NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA 52ste JAARGANG DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1924 Verschijnt Dinsdag-, Donidleaidag- en Zaterdagmiddag Redöcteair-Uitgever: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 r- Telefoon: CO en 412 Ingezonden Mededeellng. Vraagt uwen winkelier i Lioht op voor auto'f en fietsen Donderdag 28 Aug Vrijdag 29 VOLKENBOND. De as. bijeenkomst Buitengewone belangstelling heeradht te Londen voor de bijeenkomst van den Volkenbond, die dit jaar op 1 September te Genève vergadert. Men voelt dat de eerste stap tot den werkeljjken Europee- schen vrede gedaan is op de onlangs te Londen gehouden conferentie en men verwacht dat in dezelfde richting te Ge- mève zal worden voortgegaan. De aan staande vergadering van den Volkenbond wordt voor de belangrijkste gehouden, die tot dusver heeft plaats gehad. De voor naamste deelnemers aan de Londensche conferentie hebben allen getuigd dat er een nieuwe geest heerscht op het gebied van de internationale betrekkingen. Deze zal misschien de vergadering helpen om eenige middelen te bereiken voor het ver minderen van het oorlogsgevaar in dier mate dat de volkeren zioh veilig genoeg voelen om tot een beperking der bewape ning over te gaan. Voor de eerste maal trekken de vraag stukken van de veiligheid en de ontwape ning, die op het program van den Vol kenbond voorkomen sinds zijn oprichting de bijzondere aandacht van iederen Euro- peeschen staal Bijna alle geven blijk van hun belangstelling door hun vertegen^ woordiging te Genëve te versterken. Mac Donald en Herriot hebben in dit opzicht den toon aangegeven door te besluiten in persoon te gaan. MacDonald vertrekt a.s. Dinsdag en keert vermoedelijk Maandag daaropvolgend terug. Ofschoon het niet officieel te Londen wordt bevestigd is het zeer waarschijnlijk dat de beide premiers, die tijdens de laatste onderhandelingen de meest hartelijke persoonlijke betrekkin gen hebben aangeknoopt samen van Pa rijs naar Genève reizen. De verschillende gezichtspunten ïn zake de veiligheid en de ontwapening vraagstukken zullen vermoedelijk het meest de aandacht van de vergadering" vragen en zeker de groote belangstelling van het publiek trekken. Invoer van Dultsche goederen naar Engeland. Ter aanvulling van de reeds eerder be kend gemaakte overeenkomst tuqpchen de Dultsche en Britsche regeeringen om op een nader te bepalen datum do „Repara- tion Act" miet de daaraan verbonden in voerrechten van 26% op Dultsche goede ren bij invoer in Engeland weder in wer king te stellen, deelt de Ned. Kamer van Koophandel voor Duitschland mede dat haar gebleken is dat van Nederland af komstige goederen, ook al zijn deze ge heel of gedeeltelijk van Dultschen oor sprong, vrij van deze invoerrechten zul len zijn, mits zij uit Nederland afgezon den zijn en afkomstig van een zich in Nederland bevindenden voorraad, terwijl bovendien moet vaststaan, dat toen deze goedezen van Duitschland naar Neder land vervoerd werden, Engeland niet de eindbestemming was. Jlm Larkln. ■Ttm TjtflHn de bekend© Iersche erbei- dersleider, die sinds Juni' in Rusland ver toefd heeft, is Maandag te Dublin terug gekeerd, waar hem een geestdriftige ont vangst is bereid. In een toespraak zei Lar- kin, dat hij 16.000 mftlen ver gereisd heeft en met behulp van token 20 mü- lioen lieden heeft toegesproken. Hij ont plooide een roode vlag, welke, naar hij zeide, een geschenk was van het Russi sche volk aan de Iersche werklieden. De derde internationale heeft 25 lieden be noemd om de wereld te rageeren en daar is Larkin er één van. Ook is hij benoemd tot bataljonscommandant in het sowjet- leger, dat bereid is de Iersche werklieden te hulp te komen. Voorts verklaarde Lar kin nog, dat er binnenkort Russische schepen in de haven van Dublin verwacht mogen worden. De Londensche oudergrondsche spoor. Het bouwen van twee nieuwe tunnels voor de uitbreiding van den ondergrond- scheni spoorweg van Oharing Cross naar Kensingtom ouder de bedding van de Theems door belooft een moeilijk karwei te worden, daar men op twee plaatsen den bestaanden tunnel, dl© het eindpunt vormt van de lijn naar Hampstead moet kruisen. Het werk wordt bij saamgeperste lucht uitgevoerd. Negenhonderddertig duizend kubiek yards grond moeten worden uitge graven, en deze wordt op schuiten naar zee gesleept en daar overboord geworpen. De Mauretanla De „Mauretanla" van de öunard: lijn heeft een nieuw record gemaakt tijdens den over tocht over den Atlantischen Oceaan. Het schip legde d'e reis van New-York naar Oher- hourg af in vijf dagen een uur en egen-en- veertig minuten; de gemiddelde snelheid was 26.25 knoopen en Op twee achtereenvolgende dagen legde het 625 en 626 mijl af, hetgeen ook een record' ls. Hiermee heeft de „Mau retanla haar eigen record van tien dagen geleden toen zij van Oherbourg naar New- York in vijf dagen drie uur en twintig mi nuten voer, verbeterd. ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.60; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W. Indiö p. zeepost f2.60; ld. p. mail en overige landen 14.20. Zondagsblad r«P. f 0.60, f 0.70, f 0.70, f 1.20. Modeblad raap. f 0.96, f 1.26, f 1.26, f L60 Losae nummers der Courant 4 et.; fr. p. p. 6 cb. Poet-GlrorekenlE;," No. 16066. ADVERTENTIE N: 20 et. p. regel (galjard)Ingez. meded. (kolombreedte nle redaetion. toiket) 60 et Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 ct, elke regel meer 10 ct bij vooruitbetaling (adres: Bureau v.d.bladi en) met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijano. 4 ct

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 1