1 SPORT. Athletiek. De competitie-wedstrijden Tan den IL A. K. Zaterdagmiddag 'hadden de reede aangekon digde oompetitie-wedstrijden van den Helder- eahen Athletiekkring op het terrein aan den Botweg plaats. Er was aardig ingeschreven en het weer werkte mede, zoodat het geheel een geanimeerd verloop had. Jammer genoeg was het 'bestuur genoodzaakt de competitie-wedstrijden vdor jongens en meisjes van scholen, welke aanvankelijk des morgens zou plaats vinden, af te lasten. In verband hiermede was de M.U.L.O.-echool bij de vereenigingen ingedeeld. Ingeschreven was alzoo door de afdeeling A (Heeren) door: I'ro Patria, Zeemacht, Helder, Heldersöhe Politie Sportvereeniging en M.U.L.0. Voot de afdee ling B (Dames) door Pro Patria, Hyglöa en Geel Wit. In de afdeeling A bestond het pro gramma uit acht, in de afdeeling B uit zes nummers. Volgens de bepaling mocht elke ver- eeniging met hoogstens 8 deelneeimera per nummer en elke deelnemer Jioogatene op 8 nummers uitkomen. Deze bepaling, welke voor de competitie-wedstrijden noodzakelijk is, le verde voor de vereenigingen veel bezwaar op. Men wilde natuurlijk graag met de beste krach ten op elk nummer uitkomen, doch daardoor was de keuze beperkt. De politie b.v. kwam daardoor slechts in de werpnummers uit, ter wijl O.K.K. in 't geheel niet in de gelegenheid was een ploeg te formeeren. Hieruit blijkt wel, dat het doel dezer com petitiewedstrijden (die intusschen het volgend jaar anders zullen worden geregeld) op den duur wel bereikt kan worden. Immers imen bevoordeelt hierdoor alzijdige oefening der athleten en voorkomt dat alleen „sterren" de zaak in handen hebben. Mogen de vereenigin gen hieruit de juiste conclusie trekken! Voor deze wedstrijden .bestond de jury uit: J. Biere, voorzitter-kamprechter; M. A. Dorna, starter; (M. P. v. Hooydonk, W. A Everarde, W. v. Aueum A. G. ff. Pauw, tijdl- Vereeniging ioo M. M. U. L. O. 690.20 Pro Patrja 1761.20 Zeemacht 1999.20 Helder 595 Politie gesteld. AFDEELING HEEREN. Aantal behaalde punten 4X100 M. Hoog Ver/m. 40c M. Estafette m.aanl. aanloop 578 659.05 1154.597.68 1138 1403.85 1740.40 650.32 1180 1685.60 1138.96 545.04 496 467.95 waarnemers; W. Conijn, J. A. Rombout, D. J v. d. Vijver, L. J- Jansen, jury van aankomst; j! A. Rom'bout, J. G. A. Pauw, L. J. Jansen jury springen; W. v. Ausuim, M. P. v. Hooi; donk, W. Oonijn, jury weipen; F. L. v. Leeuw, wedstrijd-secretaris. Het chronologisch overzicht luidde: 2 uur: series 100 M. hardloopen; 2 tl. 10 serie's 80 M. hardloopen; 2 u. 20: hoogspringen m. aanloop heeren; 2 u. 40: idem idem dames 2 u. 65: serie's 400 M. hardloopen8 u. 5: bal werpen dames; 3 u. 20: speerwerpen heeren: 3 u. 85: verspringen m. aamloop heeren; 8 n. 56 idem idem damee; 4 n. 15: kogelstooten; 4 30: speerwerpen daines; 4 u. 40: discuswerpen 5 uur: estafetteloop 4 X 100 M. en 4 X 80 M Hoewel aanvankelijk de afwerking even stroef ging, is men ten slotte toch op tijd klaar gekomen. De opkomst der deelnemers was vri. goed. Al spoedig bleek, dat in de Aid. A het ging tusedben Zeemacht en Pro Patria en het moet gezegd worden, dat P.P. zich tegenover de sterke marineploeg uitstekend gehouden heeft. Zeemacht was op alle nummers, behalve op speerwerpen, superieur, hoewel hierbij dient te worden aangeteekend, dat P.P. niet op haar sterkst was. Niettemin verdiende Zeemacht de zege volkomen, evenals Hygiëa in de damee- afdeeling. Beide vereenigingen verwerven daarmede ©en fraaie medaille. De P.P.-ploeg was was onvolledig en had' pech In de 4 X 80 M. estafette, waarin de eerste dame al kwam te vallen. Geel Wit was aardig op dreef, doah dient zich op speerwerpen toe te leggen. Zooals men weet was het zuiver een ver- eenigingowedstrijd en werd de beste prestatie van eiken deelüemer op een nummer in pun ten omgerekend, waardoor door optelling het veraenigingstotaal werd verkregen. De resul taten nummensgewijze vindt imen in onder staande tabellen, evenals het eindresultaat. Hoewel de deelname grooter had kunnen zijn, zijn de wedstrijden zeker geslaagd te noemen en komt een rwoord van 'lof aan de jury en aan het 'bestuur toe, die alles regelden. De yeréenlging „Helder" had voor deze wedstrij den belangeloos haar terrein beschikbaar Speer werpen Kogel Discus stooten werpen 740.875 736.750 425.725 457.625 986 1263 577 1067 924.82 998.92 284.14 816.14 Resultaat1 Zeemacht, 2 Pro Patria, 3 Helder, 4 Held, Politie S.V., 5 Vereeniging Geel Wit Pro Patria Hygiëa Resultaat: 1 AFDEELING DAMES. Aantal behaalde punten 80 M. 1408.96 1389.92 1389.92 4X8° M. Estafette 406.752 opgegeven 490.176 Hoog m. aanl. 146 124 760 Ver m. aanl. 860.15 61.25 485.10 Bal werpen 677.82 1051.36 792.20 Speer werpen 401.425 585.775 Totaal 1927.25 8706.425 10254.14 4529.815 2340.765 M.U.L.0. Totaal 2999.682 3027.955 4503.171 Hygiëa, 2 Pro Patria, 3 Geel Wit. Marine Sportvereeniging „Zeemacht". Karp.-kanst K. Rnnla behaalt het kampioen schap van Nederland polsstókverspringen. Hij verbetert In dit nummer tevens het Nederlandsch record met 6^1 oJM. Men schrijft ons: Het 2e gedeelte van de Athletiek wedstrijden om de kampioenschappen van Nederland werd gehouden in het Stadion te Amsterdam op Zondag 7 September j.1. Runia werd door de Marine Sportvereeniging „Zeemacht" afgevaardigd om zijn kunnen te toonen in het polsstókverspringen. Daar hij bij de kampioenschappen van de Marine 1924 in uitstekende conditie was, en hij toen reeds het Nederlandsch record met 38 cJJ. verbeter de, hadden wij van hem groote verwachtingen. Hij heeft óns dan ook niet teleur gesteld, want niet alleen werd hij No. 1 van Nederland in het polsstókverspringen, doch verbeterde ook nu weer hpt record met een sprong van 8.821/! M. Hiermede staat dus het Nederlandsch record- op naam van Runia. De kampioen van het vorige jaar (tevens recordhouder), de heer Spaarwater van de vereeniging A.AC. te Am sterdam, werkte ook nu weer mede in dit num mer, doch moest voor dezen keer in Runia zijn meerdere erkennen, hij bleef ver beneden dezen. Als de gelegenheid, waaronder gesprongen moest worden, .beter was geweest, dan was er waarschijnlijk nog beter resultaat behaald ge worden. De zandbak, waarin gesprongen imoest worden, was te diep gevuld met versch zand. Het gevolg hiervan was, dat met het springen de stok rechtop in den .bak .bleef staan en men dus veel tegenstand ondervond om over het z.g.n. doode punt heen te komen. Ook kon, doordat de stok ibleef steken, niet met- vol doend succes van den stok gebruik gemaakt worden om zich af te zetten. Een en ander heeft er toe geleid dat niet .behaald werd wat behaald had kunnen worden. Zondag 14 Setpemher as. worden te Edam atletiekwedstrijden gehouden om dekam pioenschappen van Noord-Holland. Hieraan zul len ook een groot aantal leden van de M.S.V. „Zeemacht" deelnemen. Niet alleen eenige reeds bekende krachten, doch ook vele nieuwe krachten zullen hierin mededingen, waaronder velen uit de Marinekazerne Amsterdam, welke aldaar trainen onder 'leiding van onzen propa gandist, den heer Matze. Het vorige jaar wer den door de ME.V. vier kampioenschappen behaald n.1. polsrver en pol&hoog door Ruïda, 5000 M. hardloopen door Matze en kogelstoo ten door Stam. Zeer zal het ons .benieuwen wat of dit jaar door onze leden gewrocht zal worden, wij zien cehter dezen dag imet ver trouwen tegemoet. Runia wenseht in deze wedstrijden niet mede te diagen, hetgeen wel ©enigszins te .begrijpen is, daar hij ook wel eens een Zondag thuis wil doorbrengen, maar voor de vereeniging is het jammer. Waarschijnlijk echter zal de van oude bekende, pas uit Oost-Indië teruggekeer de, sportman M. J. Levineon mededingen in het nummer kogelstooten en discuswerpen. Door den Heideweken athletiekkring werden op Zaterdag 6 September j.1. competitiewed strijden in athletiek gehouden. Ook de MJ3.V. „Zeemacht" was tot deelname uitgenoodigd en had ingeschreven. Met een kranig stel athleten togen wij naar het terrein aan den Bolweg. Als toonaangevende vereeniging op het gebied van athletiek in Helder waren wij aan onze eer verplicht den len prijs te .behalen, hetgeen ons dan ook met- niet al te veel inspanning mocht gelukken, hoewel direct gezegd moet worden, dat ook de Heldersdhs vereenigingen goede athleten in hun midden hebben. Gymnastiek. De sportdag van &s. Zondag beloofd schit terend te worden. De drie gymnastiek vereeni gingen O.K.K., Pro Patria en Sparta '.uilen hun .beste beentje voorzetten. Adspiranten, middel- en hoofdafdeelingen, dames zoowel als heeren, zullen mededoen. 600 turners en turn sters gaan in optocht door de stad, begeleid door eenige muziekkorpsen. Het geheel belooft een schitterende gym- nastiek-demonstratie te worden. Behoudens toe stemming der autoriteiten wordt de volgende route genomen: 2 uur precies vertrek van het Stationsplein,' Verl. Spoorstraat, Keizerstraat, Weetetraat, Spoorstraat, Koningstraat, Polder weg, Middenweg, haar het sportterrein Bolweg, alwaar te 'half 3 wordt begonnen. Te' 4.30 neemt de voetbalwedstrijd een aan vang tusschén Helder en een nader bekend te maken vereeniging. Een pracht gouden en zil veren Kruis, voor het winnende en verliezen de elftal, disponibel gesteld door het 2e Kamer lid Henri Ter Hal'1 te Rijswijk, zijn te bezich tigen in het sigarenmagazijn van den heer Bolhaar, Spoorstraat. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de ad vertentie®. Sparta-nieuws. Daar Zondag de adepirantenklaeeen B en C, zoowel jongens als meisjes medewerken «m.n den openluchtdag voor het Stedelijk Muziek korps, komen allen Zaterdagmiddag om 4 uur bijeen. De diploma's van de prijswinnaars van Zon dag kunen worden afgehaald bij den beer Dunk, Torendwaraetraat 8. Alleen die deelnemers aan de estafette gaan Zondag naar Anna Paulowna, om de wed strijden mee te werken, uitgeschreven door de vereeniging „Sportlust." VoetbaL AdelborstenJLR.C. Zaterdagmiddag half vier, terrein Tuindorp. Zaterdag wordt de eerste der nederlaagwed strijden ten bate der Held. redders gespeeld. Do 3e klasser HR.C. zal de Adelborsten het eerst ontmoeten. Met welk elftal de Adelbor sten uit zullen komen is ons niet bekend, doch zeker niet zwakker dan verleden jaar. Ook de H.R.C.-opstelling is one niet bekend. De wed strijd vangt aan om half vier, terwijl op t zelfde uur het Sted. Muziekkorps vanaf het Stationsplein afmarcheert lang3 Keizerstraat, Siuiedijkstraat en Brakkeveldweg. Vermoedelijk zal aan de reeks wedstrijden nog een wedstrijd verbonden worden Adelbor sten—Marineelftal. In dit laatste elftal komen geen spelers uit de plaatselijke vereenigingen uit. Deelnemende vereenigingen, die hiertegen bezwaar mochten hebben, gelieven dit aan den socretaris mede te deelen. Nadere bijzonderheden in het btad van Zaterdag, M.L.D.-nieuws. .Vrijdagavond 6 uur precies speelt M.LD. een vriendschappelijke wedstrijd tegen van Speijk op het terrein Ankerpark. De laatste wedstrijd werd van dit elftal verloren met 82. MJLD. komt uit als volgt: doel: Wiseink; achter: Grosveld en Zeegers; midden: Jurg, Jongh en Noors; voor: v. d. Beek, Mole, Spor ten, Viseer en Gheret. Anna Paulowna. Zondag hadden Mer veteranen seriewedstrij den plaats. kwamen ln 't veld Excelsior en D.O.SK.O., welke wedstrijd met den stand 2--2 door DXXS.K.O. werd gestaakt, waardoor zij verloor. Daarna bekampten J.V.C. en Oonoordia el kander. laatstgenoemde wiet, na een moolen strijd, met 13 te winnen, zoodat «ij kt de finale tegenover Excelsior komt. Dit kan voor de veteranen een «eer mooi© wedstrijd worden en waar het plaatselijke concurrenten zijn, «al .het zonder twijfel aan belangstelling niet ont breken. E. 1 en 2 waren bij Suooee op Wieriegen te gast, waar E 1, door met 21 van Succes 1 te winnen; een mooie medaille in de wacht eleepte. E. won van 8. 2 met 80, wat ook een goede prestatie was. Zondag as. zijn er voor E. geen wedstrijden daar bet terrein dan 'bij Sportlust in gebruik is en verschillende spelers aan de athletiek wedstrijden deelnemen. Postduivensport. „Hollands Noordpunt" Zondag 7 öept. hield bovengenoemde ver eeniging haar 8e conoours navlucht oude- en jonge duiven vanaf Schaerbeek, 283 K.M. De 122 vogels, de animo wordt gelukkig min der, werden 'e morgens 8.10 met bewolkte lucht en N. wind in vrijheid gesteld. De eerste duif arriveerde bier, toen was de wind inmid dels Z.O. geworden, om' 11.27.36, de 25e om 11.41.61, alzoo weder ln 14 minuten verloopen Op dit station zijn eenige, lang niet van de slechtste, exemplaren achtergebleven, wat wel te wijten zal zijn aan het heiige weer en de vele luahtstoringen, welke Zondag door radio- liefhebbers zijn waargenomen. Hierbij tevens een bewijs, dat een der hoofdfactoren bij hert oriënteerimgsvermojgien van postduiven is: (tde fijngevoeligheid voor den dampkring." Prijzen, punten en diploma's werden op Schaerbeek als volgt behaald: Puhl le, 2e, 4e, 7e, 10e, 12e, 20e met 252 pt. Buis 3e, 24e met 50 pt.; Giessen en v. Doorn 5e, 6e, 8e, 15e, 16e, 21e met 170 pt; Heiligen berg 9e met 34 pt.; Hendriks 11e, 25e met §2 pt.; Kraay 13e, 14e, 18e, 19e, 23e met 86 pt; Peters 17e, 22e met 26 pt. A.s. Zondag wordt 'gevlogen Soignies, 296 K.M., waarna de stand kampioenschap navlucht zal worden gepubliceerd. overeenkomstige beslissing te nemen. De hiervoor aan te voeren redenen zijn: le. dat het bedoelde personeel door voor gaande kortingen reeds in zeer moeilijke fi- namcieele omstandigheden is komen te verkee- ren. MARINEBERICHTEN. Bij K. B.: is, met ingang van 6 Oct. O-S-, de kap. ter zee B. Schreuders eervol ontheven van de be trekking van chef der afdeeling personeel bij het dep. van Marine en fteze .betrekking op gedragen aan den kap.-luit ter zee K. a. Telders is aan den commies bij hert dep. van Marine J. G. Ritter, ter zake van lichaamsgebreken welke hem voor de verdere waarneming van zijn betrekking ongeschikt maken, eervol ont slag uit 's lauds dienst verleend; met ingang van 1 Nov. ae. Luit, ter zee 3e kl. M. M. Merens zal 4 Oct. per stoomschip Tambora, van den Rott Lloyd, zijn bestemming naar Oost-Indiö volgen. De off.-vlieger 2e kl. G. A vaa Vloten, die nende bij het Vliegkamp de Kooy wordt den 13en Sept. a.e. wegens het volbrengen van zijn actief dienstverband' van zijne plaatsing ont heven en overgebracht in reservedlenst. BEHOUDENS ZEER BIJZONDERE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per- eonen vergunning verleend om naar Nederland terug te koeren: Per s.8. Prins der Nederlanden, 13 Augustus van Priok: Matroos 2e kl. W. J. Romljn en id. 8e ki. J. den Hartog. 7 Sept. per as. Tambora uit O.-I. In Neder land teruggekeerd1: Serg.-bott. J'. Jianse, kc-Tp.-hofm. M. C. de Kieviet en marinier 2e kl. D. Hofman. 15 Sept.: eeng.-mont. D. S. Tedema van Onder- zeedkaz. naar Tromp; id. D. Hollander van Tromp naar Wachtschip Vliseingen. 29 Sept.: serg.-mont. R. Emnenga van Wacht schip Willemsoord naar Heamskerck; id. F. J. J. Groene wegen van Heemskerck naar Wachtschip Willemsoord. 22 Sept.: eerg.-mach.dr. F. Hilker van Wachtschip Willemsoord naar Njond; mach-dr.- maj. W. O. Kraaij van Njord naar Marine-kaz. te Willemsoord. De off. van den MS. 2e kl. J. D. Bruinier van Heemskerck wordt den 16en Sept. as. ter beschikking gesteld en is bestemd om den llen Oct. a.e. naar O.-I. te vertrekken per se. Prin ses Jluliana. Hr. Ms. Vulcanus, belast met het politie toezicht op de •visecherij, is Dinsdag uit de Noordzee alhier teruggekeerd. JV H. Calmeyer. f Te Heemstede ie Maandag overleden, 70 jaar oud, de heer J. H. Calmeyer, gep. kap. ter zee, officier in de orde van Oranje Nassau. De crematie zal Donderdag' om 11 uur op Westerveld geschieden. OOST-INDIK. Benoemd tot hoofdopz. v. scheepsbouw bij het marine ©taiblia6. te S'baja P. Steentsma; tot baas-timemnman C. Booy. Geplaatst bij het station 'v. onderzeeb. de luit. ter zee 2e kl. J. J. Wichers; .bij het tijd. marine vliegkamp te Tig.- Priok, de off.-vliegr 2e kl. H. E A. van der Kroef, D. F. Wulfers en Th. J. van Midde en de off. M.S D. 2e kl. J. N. Kramer; n. de marinèkaz. Oedjong, de luit. ter zee 2e kl. jhr. F. W. van Beek en Donk. Belast m. d. wd. d. betr. v. lsten commies 1. h. marine-etabliés. te Soerabaja T. C. Vuur- man; van expediteur W. J. Lapré; id. tijd. van bew. le kl. te Soerabaja R. Tulp. LEGERBERICHTEN. Bevorderingen. Bevorderd: tot. eergt bij het rog. kust-art. met ingang van: 8 Sept.: de korp. M. van Breda. 9 Sept.: de korp. B. j. van Noort, L. D. v. d. Klaauw en A D. den Dunnen. 10 Sept.: de korp. C. Sanders©. 14 Sept.: de kor». E. J. v. d. Veen. Overplaatsingen. Op 16 Sept.: de eerg. B. ff. van Noort en A. D. den Dunnen van Helder naar Hoek van Holland; de serg. J. de Kok en G. J. Walboom van Hoek van Holland naaT Helder. De salarieering van militairen beneden den rang van officier. De vereeniging van onderofficieren One Belang bericht, dat «ij ln de commissie voor 'georganiseerd overleg bij de landmacht het volgende voorstel heeft ingediend: De oommissie voor georganiseerd overleg landmacht (onderofficieren) noodigt de regee ring uit, de voorgenomen verlaging der sala rissen der 'gehuwde militairen beneden den rang van officier en kostwinners van 5 pot. en 10 pet. ingaande 1 October 1924, niet te doen doorgaan, en voor d© niet-koetwinmera ©en 2e. dat door de stijging van de prijzen van de levensbehoeften (indexcijfers) de verhou ding tusschen de inkomsten en uitgaven dor 'betrokkenen gestadig verslecht; Be. dat de inkomsten, van het Rijk over de versohenen maanden van 1924 zeer belangrijk hooger zijn dan waarop deze oorspronkelijk zijn geraamd. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Karimata, arr. 9 öept. v. öamarang te Pt. Louis, M. T, Krakatau, arr. 8 Sept. v. Alexandriö n. Batavia Rondo, thuisr., vertr. 10 Sept. v. Port Said. Rotti, uitr., pass. 10 Sept. Gibraltar. Batoe, uitr., arr. 9 Sept. te Port Said. Jam Pdetersz. Coen, uitr., arr. 9 Sept. te Genua Prins der Nederlanden, thuisr., vertr. 8 Sept. ,v. Algiers. Riouw, v. A'dam n. Londen, pass. 8 Sept Gra- veeend. Saparoea, vertr. 8 Sept v. Iquique n. Alexan driö. Roepat, uitr., vertr. 7 Sept. v. Belawan. Soemlba, uitr., vertr. 7 Sept v. Belawan. Celebe8,*'uitr., vertr. 8 Sept. v. Padang. Madoera, thuisr., arr. 9 Sept. te Londen. Saleier, vertr. 9 Sept v. A'dam n. Java. Kon. Ned. Stb. Mij. Adonis, vertr.. 10 Sept. v. A'dam n. R'daan. Ariadne, vertr. 10 Sept. v. A'dam n. R'daui. Clio, vertr. 10 Sept v. R'dam n. Barcelona. Pollux, vertr. 10 Sept. v. A'dam u. Hamburg. E rato, arr. 9 Sept. v. A'dam te Stettin. Orestés, vertr. 9 Sept. v. A'dam n. Lissabon. Orpherus, arr. 9 Sept. v. A'dam te Kopenhagen. Bacchus, v. Oran n. Patras, pass. 8 Sept, Algiers. Irene, arr. 8 Sept. A'dam te Carthagena. Minerva, vertr. 8 Sept. v. Alioante n. Hoek van Holland. Nereus, arr. 9 Sept v. Kopenhagen te A'dam. Nero, arr. 9 Sept v. Bordeaux te A'dam. Olberon, vertr. 8 Sept. v. Gephalonia n. A'dam. Pluto, arr. 8 Sept v. Lyon te Oporto. Tellus, vertr. 8 Sept. v. Valencia n. Malaga. Aurora, vertr. 9 Sept v. Gadix n. Genua. Berenice, vertr. 9 Sept. v. Bari n. Catania. Hercules, arr. 9 Sept. v. Lbrail te Gonatantinopel Ino, arr. 9 Sept. v. A'dam te Koningsbergen. Orion, arr. 8 Sept. v. Trapan! te Fortimao. Straibo, arr. 9 Sept v. A'dam te Donzig. Vulcanus, v. A'dam n. Gibraltar, pass. 9 Sopt. Dungenees. Zeus, vertr. 8 Sept v. Alibufeira n. A'dam, Kon. Hollandsche Lloyd. Maasland, vertr. 9 Sept. v. R'dam n. Hamburg. Rijnland, arr. 9 Sept v. R'dam te Bueno6 Ayree Sallamj, vertr. 10 Sept v. A'dam n. Biemere- haven. Kon. West-Indische Maildienst Rhea, arr. 10 Sept. r. Sanchez te A'dam. Grynssen, 7 Sept. v. A'dam te Hamburg. Oranje Naseau, thuisr., arr. 9. Sept te Havt© en zou 10 Sept. de reis naar A'dam voortzetten. Alkmaar, vertr. 6 Sept v. Paita n. Bilbao. Oommerwyne, vertr 7 Sept v. Georgetown n. Paramaribo. Flora, vertr. 5 Sept. v. New-York n. W.-Indlö. Helder, vertr. 5 Sept. v. Orietobal n. Curaqao. Jason, arr. 6 Sept. v, Tocopilla te Guayaqqil. Stuyvesant, uitr., vertr. 5 Sept v. Barbados.» Venezuela, vertr. 7 Sept v. Cristohal n. Puerto Oolumbia. Bermekom, vertr. 9 Sept. v. Kingston, J. n. CristobaL Breda, uitr., vertr. 7 Sept. v. Arica. Calypso, arr. 9 Sept v. West-Indië te New- York. Carna, arr. 9 Sept. v. West-Indië te New-Yoi*. Nicikeria, arr. 7 Sept v. A'dam te Paramaribo. Kon. Paketvaartmaatschappij. Siaoe, vertr. 10 Sept. v. Rangoon n. Sumatra. Sigii, vertr. 6 Sept. v. Soerabaja n. Bangkok. H&lcyon Lijn Stad Amsterdam, vertr. 8 Sept v. Buenos Ayree n. R'dam. Emmapark, v. de Levant n. R'dam, pass. 9 Sept. Kaap Carvoeiro. HollandAmerika Lijn. Gaasterdijk, arr. 10 Sept v. R'dam té New-York Lochgoil, v. de Noord-Pacific n. R'dam, arr. 9 Sept te Liverpool. Volendam, v. R'dam n. New-York, vertr. 10 Sept. v. Boulogna. Blonuneradijk, vertr. 10 Sept v. R'dam n. Ha- lifax. Blijdendijk, vertr. 10 Sept. v. R'dam n. New- York. Breedijk, vertr. 9 Sept. v. Norfolk c. R'dam. Rotterdam, v. R'dam n..New-York, pass 9 Sent Cape Raca Maasdam, v. R'dam m, N. Orleapa, pass. 9 Sept St. Miohaels. Beeansterdijk, vertr. 9 Sept v. R'dam n Halifax Veendam, arr. 9 Sept v. New-York te R'dam. Holland—Britsch-Indië Lijn. Meerkerk thuisr., paee. 10 Sept Dungenees. Soanmelsdijk, uitr., vertr. 9 Sept. v. Bomhay Streefkerk, arr. 8 Sept. v. R'dam te Calcutta Andijk, uitr., vertr. 8 Sept v.'Suez Koudekerik, thuiör., vertr. 8 Sept, v. Negapatam Holland—O.-Azië Lijn. Westerdijk, vertr. 10 Sept v. Hambuig n. Aar- hu us. v Boeton, thuisr., vertr. 8 Sept v. Hongkong. HollandAfrika Lijn. Blltar, vertr. 10 Sept. v. R'dam n. Hamburg Klipfontein, arr. 11 Sept v. R'dam te A'dam! Algorab, arr 9 Sept. v. Delagoabaai te Bei ra Nijkerk, arr. 9 Sept v. Tanga te Kilindini Soerakarta, thuisr., pass. 9 Sept. Dungenese Springfontein, uitr., vertr. 9 Sept. v. Kaapstad n. Port Elizabeth. ^.petau Blitar, arr. 9 Sept v. O.-Afrika te R'dam. Holland—West-Afrika Lijn. Djocja, vertr. 9 Sept, v. Hamburg n. A'dam Gaaeterland, fhuler., vertr. 8 Sept v Dakar Hermes, uitr., arr. 9 Sept. te Bordeaux Java, uitr., vertr. 7 Sept. v. Las Palmas' Hennee, uitr., paee. 9 Sept Lacoubre, n Bor- deaux. Kilst room, uitr., arr. 8 Sept te Dakar Raggestrooon, thuier., arr. 8 Sopt. te Hamburg Usseletroom, thuisr., vertr. 6 Sept v. Ten©! riffe. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg, uitr., arr. 9 Sept. te Belawan Kawi thuisr., paae. 10 Sept. Oueeeont (Verb Modjokerto, huisr., vertr. 10 Sept. v. Colombo Palembang, thuisr., vertr. 10 Sept. v. Mareeille! Gorontalo, vertr. 8 Sept. v. Suez n. Portin Insulinde, uitr., vertr. 8 Sept. v. Suez ffaoatra, uitr., pass. 9 Sept. Gibraltar Menado, -vertr. 5 Sept. v. Hongkong n. Java Woeh' Vertr' 7 8ePt' Y' Beattle n- Hoquiiham- Ternate! uitr,. paos. 8 Sept. Oueseant Palembang, thuier„ arr. 9 Sept te 'MareeHIa Rindjani.'thuisr., vertr. 9 Sept. v Port Said. Tabanan, uitr., vertr. 8 Sept. v. belawan, RotterdamZuid-Amerika lijn. Alwaki, thuisr., vertr. 9 Sept. v. Rio Janelro. Aldaibl, arr. 10 8ept. v. Antwerpen te R dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Eipenor, v. Japan n. R'dam, pass. 9 Sept. Gi- Sarpodari', v. Japan n. R'dam, vertr. 9 Sept y. Hongkong. 0 Yang Teze, v. Batavia n. A'dam, arr. 8 öept te Suez. Trol lus, v. Japan n. R'dam, vertr. 9 öept v. Singapore. Adrastus, v. Japan1 n. R'dam arr. 10 bept. te Colombo. Teiresias, v. Japan n. R'dam, arr. 10 Sept. te Suez. JavaBengalen Lijn. Ceram arr. 7 Sept. v. Java te Rangoon. Ceylon, arr. 6 Sept. .v. Caloutta op Jhva. Bondowoso, vertr. 8 Sept. v. Java n. Caloutta. Java—New-York Lijn. Djaanbl, v. New-York n. Java, vertr. 9 Sept. v. Oran. JavaChinaJapan Lijn. Tjileboet arr. 9 Sept. v. Java te Yokohama. Burgerlijke Stand van Helder van 9 en 10 Sept 1924. BEVALLEN: A. Glim-de Wit A. Kok- Visser, z.; A. C. Kater-Jongman, d. ONDERTROUWD: C. F. Kloprogge en J. Bais; P. C. Goebert en M. Zwaai; J. 8. v., Amersfoort en M. de Roode; IL J. Spórken en M. Kegge. GETROUWD: T. Bloos en G. M. C. Dekker. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 10 Sept. 1924. Aangekomen van Harüngen en bestemd voor Goole Eng. s.s. „Faxfleet". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar New-Oastle Eig*. es. „Tanworth". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng. a.e. „Starling". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Huil Ned. e.s „Prof. Buije". 11 Sept. 1924. Aangekomen van Huil en vertrokken naar Ilailiugen Ned. sn. „Spaarnstroom". VISSCHERIJBERICHTEN. 9 Sept 1924. Aangebracht door 29 korders: 40 tongen p. stuk 0.50; 5 kisten zetechol p. kist 10; 80 kisten kléine schol p. kist 2.505; 48 kis ten eohar p. kist 24; 18 kisten pieterman nen p. kist 6—9. 10 Sept 1924. Aangebracht door 3 korders: 6 kisten kleine schol p. kist 4.75; 4 kisten eohar p. kist 4; 2 kisten pietermannen p. kist 7. 11 Sept. 1924. Vm 8 uur niets binnen. MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGEND IJK. 10 Sept 1924. Aanvoer 7400 KG. aardappelen, duken 8.30 4.20, schoolmeesters 4.20—4.70, kleine 1.70, 656 K.G. sperciebooDen 20.80—27.80, 22,500 K.G. uien, grove 4.60—6.00, drielingen 4—4.50, gele nep 8.80-11, 59,000 K.G. roode kool 1.40-4,- 118,300 K.G. witte kool 0B0—1.60, 24,000 KG. gele kool 2 40—4, alles 'per 100 K.G.; 13,170 ©tuks bloemkool 24.50—38.30, 2o ert 3.80-20 por 100 stuks. Concert te geven door de Muziekver. „Winnubst", op Donderdag 11 Sept., van 8 uur tot half 10, in het Plantsoen, behoudens tooestemiuing van B. en W. Programma 1. La Populaire, marche Ad. Jomaux. 2. La Ruche, ouverture fantastique Aug. Tack. 3. Amoureuse, valse Gabr. Allier. 4 Potpourri sur POpéra Les Dragons de Villars Aimé-Maillart. Parade aux Flambeaux Allred Richart 6. Fantasie Faust Ch. Gounod. 7. Gloire la Paix J, v. Abeelen. Uit het Polltle-rapport Op aanwijzing van een bewoner van den Kanaalweg werd gisteren eon iman aangehouden, dLie aan den dfjik openbare schennis der eerbaarheid pleegde. Door de rjjksveldiwaoht werd Maan dagmorgen aan het Hoofdbureau van Po litie een inwoner van Texel aangebracht die zich aan diefstal en verduistering had schuldig gemaakt Hij werd, na verhoor, naar Alkmaar overgebracht P°liti« eerden gisteren twee aangege^n, waarin mannen met onzedelijke handelin gen hadden gepleegd. Een bewoonster van de 2e Schayenr hm™raatHd6ed aangifte> dat een petro- SSd0OTeenn"t™hMr irifTe^ inwoner van Alkmaar deed aan- rlJrwiel' dat onbeheeid «SA onSSn ,belast^ yan 5raa!ieelde aan gistermorgen, omstreeks 7 uur bii het passeeren van het kruispunt Nlèuwstr aute i overrijden door een vracht- Proces-verbaal onderzoek wordt ingesteld. togen een (bewoner van <te°2e a aange-

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6