De „Lntine". Nu onlangs weer is begonnen met het zoe ken naar het goud van de „Lutine" is het misschien niet ongewenscht een en ander omtren t de geschiedenis van dit schip in her innering te brengen. Velen hebben van de „Lutine" gehoord', maar weinigen wellicht weten nog iets aangaande de geschiedenis van dit merkwaardige schip. De „Lutine" is gezonken in den nacht van 9 op 10 October 1799 tusschen Terschelling en Vlieland en „Lloyd's List and Shipping Gazette" bracht er onlangs iets van in herin nering. In 1785 werd de „Lutine", een oorlogsfre gat met 32 kanonnen, in dienst gesteld bij de Fransche marine. Op 11 October 1797 maak ten de Engelschen, onder admiraal Duncan, het schip buit bij Kamperduin. Het voer daarna onder Britsche vlag. De meening is verkondigd» dat de „Lu tine", toen zij verloren is gegaan, op weg was naar Texel met geld, voor het Britsche gouvernement verzonden voor de betaling van de. Britsche troepen in Nederland. Er bestaan echter geen aanwijzingen voor de gegrondheid van deze meening. Wel is be kend1, dat in de eerste dagen van October admiraal Duncan, die aan boord was van de „Kent", welke bij Yannouth lag, aan de ad miraliteit berichtte, dat kooplieden, die geld moesten overmaken naar het continent, om hun crediet aan te zuiveren, een oorlogsschip hadden gevraagd voor het transport van een aanzienlijke som geld, daar er geen koop vaardijschip beschikbaar was. De admiraal had het verzoek ingewilligd en de „Lutine" aangewezen om het geld naar Cuxhaven te brengen. Het fregat verging in een zwaren N.N.W. storm. Er waren slechts twee overlevenden; één vani hen stierf dadelijk na zijn redding, en de ander, een notaris, overleed nog vóór hjj in Engeland was teruggekeerd. Hij had slechts een beknopt relaas van het gebeurde kunnen geven, waarin hij zeide, dat het schip was „bestemd voor Texel", wat vreemd1 klinkt in-verband met het bovenstaande. Llovd's, die de lading had verzekerd, stelde vast, dat het geheele schip was verloren. Intusschen, hoe groot de waarde van die lading was, valt niet meer vast te istellen. Het schip voer voor zijn laatste reis in oorlogstijd, de documenten, welke iets omtrent de waarde van den schat zouden kunnen vertellen, zijn verloren gegaan, en het is dan ook niet meer uit te maken, of de waarde, welke nog in het wrak, of in het zand1 daaromheen, ligt, nog slechts een paar duizend pond sterling of misschien meer dan een millioen vertegen woordigt. De grootste som, welke in den loop der tijden is genoemd, beliep 1.027.000. In het begin van de 19e eeuw hebben Ne- derlandsche visschers en zeelieden reeds goud en zilver tot een aanzienlijk bedrag, 55.000 opgevischt. Tweederde gedeelte van dat geld kwam aan de Nederlandsche re- geering. In 1821 verkreeg de heer Pierre Eschau- zier van de Nederlandsche Regeering het uit* sluitend recht om de Dut ine" te lichten, on der voorwaarde, dat de helft vam den gevon den schat ter hand zou worden gest eld aan de Nederlandsche Regeering. De pogingen van den heer Eschauzier waren practisch nihil. Een jaar later, in 1882, heeft de Nederland sche' Regeering zich bereid' verklaard de haar toekomende helft van den schat over te dra gen aan Lloyd's. Sedert heeft dit Britsche lichaam tal van overeenkomsten aangegaan met personen, die den schat te voorschijn wildten brengen, maar alle pogingen waren tot nu toe z er teleurstellend. In 1910 is nog een Britsche expeditie er op uitgetogen, maar stuitte op onoverkome lijke moeilijkheden door de massa's zand, waaronder het wrak lag bedelven. Er zijn toen slechts enkele ducaten opgezogen. Thans heeft een Nederlandsch syndicaat een nieuwe poging ondernomen. Een nieuw systeem van berging zou hierbij worden toe gepast en het bergingsvaartuig „GerardT is naar Terschelling gegaan. De poging moest echter voorloopig worden opgegeven, omdat, ter plaatse waar de „Lutine" moet liggen, te weinig water stond om te kunnen manoeu vreeren. Het ligt echter in de bedoeling om, zoo spoedig als de omstandigheden het toela ten, haar te hervatten. Een typische herinnering wordt in Enge land' aan de „Lutine" bewaard', ml. de in alle Britsche scheepvaartkringen bekende „Lu- tine"-bel bij Lloyd's, welke wordt <reluid als aankondiging, dat een schip over tijd is. Deze bel is bij ©en van de lichtingspogingen uit het schip gehaald. De voorzittersstoel en de bestuurstafel van* Lloyd's zijn gemaakt van hout, afkomstig van het roer der „Lutine". Auto-ongelukken. Op den hoek van de Parkstraat en de Mau- ritskade in Den Haag is Maandagavond een auto, die met een vaart reed van ongeveer 60 K.M., tegen een anderen auto, die een mati gen gang had', opgereden. Persoonlijke onge lukken zijn er niet gebeurd:. Het is gebleken, dat de bestuurder van eerstbedoelden auto onder den invloed was van sterken drank; tegen hem is proces-verbaal Opgemaakt. Te Velseroord zijn twee autobussen tegen elkaar gebotst. Een bus sloeg over den kop; daar zaten geen passagiers in en de chauf feur had' zich tijdig in veiligheid weten te brengen. In de andere bus werd een passa gier door glasscherven gewond. De politie heeft de gehavende bussen in beslag geno men. •Maandagavond laat is te Utrecht bij de Gatharijnebrug een auto in den Catharijne- singel gereden. De bestuurder wist zich zwemmende te redden; een 20-jarig meisje, dat mede in den auto zat, is verdronken. Haar lijk is opgehaald. De politie stelt naar de oorzaak van het ongeval een onderzoek in. Waarschuwing. De Commissaris van Politie, afdi. D., te 's Gravenhage, waarschuwt tegen het af leveren van goederen (kaas, enz.) aan Dirk Uittenboogaard, geb. te Bodegraven, 2 December 1888, zich noemende kaashan delaar, wonende te 'a Gravenhage, Rijs- wijkaohe weg 224. HU reist het platteland af en koopt voornamelijk groote hoeveel heden volvette kaas bij landbouwers. O. deed hij zulks bij meerdere landbouwers in den omtrek van Zoeterwoude. Betaling blijft steeds achterwege. De moord ln De Rlemerstraat te den Haag De politie bleef nog steeds aanwljzin gen ontvangen in deze moordzaak, aan wijzingen, waarop telkens een onderzoeik wordt voortgebouwd, tot nu toe nog steeds zonder succes. Om meer aanwijzingen te verkrijgen, heeft men besloten een belooning van 400 beschikbaar te stellen voor dengene, die aan de politie zoodanige inlichtingen verschaffen 'kan, dat deze binnen een jaar tot opsporing en veroordeeling van den dader leiden. Inlichtingen worden ingewacht bij den commissaris der afd. C., Alexanderplein te 's-Gravenhage. Verduistering. Een kapitein der militaire administra tie is door den Krijgsraad te 's Hertogen bosch veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met ontslag uit den militairen dienst met ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen, wegens het als ambte naar opzettelijk geld, dat hij in zijn be diening onder zich heeft, verduisteren. Zooals men zich herinneren zal betro:' het een bedrag van ruim 40.000; de ka pitein had de wijk genomen naar het bui' tenland en werd te Athene gearresteerd, Beschuldiging van de politie. In het soc.-deam weekblad De Arbelc worden 'beschuldigingen geuit tegen den commissaris van politie te Culemborg den heer Blok, in verband imet den dub belen moord aldaar, omstreeks Kerstmis van het vorige jaar. De commissaris van politie zou opzettelijk het onderzoek in deze moordzaak hebben belemmerd en met opzet het dwaalspoor hebben gevolgd dat de moordenaar hem had gewezen. De schrijver van het artikel in De Ar beid is, naar Het Volk meldt, Otto Beus te Culemborg. Unfaire bezorgings-concurrentie. Sedert geruimen tijd trachtten de mid d en sta ndsorganisaties te Deventer een eind te doen maken aan een handel in al lerlei levensbehoeften, gedreven door een organisatie van postpersoneel te dezer ste de, De organisaties hadden daarbij de mo gelijkheid op het oog, dat open verzon den handelscorrespondentie met handels- aanbiedingen het postpersoneel in verlei ding zou brengen, daarvan kennis te ne men ten bate van eigen verkoopsorgani satie. Tenslotte heeft de Kamer van Koophan del deze zaak aangevat en een onderzoek ingesteld', waarbij het, naar aanleiding van door de Inkoopvereeniging van het oost- personeel gedane aanbiedingen tot het coöperatief betrekken van aardappelen en brandstoffen, kwam tot vervolging van een brievenbesteller, die in Mei j.L onge- frankeerde drukwerken bezorgde aan klanten der bedoelde inkoopvereeniging, tijdens en tegelijk met zijn gewone dienst- postbestelling en welke drukwerken be trekking, hadden op de zaken der inkoop vereeniging. De man werd dienaangaan de disciplinair gestraft en heeft wegens 't gepleegde feit excuus verzocht. Niettemin is de zaak vervolgd. Het O. M. bjj het Kantongerecht te De venter achtte hier een ernstige overtre- dig gepleegd. Immers, beklaagde stelde de inkoopvereeniging der postbeambten in de gelegenheid, ongefrankeerde circu laires te verzenden, 'waardoor het Rijk werd benadeeld, terwijl het tevens unfair is tegenover den geregelden handel, die voor het rondzenden van zijn handels- aanbiedingen porto moet betalen. De eisch tegen beklaagde, alsook het vonnis, luidde 40 boete sub. 40 dagen hechtenis. Haar man vermoord. De gearresteerde 55-jarige vrouw uit Hamimer (Brandenburg), die ervan 'be schuldigd werd, haar drie echtgenooten om het leven te hebben gebracht, heeft bekend haar derden man te hebben ver moord. Na een twist heeft zij den 75-jari- gen man met een scheermes den hals doorgesneden. De verkeersregelen. Een volgende maand zal in België ge durende een week propaganda gemaakt worden voor de opvoeding van het pu bliek inzake het verkeer op den openba ren weg. Het ministerie van wetenschap en kunst zal 500.000 prentbriefkaarten uit- deelen, waarop allerlei straat-ongelukken en de oorzaken ervan (geïllustreerd wor den. In de bioscopen zullen verkeers- films vertoond worden. Verder zal de pro paganda met aanplakbiljetten, onz. voerd worden. Door een wesp ln de tong gestoken. De voerman V. te Rotterdam had, zoo lezen wjj in „de Rotterdammer" (a.r.), een zware vracht te verplaatsen waarhij zijn paard stapvoets moest loopen. V. wilde nu zijn boterhammen verorberen. Hij had een paar happen genomen, toen de man plotseling een brandende pijn in den mond voelde. Verschrikt spuwde hij zijn brood uit en bemerkte tot zijn niet ge ringe verbazing, dat met het brood een doorgebeten wesp zijn mond uitkwam. Het beest had nog kans gezien» om even voor zijn overlijden een flinke prik in V.'s tong te geven. De geheele mond is door den steek opgezwollen, zoodat de on fortuinlijke voerman zióh onder behande ling van een dokter moest stellen. Een dlkkert In de badplaats Kellerhufer is dezer dagen op 61-jarigen ouderdom de meubel maker Heinrich Felg overleden, die we gens zijn buitengewone dikte ver buiten de grenzen en bij de talrijke badgasten een bekende persoonlijkheid mocht hee- ten. Hij woog 500 pond en moest altijd op twee stoelen zitten. Een zonderlinge verdwijning te Parijs. Een mannequin uit een der groote mode magazijnen van de Parjjscbe Rue de la Paix, een meisje van 17 jaar, mlle. Gisèle Mathieu, maakte onlangs in een café kennis met een Italiaansch jongmensch. Er ontspon zich een begin van een liefdesroman, en d'e jongelui verd wenen weldra uit Parijs en maakten een reisje door Italië. De ouders van het meisje kregen na eenigen tijd bericht van bun doch ter uit Marseille; daarna een lange poos van stilzwijgen. Eindelijk, op een dag in Juni, verscheen de Italiaan voor de ontstelde ouders, en deelde hun met ijzige kalmte mede dat hun dochter tijdens het verblij f van het paar te Brussel spoorloos was verdwenen. Hij had het meisje even op een bank laten wachten, terwijl hij een boodschap ging doen, en toen hij terugkwam, was zij weg. In geen der oorden van vermaak, waar zij zich ge' zamenljjk plachten te vertoonen, was zij te ontdekken. Vruchteloos had hij nog eenige dagen naspóringen gedaan. Maar drie dagen na dit bezoek ontving de heer Mathieu, de vader van het meisje, een briefkaart van den volgenden inhöud': „Wan neer ge uw dochter wilt weerzien, kom dan dag om 10 uur 's avonds, bij de Porte de la Villette, op de fortificaties. Zorg een en veloppe met 10.000 francs bij u te hebben- Indien ge de politie waarschuwt, weet dan dat onze maatregelen genomen zijn; en wan neer het geld niet wordt gestort, zult ge niets meer van uw dochter hooren: ze zal op de manier van Landlru verbrand worden." De onderteekening werd' gevormd! door een zwarte hand en een dolk. Mathieu liep onmiddellijk naar de politie. Vergezeld van eenige inspecteurs ging hij naar de afgesproken plek, maar op het mo ment, dat het gezelschap aankwam, hoorde men een fluitsignaal en zag men eenige ge stalten wegvluchten. Inmiddels werd de Italiaan, Galante ge naamd, spoedig gearresteerd! Er wordt onder zocht of zijn handschrift hetzelfde is als d?t van de briefkaart, Reeds is ontdekt» dat hij een vonnis wegens diefstal te zijnen laste heeft. Hij zit thans in voorloopige hechtenis en heeft dit is wel merkwaardig in dien tiid tallooze sympathiebrieven van in Frank rijk wonendé Italiaansche vrouwen ontvan gen. Uit deze brieven blijkt, dat het begrip „vrouw" iets zeer vertrouwds voor hem is. Deze dames sturen hem bovendien aardig wat cadeaux en versnaperingen. De politie vraagt zich thans af, of men voor een mystificat'e staat of voor een vreemd soortig misdrijf, uitgebroeid' in het brein van geheime Italiaansche vereenigingen. Een uit gebreid onderzoek wordt ook in het buiten land ingesteld, om Gisèle Mathieu te vinden. („Tel."). NIEUWE UITGAVE. Adresboek der gemeente Hélder. Uitgave Noord-Holland's Dag blad, Alkmaar. Prijs Wij ontvingen een nieuwe editie van het adresboek van Helder. De laatste uitgaaf was van 1920. Het bevat, behalve de gewone naamlijst, ook een alphabetische stratenlijst, en verder tal van gegevens betreffende het bestuur der gemeente, samenstelling van commissies, ge meentelijke instellingen, schoolbesturen, lijs ten van bet personeel bij de Marine en bij de Landmacht in dienst en bijzonderheden om trent de alhier bestaande vereenigingen. Voor zoover wjj bij oppervlakkige beschou wing kunnen nagaan, is de inhoud ditmaal beter verzorgd dan die van den vorigen druk, waarin veel onjuistheden voorkwamen. SPORT. Voethal. Anna Paulowna. Concordia 1Geel Wit 1 en 2 comb. van Helder. Voor vierde nederlaagwedstrijd werd Zondag onder vrij groote belangstelling bovenstaande match gespeeld. GiW. wint den txtas, C. trapt af. Zooals te verwachten wae, blijkt al spoedig dat G.W. de meerdere is. Toch zijn de C.-aanvallen ook niet geheel zon der gevaar, terwijl de verdediging aan beide kanten in orde is, zoodat van doelpunten veor- loopig niets komt. Na eenigen tijd spelen wordt G.W. een penalty toegekend, wegens een vol gens den scheidsrechter niet geoorloofd „duw tje". Deze wordt echter keihard naast gescho ten. Niettemin 'gaat rust ln, dank zij de vlugge G.W. midvoor, met 10 voor Geel Wit Na rust is het spel mooier dan daarvoor, het gaat bijna gelijk op. G.W. krijgt een cor ner te nemen, waaruit een doelworeteling ont staat en juist als we voor C. het gevaar ge weken achtten, schiet de G.-W. midvoor on houdbaar en prachtig in, 2—0 voor Geel Wit. Hierna gaat het spel gelijk op, er komen ech ter geen veranderingen meer in den stand en G.W. heeft C. haar eerste nederlaag toege bracht in de nederlaagwedstrijden. De wedstrijd in haar geheel was pleizierig en mooi. Bij C. heerschte echter blijkbaar de fout, dat ieder speler voor zioh te graag zelf een puntje maakt en C. zal dan ook wijs doen meit deze methode zoo gauw mogelijk en voor goed te breken. Postduivensport. „Hollands Noordpunt.'' Zondag 24 Aug. hield .bovengenoemde ver eeniging het laatste concours jonge duiven vanaf het eindstation Noyon (Frankrijk), 396 K.'M. en de eerste concours-navlucht oudb en jonge duiven, Dordrecht, 128 K.M. Door de geweldig zware regenbuien in de afgeloopen week en de weervoorspelling nog steeds buiig weer bleef melden, waren de meeste liefhebbers huiverig om hunne vogels voor de wedvluchten van Zondag te verzenden. Yersohillende liefhebbers hielden een gedeelte of al hun vogels thuis. Gelukkig zijn uitgezon derd een paar verliezen beide vluchten toch nog vlug en uitstekend verloopen. De 130 vo gels van Noyon werden met zwaar 'bewolkte lucht en Z.W .wind 's morgens 8.40 in vrijheid gesteld, waarvan de le met een snelheid van 1103 M. per minuut om 2.39.4 en de 26e om 2.59.48 haar hok bereikte, zoodat in 20 minuten de prijzen verkeken waren. Jammer, dat de ind tijdens de vlucht draaide van Z.W. naar N.W., waardoor de lleldereohe duiven in het provinciaal concours wel achteraan op de ranglijst Zullen komen. Prijzen, punten en diploma s werden op deze eindvlucht als volgt 'behaald: Kraaij le, 10e met 164 pt.; de Klerk 2e met 96 pt.; Puhl 8e, 18e, 25e met 128 pnt.; Verkerk 4e mot 83 pt.; Soholten 5©, 24e met 02 pt.; v. Dijk 6e, 11e met 140 pt.; Hendriks 7e met 76 pt.; Giessen en v. Doorn 8e, 9e, 14e, 20e, 21e met '-32 pt.; Heiligenberg 12e, 13e, 17e, 23e met 165 pt.; Buis 15e, 16e, 19e, 22e met 128 pt.; Felkers— jQ jiCiijyir 20e Eindstand kampioenschap jonge duiven luidt met het volgend aantal punten: 1. Buis 831; 2. Scholten 545; 3. v. Dijk 430; 4. Giessen en Doorn 442; 5. Puhl 416; 6. Kraay 358; 7. Fei ten»—Dienaar 339; 8. Meylink 289; 9. de Wotf 287; 10. Heiligenberg 128; 11. Nebbeiing 228; 12 Verkerk 186, zoodat Buis het kampioen schap en Schotten het reserve-kampioenschap jonge» duiven heeft ibehaald. Van Dordrecht» 128 KAL werden de 127 dui ven om 10.20 met Z.W. wind in vrijheid ge steld. Aankomst le duif 12.38.36, 26o 12.55.25. Op deze vlucht werden prijzen, punten en diploma's als volgt behaadl: Puhl le, 5e, 9e met 63 pt.; v. Ooyen 2e met 24 pt.; Felkers— Dienaar 3e, 18e, 26e met 31 pt.; Scholten 4e met 22 pt.; v. Dijk 6e, 8e met 38 pt; Buis 7e met 19 pt.; v. Wolferen. 10e, He met 39 pt.; Bok 12e, 19e met 21 pt.; Giessen—v. Doorn 13e, 23e met 16 pt.; Jans 14e, 15e met 23 pt.; Peters 16e, 17e, 20e, 22e met 29 pt; Verkerk 21e», 25e met 6 pt; Spruyt 24e met 2 pt Aa Zondag 31 Augustus vanaf Lier, 203 K.M. Postduivenvereeniging „Victoria". Zondag 24 Augustus hield deze vereeniging een wedvlucht vanuit Hal (België), afstand 252 K.M. Om 8 uur werden de vogels in vrij heid gesteld met zeer buiig weer en een wind, welke zich afwisselde tusschen Z.W. en N.W. Op deze vlucht werden de prijzen en punten behaald als volgt: Schenk le, 8e, 15e met 485 p.; Goos 2e met 285 p.; Pauw 3e, 5e, 13e, 18e. 19e met 685 p.; M. Kwast 4e met 255 p.; Bot 6e, 10e, 14e met 435 p.; de Wit 7e, 11e met 360 p.; P. Kwast 9e met 180 p.; Peterue 12e met 135 p.; Brink 16e mat 75 p.; Mulder en Zn. 17e, 20e met 75 p. Door het slechte weer kwamen de duiven soms met zeer groote tusschenpoozen aan. Volgende keer zullen we den totaalstand der punten mededeelen tot en met Mons. Donderdagavond 8 u. vergadering, aller op komst gewenschL Vrijdag inkorven voor Mons, 284 KM. genoot, de heer J. G. A. van Sluijs, thans hoofd der schooi te Marken-B.nnen. Door de heeren Daalder en Hollander zal een woonhuis niet soheersalon en kappers zaak woroeni gebouwd voor rekening van den heer C. de Boer alhier. Dinsdagavond' 26 Augustus werd in de „Vias- en Korenbeurs" een vergadering ge houden, ter nadere bespreking van de hard draverij met boerenpaarden', die 7 September aan de Spoorbuurt zal plaats hebben. Het schijnt, dat men daarvan heel wat verwach ting heeft; althans de heer A. Wiggers heeft voor die gelegenheid de bekende danstent van den heer Schüderman gehuurd, om aan het nu eenmaal blijkbaar onontbeerlijke „bal na" te kunnen voldoen. Nadat de heer H. Pennenkamp, als waarnemend voorzitter, de aanwezigen welkom had geheeten, werd het volgende Bestuur gekozen: H. Pennekamp, voor zitter, J. A. Smit, secretaris, H. op 't Veld, penningmeester en de heeren L. v. IJzen- doorn, A. Komen en Tj. de Wit als com missarissen. De Jury zal bestaan uit de heeren E. van der Horst, P. van Eeten, D. Stammes en V. Kaan. De prijzen werden bepaald als volgt: le pr. f 20.2e pr. f 15.8e pr. f 10. en 4e pr. f5, terwijl de baanlengte 216 Meter zal bedrugen en het inleggeld wordt vastgesteld op 1 gulden. De Hannonievereeniging „Concordia" te Breezand zal worden aangezocht de draverij met muziek op te luisteren. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. over de maand Augustus 1924 ONDERTROUWD: Maarten den Das en Antoon Lelie. Evertdiene Cathariene Oltmanns en Jacob Roos. GETROUWD: Geene. GEBOREN: Neeltje Immetje, d. v. J. J. de Jong en J. Nieuwland. Adriana Wilhelmina Hendrika Catharina, d. v. P. Bakker en M. G. E. Slemmer. OVERLEDEN: Geene. JULIANADORP. Door het omverwaaien der tent eenerzijds en door de natte bodemgesteldheid ter plaatse waar de tent stond, worden de samenkomsten der Noord-Hollandsche Tentzending thans gehouden in de groote loods, behoorende bij het café van den heer J. Slikker. Wij verna men, dat er iederen avond nogal wat belang stelling is van de zijde van het publiek. In het gezin van A. J. vonk geconstateerd. K. alhier is rood- Aanstaanden Zondag 31 Augustus zal al hier een Handicap-Harddraverij gehouden worden, alleen voor paarden uit Koegras. Er worden drie prijzen, benevens twee troost prijzen uitgeloofd. De aanvang is bepaald op 2 uur mm. ANNA-PAULOWNA. Dinsdagavond vergaderde de vereeni ging „Excelsior" in het Café van den heer C. Slikker. De voorzitter opende de vergadering met een woord van dank voor de goede opkomst en feliciteerde het eerste elftal met het behaalde succes en de vereeniging met den mooien lauwerkrans, die thans het prijzenkastje siert. De secretaris las hierna de notulen, welke onder dank werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van het Gemeentebestuur, hetwelk voor kennis geving werd aangenomen. Door den secretaris werd vervolgens verslag uitgebracht der vergadering van den W.F.V.B. Hierna gaf de voorzitter een beknopt overzicht van den stand der financiën, waaruit bleek, dat „Excelsior" den goeden weg is ingeslagen, zoodat met 1 October een flink gedeelte der schulden kan wor den afgelost. Medegedeeld wordt, dat de vereeniging Sportlust" het terrein van „Excelsior" heeft gehuurd voor Zondag 14 September, tegen een vergoeding van 25 gulden. De heeren O.van Zandwijk en H. Jonker zullen de bescheiden van den penning meester nazien en hiervan op de eerst volgende vergadering verslag uitbrengen, terwijl de heer Stellingwerf! zal worden aangezocht om als lid der elftallen-com missie te fungeeren. Daar de W. F. V. B. het niet gewenscht achtte, dat een lid of bestuurslid als ter reinconsul optrad, zal de heer Stelling werff tevens worden Aangezocht om ook deze functie, die hij voorheen reeds zeer accuraat vervulde, opnieuw op zich te nemen. Bij de rondvraag wordt door den heer J. Maarsen voorgesteld om de contributie met 10 cent te verhoogen. De secretaris zet echter uiteen .waarom dit niet ge wenscht is, met welke uiteenzetting de heer Maarsen accoord gaat. Nadat nog eenige vragen worden be antwoord; dankt de voorzitter, in zijn sluitingswoord, de burgerij voordespon tane wijze waarop zij op de lijsten heeft geteekend, hetgeen de seriewedstrijden heeft doen slagen. Een bijzonder woord van dank krijgt de heer J. Schilderman, die, in verband met den hevigen regen u?™? W0-?!11' voor het maken der lijnen gratis krijt beschikbaar stelde. Ver- £L,Wi°r- »n0g hoop uitgesproken, dat „Excelsior op den ingeslagen weg moge voortgaan, opdat de vereeniging binnen korten tijd van de ziekte, waaraan zij ljjdt, weer geheel hersteld moge zijn. Bij den heer P. Kuiper, Lageliik alhier 24610 f31tdNf2*nk°menVliegen'gemerkt TJ.nAK^agwnilig€?' slaa8de voor het examen Landbouwkunde L. O. onze vroegere plaats- LAATSTE BERICHTEN. Feestelijkheden Koninginnedag. Omtrent de feestelijkheden op den Ko ninginnedag, hebben wB de voornaamste bijzonderheden reeds medegedeeld. Na gehouden bespreking is één der laat ste moeilijkheden, n± de voetbalwedstrijd op Zondag aa, opgelost en zal thans om 6 uur een wedstrijd Plaats hebben tus schen Helder I en T.O.G- I van Amster dam, beiden 8e klasse N.V.B. en twee flinke tegenstandera Behalve dat door .JEeldeFs Belang", ook voor dezen wedstrijd een mooie prijs is beschikbaar gesteld, n.L een zilveren lau wertak met verguldi zilver gemonteerd (men zie onze uitstalkast), is deze wed strijd ook van de Beker-deml-finale en Seriewedstrijden van Helder. Een muzi kale rondgang zal voor den wedstrijd door „Winmibst" worden gehouden, afmarsch 12.46 uur Stationsplein. Ook zal op het ter rein muziek worden gemaakt. Alle bij zonderheden kunnnen in het offi cieel feestprogramma vinden, dat einde dezer week alom 10 cent verkrijgbaar zal zijn. Verder zal men in ons Zaterdagblad meer kunnen vinden. Voor de atletiek wedstrijden bestaat bevredigende deelna me, vooral van buiten da stad (Hoorn, Anna Paulowna, Oudeeluis). Uit het Politie-rapport Door een bewoner van de Bassin- gracht werd aangifte gedaan van ont vreemding van drie fuiken, die in het Heldersche Kanaal stonden. Op verzoek van de politie te Amers foort werd gisteren alhier iemand aange houden en naar die gemeente overge bracht Op de Spoorgracht nabij de Visch- markt had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en wielrijder, die op zijn rijwiel een kind vervoerde. Beide perso nen bekwamen licht letsel, het rijwiel werd ernstig beschadigd. Door oen .bewoner van de Midden straat werd aangifte gedaan van mishan deling in een café aan de Koningstraat, door den caféhouder gepleegd. - Een bewoonster van den Parallelweg deed aangifte, dat van haar rijwiel het 'belastingmerk ia ontvreemd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verrioht in den morgen van 28 Augustus. door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 786.0 te Toulouse Laagste stand 761.2 te Vestmanour. Verwachting: wÏÏÏhv w ™'ati,ge> later toenemende Westelijke tot Zuidelijke wind, tijdelijk opkiarend' later toenemende bewolking met kans op regen, iets wanner.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6