T BRILLEN- en PINCE-NEZ-REPARATIEN. Tweede Blad. J. HEI JLOO,v h. FILBRI, VAN DINSDAG 2 SEPTEMBER 1924. FEESTELIJKHEDEN OP KONINGINNE-VEBJAARDAG. Zaterdag 30 Augustus. Reeds Zaterdag namen de feestelijkheden, georganiseerd door „Helder's Belang" en den Helderschen Athletiekkring, met de zwem wedstrijden voor kinderen beneden 13 jaar in bet Gemeentelijk Zwembad aan de Bin nenhaven een aanvang. Om vóór tweeën kwamen ze al aanzetten, met de kragen van hun regenjassen hoog op, en het zwempak geborgen in moeder's bood- schappentasch. O, o, wat zag de wereld er droevig uit, zoo grauw en zoo somber. Een oogenblik 'heeft de feestcommissie nog beraadslaagd, of ze de kleintjes niet beter op, inplaats'van in de Binnenhaven kon laten zwemmen. Maar juist werd de lucht toen wat helderder, en men besloot den wedstrijd in het Zwembad door te lateii gaan. De wimpels en vlaggen, waarmee het Zwembad versierd was, hingen slap naar be neden en groote druppels lekten op den grond. Er waren 26 kinderen opgekomen, een tiental was vanwege den regen thuis geble ven. Maar die hebben wat gemist. Want het was niettegenstaande het mieserige weer, reuzefijn in 't water, van 61 gr. Fahrenheit. Met vervaarlijke snelheid schoten sofnmige jongens door het zwembassin, proestend en snuivend, anderen maakten stoombootlawaai, door met armen en beenen te slaan, zoodat 'liet water hoog opspatte. De meisjes waren Ingezonden Mededeeltng. Opticien - Hoofdgracht 73. SPECI voormalle ADRES soorten De series van de 100 M. hadden het vol gende resultaat: le serie: 1. N. Dekker (D.O. K.E.V.), 12.1 sec.; 2. 3. Schuit (P.P.), 12.2 sec.; 2e serie: L. Hoebe {Geel Wit), 12.1 sec.; 2. Alb. Laugereis (D.O.K.Ë.V.), 12.2 sec.; 3e serie: 1. L. J. Jansen (O.K.K.), 12.1 sec.; 2. J. Smit (Helder), 12.2 sec.; 4e serie: 1. A. Govers (P.P.), 12 sec.; 2. J. Daalder (D.O.K. E.V.), 12.4 sec.; 5e serie: 1. W. Kool (U.D.I. W. v. O.), 12.1 sec.; 2. L. Horning (P.P.), 12.4 sec. Volgens de bepalingen kwamen de vijf eersten en de drie snelste tweeden later in de finale. De le serie der finale had het volgend resultaat: 1. L. Hoebe, 12 sec.; 2. N. Dekker, 12.2 sec.; 3. J. Smit, 12.6 sec. en 4. Alb. Langereis, 12.6 sec. De uitslag van de tweede serie der finale was: 1. W. Kool, 11.8 sec.; 2. L. J. Jansan, 12.2 sec.; 3. A. Govers, 12.4 sec. en J. Schuit, 12.5 sec. Voor de prjj- zenverdeeling zie men de uitslagen-lijst. Het balwerpen voor dames was blijkbaar een goed- nummer voor de Hoornsche turn sters, die alle prijzen in de wacht sleepten. Op de 100 M. maakte Van Wolveren een vrij goede tijd. Voor den 3en prijs hoogsprin gen met aanloop moesten de dames S. Boo gaard en G. Bakker verscheidene sprongen doen, alvorens de beslissing viel. De 400 M. was voor A. Veen, die bewees het best op de langere afstandnummers te zijn. Het ver- springen met aanloop voor heeren vorderde bezadigder, en sloegen met kleine, vlugge i geruimen tijd, zoodat evenals bij somtnige andere nummers meteen de finale werd slaag j es. Om 2.30 uur was het afgeloopen en spoed den de kleinen zich naar hun hokjes, om zich te kleeden. De overwinnaars stralend van trots en de anderen min of meer teleurge steld, maar toch prettig gestemd, door het frissche bad. En wat deert het ook, of ze nu niet gewonnen hebben. Volgend jaar wordt er weer een wedstrijd georganiseerd, en dan halen ze zeker een prijs, als ze maar flink oefenen voor dien tijd. Hieronder volgen de prijswinnaars. öuv») 20 Meter schoolslag meisjes; 3 deelneem sters. le prijs Annie de Groot, 26.4 sec., 'hals ketting. 20 Meter rugslag Jongens; 8 deelnemers, le prijs W. v. d. Plas, 27.4 sec., mecanodoos; 2e prijs Ferwerda, 80.7 sec., schooltasch. 20 Meter rugslag meisjes; 2 deelneemsterg. le prijs Betsie Thijssen, 31l/s sec-, werk mandje. Zondag 31 Augustus. Voorafgaande aan de Sportwedstrijden maakte „Winnubst" een rondgang door de gemeente. Om 1 uur werd afgemarcheerd van het Stationsplein en langs Schagenstraat, Sluisdijkstraat, Keizerstraat, Spoorstraat, Koningstraat, Polderweg en Middenweg het terrein aan den Botweg bereikt. Aldaar werd nog geruimen tijd gespeeld^ wat zeker een attractie was. Het sportterrein was met vlaggen versierd, wat h t geheel een feestelijk karakter gaf. Het weer, dat Zaterdag slecht was, viel nogal mee en behoudens een klein buitje is het droog gebleven, zoodat de wedstrijden vlot konden verioopen. Niettemin was het terrein door het gevallen water zwaar, wat vooral op de loopnummers merkbaar invloed uitoefen de. Daarnaast speelde de gladheid bij de an dere nummers een rol, zoodat het geen ver wondering behoeft te baren, dat dezen middag geen bijzondere prestaties zijn geleverd. Dooreengenomen is er echter goed gewerkt afgewerkt. Het volgende speerwerpen bracht Muts, Versnel en Bakker in de finale. Muts, die aanvankelijk er het beste voorstond, moest daarbij met Bakker ruilen. In 't algemeen zouden wij, vooral bij de werpnummers, kun nen opmerken, dat hoewel de resultaten niet onaardig zijn, de stijl te wenschen overlaat. Vervolgens zagen we 80 M. hardloopen voor dames sjn hoogspringen met aanloop voor heeren. De prijswinnaars in het laatste num mer sprongen allen boven 1.60 M., wat een behoorlijke prestatie is. De 1500 M. hardloo pen had een verrassend verloop. De winnaar J. Stammes bezette tot pl. m. 200 M. voor de finish een achterlijke positie, doch toen zette hij de spurt in en won onbedreigd. Men kon hier zien, dat bij lange afstandnummers naast uithoudingsvermogen, ook taktiek een groote rol speeltl Discuswerpen leverde geen bij zonders op. Bij Polsstokhoog werd Runia wel gemist, deze zou hier hebben kunnen demon- streeren wat stijl is. Kogelstooten gaf ma gere resultaten, de menschen kunnen beter. Slingerbal was een attractie voor het publiek; met een formidabele worp van 55 M. plaatste De Wolf zich eerste. Van het nummer Drib belen met den bal had men groote verwach tingen, wat de deelname betreft. Het is toch een echt nummer voor voetballers! De deel name was echter vreemd genoeg van dien aard, dat slechts twee prijzen werden uitgereikt. De deelnemers moesten een af stand van 100 M. op tijd afleggen, terwijl zij den bal met kleine tikjes voor zich uit speel den. Op elke 10 Meter stond een paal, waar men met den bal omheen moest. Doch het geen de deelnemers op dit nummer presteer den (en 't waren toch heusch de slechtsten niet) werd treffend gedemonstreerd, hoe zeer men nog en wij spreken dan in 't alge meen op het gebied der voetbal-techniek ten achter is! Toch houdt men het nog hals starrig bij het spelen van vele oefenwedstrij den in het zomerseizoen, inplaats van vol doende aandacht aan individueele training te besteden. Het gevolg is, dat het plaatselijk voetbal maar niet op hooger peil' komt. Mo gen de verenigingsbesturen dit toch eens inzien en het hun spelers bijbrengen. Een volgende maal verwachten wij dan groote deelname. ten, die den trein moesten halen, met een 'toepasselijk woord hun twee le, twee 2e en 3 8e prijzen uit en sprak de hoop uit, dat men U.D.I. hier nog eens zou zien. In 't kort memoreerde spr. daarna de mede werking, ondervonden van „Helder's Be lang", „Helder", jury-leden, verenigings besturen en deelnemers en bracht daarvoor dank. Ook de vereeniging, die toegezegd had den op dezen dag geen wedstrijden te zullen vaststellen, kregen een pluim, evenals de heer Van Weelde voor het belangeloos af staan van de zaal. Er was flink ingeschreven en men had de inschrijvingen dooreengeno men gestand gedaan. Dat bewijst al, dat de H.A.K. alle reden van bestaan heeft. Daarop kwamen de deelnemers beurt om beurt hun prijzen in ontvangst nemen, na een toepasselijk woord en met applaus. De heer Stam noemde nog in 't bijzonder de fir ma Luyckx en de vereeniging Helder", die spontaan prijzen beschikbaar hadden gesteld en „Winnubst", dat den wedstrijd had opge luisterd. De heer G. v. d. Wal nam namens „Helder" de zilveren lauwertak in ontvangst. Tenslotte nam de secretaris van aen H.A.K. het woord om namens bestuur en deelnemers den heer Stam, die als voorzitter- kamprechter het leeuwenaandeel in voorbe reiding en organisatie had gehad en zich geen moeite had gespaard, te huldigen. Aan U aldus1 ongeveer spr. hebben wij grooten- deels het welslagen van dezen dag te danken. Eere wien eere toekomt. Een krachtig ap plaus bewees de instemming der aanwezigen. Aldus kwam het einde van dezen, welge slaagden sportdag, welke een succes voor den H.A.K. Is geworden. geis, van de werf. Spoedig zette ook de Staf in, en in flink tempo ging het door Spoor straat, Koningstraat en Prins Hendriklaan, naar het paradeterrein Stationsplein. Een groote menigte menschen stond langs de P. H. laan en op het Stationsplein. De politie- en Marine-autoriteiten hadden voor een goede afzetting zorg gedragen, zoodat alles zonder incidenten verliep. Aan de parade werd deelgenomen, door twee bataljons van de Marine en een afdee- ling van het Marine-Hospitaal, onder hevel van den parade-commandant, kapt. der Ma riniers Spiegelberg. De bataljons stonden ieder afzonderlijk onder bevel van den kapt. der mariniers Van Vuuren en den luit. der mariniers Keuchenius. Tevens was er een compagnie van de Landmacht, onder bevel van kapt. Fabius. Om U uur precies kwam de commandant van de Marine, de Vice-Admiraal O. Fock, op het terrein. De Stafmuziek begon het „Wien Neêrlandsch bloed" te spelen, en alle manschappen stonden in de houding. De Vice-Admiraal, begeleid door zijn staf van officieren, inspecteerde de troepen. Een groot aantal hoofd- en subalterne officieren woonde de parade bij. Het was een grootsch gezicht, de schitterende uniformen van de zeeofficieren. En het was ongetwijfeld jam mer, dat de zon schuil bleef achter de donker grijze lucht, anders was Tiet schouwspel heel wat imposanter geweest. Na de inspectie van den commandant, défj- leerden de troepen voor de officieren, waarna een rondgang door de sttad werd gemaakt. Een groote menigte menschen liep naast en achter de troepen mee en het Stafmuzlek- De'totale uitslagen en prijswinnaars korps speelde pittige marschen. zijn: 100 M. liardloopen vliegkamp „de Koojj" aangevlogen. Het es- i kader bestond uit twee escadrilles van vijf en De vier vliegtuigen vlogen In vierkants- vorm voorop, terwijl de beide andere esca- ter zee Tetenburg. Escadrille-leiders waren luit. ter zee Tetenburg en officier-vlieger-in- structeurs Eikerbout en Zeldenrijk. In de escadrilles vlogen mede luit ter zee Gauw; off.-vliegers Broesder, Van der Vij ver, Van Vloten, Van der Grinten, Kemp kers, Vethake, off.-macb. Van Os, onderoffi cieren Tepas, Feenstra en Dunkelman. De luit. ter zee Tetenburg, die wegens zijn mes en 13 van buiten de stad. Ingeschreven waren leden van de vereenigingen „Pro*Pa- tria", „Oef ening kweekt Kunst", „Zeemacht", Heldersche Politie Sportvereeniging, D.O.K. E.V. (Anna Paulowna), Helder (alle bij den H. A. K. aangesloten vereenigingen), Zee vaartschool, U.D.I.Willem van Oranje (Hoorn), „Geel Wit" en D.O.S.K.O. (Oude- sluis). Wij misten leden van „Sparta", dat •deelnam aan een Sportfeest te Nieuwe Nie- dorp, en van „H. K. O." en „H. R. O." om onbekende redenen. Het is te hopen, dat deze vereenigingen de volgende maal wel op het appèl zullen zijn, want een dergelijk sport feest behoort algemeen te zijril De opkomst; der deelnemers viel, de weers gesteldheid in aanmerking genomen, zeer mee. Merkwaardig genoeg kwamen de clubs van buiten de stad naar verhouding het best op. Jammer, dat K. Runia door omstandig heden verhinderd1 was, zijn deelname zou zeker een attractie zijn geweest. Dé jury was voor déze wedstrijden als volgt samengesteld: Th. P. Stam, Voorzitter- Kamprechter; M. G. v. d. Lans, Starter; J. F. v. Loo, Startoommissaris; W. v. Ausum, W. A. Everards, A. G. J. Pauw, P. D. v. Zeist, Tijdwaarnemers; J. A. Zoetelief, W. Oonijn, J. Boogaard, F. L. v. d. Leeuw, Jury van Aankomst en Terrein-Commissarissen; M. A. Doms, J. Overdujjn, Jury Werpen; J. Biere, J. A. Rombout, Jury Springen; F. L. v. d. Leeuw, Wedstrijd-Secretaris. Iets over tijd namen de wedstrijden eon aanvang, doch de zaak verliep later zooveel vlotter, dat de achterstand geheel werd' inge haald en precies op tijd geëindigd werd. Wel een bewijs, dat dé leiding bij den heer Stam m goede handen was. ^^0nnen werd mét 100 M. nieuwelingen en balwerpen voor dames. verdiende dit. fiygiea n liep ook niet kwaad,schiet. Na een half uur krijgt' den strijd een doch jammer genoeg kwam de laatste dame forsoher karaktor; T. brengt op on oen duol even voor de finish te vallen en was de kans tusschen Bolhaar en linksbinnen is hiervan verloren. gevolg. Beide komenl in het strafschop De 4 X 100 M. estafette bracht een teleur stelling, doordat P.P. en O.K.K. wegens fou tief overgeven gediskwalificeerd werden en Zeemacht niet opkwam. Zoo werd ook D.O. K.E.V. alleen een prijs, nl de le, uitgereikt. Tegen 5 uur nam de om een zilveren lauwertak, aangeboden door „Helder's Belang", een aanvang. Tevens gold deze wedstrijd als demi-finale voor de Beker en Seriewedstrijden van „Helder". De pu blieke belangstelling, die tijdens de atletiek wedstrijden bevredigend was, was nog toe genomen. T.O.G. kapel", die haar fraaie, nieuwe vaandel mee droeg, marcheerden de kinderen om half twee naar de Werf. De optocht ging door dé Prins Hendriklaan, Kanaalweg, Weststraat In een buitengewoon vroolijke stemming huppelden 'Zou het weer goed blijven? Dat was een vraag, die allen bezielde, en zoo nu en dan werd er angstig naar de lucht gekeken, die weinig góeds voorspelde. Maar zoolang er geen regen viel, was er hoop. En de „Oranje Harmoniekapel" zorgde wel, dat de moed er in bleef. Cm twee uur waren alle kinderen op de Patria) 3410 M om over tweeën werd de t *8' é-.1? siTfJsss "ttartssts; was een aardig gezicht. Eenige hondèrden Oranje ballons, hoog in de lucht, en door den Z.W. wind voortgedreven in de richting Wie- ringen. Tot heel, heel ver waren ze nog te zien, toen verdwenen ze uit het oog, en de kinderen begonnen met de spelen, die op het progfamma vermeld stonden. De feestcommisse had een moeilijke, en lang niet benijdenswaardige taak. Er waren EL Kemna (Hel- j te veel 'kinderen, zoodat het te lang duurde j voordat allen een beurt kregen. Bovendien was het publiek tamelijk lastig en bezorgde Precies om 7 uur nam de prijsuitreiking in de zaal van den beer Van Weelde aau bet Koningsplein een aanvang. De heer Stam, voorzitter van den H.AJL, diie daarmede be last was, reikte allereerst den Hoornsche gaa- Maandag 1 September. Om 9 uur gisterenmorgen bad; de vlaggen parade plaats. Vijf minuten voor negen! Hoog, in den top van het Wachtschip waait de admiraals vlag. De Jantjes staan op het dek gereed, om bij den eersten klokslag de vlaggen en wim pels te hijsohen. d'Oranjezon sprankelt goudi over die zachte deining der" zee. 't Is ongewoon druk op de Buitenhaven. Veel menschen wachten op de muziek van de Staf, die op de „Emma" gereed staat. Eén van de stadsklokken doet den eersten slag van negen hoeren. Een hoorn op het Wachtschip schalt. Van de „Gelderland" en de „Heemskerk", die in die haven liggen, wordt geantwoord1. „Geef acht!" Zwaar klinkt het bevel, en alle manschappen staan in de bouding. Nog eenmaal doet de hoornblazer zich hooron, be antwoord d'oor de beide schepen Vlagge- slierten worden geheschen. Plechtig klinken de eerste tonen van het Stafmuziekkorps. „Wien Neêrlands bloed' in d'adren vloeit". De eerste kanonschoten donderen van de „Heemskerk". Brie-en-dertig schoten klin ken nog, dan is t weer stil. Alleen de Staf speelt: ,,'t Wilhelmus", gevolgd door Psalm 42, daarna Vaderlandsche liederen en een potpourri. Om 9.15 u. verlaat het publiek de Buiten haven. Op de schepen wordt 't weer druk. Om half elf marcheerden de troepen, onder een kraehitigen marsch van de trommeisla- te houden. Maar toch gelooven we te. mogen zeggen, dat de kinderen genoten hebben, en het comité, dat het initiatief nam, dan' look een woord van hulde. Niet minder dan negen spelen stonden er op het programma, en de kinderen deden hun uiterste best, een prijs te bemachtigen. Na tuurlijk konden niet allen een prijs krijgen, maar ze hebben toch allen dé pret van het spel gehad en de muziek van de „Oranje Harmoniekapel", die steeds vroolijk over het feestterrein schalde. Jammer was het, dat de stortregen om half vier spelbreker was, waardoor de kinde ren, zoo gauw zij konden, een schuilplaats moesten zoeken. Later knapte het weer ge lukkig wat op, en konden de spelen worden voortgezet. lOm ongeveer 6 uur kon met dé prijsuitrei king worden begonnen. Onder enthousiast gejuich van de kinderen werden deze in ont vangst genomen. Ruim 140 prijzen werden er uitgereikt. De Heldersche winkeliers hadden als steeds flink gegeven en het was dan ook mede aan hun te danken, dat er zooveel stralende kinderge zichtjes op het terrein waren. In het Gemeentelijk Zwembad aan de Bin nenhaven hadden om twee uur de zwem wedstrijden plaats voor kinderen van 14—16 jaar en personen boven de 16 jaar. Eenige honderden menschen woonden deze wedstrijden bij. Een compacte inen- schenmassa stond aan den kant van de Bui tenhaven, terwijl ook op de Binnenhaven een groot aantal toeschouwers stond. Op een vlot zat het Muziekkorps „Win nubst", dat vroolijke marsohen en liederen over het water deed klinken. De Zwemwedstrijden voor de kinderen. 20 Meter schoolslag Jongens; 13 deelne mers. le prijs W. v. d. Plas, 21.7 sec., 1 paar rolschaatsen: 2e prijs K. Geervliet, 24.6 sec., een verfdoos; Se prijs H. Ottervanger, 24.8 QO/I Rondgang van „Wtnnubsf'. De athlett>kwedstri}den. -Om 10 voor 6 brengt Zomer den bal aan het rollen en vanaf den aftrap heeft H. bijna suc ces als den linksbinnen van een blunder in de vijandelijke verdediging weet te profiteeren, dooh zijn schot wordt corner gewerkt. Als Zo mer verdienstelijk opbrengt en doorgeeft aan den rechtsbinnen, schiet deze goed in, doch ook nu is een hoekschop het resultaat, die evenals de volgende zonder resültaat blijft. Een vrije schop wordt keurig door rechts binnen van T. genomen, doch Wit zendt retour. Heldor boheerscht vrijwel hot spel en valt voortdurend aan en hoewel het T.-doel nu en dan terdege benauwd wordt, blijft tin-nV zij hot trapvaste bockstel van de gasten inclusief het gladde veld, succes uit De .blauwwitte voorhoede breekt dan eon paar maal door en hoekschoppen, waarvan do laatste nogal wat spanning teweeg brengt, zijn do eenige vrucht hiervan. Een schot van de enthousiaste Zomer wordt door don T.-doolman mooi gestopt. Hor- nernan ligt steeds met don buitenspel regel overhoop. Piet Wit hooft eon zware wing te bewaken, doch hij vervult zijn taak naar be- hooren en den rechtsbinnen heeft dan ook zel den vrij spel. Biere laat zich door treuzelen een goede kans ontnemen. De withemden spe len zeer energiek, doch het is nu den T.-doel- man die 'belet dat zij hun moerderheid in doel punten kunnen uitdrukken. Hij weert zich kra nig en is bovendien niet vrij van geluk. Hij heeft een trouwe helper in zijn rechtsback, welke zeer zuiver werkt en ook tactiek be zit, want als Bak eenmaal zal schieten, houdt hij deze speler goed af en laat den bal voor zijn doelman. Na een half uur komt dan een doelpunt, maar juist pan den kant waar men hem niet verwachtte.Als den T.-rechtsbuiten er n.1. vandoor gaat en schuin inschiet, stopt Wit wel, maar den gladden bal ontglipt zijn vingers en roept over de lijn.zoodat T. leidt! Onmiddellijk hierop dachten wij H. te zien ge lijk maken, doch den rechtsbinnen laat zich den kans ontnemen. De gasten houden nog evep vast, Boogaard- doet oenmaal zeer gevaar lijk door den .bal imet effect voor oigen dool to brengen, doch Piot treedt als redder op. H. noemt het spol dan woor in handen en wordt luide aangemoedigd, Biero heeft geon geluk als hij in vrije positie laag tegen den paal schiet. Dtoch dan komt hotVeen brengt goed op en zot dan in, dooh het leder gaat retour, v. d. Wal loopt too, vangt op en schiet keihard inHét gejuich is onbedaarlijk, maar niettemin zat er 80 pet. geluk aan deze goal, wat niet wegneemt dat hot punt ruim verdiend was. De stand is dan gelijk en in de (nieuwelingen), le prijs; Luchtparade. Eenige minuten na afloop van de parade W. Kool (UD;I. Willem va» Oranje, Hoorn) hac] luebtdefilé plaats. Een eskader van 11.8 eec.; ~e prij s L. Hoebe (Gooi Wit) 12 eecj vliegtuigen kwam van de richting van het L. J. Jansen (O.K.K.) 122 sec^ na loting meb| s oor^i^rA N. Defekor (D.O.KK.V., Anna Paulowna). 100 M. hardloopen, le prijs W. van Wolveren|irfi (O.K.K.) 11.3 sec.; 2e prijs A. Veen (Pro Pa- e' tria) 11.9 sec.; Se prijs H. Nijnieijer (P.ro Pa- tria) 12 sec. 400 M. hardloopen, le prijs A. Veen (Prodr-1!es £k aan een kant in V-formatiën vio- Patria) 57.1 sec.; 2e prijs A. Moonen (Zee- Zwaar ronkten de machines van de rSrondTmtoten is deTsSd bbzoMor 591 eec.;"3o prijs A Doriijn (O.K.K.) veertien Fokker-vliegtuigen. Het geheele es- resteerende minuten is aen_strijd zonder &9 6 aec kader stond onder aanvoering van den luit. 1500 ML hardloopen, le prijs J. Stammes mooi en spannend. Bijna had H. nog de leiding, j als den rechtsbinnen den .bal, uit een voorzet f van den linksbuiten, goed stopt, doch als hij l (D.O.S.KXX, Oude Sluis) 4. min. 563 sec.; 2e mlprijs W. Limonard (Geel Wit) 4 min. 58.6 sec.; 3e prijs J. Barreveld (Zeemacht) 4 min, 68.8 zal schieten; komt. hij jammerlijk te vallen. Do,l laatste 5 min. zijn voor de blauwwitten. Wit krijgt het bijeonder druk en eenmaal rolt den bal buiten zijn bereik out. Eon keihard schot redt hij prachtig op hoekschop en als dan, na een doorbraak, Zomer in het T.-doel contact maakt met moeder aardo, fluit Darphorn pau- zoeren. Do 2e helft stond hot spel niet op zoo'n hoog peil als daarvoor; het werd gaandeweg een stevig spel en nu en dan word er flink op den man gespeeld en was do vertooning bij het ruwe af. Dit verhitte de gemoederen geweldig, en daar het al gladder en gladder werd, moest de epol- kwalitoit wel lijden. Er kwam dit nog bij dat in deze periode buitenspel-staan schering jen inslag was, daar beide partijen op deze me thode hun 6pol gingen boseeren. Van goed doorgevoerd spol kon daarom geon sprake zijn, daar tengevolge hiervan het spel herhaal delijk onderbroken moest worden. .Was dit gedeelto der match alzoo niet mooi,, spanning was er daarentegen wel en van dat aangaande heeft het publiek ruimschoots waar voor haar geld gehad. Nauwelijks is begonnen, of Bolhaar veroor zaakt onnoodig corner, die niets oplevert. Do T.-voorhoede zet te weinig door om succes te hebben, vooral do linkerwing presteert niet veel en de vleugelman staat chronisch buiten spel. Dan komt 'H. los on als Homoman eerst in het zijnet geschoten heeft, komt direct hier op het winnende punt, waarna oen orkaan van toejuichingen losbreekt. Het spel is dan nauwe lijks aan den gang. De blauwwitte' rechter vleugel zet dan even op, doch den H.-links- half geeft den rechtsbuiten geen kans. Met een verren trap doet Schol dan het leder aan de overzijde verhuizen. Biere zet voor, Home man vangt op en centert naar Bak, reeds juicht men, dooh den bal ging net naast. Do witte linksbuiten verprutst, dan op meesterlijke wijze een doodgemakkelijke kans. De H.-deel- man heeft dan veel moeite met een schot van den rechtsbuiten en oven later heeft T. wer kelijk pech als Wit reeds uit zijn doel is en den bal tegen don paal geschoten wordt. Zoo blijft het spannen en het publiek is een en al aandacht on leeft geheel met het gebeuren moe. Na 20 min, gaat den linksbinnen van T. links half spelen en voor Veen wordt het nu moei- i lijker. Het spel golft vrijwel over en weer, sec. 4 X 100 ML estafette-loop, le prijs D.O.K.E.V. (Anna Paulowna); O.K.K. en Pro Patria ge diskwalificeerd, Zeemacht niet opgekomen. 80 M. hardloopen (dames) le prijs N. N. M. estafetteloop voor James i IfSTÜSÏSjfA'S gebied te vallen en als den Amsterdammer wil Voetbalwedstrijd Hélder 1—T.O.0.1 Do zeer spannende en forsche wordstrijd werd verdiend door de thuisclub gewonnen. Wij laten hior het verslag van den wedstrijd volgen-: Het is bladstil weder on hot neigt naar ro- gen als de elftallen in het veld konten. Als soheidsrochter Darphorn laat tossen, raad don aanvoerdor van TX).G. het best. De elftallen stellen zich als volgt op: Helder. G. Wit Bolhaar, Schol Boogaard, v. d. Wal, P. Wit Veen, Biere, Zomer, D. Bak, Homoman de Vries, Boodonlburg,-Stalpers, Kuikens, Beers Tan is, Lagehor, Effink v. Driel, Reeds Mensink (Hygiöa) 11.5 sec.; 2e prijs M. Schagen (U.D.I.- vertrek naar Indië, voor de laatste maal het Willem van Oranje, Hoorn) 11.6 6oc.-, 3e prijs luchtescader aanvoerde, zal zonder twijfel M. Bosma (idem) 12.2 sec. met genoegen aan deze luchtparade terug- 4 X 80 estafette-loop (dames), le prijs denken. Hygiöa I, 48.3 sec.; 2e prijs Pro Patria, 49.8! p>6 vliegtuigen defileerden eenmaal boven 8m": r i w-'+ ^T. Tanf;i?r^0;het paradeterreinen verdwenen toen in West- (Hoorn) 50 sec., Geel Wit liep in 61.4 sec., Hygiöa H viel uit ncntmg. Hoogspringen met aanloop (dames), le prijsi r ,eT NJSI. (Hygiöa) 1.32 M.; 2o prijs J. v. d. Koelen Door de Christelijke Oranjevereemging (UD.I.-W. V. O,) 130 M.; 3o prijs G. Bakkor 'waren kinderfeesten georganiseerd. Een vier- (Hygiëa) 12$ M. honderd kinderen hadden zich hiervoor op- Balwerpen (dames)le prijs M. Schagen gegeven en stelden zich om 1 uur op het (U.D.I.-W. y. O.) 25.10 M.; 2e prijs M. Bosma Stationsplein, netjes vier aan vier,'op. (idem) 23.50 M.; 3o prijs T. Drost (idem)Voorafgegaan door de „Oranje Harmonie- 2334 M. Verspringen met aanloop (heeren), le prijs W. van Wolveren (O.K.K.) 6.105 M.; 2e prijs Alb. Koster (D.O.K.E.V.) 5.90 M.; 3e prijs N. Dekker (idem) 5.785 M. Hoogspringen met aanloop (heeren), le prijs i <j€ kleintjes in de rij mee en hieven al spoe- L. IJ. Jansen (O.KJL) 1.63 M.; 2e prijs J. .v. d. I <jjg Vaderlandsche en andere liederen aan. Lans (Geel Wit) 1.62 M.; 3e prijs A. Govers (Pro Patria) 1.60 M. Polsstokhoogspringen, le prijs W. van Wol veren (01£.) 2.85 M.; 2e prijs Alb. Lange reis (D.OKJB.V.) 2.65 M.; 3è prijs T. Rijkere (Pro Patria) 2.60 M. Speerwerpen, le prijs J. Bakker (Held. Po litie S.V.) 36.01 M.; 2e prijs H. Versnel (Zee macht) 35.61 M.;. ,8e prijs H. N. Muts (Pro 10.39 M.; 2e prijs J- Bakker (Held. Politie S.V.) 9.67 M.; Se prijs J. Korver (Pro Patria) 9.57 M. Discuswerpen, lep rijs H. Versnel (Zee macht) 30.85 M.; 2e prijs A. de Wolf (Zee macht) 30.60 M.j 3e prijs J. Korver (Pro Pa tria) 29.50 M. Dribbelen met den bal, le prijs L. Horning (Pro Patria) 55 sec.; 2e prijs H. Freeke (Hel der) 59.2 sec.; Derde was J. der) in 59.4 sec. Slingerbal-vèrwerpon, le prijs A. do Wolf (Zeemacht) 65 M;. 2e prijs J. B. Ritéco (Hold. <je laders handen vol werk om de banen vriji opstaan, wordt hem dit door H.'s rochtsback belet. Eon penalty is den straf voor doze over treding, doch den aanvoerder *van T. schiet den bal recht op Wit aan, die evenwel voel moeite hoeft met het gladde leder; uit de scrimmoge die hieruit voor het BL-doel ont staat, treedt Bolhaar wat to hardhandig op on wederom is den Jcbeldsrecbtor genoodzaakt een strafschop toe to kennen. Dozo wordt nu boter genomen, maar Wit springt naar het be dreigde punt on stompt oorner. Een ontzettend gerjool breekt dan los en de gemoederen dor spelers zijn tot het uiterste gespannen. Als na een hoekschop op hot T.-doel, de rechtervleu gel van T. or vandoor gaat, houdt Schol op correcte wijze den rechtsbinnen af; evenwol krijgt T. voor dit feit ten 3o male eon penalty to nemen, doch dit gebeurt, zoo onbenullig dat' Wit met gemak kan wegwerken. Door een en ander is de verstandhouding tusschen Leido partijen geducht gespannon en wordt or flink op den man gespeeld. Helder Is thans beslist sterker en het T.-doel ondergaat eon ware be kogeling; 5 min. voor tijd is het Zomer die aan alle onzkerhoid eon einde maakt en met een strak schot den II.-aanhang ton 3o male redon tot juichen geeft. Nadat Biero ©n Homoman ieder nog eon poging 'gedaan hebben om de score op te voeren, komt het eindo van dezo, zeer emotievolle match, die door ruim 1000 betalende .bezoekers bijgewoond word en do wit hemden eon verdiende overwinning bezorgde. De prijsuitreiking. Politie S/V.) 50.16 M.; 8o prijs J. Korver (Pre Patria) 50 M. Vlaggenparade. De Parade. Zwemwedstrijden.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5