VEREEN, v. HUISVROUWEN. t {BETREKKINGEN GEMENGD NIEUWS Advertentiën. DIVERSEN Des Zaterdags door de politie wordt igezocht en heeft de officier van justitie gelast in toestem- menden zin te ooncludeeren op het ver zoek der Duitsohe regeering. Onderhandelingen met Dultschland. Temidden van de belangrijke interna tionale vraagstukken die op het oogen- blik aan de orde zijn, wordt slechts vluch tige aandacht gewijd aan het feit, dat En geland, Frankrijk en België thans alle drie met Duitscihland aan het onderhan delen zijn over het sluiten van een han delstractaat De gelijktijdigheid van deze onderhan delingen is geen toeval. Bij het tractaat van Versailles heeft Duitscihland aan alle geallieerde mogendheden voor hun invoer het recht van meestbegunstdgde natie zon der wederkeerigheid moeten verleenen, waaraan echter de bepaling werd toege voegd dat deze Duitsche verplichting zou eindigen vijf jaar nadat het vfbdestractaat in werking was getreden; „tenzij de Raad van den Volkenbond, op zijn laatst twaalf maanden voor het verstrijken van dezen termijn, bepaalt, dat de verplichtingen met of zonder wijziging gedurende een verdere tijdsruimte gehandhaafd zullen worden". Deze periode eindigt met Ja nuari 1925 en daar de Raad van den Vol kenhond geen andere bepaling heeft ge maakt, moeten de geallieerden die besten diging wenschen van hun behanelinig op voet van meest begunstigde natie, deze bestendiging door onderhandeling van Duitscihland zien te verkrijgen!. Voor het eerst sedert het sluiten van het tractaat van Versailles is Dultschland dus nu, op het stuk van tractaten met de geallieer den, in de gelegenheid hun in volkomen vrijheid zijn eigen voorwaarden te stellen en men kan het dit rijk niet euvel duideil, dat het van deze vrijheid thans ten volle partij wenscht te trekken. Frankrijk is er vlug ibij geweest en heeft met Duitschland nog wel geen algemeen handelstractaat gesloten, maar toch reeds handelsovereenkomsten over verschillen^ de artikelen, waarvan de kali-overeenr komst de voornaamste is. Aan het einde van de Londensche conferentie werd 'be kend dat de Fransohe regeering het ont werp van een algemeen handelstractaat aan de Duitsche regeering had voorge legd, waarin het een aantal uitsluitende concessies verlangde, die, indien zij' ver leend werden, naar Engelsche opvatting, zekere takken van den Britschen handel ernstig zouden benadeelen. Deze geruchten hebben er toe bijgedra gen, om de ongerustheid in Britsche han delskringen te vermeerderen. Het is dus duidelijk dat de stille strijd die tussohen Engeland en Frankrijk zoo lang op poli tiek gebied gevoerd is, nu weer op econo misch gebied scherper aan den dag moet komen. Dultschland verkeert daarbij na tuuriijk in de aangename positie, dat het den eenen mededinger tegen den anderen kan uitspelen en zoodoende voor eigen belangen kan zorgen. Het ls wel heel toevallig, dat kortgele den in een berichtje waarvan niemand eigenlijk wist waar het vandaan kwam, gezinspeeld is op de mogelijkheid dat de Duitschers zeggenschap over hun vroe gere Oost-Afrikaansdhe kolonie terug zouden krijgen in den vorm van een be- stuursmandaat, 'bij wijze van veiligheids klep voor den Duitschen kolonisatie- drang. Stresemann, die al eerder aan het Duitsche terugverlangen naar de vroe gere koloniën uiting gegeven heeft, zou zulk een aanbod stellig met belde han den aangrijpen. Wat Engeland betreft, heeft het geven van een dergelijke steek penning een precedent gehad in den af stand van Joebaland aan Italië, waarmee de wrok van het laatste land over Enge- land's actie in de Korfoe-kwestie wegge nomen werd. (N. R. Ot) Communisten veroordeeld. Voor het staatsgerechtshof ter bescher ming der republiek te Leipzig heeft de advocaat-generaal in het proces tegen de Wurtembergsche communisten hun ver oordeeling geëisoht wegens hoogverraad tot 4 jaar gevangenisstraf onder aftrek van de voorloopige hechtenia ENGELAND. De Britsche min. van arbeid! is voor nemens voor elk arbeidsgeschil, waarbij het publiek ongerief kan ondervinden, onmiddellijk een hof van onderzoek in te stellen. Het verdrag met Rusland. Indien het Lagerhuis ons niet wil toestaan de verdragen met Rusland te sluiten, dan doet het beter een votjiim van wantrouwen tegen ons aan te necnén Wij' zullen van het Lagerhuis geen „blanco chèque" verlangen, ■•aaan "mdiai wij genoodzaakt worden heen 'Afgaan, dan zullen wij onmiddellijk uit het Lagerhuis naar de verklezings-itribune gaan en een beroep doen op het volk. FRANKRIJK. Een vredesprijs vraag en de winnaars. Verscheidene maanden- geleden is, dank zfl Amerikaansche vrijgevigheid, in Frank- rijk een prijsvraag uitgeschreven, die de op stelling van een plan- tot behoud van dien vrede ten doel had. De onderzoeks-oonumis- sie, waarin o. a. senator Henry de Jouvenel zitting had, heeft aan de antwoorden de han den vol gehad. Talrijke memoranda zijn be kroond en de jury beschikte over een ruim gamma van belooningem. Een professor te Parijs, den heer Mau- rette, is de eerste prijs van 100.000 frank ten deel' gevallen. Daarop volgen onderschei denlijk een leeraar en een ministerieel amb tenaar. Tot zoover is alles normaal. Do lijst van de lagere bekroningen geeft tot enkele opmerkingen aanleiding. Een vrouwelijke arts té Berlijn, mevrouw Noëmi Stricker, kreeg 6000 frank voor haar opstel, een land bouwer er een van 4000. De erkenning van des laatsten verdienste treft des te sterker, daar -mannen, in de internationale politiek doorkneed, hebben meegedbngen, die zich met een minder judicium tevreden moesten stellen. De heer Schalk, boer té Boinet, is niet de eenige eenvoudige, die zijn moeite beloond ziet. Een gewezen mijnwerker -kreeg 2000 frank voor zijn schema. Weliswaar had hij zich -tot handelsagent opgewerkt Hij deelt die eer met een kantoorbediende, maar ook met niemand minder dan den beroemden deskundige Ruyssen, hoogl eraar te Bor deaux en met Gauvain, toestand-schrijver van het „Journal des Débaits" en lid' van het Instituut. Duizend frank was de minste prijs. Ook deze werden gewonnen door vogels van- di verse pluimage. Een heereboer is erbij^ maar ook een prof essor in de scheikunde, een kan toorbediende, maar ook een- inspecteur-ge neraal aan- het ministerie van binnenland- sche zaken. Ruim baan voor alle begaafden en de een- heidsschool, het zijn twee -punten in- het pro gram van de huidige regeering.' GRIEKENLAND. De viootorganlsatla Op verzoek van die Grieksche regeering heeft Groot-Brittanië een admiraal naar Griekenland gezonden om de Grieksche vlootorganisatie te bestudeeren en advies uit te brengen over de constructie der oorlogsschepen. PALESTINA, De bedreigde toestand van Mekka. Kairo, 29 September. Men heeft slechts vage inlichtingen over Mekka, maar acht den toestand ongetwijfeld hachelijk. De ontruiming van die stad door de burgerij moet begonnen zijn, de verplaatsing van de regeering van Hedzj-as naar Dzeddah zou ophanden zijn en men verwacht een slag onder de muren van Mekka. Een telegram uit Dzjedrah meldt, dat de Britsche, Nederlandsche, Franacbe, Italiaarische en Perzische vertegenwoor digers te zamen een miededeeling hebben gezonden aan de aanvoerders der Waha- bietisohe strijdmacht, waarin zij verkla ren, dat op hen de verantwoordelijkheid zal rusten, indien leven of eigendommen van hun burgers schade lijden. BRAZILIË. Wederom revolutie. Te New-York ontvangen berichten- uit Buenos Aires melden, dat in den Braziliaan- schen staqt Parana wederom een- revolutie is uitgebroken, Daar hebben opstandige of ficieren met hun aanhang,waarvan de grootte niet bekend is, een onafhankeiïjken staat uitgeroepen, d-ie „Brasilenia" -heet, In een manifest der opstandelingen, get-eekend door vier generaals en vijf kolonels wordt verklaard; dat de nieuwe stfet het zuidelijk deel van Matto Grosso en den staat Parana omvat. De opstandelingen hebben den regee- ringstroepen van Parana een beslissende nederlaag toegebracht; deze laatsten zijn in zuidelijke richting teruggetrokken. Naar ge loofd wordt, zal' hot eenigen -tijd duren, voor de opstand onderdrukt is. Ghineesche troepen uit de provincie Tsje- kiang hebben een aanval gedaan op emplace menten van de Standard Oil Gy.; zij werden ontwapend doof Amerikaansche matrozen, die onmiddellijk aan land gingen ter bescher ming van de Amerikaansche eigendommen en die thtwn de emplacementen bewaken. Het -is nog niet bekend of er bij dit incident schoten zijn gevallen, Een aantal spionnen, w.o. ook vrouwen, -is op hevel van den gouverneur van Sjanghai doodgeschoten. Zij waren naar gezegd wordt aangetroffen lin de buurt van- het tuighuia Volgens de berichten uit China concen- treeren zich van verschillende kanten de re- geeringlegers tegen de strijdkrachten van Tsjangtsolim. Een hevige strijd begonnen. XJifc Sjanghai wordt gemeld; dat aan het front aldaar thans een veldslag is begon nen-, heviger dan ooit in China werd ge leverd. Beide partijen gebruiken veel ar tillerie en vliegtuigen van waaruit bom men worden geworpen. De troepen van Tsjekiang zouden vorderingen hebben ge maakt; die van Kiangsoe doen een aan val op Lioeho en beschieten de forten van Woesoeng. Het stoomschip „Empress of Australia" van de China Pacifio, dat te Woesoeng lag, is haastig stroomopwaarts gebracht, uit vrees voor een aanval van de oorlogsschepen, die -Lioeho beschietei^ LUCHTVAART. Nieuwe luchtdlensten ln de toekomst Naar het Hlbl. verneemt, zijn er op het oogenblik onderhandelingen gaande tus- schen de Spaanscbe regeering en de Junker Flugzeugwerke voor de opening vfn een vliegdienst tusschen Barcelona en de Oanarische eilanden. Het ligt in de bedoeling dezen dienst mettertijd uit te breiden tot een dienst BerlijnBuenos Aires met een tusschenstation in Las Palmas. mJ De vliegtocht NederlandIndlö. Het -toestel, waarmee de vlucht gemaakt zal worden, is, zooals bekend is, het nieuwe Fokker-verkeerstoestel F. VH, de H.N. A. C. O., uitgerust met een 860 P.K. Rolls Royce Eagle IX motor. Het neemt voor deze reis een aantal reservedeelen- mee, en heeft o. m, grootere koelers voor t waiter en extra benzinetanken gekregen, zoodat hot gedu rende tien'uur in de lucht kan blijven. De tocht gaat van Amsterdam over Praag, Belgrado, Constantinopel, Angora, Aleppo, Bagdad, Basra, Bushir, Bender Abbas, Oha- bar, Karachi, Multan, Ambala, Allahabad, Oalcutta, Akyab, Rangoon, Bangkok, Ben» gora, Medan en Mun-tok naar -Batavia, Het bijzondere is daarbij, dat voor de eerste maa-l voor een vlucht als deze een handelsvlieg tuig gebruikt zal worden. De H. N. A. O. O. is reeds een paar maanden in dienst bij de Kon. Luchtvaartmaatschappij geweest en is 1 September j.I. overgegaan in het bezit van het comité voor de Nederland-Indië vlucht. De Kon. Luchtvaartmij. heeft 8 toestellen van dit nieuwe type in bestelling. De afstand Amsterdam-Batavia is over dit traject hemelsbreed 12.000 K.M. De te vliegen route is echter -uitgemeten op onge veer 15.900 K.M. De bedoeling is, dat in alle genoemde plaatsen geland wordt. De groot ste étappe is die van Belgrado -naar Constan tinopel, n.L 1008 K.M. Medan—Muntak is 1000 K.M. Snelheidsrecord watervliegtuigen. Luitenant Davis Rittenhouse heeft het wereldsnelheidsrecord1 voor watervliegtuigen verbeterd. Hij vloog gedurende een half uur met een gemiddelde snelheid van 2271/* mijl. De vliegtocht om de wereld voltooid. Het doel is bereikt en Smlth en Nelson zijn te Seattle aangekomen, waarmee zij hun officieele punt van vertrek hebben bereikt en den vliegtocht om die we reld hebben voltooid!. Engelsche bladen gewagen van een mys terie van de woestijn, onder hetwelk zij ver staan de geheimzinnige verdwijning van de twee Britsche vlieger-officieren Day en Ste- wart, twee leden van de koninklijke lucht macht in Mesopotamië of tak. Den 24sten Juli z}jn deze officieren; met een vliegtuig van -het vliegveld te Sjaibah (Irak), vertrok ken, van welken tocht zij niet teruggekeerd zijn. Bij zorgvuldige nasporingen heeft men tenslotte het vliegtuig in een eenzaam ge deelte van de woestijn gevonden, maar van de twee vliegers was geen spoor te beken nen, In het reservoir was nog benzine aan wezig en aan den- -motor heeft men geen mankement kunnen ontdekken. Meni neeft het vliegtuig dan ook door de lucht naar het vliegveld terug kunnen brengen. Een ambtenaar van het Britsche tachit- ministerie heeft verklaard-, dat men dfcar nog altijd niets andera weet De officieren rijn, reide hij-, zoo volkomen verdwenen, alsof de aarde zich geopend en hen verzwolgen- -hadi Evenmin begrijpt men waarom zij geland zijn. Van een ontvoering door -rondtrekken de inboorlingen heeft men evenmin eomg spoor in- de nabijheid1 van het vliegtuig kun- nen ontdekken. Trouwens de afdeebngen, die op onderzoek zijn uitgetrokken, z\]n zoo snel georganiseerd, dat zij de ontvoerders hadden -moeten achterhalen. De Z. R. HL De -gezagvoerder van den nieuwen Zep pelin Z. R Dl deel mede, dat het lucht schip tegen het einde van de volgende week klaar-zal zijn voor zijn tocht naar de Vereenigde Staten. Schip en motoren hebben de proef vlucht goed doorstaan. Het schip heeft tijdens de vlucht meer dan 1000 K.G. vocht uit de lucht opgezogen, die óf tij diens een tocht 'bij zonnig weer, öf door luchten verwijderd dient te worden. Het Amerikaansche dep. van Mar. heeft na ontvangst van het bericht, dat de nieuwe -Zeppelin dezer dagen naar Amerika zal ver trekken, aan eenige oorlogsschepen order gegeven zich -naar bepaalde stations te be geven en bett luchtschip zoo noodig iederen vorm vant hulp te verleenen, De „P&toka" zal 800 mijl .ten zuiden van Cape FareweU gestationneerd worden. De masten van het soh-ip zijn zoo veranderd, dat het luchtschip eraan kan ankeren. De kruiser „Defcroit" gaat 800 mif-l ten zuiden van Cape Race lig gen en de „Mibwaukee" die voor den radio dienst is ingericht, Mgt 200 mijl ten Z.O. van Halifax. De „Patoka" heeft rijf dagen noo dig om zijn station te bereiken. De andere schepen zullen heden of morgen op hun lig plaatsen aankomen, Op de lat Een caféhouder in de Kerkstraat te Hil versum, wlen het blijkbaar de keel uit hangt als maar „op de laf te moeten schrijven, zonder eenig uitzicht op beta ling, heeft een eigenaardig middel uitge vonden om pressie te oefenen op da na latige nathalzen. In zijn uitstalkast hangt n_L thans een lijst, waarop hij zijn vorderingen op, met naam en adres aangeduide, debiteuren te koop aanbiedt De lijst mag zich wél in zekere mate van belangstelling verheugen. Palingdl even. In een week tijds zijn ten nadeele van twee vischhandelaren aan de Zaan 900 pond paling uit karen gestolen, n± van de firma 8. Oenen te Zaandijk 500 en ten nadeele van de firma gebroeders Dil te Kook aan de Zaan 400 pond. 100 jaar. Zondag werd me}, de wed. H. Kase- mier, geb. A. Broekema, te Sappenneer, 100 jaar. Zij heeft 8 kinderen gehad, 6 ervan zijn nog in leven. Het oudje is over- overgrootmoeder en ze heeft meer dan 150 nakomelingen. Door stroom gedood. De 80-jarige metselaar Rindiert Kooi- stra van Borgumerheide kwam ln aan raking met den electrischen draad, der huisaansluiting; met het treurig gevolg dat de ongelukkige onmiddellijk dood waa Hij laat een weduwe met drie kinde ren nat Een rare kostwinner en kostganger. Eenigen tijd geleden deed een vrouw te Groningen aangifte bij de politie, dat haar man verdwenen was met medene ming van eenige duizenden guldens, ter wijl hij haar onverzorgd achterliet. De man bleek naar het Zuiden te zijn ver trokken en terecht gekomen in Eindhoven, waar hij als milicien had gediend. Hier deed hij een verhaal, dat hij daar geko men was als detective, om iemand te arresteeren. Na geruimen tijd zonder kostgeld te hebben betaald verdween hij en ging hij in een ander kosthuis waar hij ook vroeger-als milicien inge kwartierd was geweest. Na verloop van eenigen tijd raakte men zoodanig met den man vertrouwd, dat men hem een groot bedrag toevertrouwde, waarmede hij echter verdween in de richting Weert. Daa^ deed hij wederom voorkomen alsof hij geheim rechercheur was. De politie vertrouwde het echter niet en arresteer de hem. Hij bleek te rijn zekere O. B. Hij is voor den commissaris van politie te Eindhoven geleid en ter beschikking gesteld van dpn officier van justitie te Den Bosch. Een buitenkansje. De belastingbetalers te Den Ham ont vingen 18 pet. van de gemeentelijke in- komstenbelasting, dienst 1923, terug. Deze meevaller is een gevolg van het feit, dat ciroa f 15.000 boven de begrooting werd ontvangen. De ontvanger heeft 9 extra zitdagen gehouden om het te veel betaalde terug te geven. Een nieuwe Komeet Dr. Klumak van het Weenache Ur». niufm-observatorium meldt de ontdekking van een nieuwe komeet De positie van de komeet werd gisternacht te 4 u. 44 aange geven ais 13Ö gr. rechte klimming en 80 gr. 62' Noordelijke declinatie. Het uiter- lijk van de komeet is een bleeke nevel achtige masse zonder centraal dichtheids- punt De helderheid wordt op 7 geschat (Telegr.) Uit het Polltle-rap port Zondagavond omstreeks 8 uur moest de politie assistentie verleenen voor het Evangelisatie-gebouw aan de Midden straat waar een groot aantal jongens door schreeuwen en het plegen van baldadig heden de godsdienstige bijeenkomsten dreigden te storen. Zondagavond ontstond ln de Spoor straat nabij de Breey,ateratraat een groote volksoploop, di.grdat een marine- schepeling en een burger aan t vechten waren. Op de komst van de politie namen de vechtenden de vlucht; de menigte werd uiteengedreven. Zaterdagavond kregen twee vis- schersjongens in de Spoorstraat twist en werden handgemeen- Zij werden door de politie gescheiden en ln verschillende richtingen heengezonden. Ln dien nacht van Zaïtwrdjag op Zon dag kregen twee burgers op den Kanaal- weg nabij de Molenhrug twist met een inarineschepeling. De politie kon een vechtpartij voorkomen en verspreidde de twistenden. Op de Javastraat had gistermiddag omstreeks 4 uur oen aanrijding plaats. Door een automobiel werd een 16-jarig meisje aangereden. Het kind bekwam ont vellingen aan gezicht en -beenen, terwijl het ook ln den mond werd verwond. Een onderzoek heeft plaats. Aangehouden werd een jongen, die n de étalagekast van een winkel in de Spoorstraat vuilnis wierp. Gisteravond te ruim 8 uur ontstond In de Spoorstraat een groote volksoploop, tengevolge van het feit dat een burger door een matroos was mishandeld. Laatst genoemde werd voor verhoor naar het bureau geleid. Aldaar moest de menigte door de politie worden verspreid. Aangehouden en in arrest werd ge steld iemand uit Amsterdam, die poogde een tweetal café-houdera alhier voor be dragen in geld op te lichten. Verloofd Verloofd Afscheid Vader en Moeder TEITSMA. Genoodigden worden precies 8 uur verwacht. 8 uur 5 min. is het Tehuis gesloten. t.a. Afd. HELDER. Wegens ziekte van Mevr. DE BOER—BROUWER gaan de lessen In Zweedsche Gymnastiek tot nadere aan kondiging niet door. VERLOREN: een gouden Armband. Den vinder wordt beleefd verzocht zijn adres aan het Bureau van dit blad bekend te maken. VERLOREN: eenTR0UWR1N8, gemerkt: J.H. 2812T8. Tegen belooning terug te bezorgen: Westgracht 4. GEVRAAGD worden na 9 uur Qeen advertentiën Rangenomen. -i- Tn rijn politieke rede heeft MacDonald het ontwerp Engelsch-Russische verdrag verde digd en de volgende verklaring afgelegd over de houding der regeering. China. De burgeroorlog. Twee vliegers verdwenen. De Heer en Mevrouw VAN GESSEL—Smeets, geven hiermede kennis van de geboorte van eene Dochter WILHELMINA FREDERICA. Helder, 27 September 1924 Hoofdgracht 54. Eenige plaatselijke kenn isgeving De Heer en Mevrouw D ALIN GHAUSKampmeijer, geven kennis van de geboorte van hun Zoon HENRI PIETER. Soerabaia, 28 Sept. 1984. Djimertoweg 18. Verloofd F. SONDORP èn H. VAN ES. Helder, 28 September 1924. v. Hog^ndorpstraat 13. Zuidstraat 51. ZUS D0EDEN8 en J. A. J. DE BRUIJN, 2e Luitenant der Mariniers. Helder, Weststraat 35. Rotterdam, Boezemsingel 188 b. D0RA DIRKS en WILLEM F. H. SELIER. Helder, Californiestraat 19. Amsterdam, Wielenwaalstr. 12. Heden overleed, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 76 jaren, onze lieve Moeder, Bebuwd- en Grootmoeder J0HANNA MARIA SPR0NKEN, Weduwe v. H. Wormhoudt. Helder, H WORMHOUDT. A. A. WORMHOUDT— de Rüijtkr. Hoorn, W. VISSER-, Wormhoudt. K. VISSER, Helder, 28 Sept. 1924. Spoorstraat 36. Geen bezoek. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een korte ongesteldheid, te Am sterdam, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, myn geliefde Man, PIETER J0HANNES BOT, in den ouderdom van 30jaar. Namens zyn diep bedroefde Vrouw, A. BOT—Lak. Helder, 29 Sept. 1924. Heden overleed, na een geduldig lyden, onze ge liefde Echtgenoot, £oon, Broeder en Zwager, den Heer JAN K00QER, in den ouderdom van bijna 43 jaar. Helder, 26 Sept. 1924. Hoogstraat 9. Namens de Familie, Wed. H. KOOGER— Timmer. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben a s. Woens dag, nam 1 sur. HET BESTUUR Niet in de gelegenheid zijnde van onze vele vrienden, by ons vertrek naar Alkmaar, persoon lijk afscheid te nemen, zeggen wy allen bjj deze hartelijk vaarwel I T. R. TEITSMA en Kchtgenoote. Familie OUWEHAND, Loodagracht 44, Verhuisd naar Oegstgeest, KempenaerBtraat 89. NIEUW-MALTH. BOND. deskundige medewerkster. Mevr. N. DE VRIES—HOMMERSOM, Breewaterstraat 10. 1 PRIVAATLESSEN, ook voor volwassenen. Hulp bjj examen studie. Bijwerken van leerlingen. Brieven onder No. 639, Bureau van dit blad. WONINGRUIL. Iemand met woning te Helder wenscht te rullen met iemand in Amsterdam. Brieven onder No. 641, Bureau van dit blad. WISKUNDE. Wiskundelessen aangeboden. Brieven onder No. 643, Bureau van dit blad. Twee Vrienden zoeken oen degelijk R.-K. KOSTHUIS. Brieven onder Nr. 648, aan het Bureau van dit blad. TEHUIS gezocht voor 2 Jongens, reep. 9-11 jaar, voor een paar jnaanden. Brieven met opgaaf vergoe ding onder No. 634, Bureau van dit blad. Gevraagd een nette COMMEN SAAL. Huiselyk verkeer. AdresKroonstraat 19. VERLOREN (Zondag): een gouden BROCHE met granaat steentjes. Tegen belooning terug te brengen by DE BOER— Korvkr, Spoorstraat. LES aangeboden. Theorie Viool, Mandoline en Guitaar. H. DOL, Wllhelmlnastraat 7. Nette verstelnaaister vraagt VERSTELWERK aan huis. Adres: Binnenhaven 63. Net Kosthuis aangeboden, voor heer of dame, in klein gezin, met gezellig, huiselijk verkeer (geen beroepskosthuis). Brieven onder Nr. 620, Bureau van dit blad. Naaisters vragen WERKwn huis, mantels, blouses, japon- neD, enz. AdresWilhelminastraat 8 en Torensteeg 3. Gep. O.-Olf. K.M., biedt zieü aan voor SCHRIJFWERK, binnen- of buitenshuis. Hoog loon geen vereischte. Brieven onder Nr. 640, Bureau van dit blad. Biedt zieh aan een nette LOOPJONGEN- Adres: Bureau van dit blad. Nette Weduwe biedt zich aan als FILIAALHOUDSTER. Brieven onder lett. K., Burea» „Nieuwe Texnlsche Ct.", Texel- Een nette flinke JONGEN biedt zich aan in Koek- en- Banketbakkerij. Adres: Bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 2