w Roomboter is niet meer te betalen. Tweede Blad. PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS. VAN DINSDAG 14 OCTOBER 1924 Bjj het heden te 's-Gravenhage ge houden examen slaagde voor tweeden of ficier groote stoomvaart, de heer J. Ta- beling alhier. Arbeidsbemiddeling voor België. Door bemiddeling van de Arbeidsbeurs alhier zijn Zaterdag 20 werklieden vertrok ken naar Arlon (Henegouwen). Salarisverlaging Marine-personeel. De dagvaardiging, waarbij een onderof ficier van de Marine de Staat der Neder landen wegens te weinig betaald salaris vanaf 1 Mei 1924, in rechten aanspreekt, is 18 September 1924 uitgebracht. De zaak heeft Vrijdag 26 September d.a.v. ge diend. Aan den gemachtigde van den Staat is een termijn voor antwoord ver leend. Het O.A.M.B.O. heeft openbare verga deringen te Helder, Amsterdam, Rotter dam, Gorinchem en Vlissingen gehouden waarop de maatregelen van salarisverla ging van het Rijkspersoneel door de Re geering, uitvoerig werden besproken, me' de in verband met den financieelen toe stand van het Rijk, zooals deze in de z.g. millioenennota 1924 is belicht De vergaderingen waren overal uitste kend bezocht en de stemming der ver gaderden werd uitgesproken in een uit voerige motie. Het Marine-personeel is zich volkomen bewust, dat de salarissen, ondanks den beteren toestand van 's lands financië#, moesten worden verlaagd en dat deze toestand het vorige jaar juist zoo danig donker werd voorgesteld, dat sala risverlaging daardoor de hoofdaanleiding kon vormen om tot opheffing van dat groote tekort op het Staatsbudget te ge raken. Hier en daar werden zeer scherpe interrupties aan het adres van de Regee ring gericht, terwijl de op die vergade ringen aangewezen sprekers het woord voerden. Een en ander mag den Minister van Marine en der Regeering wel tot overweging strekken om de salarisverla ging per 1 Januari 1924 niet door te voe ren. Genoemd personeel heeft de overtui ging, dat deze verdere -verlaging niet noodzakelijk is op de gronden, door de Re geering aangegeven en daarom een on waarachtig karakter draagt. P. T. en T.-personeeL Op een zeer druk bezochte vergadering van P.-, T.- en T.-personeel, alhier ge houden op Zaterdag j.1., werd het vol gende telegram aan de Regeering ge zonden: Het geheele Post-, Telegraaf- en Tele foonpersoneel te Helder, in vergadering bijeen op 11 October 1924, gehoord het verslag van de postale 88« Oommissie van Overleg, waarin deze mededeelt als laatste poging zich nog maals te wenden tot de Regeering, om haar voorstellen te doen aanvaarden, dringt er bij de Regeering op aan, haar personeel voor ondergang te be hoeden en de voorstellen dier Oommissie ernstig te overwegen. Voor bet personeel, w.g. Trap. Heijblok. Jubileum W. de Bie. iZondag 12 October jl herdacht die heer W. de Bie den dag waarop hij vóór 60 jaar in het typografenvak was gekomen. Het heeft dien dag den jubilaris niet aan belang stelling ontbroken. Op een ongewoon uur, 12 uur in den middag, bracht het „Stedelijk Muziekkorps" een aubade, wat een groote verrassing voor hem was. Nadat de voorzit ter en directeur van het Stedelijk De Bie hadden geluk gewenscht, werd nog een marsch ten beste gegeven en marcheerde men weer af. In den loop van den dag kwamen tal van bekenden en collega's De Bie gelukwen- schen met doze herdenking, waarbij stoffe lijke blijken van waardeering niet uitbhven, o. a. ontving hij: van: zijn tegenwoordige pa troons, waar De Bie nu 10 jaar bij werk zaam is een enveloppe met inhoud, ter wijl bet personeel der drukkerij: hem in de bloemen zette. En daar bleef het niet bi), zoodat het voor De Bie een onvergetelijke dag is geworden. Tentoonstelling Kloskant Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, zal volgende week Woensdag door Mevrouw Schutten, uit Hoorn, een tentoonstelling worden gehouden van kloskant, in „Musis Sacrum". Zooals bekend is, heeft Mevrouw Schut ten hier van den winter een cursus in kloskant gehouden. Ongetwijfeld zullen dan ook velen on?er lezeressen deze tentoon stelling bezoeken. Een vloerkleed en looper van eigen weefsel zullen ook worden tentoongesteld. advertentie. Postzegel-Expositie. J-k Zaterdag werd, zooals bi) advertentie ln ons blad van Donderdag j.1. was vermeld, ^en go,/} geslaagde expositie gehouden van Pateen, die ter gelegenheid van de 2de jaarvergadering op 17 Oct. a.s. zullen wor den verloot onder de leden der Postzegel vereniging „Helder". v.^!an^ellenden kwamen de keurig gerangschikte prijzen in oogenschouw nemen goed gehoord, dan gaven elen zich bij het bestuur op als lid. inaris telt deze jonge vereeniging reeds «Hm 50 leden. Dat bet haar goed gaat. Lezing over Hongarije. Het woord Hongarije is voor do meesten onzer weinig meer dan een klank. Op de schoolbanken leerden wij* dat het land deel uitmaakte van de Oostenrijksch-Hongaar sehe monarchie, aan de groote jongens en meisjes werd door den onderwijzer wel ver teld, dat Oostenrijk en Hongarije eigenlijk twee totaal-verschillende landen: waren met geheel anderè volken, geheel andere taal, enz. Wij wisten, dat Boedapest de Hongaarsche hoofdstad was, en sommigen hadden mis schien wel eens gehoord!, dat het een van de moojste steden ter wereld wasmaar veel verder strekte zich onze kennis over Hongarije meestal niet uit, De oorlog heeft ook hierin, als in zooveel, verandering gebracht. Het feit, dat tal van Hongaarsche kindieren een gastvrij, onthaal in ons land vonden, was oorzaak, dat dit land al aanstonds meer in het middelpunt der be langstelling stond1. De Hongaarsche schrijfster, die thans hier ter stede vertoeft, mevrouw voryCsitóry, en omtrent wier liefde en warme genegenheid voor ons land' en volk wij. reeds een en ander mededeelden, tracht nu haar eigen land, het nog altijd onder de oorlogsnaweeën lijdende Hongarije, bij het Nederlandsche volk be kend te maken. Mevrouw von Csitéry hoopt daarmede eene toenadering te bereiken, van de Nederlanders en de Hongaren; zij heeft, op haar studiereis door ons land, in het ka rakter van het Nederlandsche volk zeer veel overeenstemmende punten, gevonden met het Hongaarsche volkskarakter. Slechts betere begrippen van volkeren en naties jegens elkander zullen op den duur in staat zijn een duurzamen vrede te vestigen. Het is daarom, dat mevrouw von Csitóry, die uitstekend Nedterlandsch spreekt, en een fraaie collectie lichtbeelden over Hongarije bezit, op den moreelen en daadwerkelij ken steun hoopt der Nederlanders. Zooals wij mededeelden, zal haar lezing a.s. Maan dag plaats hebben en indien inderdaad d'e belangstelling van het Heldersche publiek groot genoeg is, zal ongetwijfeld een tweede, een derde lezing, volgen. In verschillende plaatsen was haar optreden werkelijk een succes; hopen wij, dat ook hier de belang stelling voor haar streven groot genoeg isl Voor dezen avond zijn kaarten Jl. n den boekhandel verkrijgbaar. Men be denke, dat mevrouw von Ositéry gedurende baar verblijf ih ons land onze .taal -vloeiend eerde spreken, en dus zeer gemakkelijk is te volgen. Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Zooals reeds eerder aangekondigd is, zal a.s. Woensdag, 16 October, mevrouw Heymans van Beek, uit den Haag, in het Christelijk Militair Tehuis, Kanaalweg, demonstreeren met hare kinderhandwerk jes en knutselarijtjes vooral voor meisjes en ook jongens van 48 jaar. Waar voor onze jonge kinderen, behalve hun speel goed zoo weinig is te vinden om hen be zig te houden, zullen deze begonnen handwerkjes zeker voor vele moeders een uitkomst zijn. Mevrouw Heymans stelt zich voor, vooraf een kleine uitlegging te geven over de verschillende handwerkjes, die ze bij zich heeft, waarom we alle belangstel enden aanraden, op tijd, dat is 's middags om 8 uur of 's avonds om 8 uur, met haar kinderen aanwezig te zijn. Ingezonden Mededeeilng. „Pro Patria" Zaterdag jj. was P.P. nogmaals in feest dos. De Casinozaal was gezellig versierd en de bloemetjes op de tafels gaven aan het geheel een feestelijk aanzien. De stem ming kwam er al direct in, doordat Henk, Janus en Kees op 't tooneel verdwaald waren 'geraakt, om na eenige „linke zet ten" per gemarkeerden pas de laan te worden uitgezet. Daarna opende voorzit- ;er Oosterhout met een kort woord dezen feestavond. In 't bijzonder bracht hij een woord van dank aan den heer Buik, se cretaris van de feestcommissie, die een zeer belangrijk aandeel heeft gehad ln de voorbereidende werkzaamheden. Mejuffrouw Moorman volgde hierna met .een tweetal piano-soli, Aufforderung zum Tanz van O. M. von Weber en een Ungarischer Tanz van Brahms, welke twee nummers keurig ten gehoore werden gebracht. Cp verzoek werd hierna een 'herhaling gegeven van de vertooning van een 25-tal lantaarnplaatjes weergevende verschillen de momenten' uit de 40 jaren van het be staan van P.P. Vervolgens trad op het tooneel een mitatie-sheik, die evenwel door zijn sta ge en plechtige houding niet voor een echten onderdeed. Daarna trad een man nelijke harem binnen, die met den sheik aan den vleugel, een strijkje vormde, waarvan het publiek geruimen tijd ge noot, en dat dan ook' een dankbaar ap- olaus oogstte. Volgde een herhaling van de groepen, zang, rust en muziek, die evenals den vo- rigen keer zéér in den' smaak van het publiek vielen. Het vele werk, besteed ian toiletten en kapsels, werd ruimschoots beloond door bet dankbaar applaus. Burgemeester Peerke, van Wauweldam, gaf vervolgens een séance met z'n raads leden, waarhij de publieke tribune daad werkelijk deelnam aan de debatten, zoodat de zitting na eenige handtastelijkheden werd opgeheven. Na ide pauze een aardig één-actertje, gespeeld door vier dames. Allen waren zeer rolvast, zoodat het geheel een vlot verloop had. Het .stukje, getiteld: Vier om één, had dan ook een welverdiend succes. De feestavond werd besloten door een gezellig bal, onder de uitstekende leiding van den heer E. Theinert, die geen moeite gespaard heeft, om van dit bal een festijn ;o maken, dat nog lang in ieders herinne ring zal blijven voortleven. Memoreer en' we slechts de zwevende ballons, de feest- 'lolonaise met toortsen en lampions, de nlometers serpentine en de Kilo's oon- 'ettie! Zondagmiddag van 3—6 werd de pret voortgezet Een aliorgezeligst afternoon- bal, afgewisseld door een tweetal viool- solo's van den heer Doof, met plano-bege leiding van den heer Brouwer, besloot op waardige wijze de viering van het 40-jarig bestaan van Pro Patria. Dat P.P. nog lang blijve voortbestaan tot heil van de licha melijke opvoeding in HelderI Ongeluk aan boord Heemskerck. Toen Hr. Ms. „Heemskerck" Maandag morgen zich ter reede van Texel begaf tot het maken van een oefentocht, sprong een z.g. waterpijp van een der ketels. Ongelukkig werden juist op dat oogenblik de vuurdeuren geopend, waardoor de ontsnappende stoom een tweetal stokers ernstig verwondde. Een derde stoker en een sergeant-machinedr. liepen eveneens brandwonden op, die evenwel niet van ernstigen aard zijn. Beide gewonden, wier toestand geen aanleiding tot onge rustheid behoeft te gevèn, zijn naar het Hospitaal alhier vervoerd. Uit het Politie-rapport. Aangehouden werd een los werkman ter zake het plegen van onzedelijke hande lingen met een 13-jarig meisje. Na verhoor werd hij weer op vrije voeten gesteld. Door een bewoonster van de Oude Kerkstraat werd aangifte gedaan, dat zi, Donderdagmiddag omstreeks 3 uur plotse ling een knal had gehoord. Toen zij later een in een raam staand hor binnenhaalde, zag zij-, dat in de eikenhouten omlijsting een kogel was gedrongen. Een onderzoek heeft plaats. Vrijdagmorgen omstreeks balftden ont stond' er in de Spoorstraat nabij' de Hoog straat een volksoploop. Bjj onderzoek bleek, dat een loopjongen van een aldaar geves tigde firma een aanrijding had gehad met een korporaal der mariniers en dat laatstgenoem de in den winkel van den patroon schade vergoeding vorderde. De man weigerde na herhaald verzoek den winkel te verlaten, en toen de politie dit van hem vorderde ging hij naar buiten en bleef voor de deur staan schelden. De politie moest toen opnieuw te gen hem optreden. Tegen den man wordt proces-verbaal opgemaakt, terwijl naar de aanrijding een nader onderzoek plaats heeft. Door een bewoner van de Emmastraat werd aangifte gedaan, dat gistermiddag om streeks half vijf een andere bewoner van die straat, die in kennelijken staat van dron kenschap verkeerde, zonder eenige aanlei ding een oude vrouw beleedigd had. Een onderzoek heeft plaats. Gevonden Voorwerpen. Terug te bekomen aan het Hoofdbureau van Politie: een aantal pakjes sigaretten, een wollen das, een vulpenhouder, een wit kussen sloop, een stok met roode vlag, een mouwceintuur van een regenjas, een bont soort, een kindertasohje met zakdoekje, een huisdeursleutel, een stuk touw (z.g. haketouw). en bij: J. Schoondergang, Paardenstraat 21, een gummibal. Geus, Molenstraat 24, een paar hand schoenen. Brinksma, Nieuwstraat 25, een bril in etuL H. Boekei, Goversstraat 68, een vulpen houder. Rootlieb, Binnenhaven 11, een vulpot lood. Vader, Brakkeveldweg 17, een gekleurde muts. Hoenderdos, Sluisdijkstraat 69, een haze windhond (basterd). J. Vlaming, Oostslootstraat 70, een bruine handtasch. Catshoek, Middenstraat- 8, een geldstuk. A. Heeris, Oude Schoolstraat 8, een paar schoenen. W. -I^raakensiek, Molenerf 1, een siga rettenkoker met medaillon. J. Herderschee, Onrust 29, een portera. met inhoud. Flink, Piet Heinstraat 17, een taschje m. inhoud. Snijder, Hoogstraat 49, een taschje met inhoud. L. Post, Wagenstraat 13, een rijwiel. J. J. Terwal, Kromme^ Elleboogsteeg 8, een portemonnaie. H. de Wolf, P. Quantstraat 7, een pak waschgoed. P. Keizer, Anemonestraat 29, een hon denhalsband. Mail voor Hr. Ma „Tramp". naar Santa Cruz de Tenertffe: laatste buslichting: 14 October 'hoofdkantoor 6.30 a.- 16 stadsbussen lichting 3. naar La Luz: laatste buslichting: 28 hoofdkantoor 6.30 a. stadsbussen lichting 3. 31 hoofdkantoor 3.30 a. stadsbussen lichting 2. 1 Novemb. hoofdkantoor 6.30 a. stadsbussen lichting 3. Mali voor Hr. Ma K. X. naar Alexandrtë: laatste buhlidhting 15 Oct hoofdkantoor 6.30 a. stadsbussen lichting 6. 19 Oct hoofdkantoor 6.m. stadsbussen 18 Oct. licht. 4 naar Port Sald: laatste hu/slachting 26 Oct hoofdknntoor 6.— m. atgdsbuasen Bfi Oei Hebt 4 De malversaties hij den Rijks gebouwendienst. Naar de Tel. verneemt heeft de Staal der Nederlanden ook een civiele actie te gen de beklaagden in zake de malversa ties bij den Rijksgebouwendienst Inge steld. De Staat heeft in verband daar mede conservatoir beslag doen leggen op de goederen en het vermogen der be klaagden, blijkbaar met de bedoeling, verhaal te krijgen op de valsohe declara ties, als onverschuldigd betaald, en an dere verduisteringen, te zijnen nadeele gepleegd. Met verdere actie zal de Staa' waarschijnlijk afwachten het resultaat der strafzaken in de uitspraken tegen de verschillende beklaagden. Zooals uit de behandeling der strafza ken is gebleken zijn verschillende be klaagden in enkele jaren zeer vermogend geworden. De gewezen directeur der Brusselsche Bank. Toen wij berichtten, dat Briedée, gewezen directeur van de Brusselsche Bank, uit de gevangenlis te Bonn, waar hij' in hechtenis zat, ontvlucht was, deelden wij daarbij mede, dat het ontsnappen te wijten moest zijn aan de te groote mate van vrijheid, die de Duit- sohe politie haar gevangene gaf. In een Duitscb blad lezen- wij: iets over d'e ontvluchting van Briedée uit de gevangenis te Bonn, waar -het verblijf van de gevange nen niet zoo onaangenaam schijnt te zijn als men dat in een gevangenis zou verwachten, De beide oplichters, Briedée en De Jong, hadden .toestemming gekregen, om meerma len dn de week de gevangenis te verlaten; naar zij zeidten hadden zij' deze vrijheid noo- dig om- zich door een1 tandarts te laten be handelen. In werkelijkheid bezochten zij- met hun bewakers, die, zonder dat het opviel, toezicht op het tweetal moestem houden, al lerlei café's; in alle mogelijke inxichti'ngen werden groote verteringen gemaakt. Bewa kers en gevangenen stonden blijkbaar op goeden voet met elkaar. Op Woensdag 8 October had wederom Briedée met een van zijn bewakers een café in Bonn bezocht. De man had na het café bezoek nog verschillende boodschappen te doen de gevangene zou wel even wachten! Toen de bewaker zijn irikoopen had ge daan was tot zijn verwondering de gevangene gevlogen. Waar -hij: nu verblijf houdt schijnt men niet te weten. Als men als gevangene over een goed' ge- vulden geldbuidel beschikt, dan schijnt het verblijf in de Bonnsche gevangenis nog niet zoo droevig te zijn. Auto-ongeluk. Gisteravond is de heer A. L. Seeuwen, uit Diemen, die met zijn vrouw en zes kinderen in zijn auto in de richting van Ede reed, op den Amsterdamschen weg ter hoogte van het pompstation der Arn- hemsche waterleiding, toen hij voor een hond uitweek, tegen een boom gereden. De hond werd overreden. Twee kinderen, een van 4i en een van 6 jaar, zijn uit den wagen geslingerd; het eerste kreeg een hersenschudding, het andere schedel breuk. Zij werden in het Elisabethsgast- huis te Arnhem opgenomen. De overige inzittenden hadden weinig letsel. Van de auto zijn twee wielen afgebroken, en is het geheele voorstuk vernield. Een wagen met zeven kinderen te water. De heer H. uit Meppel bracht Zater dag alhier een zevental kinderen in een trekwagen naar school. Toen hij den wa gen even alleen moest laten, duwden eenige straatjongens hem op zulk een ruwe wijze voort, dat het voertuig met de kinderen, die van angst luidkeels schreeuwden, te water reed. Met groote moeite konden de kinderen worden ge red. Annle Pascal In het huis van bewaring te Amster dam is dezer dagen overleden Guurtje Helder, die, onder den naam van Annie Pascal, herhaalde malen van zich heeft doen spreken. Het stoffelijk overschot is gistermorgen in* de vroegte op de R.K. be graafplaats St. Barbara ter aarde besteld. (Hbl.) De commissaris van politie te Culemborg, Naar het Tielsche Nieuwsblad mee deelt, heeft de officier van justitie ambts halve een klacht wegens smaadschrift in gesteld tegen den heer O. de B. te Culem borg, naar aanleiding van diens artikelen in De Arbeid over den heer Blok, commis saris van politie aldaar, in verband met den dubbelen moord te Culemborg. Een citybag met 60.000 gestolen. In den trein Rotterdam—Amsterdam, die 6.29 uur aan het Centraal-Station aan komt, verwijderde Vrijdagavond een rei ziger, die een citybag met 60.000- bij zich had, zich nabij Haarlem even uit den cou pé en begaf zich naar het toilet.* Hij liet zijn tasch in den coupé achter. Toen hij terug kwam, was de tasch verdwenen. Vermoedelijk is de dief uit den trein ge sprongen, daar in den wagon niets werd ontdekt. (Volk) Muur omgevallen. Vijftien' menschen zijn gedood on zestig ernstig gewond tengevolge van 't omval len van een brandmuur in het gebouw van de verzekeringsmpij. C. Luchdan en Co. te Pittaburg. Er zijn ook eenige lichtge wonden. Onder zand1 bedolven. Vrijdagmiddag is onder Rijssen bij- de zandlgraverij aan den 'grindweg naar Mar- ielo een igróot brok zand naar beneden gestort; de arbeider M. en een 13-jarige jongen werden onder het zand bedolven. Nadat het zand was weggegraven, bleek, dat de jongen reeds was overleden. De toestand van den arbeider M. is levens-,, gevaarlijk. Ingezonden Mededeeilng. Een ontploffing ln een fabriek. Frankfort, 15 Oct. Van morgen heeft een ontploffing plaats gehad in een fa briek van fotografische artikelen. De bliksemlichtafdeeling is in de lucht go- vlogen. Drie lijken liggen onder de puinhopen, twee arbeidsters werden ern stig gewond, waarvan één sedert is over leden. Roovers. Roovers zijn gisternacht het kasteel Walschöwen, waar baron v. d. Goltz woont, binnengedrongen, hebben den eigenaar geblinddoekt en geboeid en hem onder bedreiging met den dood gedwon- gèn de brandkast te openen. Vervolgens hebben zij het kasteel geplunderd en een groote hoeveelheid oud zilver meegeno men. „Apoldro"-Ioten. Naar wij vernemen is een politioneel onderzoek gaande met betrekking tot de ning en de verloting, door de Apeldoorn- sche premieleening gehouden. Reeds zijn te Amsterdam „Apoldro's" in beslag genomen. Plezlervluchten. Zondag heeft het mooie weer veel pu bliek naar de vliegvelden gelokt. Op Schiphol maakten 146 personen en op Waalhaven (waar ongeveer 2000 men schen kwamen) 59 gebruik van de door de Kon. Luchtvaartmaatschappij geboden gelegenheid tot het maken van "korte ple- ziervluchten. INGEZONDEN. Geachte Redactie, de Vischmarkt verzoekt een plaatsje in uw veel gelezen blad voor het navolgen de. Bij voorbaat onzen hartelijken dank. De ondergeteekend, Secretaris van de Oudercommissie van bovengenoemde school bericht de ouders, verzorgers of voogden van leerlingen van school no. 9, dat tot Ouderoommissieleden zijn gekozen de navolgende personen: Voorzitter: de heer W. L. Rudolph, Gasstraat 49; Secretaris: de heer J. A. de Best, v. Limburg Styrumstr. 29; Leden: Mevr. A. Triestde Weerd, Jan in 't Veltstraat 51; mevr. O. RijndersVellen- ga, Stakmanbossestraat 30; de heer H. Manuel, Vijzelstraat 42. Deze leden stellen zich beschikbaar voor het geven van inlichtingen en het ontvangen van punten voor de Ouder avonden. Hoogachtend, J. A. de Best, Secr. der Oudercomm. Burgerlijke Stand van Helder HAVEN VAN NIEUWEDIEP. VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ln den morgen van 14 October. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te Dp Bilt. Hoogste stand 775.6 te Kopenhagen. Laagste stand 748.6 te Vestmanoer. Verwachting: Meest 'zwakke wind uit Oostelijke rich tingen, nevelig tot halfbewolkt, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. Nadere bijzonderheden vindt men in de 1924 Van Roomboter niet te onderschelden en de helft goedkooper Is De Qruljter's hoogfijne Melange. Per pond slechts 80 ct. Alléén In De Qruljter's winkels! w 11 tot 13 Oct 1924. BEVALLEN: W. P. Oudkerk-van. Bruggen, d.; E. Ruiteniburg-Baikker, <L; P. Beneker- Bakker, z.; R. W. IJ. Tepas-Pronk, z. OVERLEDEN: R. P. Gude, 69 jaar, v. echt- gen* van K. Zeeman. 11 Oct. 1924. Aangekomen van Londen en vertrokken naar ■Harlingen Eng. s-s. „Mavis". Aangekomen van Londen en vertrokken naar (Harlingen Eng. s.a. „Penltlamdzfirt". 13 Oct. 1924. Aangebracht door 1 korder: 210 middeltonr gen p. stuk 0.56; 140 kleine tongen p. stuk 0.20; 4 kisten zetechol p. kist 15; 6 kisten ■kleine schol p. kist 4.60; 2 kisten schar p. kist 3.50. 1'4 Oct. 1924 V.m. 8 uur. Aangebracht door 6 korders: 50 middelton gen p. stuk 0.55; 120 kleine tongen p. stuk 0.20; 6 kisten zet schol p. kist 15; 30 kis ten kleine schol p. kist 6.507.75; 24 kisten schar p. kist 2.503; 4 kisten ibot p. kist 8. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Oct. 1924. Blauwe aardappelen 4.20, spercieboonen 30—31, grove uien 5.90—6.80, drielingen 7.30—8.50, gele nep f 6.60—6.70, peen f 1.60 —1.90, kroten 1.50—4, roode kool 2.40— 5.40, witte kool 1—1.50, gele kool 2.10 4.50, alles per 100 K.G.; bloemkool le ,srt. 14—34 per 100 stuks. Aanvoer: 466 K.G. aardappelen, 112 K.G. spereieboonen, 12,750 K.G. uien, 24650 K.G. peen, 19,700 K.G. kroten, 99,100 K.G. roode koel, 156,500 K.G. witte kool, 44,000 KG. gele kool, 38,300 stuks bloemkool. I

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5