te Napels. Londen, 25 Aug!. Men verneemt, dat te Napels politieke opstootjes hebben plaats gehad, waarbij 30 personen gewond wer den. Er zijn ongeveer 100 personen in verband hiermede gearresteerd VEREENIGDE STATEN. Uitzetting van misdadigers. De Amerikaansche regeering heeft een begin gemaakt met een uitzettingspoli tiek, die gericht is tegen misdadigers van niet-Amerikaansche nationaliteit. In alle gevangenissen der Unie worden deze lie den zorgvuldig uitgezocht en na het ver strijken van hun straftijd bijeengebracht op Ellis-eiland om vandaar naar hun ei gen land te worden teruggezonden. Ook worden in V. S. overal de buitenland- sche misdadigers die in de laatste vijf jaar uit de gevangenis zijn gekomen op gespoord om uit het land te worden ver wijderd. Maximumsnelheid ln New l ork. De staat New York heeft een wettelijke bepaling in het leven geroepen, welke beoogt, gemeentebesturen te verplichten de borden, waarop de tti-htIttihmanwihaih voor voertuigen in die gemeente wordt aangegeven van zonsondergang tot zons opgang voldoende te verlichten. Men heeft nu „schijnwerpers" vervaar digd, welk© aan de palen voor de straat- verichting dusdanig worden bevestigd, dat zij d© bedoelde .wit-geverfd© borden helder verlichten. De schijnwerpers wor den tegelijk met de openbare verlichting ontstoken en gedoofd. Dezelfde wet be-^ paald, dat d© maximumsnelheid niet min der mag zijn dan één mijl in drie mi nuten. De moordzaak te Chicago. De moordzaak-Frank begint thans weer de algemeene aandacht te trekken. In de eerste plaats omdat de ontknooping na dert en men in spanning verkeert over de vraag of er al of niet twee doodvonnissen zullen worden uitgesproken, en in de twee de plaats omdat men niu al aan de relletjes in de rechtzaal toe is: het publiek begint zich met d© zaak te bemoeilen. Het was Vrijdag al begonnen, toen een groote meiügte zioh met geweld den toe gang verschafte tot de zaal en daar zoo opeengepakt stond te dringen dat er lie den in het gedrang flauw vielen, terwijl uit de menigte kreten weerklonken: „Ze moeten hangen! Ze moeten hangen!" Op Zaterdag was er een herhaling van deze wanordelijkheden. Hoewél er een ver sterkte poiitie-macht voorf het gerechtsge bouw was geplaatst, wisten de opdringen de .menschen zich toch weer toegang te verschaffen. De beide voornaamste verdedigers Wal- ter Baohrach en Clarence Darrow zijn thans aan het woord geweest.» Vooral Darrow die een beroemd plei ter in strafzaken is, spreidde ©en schit terende welsprekendheid en een uiterst handige argumentatie ten toon. Met ge lijke vaardigheid hanteerde hij1 logica, medische wetenschap, psychologie en fi- losophle, om tenslotte te pleiten voor ver-' draagzaamheid en goed begrip van den gang der zaken, In treffende termen pro testeerde hij er tegen, dat in de rechtzaal, van den kant van het publiek, kreten wa ren gehoord, die den dood van de beidé beklaagden eischten. En hij zeide, het diep te betreuren, dat in een ordelijke samen leving en in de twintigste eeuw de dood straf nog mogelijk wias. De rede maakte veel indruk, doch de Zondag kwam er tusschen en gister, Maandag, kwam Cro- we, de ambtenaar van het O. M. aan het woord, die ongetwijfeld de doodstraf zal eischen. Vermoedelijk zal ook nog het vonnis worden uitgesproken. Het schijnt dat de kansen der moorde naars op een andere straf dan terdood brenging niet gunstig staan, doch hier bij dient in aanmerking te worden geno men, dat er een schakeering van stem mingen en onweegbare invloeden zouden kunnen aanwezig zijn, die van hier uit niet zuiver kunnen worden geconstateerd of meegevoeld, maar die niettemin tot een mildere uitspraak zouden kunnen leiden. Men zal het wel spoedig weten. Een draadloos N. T. A.-bericht meldt nog, dat duizenden mannen en vrouwen verwoed hebben gevochten om toegang te krijgen tot het gerechtsgebouw van Chicago, waar de beroemde advocaat Dar row zijii pleidooi zou houden voor Loeb en LeopoM. Darrow was eenmaal ge noodzaakt zijn pleidooi te staken wegens het lawaai op straat, toen de menigte het politiecordon verbrak en tevergeefs trachtte het gebouw te bestormen. CHINA. Tibet. Uit Peking wordt gemeld: De Panshan Lama en de Dalai Lama, de twee levende Boeddhas van Tibet, hebben diepgaand verschil van meening, veroorzaakt doordat de een den z.gji. ouden, de ander den nieuwen godsdienst aanhangt. Het gevolg van dit verschil van meening is, dat de „levende Boeddha van het Wes ten", de Panshan Lama, hals over kop moest vluchten voor den „levenden Boeddha van het Oosten", de Dalai Lama. De Panshan Lama was op weg naar de Dalai Lama om hem eens de waarheid te zeggen, toen het bericht kwam, dat de Dalai Lama met eenige duizenden gewapende volgelingen oprukte om derf levenden Boeddha van het Wes ten" aan zijn verstand te brengen, dat hij ongelijk had. Deze laatste commandeerde on middellijk rechtsomkeer en vluchtte naar China. De heer Lïoe Wen-Ting, Tibetaan en lid van het Ohineesche parlement, heeft nu de tusschenkomst van de Chineesche rëgeering ingeroepen om de beide Lamas aan het ver stand te brengen, dat zij als broeders moeten leven en zichzelf moeten beschouwen als bestuurders van twee provincies, die samen Tibet vormen. Gezien de kordaatheid van Dalai-Lama, gelooft men niet aan een spoe dige oplossing van het conflict in dien geest. JAPAN. Aardbeving In Japan. Uit Tokio wordt gemeld, dat dr. Tazaemon Nakamoera, de seismoloog van het Centraal Meteorologisch Observatorium aldaar, na uit gebreide onderzoekingen tot de gevolgtrek king zou zijn gekomen, dat binnen afzien- baren tijd weer een hevige aardbeving een groot deel van Japan of de omtrek van Japan moet treffen. Ook deelde dr. Nakamoera mede, dat Japan op het oogenblik één aard beving in twee dagen of twee in iedere drie dagen ondergaat, hetgeen meer is dan bij de aardbeving van September verleden jaar. Hoewel hij dit niet als een ongunstig teeken beschouwt, is zijn meening, dat een ernstige aardbeving spoedig te waditen staat KORTE BERICHTEN. In een voorstad van Berlijn is het Sa terdag op een vergadering tot een botsing gekomen tusschen communisten en le den van de rijksvlag zwart-rood-goud, 'waarbij 15 lieden zwaar'gewond zijn. Een© drie-en-vijftigjarige weduwe uit het dorp Hammer in Brandenburg is ge vangen genomen, onder verdenking de drie mannen, waarmee zij gehuwd' is ge weest, uit den weg te hebben geruimd. De oude karavaan-route van Damaskus naar Teheran is thans ook voor geregelde auto-diensten opengesteld Hierdoor is het mogelijk om, van Parijs uit, binnen twaalf dagen in de hoofdstad van Perzië te zijn. sche vliegers, die bezig zijn hün tocht om de wereld te voltooien, zijn te Iviglbet (Zuid- Groenland) aangekomen. Zij hebben gemeld, dat zij nieuwe motoren moeten hebben alvo- rens van Groenland1 te kunnen doorvliegen naar Indian Harbour. De Italiaan Locatelli is gevonden. De knn- ser „Richmond" heeft dqn Italiaanschen vlieger opgepikt 125 mijl ten oosten van Kaap Ftferwell. Het toestel is vernield Een staaltje van onverschrokkenheid. De vlieger-sergeant Jackson Brett van de Koninklijke Luchtstrijdkrachten heeft een moedig staaltje volbracht toen de machine, waarin hij zat op een hoogte van 6000 vlam vatte door een lek in de benzineleiding Hij klom uit de cabine op den vleugel, ging over den rand hangen endoofdehet vuur met een bluschapparaat. Zijn moedig ge< u redde zeven collega's, die zich aan boord be vonden. De bestuurder kon op het vliegve.1 van Bircham Newton in Norfolk een veilige landing maken. Behalve de.beschadiging van het schroeien mankeerde er aan het toestel en den motor niets. LUCHTVAART. De vliegtochten om de wereld. Londen, 23 Aug. Volgens berichten uit New-York heeft de Amerikaansche kruiser Richmond, die in verband met den vliegtocht van de Amerikanen tusschen Reikjavik en Frederiksdal kruiste, bevel ontvangen zich onmiddellijk aan te sluiten bij de oorlogs schepen „Barry" „Raleigh", die naar de Oostkust van Groenland onderweg zijn om te zoeken, naar den Italiaanschen vlieger Loca telli, over wiens lot men zich ongerust maakt. De Amerikaansche vliegers zullen via Fa- rewell hun tocht naar Labrador voortzetten. Londen, 23 Aug. Blijkens later ontvan gen telegrammen uit Frederiksdal (aan de Zuidpunt van Groenland) is de Italiaansche vlieger Locatelli, die tegelijk met de beide Amerikaansche vliegers uit Reikjwik was vertrokken, niet in die plaats (Frederiksdal) aangekomen. Men houdt het er voor, dat hij n één rek doorgevlogen ls naar Belle-isle op New-Foundland. De voor Amerika gebouwde Zeppelin zal eind dezer maand een proeftocht over Zwitserland maken en wel over Zurich, uzern, Bern en Zazel. De vliegtochten om de wereld. Washington, 24 Aug. De Amerikaan- Een rumoerige uitzetting. Zaterdagmorgen halfelf verschenen een 'deurwaarder en eenige kruiers in de Buiten Brouwerstraat te Amsterdam, met het doel de woning op nummer 19-driehoog-achter te ontruimen. Dit gedeelte werd bewoond; door eenen Herman, een jongen man, die vroeger steun trok van de crisis-commissie, maar wiens steun onlangs is ingetrokken. Daar hij eenige maanden huur schuldig was, werd hem de huur opgezegd en daar hij niet vrij willig wegging, volgde de gerechtelijke uit zetting. Op het oogenblik, dat de deurwaarder en zijn helpers hun taak begonnen, was Herman niet thuis», maar even later verscheen hij, waarschijnlijk door vrienden gewaarschuwd. Hij ging naar boven en bedreigde den deur waarder met een schoenmakerstest. De deurwaarder en de kruiers, die niet gewa pend waren en tegen den woedenden man niets konden uitrichten, gingen naar het voorvertrek, dat zij achter zich sloten. Herman poogde met een leest de deur te rammeien, wat echter niet gelukte. Hij is daarna naar den zolder gegaan, waar hij van het dakraam uit, het hjjschtouw, dat reeds uit hing, stuk sneed. De deurwaarder maakte van de gelegenheid gebruik om naar buiten te komen. Hij vroeg om politie-hulp en nam verder een afwachtende houding aan. Een commissaris, inspecteurs eq agenten te voet en te paard verschenen weldra ter plaatse. föoodra de gewapende macht in de straat was, begon Herman van het dakraam uit een bombardement. Eerst smeet hij de leest naar beneden, welke in gruzelementen viel, en daarna volgde het zware ijzeren katrol van het hijschtouw. Niemand werd getroffen. De commissaris sommeerde, den aanval te staken, maar daar Herman daartoe niet be reid bleek, maakte de politie van de vuur wapenen gebruik. Een kogel ging door een der raampjes, andere stuitten af op de kroon lijst. Herman trok zich terug. Hij was niet geraakt. Een der inspecteurs en eenige agenten gingen naar boven, waar zij op nieuw verzet stuitten. De vrouw van Herman wilde met een kachelplaat slaan. Herman zelf dreigde met een zwaar stuk hout. Aan de sommatie: „Leg neer, of wij schie ten!" werd gevolg gegeven. Herman, die een bekende van de politie is, en reeds meerma len ernstig verzet heeft gepleegd, werd ge arresteerd. Op de trap éioeg hij wüd om zich heen en het kostte de uiterste moeite hem beneden te krijgen. Op de straat kreeg hij de boeien aan. Het bleef nog geruimen tijd rumoerig in de buurt van de Brouwerstraat en politie bewaking bleef achter. De uitzetting van het weinige huisraad verliep verder vlot. Tegen drie uur 's middags is het in de Buiten Brouwerstraat opnieuw rumoerig ge worden. De polittw-auto kwam en de vrouw van Herman werd uit de woning gehaald en medegenomen naar de Warmoesstraat. Da delijk was er een groote volksoploop en het regende verwenschingen aan het adres van de politie, die nu ook de vrouw kwam arres- teeren. Intussehen, van een arrestatie was geen sprake, de vrouw moest alleen als ge tuige gehoord en daar zijn niet vrijwillig kwam, werd zij maar gehaald. Na het {Kerhoor is zij weer vrijgelaten. Het beetje huisraad bleef tot 's avonds op straat staan. Tegen donker is het door ge meente-personeel weggehaald. De vrienden van Herman hadden besloten, dat weghalen te verhinderen, maar de politie was er ook nog en hield de betoogers op een eerbiedigen afstand. Alles is verder zonder ongelukken afgeloopen, maar wel hebben bereden «gen ten nog eenige malen ruim baan moeten maken. De malversaties te Zeist De drie verdachten van de malversaties aan de Boaz-Bank te Zeist zijn Zaterdagoch tend naar Utrecht overgebracht en ter be schikking van de justitie gesteld. Een der gearresteerden, zekere Z. uit IJs- selmuiden, wordt ervan verdacht de verduis terde gelden gebruikt te hebben voor het oprichten van een drukkerij in zijn woon- £Lh®L'£?L" 'ezen we nog het volgertde: nul wdi de Zei8ter Politie heeft, daïd dV nrtSJT' öan86toond. dat inder- tpHo u den direot«ur verduts- f"miii5 Len T?eer. waren aangezuiverd door familieleden. De directeur moet het geld heb- l en aangewend voor1 speculatie met mede weten van zijn bediende. In totaal moet de recteur zich daartoe Indertijd een bedrag heuin jm' hebben toegeëigend. De ve^dSrd10 wPlk hLrUim f 4<,•00(, hebben rauisterd, welk beding niet weer werd teruggestort, maar aan allerlei werd uitgege ven. De boeken, welke de bediende onder zHn berusting had, werden dadelijk na de ar ree. tatie door de politie in beslag genomen, docj, het heet, dat de bediende er tevens een ei^ administratie op na hield om in de officieeu bescheiden zijn onrechtmatige handelinogj. aan de contróle te kunnen onttrekken. Naar het heet, werden stortingen deels ten eigeQ bate aangewend en dan voor het geredu- ceerde "bedrag geboekt, terviii 1'«talingen in de boeken werden genoteerd, verhoogd niet het bedrag, dat de bediende in eigen zak deed verdwijnen. Gebleken is, dat hij zijn jonge vrouw wilde ontvangen in een nieuw ge bouwd huis, dat hij huurde .tegen 800 p®r iaa»*, welke huursom ongeveer overeenkwam met zijn salaris, zoodat hij vermoedelijk ge- droomd heeft het weekïeleventje ongestoord te kunnen voortzetten. 'Zaterdag werd in de timmermansschu® van den schoonvader een prachtige nieuwe inboedel in beslag genomen en in een vier tal autovrachten naar het politiebureau over gebracht, Een nog niet betaald orgel moet door den handelaar zijn weggehaald. Onder dq cliëntèle van de Boaz-Bank be hoort ook het Chr. Lyceum te Zeist en het moeten vooral de lyceumgelden zijn, die door den bediende ten eigen bate werden aanm. wend. Het bankbedrijf wordt met het Utrecht, sche personeel voortgezet. Verkeersongevallen. Uit Eindhoven wordt aan de „Telegr." gemeld Zondagavond te circa half tien bevond zich een autobus van de firma van Hout— Spierings op den Geldropschen weg in de nabijheid van het gehucht Poeyera. in die bus waren verschillende reizigers, van wie één aldaar wou afstappen. Deze reiziger had een rijwiel bij zich', hetwelk de chauffeur op den imperial van de bus had geborgen. De chauffeur klom op den wagen. Tegelijkertijd kwam echter een personentram uit de richting Eindhoven aangereden. De chauffeur, die zijn wagen naast de lijn had geplaatst, trachtte nog bij het stuur te komen om verder den weg op te rijden. Hij kon echter niet meer voorkomen, dat de tram de autobus van voren aanreed, ten gevolge waarvan dezen naar den anderen kant van den weg werd geslingerd, waarna zij omkantelde. Won derlijk genoeg bekwamen slechts twee inzittenden een paar sahrammen. De anderen kwamen met de schrik vrij. De autobus is grootendeels vernield. De politie stelt een nader onderzoek in. Aanrijding met doodclljken afklop. Zondagavond omstreeks negen uur heeft een aanrijding met doodelijken afloop plaats gehad op het Spui voor perceel 165 te 's Gravenhage. Een tot nog toe onbe kend gebleven vrouw van ongeveer 60 jaar wilde plotseling de straat oversteken. Zij werd toen door een passeerende taxi gegrepen. Toen een dokter van den Ge neeskundigen Dienst ter plaatse kwam, kon hij slechts den dood constateeren. De auto en de bestuurder, zekere De R., I werden naar 't hoofdbureau van politie gebracht. Uit een onderzoek door deskun digen ingesteld, bleek dat de auto in orde was. Ook is niet gebleken, dat de chauf feur schuld aan het ongeval zou hebben. Na het onderzoek is de chauffeur weer vrijgelaten. Verduistering van t millioen francs. De politie heeft in Nederland en in Frankrijk het signalement bekend ge maakt van een Brusselschen bankier, E. de S., die verdacht wordt van verduiste ring van zes millioen francs. De S. had een kantoor te Ixelies bij Brussel; hij leidde een weelderig leven, had een groot huis en verschillende auto's. Men gelooft dat hij de wijk heeft genomen naar een van beide genoemde landen. Erüstig ongeluk op den Rijn. W eer een kind uit den sneltrein gevallen Zondagavond te haifnegen is ter hoogte van den overwèg bij Kethel een meisje van vyf jaar uit den sneltrein 229 geval len. I)e vader die het ongeluk zag gebeu- ien, trok-onmiddellijk aan. de noodrem, waarna de trein stilstond. Een, in den trein aanwezige geneesheer constateerde a,leen oen niet ernstige wonde aan het achterhoofd van het kind. Het ongeval verwekte evenwel groote oonsternatie on der depassagiers. (TeL) De onbewaakte overwegen. Op een overweg nabij Beilen zijn gi* termorgen een paard en wagen door een I'-trein die uit Groningen kwam, gegfO- £"ri en vermorzeld. De «landbouwers Koerts en Koning uit Swiggelte werden gedood. Het paard en een der slachtoffer® zÜn bijna 0*311 K*M, meegesleurd. Intern. Sneeuwbaltrust. I11 verband met het erploiteeren in Den laag van een z.g. Sneeuwbal door de In ternationale Sneeuwbal-Trust, waarvan net kantoor is gevestigd Raamstraat te s Gravenhage, vestigt de oommissarW van politie der afdeeling D. aldaar er de aan (acht op, dat de stambooimkaarten zen Sneeuwbal de onderteekening dra gen yan P. A. O. Sten nebrink als dlre£ teur, tegen wien door den cémrnissarij van politie is gewaarschuwd in verband i' De Zeppelin voor Amerika. Vijf menschen verdronken. Men meldt vit Essen aan de „N. R. Ot." dat Zaterdagavond op den Rijn bij Duis burg het scheepje „Nordster", toen het van een sleep was losgemaakt, door de sterke stroom tegen een ander schip is terecht gekomen en doormidden gebroken. De Nederlandsche schipper W. Kuyper, zijn vrouw en drie kinderen, die in de kajuit waren, zijn verdronken. Twee knechts, die op het dek stonden, vielen overboord, doch konden gered worden. De oorzaak van het ongeluk ia nog niet geheel duidelijkmen zegt dat er een misverstand tusschen den kapitein en den schipper is geweest over de aanleg* plaats.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 2