Auto-ongelukken. De ln 1922 te Kerkrade gepleegde postdlefstaL Winkeldiefstal. SPORT. Voetbal Een autobus en een hond. Een Ford-autobus van den dienst Lisch- pleinBloemhof te Rotterdam is Zondag morgen tengevolge van het aanrijden van een grooten hond nagenoeg geheel ver nield. In den wagen zaten twee chauffeurs en één passagier. In de Jonker Frans straat, ter hoogte van de Dirk Smit straat gekomen, reed de bus tegen een grooten hond. Ten gevolge van den schok brak de vooraB van de bus, waardoor de chauffeur het stuur kwijtraakte, de bus de stoep opgleed en in volle vaart bptste te^en den gevel van pand Jonker Frans- straat 26, alwaar gevestigd is de speelgoed winkel van den heer J. H. De winkelruit brak en het hardsteen van de winkelpui scheurde. De auto zelve was geheel aan gruizelementen geslagen. Scherven, latten en stukken metaal, ziedaar alles wat overbleef van wat eens een Fordbus geweest was. De experts van de gemeente waren onmiddellijk ter plaatse en con stateerden, dat de bus reeds vaker be schadigd was. Thans verkeerde de bus in zulk een wankelen toestand, dat de enkele aanrijding van een hond voldoende was om te maken, dat de vooras zich begaf, met het reeds beschreven gevolg, De inzittenden kwamen er wonder boven wonder met eenige lichte ontvellingen af. Het bericht vermeldt niet of de hond letsel heeft gekregen 1 Zondagmorgen had te Zeist een auto ongeval plaats, waarbij de inzittenden ernstig gewond werden. In de bocht nabi, de nieuwe algemeene begraafplaats sprong een achterband van een huurauto, waar door de chauffeur zijn stuur kwijtraakte De auto botste tegen een boom, waarbi de heer Van der Kraats uit Arnhem en mej. Aartsen uit Oosterbeek uit de auto werden geslingerd, terwijl de chauffeur door de voorruit vloog. De dame en de heer bleven bewusteloos liggen en werden per politieauto naar de ziekeninrichting te Zeist vervoerd. Mej. Aartsen kwam na eenigen tijd weer t»t bewustzijn. De toe stand van de twee slachtoffers was Zondag avond zorgwekkend. Behalve overige kwetsuren kregen beiden een schedel fractuur. Naar nader gemeld wordt is de heer v. d. K. overleden. De chauffeur bleef ongedeerd. rijen aan het licht zijn gekomen die vroe ger bij de andere filialen in Haarlem ge pleegd' zijn. Van den winkel aan den Zijl- weg zijn vier winkeljuffrouwen debet aan deze zaak, evenals de moeders van deze meisjes. De metaal slijper was vroeger mar gazijnknecht aan een ander filiaal in Haarlem. De in het politierapport be doelde dienstbode is waarschijnlijk een ontslagen winkeljuffrouw. Vergiftiging. Ongeveer een maand geleden is in een woning aan de Laurierstraat te Amster dam gestorven een zekere E. De vrouw des huizes had gezegd dat de doodsoor zaak wel te wijten kon zijn aan overdadig eten. Er werd een onderzoek ingesteld, omdat inen de mogelijkheid niet uitgeslo ten achtte dat zich vergiftigingsverschijn selen hadden voorgedaan, en het resultaat van dat onderzoek heeft de justitie aan leiding gegeven, over te gaan tot arres tatie van de echtgenoote van den over ledene. Uit Heerlen wordt aan „De Telegraaf gemeld: Men zal zich herinneren, dat in Septem ber 1922 een pakket, inhoudende ƒ87.000, verzonden door het postkantoor Kerkrade naar het hoofdkantoor te Maastricht,, gesto len werd. Het pakket was uit een postzak gehaald en een precies erop gelijkend' pak ket, waarin waardeloos papier zat, op de zelfde wijze gelakt en geknoopt 'als het ori- gineele, was in de postzak gedaan, welke zak ook weer op de gewone wijze dichtgemaakt was. De zak was met een vrachtrijder van het postkantoor Kerkrade naar het op een half uur afgelegen station gebracht, daar overgegeven aan den postconducteur van den trein, naar Sittard vervoerd naar het postkantoor aldaar en vervolgens weer per trein naar Maastricht overgebracht, waar bi, opening op het hoofdpostkantoor de diefstal ontdekt werd. De ƒ37.000 bestonden uit bankbiljetten en baar geld. Een grondig on derzoek werd te Maastricht, Sittard en Kerk rade ingesteld, doch de recherche stond voor een raadselachtig geval, vooral doordat de zak door zooveel handen gegaan en boven dien vervoerd was van het postkantoor Sit^- tard naar het station met een wagen, die aan de achterzijde geopend was. De recherche kreeg een vingerwijzing, waardoor later bleek, dat het pakpapier, waarmede het verwisselde pakket gevuld was, vermoedelijk afkomstig was van het postkantoor te Kerkrade, omdat dezelfde kwaliteit daar gebruikt werd. Een brievenbe steller van dit kantoor werd verdacht en aan gehouden, doch deze is later op vrije voeten gesteld. De koetsier wist aanvankelijk zijn onschuld' te bewijzen, doch hij is later naar Duitschland uitgeweken. De Kerkeraadsche recherche hield' hem echter steeds onder ver denking. Aan de overzijde der grens heeft de man op grooten voet geleefd en had geen vaste verblijfplaats. Veel omgang onderhield hij met zekeren Hollander, een bekend smok kelaar, die vlak aan de grens in Duitschland woonde. De vorige week werd', zooals kort gemeld, door een dezer beide personen in een café in de omgeving van Aken een bankbil jet van 10 gewisseld, dat aan de eene zijde verkleurd en ook eenigszins vergaan was, alsof het nJ. lang onder den grond gelegen had. Dit kwam de Akensche recherche ter oore, die hierin aanleiding vond in verband met andere gegevens .tot arrestatie over te gaan. Naar verluidt moet een. der beide aan gehoudenen reeds bekend hebben. Ten nadeele van de firma de Gruyter Zn., die te Haarlem filialen heeft, o.a. op den Zijlweg, waren den laatsten tijd een hoeveelheid kruidenierswaren en geld ontvreemd. Bij een door de politie Inge- steld onderzoek is gebleken dat zich hier aan hebben schuldig gemaakt twee win keljuffrouwen, een dienstbode en een me taalslijper. Er zijn eenige gehuwde vrou wen opgespoord, die verdacht worden van heling. De dienstbode heeft in vereeni- ging met den metaalslijper en de twee winkeljuffrouwen van Juni 1928 af fraude gepleegd' met reclamebons, waardoor zij zich ongeveer 90 aan kruidenierswaren hebben toegeëigend. Bovendien hebben de winkeljuffrouwen en de dienstbode ge zamenlijk pl.m. 2.50 per week uit de kassa verduisterd. Om dit bedrag te dek ken bedrogen zij het publiek met de prij zen der waren. De metaalalijper heeft zich in den tijd van l1/, Jaar een 125 aan kruidenierswaren toegeëigend. Een bus met 20 pond1 thee is bij hem in beslag ge nomen. Van de zijde der firma deelt men nog mede dat reeds voor het aan het licht ko men van deze zaak fraudes en oplichte- Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moest het verslag van de competitie H. A. K. tot het volgend' nummer blijven liggen. Gymnastiek. Do aangekondigde gymnastiekuitvoering ten bate van 'het Stedel. Muziekkorps zal op Zon dag 14 September plaats vinden op het sport terrein aan den. Bol-weg. Hieraan -wordt deel genomen door 4® gymnastlekvereenigin.gen O.K.K., Pro Patria en Sparta. Aanvang des njn. half drie. Behoudens toestemming zal in optocht naar het terrein gemarcheerd /worden onder begeleiding van het Sted. Muz. korps, hetwelk tevens de verschillende gymnastiek- nummens op het terrein; zal begeleiden. Na afloop zal een voetbalmatch plaats vin den tueschen Helder en een nader te noemen vereeniging. Voor dezen -wedstrijd is door 'het 2e Kamerlid Henri Ter Hall een gouden en een zilveren medaille disponibel gesteld. De „Helder"-beker-finale. HelderGeel Wit 5—0. Door het zeer mooie weder was een groot aantal belangstel lenden tegenwoordig .bij den eindstrijd om den Zilveren Beker. Het spel van "Helder -was deze ■groote belangstelling ten volle waard; er werd door dte withsmden wederom uitstekend gespeeld en het vertoonde spel doet het beste hopen voor de komende competitie. Een -paar leelijke bokken voor de rusrt door de backs gemaakt en het herhaaldelijk faken van Bak als het op schieten aankwam, is vrijwel het eenige wat op het spel van Helder te zeggen valt. Helder was over alle linies sterker dan de tegenpartij en domineerde schier geregeld en met de cijfers 5—0 mag Geel Wit tevreden zijn. "If Geel Wit deed wat het kon, maar zag niet temin geen enkele maal kans om in het offen sief te komen. De voorhoede kon tegen de il.-verdediginfe niet veel -uitrichten; en alleen Feij vermocht iets te doen. Bovendien ontbrak veel aan Let samenspel. De verdediging, anders het beste deel van het team, had een kwade middag, want de H.-voorhoede, zooale deze nu speelde, in bedwang te houden, ging lboven haar krachten, ook toen men het met gefor ceerdspel trachtte te doen. Toen echter Dito weer zijn oude plaats ininain, ging het wat beter: Reeumeerende: ondanks het spel van de tegenpartij kan Geel Wit veel beter. Scheidsrechter Lear -was mert de leiding belast en lette te veel op buitenspel om andere ongerechtigheden! te constateeren. Helder had- een invaller voor P. Wit, die door Dijkshoorn vervangen -werd,'terwijl Geel Wit een nieuwe doelman had en in een ge wijzigde opstelling uitkwam. Omt 7 min. over half drie ie het Zomer, diie den bal aan het rollen brengt Nauwelijks ie begonnen of G.W. had bijna succes door on tactisch terugspelen van Bogaard', doch de bal gaat corner. Dan eenl aanval van H.; de linke buiten zet voor, -waarna Zomer opvangt en inzet, doch Dito belet succes. Het plaateen van G.W. is steeds te -hard, waardoor de H.- 'baoks steeds kunnen ingrijpen. Als de G.W.- doelman een hard schot goed stopt en weg werkt vangt de witte middenvoor den bal op en voor de doelman zich hersteld heeft ligt dé ibal achter hem. Er is dan 6 min. gespoeld. Onmiddellijk hierop zendt Ho-rn/eunan een lis tig schot gericht op den uitersten hoek, lm, doch do bal gaat net over. Een nriseen van Schol wordt zijn club bijna noodlottig, doch Wit stopt meesterlijk het lastige schot van den middenvoor. Ook Luyekx faalt eenmaal; Biere, die buiter-spel stond, profiteert hiervan door een geweldig hard schot te lossen, döoh de -bal vliegt over de lat De G.W.-voorhoede bepaalt zich tot enkele uitvallen, die meesten- tijd zonder resultaat blijven door de buiten speltactiek van Schol. Amesfoort probeert het daarom eens met een ver schot d'odh zonder resultaat Helder wordt gaandeweg sterker en de voorhoede valt zeer op door haar leven dig spel. Voor een dubieus handsgeval wordt G.W. een penalty toegekend, de aanvoerder schiet laag en hard in, doch Wit weet den bal te stoppen, waarna Bolhaar voor verder retour zoogt. Het &pel ie dan 20 min. oud en nauwelijks 1 min. later zet de H.-linksbuiten magnifiek voor, de ibal komt mooi voor den deelmand-, Biere overziet -terstond de situatie, loopt toe en met een klein tikje van het rechterbeen is H.'s voorsprong vergroot.. De G.W.-voorhoede zet dan even op, Bolhaar stapt elegant over den bal been, zoodat dé gasten een opgelegde kans voor een tegenpunt krijgen, doch doelman Wit redt kranig op hoekschop, die zonder succes blijft. Aan den andereni kamt ie het Biere, die op goede wijze een corner neemt, Zomer kopt fraai in, doch de keeper verhindert een derde doorboring van zijn doel. De strijd blijft grootendeele op de G.W.-helft. Een vliegend echot van den H.-redhtabinnen verdient vermelding-; dezelfde speler laat zich daarop een kans ontnemen door Dito, die resoluut Ingrijpt. Na 85 imin. komt G.W. wat meer over de helft; Wit wordt bijna verrast door een terugspringendén bal van eigen/ partij. Feij 6taat op een gegeven moment alleen voor Wit en reeds noteeren wij goal, doch de H.-doelman weet vallend den bal nog corner te stompen, welk staaltje een luid applaus tengevolge heeft. Een rusih van Veen, die weinig te doen had; wordt gevolgd door een mooi schot, doch de keeper stopt kra nig. Dan een mooi stukje samenspel van de geheele H.-voorhoede, welke besloten wordt met een vleugelechot van Homoman, doch de bal wordt door den doelwachter over de lat gewerkt. Als Schol /weer eene erg dom doet, ontstaat een gevaarlijk moment voor het H.- doel, doch de rechtshalf zorgt met een verre trap voor uitkomst. Als de G.W.-l linksbinnen dan een opgelegde ka na door naastschleten verprutst heeft, komt de rust met een 20 leiding voor Helder. De 2e helft was zeer eenzijdig; H. was door- loopend in de meerderheid, terwijl G.W. er langzamerhand al meer en meer uitraakte. G.W. trapt af om reeds direct daarop het leder kwijt -te raken. Boogaard' gooit in, Biere krijgt den 'bal, geeft tactisch door naar Bak en deze aan Zomer, maar laatstgenoemde schiet begrootelijk naast. De witte voorhoede combineert keurig en reeds na 8 min. scoort Biere op zeldzaam mooie wijze. G.W. verde digt met hand en tand-, maar niet altijd even oordeelkundig en 'bovendien is de H. midden linie in goeden vorm, welke 'haar voorhoede steeds aan het werk zet. Had! de H.-linkebin- nen, die zich wel steeds goed) opstelde, ln deze periode een beter gebruik van de kansen ge maakt, welke zoowel Homeman ale Zomi voor hem schepten, dan was de voorsprong toon reeds aanmerkelijk vergroot geweest, doch Bak faalde bijna doorloopend' aan een goede afwer king, dan talimde hij te lang en dan weer .was zijn schot miserabel slecht Een hoekschop, fraai door Biere genomen, brengt veel beroe ring voor de G.W.-veste, terwijl Zomer een center van Bak ineens inzet, doch de bal vliegt over. De H.-rechtebinnen onderscheidt zich door zijn geweldig verre ingooien en eenmaal spant 'het geducht -voor het Geel Witte-doel Na 23 min. volgt dan G.W.'s eerste serieuae aanval en Wit wordt uit zijn zalige rust op geschrikt door eeu venijnig schot van Fei; Maar dan is het weer afgeloopen. Bolhaar staat alleen aoliter en eenige uitloopers worden met gemak door 'hem gekeerd. Veen zet slecht voor en driemaal in successie plaatst hij ach ter. Zomer krijgt het op zijn heupen, wringt zich door allee heen en van dichtbij jaagt hi den) bal ten 4e male in het net. Er moet nog 20 min. gespeeld worden en het blijft voor G.W. verdedigen. Dito, thans op zijn oude plaats, vuurpijlt geweldig en heeft vooral de tribune op het oog, iets waarin Bolhaar niet voor 'hem onder wil doen. Doch alle moeite is tevergeefsch, de witheonden blijven het spel ■beheerachen en- de voorhoede der -gasten heeft niets in te brengen. Het loopt tegen het einde enf 3 min. voor tijd zoogt Biere, die den bal via Veen en 'Horneman toegespeeld kreeg, met een zacht tikje in den hoek voor no. De H.-rechtebinnen wordt dan in het straf schopgebied ongeoorloofd bewerkt, doch de aanvoerder wenscht den strafschop niet te be nutten en met een verdiende 60 voor de 8e klassers komt het'einde, waardoor zij voor een jaar houder van den Beker worden. Batavier-nieuws. Zaterdagmiddag speelde een Batavier-com binatie tegen M.L.D., welke match door de vliegmensohen met 4—2 gewonnen werd, doch 30 zou oen juister beeld van den strijd ge geven hebben Scheidsrechter de heer Arts, die zich als een goed leider ontpopt heeft: Zondag werd' gespeeld Batavier 1 versus HÜ.C. 2; deze wedstrijd -leverde een blanco score op, wat vrijwèl de verhouding is. Erger lijk -was het dat eenige leden van Batavier, die zich bij het doel van Batavier opgesteld hadden door een stelletje kwajongens dikwijls gehoond werden Dergelijke, dingen hooien op een voetbalveld niet thuis; sport moet sport blijven en geen scheldpartij. Voetbal ls toch ook een deel van de lichamelijke opvoeding. De wedstrijd zelve had een sportlef en vriend schappelijk karakter en werd- dan ook in de 'beste verstandhouding gespeeld. 'Voor de eeriewedstrijderi van Helder" be haalde het 2e elftal een' sprekende overwinning op Hekier 5. B. won met 3—0. Dat gaat de goede kant uit MLIiD.-nieuws. M-L.D. 1Batavier 1 42. Zaterdagmid dag speelden M.LD.Batavier de Maandag J.1 gestaakten wedstrijd over. Om 3 n. 30 trapt B. met wind en zon in het voordeel af. Direct ontwikkelt zich een vlot spel met MJLD. in de meerderheid. Eenige corners op het B.-doel leveren niéts op. Een door den B.-midvoor uit het midden van het veld geloet echot wordt door den keeper verkeerd gezien en rolt net binnen de palen. Na aftrap neemt M.LJ). het spel weer in handen maar le niet fortuinlijk. Herhaalde malen wordt kort voor doel hoog overgeschoten, Dan worden 'kort achteroen 3 -goals gemaakt, waarvan de eerste wordt ge annuleerd wegens buitenspel. B. komt weinig over de helft, de enkele aanvallen loepen uit op buitenspel. Uit een corner voor M. ontstaat na een schermutseling de 3e goal. Rust 81. Na rust pakt B. flink aan, en met succes. Een goed aangegeven bal van linksbuiten wordt hard ingeschoten (82). B. wordt nu gerui- men tijd geheel ingesloten, maar de verdedi ging, vooral de keeper, de ln vorm. Een voorzet van linksbuiten wordt door den M.-midvoor keihard- in het doel gezet M.LjD. krijgt dan nog een penalty te nemen, welke niet benut wordt Even komt B. nog opzetten, maar de koeper weet door uitloopen gevaar te keeren. Einde kamt met 42. M.LD. speelde een slappe wedstrijd. Bij Batavier was de verde diging het beste doel. Uitslagen van Zondag 7 September. Om den Zilveren Bal. le ronde. Feijenoord—H.D.V.S. 3—0, Ex celsior—D.F.C. 1—2, AD-O.—Sparta 10, S.V.V.VOC 20. (Eenige verrassende uit slagen: Sparta, de houder van den Bal, geklopt door den erx-overganger en 2e kl. kampioen AD.O.; V.O.C. geslagen door den gedegra- deerden le klaeeer S.V.V. Van de Rotteidam- sche le 'klassore le dua Feijenoord de eenige die aanblijft. Er was zeer veel belangstelling.) Het programma voor Zondag luidit: H.V.V.— D.F.O., H.BS.HS.V.V., Wilhehnina—AD.O., B redaniaFeijenoord. Om den AJLO.L.-beker. Beslissingswedstrijden. Deze wedstrijden werden op het A.F.C.-terrein gespeeld en trok ken zeer veel publiek. Do ontmoeting Ajax Blauw Wit was de attractie; de verwachtingen wanen zeer hoog gespannen en dat was mis schien de oorzaak dat het op een teleurstel ling' uitliep. De reep. verdedigingen ibeheerech- ten vrijwel het spél en waren de impotente voorhoeden verre de baas. Het geheel was een fanatieke kamp en werd door circa 7600 men schep bijgewoond. De uitslagen zijn: Ajax— Blauw Wit 00 (na 2 X 71/» min. verl. en na loting door de Zebra's gewonnen), Z.A.C. R.C.H. 08. Finale: Blauw WitR.C.H. 1-8. De Haarlemeche Racers hebben dien Beker dus voor een jaar in bezit. le plaats. BJI.T. en den 2en en 3en prijs. In Belgis hebben Zondag de competitie-wed strijden weder een aanvang genoemen. Uitslagen wedstrijden der Heldersche vereenlgingcn. Finale „IIeld«r"-beker. Helder—Geel Wit 5-0. Seri ewedstrijde n, „Helder"—-Batavier 2 Helder 5 3—0; J.V.C. 2—Geel Wit 3 1—2. 1 ^ropagandawedstrijd 8.VB.van Speijk 1-HB. Vriendschappelijk. Oudesluls: D.O.S.K.O. -Heldereend. 2-5; H_R.C. 2-Batavior 1 0—0; Breezand: B.F.O.—Rood Wit 1—6; Hel- der-adsp.Geel Wit adsp. 10. Uitslagen Zaterdag. H.RC. 2Pol. XI 21; Batavier—(MLL.D. 24. Nederlaagwedstrijden ten bate van de Heldersche redde/ra Hst comité onder voorzitterschap van den heer Burgemeester, dat zich ten doel stelt om gelden te verzamelen voor een huldeblijk aan te bieden, aan onze reddingsmaatschappijen ter gelegenheid van hun 100-jarig -bestaan in No vember a.s. heeft het plan opgevat den Helder- schen redders op 11 Noevmbsr a.s. een feestdag te bereiden. Doch ook -hiertoe is geld noodig en daarvoor is een sub-comité gevormd onder voorzitterschap van den HoogEd.Geetr. Heer A .Vos, terwijl de heer P. Luyakx als secre taris van dit sub-comité fungeert. Door dit sub-comité is de medewerking verzocht en ver kregen van de diverse plaatselijke vp et/bal ver- eeniglngen en muziekcorpsen; benevens van de Zang- en Reciteervereeniging „Harmonie". Wat betreft de voetbalwedstrijden worden deze gespeeld op 5 achtereenvolgende Zater- mdddagen en wel als zg. aederlaagwedstnjden. Besloten werd' het team der Adelborsten te vragen deze nederlaag/wedstrijden te willen spelen, doch daar de Jonkers met verlof waren, werd besloten hun terugkeer af te wachten en zou, indien dat elftal niet beschikbaar was, Geel Wit dteze nederlaagwedstrijden spelen, ofschoon dit voor hen inet het oog op de Zon- dagsohe competitiewedstrijden wel wat be zwaarlijk was. Bereids is echter toestemming van de Adelborsten-voetibalvereeniging bin nengekomen en neanen- de wedstrijden Zater dag ae„ 13 Sept., een aanvang en zoo vervol gens achtereenvolgens en respectievelijk tegen HR.C. 1, S.VB. 1, Helder 1, Batavier 1 en Geel Wit 1. De matches worden gespeeld op het HJkC.-terrein Tuindorp, welk terrein ge heel belangloos is beschikbaar gesteld. Ook de vereeni'ging Helder was hiertoe bereid, doch daar dit terrein al zoovele Zondagen ie ge bruikt en opknappen voor de competitie noodig was, werd 'besloten alle wedstrijden op het HJR.C.-terrein te doen spelen. Elke wedstrijd wordt opgeluisterd door muziek en voorafge gaan door een muzikale rondgang. Nadere bij zonderheden voor eiken wedstrijd vermelden wij -in dit blad van Donderdags en Zaterdags. Daar de toegangsprijzen slechte 25 en 10 et, bedragen, vertrouwen -wij dat velen zullen ko men daar tevens een goed doel wordt bereikt n oa. „Het brengen van verdiende hulde onze Heldersche redders". Behagen. Zondag speelde Sparta 1 te Schagen aldaar tegen D.TB. van .Oudkarspel. De match werd door het fitak opgekomen publiek met onver deelde belangstelling gevolgd. De ambitie bij de spelers was aan beide zijden groot en vol temperament, getuige de uitslag 11. De zil veren medaille uitgeloofd door Oudkarspel, werd bij loting gewonnen door Sparta. Om den Gooi- en Eemlander BaL Demi-finales. 'Hilversum—Wagenhuren 1—0 (W. is de nieuwe Oostelijke le klasser), B.M.T.—D.WB. 1—0. V er li ezersronde. WagenlngenD.WJ3. 51. Finale: HilversumBM.T. 41. Hilver sum, de eenige 2e klaaee kampioen, bezette dus in dit Jaarlijkeche Goolschs tourmooi de Wieringen. Succes-nieuws. J.1. Zondag kwamen de beide elftallen van Excelsior van Anna Paulowna om de beide Wieringer elftallen -partij te geven. Om 1 uur kwam Succes 2 tegen Excelsior 2 in het veld. Voor de rust, toen Succes eenigszins het wind voordeel had; was het een gel ij kopg&ande strijd, doch na rust- was Excelsior de meer dere. Al spoedig namen zij de leiding en eer het einde le hebben zij de score opgevoerd tot 30. Doch van de 3 punten waren er minstens in buitenspelpositie gemaaktl Om kwart voor drie 'komen de beide eerste elftallen in -heit veld. Eerst gaat het spel vrij wel gelijk op. De beide verdedigingen) blijven voorloopig de 'baas. De midvoor van Excelsior bracht ploteeiing den bal alleen op en plaatst dezen kalm in het doel. Sucoes, hierdoor niet ontmoedigd; viel fanatiek aan. Uit een straf schop maakte Jaap onder gejuich van het publiek een tegenpunt Rust 1—L Na de rust was het weer een gelijkopgaande partij. Er werd van beide kanten hard gezwoegd om de leiding te veroveren. We achten een gelijk spel, doch Excelsior dacht er andere over, want 2 min. voor het einde maakte de mid voor met een mooi schot het winnende punt (21)Onze keeper had dit punt kunnen voor komen. Ale de bal weer midden uitgetrapt is, blaast scheidsrechter Ztwani'k, welke matig leidde, einde en neemt Excelsior de uitgeloofde verguld zilveren medaille, aangeboden door schipper M. A. Duynker, mee naar Anna Pau lowna. De wedstrijd had een zeer vriendschap pelijk verloop, doch gelijk spel had 'beter de vérhouding weergegeven. Ruim 200 belang stellenden woonden den wedstrijd bij. Zwemmen. Schagen. Uitslag van den eersten zwemwedstrijd van de vereeniging „do Wiel" te Schagen op 6 Sept. Adspiranten, vrije elag: le prijs Elisaibeth Stammes 16 4/5 sec. de 15 Meter. Schoolzwemmen voor personen boven 13 jaar: le prijs de heer J. W. Govere 122/5 aec. 15 M. Vrije slag voor eiken leeftijd en kunnen: le prijs Dirkina Geerligs 142/5 sec. 15 M. Bstafettezwemmien, 4 medailles: 1 die heer B. Leertouwer, 2 mej. B. Schene, 3 jongejnffr Alida Sleutel, 4 jongejuffr. Elieabeth Stammes. Postduivensport Jullanadorj). Zondagmorgen hield de vereeniging J)6 Postduif' een wedvlucht vanaf Nijmegen af stand 138 KjM. Het aantal deelnemende duiven tedroeg 24 stuks, die om half acht werden losgelaten. Tengevolge w de zware nevel die er in de ochtenduren hing, hadden de vtf-' gels lang werk eer zij 'hun- hokken hadden bereikt. De uitslag is de volgende: le DrjiR duif van C. W. de Graaf, thuiskomst 10.30 21 1AWM- lPrije t" ™B- Delver. thulakornrt" 10.30.58 uur; 3e prijs duif van Jac. van der Haag. thuiskomst 10.32.65 uur; 4e priis duif van J. Marees, thuiskomst 10.40.41 uur De volgende week wordt gevlogen vanaf Dover, w afstand 120 KM. ^«venter, De vorige week te er bij den heer J. A. in O ko!nMm ««vliegen «en. Engelscho Postduif, gemerkt N u r p 23 A. G. 5494 Zondag 7 Sopt. hield .bovengenoemde ver eeniging een wedvlucht vanuit Quievnain (België)afstand 296 K.M. Wind Z.W., mooi weer Om 8 uur v.m. werden de 58 vogels ln vrijheid gesteld. De volgende prijzen,- diplo ma's en punten werden -behaald: lauw le, 9e, 15e, 16e met 1075 pnt.; Arnst 2e, 8e, 17.e, 20e met 925 pt.; M. Kwast Se met 450 pnt.; Gooe- een 4e, 5e, 6e, 10e met 1475 pnt.; Guijken 7e, He, 190,11101 660 pnt.; Gomos 12e met 225 pnt.; Raai—Rietveld 13e met 200 pnt; de Vries 14e met 175 pnt.; P. Kwast 18e met, 76 pnt De le duif werd geconstateerd 12 *u. 20 im. 32 sec., do 20e duif 1 u. 2 6m. 3 sec. Het con cours verliep dus in 1 uur, wat vrij lang ls. De le duif bereikte een snelheid van plxn. 66 KIM. per uur, de 20e pl.m. 54 K.M. per uur. Donderdag inkorven voor St Qu-onitin (Frankrijk), afstand 874 KM. Dit te de laatste vlucht van dit jaar, geeft dus zoo veel moge lijk mede, rwant het gaat om het kampioen schap der Oude en jonge duiven. Er worden nog 600 punten vervlogen. PB. In het vorig verslag stond abusievelijk 28 duiven, dit moest! zijn 98 deelnemende duiven. P. Athletlek. De openluchtdag van „Sparta". Een mooie propaganda. Begunstigd door prachtig zomerweer mar cheerde Sparta" Zondagmiddag om circa 1 uur vanaf het Nieuiwe Kerkplein langs Spoor straat, Koningstraat Kerkgracht en Singel naar haar terrein te Huisduinen, voorafgegaan door de tromslagers van ons Stedelijk Muziek corps. Bij aankomst werd onmiddellijk opge marcheerd voor de algemeene vrije oefeningen, welke, in aanmerking genomen dat de jongste klassen er mede aan deelnamen, aardig werden uitgevoerd. Ons Stedelijk zorgde hier voor het muzikale gedeelte. liet no. brug voor da mes en hoeren liep eveneens zeer goed van stapel. De hlnderniabaan was een attractie voor de jongens van de C.-klasee; er werd gekampt om prijzen en over 'het algemeen wer den de geplaatste hindernissen goed genomen. De driekamp dames en hearen werd vlot af gewerkt en dat er goede krachten onder hen schuilen bewezen de gemaakte tijden. Het no. rekoefeningeu moest met het oog op den tijd vervallen. De knotsoefeningen gaven als altijd voor de toeschouwers een aardig effect; jam mer echter dat door de melodie der muziek, de vrije oefeningen der dames niet geheel tot haar recht kwamen. Dit zijn oefeningen van het z.g. Loges-systeeui, waar speciale muziek voor moet zijn. De 4 X 100 M. estafette hoeren was een demonstratie en de speciale athletiek- beoefenaara maakten hierin de beste tijd. Ook waren zij de uitblinkers in de noe. kogel- stooten, hoog- en verdringen. Tot slot de voetbalwedstrijd S.VB.—Van Speijk, welk» door de marineochepelingen met groote cijfers gewonnen werd. Do verklaring van deze groote nederlaag Van Speijk won met 81 moet hierin gezocht worden dat S.VB. 2 harer beste spelers miste, n.1. Frinks en Jac Buija, en dat de meeste spelers reeds den geheelen middag gewerkt hadden, waar door de ploeg lang niet frisch in het veld verscheen. In de eerste helft was de strijd nog het aantrekkelijkst, maar na de hervatting raakte de fut bij S.VB. er gaandeweg uit en kreeg Van Speijk vrij spel. De middenvoor de» gasten, die onvoldoende gedekt werd, nam de meeste goals voor zijn rekening. J. Vrij- vogel wist de eer nog te redden. Van Speijk kreeg ais prijs een mooie zilveren lauwertak. Thans werd overgegaan tot het uitreiken der prijzeD. De heer Kemp, voorzitter van den Turnkring Hoiland's Noorderkwartier, sprak een -woord' van dank tot Sparta's leider, den heer G. Dunk; ook tot den heer van Aueum, opperschippar KM., werden eenige waardee- rende woorden gericht voor diens belangloozs medewerking. De directeur en leden van het Stedelijk Muziekcorps, inzonderheid de tam- bour-maltre mot zijn koor, werden evenmin ver geten. Laatstgenoemde hield er keurig maat en tempo in en heeft zeer goed rekening ge houden mot de kleinen. Ook de politie komt een woord van dank toe voor het onderhouden van een goede gang van zaken en tot elot aan den heer Baute voor zijn goede leiding in de voetbalmatch. De prijzen werden behaald door: Driekamp hoeren. le prijs H. Keet, rsok- stel; 2e prijs J. Bezemer, inkstel; 3e prijs J. C. Vrijwogel, etui met 'barnsteenen pijpjes. Driekamp dames. le prijs W. Sont, werk- nmnd; 2e prijs L. Wakker.3 apuitflacon; Se prijs P. Sixach, flacon. Hindernisbaaa jongens C. ls prijs J. Sn-ieder, zakmes; 2e prijs L Moree, Inkstel; 3e prijs J. "Wildschut, sigarettenkoker; 4e prijs Korndorfer, sigarettenkoker; 5e prijs J. Graat, vulpotlood; 6e prijs W. Groenheid, vulpotlood. Hardloopen Meisjes C. le prijs Annie Bot, tosohjo; 2e pr. A. Buijsman, taschje; 3e pr. M. Kok, een doos zeep; 4e prijs Wleeje Lareen, een zakdoekdooeje; 5e prijs Joh. Reinderman, oen 'beursje. Blokjeerapen. - Meisjes A. le prijs Joh. Kok, 2e prijs Marie Sturk, 3e prijs R. Broek- h0,Ten' Jonwena A le prijs Joh. Kok, 2e Prijs lT. Eelman, 3e prije C. Bakker, 4e prijs (i. Kroonetuiver. Daar er geen tijd meer disponibel was moes ten de wedstrijden voor jongens en meisjes B vervallen; deze zullen later worden gehouden. Over het algemeen kan Sparta met zeer veel genoegen op dezen dag terugzien en heeft het ZTVv ^„.^ïedragen voor de propaganda der lichamelijke opvoeding. Het grootste hoteL In Chlcago ia men onlangs begonnen met den bouw van Palmer House, dat na zyn voltooiing het grootste hotel der we- M zal baatten. Het hotel krijgt 2268 ka- ,eni stoffeering, enz. alleen zal reeds twee millioen dollar kosten. Palmer House wordt het op twee ma grootste ge bouw der wereld. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 September. Thet .Kon' Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 763.6 te AlkurevrL Laagste stand 740.0 te Klnn. Verwachting: Matige tot krachtige Z.W. tot N W metkans^8etell<1 regenbuien n™reer' later °Pkteremd, iets

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6